Ik moet wel een lak boven m'n hoofd" p"ugin LAATSTE kans voor hvk mm ©ups Contributie beet hangijzer voor EOVS Belangrijk duel voor Passage-heren Trofee genoemd naar Jan Bijloo *i f Bestuur HDVS treedt enbloc af Coureur Peter Maltha, onderweg naar de tops DONDERDAG 17 MAART 1977 Zaterdag- voetbal Louis Vrijland Peter niet alleen loopt uit Bowlingbond Schiedam opgericht BEKER- INDELING NONCHALANT ERVARING Voileybaleompetitie nadert beslissende fase tis Mm. EXPERIMENT DEMOCRATIE VD/SCYWW 6 Schiedam Bij hoofdklasser Hennes DV& treedt het be stuur per 1 april enbloc af. Voorzitter Ger Kleinjan en de commissarissen De Raay en Willemsen adjn regelmentair ai- tredend, maar de rest heeft be sloten om tussentijds weg te gaan. Met uitzondering van se cretaris K. C. Barïs zijn de overige bestuursleden bereid om de lopende zaken te blijven behandelen, totdat een nieuw bestuur is gevormd. Voorzitter Kleinjan was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar, omdat hij in het buitenland vertoeft. Vlaardingen In de top van het zaterdagvoetbal heeft Noord- wijk (voorlopig) moeten afha ken. Het gevolg is dat Zwalu wen en DOVO, die elkaar nog een keer ontmoeten, de dienst uitmaken Beide clubs komen zaterdag met aan bod, evenals een groot deel van de overige Waterweg KNVB'ers. In de vierde klasse C gaat de era ge nog belangrijke wedstrijd tussen Pelikaan en TSB. De Vlaardmgers verloren vorige week onverwachts van Hille- gersberg en zullen bij herstel in Zwijndrecht weer bijkomen. Sunlight gaat hier nog altijd aan de leiding met 22 punten, gevolgd door Hdlegersberg met 20 Het Maaslandse MW27 ontvangt Unicum en Hoekse Boys reist naar het Leidse De Sleutels Afdeling DVO '32-GSS, Satelbe- tRijnmond. GTB—FC Veroni ca, VVK—BVCB, CION—VDL, Hoek van Holland-Quick Steps. *2 i-ü .s,, Schiedam Peter Maltha is niet v de enige Schiedammer die het komende weekeinde examen rijdt in de VW-Golf GTI-klas- se. Want ook Karei van Hoog- enhuijze (eveneens gesponsord dor Maltha-glashandel) en P. van der Berg moeten zich via het licentie-rijden waarmaken. Slagen zij dan komen zij op 31 april op het circuit van Zant- voort voor het eerst in actie. „Ik wil wel een dak boven mijn hoofd" Schiedam In de B-groep om het damkampioenschap van Schiedam is Louis Vrijland we derom uitgelopen. Hij haalde winst op Bart Quist, waardoor de achtervolgers Theo Vrijland en Ron Heusdens slechts remi se tegenover konden stellen. Onderaan de ranglijst verza melde Bob Roelfsema de nodi ge punten ten koste van Wun de Rond Ook m de hoofdklasse enkele uitslagen. Tilman gaf te gen Van Schaik voor de tweede maal op, terwijl hij ook een damzetje van Lijklema over het hoofd zag en oprueuw sneuvel de. Schiedam In het Schiedamse bowlingcentrum De Walvis is de bowlingbond Schiedam op gericht. Op 21 maart zal de eerste officiële ledenvergade ring worden gehouden. Ver wacht wordt dat nog deze maand de erkenning van de landelijke NBKF zal volgen. Hierdoor zal de Schiedamse bowlingbond kunnen starten met wedstrijden voor de lande lijke bowüng-league. Het dage lijks bestuur van de bond be staat uit C. van der Most (voor zitter). W Ras (secretaris), A. van Driel (penningmeester), en A. Mmgaars (wedstrijd-secreta ris) Schiedam Het bekerprogram- rr.a vor de landelijke tweede klasse in de Honkbaicompeütie is bekend geworden. Er wordt in twee poules een halve com petitie gespeeld. Schiedam is ingedeeld bij Nado V uil Rot terdam. St. Lodewijk eveneens uit Rotterdam, Celeritas en Laakkwartier beide uit Den Haag Het Vlaardingse Ver- hoeckx Snacks speelt in een poule met R M Botlek uit Spij- kemsse, Jeka uit Breda en TSC uit Oosterhout. Op de eerste honkbaizondag van dit jaar op 24 april speelt Verhoeckx Snacks uit tegen TSC in Oos- terhout. Schiedam is op deze dag vnj. Schiedam Ik ken hem nog van vroeger, Peter Maltha. Een jongen die de auto van zijn moeder wel even naar de garage zou brengen, maar dat via allerlei omwegen deed. Die foto's van de meest bekende autocou reurs boven zijn bed had hangen en er van droom de ooit eens zover te ko men. Een jongen ook, die een aantal keren voor zijn rij-examen zak te, omdat hij toen al dacht op het circuit be zig te zijn. door Martijn Verwaaijen De droom is toch uitgeko men. Peter Maltha is vanaf dit moment een beginnend coureur. In zijn VW Golf GTI zal hij, wanneer hij komende zaterdag staagt voor zijn examen, te zien zijn in de races die in die klasse gehouden zullen worden. Tot verdriet van zijn moeder overigens, die toegeeft niet ge lukkig te zijn met de keuze van haar jongste zoon. „Nee, ik ben er niet zo content mee. Ik vind het nog steeds enorm gevaar lijk. Natuurlijk ben ik wel een trouwe aanhangster van hem, maar ik ben altijd blij als hij weer heelhuids thuis zit Die onzekerheid zal altijd we! blij ven denk ik." Peter Maltha bij zijn VW Golf GTI Toch begon de 22-jarige coureur- tn-spé niet in de toerwagen- klasse. Hij: „Ik heb een cursus bij André Pilette gevolgd op het circuit van Zolder. Hij vroeg me toen ook of ik in zijn formu le V-team wilde gaan rijden. Dat heb ik gedaan, maar na twee keer uit de bocht te zijn gevlogen ben ik er maar mee gestopt. Het is een open wagen hè, en dat vind ik eigenlijk maar niks Ik heb liever een dak boven mijn hoofd." Peter blijft er nogal nonchalant onder. Zeg: „Ach, het gevaar Is tot het minimum beperkt. De VW Golf is één van de meest ADVERTENTIE veilige auto's. Alles is brand vrij en uitstekend beveiligd". Of ik wel eens aan de bezorgd heid van mijn moeder denk?" Nou. nee. Daar heb je geen tijd voor. Ais ik eenmaal in die wagen zit denk ik nergens meer aan." Ondertussen waren al contacten gelegd met Ben Pon, importeur van de Golf. Peter Maltha: „In dertijd stond een advertentie in de „Autosport", waar men sen werden gevraagd die mee wilden rijden in de VW-Golf klasse. Ik zag dat wel zitten maar had geen geld om dat allemaal te kunnen bekostigen. Maar ik reageerde wel op de oproep." Er moest, zoals zovele rijders doen, een sponsor gevonden worden. Voor Peter ogenschijn lijk geen enkel probleem Ten slotte is zijn vader eigenaar van een handelsonderneming die zich specialiseert in het verwer ken van glas-afval. Peter, zelf werknemer in het bedrijf: „Ik ben eens met pa gaan praten. En omdat hij toch wat meer aan reclame wilde gaan doen, zag hij sponsoring wel zitten. We hebben toen een budget vastgesteld en zijn naar Gijs van Lennep gestapt. Daar is het contract getekend waardoor ik nu in het beat ben van deze auto." Peter Maltha ging meteen aan de slag. Was vrijwel constant te vinden op het circuit van Zant- voort en probeerde in korte tijd zoveel mogelijk te leren. „Bij Gijs van Lennep heb ik zes weekeinden lang ervaring opgedaan. Dat is erg belang rijk, Je moet gaan weten hoe de auto in elkaar zit, weten wat je wel en niet kan doen etcetera. De proefexamens heb ik goed afgewerkt en komende zaterdag moet ik licentie-rij den. Slaag ik dan mag ik mee gaan doen met de wedstrij den." Buiten de missers in de formule V is het tot nu toe allemaal op rolletjes gegaan bij Peter Malt ha, Zo ook toen hij op zoek moest naar een technicus die hem bij zou moeten staan. En ook nu weer hielp Vrouwe For- tuna een handje. „Bij ons op de zaak werkt een man die het vroeger veel heeft gedaan. Aad Sparreboom heet ie. Toen we hem vroegen of hij mee wilde werken was dat totaal geen probleem. Dt is dus wel een gelukje geweest ja." Alles lijkt klaar te zijn voor de sprong naar de top. „Maar dan wel in deze klasse," zegt hij. „Want ik heb het liefst een stevig dak boven mijn hoofd met ook nog een solide rolbar achterin. Ik voel me gewoon veiliger. En zeker als je dan dat ongeluk ziet dat Price vori ge week kreeg. Dan denk ik: het moet wel een hobby blij ven." Het zal moeder Maltha in ieder geval een klein beetje geruststellen.... Vlaardmgen De volleybalcompetitie loopt naar het einde. Na deze week zijn er nog vier wedstrijddagen, dat betekent dat de kaarten in de meeste gevallen wel geschud zijn. Het Maassluise MVC bijvoorbeeld is vrijwel zeker van de tweede plaats en gaat promo tiewedstrijden spelen. Ook de dames van Passage en Volley zijn er zeker van dat zij op één april samen het kampioenschap van de promotieklasse zullen verdelen. De heren van Passage die nog kans op promotie hebben Andere titelkandidaten zijn er niet meer. De dames van Shell hebben geen kans meer op de titel, maar zijn ook vrij van degradatiezorgen. Deze situatie geldt ook voor de heren van Volley'68, dat in zijn klasse op de vijfde plaats staat en hoog stens nog één plaats kan stij gen. Het herenteam van Passage is nog volop m de titelstrijd ge wikkeld. Samen met Intermez zo deelt het de eerste plaats met negen punten voorsprong op nummer drie, zodat ook hier de titel naar een van deze genoem de clubs gaat. Het Maassluise MVC is deze week weer eens vrij. Anders is dat voor de dames van Passage die vanavond (donderdag) tegen Animo moeten aantreden. Ani mo staat op de zesde plaats met 24 punten achterstand op de Schiedamse dames, Zonder al Schiedam De sporthal IJsselmonde zal zondag ongetwijfeld goed gevuld zijn met supporters van Hoogvliet en HVK, nu de heren teams van deze handbal- clubs tegen elkaar in het veld komen om uit te maken wie zich de kampioen in de afdeling tweede klasse A mag noemen. Het is tegen het einde van de kompetitie een nek-aan-nek race geworden tussen deze twee rivalen, nadat HVK lange tijd ruim aan kop was gegaan Maar verlies op Hoogvliet en Vires 4 in Gou da, bracht Hoogvliet naast HVK, dat zich zo moedig door deze kompetitie heeft heen geslagen HVK heeft nog altijd een gebrek aan heren-leden, waardoor bij het minst geringste ver zuim van een van de spelers, het team incompleet aan de bak moet komen. Maar de onderlinge verstandhouding is zó goed in de HVK-ploeg, dat het er alles voor overheeft om het gestelde ideaal, het kampioenschap, te verwe zenlijken. Het zal ongetwijfeld een spannende aan gelegenheid worden, als men ziet dat Hoogvliet op eigen bodem een 29-11 zege behaalde, maar in Schiedam de punten met 17—11 aan HVK moest laten. De aanvang van de2e strijd van de waarheid is 16.50 uur. Daar er numte over was in de sporthal IJsselmonde, heeft de bond op een beslissingswedstrijd ingelast tussen de Haagse dameskampioen Jong Ade en Hollandiaan, dat de titel greep m de afdeling Rotterdam. Mocht Verburgh uit Poeldijk toch nog promoveren, dan is dit gevecht voor mets geweest. Maar de bond wil voorkomen dat de zaal- kompeütie onnodig uitloopt. Vanaf 15.45 uur gaan deze damesteams ui de strijd, waarbij aangetekend mag wor den dat Jong Ade een iets technischer ploeg m het veld brengt dan Holland iaan. te veel moeite opnieuw drie punten voor Passage. Voor Volley'68 geld hetzelfde. De Vlaardmgers spelen morgen avond thuis tegen Meteoor, dat een nog grotere achterstand heeft, 29 punten. Ook voor Vol ley dus een voorspelbare over winning. In de sporthal op de „Vijfsluizen" kan Shell vanavond een leuke wedstrijd tegemoet zien. Zelf zijn de Vlaardingse dames uit geschakeld voor de titel, maar tegenstandster Gerard de Lan ge III heeft nog een theoreti sche kans. Voor Shell zaak haar sportieve plicht te vervul len en het de Rotterdamse da mes moeilijk te maken. De heren van Volley'68 zijn vrij van zorgen, evenals tegenstan der Animo. De wedstrijd Am- mo-Volley, vanavond in sport hal Alexander in Rotterdam, zal dus wel in het teken staan van de experimenten voor het nieuwe seizoen, Volley heeft ge noeg klasse in huis om deze partij winnend af te sluiten. Voor Passage wordt het zaterdag erg spannend. De Schiedam mers gaan in Hoogvliet op be zoek bij YUM. Passage heeft weliswaar zestien punten meer dan YUM, maar juist tegen zwakkere tegenstanders laten de Schiedammers nog al eens een steekje vallen. Er moet ge wonnen worden, om volgende week in een thuiswedstrijd te gen concurrent Intermezzo defi nitief toe te kunnen slaan. O In de Schiedamse wateren de Poldervaart en de vijvers van het Beatrixpark heeft de gemeente 500 kilo voorn uitgezet, waaronder grote exemplaren. De vis is af komstig van de beroepsvis ser Burger en zoo*> uit Ber gambacht ft De loting voor de eerste ronde om het Vlaardings voetbalkampioenschap had het volgende resultaat: RKWIK—Zwaluwen, Satel liet—TSB, De Hollandiaan- Sunlight, Fortuna—D- VO'32, VFC—CION en HVOVlaardingen. Wan neer de wedstrijden worden gespeeld is nog niet bekend, ft De immens grote bokaal waarvoor gestreden zal wor den bij het Schiedams zaal voetbal-kampioenschap heeft eindelijk een naam. De organisatoren noemen hem eerst naar de oud-voorzit ter van de RVB, Jan Bijloo. De eerste wedstrijden om de Jan Bijloo-trofee worden op maandag 4 april in de Mar- gnethal gespeeld, ft Nog steeds heeft het be stuur van SVV geen opvol ger voor Leo Halkes gevon den. René van Eek lijkt in ieder geval af te vallen, hij heeft gesolliciteerd bij de amateurclub SHedrecht. Zoals het er nu naar uitziet, zal Arte Stehouwer toch de beste kans hebben. Want Cor van der Gijp viel al eerder af. ft Een groot Vlaardmgs con cern zal de baskettal vereni ging Vastgoed Strijen uit Oud-Beijerïand gaan spon soren. Het is echter geen volledige sponsoring. Vast goed Strijen kan met het damesteam gaan spelen in het toernooi om de Europa Cup. Het nog onbekende concern zal alleen daar geld in steken. ft De „knudde-trofee" uitge reikt door de korfbalvereni ging Oranje Nassau, gaat zeer waarschijnlijk naar de korfbalbond afdeling Rot terdam, De bond is kans hebber geworden doordat zij het B-3 team van de club de oorkonde en bloemen hadden gegeven voor het behaalde kampioenschap. Later echter ontdekten de heren op het bondsbureau dat het niet juist was. Er moest een beslissingswed strijd worden gespeeld. Die door B-3 werd.... verloren, ft Maar dat is met alleen. Want het A-2 team moest eveneens een beslissings wedstrijd spelen om het kampioenschap. Eenmaal aangekomen in de Om moordhal kregen zij te ho ren dat het met meer nodig was. Ze waren al kampioen maar er was een klem foutje gemaakt. Dus kreeg het A-team de oorkonde. De bloemen waren toen al ver lept Overgens kreeg de bond voor deze „stunt" maar liefst honderd punten, Vlaardingen Het alge meen bestuur van de ROVS (Rotterdamse ontspannings vereni ging Shell) heeft be sloten een raad van afgevaardigden in het leven te roepen die als belangrijke schakel moet worden gezien tussen AB en de spor- tafdeling van de ROVS. Op de jaarlijk- - se algemene ledenver gadering spraken de leden er zich verder over uit, dat er jaar lijks een algemene nieuwjaarsreceptie moet komen en een nieuwe formule moet worden gevonden ten aanzien van bijdragen aan receptiekosten van afdelingen die 25 of 40 jaar bestaan In zijn openingstoespraak leg de voorzitter Joop Leegsma er de nadruk op, dat het beleid van het algemeen be stuur erop gericht blijft om de ROVS-leden redelijke sport- en ontspanningsmoge lijkheden te blijven bieden, die bovendien aantrekkelijk moeten blijven in vergelij king tot d»e van „vrije" ver enigingen. Voorts wees hij erop, dat de mogelijkheid tot het voeren, van reclame op de ROVS-sportkleding zal worden geopend, maar dat toestemming daarvoor ver eist is van het algemeen be stuur. Daarna concentreerde de dis cussie zich op het belangrij ke agendapunt, de contribu tie. Voor een aantal afdelm- gen waren de aankondigin gen hiervan op 26 november vorig jaar en het verschui ven van de opzegdatum van 1 naar 15 december wat on gelukkig uitgekomen, omdat deze situatie een flink aan talpapieren leden had bewo gen een punt achter hun lid maatschap te zetten. De tijdens het bespreken van de zeven uit de tenrus/voet- balhoek afkomstige voorstel len, dat het zeer ondemocra tisch is om het bepalen van de contributies binnen het algemeen bestuur te houden, ontzenuwde voorzitter Leegsma met het gegeven, dat de leden van de ROVS de behandeling van beleids zaken, inclusief de contribu ties aan het algemeen be stuur hebben gedelegeerd. Bovendien werd erop gewe zen, dat het algemeen be stuur wei degelijk rekening heeft gehouden met de me ning van de verschillende sportaldelingen, aangezien zij het in november gepubli ceerde voorstel na commen taar uit de afdelingen introk en de verhoging naar een latere datum verschoof om de contributies nogmaals kritisch te kunnen bekijken. De contributies achtte het al gemeen bestuur bij uitstek een zaak, die zij samen met de raad van afgevaardigden zou kunnen bespreken Ze ker het advies van uit de afdelingen afkomstige ex perts zou zij op prijs stellen. De vergadering was het er over eens, dat vragen en on duidelijkheden over kwest ies vermeden kunnen wor den door het functioneren van zo'n raad, omdat alle afdelingen met een bestuur slid zijn vertegenwoordigd. Het voorstel van de tennisaf* deling (en de voetballers) tot het houden van een nieuw jaarsreceptie werd door het algemeen bestuur aangeno men. De vroegere voorzitter van het algemeen bestuur. Burger, wees bij dit alles een waarschuwende vinger op. Hij wees op het gevaar van het huidige democrati sche ROVS-bestel. „Er zei hij, „gedemonstreerd hoe de wil van een minderheid kan worden opgelegd aan de meerderheid. De huidige or ganisatie van de ROVS laat toe dat leden van een enkele afdeling, die bepaalde voor stellen er doorheen wüten drukken, dat zonder meer kunnen doen, zodra zij vol doende medestanders heb ben opgetrommeld. Deze ontwikkeling", aldus Burger, „zou het voortbestaan van de ROVS kunnen ondermij nen". Op de bijeenkomst werd aftre dende Cor Smith tot lid van verdienste benoemd. Twin tig jaar lag heeft Smith on der andere voorzitter van de afdeling voetbal, zich ver dienstelijk gemaakt binnen de ROVS. Op het ogenblik is Smith voorzitter van de VOEKS Nederland. Tijdens de algemene jaarvergade ring werden de kandidaten A. Leewis, J J Frazer en W. Toutenburg opgenomen in het algemeen bestuur. Alle drie vervullen daarin de functie van commissaris. Zij volgen de heren W. Dietvor- st, A. M. Valk en C. Smith op, die aan de beurt van aftreden waren. De heer A. F. Brouwer, die eveneens af tredend was, werd m zijn functie van secretaris herko zen. 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5