,Ik racet zei 's entree voor het zwembad betalen Onzekerheid over spits Dick Beek BBSS bezit beste spelregelkenners Sponsor Speedo „vertroetelt99 zwem jeugd Hermes-masseur maakt overuren René van der Kuil over topsport: Excelsior- dag Liebrechts bokaal Prestatie loop Steenbergen weg bij SYDPW Halkes gokt op vierde periode Simon Jansen overleden PPSC in VaancHp VRIJDAG 18 MAART 1977 SPANNING Tineke Jansen in finale I 1 O - 43* v.-:r 'tSssF' Sporttoernooien vd/scrow e Schiedam René van der Kuil (20) doet aan topsport, en hoe! Zijn nationale wintertitel op de 100 vrij (52.75) is slechts een onderdeel van zijn ideaal om evenals Enith üriVï'hij— meer vrije slagen te beheersen. Maar realiteit is ook, dat Sehiedamse René op deze wijze daarin niet zal slagen. Hij is daar van overtuigd, om een veelvoud van redenen. Daar gaat ie: hij traint tussen de dertien en veertien uur per week, maar moet daarvoor samen roet trainer Wim van Kranenburg wèl een aantal baden in Zuid-Holland aflopen. rHij staat in militaire dienst in Den Haag, maar krijgt geen extra vrij om te trainen. Om die reden kon René rond de jaar wisseling niet met de Oranjeploeg mee naar Las Paimas. En zeer be treurenswaardig: De Schiedammer moet elke ochtend eerst aan de kassa betalen om te mo gen zwemmen. - Zondag houdt de ;kvereniging Ex- Schiedam gymnastiekvi celsior weer zijn onderlinge wedstrijden in de Sporthal Margriet, Wat jaren gele den begonnen is als een echte wedstrijddag, is de laatste jaren uitgegroeid tot een feestelijke Excel- siordag, waar niet alleen wedstrijden, maar ook de monstraties te bekijken zijn. Het programma is als volgt: Kwart over tien, opening en wedstrijden voor meisjes van zeven tot en met elf jaar. Om half twaalf is er een demonstra tie van kleuters. Kwart voor twaalf komen de volksdansers met een demonstratie op de vloer. Na de pauze, om twee uur wederom wedstrijden voor meisjes van twaalf jaar en ou der, gevolgt door wedstrijden voor de jongens. Om half vier demonstratie van de keur groe pen. Vlaardmgen Vorige week is een begin gemaakt met het bil- jarttoemooi om de Liebrechts wisselbokaal. Niet minder dan 32 deelnemers gingen in café De Kroon aan de Vlaardingse Hoosgtraat daarvoor van start. Met de winnaar van vong jaar, J. Zoutendijk, nemen de zeven best geplaatste biljarters deel aan de finale, die vastgesteld is op 28 april, 5 en 12 mei en vrijdag 20 mei. Op die avond vindt tevens de prijsuitreiking plaats. Den Haag De Haagse atletiek verenigingen V LTG en Olympia '48 houden zondag voor supertrimmers een presta tieloop over dertig kilometer. De loop start in Den Haag en via Hoek van Holland terug naar de Residentie, De start is om 12.00 uur vanaf de sintel- baan aan de Haagse Laan van Poot. Daarnaast worden er nog een aantal prestatielopen afge werkt. De starttijden hiervan zijn: 1 1,'2 km.: 11.30 uur, 3 km.: 12.00 uur, 7 km.: 12.00 uur, 12 km.: 12.00 uur. Inschrijven :s mogelijk tot een kwartier voor de start in de kanune van het sportcomplex aan de Laan van Poot Iedereen die de prestatie- loop uitloopt ontvangt een leu ke henixnenng. door Bas van den Berg Op die manier kan men geen topsport bedrijven. De zwembond, die zo hoog op geeft over het aantrekken van een belangrijke spon sor als Speedo, zou er goed aan doen van dat geld de begeleiding eens ter harte te nemen. René van der Kuil, moe van een ochtend- training, lacht er maar eens om. „Ik weet niet beter", erkent hij. „Inderdaad kost topsport veel geld, maar in tegenstelling tot bij andere takken van sport, moet ik wat de training betreft alles zelf betalen. On danks het feit dat ik van de zwembond een soort van passe-partout heb". „Maar toen ik dat bewijs voor de eerste maal aan de kassa van bad West liet zien, haal de de cassière haar schou ders op en moest ik toch betalen. Gelukkig wordt er in dat 50-meterbad elke ochtend wel een aparte lijn voor mij uitgelegd". Maar René van der Kuü moppert met. Hij heeft er zich ai René van der Kuil .vierde man voor estafette. lang mee verzoend een een ling te zijn. Hij: „Ik ben lid van SZC, maar heb geen enkele tegenstand". Enkele jaren terug overkwam dat Roger van Hamburg ook bij VZC en die stapte toen over naar het Haagse Zian/Vitesse. Ga jij daar ook naar toe? René: „Ik geloof van met. De afstand is gewoon te ver. Nu ik toeval lig m Den Haag m militaire dienst zit, train ik wel éénmaal per week samen met Henk El- zerman, op de vrije slag mijn directe concurrent. Het wordt vanzelfsprekend dikwijls ge vraagd of ik overstap naar de Haagse zwemciub, maar ze kunnen zich wel voorstellen dat juist dat vervoer mij de nek breekt". De ideale werksfeer treft René van der Kuil wel aan op de centrale training elke week. Vooral door de cüt seizoen inge voerde krachttraining is hij, in vergelijking tot Montreal, al sneller gegaan. Hoewel hij het na de Olympische Spelen een groot aantal weken rustig aan heeft gedaan. René „Dat kwam gewoon door de militaire dienst. Ik zat m Den Bosch en kon alleen maar enkele malen terecht m het Brabantbad. Noodgedwongen heb ik het toen een tijdje rustig aan ge daan". „Ik moet echter wel zeggen dat het funest voor een topsporter is. Maar ik heb ook gemerkt dat een aantal zwemmers na Montreal tijdelijk zijn gestopt ora de spanningen, die de OS met zich mee brengen, af te reageren". De hofmeester in militaire dienst is met zijn wintertitel niettemin een klein beetje op weg naar verdere er kenning. Op het ogenblik bezit hij één nationaal record, op de 100 vrij, in 54.01, dat hij eens in Boekarest heeft gevestigd. „Deson danks", aldus René van der Kuil, „specialiseer ik mij voor de 200 vrij. En eventueel de 400 meter. De moeilijkste puzzel voor bondscoach Bert Siters is thans een vierde man uit te zoeken voor de estafetteploeg. In Montreal finishten wij daarin (4 x 100 vrij) als vijfde. Gezien de tijden van een Henk Elzeraian, André in 't Veld en mij zelf, is het belangrijk dat die vierde man ook rond de 54 zwemt om dat kwartet op de Europese kampioenschappen in Zweden in de prijzen te laten vallen. Maar wie wordt de opvolger van Abdoel Karim Ressang, die er inmiddels mee is gestopt? Rotterdam Vóór het einde van deze maand wil sponsor Spee do weten waar het aan toe is. Dc badpakkenfirma heeft veel geld in de zwembond gestoken, maar er wet hij bedongen dat ook Enith Brigitha, op het ogenblik 's-werelds sterkste zwemster op drie vrije slag onderdelen (100, 200 en 400), de bereidverklaring zal moeten te kenen om in dat merk badpak te zwemmen. En dat wil zij op dit moment (nog) niet. door Bas van den Berg Schiedam Frans Steenbergen gaat aan het eind van dit sei zoen weg bij SVDPW. De oefen- meester, die aan zijn eerste sei zoen bij de Sehiedamse club bezig is, heeft dit deze week te horen gekregen van het be stuur. Over een opvolger heeft het bestuur nog met gesproken. Geruchten als zou Sander Hoek terugkeren blijken niet juist te zijn. Secretaris Jan Mulder: „We hebben gehoord dat San- der weg gaat bij ASB, maar we hebben geen contact gehad met hem. Er is nog niemand bena derd. We hebben wel met Leen Admiraal (trainer van Excelsior M en docent op de C-cursus) de afspraak dat hij cursisten aan ons door zal geven". Overigens wordt Sander Hoek ook ge noemd als kandidaat bij De mos. Zoals bekend stopt bij die club Coen Poulus aan het eind van dit seizoen. Haar uitganspunt is dat zij sneller I zwemt in het beter zittende j Arena badpak. De zwembond J tracht die onverkwikkelijke zaak zoveel mogelijk naar de achtergrond te schuiven om vast te kunnen houden aan de sponsor Speedo, die er vele ton nen geld heeft in gestoken. In dat verband is het met zo vreemd dat de zwembond veel reclame heeft gemaakt voor de Speedo jaargangwedstnjden, waarvan zaterdag m het Rotter damse sportfondsenbad de fi nales zijn Een evenement dat al voor de vijfde maal wordt gehouden en waarin Speedo veel meer dan ooit aan zijn wensen tegemoet moet worden gekomen. Nog al tijd is namelijk de mogelijkheid met uitgesloten dat Bngitha nee gaat zeggen tegen de bond en Speedo, en dan is het niet uitgesloten dat de sponsor, die voor drie jaar een contract heeft aangegaan met de KNZB, daaruit alsnog zijn conclusies gaat trekken. Het zwemevenement heeft intus sen al heel wat deelnemers op geleverd. Wel een bewijs dat zo'n toernooi, dat te vergelijken is met de nationale jeugdkam pioenschappen, in een grote be hoefte voorziet. Naar schatting namen in de vier voorronden zo'n duizend zwemmertjes, tot en met dertien jaar, aan dit monstertoemooj deel Verdeeld over twintig plaatsen in ons land. Het betekende dus dat er limieten moesten worden ge zwommen. Tijden die z<5 scherp waren, dat morgen op elk on derdeel de tien beste zwemmers uitkomen. Het programma vermeldt in hoofdzaak de 100 meter afstand nummers Alle bekende slagen, maar wel verdeeld over jaar gangen Aan het einde van de Speedo-strijd worden er me dailles uitgereikt, terwijl er eveneens een puntenklassement zal worden opgesteld De deel name van de regio zwemmers aan deze landelijke finale is beperkt Van de zijde van zwemciub R, dus de pupillen van Dries Peute, Arnold Non- nekes en Herman Okkerse. Uit het Westland is dat Tmeke Jan sen van het 's-Gravenzandse Ahcante. Zij komt driemaal aan de start, te weten de 100 vtij, 100 vlinder en 100 rugslag De organisatie is m handen van de zwem kring Rotterdam en omstreken, ui het kader van het vijftigjarig bestaan De wed strijden beginnen morgenmid dag om 16.30 uur en zondag om 14 uur. •..Leo Halkes „nog steeds spitspro- bleem.. Schiedam Positieve wedstrijden, maar mati ge resultaten. Dat is op dit moment het grootste probleem waarmee SW- trainer Leo Halkes tobt. Met een de laatste weken volledig fitte selectie wordt gespeeld alsof de Sehiedamse formatie be zig is aan het behalen van de periode-titel. Maar door vrijwel con stante pech, maar ook het gemis van een koel bloedige afmaker is ook dat geen haalbare kaart. De doelpunten. Langzaam maar zeker hjkt bet voor de voltallige groep van SW een obcessie te gaan worden. Leo Halkes somt op: „Ik heb Bart Kreft en Slo bodan Dutina. Dat zijn combi- natie-spelers. Cor Huigen is lan ge tijd geblesseerd geweest. Jan van Altena is uit vorm. Aad van der Vlist doet 't goed, maar is geen' specifieke spitsspelers. En Fred Meerhof komt toch ook niet volledig tot zijn recht als spits. Wat moet ik dan? We praten er in de groep constant over. Maar ook zij komen er niet uit. Het is inderdaad een groot probleem. Maar wanho pen doen we zeker niet". Sterker nog. Leo Halkes ver klaart misschien wat overmoe dig te gokken op de vierde periode. Overmoedig? Mis schien ook niet. Met de herin nering aan het vorig seizoen, toen SVV lange tijd kansheb ber was voor een periodetitel, nog vers in het geheugen lijkt het niet eens onmogelijk. Hal kes: „Waarom niet? Tenslotte zijn wij wel de enige geweest die een punt van Cambuur heb ben kunnen afsnoepen deze pe riode", SW ontmoet zondag in Schie dam Volendam Een tegenstan der vvaaim er Leo Halkes zegt: „Het is een uitgesproken techni sche ploeg Maar wel één waar we altijd leuke resultaten tegen behalen Natuurlijk staan ze ho ger op de ranglijst genoteerd, maar doordat ook zij positief voetballen is de kans op een goed resultaat zeker met uitge sloten". Bij Bij zal Wim Mulder er weer bij zijn. Daar staat echter te genover dat JanMerrelaar zeer waarschijnlijk geschorst zal worden voor de gele kaart die hij opliep tegen Veeodam. De vermoedelijke opstelling (Hal kes maakt die pas morgen be kend) is: Van Noortwijk, Oor ver, Van Dijk, Steenbergen, Den Tuinder, Mulder, De Haan, Zoetmulder, Kreft, Van der Vlist en Huigen. Vlaardingen Bij FC Vlaardingen is het onze ker of spits Dick Beek zondag opdraaft tegen SC Amersfoort De Vlaardinger kreeg vorige week een waarschuwing, maar uit het proces ver baal bleek dat het een gele kaart was, gezien de aard van de overtreding. Dat was onbesuisd aan vallen. Ter verduidelij king: een scheidsrechter, in dit geval Van Swieten, is niet verplicht een gele kaart te laten zien. Wél is het een service aan het publiek. Vanavond doet FC Vlaardingen via zijn verdediger Van Hees de zaak in Zeist mondeling af. De FC heeft Beek hard nodig om thuis weer eens tot wmst te komen. Nadat enkele spelers uit de boot zijn gevallen (zich opnieuw waarmaken in het C-elftal), heeft dit, althans te gen FC Den Bosch uit, een positieve uitwerking gehad op de rest van de selectie. Laseroms verwacht dat het er zondag uit gaat komen met winst. Hij' „We spelen nu twee thuiswedstrijden" (volgende week Wageningen, red.) en daaruit moeten we drie punten halen. Maar aan de andere kant heb ik al zoveel planningen m mijn gedachte gehad, dat het alle realiteit mist. Anderzijds moet het voor de Vlaardingers op een revanche uitdraaien, omdat zij het eerder op „Birkhoven" lieten liggen: 2—0. FC Vlaardingen, dat voor het volgende seizoen nogal wat plannen heeft (toevoeging van de naam Westland en een actief aankoopbeleid), zal zich zeker in aanvallende zin laten zien. Net zoals enkele weken terug tegen Veendam. FC Vlaardingen zal voorlopig Cees Zwambom moeten missen door een knieblessure. En Rob van der Bol zit nog een week straf uit. De kans is groot dat Ted Hesiing wederom de plaats van voorstopper gaat innemen. Het jeugdteam van FC Vlaardm gen speelt morgenmiddag in en tegen Veendam. Vlaardingen De Vlaardingse raad voor sport en recreatie houdt volgende maand weer een aantal toernooien voor leer lingen van het voortgezet on derwijs, Dinsdag 5 april is dat het schoolvoileybaltoemooi ui de Westwijkhal en een week later is dat het voetbaltoernooi. Het toernooi voor het volleybal staat open voor meisjes- en jon gensteams. Er zal worden ge speeld in twee leeftijdsgroepen: tot en met 15 jaar en 16 jaar en ouder. Het toernooi bij de voetballers is verdeeld in drie leeftijdsgroepen. Leen Schotting reikt de beker uit aan HBSS'er Bas van de Leije Schiedam In de spelre gelwedstrijden, georga niseerd door de Sehie damse Scheidsrechters Vereniging, is HBSS to- taalwinnaar geworden. Gisteravond heeft in het clubhuis van Her-mes DVS de officiële prijsuit reiking plaatsgevonden. Als intermezzo was er eerst een film en toen voor de veertien leiders van de deelnemende verenigingen een vragentesi. Als winnaar kwam hier uit de bus Jaap Nauman van HBSS, met op de tweede plaats John G reeven van Wilton Fijenoord. Van de dne wedstrijd avonden is HBSS winnaar geworden met twintig punten voorsprong op SW. De BUMOBOM-beker is nu voor de vijfde maal door HBSS gewonnen, dus definitief in zijn bezit gekomen. HBSS won de beker ui 1970-1971-1973- 1976 en 1977. Bas van de Leije mocht uit han den van de voorzitter van SSV, Leen Schotting, de beker in ontvangst nemen. De totaal stand is. 1. HBSS 453 punten, 2. SW 433 punten, 3. Excel- sior'2ö 411 punten, 4. DHS 365 punten, 5. Martinit 356 punten, 6 Schiedam 355 punten, 7. WK 323 punten, 8. Wilton 310 pun ten, 9. PPSC 295 punten, 10. Ursus 272 punten, 11. SFC 252 punten, 12. DRZ 240 punten, 13. Hermes DVS 226 punten en 14 SVDPW 215 punten, Schiedam Deze week is overleden Simon Johannes Jansen (61), die vooral in Sehiedamse sportkringen veel bekendheid genoot. Hij was lid van de Sehiedamse Scheidsrechters Vereniging, lid van verdienste van de KNVB, afdeling Rotterdam, erelid van de voetbalvereniging ODI en pen ningmeester van het AJBC zomeravondvoetbal. Voorts had hij zitting in de Sehiedamse schooïvoetbaïcommissie. Hij wordt maandag gecremeerd in Rotterdam-Zuid. Schiedam „We zitten ge woon in de verkeerde hoek. Zie daar maar eens uit te komen". Pim Visser zegt het duidelijk teleurgesteld. Hermes DVS heeft inder daad met een flinke dosis pech te kampen. Een voor beeld. Pim Visser: „We zit ten ineens me een groot aantal geblesseerde spelers. Dick Schaap, Ger Ruseier, Piet Klepke, Ties van Dup- pen en Teun Kornaat zijn niet fit. Onze verzorger maakt de laatste dagen flink wat overuren. Daar staat gelukkig, het herstel van Piet van der Burg te- genover.Maar het blijft een aanzienlijke lijst". Maar ook de laatste wedstrijden - bleek Herms DVS niet over het zo broodnodige geluk te be schikken. Visser: „Alles zit in derdaad tegen. De laatste vier wedstrijden hebben we vijf punten behaald. Met wat meer mazzel zouden dat er zeker acht of negen kunnen zijn. Tel maar eens op hoeveel wedstrijden we in de laatste minuten hebben verloren". Voor Hermes DVS kan dit week einde van beslissende betekenis zijn. Niet alleen omdat de Schiedammers zelf spelen tegen het eveneens onderaan staande UVS, maar ook de andere con currenten Spartaan en Rood Wit komen tegen elkaar. „Spe len zij gelijk en zouden wij winnen, dan staan we gelijk veihg. En winst zit er tegen UVS wel degelijk in. Het is een ploeg waar wij altijd lekker tegen spelen. Temeer daar ook 2ij technisch proberen te spe len. Al zitten ze nu natuurlijk wel in hetzelfde schuitje. Schiedam Komende dinsdag avond speelt PPSC tegen Zwart Wit'28. Inzet is de Vaancup die door de Rotterdamse vereni ging beschikbaar is gesteld. Eerder speelde Zwart Wit tegen Hermes DVS. De Schiedam mers verloren met 1—0. Ge speeld wordt volgens het zoge naamde afvalssysteem. De wed strijd wordt in Rotterdam ge speeld en begint om 20 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6