SCH1EDAMSCHE COURANT PCG MOET OPSCHIETEN Inspraakfeest voor tidden-Delfland «^lar TAXI? fiijSfc^li .fc IlSfflUI TEMPELIER" STRAKS HERBERGIER Vloer Hoekstee deugt niet MÊÊilii Lemaire vaart uit „Plannen Schiedam overschrijden bepaalde grens9' Lijst met 150 handtekeningen tegen kabel-tv n-1| De Bas Goudriaan teleurgesteld: PSP-er aangehouden iMTOifSaairjB gag» SSwf1»' Overvaller krijgt spijt Met brommer tegen meur NOG ONRUST 99 Lerns lid bewoners- vereniging Achttien mille voor Kameroen Maandag 21 maart 1977_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD „102de jaargang no. 25793 _g pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Zaterdag 2 april is voor de jonge zeekadetten van Maas- sluis de grote dag. Dan vaart hun opleidings schip Lemaire uit naar de Maassluise buitenha ven om dan drie dagen later het ruime sop te kiezen naar het Haring vliet met als einddoel Hellevoetsluls. Gedurende twee weken zullen de ongeveer vij fendertig zeekadetten on der leiding van acht offi cieren en zeven onderof ficieren deelnemen aan allerlei oefeningen als navigatie, roeien en zei len, kortom Ieren hoe je een echte zeeman wordt. Het vijfendertig-jarige schip vaart overigens niet op eigen kracht uit maar zal door twee sleepboten worden ge trokken. Het schip, dat nu inmid dels zo'n zes jaar aan de Haven in Maassluis ligt, zal in de toekomst een andere ligplaats toege wezen moeten krijgen. De gemeente wil die plaats vrij houden. Verder onderzoekt het Maassluise zeekadetten korps de mogelijkheid om ook meisjes in zijn gelederen op te nemen, zo laat commandant J. J. van Noort weten. „Ande re korpsen kennen dat al. We zoeken nu naar een wat oudere dame, die niet meer in de mast moet kunnen klimmen maar die geïnteresseerd In ons werk, leiding aan een groep meisjes kan geven. Maandag 4 apri! kiest de Lemaire het ruime sop Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan is bitter teleurgesteld, dat de PCG niet opschiet rr t het maken van een nieuw voorstel om drie ton beschikbaar te stellen voor enkele kleine herinrichtingsplannen van buurtbewoners. „We moeten spijkers met koppen slaan", vindt Goudriaan, „als niet snel een beslissing wordt genomen, dan kunnen we wel vergeten, dat dit jaar nog begonnen wordt met het herinrichten van een aantal Vlaardingse straatjes". De raad heeft zich in november van het vorig jaar akkoord verklaard om éénmalig een be drag van drie ton uit het fonds bijzondere doeleinden te besteden aan deze herinrichtings plannen. Naar aanleiding daarvan is in het investeringsprogramma 197719S1 een bedrag van 329.000 gulden opgenomen ten laste van het fonds bijzondere doeleinden. Het Vlaardingse college van B en W kwam in de gemeenteraadsvergadering met een voorstel voor genoemde herinrichting. De fractie van de PCG tekende echter bezwaar aan. Dit alles tot grote spijt van wethouder Goudriaan, die! zo snel mogeiijK aan de slag wilde gaan. Hij vertelt: „Mevrouw Beilingwout (PCG) zoui twee weken geleden contact met mij opnemen om over de kwestie te praten. Maar dat is nog steeds niet gebeurd". Goudriaan betreurt dat, want - voigens hem - moet het bedrag van drie i ton dit jaar worden opgemaakt. „In '78 wordt er wel weer een nieuw bedrag vrijgegeven", is de verwachting van de wethouder. Mevrouw mr. M. Beilingwout is juist van mening, 1 dat die drie ton niet in één klap moet worden opgemaakt. Zij zegt: „We moeten geen paniek voetbal spelen". De PCG heeft zich over de zaak gebogen en zal het in de commissieverga dering voor verkeer en vervoer - morgenavond - opnieuw aankaarten. Schiedam Twee PSP-ers hebben eind vorige week een proces-verbaal gekre gen voor illegaal plak werk. De 22-jarige Schiedammer B.J. den H. en de 23-jarige P otterdammer H, v.d. L. waren betrapt aan de Schiedtmseweg, nabij het station Schiedam-Nieuw- land. Agenten in een sur- veiliancewagc.*. zagen dat zij affiches opplakten met de kreet „Alle atoomwa pens weg uit Nederland". Na verhoor op het politiebu reau konden zij naar huis terugkeren. o Informatie, discussie, eindrapport, feest. Allemaal vrijdagavond, allemaal over en pjb voor Midden-Delfland. Schiedam Bij een vechtpartij tussen de 37-jarige taxichauf feur L.H.M.S. uit Schiedam en zijn passagier, de 23-jarige G.D. uit Barendrecht, raakte de chauffeur vrijdagavond gewond aan zijn schouder. De taxichauffeur kreeg door de Barendreehter een adres op van een bedrijf op het indus trieterrein in Schiedam. Daar aangekomen eiste de passa gier onder bedreiging met een mes geld van de chauffeur. Tijdens de worstelpartij, die daarop in de auto plaatsvond, stak de overvaller het mes in de rechterschouder van de chauffeur en wist te ontko men. De chauffeur reed daar op naar het Nolet ziekenhuis .om zich te laten behandelen. Later op de avond kreeg de overvaller spijt en meldde zich vrijwillig op het Schie- damse politiebureau. Schiedam Na een botsing tegen een blinde muur »n de Colijnstraat is de 7-jarige Schiedammer W. P. D. met een hoofdwond in het Ge meenteziekenhuis opgeno men De jongen was in de nabijgele gen Ma ckay straat op de. brommer gaan zitten van de 20-jarige J. G. v. R. en had toen per ongeluk het voertuig aangetrapt. De bromfiets was naar voren geschoten en te gen de muur tot stilstand ge komen. 40V£RT£NTiE Bel een heer-in't verkeer [de korrekte'Rit1 meesters Delft Tamelijk voor zichtig heeft Jan Borg man, lid van gedepu teerde staten Zuid-Hol land, de wens uitge sproken dat de overhe den zoveel mogelijk re kening gaan houden met de resultaten van de inspraak voor Mid den-Delfland. Hij zei dat vrijdagavond na de overhandiging van het eindrapport van de in spraakprocedure. Meer dan tweehonderd men sen hadden zich verza meld in het Waagthea- ter achter het Delftse stadhuis. Daar werd en kele uren later feeste lijk de Midden-Delfland Vereniging opgericht. Borgman werd één van de eerste leden. Harder was hij in zijn oordeel dat „Schiedam snode plannen heeft om met woningbouw bepaalde grenzen te over schrijden". Vooral op dit punt wil hij de belangen van het poldergebied goed in het oog houden. De gedeputeerde hecht daarom grote waarde aan het advies, dat de provinciale planologi sche commissie aan Schiedam gaf en dat voor hem betekent, dat de bouw moet worden teruggedrongen. Borgman ging daarmee in op wat één van de Schiedamse insprekers had ge2egc over inspraak: „De procedure heeft duide lijkheid gegeven over menin gen en ideeén, zoals d:e bij grote groepen leven. Die ze kerheden moeten worden ver werkt door de overheden". Voordat de Vlaardingse folk groep Fungus met ondeugdza me liedjes het Midden-Delf- landfeest zou proberen op te luisteren en voordat de spe ciale Midden-Delflandkaas van boer S. van de Kooij uit de Zuidbuurt bij Maassluis in wel 350 stukjes voor uit het vuistje werd verdeeld, kreeg Borgman een serie vragen op zich afgevuurd van verschil lende insprekers uit het pol dergebied en omgeving. Met name veehoudster Gruijters kreeg luid applaus toen zij erop| wees, dat een feest ter afslui ting van de inspraak natuurlijk wel leuk is, maar dat lange tijd de boeren in het gebied in onze kerheid hebben verkeerd over hun toekomst. „En die onrust, die tot gevolg had dat velen weggingen, is nog niet voorbij",1 volgens mevrouw Gruijters. Ook Evert Hasselaar van werk groep 2000 uit Delft, welke sa men met de provinciale raad; voor de ruimtelijke ordening de: inspraak mogelijk maakte, be land krijgt te behandelen. De reconstructiewet voor dat land schap staat op de nominatie te worden bekrachtigd. nadrukte dat alle ideeën dank zij de inspraak weliswaar nu zijn gebundeld in een eindrap port, maar dat de diverse over heden ook wel iets met die ideeën moeten doen. Vooral jn bestuur van de Midden- werd gedoeld op de eerste ka- Deifiand Vereniging zitten' mer, die zeer binnenkort de voorlopig Gerard 3uters, Arie groene bmferzone Midden-Del!- van de Berg m Frils vim 0ost. stroom. Gerard Peet presen teerde de eerste Midden-Delf- krant. De vereniging wil con- g| tact met iedereen, die zich voor g de polders interesseerd. In twee weken tijd is het aantal leden 11 de honderd al gepasseerd, voor- al vrijdagavond kreeg men veel aanmeldingen te verwerken- -naêffc? 3 M&aLisÜiÊSÊ Schiedam Leo van der Hoeven gaat weg. Vijfeneenhalf jaar is hij sociaal-cultureel wer ker in sociëteit De Tempel geweest en hij vindt het tijd worden om eens iets anders te doen. „Ik ben mij een beetje eenzijdig aan hé't oriën teren", is de beweegreden van de 36-jarige Van der Hoeven om weg te gaan. In Amsterdam wordt hij beheerder van jeugdherberg Stads- doeien. Indien de katholieke stichting voor sociaal-culturele arbeid (KSCA) hem ontslag verleent, vertrekt Leo van der Hoeven per 1 mei. „In de praktijk zal dat waarschijnlijk rond half april zijn, vanwege vakan tiedagen en zo", zegt hij. Waarschijnlijk verhuist hij dan van de Burgemeester Schwartzlaan in Maassluis naar het. Amsterdamse. Een brief met een korte uiteenzetting, waarom hij in de hoofdstedelijke jeugdherberg aan de slag wil gaan, k eind vorige week de deur uitgegaan maar officieel is de ontslagaanvraag nog niet bekend bij het bestuur van de stichting, die haar hoofdkwartier heeft boven sociëteit De Tempel, gevestigd in de Overschiesestraat. Leo van der Hoeven is de vijfde sociaal-cultureel werker, die binnen een jaar Schiedam de rug toe keert. Achtereenvolgens vertrokken Gerard Vos, coördinator van centrum De Kreek aan de Lange Haven; Roel Rasker van jeugdhaven Nieuwland in de Albardastraat; André Stolp van centrum Oost aan de Dr. Zamenhofstraat; en Gera Bot. Behalve de laatste waren allen in dienst van de KSCA. Gera Bot was opbouwwerkster in Schiedatn-Noord, in dienst van de SSSN, de stichting voor samenlevings opbouw aldaar. Schiedam De burgemeester is onlangs lid geworden van de bewonersvereniging Schie dam-West. De vereniging heeft nu bijna 200 leden. Arie Lems meldde zich aan als bewoner van de Burgemees ter Knappertlaan. Op num mer 140 heeft hij daar zijn ambtswoning. De enquête die de bewoners vereniging naar de geluidsoverlast in de laan hield vulde de burgemeester ook in. Hoek van Holland De constructie van de vloer van het gebouw cle Hoekstee deugt niet. Terwijl het gebouw ongeveer een jaar geleden werd opgeleverd, vertoont de vloer op diverse plaatsen vochtblaasjes. Deelraadsvoorzitter L. van der Houwen vreest dat de vloer binnenkort geheel zal moeten worden vervangen. „De oorzaak van de problemen blijkt aan de vochthuishou ding onder de betonnen con- tructie van het gebouw te lig gen. Daardoor vindt condens plaats bij temperatuurver schillen onder de vloer, die daar juist erg gevoelig voor is", legt projektieider P. Bak ker van Omega uit, die voor het een en ander verantwoor delijk is. Metingen van TNO toonden aan, dat de drainage moet worden verbeterd al smede de ventilatie onder de vloer omdat de constructie droog blijft Volgende week hoopt men hier mee aan de slag te gaan. Tij dens de werkzaamheden zal het gebouw normaal gebruikt kunnen worden. Voor de re paraties aan de vloer zelf trekt men hooguit vijf dagen uit Dan mag de zaal niet "worden betreden. O De fancy-fair in de school Westland-Zuid aan de Arie Kopiaan van de Groen van Prinsterer Scholengemeenschap is een groot succes gewor den. Ten bate van een school in Kameroen, die zestienduizend gulden nodig heeft om te kunnen voortbestaan, bracht.de fancy-fair, die dit week einde werd gehouden, maar liefst achttiendui zend gulden op. De school in Kameroen is daar mee dus voor meer dan dc ondergang behoed. Schiedam lïet protest in West tegen de aanleg van kabeltelevisie wordt kracht bijgezet door een lijst met ruim honderdvijftig handte keningen, De handtekenin gen zijn in de buurt van de Philips van Bourgondie- straat verzameld door de werkgroep woonerven. Be gin deze week wordt de lijst aan het gemeentebestuur gestuurd. Evenals de bewonersvereni ging Schiedam-West vindt men de kabelnetkasten aan de voorgevels ontsierend. Bovendien vinden de buurt bewoners die hebben gete kend het abonnement van ruim 1ien gulden te hoog. De verdere klachten ook van huiseigenaars betref fen onder meer de minimale voorlichting. De gemeente zou lang niet alle bewoners op de hoogte hebben gesteld. Slechts een paar hebben een briefje met informatie in de bus gehad. „Opeens, zonder dat ik ook maar iets van de gemeente had gehoord of ge lezen, werd er een kastje aan mijn voorgevel ge maakt. Niemand weet of hij het recht heeft om dat te weigeren", aldus een van de ondertekenaars.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1