Geen insoraak over kabel-tv B en W hebben haast MEER KANS OP NIEUWBOUW IN BROEKPOLDER Zuid schrijft Van Dam over huurverhogingen Weer proef met hondetoiletten aart S Zet bloemen niet te vroeg bulten Ik neem de proef T; voor politie i iiiniiiniiiii in f iiiiiii i liiitiii mi ini£ BLOEMISTENBOND: Nota Bevolkingsontwikkeling van Rijnmond toont aan: Nieuw dak GESCHEPT OP RIJBAAN FOLDERS DE DEER UIT Bekisting valt van oplegger JN GROENOORD EN OOST: Joy-rijder onder invloed SCHIEDAMSCHE COU IT ffoensdag 9 maart 1971 onafhankelijk dagblad Broersvcst 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kiachtcndienst 144144 -102de jaargan» no. 25^8j>_4 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL Hiiumiiiiiiiiiii Vlaardingen De politie is je beste vriend. Dit on dervond een 6-ja- rige Vlaardinger, die maandagmid dag na zoek te zijn geraakt, door de mannen van Hermandad keu rig bij zijn moe der werd thuisge bracht. 's Avonds ver raste de knaap de dienstdoende agenten door hem op het poli tiebureau een smakelijke taart te overhandigen, die hij van zijn spaargeld had ge kocht. ïiiiiiiiiiiiiiiMiiiniiüiiiuiiiiiiiniiimnninioir. Vlaardingen B en W willen 20 spoedig* mogelijk een centrale antenne- inrichting (C.A.I.) in de hele gemeente Vlaardingen aanleggen. Zij kiezen daarbij voor het zogenaamde mini-stemet, een systeem, dat de keuze mogelijkheid tot dertien kanalen biedt. Kosten, die hiermee gemoeid zijn, bedragen onge veer zestien miljoen gulden. dam en Maassluis zal wor den samengewerkt op het gebied van de ontvangst Schiedam koos al eerder voor het mini-stemet, Maas sluis voor het aftaknet, waar het mini-stemet een variant van is. Met dit concept-voorste! gaan B en W voorbij aan een eerder gedane uitspraak van de raad. In een raads besluit van 4 maart 1976 werd namelijk beoogd, dat de bevolking zich hierover uit moet kunnen spreken door middel van bijvoor beeld een enquête. De conclusie van de werk groep, die de aanleg van C.A.I, heeft onderzocht, luidt dan ook dat er een informatieavond dient te worden gehouden, waarbij de bevolking de gelegenheid wordt geboden zich over de aanleg van een C.A.I- voor de gehele gemeente uit te spreken. Verder dient, zo vindt de werkgroep, het spreekhalfuur voorafgaan de aan de vergadering van de commissie voor economi sche aangelegenheden en bedrijven van 16 maart te worden verlengd tot een vol uur. In hun voorstel aan de raad reppen B en W hier echter met geen woord over. Zij benadrukken juist het spoe deisende karakter van de zaak door de aanleg van het C.A.Ï. te combineren met de uit te voeren werkzaamhe den in de Babberspolder en de William Pontwoningen in de Indische Buurt. Eén lid van het college heeft zich tegen het voorstel verklaard omdat hij vindt dat de be volking zich door middel van een enquête over de invoering van een kabeltele visie dient uit te spreken. De commissie financiën en economische aangelegenhe den moet zich nog over het voorstel uitspreken. Over de keuze van het sys teem waren de leden van de werkgroep het overigens niet met elkaar eens. Drie van de zes leden spraken hun voorkeur uit voor het zogenaamde meegroeinet, dat het voordeel van pak ketten van zes kanalen biedt zodat uitbreiding tot twaalf kanalen zonder meer mogelijk is. De kosten voor dit systeem zijn iets hoger. Met de gemeenten Schie- Vlaardingen Hei gaat er steeds meer naar uit zien, dat de Broekpolder toch bebouwd zal wor den. De kans op een bos in het veel omstreden Vlaardingse gebied lijkt af te nemen. Dit blijkt uit de Nota Be volkingsontwikkeling woningbehoefte en ca paciteit Rijnmond 1976 - 1990, deel I. Binnenkort wordt deze nota behan deld in de Rijnmon- draad. Zoals bekend moet de Broekpol der dienen als bouwlocatie voor zesduizend woningen. In het streekplan van Rijnmond - dat geldig is tot 1986 - is als uitgangspunt vastgelegd dat het inwonertal van het Rijnmond gebied gehandhaafd moet wor den op het huidige cijfer: 1.050.000. Om dit te realiseren moeten er volgens de nieuwe nota - m 1S86 bijna zestiendui zend woningen méér aanwezig zijn dan het aantal van 430.900, waarvan tot nu toe wordt uitge gaan Tot 3936 moeten nu in totaal 446 6Ö0 nieuwe woningen wor den gebouwd in het Rijnmond gebied., Dit houdt in dat het Schiedam Alle bloemisten van de stad gaan en kele acties op touw helpen zet ten om te voor komen, dat Schiedammers overijverig te werk gaan als straks weer wordt gestreden om de titel van beste bloembak ken- en gevelver sierder. De plaatselijke af deling van de bloemistenbcmd raadt iedereen aan toch vooral nog even te wachten met aanbrengen van kostbaar plan- tenmateriaal aan gevels, op bal kons en op de stoep. Het is nog te vroeg om met dat vrolij ke groen ae stad een beetje te verle vendigen, want er kan nog nachtvorst komen, zo heffen de bloemisten hun vinger. De koninklijke maat schappij voor tuin en plantkunde or ganiseert namelijk weer een dergelijke actie, samen met wijk- en bewoners verenigingen en de bl oemi stenbond. Om aandacht te trekken willen zij op zaterdag 14 mei een geramum- markt houden op het museumplein aan de Hoogstraat isa die dag kunnen de planten en bloe men zonder risico naar buiten. Enige tijd lang wordt de verzorging ervan beoordeeld, dan wordt een prijs uit gereikt. Deskundi ge voorlichting en dia's over plantma- teriaal zijn te ver wachten op twee lezingen, die wor den gehouden m het Trefpunt m wijk Bijdorp en in zaal Marijke op het Broersveld, respec tievelijk op dinsda gen 5 en 39 april. Chef De Bruyn van de plantsoenen dienst komt dan een praatje maken de toegang is gra tis, aanvang om acht uur. Dtt nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad, Siuur mi] dit nieuwsblad 1* dagen gratis op proef toe in combinatie mei: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpi Tel Deze bon m open envelop zonaet postzegel sturen naar Antwoordnummer (&4. Rotterdam, aantal per jaar te voltooien wo ningen van acht- naar negen duizend zal moeten worden op gevoerd. De nota geeft eventrens aan dat het groter aantal huizen opge vangen kan worden binnen de door hei streekplan aangegeven bouwlocaties. Vooral in net zo genaamde stads- en dorpsge- bied kunnen veel meer wonin gen geoouwd dan aanvankelijk werd verondersteld. Tot deze stads- en dorps gebieden behoren under andere Smits- hoek. Zestienhovcn en de Vlaardingse Broekpolder. Vol gens de nota zou het gebied bij Spijkerusüf en Barendreehi- Wesl vóör 1990 verder uitge breid moeten worden dan nu in het streekplan is gepland. Op deze manier zal Smitshoek tot 1990 gespaard kunnen bbjvon voor nieuwbouw. Zou men he lemaal afzien van bouwlocatie j Smitshoek, dan zal na 1990 naar andere mogelijkheden bin- nen of builen het Rijnmondge- i bied gezocht moeten worden. i Na 1985 - zo stelt de nota - mogen i de inspanningen voor de Wo-i ningbouw niet of nauwelijks af-j nemen Ook dan zijn er nogj zon honderdduizend vooroor-j logse woningen - voornamelijk, buiten de huidige stadsverroeu-j wingsgebieden - die dan aan' bod komen Hiervoor is een af-j geleide bouwproduktie noodza-j kelijk. t De Nota Bevolkingsontwikkeling] woningbehoefte en capaciteit Rijnmond 1976 - 1990 gaat een zeer belangrijke rol spelen voor alle Rijnmondgemeenten. Want de nota zal de basis vormen waarop alle verdere prognoses gemaakt zullen worden ten aan zien van onderwijs-, gezond heidszorg- en sociale en culture le v oorzi L-ningen Timmerlieden van aan nemersbedrijf Wou denberg zijn gisteren begonnen met het re pareren van een deel van het dak van de Nivon-boerderij aan de Van Baerlestraat in Vlaar dingen. De werkzaamheden zul len ongeveer een week vergen, Wan neer dit karwei ach ter de rug is, zullen onder het nieuwe stuk dak douches worden aangebracht ten ge rieve van de kampeer ders op de boerderij. Successievelijk wordt de gehele boerderij verbouwd. Vorig jaar is de trap naar de zol der volledig ver nieuwd en het jaar daarvoor zijn op de grote zolder logeerka mers, compleet rret wastafels, aange bracht Inmiddels is de acüe voor de zelfverzm- gingskeuken ten ge rieve van de vele kampeerders in voile gang. Zaterdag 26 maart zal op de boer derij van 's morgeus 11 uur af een speciale rommelmarkt worden gehouden. Om een nog hogere opbrengst te krijgen vragen de beheerder en de leden aan een ieder die toch van plan is zijn bank stel, boeken en ander bruikbaar materiaal weg te doen, contact op te nemen met Ni- vonboerderij „De Hoogkamer" telefoon 346811. Vlaardingen Doordat de 66-jarige Vlaardinger C. M. nadat hij uit een taxi was gestapt, plotseling de rij baan van de le Van Leïj- den Gaelstraat opstapte, werd hij door een passeren de personenauto geschept Met een hoofdletsel is hij opgenomen in het Holy-zie- kenhuis. Schiedam Aan staatssecretaris Marcel van Dam]- heeft de bewonersveremging Schiedam-Zuid het ver- j zoek gericht dit jaar geen of in ieder minder danj zeven procent huurverhoging in de wijk door te* voeren. Tevens heeft men in de Gor zen een extra informatie blad verspreid bij gereno veerde woningen, naast de stencils die alle bewoners- verenigingen hebben sa mengesteld voor het weige ren van de huurverhogin gen. Bewoners worden er in dat stencil op gewezen tt dat ook zij door ovcrgeble- Vorder noemt men de aanwe- wonersvereniging drie argu- menten voor haar verzoek. Zo stelt men dat de wijk m j een van de meest verontrei nigde gebieden van Neder land ligt. Als bewijs worden ondermeer gegevens van de Dienst Centraal Miheube- heer Rijnmond aangehaald. De Lange Kerkstraat en de Grote Markt in het hartje van Schiedam krijgen een ander aamicht. Voor de her inrichting worden on dermeer vijf platanen neergezet. De eerste lijn gistermiddag reeds aangevoerd. De volwassen bomen lijn afkomstig van de Hoofdstraat, waar ae moeten wijken voor de aanleg van de nieuwe Buiteosfuia. Met wortel en ai zijn ze daar uit de grond ge takeld en na tran sport door de stad in een gegraven gat na bij de Grote Kerk weer neergelaten. Een niet geringe klus, die gisteren aardig wat hekijs trok. ven klachten en de hoge huren de verhoging dit jaar kunnen weigeren. Dat in tegenstelling tot vorig jaar. Aktief met stencils is deze week ook de PSP. In het Centrum, m West, Nieuw- land en Groenoord heeft de ze politieke partij ook infor matiefolders verspreid over de mogelijkheid tot weige ren. In de brief aan het ministerie m Den Haag noemt de be zigheid van het miiieuvrjan- dige bedrijf Tankerclearung en net slechte woningbe stand in de wijk, aange toond m een rapport dat wij emd vorig jaar publiceer den. "Tot onze grote verbazing en ongenoegen heeft de ge meente Schiedam zich met gevoelig getoond voor deze argumenten. Bij u hopen wij meer gehoor te vinden", zo schrijft het bestuur aan de staatssecretaris. Schiedam Voor de over last van hondepoep wordt binnenkort weer een proef genomen. Op drie plaatsen in Groe noord en Oost gaat de gemeente bij ophogings werkzaamheden zand en grasstroken aanleg gen, speciaal bestemd om honden op uit te la- tea In Oost gebeurt dat bij de reconstructie van het New- tonpleui en omgeving, waar momenteel aan wordt ge werkt. Over enkele maan den komt op het plein een strook zand waar buurtbe woners hun huisdier de be hoefte kunnen laten doen. De strook van ruim twee meter breed zal om de veer tien dagen door de gemeen te worden omgeploegd. Eens in het jaar wil men er ander zand instorten. Waarschijnlijk komt op het plem speciaal voor honden ook een strook gras. Op het stadskantoor speelt men in ieder geval met die gedach te Zeker is het dat een dergelijke voorziening wordt aangelegd aan de na bijgelegen Buys Ballotsin gel. De lengte van de strook zal daar zo'n dertig meter worden. Bij de aanpak van het Bart Verhalienplein, die vandaag in Groenoord is gestart, wil de gemeente voor de hon den een strook zand aanleg gen. Ook die zal regelmatig worden omgeploegd, zo ver- zekerde gisteren een ambte naar van de dienst gemeen tewerken Bij alle zogeheten uitlaatstroken zuilen bord jes worden geplaatst die hondebezittors er op attent maken dat het huisdier daar de behoefte moet doen. Toch wordt dit initiatief bij buurtbewoners met ge mengde gevoelens ontvan gen. Al eerder heeft de ge meente namelijk in Groe noord een proef genomen met hondetoiletten. En die mislukte omdat bleek dat kleine kinderen de toiletten als zandbak gingen gebrui ken. Schiedam Verkeer op de 's- Gravelandseweg heelt gister middag ruim een uur hinder ondervonden van een ongeval letje met een trekker en een oplegger. Op hol ac-gdek bij het rijksweg viaduct vos om een uur een houtert oekj.*>ting van een grote ketel dan »tukJktn gevallen. Dat gebeui di* roen de 26 jarige E. J K u.t Duwen dacht, dat hij mei zijn vidthtvuigen en oplegger wel onder hel viaduct met een hoogte van 4 53 mc-ter kon rij den Di' lading was echter elf centimeter hoger, zag hij te laat Vlaardingen Doordat Hij on der invloed verkeerde, raakte LJ.B. uit Vlaardingen met zijn auto op de Maassluisedijk van de weg en bleef hij op het dijklalud steken. De gearri veerde politie constateerde daarbij, dat de auto de be stuurder niet toebehoorde. De Vlaardinger bleek een rit te hebben gemaakt in een gesto len wagen. Tegen hein is pro ces verbaal opgemaakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1