MliWII UVS en Hermes tè bang om te verliezen %'laardingeii grijpt laatste strohalm SVV-JF.UGD OEFENT EN WINT Hans Croon bekijkt Tijl en Mtrovie 3É VoSendam Jopie Quellhorst held ran de dag Pim Visser slachtoffer Achterban hekelt Hermes beleid Oefenen Jeugd blinkt uit Sporttoernooien De Haan en Van Dijk helpen MAANDAG 21 MAART 1977 VD/SCWW 3 Leiden Geen moment is er sprake van geweest dat of UVS of Hermes DVS in aanmerking voor de volle winst zouden komen. Het duel van de nummers drie en vier van onderaf kenmerkte zich door zeer behoudend spel. Een gevolg ook van de wetenschap dat de beide staart- clubs ook tegen elkaar speelden. UVS was niettemin in de tweede helft het meest in de aanval, maar daar stonden enkele gevaarlijke uitvallen van Hermes tegenover. Niet temin verklaarde trainer Pim Visser zich erg tevreden met het gelijke spel: 0—0. t> Cor Huigen omspeelt doelman Hoek en scoort het eerste SVV-doelpurit Grote vreugde bij Kreft (8) en Cor Huigen. Bart SVV nekt zich zelf Schiedam Lange tijd was Leo Halkes een zwijgend man. Pas na een aantal moeizame zuchten startte hij zijn praatjes. „Onvoorstelbaar. Scoor je toch zelf vier doelpunten en nog geen winst." Halkes doelde op de 2—3 nederlaag op Volendam. Twee „echte" doelpunten maar, ook twee treffers in eigen doel (van Wim de Haan en Ruud van Dijk). SVV ander maal met pech spelend. Maar ook zo zwak voor de dag komend dat een nederlaag niet meer dan ver diend was. Want SW rammelde. In de voor hoede, waar alleen voor rust de snelheid van Cor Huigen werd benut. Op het middenveld waar vooral Jos Zoetmulder liet mer ken, dat hij het allemaal niet zo zag zitten. En in de verdediging, normaal gesproken het sterkste punt van SW. waar zowel Ruud van Dijk als Rinus Steen bergen niet best speelden. „Na tuurlijk", zocht Halkes naar een Maar vergeet ook niet dat we redelijk klinkend excuus, „Ten vooral voor rust een paar onge- op2ichte van de vorige weiten lukkige momenten hebben moe hebben we erg pover gespeeld. *Pn doorstaan. En vanaf dat door Marlijn Verwaaijen moment ga je meer tegen jezelf spelen." SVV startte goed. Bestreed Vo lendam met aanvallend spel en was ook vaak dicht bij een openingstreffer. Volendam ech ter wist zich gesteund door routinier Ruud Suurendonk, die vooral voor rust de nodige rust bracht bij de Volendam- mers. Maar die toch ook moest toezien hoe Cor Huigen na 25 minuten spelen de buitenspel- val omzeilde en doelman Hoek kansloos liet: 1—0. En juist toen wilde SW door gaan. Temeer daar De Boer het ontzettend moeilijk had tegen Cor Huigen. SW echter had de pech dat twee minuten na de 1—0 beide partijen al weer naast elkaar stonden. Toen na melijk schoot Wokke uit een onoverzichtelijke situatie rich ting doel, Bas van Noortwijk miste waarna Wim de Haan de bal zo ongelukkig op zijn knie kreeg dat de gelijkmaker een feit was. De totale deceptie kwam zeven minuten later. Toen leek het erop dat Ruud van Dijk een onderschepte aanval van Volen dam rustig kon onderbreken. Maar door een misverstand met de uit zijn doel gekomen Bas van Noortwijk verdween de bal in het net in plaats van in de handen van de doelman. Bas van Noortwijk: „Ik riep: „Kom maar", maar Ruud dacht dat ik bleef staan." Leo Halkes moest na rust van taküek veranderen. Al gebeur de dat niet direct. „Ik heb ze verteld dat die tegenstander van Cor Huigen (De Boer) het erg moeilijk had. Dus moest in eerste instantie alles op Corrie. Maar hij heeft na rust geen bal gehad. Dat is iets onbegrijpe lijks. Nou had SW ook wel de pech dat Volendam al na vijf minuten spelen in die tweede helft op 1—3 kwam. Rinus Steenbergen gaf Dick Bond te veel vrijheid waardoor hij rus tig af kon spelen op Tol die Bas van Noortwijk andermaal kan sloos liet. Pas twintig minuten later volgde de wissel. Halkes zette Robert Korengevel en Co Goudriaan in voor Aad van der Vlist en Jos Zoetmulder. Goudria&n kwam in de verdediging ter wijl Rinus Steenbergen als spits fungeerde. Was dat nodig, met Fred Meerhof op de bank? Halkes: „Rinus is meer voet baller dan Fred. Vandaar dat ik voor deze oplossing koos." Overigens niet tot tevreden heid van Meerhof die zich di rect verkleedde en het einde van de wedstrijd niet afwacht te. De wisseling leek succes te heb ben. Want nog geen vijf minu ten later kwam SW terug. Een corner van Bart Kreft werd door Rinus Steenbergen terug- gekopt. Totdat de bal voor de voeten van Wim Mulder kwam die doelman Hoek volkomen verrestte: 2—3. SVV echter bleek niet over vol doende kracht te beschikken om alsnog een gelijkspel te rea liseren. Rustig, maar vooral ook w gevaarlijk counterend verdedig de Volendam de voorsprong. En alleen Jan den Tuinder kreeg nog een goede kans zijn ploeg op 33 te zetten maar de verdediger faalde. En eerlijk gezegd was het ook niet ver diend geweest. SVV: Van Noortwijk, Corver, Steenbergen, Van Dijk, Den Tuinder, De Haan, Zoetmulder (Goudriaan), Mulder, Van der Vlist (Korengvevel), Huigen, Kreft. Volendam: Hoek, De Boer, Mol, Van Wensveen, Guyt, Braan, Suurendonk, D. Bond, Wokke, Tol, Zonneveld (B. Bond). „Dit duel kenmerkte zich door angst", aldus Pim Visser na afloop. „We waren allebei bang om te verhezen, daardoor durf de niemand het initiatief te ne men." UVS-coUega Gerard Desaar, ge blesseerd m de dug-out, en zijn tijdelijk waarnemer aanvoerder Ane Langendijk, waren het er ten dele mee eens: „In de twee de helft hadden we Hermes toch ingesloten", aldus Lagen dijk. „Opnieuw ontbrak het ons echter aan het afmaken, een probleem dat ons de hele com petitie al parten speelt. In feite spelen we zonder echte voor hoede". Lagendijk, die ain het eind van deze competitie stopt en trai ner wordt van Quick Boys, speelde op het UVS-raidden- veld een belangrijke rol. Hij was de spelverdeler, een rol die bij Hennes aan Frans Bou- man was toebedeeld. De passes van Lagendijk en Bouman stichtten echter niet veel ge vaar. Pa na ruim een half uur spelen, was UVS voor het eerst een keer gevaarlijk. Fred Filippo, steeds van zijn verdedigers plaats mee opkomend, ver scheen vrij voor Harrie Sper- mon. De naar A2 '67 vertrek kende Filippo kon Sprmon ech ter met passeren. Pas het laatste kwartier voor rust waagde Hermes zich meer in de aanval. Teun Komaat, weer op het middenveld opgesteld. Vlaardingen FC Vlaardingen greep zich aan de laatste strohalm vast op weg naar het veilige midden.Al bleef, óók tegen SC Amersfoort, de angst lange tijd overheersen. Pas vijf minuten voor tijd gaf echter Joop Quellhorst, die een uitstekende wedstrijd speelde, het beslissende tikje, de rest had daarvoor steeds gefaald. Laseroms was ondanks de matige vertoning niet ontevreden. „Je moet met een zwak middenveld leren leven, wie dat je er ook neerzet". Hij: „Het ging bijvoorbeeld de laatste weken voortreffelijk met Wim Berckenkamp, maar gisteren was hij niet gelukkig met zijn passes. In de slotfase werd hij dan ook geruild voor Rob van Leeuwen. Het ovenge trio: Stand, Quellhorst en Bou man, behaalde wel een dikke voldoende, maar kunnen de zaak met organiseren". Laseroms weer: „Het gevolg daarvan was dat Dick Beek en Wim Tijl zelf de ballen moesten ophalen. Samen met het „stoor- werk" verslinden zij vele kilo meters, maar dat gaat wel ten koste van hun spitswerk. Noch tans", aldus Laseroms, „is de ploeg gretig genoeg en dat is al veel gewonnen. Twee weken te rug ging het mes er in en het resultaat is nu al driepunten". Een ru_ iwe teleurstelling voor FC Vlaardingen was ongetwij feld de knieblessure van Cees Zwambarn, wat intussen op een meniscus is uitgedraaid. Lase roms: „Omdat Rob van der Bol nog voor één wedstrijd is ge schorst, moest Ted Hesling we derom de plaats van voorstop per opzoeken". Dat ging in de ouverture té veel met overtre dingen gepaard, maar ook m de rest van het duel liep de Haar lemmer te veel van zijn plaats weg. EC Vlaardingen won (1—0), maar de vraag rees of het wel echt blij was. Theo Laseroms sloeg al die bedenkingen van de hand: „Het gaat in deze fase van de competitie grotendeels om de punten. Té veel hebben wij meegemaakt dat wij sterker waren en „schlemielig" verlo ren. We willen nu eenmaal naar de middenmoot en daar is nu weer alle kans toe". MENTALITEIT FC Vlaardingen—SC Amersfoort was alleen het eerste kwartier en het laatste half uur aantrek kelijk. Toen liepen de Vlaar- dingers volledig storm op de vijandelijke veste, alleen was er geen sprake van organisatie. De vaak verguisde Joop Quell- o Joop Quelihrost heeft ges coord laks had gespreid, veranderde die houding na rust. Hoewel het erg voorzichtig bleef spelen, drukte het SC Amers foort steeds opnieuw in de zor gen. Vermeer van de gasten liep tegen een boeking op en nadat Berckenkamp was ver vangen door Rob van Leeuwen, kwam er ineens wat meer spirit in de ploeg. Via een kopbal van dezelfde Van Leeuwen, uit een vrije trap van Joop van Dop, smaakte ten slotte Joop Quell horst het genoegen om het be slissende tikje te geven. Vanaf dat moment was FC Vlaardin gen in staat om de Amersfoor- ters op te rollen, maar het bleef alleen maar bij het creeren van Schiedam „De ïeden moeten zich realiseren, dat er iets aan de hand is met de club". Voorzitter Ger Kleïnjan (38) onderstreept daarmee dat er problemen binnen de vereniging zijn. Zo zeer zelfs, dat het voltallige bestuur van Hennes DVS is afgetreden. Drie bestuursleden legden reglementair hun funktie neer, de ovenge zes zagen hun vertrouwen weggenomen, „Door negatieve elementen, die het onplezierig maken om langer deel uit te maken van het bestuur van Hennes DVS". Hetgeende persoonlijke mening is van voorzitter Kleïnjan; volgens afspraak geven de overige vijf afgetreden bestuur sleden nog geen commentaar. NIVEAU Voorzitter Klemjan: „Door de opstelling van een bepaalde groep zie ik me genoodzaakt na vier jaar mijn funktie neer te leggen. Vijf jaar had ik het willen doen, maar op deze wijze kon het niet verder. Het niveau waarop de tegenwerk ing werd gegeven, is dusdanig aanmatigend, dat er niet mee te werken was". Voorzitter Klein jan betreurt de gang van zaken in hoge mate. Evenals trouwens trainer Pim Visser, die aanvankelijk zou aanblijven, maar daar later toch op terug kwam. „Om dezelfde negatieve reakties vanuit de vereniging", aldus Visser. Voorzitter Kleinjan: „Het opstappen van het bestuur en van Pun Visser houdt geen verband met elkaar. Ieder heeft 2jjn conclusies getrokken. De spelers stonden volledig achter Pim. Zij hadden graag door gegaan, Ptm zelf trouwens ook. Nogmaals, het is jammer dat het zo gegaan is". Behalve secretaris K.C. Baris neemt het Hermes-bestuur de lopende zaken nog waar. Tot 1 april, want op de oprich tingsdatum (93 jaar terug) is de ledenvergadering uitge schreven. Tot die lopende zaken behoort ook het aantrekken van een nieuwe trainer. „Die er op dit moment nog met is", aldus voorzitter Kleinjan. „Er zijn echter sollicitaties genoeg". Gisteravond heeft het Hermes-bestuur uit de sollicitaties een selectie gemaakt. Binnen met al te lange tijd verwacht voorzitter Kleinjan de nieuwe trainer te kunnen voorstellen. richtte van ver echter een half metertje naast. Vijf minuten voor de thee kon Piet Nijs vrij inkoppen, maar hij mikte pre cies in de handen van doelman SIoos. Hermes startte de tweede helft gewijzigd, omdat Ties van Dup- pen geblesseerd tn de kleedka mer bleef. Teun Kornaat schoof daardoor door naar de linker* spitsplaats, terwijl Wim Cupedo de ploeg completeerde. Hetgeen voor Hennes een ver zwakking was. want Cupedo is nauwelijks aan de bat geweest. Het naar vorenschuiven. van Kornaat bracht wel meer ge vaar via snelle counters, maar die werden door hem evenwel met benut. Na een klem kwartier moest Her mes toch even de adem inhou den. Erg knap slalomde Frits van der Heiden door de Her mes-defensie, en toen ook Piet van der Burg gepasseerd was, leek het gedaan. Vlak voor Spr mon schoot de UVS-gelegen- heidsspits echter nog over. „Zo'n bal moet er natuurlijk in", aldus Lagendijk. „Dan hebben we Eermes op de knieen." Pim Visser: „Dat was inderdaad even een benauwd moment. Verder sloot het achter goed." Wel probeerde UVS met vnje trappen of uit corners steeds Filippo te bereiken, wat m de competitie al meerdere malen sukses had opgeleverd. Visser was daarvan echter op de hoog te. „Paul Nijs speelde daarom ver terugkomend bij Filippo". Het bleek afdoende, want met eenmaal ontstond er uit zo'n spnngduei gevaar voor Her mes. Het laatste kwartier zette UVS de grillige Piet van Putten nog in voor Piet van Goozen. Hij bezorgde Arie Brouwer en Ger Ruseier wel meer werk, maar meer haalde zijn ijver ook niet uit. Hennes gaf in die fase het middenveld uit handen en speelde op de counter. Teun Komaat kreeg daaruit nog een uitstekende scoringskans, maar doelman SIoos stond op de goe de plaats. o Wim Tijl stoorde veel en kwam daardoor nauwelijks aan het echte spitswerk toe horst maakte daarna aan alle onzekerheid een einde. Intus sen is hij samen met Wim Berc kenkamp wel het enige overge bleven duo van de Haagse - groep, die twee jaar terug over kwam. Halverwege deze com petitie verdween ook Jopie naar de tweede keus, maar dank zij een ijzersterke inzet slaagde de kleine Hagenaar erin om weer de gunst van Laseroms te winnen. Laseroms gistermiddag dan ook: „Hij speelde een knappe wedstrijd". In de vierde minuut lag spits Wim Tijl al horizontaal toen hij een uitstekende kijk op de opening had. Frans Stand solode op dat moment langs drie Amersfoor- ters en toen hij de bal naar Tijl door Bas van den Berg plaatste, lag de lange. Van der Klift kreeg daarvoor een gele kaart Wél wat vroeg, maar scheidsrechter Klint floot een uitstekende wedstrijd. Af en toe viel de FC wel verwoed aan, maar naarmate de strijd vor derde, werd de „interesse" voor het offensief minder. Ander zijds gaf dat Amersfoort veel moed, omdat het regelmatig bij de Vlaardingse offensieve da den in paniek raakte. Maar goed, FC Vlaardingen roeide met de riemen die het had. De beide backs, Bep de Ruiter en Joop van Dop, maakten voor rust een zeer onzekere indruk. „Later", aldus Laseroms, „groeide Van Dop daar boven uit", ANGST Op een gegeven ogenblik was de angst van de Vlaarüingers, om aan te vallen, 16 groot, dat het hele elftal rond het eigen doel gebied stond. Laseroms: „Ook dat is nog steeds een groeipro ces, We hebben nu éénmaal niet de beste spelers op de juiste plaatsen, maar dat moet volgend seizoen wel gaan ver anderen". FC Vlaardingen, dat voor rust voornamelijk veel te Schiedam De SW-jeugd heeft het vrije weekeinde benut door een oefenwedstrijd te spelen. Van de Haagse vierde klasser Kranenburg werd met 4-2 ge wonnen. Bij SW deed trainer- speler Slobodan Dutina weer mee. „Ik heb zo'n tijd niet kun nen spelen dat het me wel weer eens goed leek om zelf te spelen", aldus Dutina. Met suc ces overigens want de Joego slaaf nam twee van de vier treffers voor zijn rekening. Dc andere twee werden gescoord door Piet van Wijk en Robert Korengevei. Vlaardingen Morgenavond oefent FC Vlaardingen in Rotterdam tegen eersteklas ser HION. Aanvang aan de Boszoom 20 uur, Dezelfde avond is zaterdag PP SC te gast van Zwart Wit '28 in het kader van de Vaancup. Veendam De jeugd van FC Vlaardingen speelde in het sportpark „De Lange Leeg te" een uitstekende wed strijd tegen Veendam: 2-3. Uitblinkers waren Peter Groen, die tweemaal scoor de en Hugo Lochtenbergh, de middenvelder die terug gezet is uit de A-seleetie, en zijn collega's van uitsteken de passes voorzag. In dc tiende minuut nam de thuisclub een voorsprong via een onhoudbare kogel voor doelman Dick van der Meer. De gelijkmaker ont stond na een halfuur via Peter Groen, die een prie mende kopbal loshet uit een pass van Lochtenbergh. Door dezelfde speler werd het ook r.og 1-2, wederom uit een pass van Lochtenbergh. Dat v/as zeven minuten na rust. Hans Bal nam de der de goal voor zijn rekening, eer Veendam terug kon ko men tot 2-3. Een solo van Predrag Drapic stierf in schoonheid, toen hij drie noordelingen was gepas seerd. Hij schopte in de grond. Vlaardingen Hans Croon, de trainer van NEC, heeft inte resse voor Wim Tijl en Krsto Mi- trovic. Gister middag zag hij overigens het duo matig acte ren tegen SC Amersfoort, waarvan FC Vlaardingen met 1-0 won. Eerder had Go Ahead interesse voor de Joegoslaaf, terwijl eerder een andere ere divisieclub inte>- resse toonde voor Tijl. Overi gens was niet duidelijk of Croon de beide Vlaardingers ob serveerde voor de Nijmeegse club ol Cerele Brugge uit Bel gië, waarvoor hij wordt ge noemd als nieu we trainer. Vlaardingen Dc Vlaardmgse raad voor sport en recreatie houdt volgende maand weer een aantal toernooien voor leer lingen van het voortgezet on derwijs. Dinsdag 5 april is dat het school volleybaltoernooi in de Westwijkhal en een week later is dat het voetbaltoernooi. Het toernooi voor het volleybal staat open voor meisjes- en jon gensteams. Er zal worden ge speeld in twee leeftijdsgroepen: tot en met 15 jaar en 16 jaar en ouder. Het toernooi bij de voetbaliers is verdeeld in drie leeftijdsgroepen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3