Geen snor als visitekaartje m Oprichting Midden Delfland Vereniging ïisasi Grösidverkoop in Steendijkpolder Uitbreiding onderwijs in Maassluis Huisarts vertrekt Geen sprake van herbestrating" Kledingbeurs Vrouwenbond vergadert Lunchconcert Bia?s van Oostenrijk Bingo-avond Mode-show Medailles voor wij williger s Praten over de kabeltelevisie Achterstallig onderhoud aan Wennekerpanden Iedereen bij de plannen betrekken Steekpartij op Van Bogen» dorplaan Buks afgepakt Inbraken en diefstal In bus gevallen Meisje aangereden Diefstal uit etalage Postzegels uit woning gestolen DINSDAG 15 MAART 1977 vd/sc/ww 3 Vlaardingen De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers houdt een voorjaarskledingbeurs in de Harmonie aan de Schiedam- seweg. Het gebeuren vindt plaats op 29, 30 en 31 maart. Voor deze beurs gelden de ge bruikelijke UW-voorwaarden: de selectie van de kleding is streng in verband met de be schikbare ophangruimte; de kleding moet zowel zo goed als nieuw als schoon zijn (even tueel gestoomd); alle ritsjes, knoopjes etcetera moeten in or de zijn en het moet voorjaars- en zomerkleding rijn; niet in aanmerking koznt onderkle- ding, schoenen en babykleer tjes... Voor alle inlichtingen betreffende de kledingbeurs kan men zich wenden tot mevr. Kranenburg- van de Slik tel. 343863 en het secretariaat van de UW tel. 340210. Vlaardingen De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond af deling Vlaardingen-Zuïd verga dert op donderdag 17 maart om acht uur "s avonds in de Mara- nathakerk. Eén van de leden vertelt die avond over haar reis naar Is raël en vertoont daarbij haar dia-serie. Na de pauze houden de leden van de vrouwenbond een verloting ten bate van het doven-instituut Effatha en een blinden-instituut op Aruba. Vlaardingen Aad Zoutendijk, organist van de Grote Kerk te Vlaardingen geeft donderdag weer rijn wekelijks lunchcon cert van 12.45 tot 13.15 uur. Hij zal werken ten gehore brengen van Gottfried A. Homilius, Karl Gerok, Reinhold Seyerleich, Abraham v.d. Kerckhoven, Fra ncois Couperin en Frei Jacinto. Schiedam In gebouw Irene wordt donderdag 17 maart een film- en dia-avond gehouden over Oostenrijk. Een en ander wordt verzorgd door Simon de Waard, op ver zoek van de afdeling Schiedam van het NIVON. Het program ma heeft de titel „Grüss Gott". De aanvang aan de Nieuwe Ha ven 153 is 20.00 uur. Toegang sprijs bedraagt een gulden. Schiedam De wijk- en ontspan ningsvereniging Zuiderkwartier houdt vanavond weer haar maandelijkse bingo-avond, Dat gebeurt in het clublokaal aan de Dwarsstraat 33 in Schiedam- Zuid. De aanvang is 20.00 uur. De zaal is echter reeds om 19.30 uur open. Schiedam In het dienstencen trum De Vier Molens wordt dinsdag 29 maart een modes how gehouden. Het gebeuren wordt verzorgd door de firma Clausan. De aanvang is 's middags twee Uur. Kaarten voor deze middag zijn verkrijgbaar bij de leden van de activiteitencommissie in het dienstencentrum. Maassluis Namens de koningin heeft Maassluis' burgemeester Theo van Dijke aan negen me dewerkers van Key en Kramer B.V. de vrijwilligersmedaille van de Bedrijfszelfbescherming toegekend. De heren A. van Dijk, T. Verka de, L. Vogel, W. de Waard en P. W. Wilkes werden onder scheiden voor twmtig jaar werkzaamheden in de Bedrijfs zelfbescherming. Voor tien jaar werkzaamheden kregen R. Hempel, A. C. Moer man en H. van der Pot een medaille. Adjunct-directeur van Key en .Kramer, de heer R. Keijzer, overhandigde zijn personeelsle den de medailles met bijbeho rende oorkonden en jaartekens. Vlaardingen Voorafgaande aan de vergadering van de raadscommissie voor economi sche aangelegenheden - woens dag 16 maart in de raadzaal van het stadhuis - zal in plaats van een spreekhalfuur een vra genuur worden gehouden. Dit in verhand met de behandeling van het belangrijkste punt op de agenda, namelijk de aanleg van de centrale antenne inrich ting (c,a.L). Hiervoor willen b. en w. ruim 14,6 miljoen gulden uittrekken. Ter beantwoording van de vra gen zullen onder anderen aan wezig zijn, de heer P. F. Jel- fersma, de direkteur van het Kabeltelevisie Advies Insti tuut te Woerden en de leden yan de Werkgroep Aanleg CAI Vlaardingen. Het vragenuur begint om 19.30 uur. De snorharen van Theo de Boer zien er gefatsoeneerd uit, maar daar gaat het niet om. Louter het hebben van begroeiing hoven de boven lip was al een reden van arbeidsconflicten, resulte rend in zijn ontslag, en later veroordeelde de kanton rechter hem om die snor. Het aangeklaagde bedrijf Eurotax won daarmee het kort geding, want bij de ta xi-onderneming heette het dat de klantenkring dat snorretje wel eens afstote lijk zou kunnen vinden ondanks het spiksplinter nieuwe witte overhemd eronder. „Een beetje lullig blijft het", zegt Theo de Boer. De snor van Theo de Boer is nu beroemd, maar helemaal bevredigd, is de 23-jarige Vlaardinger niet Hij viel zelfs uit de ww-boot. De wet werkloosheidsvoorziening, de WWV waaronder hij nu valt, levert hem vijfenvijftig procent van het minimum loon op, vefel minder dan wanneer hij in de WW zou lopen. En een taxichauffeur verdient al heel weinig, al leen door variabele werktij den en een zo hoog mogelij ke „oprij" is van het salaris iets te maken. Daarom speelt de vervoersfederatie van het FNV de zaak mis schien verder uit Er bestaat een goed contact tussen dis trictsbestuurder Kees Mar ges en Theo de Boer. „Nogmaals, het blijft belache lijk. Een snor bepaalt niet of je representatief bent. Wel kan een goede naam worden geschaad door een chauf feur, die veertig keer ver keerd rijdt omdat hij de weg niet weet. Dat kost geld en dat is dan een leuk visite kaartje van bij Eurotax. Het verloop in dat bedrijf is namelijk ontzettend groot Om de zoveel tijd hebben ze weer nieuwe chauffeurs no dig", zegt Theo. De vervoersfederatie en Theo de Boer hebben overwogen In hoger beroep te gaan na de uitspraak van kanton rechter mr. W. E. van Vlo ten, dat Eurotax gelijk had om de Vlaardinger ander werk te laten doen zolang zijn bovenlip onzichtbaar bleef. Bovendenmoest Theo de kosten van het geding betalen; veertig gulden. „Kan je nagaan, hoelang zij zich hebben verdiept in de problematiek", zegt hij. Rechtdoende in naam van de koningin, stond onderstreept in de rechterlijke uitspraak. „De gedachtengang was als volgt geweest: in oktober 1975 was Theo voor onbe- door Kor Kegel paalde tijd bij Eurotax als chauffeur in dienst geko men, maar op staande voet vloog hij er vorig jaar op 8 juli uit. Bemiddeling van vakbondsman Marges leidde ertoe, dat hij op 26 juli weer in dienst werd genomen maar ander werk moest gaan doen. Theo deed dat onder protest. De oorzaak van de onenigheid was dat hij op de eerste dag van die maand „slecht geschoren" volgens het kanton op zijn werk was verschenen: de snor bleef staan, haardracht die hem bij de aanvang van rijn dienstbetrekking was verboden. Het kantongerecht oordeelde, dat het uiterlijk van chauf feurs een visitekaartje van de onderneming is en dat dus de ondernemer daarin een vinger in de pap mag hebben. En natuurlijk was vanzelfsprekend dat dat de chauffeur in doen en laten zou beperken, volgens het kanton, maar hij had ten slotte de betrokken baan aanvaard en dientengevolge Theo de Boer had hij de consequenties maar te nemen. Alleen al het feit dat hij zijn snor toch liet staan, vindt het kantongerecht al een re den voor ontslag omdat ar beidsvoorwaarden niet vo lop zijn nagekomen. In het vonnis staat, dat slechts aan de coulance van Eurtax is te danken dat de ex-chauffeur ander werk mocht gaan doen. Dat hij dat onder pro test deed, vindt het kanton niet getuigen van billijkheid en goede trouw, eerder had Theo in rijn handjes moeten klappen. „Wij rijn de laatste om te ont kennen, dat een taxichauf feur met een snor er netjes uitziet, mits van een nette snor sprake is, maar in de zen gaat het slechts om de vraag of de snor is overeen gekomen of niet". Maakte het kantongerecht duidelijk. De voor Theo de Boer on gunstige uitspraak kwam op dinsdag 21 december los. Overigens betaalde de ver- voersbond de kosten van het geding voor hem. Middeleeuws „Mondeling was inderdaad overeengekomen dat mijn snor eraf ging, toen ik in dienst kwam", vertelt Theo. „Maar toen ik eenmaal een tijdje bij Eurotax werkte en zag, wat zich daar zoal af speelde en wat daar alle maal kon en wie daar rond liepen, dacht ik: non, die snor kan geen probleem meer zijn. Er viel ook over te praten, werd gezegd, maar ik kon praten wat ik wilde, die snor mocht niet Fout Toch liet ik hem staan. Wij leven anno 1977, Eurotax denkt midde leeuws..." In elk geval was Theo met snorharen wel geschikt om auto's te poetsen, en in het wagenpark van Eurotax hoefde hij niet stil te zitten. Op aandrang van de advo caat van de bond en ook om de zaak met op de spits te drijven joeg hij de tondeuse onder de neus door, en mocht hij weer gaan rijden. Weer kwamen moeilijkhe den, steeds met dezelfde centralist. Dat scheelde hem veel ritten, veel klanten, veel oprijgeld, veel ongemak en uiteindelijk raakte hij over zijn toeren. Op een mooie decemberdag wilde hij na vijf uur rijden wel eens een bak koffie. Terwijl een colle ga wel even tijd kreeg om een kop te halen, moest hij doorrijden. „Ik voelde mij gepakt, Ik kwam ïn de ziek tewet, onder de valium. En toen ik eruit kwam, had ik weer een snor. Toen heb ik maar ontslag genomen". De woninkjes op de hoek Schie/St. Anna Zusterstraat, die moeten worden opgeknapt, Schiedam De gemeente heeft een krediet van 26.500 gulden nodig voor achterstallig onder houd aan woningen langs de De huurovereenkomst is zo geba- Schie en aan de St. Anna Zus- seerd, dat de gemeente zich als steeg, Groen we eg je, St. Anna Zusterstraat en Schie. terstraat. Deze huizen, die alle gebouwd zijn tegen het vroege re pand van Wenneker, tegen woordig de bedrijfsgemeen- schap Schiemond, zijn op één na verhnurd. De gemeente huurt het hele complex van de Roosendaalse familie Van de Tuyn, de hoofddirectie van de eigenaar gedraagt. Een huur prijs is aan de eigenaar niet verschuldigd, de onderverhuur de woningen moet echter de gemeente Schiedam onderhou den, maar daartegenover staat weer, dat de huurpenningen uit de onderhuur ten goede komen aan de gemeente. oude distilleerderij Wenneker In de overeenkomst, die voor tien die werd omgeven door Vijgen- jaar geldig is, staat verder dat de gemeente het recht heeft het hele bouwsel te kopen als het grootste deel van de huurter mijn om is. Toen de overeen komst werd aangegaan, was dat noodgedwongen. In de laat ste vergadering van de vorige gemeenteraad werd besloten het pand voorlopig te huren, omdat voor koop geen geld be schikbaar was. Maandag beslist de huidige raad over de kre dietverlening, morgenavond komt dat ter sprake in de ver gadering van de commissie voor ruimtelijke ordening. Schiedam Na ruim zesendertig jaar in Schiedam te hebben gewerkt gaat huisarts Dick Houthuysen met pensioen. Op donderdag 31 maart bieden cliënten en oud-patiënten hem een afscheidscadeau aan tij dens een receptie in hotel Rijn mond, die wordt gehouden van vier uur tot half zes. Zijn op- volger C. P. A. Kortekaas is dan ook aanwezig. Dokter Houthuysen heeft de grootste praktijk van de stad, volgens J.C.M.J. Zey, die zijn buurman m de Marconistraat is en sis client van hem de ge- schenkenaktie is gestart. „Er rijn bij mij al tientallen patiën ten aan de deur geweest, die hebben gevraagd of wij nou eens iets voor hem. kunnen doen. Want vergeet niet, de dokter is in deze gemeente na tuurlijk erg gezien. Het gebeurt niet vaak, dat een arts meer dan vijfendertig jaar in dezelf de stad rijn praktijk blijft doen," zei Zey gistermiddag. Een bijdrage voor het af scheidscadeau kan worden ge stort op gironummer 1304742 ten name van heer Zey in Schiedam, met vermelding voor dokter Houthuysen. De arts blijft in Schiedam wonen. Hij heeft wel even gedacht aan verhuizing naar de Veluwe, maar is in zijn loopbaan toch teveel aan Schiedam verknocht geraakt Vlaardingen Zonder dat daar enige reden toe was heeft de 27-jarige A. N. uit Maassluis zaterdagavond een 22-jarige Schiedammer op de Vlaar- dingse Van Hogendorpiaan met een schroevedraaier gestoken. Gelukkig gebeurde dit slechts in de arm. De gealarmeerde politie heeft de Maassluizenaar ingesloten. Later bleek dat de woesteling danig onder invloed verkeerde van sterke drank. Voorts had hij achter het stuur gezeten, zodat ook de bloed proef moest worden genomen. De kwaliteit van rijn auto was echter dusdanig dat deze naar het bureau moest worden ge sleept voor een nader technisch onderzoek. Vlaardingen De Vtaardingse politie heeft een luchtbuks in beslag genomen. Tegen de eige naar daarvan, de 20-jarige D. G. H. uit Vlaardingen, is proces verbaal opgemaakt. Vlaardingen Inbrekers en kruimeldieven rijn ook het af gelopen weekeinde weer actief geweest Zo verdwenen uit een kei der box aan de Luxemburg- weg een herenfiets, merk Peu geot, en een motorblok. De to tale waarde van de buit be droeg 500 gulden. Twee Vlaardingse jongetjes van 10 en 12 jaar werden op heter daad door de politie betrapt toen zij zaterdagavond probeer den bij de Damco aan de Indus trieweg m Vlaardingen in te breken. Bij onderzoek bleek dat rij die dag reeds enkele in- braakjes hadden gepleegd. De politie onderzoekt of het twee tal nog meer op rijn geweten heeft. De politie heeft in het weekeinde proces-verbaal opgemaakt te gen twee Vlaardingse jongens van 14 en 15 jaar. De twee hadden 's zaterdags een brom mer gestolen. Die dag werd ook een diefstal gepleegd in een kel derruimte aan de Zwaluwen laan. Daar werd een oranje rubber kano ontvreemd- De waarde ervan bedraagt bijna 400 gulden. Midden Delfland Een aantal mensen uit het gebied Midden Delfland heeft het initiatief genomen tot oprich ting van een „Midden Delfland Vereniging". Zij willen hiermee een aanzet geven om de bevolking van Midden Delfland in groten getale te betrekken bij de toekomstige plannenmakerij voor het gebied. Het Initiatief wortelt in de in spraakprocedure die het laat ste halfjaar in Midden Delf land Ds gehouden, waar bleek dat de verschillende belang hebbenden in het gebied be paald geen „oorlogshouding" tegenover elkaar aannamen. Delfkrant" en zullen tal van activiteiten worden georgani seerd. Daartoe hoopt de vereni ging dan de beschikking te heb ben over een Midden Delfland bezoekerscentrum", waarvoor onlangs het initiatief werd ge nomen. Integendeel, het bleek, aldus de De oprichtingsvergadering is vrij- imtiatiefnemers, dat b.v. boer en milieu-actievoerder best met elkaar konden praten. De ver- eniging wil dat gesprek, en vele andere gesprekken, voortzetten. Hiertoe zal een eigen blad wor den uitgegeven, „De Midden dag 18 maart in het Waagthea- ter te Delft. De bijeenkomst is vrij toegankelijk. Om acht uur is de afsluiting van de in spraakprocedure Midden Delf land van de Provinciale raad voor de ruimtelijke ordening, met de aanbieding van het eindrapport aan gedeputeerde drs. J. Borgman. Er is ook gele genheid tot discussie en om uit leg te krijgen. De informatie knjgt de vorm van een exposi tie. Om tien uur is de oprich tingsvergadering van de Mid den Delfland-vereniging en om half elf volgt een Midden Delf- landfeest met muziek, gelegen heid tot discussie, kijken naar filmpjes, foto's etc. uit Midden Delfland. Voor dit laatste doel heeft de vereniging graag de beschikking over Midden Delf land-films, foto's, schilderijen, tekeningen etc. De voorlopig se cretaris F. van Oostrom uit Vlaardingen (tel 010-742598) geeft hier inlichtingen over. Vanaf zes uur vrijdagavond kan men deze voorwerpen in de Waag afgeven. W-. SS? ,f iWAfcri' i De Arnold Hoogvlietstraat Maassluis De raad van Maas sluis zal zich op dinsdag 5 april uitspreken over de grondver- koop van de Steen dijkpolder- Zuid. Het ligt in de bedoeling er door Euro-woningen BV. 94 premie- en 70 vrije sektor-ap- partementen te laten bouwen. Met de bouw daarvan wordt zo mogelijk omstreeks 1 juni wor den aangevangen. Dit geldt ook voor nog een projekt van 140 huizen in de vrije sektor. Voor de bebouwing van de zoge naamde stedelijke straat in de Steendijkpolder-Zuid gaan de gedachten uit naar een projekt van ongeveer 140 woningwet woningen. Men hoopt daarmee in het derde kwartaal van dit jaar te beginnen. 5? Vlaardingen Het wegdek van de Arnold Hoogvlietstraat - het gedeelte tussen de Schiedamse- weg en Emma straat - ligt mo menteel opgebroken. De dienst van gemeentewerkenafdeling bestrating, praat echter niet over een herstrating van deze straat De heer Zevenhuisen van gemeentewerken zegt: „Van herbestrating is geen sprake. Als dat wel het geval was, dan zou ik het m ieder geval moeten weten." Ondanks dat er dus volgens - gemeentewerken - geen herbe- s tra ting plaatsvindt, worden wel vier bomen op het oude straatgedeelte aangebracht. De ingang van de straat by' de Schiedamse weg wordt dras tisch versmald door plaatsing van twee boompjes. Straa tbewoonster mevrouw Veen- man is bijzonder tevreden over deze gang van zaken. Zij ver telt: „Ik ben erg blij dat ze bezig zijn met het herstraten. Mijn man heeft al een tijd gele den allerlei schetsplannetjes ge maakt Gelukkig brengt de ge meente nu één van zijn plannen in uitvoering." Maassluis Het Centraal Or gaan voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs (COGVO) heeft bij staatssecretaris De Jong het deelplan voor het ge meentelijk voortgezet onder wijs 1979-1981 ingediend. Het ligt in de bedoeling met de bestaande scholengemeenschap voor havo en mavo Koningin Juliana in Maassluis en athe neum, lagere technische school en school voor lager huishoud en nijverheidsonderwijs te stichting. Het COGVO wil deze vormen van onderwijs met in gang van 1979 gerealiseerd zien. Momenteel biedt de Koninging 'Jubana school plaats aan 558 leerlingen. In het deelplan stelt het centraal orgaan dat de groei van deze school zal vol doen aan de nonnen voor het stichten van genoemde onder wijsvormen. Vlaardingen De 44-jarige me vrouw M. M. van den Bos uit Vlaardingen is met een zware hersenschudding in het Holy- ziekenhuis opgenomen, nadat rij in een RET-bus was komen te vallen. Het ongeluk gebeurde doordat de bus ging njden voordat de vrouw op haar plaats zat. Schiedam Na een aanrijding op het Bachplem is de zesjarige Bianca Schippers met een lich te hersenschudding in het Ge meente Ziekenhuis opgenomen. Het meisje was plotseling de rij baan opgelopen Een bestelwa gen, bestuurd door de 37-jarige Rotterdammer A.J.K., kon haar met ontwijken en schepte haar. Schiedam Onbekenden hebben dit weekeinde uit de etalage van het Algemeen Koopcen trum aan de Dam geluidsappa ratuur gestolen. Nadat twee straatstenen door dé etalageruit waren gegooid raai de men een tuner en een ver sterker weg ter waarde van 1309 gulden. De schade die aan de nut en andere apparatuur werd aangericht bedraagt 3000 gulden. Schiedam Veertig albums met postzegels hebben inbrekers ontvreemd uit een woning in Nieuwland. De eigenaresse de 51-jarige mevrouw G.P.L. van de Prof. Aaiberselaan, schat de waarde van de zegels op zo'n. negenduizend gulden. De daders kwamen haar woning vermoedelijk binnen met be hulp van een valse sleutel

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3