SCHIEDAM BLIJ MET EEN PUNT Koude douche voor Hoek van Holland RKWIK mm rust onderuit Rob Maat wijst Hollandiaan de weg SVDPW ARMZALIG f- DRZ wéér eenheid André Holster de grote uitblinker Waarschuwing voor Weïtevrede VFC pas Iaat op winst MAANDAG 21 MAART 1977 F F MSV'71 stelt teleur 8SS! Sport agenda VD/SC/WW g Rotterdam Het is Schiedam gelakt om op het zeer slechte veld aan de Spino- zaweg in Rotterdam ten koste van DRL één punt weg te slepen. Het doel puntloze gelijke spel geeft goed de verhouding weer. Twee aanvallend machteloze ploegen wisten zich in' tweemaal drie kwartier nog geen hand vol doelrijpe kansen te scheppen. Toch tevreden gezichten aan Schiedamzijde. Er was immers met verloren. Maat trainer Hans Ruiten berg verzuchtte: „Het was niet best. Ik vond het zelfs een van de slechtste wedstrijden die wij tot nu toe speelden. Maar het levert wél 'een punt op". Toch hoefde Ruitenberg niet ontevreden te zijn over het vertoonde spel van zijn team. Schie dam streed met grote inzet maar verloor daarbij de voorzichtigheid niet uit het oog. Bovendien hadden zij technisch meer in de mars dan hun gastheren. Het druk bezette middenveld, met een volledig fitte Hoy den Hartog, verzette bergen werk. Neem daarbij een goed sluitende verdedi ging, (vooral linksachter André Holster speelde een sublieme wedstrijd) en de nul is verklaard. Hans Ruytenberg: „André was vanmiddag de ster van het veld. Wat een klasse". Dat Schiedam moeilijk tot scoren kon komen ligt wel in het gespeelde systeem opgesloten. Met slechts twee spitsen, waarvan er zich voortdurend nog één laat terugzakken, wordt de weg naar het vijandelijke doel wel erg moeilijk. Maar ook DRL koos voor safety first, daarbij gokkend op de snelheid van Leo van Vliet en Rini Haagen. Van Vliet kreeg in het centrum weinig kans en Rini Haagen werd op de vleugel volledig door André Holster ingepakt. Zo duurde het bijna een half uur voor er een reele kans ontstond. Jaap Tempelman rukte van eigen helft op, speelde Leen van de Ploeg uit en schoot van 25 meter op het doel. Kees Schuurhuizen werd verrast en kon nog maar nauwelijks stom pend redding brengen. Twee minuten later de eerste echte kans voor Schiedam. Uit een vrije trap belandde de böl op rechts bij Joop Krom menhoek, die een bekeken lob losliet De goed keepende Paul Eduard redde met veel bravoure. Tien minuten voor rust ontsnapte Schiedam maar net aan een achterstand. Een voorzet van Rinï Haagen bracht Leo van Vliet vlak voor doel in kansrijke positie. De terugsprintende Wim"" Wüh- Ier onderkende het gevaar en met een sliding wist hij de bal nog juist tot hoekschop te werken. Twee minuten voor rust schoot Leen van de Ploeg uit een pass van Roy den Hartog keihard op doel, maar opnieuw redde doelman Paul Eduard fraai. Na de thee werd de strijd feller. Vooral DRL ging aandringen. De grotere fysieke la-acht van de Rotterdammers bezorgden hen een veldoverwicht, Toch weerstond Schiedam de grotere druk uitste kend. Het lukte de thuisclub maar zelden het Karateachtige sprong van de Hoekse speler o Rien Vooys (r) worstelt zich langs Concordia Vlaardingen Voor de tweede maal toonde lijstaanvoerder Tediro zich de sterkste tegen RKWIK. In de return moest RKWIK ervaren dat het gelukkige moment, dat Tediro in Vlaardingen had, niet nodig was om de Rotterdammers aan de punten te helpen. Tediro werd terecht met 2—4 winnar in de strijd met zijn naaste concurrent. AI had de thuisclub bij de tweede goal de hulp van zwak leidende scheidsrechter Paoloni no dig. In de eerste helft kon RKWIK, zij het moei lijk, de thuisclub nog in toom houden. De 0—0 ruststand gaf nog mogelijkheden voor de blauwwitten. Na de thee was Tediro completer, hield de bal goed in de ploeg en sloeg op het juiste moment toe. RKWIK steunde in de eerste periode al op zijn defensie. De thuisclub zette het aan- valsoffensief in en hield de bezoekers goed onder druk. RKWIK hield, al ging dat enigszins met paniek gepaard, zich scha devrij en moest het hebben van tegensto ten. Leo Jansen en Martin Vlij onder scheidden ztch bij deze acties en hun schoten waren niet zonder gevaar. Tediro bleef aandringen, maar vond geen oplos sing om tot scoren te komen. De ruststand was dan ook gelijk aan de beginstand, In het tweede hoofdstuk ging na zeven minuten spelen een fout van RKWIK-doel- man Cock Wammers aan het eerste doel punt vooraf. Een voorzet beoordeelde hij verkeerd en de kopbal die volgde was doeltreffend: 10. Tediro ging daarna be ter spelen. Speelde de bal goed rond en controleerde de partij. Na een kwartier ging de scheidsrechter in de fout. Hij gaf een vrije trap tegen RKWIK, nadat keeper Wammersv de bal had uitgetrapt in het eigen doelgebied. Vanaf de middellijn had de leidsman geconstateerd dat de doelman buiten het strafschopgebied was gekpmen. De vrije trap werd uitstekend genonien en Wammers was machteloos: 2—0. Trainer Ger Robbemond wisselde Din de Rond voor Jan Maas en Ab Verhoogh voor Wim Dubbeling, Bij uitvallen kwamen er nog mogelijkheden voor RKWIK, maar Tediro speelde zich beheerst naar de overwin-; ning. Hoek van Holland Hoek van Holland had tot zondag nog illusies betreffende de tweede plaats in 4A. Een plaats die het recht geeft op het spelen van een promotiewedstrijd voor een extra plaats in de derde klas. Na de ontmoeting tegen Concordia, die de Delftenaren met 0-1 in hun voordeel beslisten, kunnen de hlauw-witten die illusie rustig vergeten. Trainer Nol Olsthoom kon te recht stellen dat hij liever uitwedstrijden en oefen wedstrijden heeft. „Het lijkt wel of er in de competitie thuiswedstrijden helemaal niets mag lukken", zo stelde hij en op zichzelf was dat terecht, zij het de faktor geluk niet de enige was in deze wedstrijd. Wanneer een ploeg als Hoek van Holland in één wed strijd minstens een handvol uitgespeelde kansen krijgt en er niet één van weet te benutten dan kan dat niet alleen op geluk worden af geschoven. Aan de andere kant had ook Concordia in deze merkwaardige wed strijd gemakkelijk een gro tere overwinning kunnen behalen, want ook de Delf tenaren wisten zich meerde re malen vrij voor doelman Leerdam te spelen. Dat het uiteindelijk „laatste man" Theo van de Nieuwegiessen was die zijn hoofd tegen de bal plaatste voor de enige en dus beslissende treffer, typeerde ei genlijk deze merkwaardig ver lopen wedstrijd. Hoek van Holland wilde de strijd dicteren dat was al snel duide lijk. De thuisclub prefereerde daartoe een klein speelveld, dat wil zeggen dat de verdedigers ver opdrongen en dat de aan vallers van Concordia onophou delijk de buitenspelval inliepen. Met name Henk Meijs en Peet van Rompu bleven in het valle tje trappen. Maar de kleine speelruimte bracht als konsekwentie mee dat er voor Hoek van Holland weinig speelruimte overbleef en uitstekende Concordiadoelman Duinker vormde bovendien een extra hinderpaal. Werner Kra mer, vobjverig zowel op links als op rechts te vinden, kon de openingen niet vinden en Paul Maassluis MSV'71 was in de thuisbeurt tegen RET niet bij machte om de Rotterdammers (eveneens in de kopgroep) van zich af te schudden. Beide for maties hielden het verdedigend safe en aanvallend kwamen er voor beide partijen wél kan sen, maar van scoren was geen sprake. De uitslag werd derhal ve 0—0. MSV71 blijft in theorie de ran glijst aanvoeren met drie pun- ten voordeel op concurrent Den Toom Boys. Beide teams heten zien uit het betere hout te zijn gesneden. De eerste helft was voor de thuisclub met mogelijk heden tot scoren voor Jacob Huizing en Bert Jager. MSV'71 kwam niet verder dan een afge keurd doelpunt. Het spel hield zich meestal rond het midden veld op. RET nam de tweede helft voor zijn rekening. De bezoekers speelden stevig op de man en drongen MSV'71 terug. De thuisclub moest het toen van de counters hebben. En die brach ten gevaar. Eerst was Bert Ja ger met een kopbal dichtbij een treffer. Later kwamen er nog enkele mogelijkheden voor de voorwaartsea RET forceerde enkele vrije trappen die gevaar voor de gastheren brachten, maar het bleef echter 0—0, Vlaardingen De HolIandiaan-~Fortuna werd geen spekta kelstuk. De twee ploegen presenteerden het publiek een maaltijd die weinig pikante ingrediënten in zich bad. Wfel spectaculair waren dan misschien de snelle spurts van spits Rob Maat van de thuisclub, die regelmatig zijn tegenstander zielig achterliet. In de thuisbeurt toonde de formatie van De Hollandiaan trainer Hans Renirïe aan dat bet verlies van vorige week tegen RKDEO op een vergissing berustte, nadat de roodwitten eerder de goede weg ingeslagen waren. De Hollandiaan pakte öe draad weer op en won met 10 van een machteloos Fortuna, dat totaal geen zelfvertrouwen kende. Vormverlies voor Dick Verburgh Rhoon „Het valt niet mee als je twee zware wedstrijden hebt gehad (Sparta en EDS) om voor de volgende wedstrijd de accu weer volledig op te laden", al dus trainer Steenbergen van SVDPW na het gelijke spel O—0 tegen WCR. Het werd daar in Rhoon tegen WCR niet zo'n beste wedstrijd voor SVDPW. Dat kwam heus niet alleen om dat het met invallers moest spelen voor de geblesseerden Piet Krijnen en Wim Osta. Wim Zonneveld en Herman Niemeijer waren de vervan gers. Zonneveld maakte min of meer zijn debuut m het eerste en dat was goed. Ook WCR maakte er niet veel van en zo werd het zeker voor het publiek rnaar een zeer matig voetbalduel. In de eerste helft konden akties van Maarten Slavenburg (naast), en Cor Voets (staander), worden genoteerd. Na de rust was SVDPW wat sterker, maar dat leverde geen doelpunten op- Een plensbui veranderde het spelbeeld. SVDPW moest terug en WCR kon de aanval overne men. De hard werkende verdediging van SVDPW zag echter kans om een doelpunt te voorkomen, al v/as dat eenmaal dicht bij. Koos Nielsen kon toen als red dende engel optreden, door, op de doellijn opduikend, het leer net op tijd weg te trappen. Al met al was het een armzalige vertoning en met uitslag 0—0. De ploeg van Fortuna-trainer Arie Verburgh was er tegen De Hollandiaan niet De bezieling ontbrak. Leider Jan van der Berg na afloop: „Blessures en vormverlies begint Fortuna op te breken. Vooral op het mid denveld is van speïverdeling geen sprake meer. Het ontbre ken van Rob Duciene (schor sing) en Henk Uitert (kuitbeen breuk) gaven omzettingen. Vormverlies bij Dick Verburgh en Marie Visser geeft in de voorste lijn problemen". De Hollandiaan daarentegen was er in het plaatselijke gevecht wel. Ane Verburgh kon van tevoren terecht met zorgen de derby tegemoet gaan. Hij ver wachtte dat De Hollandiaan daadwerkelijk terug zou komen op het verlies tegen RKDEO. De thuisclub gaf de bezoekers geen kans om zijn eigen spel te spelen. Vooral de mandekking was goed verzorgd. De thuis club hield de bal goed in de ploeg, speelde direct en vond varianten om de roodgelen te bestrijden. Zwakte was dat bij de vele kansen, die rij zich schiepen, maar eenmaal doel treffend werd uitgehaald. Eén twee of 3—0 had niet vreemd geweest Vertrouwen Hans Renirïe daarover: „Het ver trouwen dat mijn ploeg beter kan dan tot nu toe is gepres teerd, is niet beschaamd. Met de jonge ploeg ben ik nog steeds aan het bouwen. Er kle ven nog onvolkomenheden in het spel en het afmaken is een groot probleem. Maar er is ges coord en wij hebben Fortuna nauwelijks kans gegeven om gevaarlijk te worden". Daar had Renirie gelijk in. Al in de eerste helft toonde Fortuna aan, dat de kracht in de tot nu toe succesvolle brigade aan het wegebben is. Concentratie en motivatie vielen te veel weg, het zelfvertrouwen ontbrak en de opbouw werd daardoor teveel verstoord. En daarom moest Fortuna kleur bekennen. In de eerste üen minuten leek het anders te gaan. Energiek ste vende het richting De Holland iaan doel. Aad Biesheuvel haal de vanaf de zestienmeterlijn uit, maar vond goalie Bert Groen op zijn weg. Maar toen was het over met Fortuna. Lin kerspits Jacky Rietdijk gaf in de achttiende minuut het teken met een schot net over. De Hol landiaan leek met vervangers voor Mar Plomp (schorsing) en Ron de Vette (blessure) niet te zijn verzwakt met Jan Tillaard en Joop Jansen. Rob Maat diende zich toen aan en was net niet succesvol, toen hij alleen voor keeper Rob Bre- kelmans verscheen. Daarna was het raak. Jacky Rietdijk Rob Maat beslissing zestien metergebied binnen te komen. DRL ging zijn heil zoeken in schoten uit de tweede bjn, maar ook dit had weinig effect. Alleen Leo van Vliet schoot enkele malen maar juist over. Een kwartier voor tijd haalde Hans Ruitenberg Rob Beukers naar de kant en liet Eef Krabben dam opdraven. Hoewel Krabbendam nog niet geheel hersteld is van een hardnekkige blessure, stichtte hij meteen al veel gevaar. Zo stelde hij tien minuten voor tijd Joop Krommenhoek La staat hard in te schieten. Het schot ging echter over, Eén minuut voor tijd schoot Krabbendam zelf hard in maar ook zijn schot scheerde de deklat, zodat beide teams niet meer kregen dan zij verdienden,een 0-0 gelijk spel. Schiedam Degradatiekandi daat Dirksland heeft het DR2 op eigen terrein verschrikke lijk moeilijk gemaakt. Het kon toch niet verhinderen dat de Schiedammers de wedstrijd met een overwinning van 1—f konden afsluiten. Vergeleken hij verleden week (een neder laag van 3—0 tegen GLZ speelde DRZ bijzonder pos» tief. Het elftal vormde eeu team, waarin vooral het mid deaveld, Bruinsel, San tra en Heyster, op een goede wed strijd terug konden zien. De start was overtuigend, maai het bleek ook dat Dirksland zijn huid zo duur mogelijk wil de verkopen. De bezoekers kro pen door het oog van de naald, toen een inzet van Rob Slaven- burg door een verdediger net op de lijn kon worden wegge werkt Het bleek uitstel te zijn In de 19e minuut kwam een vrije trap van Bruinsel in de doelmond. De doelman kreeg het leer tegen het lichaam en kon niet voorkomen dat de te rugspringende bal door Rob Slavenburg werd ingeschoten: 1-0. Na dit doelpunt is de wedstrijd vrijwel geheel op het midden veld uitgevochten. Uitgespeelde kansen kwamen er voor beide partijen niet. Ook niet in de tweede helft, die bijzonder spannend verliep, met keihard, maar niet onsportief voetbat Door deze overwinning deelt DRZ nu met Alexandria de eer ste plaats. Vlaardingen VFC pakte in de thuisbeurt tegen De Postdui ven wel met de 1—0 winst bei de punten, de aflevering tegen de in de moeilijke hoek zitten de tegenstander was uitermate zwak. De gasten deden daar niet voor onder en speelden daarbij veel te hard. De zwak leidende scheidsrechter Van der Ent trad daar onvoldoende tegen op. De overwinning kwam dan uiteindelijk terecht hij de ploeg die zich de beste kansen schiep. Trainer Wolter Bos incasseerde daarbij een te genslag. Grof ingaan van een De Postduiven-speler in de twintigste minuut na de pauze gaf VFC-goalie Jan Kortleven een hoofdblessure die in bet ziekenhuis moest worden be handeld. Kortleven zal daar door naar alle waarschijnlijk heid voorlopig uitgeschakeld zijn. Zowel in het eerste als het tweede hoofdstuk werd er zwak gevoet bald. VFC miste Pun van der Burg, maar hij werd uitstekend vervangen door John van Fes- sum. In het eerste deel kwamen de geelzwarten tot driemaal toe in een goede scoringspositie via Harrie Schuiten en Johan Schouten. De gasten kwamen tot één rele mogelijkheid. VFC trapte regelmatig m de buiten spelval die De Postduivende- fensïe openzette. De rust brak aan met een 9—0 stand. Na de thee werd de strijd nog harder. De blessure van Jan Kortleven was een uiting daar van. Vervanger was Hans Dolk. Ook in die periode kreeg VFC de betere mogelijkheden. In de veertigste minuut was het raak. Johan Schouten was de maker van het enige doel punt. Hijnen probeerde met enkele vinnige schoten een treffer te forceren. Kort voor de rust brak Peter van Rij alleen door en slechts ten koste van een grove charge kon Arie Weïtevrede hem stoppen. Het kwam de Hoekse verdedi ger (hij nam de plaats in van de geschorste Peter Rooney) op een officiële waarschuwing te staan van de vlekkeloos leiden de scheidsrechter, Overigens speelde Weïtevrede niet alleen een correcte, maar vooral ook een zeer goede wedstrijd. De partij was als geheel zeker niet onaantrekkelijk, maar het pu bliek eiste doelpunten. Ver in de tweede helft kwam dan toch het doelpunt, zij het niet aan de kant die de publieke meerderheid wenste. Via Hans 'Gardenier, Hans den Boer en Tom Buijning, had Hoek van Holland opnieuw verschillende mogelijkheden onbenut gelaten. Aan de andere kant had ook Concordia zeker met stil geze ten. Snoeiharde kopballen van Aad Ros en Henk van Rompu waren als waarschuwing al net over de lat gesuisd, maar tien minuten voor het eind van de wedstrijd was het raak. Theo van de Nieuwegiessen kreeg de bal vol op het hoofd en doel man Frans Leerdam was volko men kansloos. Hoek van Holland, wakker ge schud, probeerde in die laatste minuten terug te komen, maar doelman Duinker liet zich niet verrassen en de winst van de Delftenaren mag misschien een wat te royale beloning rijn, het was evenzeer een feit dat Hoek van Holland zelf de mogelijkhe den op winst heeft laten liggen. ging op links een duel aan met bewaker René Cornelissen en tegen de achterlijn zette hij voor. Spits Henk Booms kopte steenhard in, toen Fortuna zich niet verweerde: 1—0 voor De Hollandiaan. Kort daarop sloeg Fortuna terug en dat was bijna doelftreffend. De Fortuna-spt- lers bereikten elkaar moeizaam, trokken het spel niet uit elkaar en leden door foutieve passes veel balverlies. Bij de direct daaropvolgende te genstoot kwam Henk Boomsma voor de thuisclub in een betere positie. De rust brak met 1— 'aan. Ook in het tweede deel troefde de thuisclub de bezoe kers af. De aansluiting bij For tuna liet het wederom afweten. Na zestien minuten ging Rob Maat op de toer, maar succes was niet weggelegd. Arie Ver burgh wisselde bij de roodgelen Leo Vogel in voor Han Vercou- teren. Deze was kort daarop bijna succesvol. Marie Visser werd daarna gewisseld voor Ron Jordans. Het hielp Fortuna niet veel. Rob Maat ging daarna aan de haal en liet rijn tegen standers stilstaan. Veel gevaar ontstond daardoor in de Fortu- na-defensie. Eenmaal redde Han van der Meiden schitte rend door een inzet van Rob Maat uit de doelmond te kop pen. Aan het einde van de par tij balde Fortuna nog de vuis ten. De Hollandiaan bleef ten slotte schadevrij. Maandag: Ledenverga dering bowliogbond Schiedam Dinsdag; HION/FC Vlaardingen, Zwart Wit'28—PPSC, 20 uur, De Vaan. Woensdag: Vergadering WSV De Sommeer, Ma mixflat, 20 uur. Vergadering spor traad met clubs. Stadskantoor, 20 uur. Donderdag: Alexan dria-Shell (d).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6