FC Vlaardingen wil worden Ik wil Monte Carlo halen" ÏÏËÊÊBX&m Iflift* Goede start van Spirit Spirit-dames bedwingen koploper SPIRT MVV '27 viert gouden jubileum Cor van der Gijp stelt beslissing uit NIEUWE NAAM: FC VW '77 Risud van Gent, beginnend rally-rijder: nA4m^f Massaal jeugd- toernooi van DVO'32 Eerst eens rijtje alies nog op een zetten" Wim Poultis blijft bij FCN Nationaal record voor Diane Edelijn ft* "1111 Peter Vrij: „Het moet iets groots worden" DINSDAG 8 MAART 1977 VD/SC/WW 4 Schiedam Gisteravond zou be kend worden of Cor van der Gijp wel of niet de nieuwe SVV-trainer zal worden. Van der Gijp bekeek de wedstrijd SVVCarnbuur vanaf de staantribnne en zou aan de hand van die wedstrijd beslis sen of hij „ja" of „neen" zou zeggen. Inmiddels heeft Van der Gijp om uitstel gevraagd. „Eerst wil ik nog eens duide lijk praten met het bestuur", zo zegt hij. „Men moet zich reali seren dat er heel wat gedaan moet worden bij SVV. En niet alleen op organisatorisch ge bied maar vooral ook wat de spelersgroep betreft. Ze moe- Vlaardingen Een landelijk reclamebureau onderzoekt de mogelijkheid om van de eerste divisieclub FC Vlaardingen '74 een regio nale club te maken. Ge dacht wordt om daarin het Westland, Delft en Maas sluis te betrekken. Een voorzichtige conclusie luidt dan, dat FC Vlaardingen '74 dan een reëlere kans op voortbestaan heeft dan thans. De nieuwe eerste di visieclub, die daarmee een bevolkingsgebied van 350.000 inwoners zou gaan bestrijken, denkt ook aan een nieuwe naam. Er wordt gespeculeerd op FC West- land, zoals Volendam vol gend seizoen waarschijnlijk FC Waterland zal gaan he ten, maar de nieuwe naam moet eerder worden ge zocht in: FC Vlaardingen- Westland '77. Of afgekort: FC YW '77. Die naam doet dan weer denken aan een bekend automerk, maar die autofabriek zou er m principe geen bezwaar tegen hebben, mits die naam maar professioneel wordt gebruikt. TRIBUNE De gedachte dat VW één van de toekomstige sponsors zou kunnen worden, is daarmee met uitgesloten Maar voor alles zal FC Vlaardin gen '74, dat aan de Vlaardmgse Marathonweg blijft spelen, toe stemming van de KNVB moe ten 'lebben om tot een verande ring van zijn naam over te gaan, Het reglement van de KNVB schrijft voor, dat dit geen problemen oplevert, mits de organisatie hetzelfde blijft. Het deels nieuwe bestuur van de stichting FC Vlaardingen '74 is zeer karig met zijn nieuws, omdat zich alles nog in een beginstadium bevindt. Wél is het al tot de conclusie gekomen, dat het veel méér service zal moeten bieden aan de toeschouwers. ïn dat ver band is het niet ondenkbeeldig ding is niet veilig meer, Maar al die tijd kregen Fortuna en FC Vlaardingen '74 van de KNVB uitstel, omdat er een nieuwe accommodatie tot stand zou komen. Fortuna hoopt dat die er binnen enkele maanden staat Plaats: achter de staantn- bune aan de lange zijde. Wan neer FC Vlaardingen '74 daar gebruik van gaat (mag) maken, zal het voor een loopkooi vereist voor het betaalde voet- - bal moeten maken. 215.000 gulden voor uit Fortu- na zelf moet voor de „aankle- PROFESSIONEEL ding" zorgen. A3 jaren is de huidige kleedaccommodatie on- Al die activiteiten zijn al uit- der de overdekte tribune afge- vloeisels van een professione- keurd. De plavonds zakken Ier beleid. Zelfs is FC Vlaar- door en de elektrische bedra- dingen '74 er al toe over ge- dat FC Vlaardingen 74 een overdekte tribune gaat krijgen. Belangrijk is ook dat de eerste dïvisieclub gebruik gaat ma ken van de kleedaccommodatie van Fortuna, die de gemeente binnenkort laat neerzetten. De gemeenteraad van Vlaardin gen trok daar vorige maand door Bas van den Berg gaan om een zakelijk directeur aan te stellen in de persoon van de heer S. N. Gouka. Sa men met de aangestelde full-ti- metrainer Theo Laserams en de enige full-prof de Joegoslaaf Kristo Mitrovic, telt FC Vlaar dingen '74 thans drie vaste werknemers. Naast uiteraard de 34 man tellende selectie groep. VERSTERKING FC Vlaardingen gokt daarbij vol ledig op de regio. Maar dan moeten er wél prestaties bo men. Negentien punten uit drieëntwintig wedstrijden is vér onder hel geplande gemid delde. Voor volgend seizoen wil FC Vlaardingen '74 een sterke middenvelder uit de ere divisie aantrekken, maar dan toch zal de huidige formatie veel gemotiveerder moeten spelen dan afgelopen zondag tegen FSC. Dit was althans voor de rust geen betaald voet bal waardig. In de eerste divisie wordt thans gesproken over de aanleg van lichtinstallaties op grote schaal, waarin CHM zal moeten bijdra gen. De bedoeling is dan dat de clubs op zaterdagavond gaan spelen. Enerzijds omdat zondag de belangstelling zich met al leen meer richt op de zondag en voorts om de concurrentie van het amateurvoetbal te ver mijden. door Martijn Verwaaijen ten opnieuw gevormd worden en daar wil ik eerst met de leiding over spreken voordat ik definitief ,jan heb gezegd tegen SW". Cor van der Gijp zit duidelijk in twijfel. Enerzijds laat hij door schemeren dat hij wel weer als trainer aan de slag wil, ander zijds wil hij open kaart spelen met het bestuur: „Ik heb te maken met een goud-eerlijk be stuur. Vandaar dat ik niet zo maar zonder nadenken de aan bieding accepteer. Ik moet er voor mezelf voor duizend pro cent achter staan. Is dat niet het geval dan voel ik mezelf een misdadiger ten opzichte van de ze vereniging. Dus denk ik er nog even over na". Over de wedstrijd die hij onopge merkt heeft bekeken (Cor: „Ik hou er niet van om iets derge lijks pontificaal te gaan doen. Dus heb ik lekker op de lange zijde gestaan".) zegt hij: „Het typeert de situatie van SVV. Men was blij met dat ene pun tje. Ik heb het gezien maar zou nooit tevreden zijn geweest met dat gelijke spel. Maar het feit dat men, met deze uitslag geluk kig was rechtvaardigt de stand van SW op de ranglijst.." Schiedam Wim Poulus, trainer van FC Nieitwland, blijft ook volgend seizoen bij de Schie- damse club. Ondanks een ver zoek van Moordrecht, waar Poulus vorig jaar vertrok en enkele aanbiedingen van ande re verenigingen, ziet hij voor het volgend seizoen mogelijk heden bij FCN. „Ik heb het goed naar mijn zin en kan prettig met de jongens werken. Het eerste en tweede elftal staan momenteel goed bo venaan en ik wil proberen ze ker met het eerste team dit volgend seizoen weer wat te betreiken m de afdeling eerste klas. De reden dat ik bij Moord recht ben weggegaan na één seizoen had betrekking op het zaalvoetbal. Ik heb het met geaccepteerd dat Moordrecht ging zaalvoetballen ten koste van de training Nu hebben ze mij in het gelijk gesteld en ver zocht weer terug te komen. Ook bij FCN spelen ze zaalvoetbal maar dit gaat niet ten koste van de trainingsavonden" is het commentaar van de oefenmees- ter. Bremen De Vlaardingse zwem ster Diane Edelijn verkeert al vroeg in het seizoen in een uit stekende vorm. Op het interna tionaal zwemgala in Bremen vestigde zij op de 100 m. rug een nieuw nationaal record. Haar tijd was 1.03.95 en die van Enith Brigitha, die het record in handen had, 1.04.98. Het be tekende voor ^de^Tlaardingse een derde plnatSgÉpïkr winna res Ulrika Richter (1.03.65) en Brigith Treiber (1.03.85) beiden uit de DDR. Vlaardingen Voor de deur van het kleine huisje in het oude gedeelte van Vlaardingen staat een pracht van een auto U kent ze wel: banden die zeker niet gepast zouden hebben op een Goggomobiel, spatbor den die rederijk ver over de stoeprand uitkomen, het rubber stuurtje waar twee handen net plaats hebben en kuipstoelen die niet zijn weggelegd voor dames die een cursus afslanken hebben genomen. Kortom, een volwaardige rally-auto. Hetgeen vooral geaccentueerd wordt door de talloze stic kers die de argeloze bewon deraar duidelijk vertellen dat een aantal bedrijven geld in de auto hebben ge stoken. En om het allemaal compleet te maken natuur lijk vlak onder het portier raampje de bekende kreet: driver: R. van Gent. Laten we duidelijk zijn: het is niet de auto van een knaap die net achttien jaar is geworden en var het CBR te horen heeft gekregen dat hij mee mag doen met de andere automobilisten. Ruud van Gent is wel degelijk een knaap die hei rally-rijden als serieuze hobby heeft. En er op dit moment zover mee is dat hij éu een aantal sponsors heeft kunnen vinden én bin nenkort mee rijdt in de Tul- penrally. En dat is niet niets zoals de insider weet. Eén vraag is in feite al genoeg om het hele verloop van Ruuds carrière te horen. De vraag: „Hoe is het allemaal gekomen?" Het antwoord: Ik ben in 1970 begonnen met een Volvo. Eerst gewoon met de normale motor maar dan gaat het niet snel genoeg. Dus ga je wat sleutelen en veranderen. Op dat moment begint dan ook de verslaving. Want als je eenmaal zo ver bent dat je het niet snel genoeg vindt gaan blijf je bezig met verande ren". GELD En daar is geld voor nodig. Iets wat Ruud toen nog zeker met in grote getale op de bank had staan. „Nee, dat was natuurlijk een moeilijke periode. Vooral niet toen ik samen met iemand een Alfa Romeo ben gaan rij den. Dat hebben we gedaan tot het geld op was". Anderhalf jaar lang legde Ruud van Gent alle inkomsten opzij Toen gmg hij verder. In een Daf 1100 Met zoals verwacht hetzelfde resultaat: doorploete ren tot de financiële nullijn en weer denken aan een „rustpe riode". „Het is voor een begin nende rally-rijder gewoon ont zettend moeilijk om die mensen te bereiken die je hard nodig hebt", meent Ruud, „Het is door Marlijn Verwaaijen veelal gebaseerd op vriendjes politiek Door enorm veel pra ten en steeds maar zeuren ben ik er een beetje bijgekomen. Vanaf dat moment is het alle maal op rolletjes gegaan". CONCLUSIE Na eerst wat gerommeld te heb ben met de veel te zwakke Daf 1100 kwam toch het eerste suc ces. Ruud met zonder trots: „Ik reed toen met een reserve mo tor in de Limburgia-Rally mee. Daar draaide ik de beste tijd. En dat terwijl er toch ook ene Taylor meedeed, één van de kopstukken in de rallywereld. Na dal resultaat ben ik voor mezelf tot de conclusie geko men dat ik wel degelijk over talent beschik". Sinds kort heeft Ruud van Gent ook een ervaren navigator naast zich zitten. Oftewel de man die een met voor de leek te lezen bord met aantekenin gen voor zich heeft met daarop aanwijzingen voor de bestuur der. Over het belang van deze mensen zegt Ruud: „Je kan niet rijden zonder zo'n man. Het is -ïvs x!-. i, m I- - - -V Rud van Gent ...nog onbekend.71 gewoon belangrijk bij een rally SPONSORS dat alles precies staat geno teerd. Iedere bocht, in welke versnelling die genomen moet worden, de dosering gas die gegeven moet worden, kortom alles moet hij vantevoren heb ben bepaald. Maakt hij één Kleine fout dat zit je zo tegen een muur op". De toekomst komt ter sprake. En natuurlijk ziet ook Ruud van Gent die zonnig in. Temeer om dat het aantal sponsors is toe genomen. Al blijkt uit een korte kostenberekening dat er nog best een paar bij kunnen ko men. „Ik rijd nu in de Ascona groep 4. Dat is de hoogste na tionale groep. Als het allemaal een beetje meezit hoop ik nog dit jaar een internationale li centie te krijgen. Mijn einr' doel? Tja, dat is natuurlijk ae Rally van Monte Carlo. Daar wil iedereen wel aan mee doen. denk ik". Ruud van Gent Nu nog een onbe kende Ascona-rijder. Maar zelf is hij ei- al van overtuigd dat dat zat veranderen. Eigenlijk is hij al een beetje bekend. Alt hans, wat de omgeving betreft. Want iedereen dacht dat hij degene was die bij een snel heidscontrole werd aangehou den omdat hij 203 km. reed. Hij was het niet... Vlaardingen Het korfbalteam van Spirit is het tweede deel van de veldeompetitie uitste kend begonnen. Vrienden schaar fungeerde daarvoor als slachtoffer (7—5). Harga ver loor ook het laatste microduel, nu weer met 12—5, eveneens van Vriendenschaar. Succes liet bij Velox een steek vallen (97) en ODI, dat ook in de veldeom petitie al is gedegradeerd, ver loor met 4—1 van De Kapellen. SSC Harga heeft zijn laatste wed strijd met ruim verschil verlo ren. Met liefst 12—5 kreeg het klop van Vriendenschaar. Vriendenschaar nam een 30 voorsprong, vooral Karei van der Linden en invalster Nora Goosen op konden halen tot 3—2. Vriendenschaar kwam op 42 maar Karei van der Lin den schoot Harga op 4—3. Hier na hep Vriendenschaar uit naar 7—3. Karei van der Linden en Gien van Dijk gaven de Schie dammers nog hoop, maar het was valse hoop. Vrienden schaar bracht de eindstand op 12—5. Succes heeft het tegen Velox le lijk laten liggen. Met 79 bleef de score aan de verkeerde kant voor de Schiedammers. In de eerste helft leek er geen vuiltje aan de lucht voor Succes. Met beter spel werd Velox in de verdediging gedrongen. Toch nam Velox de leiding, alleen al omdat de vele kansen die Suc ces kreeg, allemaal onbenut bleven. Paula de Geus bracht eerst de partijen op gelijke hoogte en toen Peter van der Zouwen van achteraf de korf raak schoot, leek Succes op een overwinning af te gaan. Niets was minder waar. Velox kwam gelijk. Koen van der Schalk gaf Succes net voor rust toch weer een voorsprong. Na de thee het zelfde spelbeeld. Via 3—3 werd het 4—3 door invalster Yvonne Maczolleck, die terug kon zien op een goed gespeelde wedstrijd, Velox kwam eerst op 4—4 en liep uit naar 46. Coby Jansen scoorde fraai voor Succes 5—6. Velox liep verder weg naar 5—9. Het laatste woord was toch weer voor Succes dat door Peter van der Zouwen en Edith Verbrug- ge de eindstand kon brengen op 7-9. ODI ODI heeft z'n zoveelste nederlaag te slikken gekregen, Ditmaal ging het ten onder tegen De Kapellen met 41. ODI, dat ook in de veldkompetitie reeds gedegradeerd is, ziet het niet meer zitten en dus worden er driftig nieuwe spelers gepro beerd. Eén van de dames. Mar leen Olivier, kan terug zien op een goed gespeelde wedstrijd. Over de wedstrijd zelf valt weinig te zeggen. De ruststand was 2—0. Na de pauze kon ODI ophalen tot 2—1 door een doel punt van EUy van der Lely. Hierna kon ODI geen vuist meer maken en daar profiteer de De Kapellen van door uit te lopen naar 41. De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis kwam de afgelopen week tweemaal in aktie. Het moest nog één zaalwedstrijd spelen en wel tegen KOAG 3. Het was duidelijk merkbaar dat de kaarten al geschud waren, want beide teams speelden zeer ontspannen. Zij namen geen en kel risico, al moest René de Vries zich laten vervangen, van wege een knieblessure door Bert Montizaam. In de eerste helft scoorden beide teams slechts éénmaal. Mieke Montizaam tekende voor het Maassluise doelpunt. Voor Maassluis waren in de tweede helft Rob Koevoet en Henny Nteman de doelpuntenmakers, maar KOAG scoorde ook vier maal, zodat de eindstand 5—5 werd. Maasland Het gouden jubi leumfeest dat MW '27 in mei gaat vieren, zal klinken als een klok. Daar twijfelt niemand in Maasland aan, zeker niet Peter Vrij, de voorzitter van de propagan- dacommissie. „Het moet iets groots worden, deze mijlpaal. Het jubileumpro gramma is nu helemaal rond." "Peter Vrij en zijn mannen hebben het er erg druk mee Zij hebben een uitgebreid feestprogramma samengesteld, waarbij alle le den van MW aan bod komen. Voor die jubileum viering is een bedrag van twintig mille uitge trokken, welk bedrag door de propagandacommissie met tal van akties bijeen is gebracht. Het jubileumprogramma wordt op 24 mei geopend. Voor de pupillen is er een toernooi, waaraan vijftien elftallen deel nemen. Voor de pupillen is er op 16 mei een grote feestavond in de kantine. De junioren ZJjn op 21 mei aan de beurt Voor hen is er een tweekamp, waarbij Lyra uit De Lier de tegenstander zal 2ijn. Op 28 mei spelen de senioren eveneens een tweekamp tegen Lyra. De jubdeumwedstrijd tu ben de eerste elftallen van MW tn Lyra wordt voorafgegaan door een wedstrijd van het da mesteam. Rond half mei zal ook de jubi leumkrant gaan verschijnen. Dit jubileumnummer, met als sponsors café het Wapen van Maasland en de Rabobank, biedt een overzicht vijftig fijtig jaar MW. Daarvoor zijn onder meer oud-leden en oud-trainers aangezocht De laatste aktiviteit van het vijf tigjarig bestaan, is de officiële receptie. Deze vindt op 4 juni plaats in de kantine van MVV. Pas daarna breken er voor de propagandacommissie weer rustiger tijden aan, Twee doelpunten van Anneiies Willems Schiedam „Een leuke wedstrijd", vond Spirit-coach Jan Volle- bregt, die zijn hockey-dames met 2—2 zag gelijk spelen tegen koploper Te Werve. Het wat hobbelige veld was er debet aan dat zowel de dames van Spirit als van Te Werve de grootste moeite hadden niet het rommelig beeld, met als resultaat een wat trage, zich veelal op het middenveld afspelende strijd. Na een zenuwachtig begin, bleek Spirit zich wat sneller aan de omstandigheden aangepast te hebben dan de dames uit Rijs wijk, Het resultaat liet dan ook niet lang op zich wachten. Uit een straf corner bleek de Te Werve-doelvrouwe machteloos op het harde schot van Anne- hes Willems: 10. Na tien mi nuten spelen leed de aanval van Te Werve geducht verlies, toen Paula Leenheer by een botsing zich door een enkelblessure ge noodzaakt zag het spel verder vanaf de zijlijn te volgen. Mik Scherpenzeel bleek een waardige vervangster, Naarma te de strijd vorderde, bleek dat de Te Werve-dames niet voor niets de trotse koplopster in de derde klasse zijn. Nog voor rust kwamen de Rijswijkse dames langs Spirit. Op aangeven van Anneke van de Horst was het Ineke Vincent die de wat onze kere Spirit keepster Veronica van Oortwijn wist te passeren. 1-1. Na rust een aan de buitenspelva! aangepaste tactiek van Spirit, dat met lange slagen trachtte de verdediging van Te Werve open te splijten. Helaas had het weinig effect omdat de verdedi ging van Te Werve erg „stick- vast" bleek, terwijl ook Mariet Crutsen als laatste vrouw een onneembare hindernis was. Waarop de aanval van Spirit rich regelmatig stuk liep. Het opdringen van Spirit gaf aan de tegenpartij de kans om met counters tot bij het Schiedamse doel te komen. Maar ook hier speelde Astrid Abendroth een goede partij. Ditzelfde kan ook gezegt worden van Liesbeth van Marie, die een enorme con ditie toonde en op het midden veld bergen werk verzette. Gelijk Toch kwam het succes aan de andere kant, De goed door de verdediging heen worstelende Ineke Vincent bracht zich zelf in een goede scoringspositie en ook nu bleek de Spirit doel- vrouwe kansloos: 1—2. Een zelf de spelsituatie in de Te Werve verdediging werd weer duor Anneiies Willems beheerst afge rond: 2—2. Met het gelijke spel bleken na afloop beide teams zeer tevreden. RKWIK houdt weer sportdag 8 RKWIK herstelt met een zg. sportdag op Hemel vaartsdag een oude traditie. De sportvereniging Velo uit Wateringen verleent hie raan zijn medewerking. De sportdag in park 't Nieuwe- lant begint met een ritmi sche jongerenviering onder leiding van Henk Govaart in de H- Geestkerk aan de Van Hogendorplaan en daarna komen de volgende takken van sport aan de beurt: voetbal, hindernis- baan, handbal, tumdemon- straties, veldloop enzovoort. 8 Fortuna houdt in het ver volg ook de mogelijkheid open voor de jeugd vanaf 6 jaar. De commissie voor jeugdbelangen heeft hier voor zijn toestemming gege ven. Aanmeldingen bij F. Cornehsse, G. van Amstei- straat 9 te Vlaardingen. 8 Dezelfde club meldt dat binnen enkele maanden zal worden begonnen met de bouw van een nieuwe klee daccommodatie. Fortuna krijgt daarvoor aan subsi die 215.000 gulden. 8 De hockeyers van Spirit wagen zich vrijdag 11 maart aan een hearing in het club huis aan de Hargalaan. De organisatie van de club komt ter sprake, uiteraard de financien. Aanvang 20 uur. 8 DVO'32 is van groot jeugdtoemooi te orga niseren ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de jeugdafdeling. Eén en ander betekent dat er bij dat mas sale evenement zo'n 2500 deelnemers hetrokken zul' len zijn. Wat neer komt op 150 elftallen. De toernooien zijn verdeeld over vier da gen en elf avonden en zal worden gespeeld in respec tievelijk 19 en II poules. Ca er maar eens aan staan. 8 DVO'32 rekent verder: er moeten zes containers ko men voor extra kleedgele- genheid, 92 prijzen, 2300 consumpties, een 32 pagina's tellend programmaboek en zovoort. 8 De tegenstander van DVO'32; op tweede Paas dag, Overmaad, Hoogvliet, Alexandria '66, VDL, MVV en Rozenburg. Op Hemel vaartsdag: Lisser Boys. For tuna, MVV en Steeds Hoger. Öp zaterdag 28 mei: Lisser Boys, Excelsior M, Hoekse Boys en W1A. 8 Op tweede Pinksterdag: Ex celsior M., Rozenburg, Spij- kenisse, Overmaas en Ale xandria '66. 8 En de avond toernooi en fun geren Vlaardingse clubs als tegenstanders. Dat zijn toer nooien voor pupillen op 9, 10, U en 12 mei. Op 16. 17 en 18 mei en op 23, 24, 25 en 26 mei. In totaal komt hel neer op 23 verenigingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4