Hookers bijna kampioen Ruime SZG-zege NO AD handhaaft zich op eerste plaats Heuvelman heeft de wind in de zeilen Maassluise sportraad vergadert Softbal- teairi tocii in eerste klas promotie- kandidaat MAANDAG 14 MAART 1977 Zevende ronde Vlaardingse damstrïjd Ton Gruben beslist Opnieuw verlies voor MM en BM TGG RADIO MOLENAAR Monsterzege voor Asvion- heren: VD/SC/WW- 8 Hoek van Holland Nog twee competitiewedstrijden resteren er voor „The Hookers" na de ruby wedstrijd tegen RRG Z van zondag die met een 50-0 overwinning in het voordeel van de Hoekenaren eindigde. The Hookers hadden er eigenlijk op gere kend in deze wedstrijd het duizendste punt van deze competitie te scoren, maar zij bleven bij 994 steken. In feite had het gemakkelijk gekund, maar de Hoekenaren boden niet het spel dat men van hen gewend is. Een vrij snelle start bracht de stand al na een kwartier spelen op 20-6, maar daarna ging het mis. Er werd kennelijk wat te gemak kelijk over gedacht, het Hoekse spel werd rommelig en men kwam met tot scoren. Toch zorgden de voorwaarts en voor constant balbezit, maar in de driekwartlij» werd het leer keer op keer verspeeld. Dat duurde tot een kwartier voor het einde toen de „lijn" plotse ling weer hep en er achter el kaar gescoord werd. Toen was het toch weer even „op naar de duizend", maar zover kwam het in deze wedstrijd toch nog niet. Dat duizendste punt zal moeten wachten tot aanstaande zondag, Dan spelen The Hookers tegen KMD 2 thuis hun kampioens wedstrijd en in feite is dat een mooie gelegenheid om in de eerste try met conversie dan ook die duizend punten te be reiken. Zondagmiddag om twee uur start aan de Dirk van den Burgweg het mgbyfestijn dat The Hookers naar de eerste klas moet gaan brengen. Vlaardingen In de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Vlaardingen heeft Wim Heuvelman nog steeds de wind flink In de zeilen. In de zevende ronde had hij niet zo veel moeite nodig om Verborg tot overgave te dwingen. Reeds bij de dertigste zet sloeg Verburg (tegen zijn gewoonte in) verkeerd om daarna tot de ontdekking te komen, dat Heuvelman via een royale combinatie de partij won- Mast en Van Spionter kregen Standen hoofdklasse: beurtelings redelijke winstkan sen, maar lieten tegelijk steken vallen in de verdediging. Van Splunter had wel meer mate riaal in het eindspel, maar via een listige manoeuvre wist Dick Mast alsnog remise te bereiken, Ook al duurde het tot de hon derdste zet alvorens Van Splun ter op het middernachtelijk urn- zijn winstpogingen staakte. De voorsprong van Wim Heuvel man bedraagt nu vier punten en dat moet voldoende zijn om de titel, die voor het grijpen ligt, op tï rapen. In de eerste klasse ging de be langstelling uit naar de-onbe twiste topper Van Woerden Bolderheij jr. Van Woerden moest winnen om met zijn ri vaal op de hoogte te komen en speelde uiteraard op winst Echter liet Ronald Bolderheij zich niet van de kaart spelen, want hij is altijd nog een speler, die de aanval niet schuwt Hij won de partij keurig en mocht zich meteen kampioen noemen in deze klasse, zodat hij vol gend jaar in de hoofdklasse mag uitkomen. Bolderheij sr, verloor van Autar en Lens velt deelde de punten met Van der Harst. In de tweede klasse raakte Peels ren" zijn record kwijt Geldof kwam Hoofdklasse: de eer toe hem zijn eerste pun- Mast—Van Splunter 1-1; Heuvel tje te ontfutselen. Maar zijn man—Verburg 2-0, koppositie is daardoor nauwe- Eerste klasse: lijks in gevaar gekomen, want, Autar—Bolderheij sr. 2-0; Van de nummers twee en drie, Nen- Woerden—Bolderheij jr. 0-2 tjes en Dijkstra deelden de pun- Van der Harst—Lensvelt I-I. ten met elkaar. Verder won Tweede klasse: Langeweg van Goedknegt, ter- Mostert—Ter Haar 2-0; Langewe- ■wijl Mostert zich de meerdere SGoedknegt 2-0; Geldof— toonde van Ter Haar. Peels 1-1Nentjes—Dijkstra I-1 Heuvelman 7 13 Tom 7 9 Van Mastrigt 6 8 Niestadt 6 7 Van Splunter 7 6 v.d. Kerkhoff 6 5 Van Veelen 6 5 Mast 6 4 Verburg 7 4 Tamboer 6 3 Eerste klasse: Bolderheij jr. 7 12 Van Oudheusden 7 9 Autar 7 8 Voerman 7 8 Van Woerden 7 8 Lensvelt 6 6 Vermeulen 6 4 Van der Harst 7 3 Bolderheij sr. 6 2 Tweede klasse Peels 6 11 Dijkstra 7 10 Langeweg 7 10 Nentjes 3 10 Geldof 7 9 Bredius 6 7 Boudewijns 6 6 Lucassen 7 5 Mostert 8 5 Ter Haar 7 2 Goedknegt 7 1 De uitslagen van 8 maart wa- Schiedam De waterpolo heren van SZC hebben zater dagavond het Tdburgse TRB met 6-3 teruggewezen. Het wegvallen van René van de Kuil werd door het gehele team goed opgevangen Vooral door Paul Gast en Frank Ruseier, die beiden veel zwemwerk voor hun rekening namen. SZC kwam in de eerste periode op 1-0 door Willem Jan Looman. Degradatiekandidaat TRB scoorde snel tegen na een dubieuze beslissing van scheidsrechter Crooy, die een Tdburgse overtreding met bestrafte. In het tweede kwart hepen de Schiedammers echter tot 4-1 uit door doelpunten van Willem Jan Looman (2x) en Frank Ruseler. De laatste op goed aangeven van Jos Nieuwendijk. Nadat in de derde penode weer Willem Jan Looman gescoord had, kwam TRB terug tot 5-2, Jos Nieuwendijk moest m deze periode voor één minuut het water veriaten (commentaar op leiding). De numerieke meerderheid, die TRB hierdoor kreeg, werd echter met benut. In de laatste penode van de wedstnjd kwam TRB nog terug tot 5-3, maar Dieter Kr os maakte aan alle onzeker-» beid een einde door voor SZC het zesde doelpunt te scoren- De SZC-dames hebben hun overwinningenreeks niet kun nen uitbreiden. Er werd met 6-5 van de SCOM-dames verloren. Na twee spelperiodes keken de Schiedamse dames tegen een 4-0 achterstand aan. Op dat moment besloot coach Piet Goederond de zieke Truus Keizer het water in te sturen. Het had succes, want de Schiedammers maakten meteen twee doelpunten. In de vierde periode scoorde SCOM nog eenmaal en SZC, door Thea paulussen (2x) en Tieneke Tieman, nog drie maal, zodat bij het ingaan van de laatste minuut de stand 5-5 was. Door een onhoudbaar afstandschot stelden de SCOM-dames de overwinning veilig. Maassluis De Maassluise spert en recreatieraad vergadert morgenavond over tal van on derwerpen. Eén ervan is om het beheer van de Maassluise spor taccommodaties over te dragen aan de MSR. Het college zal dit advies binnenkort onder ogen zien. Een tweede voorstel is dat de MSR en bloc de verenigin gen in te schrijven bij de kamer van koophandel en fabrieken en zij die met bij notariële akte zijn goedgekeurd. De bijeen komst begint om 19.30 uur aan de G overt van Wijnkade in Maassluis. Schiedam Het soïtbal- team van Schiedam, dat vo rig jaar de promotie naar de landelijke eerste klasse ruel haalde, zaï de komende competitie toch in de eerste klasse uitkomen. Omdat het Amersfoortse Montreux Quick zich vrijwillig uit de eerste klasse terug trok, kwam er een plaats vrij. Kandidaten voor de open gevallen plaats waren daar door Luyeks Giants uit Die- men en Schiedam. Luyeks Giants heeft inmiddels aan het bondsbestuur laten we ten geen prijs te stellen op de vacante plaats in die eerste plaats, zodat Schie dam, dat wél interresse heeft, nu naar de eerste klasse promoveert. Schie- dam-coach Wim Falentyn: „Het besluit om toe te hap pen is deze week door de speelsters zelf genomen. Hoewel er naast voordelen ook nadelen aan de2e plaat sing kleven, durf ik de con frontatie best aait". Vlaardingen CION heeft zich van de reputatie van Helle- voetsluis weinig aangetrokken. Destijds verloren de Vlaardin- gers met 41, maar afgelopen zaterdag kwam de revanche (10) goed van pas. Want hoe wel CION de kansen niet meer in eigen hand heeft, bestaat de kans dat er twee clubs promo veren. En daar wil de formatie van Bert van Hees hij zijn. De beslissing kwam twee minuten voor rust tot stand, toen Ton Gruben een solo ondernam en zijn actie bekwaam afrondde: 1-—C. Na rust was Hellevoet- sluis wél sterker, maar CION was gevaarlijker met zijn counters. Schiedam/Vlaardingen/Maas- sluis Het tafeltennisteam van NOAD heeft zich hersteld van het teleurstellende gelijke spel van vorige week. De Schiedam mers wonnen nu van Scylla 2, waardoor de eerste plaats in de hoofdklasse A behouden blijft Radio Molenaar en Bowling Maassluis daarentegen richten zich meer naar de onderste helft van de ranglijst Halver wege de competitie is er nog van alles mogelijk, maar door het verlies van zowel Molenaar als BM TOG is hun positie op de ranglijst momenteel zorge lijk. NOAD had ruim vier uur nodig om de wedstrijd tegen Scylla winnend af te sluiten. Met Karei van Schie en Theo Bakker verschenen de Leidse reserves overigens in een sterkere opstelling dan het afgelopen seizoen. Toen won NOAD twee maal met 8-2, maar nu werd het slechts 6-4. Dick de Vaal scoorde weliswaar twee maai, maar voor zijn niveau was dat tegen dit Scylla in feite te weinig. De kleine Schiedammer heeft nog steeds ruet de grote vorm te pakken. Ook René van Dijk won twee partijen, en Peter van der Wijk scoorde één keer. Het winnende punt kwam daardoor op naam van het dubbel, dat dit seizoen slechts één keer in Schiedams voordeel was afgesloten. Daarom had coach Jan Bayings het duo nu gewijzigd met Peter van der Wijk ditmaal naast Dick de DICK DE VAAL .tweemaal Vaal. Hetgeen een gunstig resultaat op leverde, want met 21-18, 17-21 en 21-19 werd er gewonnen. NOAD liep overigens al snel weg naar een 4-1 voorsprong. Scylla kwam toen echter tot 4-3 terug. Op tijd echter herstelde NOAD zich, want met twee keer 17 op Theo Bakker stelde Dick de Vaal de halve winst al veilig, waarna René van Dijk tegen Van Schie het karwei afmaakte: 6-3. Die partij ging overigens niet zonder problemen, zij het dat die voornamelijk aan Scylla-zijde aanwezig waren. Van Schie had bij het serveren problemen met de scheidsrechter. De beslissingen daarvan waren steeds in het voordeel van Van Dijk, die de partij nu met 19-21, 27-25 en 21-16 op zijn naam bracht. Dat Scylla hierdoor het wed strijdformulier weigerde te onderteke nen, is van geen belang meer. Het kan de Leidenaren zelfs nog op een boete komen te staan. Na het verlies bij TTCV Rath bezet Radio Molenaar halverwege de competi tie nu de voorlaatste plaats. Een plaats waarvoor overigens nog vier kandida ten in aanmerking komen, zodat de strijd om de tweede degradatieplaats nog lang niet is beshst Dat Radio Molenaar het niettemin moei lijk gaat krijgen, staat nu vast. Immers tegen TTCV Rath was te merken, dat vooral Hans Jaap Oppenheim en Aad van Opstal met vormverlies kampen door tentamens op school- Door het naderende eindexamen trainen zij in ieder geval minder, wat van invloed is op hun prestaties. René van Dijk zit ook in zijn eindexa menjaar, maar hij heeft een andere mentaliteit. Daardoor is hij ook wat onberekenbaar, want terwijl hij vorige week in kansrijke positie verzuimde toe te slaan, scoorde hij nu twee van de drie punten. Tegen het sterk spelende Rath keek RM al snel tegen een 5-0 nederlaag aan. Zelfs het Vlaardingse dubbel Oppenhei- m/Van Opstal, dat in 1 1/2 jaar niet meer had verloren, was nu met twee keer 21-18 kansloos. Even kwamen de Vlaardingers nog te rug tot 5-2, door winst van Van Opstal van Van Dijk. De Veghelse thuisclub besliste toen echter de wedstrijd defini tief (7-2), waarna Van Dijk in de slot- partij de uitslag nog iets draaglijker maakte: 7-3. De streekderby tussen Bowling Maas sluis en De Korenbeurs 2 eindigde in een Schiedamse overwinning: 4-6. Aan Maassluise zijde zorgden Nico Capelïen (2x) en Frans Capelïen en Wim van der Poort (ieder lx) voor de punten. Jan Simons was voor De Korenbeurs met een hattrick de grondlegger voor de eindzege. Jan Landsbergen en John Buyk wonnen beiden één partij, wat met het gewonnen dubbel Simons/- Landsbergen voldoende was voor de volle winst Dit dubbel luidde voor Bowling Maas sluis het verhes in, want in plaats van gelijk te komen, tiep De Korenbeurs uit naar een 1-3 stand. De eerste game was voor de Schiedammers (17-21), waarop Nico en Frans Capelïen nog wel terug kwamen (21-17), maar de derde game was opnieuw voor de Schiedamse reser ves: 20-22. Pas toen Bowling Maassluis al tegen een 1-5 achterstand aan keek, herstelde het wat. Door overwinningen van Van der Poort op Landsbergen en Nico Ca pelïen op Buyk, werd het nog 3-5. In de sleutelpartij tussen Van der Poort en Simons was de eerste game duidelijk voor de thuisclub: 21-12. In de tweede game kwam Van der Poort opnieuw voor, maar bij 18-14 begon Simons te praten. Hetgeen Van der Poort duidelijk uit zijn concentratie haalde, want hij scoorde niet meer. -Simons sleepte zo alsnog de game bin nen (18-21), waarop de derde game een formaliteit was (12-21). Dat Frans Ca pelïen toen nog van Jan Landsbergen won, was niet meer van belang. Eene aanval van As vion wordt afgeslagen. Schiedam Van de hockey-vererugingen uit het Waterweggebied die dit weekeinde op het veld kwamen, valt alleen het resul taat van de Spirit-dames uit de toon. In de laatste minuut van. de wedstrijd besliste Leonidas met 2-1 de strijd in zijn voordeel. De zo belangrijke wedstrijd van de Spint heren tegen het Rotterdamse Leonidas is een ware slijtageslag geworden, waar de Schiedammers met een 2-C winst als triom fators uit de voorschijn kwamen. De heren van Asvion hebben er in hun ontmoeting tegen Groen Geel geen twijfel over laten bestaan wie er aanspraak op een hoge klassering mag maken. Met de score op 6-0 kwamen de Hagenaars er nog genadig van af. De Asvion-dames hebben zich, door concurrent Crayenhout met 3-0 te verslaan, verzekerd van prolongatie van het derde klasserschap. Met als inzet een promotieplaats naar de tweede klasse, had de ontmoeting tussen de heren van Spirit en Leonidas veel publiek naar „Harga" gelokt. Het grote belang dat bij Spirit op het spel stond was, dat wan neer er van koploper Leonidas gewonnen zou worden, het de kans op promotie in eigen hand zou hebben. Welnu, de mannen van coach Cor de Bruin hebben deze laat ste kans met beide handen aangegrepen. Met Jack Verzijden voor Rein Hengst in het efltal, terwijl ook Frans Hengst en Paul van Vugt met een rugblessure tobben, werd vanaf het beginsignaal van-de uitstekend leidende scheidsrechters met veel inzet door de Schiedammers gestreden- Zij overdonderden hun tegenstanders met gevarieerd aanvaJspel. Al snel met succes. Een snel genomen „outbal" werd door Paul van Vugt direct meegenomen en op zijn harde inzet was Leonidas-doelman Rick Uiling kansloos: 1-0. Ook Jan Terbraak was nog dicht bij een treffer maar zijn ingesla gen bal werd door een Leonidas-verdediger van de lijn gewerkt. Nog voor rust bouwde Spirit de score uit. Een straf corner, geno men door Gé Hengst, werd door broer Frans tussen de benen van spil Harry Vloemans door tot doelpunt gepromoveerd: 2-0. Spirit bleek deze middag tot veel in staat Het trok zich niets aan van het steeds feller wordend verweer van de Rotterdammers. Coach Cor de Bruin van Spirit: „Eindelijk was er de rust en wisten de spelers hun mond te houden". Na rust een alles-of-niets- offensief van Leonidas dat stuitte op de hechte Spirit verdediging, waar Ad Olthuis en Jack Kerklaan heersten. Zelfs een straf- bal werd door Leonidas nog gemist, daar mee aantonend dat de Rotterdammers niet in hun gewone doen waren. De dames van Spirit speelden een goede, maar ook pittige wedstrijd tegen de dames van Leonidas. In het elftal van de Schie damse dames was Marjan Jansen weer terug. Zij gaf veel rust aan de verdediging met haar uitgekiende spel. Toch kon zij haar rentree niet met een overwinning toe ren. Wist Spirit wel via Connie Osterholt uit een strafcomer op 1-0 te komen, enkele foutjes bij Spirit waren de oorzaak dat Leonidas goed terug kon komen. Eerst scoorde Lyanne Meys de gelijkmaker en in de laatste minuut was het Marjolein Reede- ring die Leonidas aan de 1-2 winst hielp. Coach Jan Vollebregt: „Onnodig verlies, een gelijkspel had de verhouding het best weergegeven". In Den Haag traden de heren van Asvion in uiterste concentratie aan tegen Groen Geel, dat geen verweer had op het zeer tactisch spelend Asvion. Met combinaties in de breedte, daarna overschakelend op een snelle uitval, stelde het de Groen Geel verdediging voor onoverkomelijke proble men. Voor rust profiteerden Huub van Riggelen van teveel vrijheid: 0-1. Daarna waren Rob Strik en Aad Schuddebeurs die de ruststand op 0-3 bepaalden. Het werd de Schiedammers nog gemakkelijker ge maakt toen een Haagse speler zich tegen Rob Strik vergat en wegens „natrappen" van het veld werd gezonden. Na rust een wat gas terug nemend Asvion dat toch zó sterk was, dat de score moeite loos uitgebreid kon worden. Edward de Wit (2x) en Aad Schuddebeurs brachten de eindstand op 6-0. Door het resultaat, dat ook de Delftse studenten behaalden (3-0 winst op Tempo), worden de wedstrijden van zondag erg belangrijk in de bepaling of de Schiedammers nog kampioen kunnen worden. Op „Thurlede", in de ontmoeting tussen de dames van Asvion en Crayenhout, werd vooral in de eerste helft duidelijk dat hier de laagst geplaatsten van de derde klasse aan het werk waren. Na een zeer matige partij werd de rust met de dubbelblanke stand bereikt. Na rust een opleving bij Asvion, in de hand gewerkt door het praat je van coach Guus Stöver. Met fris aanvals- spel werd nu de Crayenbout-verdediging onder druk gezet. Doelpunten konden nu ook niet uitblijven. Eerst had Jacqueline Breimer succes. Op een voorzet van Ane moon Pels Hijcke sloeg zij de bal hard achter de Haagse doelvroitwe. In de twin tigste minuut was Sandra Mansoer de be- hengdigste. Bij de doelworsteling kwam haar schot pas tegen de planken tot rust: 2-0. Vijfminuten later bleek Anemoon Pels Rijcke te snel voor de Crayenhout verde- digsters. Alleen voor de keepster gekomen maakte zij geen fout: 3-0. Met dit resultaat bleef Asvion behouden voor de derde klas se. Asvioncoaeh Guus Stöver: „Aan een degradatie heb ik geen ogenblik gedacht, het zou ook wel te gek zijn geweest, Asvion onwaardig". Op een zeer slecht en hard veld traden ae heren van Pollux aan in hun wedstrijd tegen Rapid in Gorinchem. De ontmoeting ontaarde in een te harde partij hockey, met vooral van Pollux zijde erg veel blessures. Nadat de rust met de stand 0-6 werd bereikt, kreeg Pollux loon naar werken, toen Jan Wattez een strafcomer, aangesla gen door Ben Hoftijzer, hard achter de Rapid-doelman wist te slaan: 0-1. Rapid, dat nu nog meer in de aanval ging, trof op het middenveld de technisch zeer be gaafde Frits Hardon. Hij ontregelde elke goed bedoeling van Rapid en wist met zijn verbluffende pass eertechniek voor veel verwarring te zorgen. Toch wisten de man nen uit Gorinchem nog naast Pollux te komen toen vlak voor tijd een straf push te veel was voor Pollux-doelman Edwin Boogaard: 1-1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 8