AFC W LAATSTE MINUTEN GELIJK Hermes DVS laat weer voorsprong glippen FC Vlaardingen erg gretig in De Vliert svv- GEÏNSPIREERD SW BLUFT VEENDAM AF jeugd haalt uit MAANDAG 14 MAART 3977 Initiatief GELUK OFFENSIEF rm Programma Gelijk uit vrije trap van Cees Bonman Sportagenda AANVALLEND AANGESLAGEN COUNTER BLESSURE ANGST WAARSCHUWING Strafschop „Onderlinge" MBV vu/sc/ww 3 Aad van der Voort haalt uit. De Amsterdamse sliding komt te laat. s;~' Schiedam Opnieuw is het Hermes DVS niet gelukt een zeker schijnende overwinning vast te houden. Weer hadden de Schiedammers de pech dat een verdiende 2—1 voorsprong in de laatste fase van de strijd met een gelukstreffer van de tegenstander teniet werd gedaan en er slechts een gelijk spel restte. Toch is de 2—2 uitslag tegen het Amsterdamse AFC een alles zins redelijke prestatie. AFC staat immers met één wedstrijd minder gespeeld, maar drie punten achter op de koploper terwijl Hermes worstelt om van de onderste plaats weg te blij ven. Het ziet er naar uit dat dit zal lukken. De Schiedammers haalden uit de laatste vier wed strijden vijf punten en klimmen langzaam omhoog. Ook in deze wedstrijd speelden de blauw witten niet minder dan hun te genstanders. Integendeel zelfs. Het initiatief kwam steeds weer van de thuisclub, die met twee gave doelpunten AFC lang in bedwang kon houden. Al in het begin startte Hermes met enkele goede akties, waar in vooral Aad van der Voort veel initiatief toonde. Ook Piet Klepke en Paul Nijs wisten zich enkele kansen te schep pen. In de zesde minuut resul teerde dat in een niet te missen kans voor Piet Klepke. Een één-twee combinatie met Paul Nijs scheurde de Amsterdamse defensie open en bracht Klep ke vrij voor doel. Zijn schot was echter zo slap, dat doel man Theo Janse tijdig kon in grijpen. Na een kwartier was het wel raak. Een aktie van Aad van der Voort werd door Ernst Seunke ten koste van een overtreding afge stopt Van der Voort nam zelf de vrije trap en plaatste op Tïes van Duppen. Deze bediende Teun Komaat op maat en met een simpele voetbeweging pas seerde Komaat de Amsterdam se doelman- Hennes leidde met 1—0. Toch duurde het Schiedamse feest maar kort Drie minuten later was het alweer gelijk. Bij een massale aanval van AFC plaatste Edwin Geluk de bal hoog voor voor het Hennes doel. Een misverstand tussen Ger Ruseier en doelman Harry Spermon bracht de bal bij Erik Visser, die zonder moeite het verlaten doel vond, 11. Behoedzaam werkte Hermes op nieuw aan een veldoverwicht. In de 31ste minuut had dit op nieuw succes. Aad van der Voort speelde op rechts voor de zoveelste keer linksback Ernst Seunke uit en plaatste de bal in het centrum. Paul Nijs zag zijn kans, werkte zich achter laatste man Frans de Bor heen en schoot in de uiterste hoek rijn team opnieuw naar een voorsprong: 2—1. Ook na dit doelpunt hield Hermes het ini tiatief in handen. Drie minuten voor rust schoot Teun Kornaat hard langs de treuzelende AFC verdediging. Een snelle reactie van doelman Theo Janse redde AFC van de definitieve neder- Na rust gingen de Amsterdam mers wat feller spelen. Vooral amateur internationaal Simon ilü Vlaardingen Voetbalprogram ma zaterdag 19/3: Jong Veen- dam-Jong Vlaardingen, PPSC- DOSC, De Sleutels-Hoekse Boys, MW '27-Unicum, Peli- kaan-TSB, DVO '32-GSS, Satel-. liet-Rijnmond, GTB-FC Veroni ca, WK-BVCB, CION-VDL, De Hoek-Quick Steps. Zondag 20/3: SW-Volendam, FC Vlaardingen-SC Amersfoort, UVS-Hermes DVS, DRL-Schïe- dam, De Hollandiaan-Fortuna, VFC-Postduiven, Hoek van Holland-Concordia, WCR- SVDPW, Tediro-RKWIK. Den Bosch Theo Lase- roms bejubelde de 1—1 bij FC Den Bosch als winst. Zijn ideaal is om van FC Vlaardingen een gretige ploeg te maken en daarom zette hij er vorige week resoluut het mes in. De „coup" slaag de ten volle. „Ook al blijft het altijd een gok", verklaarde hij zaterdag avond na afloop in het riante clubhome van de Bossche spelers. „Het ging de laatste weken met de ploeg de verkeer de kant op. Steeds weer dat persoonlijke foutje en dat knaagde aan het zelfvertrouwen. Dat is zonde omdat er veel kwaliteit in het elftal loopt". Hugo Lochtenbergh en Pre- drag Drapic waren daarvan al het slachtoffer. Een stap in de goede richting was daarom om via veel inzet FC Den Bosch, dat een week eerder MW onder de duim hield (0—0), op 1—1 te Cees Bouman..gelijkma ker. storingswerk bepaalden. Lase- roms: „Zo rie ik het graag. Op het middenveld de tegenstander al aan pakken". Het gevolg was dat de thuisclub de zaak tracht te open te trekken via de vleu gels. Met name Peters en Vis sers waren voor Joop van Dop en Bep de Ruiter moeilijk af te stoppen, maar verder dan enke le „hoge ballen voor de pot" kwam FC Den Bosch niet. door Bas van den Berg Dit keer is de AFC'er zijn tegenstander te snel af. Cohen werd enkele malen ge vaarlijk. Gelegenheids stop per Dick Schaap, die de nog steeds geblesseerde Piet van den Burg als laatste man verving, hield hem echter goed in bedwang. Toen het AFC offensief na twintig minuten verflauwde, nam Hermes het initiatief weer Deze kwam wel aan de andere over. De Schiedamse voor- kant. Toen iedereen rich al met waartsen met Ties van Duppen en Teun Komaat als gangma kers stichtten herhaaldelijk ver warring in de Amsterdamse de fensie, een treffer bleef echter uit de 2—1 uitslag verzoend leek te hebben, was het Edwin Geluk die zijn naam alle eer aandeed. Bij een onoverzichtelijke situa tie voor het Hermes doel, werd de bal onvoldoende wegge werkt, waardoor Geluk in vrije schietpositie kwam. Zijn schui ver verraste Harry Spermon en het was 2—2. Maandag: vergadering DB VRSR, Stadhuis Dinsdag: ElinkwijkSunlight Vergadering sportraad Maassluis 19.30 uur Zaalvoetbaltoemooi, Olympiahal 17.45 uur Donderdag: Spelregels, clubhuis Hennes DVS, 19.30 uur Animo-Passage (d) Shell-G. de L. 3 (d), Vïjfsluizen, Animo-Volley (h) Schiedam Na een ma tige vertoning in de eerste helft heeft de SW-jeugd in de wed strijd tegen SC Amersfoort zich na rust volledig gerevan cheerd. Het werd ui teindelijk 6—2 in het voordeel van de man nen van Slobodan Du- tina. Amersfoort nam voor rust de leiding. Maar na de pauze was het SVV dat de klok sloeg. Doelpunten van Arie van der Reyken, Robert Korengevel, Ton de Wolff, Erik Visser, Co Goudriaan en Jan van Altena zorgden voor een 6—1 voorsprong voordat Amersfoort aan een tweede treffer toe kwam. Slobodan Duti- na, uiteraard tevre den: „Voor rust heb ik me echt kwaad ge maakt. Maar na rust heb ik genoten. Alles lukte". Bij SW speel de Co Goudriaan an dermaal een sterke wedstrijd. Veendara Het programmablad van Veendam ver meldde het al: „Tegenstander SW is geen aantrekke lijke ploeg om tegen te spelen. Ze staan laag geklas seerd, spelen zeker geen hogeschool-voetbal en zijn daardoor geen pubüektrekker!" Een keiharde uit spraak die door de mannen van Leo Halkes volko men teniet werd gedaan. SW behaalde een 1—1 gelijkspel maar met een klein beetje meer geluk hadden de Schiedammers het matig spelende Veen- dam zondermeer een nederlaag toe kunnen brengen. Leo Halkes: „De was erg kwaad toen ik dat las. Te meer omdat wij de laatste wedstrijden erg sterk heb ben gespeeld. Maar later heb ik wel ingezien dat wij een uitstekende indruk heb ben achtergelaten. Sterker nog, wij hebben die mensen laten zien dat we helemaal geen zwakke ploeg zijn. Dat is dan onze tegenzet ge weest". SW, met Jos Zoetmulder voor de geschorste Wim Mulder {„Jos speelde een sterke wed strijd", aldus Halkes) startte aanvallend. Met Cor Huigen en Aad van der Vlist als „stoor zenders" en de andermaal sterk schakelende Wim de Haan als aangever. Maar zoals zo vaak is gebeurd kwam ook nu de h, tegenpartij op een voorsprong. Na een kwartier spelen ging Jan Merrelaar in het strafschopge bied een duel aan met Wierin- ga. Scheidsrechter Gans zag daar een gele kaart in doordat de middenvelder van SW een overtreding begaan zou hebben. Halkes: „Belachelijk. De bal was al lang in het bezit van Bas van Noortwijk. Het was een normaal kopduel", Merrelaar kreeg geel maar zag tot ieders verbazing ook. dat Gans de bal op de stip legde. SW was even van de kaart. En met name Jan Merrelaar die kort na het incident vervangen werd door Fred Meerhof. Leo Halkes verklaring: „Ik zag aan hem dat hij aangeslagen was. Dus leek het me beter hem te wisselen". Het had succes. Te meer daar de lange Meerhof het gevaar Oldenburger kon stoppen. Pas na rust dicteerde SW volle dig. Halkes: „Ik heb toen ook gezegd dat we eerst af moesten wachten wat Veendam ging doen. Dat gebeurde waarna wij na een kwartier spelen de aan val weer op konden zoeken". Het had vrijwel direct succes. "Want na een kwartier spelen zette John Corver een aanval op. Via het hoofd van Rimis Steenbergen en de voet van Bart Kreft kwam de bal bij de vrijstaande Fred Meerhof die doelman Krol kansloos liet: 1-1. SW veranderde van speltype. Ging meer op de counter spe len waarbij vooral de snelheid van Corrie Huigen en de min dere mate van Aad van der Vlist goed werden uitgebuit Tot twee keer toe kwamen bei de spitsen vrij voor doelman Krol maar even zoveel keer werd naast geschoten. Veendam stelde daar weinig te genover. Probeerde wel een of fensief op te bouwen maar deed dat zo geforceerd dat de noorderlingen vrijwel niet ge vaarlijk konden zijn. Bas van Noortwijk leek het slachtoffer te worden van de irritatie van o Jan Merrelaargele kaart de spelers kregen wel een gele kaart van scheidsrechter Gans. de Veendamvoorwaartsen. Tot De beste kans kwam echter toch drie keer toe moest hij worden weer voor SW. Met nog een opgelapt na felle charges van paar minuten te spelen stuurde Oldenburger en Westerhof. Bei- j03 Zoetmulder Aad van der Vlist de ruimte In. De SW-er passeerde zijn directe tegen stander ec bediende de meege komen Cor Huigen op maat. Zijn schuiver ging echter rake lings langs het doel van Krol. houden. Hoewel de Braban ders, voor rust althans, ster ker waren, verdedigde FC Vlaardingen zeer secuur. Slechts éénmaal kwam doelman Toon Eggers in grote moeilijkheden, toen Joop Quellhorst zonder te kijken de bal op zijn doel man terug speelde. Er ont stond een doelworsteling tussen doelman en Peters {FC Den Bosch), waaruit Joop van Dop als overwin naar tevoorschijn kwam. Laseroms: „Vanzelfsprekend moesten wij wel wat behou dend spelen. Het gaat deze maand voornamelijk om pun ten. En om het zelfvertrouwen op te vijzelen. In de twee voor gaande duels („tegen Volendam en Fortuna SC", red.) liep FC Vlaardingen, met name het complete middenveld, té gretig naar voren. De uitkomst was er ook naar". „Het gaat", aldus Laseroms, „wel wat ten koste van het kijkspel, maar we willen nu éénmaal op rukken naar het veilige midden. We gokken daarbij tussen de 32 en 35 punten". Een voorzichtige conclusie leert dat FC Vaar- dingen een erg kwetsbaar sei zoen meemaakt Na Beek en Tijl, de twee Vaardingse spit sen, is thans weer Cees Zwam- borg (voorstopper) uitgevallen. Vorige week ging hij op de training door zijn knie en hoe wel de diagnose van clubarts dr. Velthinzen Van Zanten met verontrustend was. houdt het wei twee weken rust in. Het gevolg was dat Ted Hesling zijn plaats in „De Vliert" moest innemen. Dat leidde weliswaar tot een reeks van misverstan den met laatste man Krsto Mi- trovic, maar het gaf zelden aan leiding tot reéle Bossche kan sen. Laseroms weer: „Tel maar op, die blessures plus de twee strafschoppen die we in een beslissende fase hebben gemist („tegen Volendam en FSC", red.) anders hadden we zeker op 24 25 punten gestaan. FC Den Bosch sterker. Dat wèl, maar nauwelijks gevaarlijk, omdat met name het kwartet op het middenveld (Bercken- kamp, Bouman, Quellhorst en Stans) rich met succes tot veel Uitgezonderd dan een kogel van de ex-Unitas spits Peters, die doelman Eggers fraai tot hoek schop verwerkte. Niettemin zat er in de Vlaardingse ploeg wei nig rust. De angst om een on verwachte tegengoal was erg groot. Aanvallend kwam FC Vlaardingen dat eerste halfuur nauwelijks aan de „bak". Dick Beek en Wim Tijl stoorden erg veel, maar waren in de acties (442 systeem) alleen op el kaar aangewezen. Maar dat zou na rust wel gaan veranderen. In de tweede minuut bleef FC Vlaardingen staan voor buiten spel, maar scheidsrechter Van Z wieten, die een zwakke avond had, trok rich daar niets van aan. Uit een pass van Peltzer schoof tenslotte Jan Peters de bal Ln het lege doel: 1Lase roms: „Dat was het sem voor een massaal offensief". FC Vlaardingen gooide toen alle remmen los. Nauwelijks tien minuten later leidde dat al tot de gelijkmaker door Cees Bou man, die een vrije trap schitte rend in de hoek plaatste: 11. Opmerkelijk genoeg zakte heel FC Den Bosch diep weg. Trai ner Ad Zonderland (ook vol gend jaar weer onder contract) had er geen goed woord voor over. „Ik heb een ploeg die geen initiatief neemt Er lopen té veel voetballers in". Slachtof fer daarvan was a! Leushuis die bij de Bosschenaren over compleet is. Piet Kamps, zijn opvolger, „heeft", aldus Zon derland. „veel méér karakter. Een minder goede speler, dat wel, maar hij pept zijn collega's op". Nadat Dick Beek door te onbe suisd aanvallen een waarschu wing had opgelopen, kwam FC Den Bosch het laatste kwartier nog bij herhaling m moeilijkhe den. Een kopbal van Dick Beek vloog rakelings naast, terwijl Wim Tijl een fractie van een seconde te laat was om een dieptepass van uitblinker Wim Berckenkamp te verziiveren. Desondanks was die 1—1 de juiste verhouding. Opstelling FC Vlaardingen: doel Toon Eggers, achter Joop van Dop, Krsto Mitrovic, Ted Hes ling, Bep df ;dden Cees Be J - ans, Joop Queiü - Berc kenkamp, j Tijl en Dick Beek. 1*. „oren 1500 toe schouwers. Vlaardingen Voor de jeugd van FC Vlaardin gen was leider FC Twen te een moeilijk te nemen hindernis. Ook al kwa men de Twentenaren goedkoop aan de beslis sende goal. Na ruim twin tig minuten blokkeerde John Vilijn de spits van de gasten op de rand van het strafschopgebied. De scheidsrechter reageerde echter mt een strafschop, die niet werd gemist. Na rust hadden de Vlaardin- gers méér inzet en kwa men er kansen voor Van Wjjk, Drapic en Groen om de stand gelijk te trekken. Niettemin bleef FC Twente als geheel de betere ploeg en verdiende de winst volkomen. Monster De beste prestatie tijdens de onderlinge competi tie van dammend MDV uit Monster kwam op naam van Ferry Ruijgrok. Huib Storm werd van zijn ongeslagen re cord ontheven en kansloos door Ruijgrok naar een neder laag gespeeld. Theo Dijkstra, samen met MD- V'er Jan Weerheijm momenteel uitkomend in de finaleronde van Zuid Holland, strafte de riskante partijopzet van Jac. van der Ende vakkundig af.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3