Asvion profiteert van nis stap studenten Radio Molenaar laat winst kansen liggen Evergreen: geen kams meer op promotie Leen Tom achtervolgt leider HOEKSE BOYS: HALVE WINST va» Edwardl de Wit Weg voor NOAD ligt open TELEURSTELLENDE RESULTATEN HOCKEYTEAMS Meeldijk imponeert Grote kaas dat ¥an der Wiadt blijft Schitterend Voorlaatste damronde van Vlaardingen e- s STANDEN MAANDAG 21 MAART 1977 VD/SCATO 7 r Asvion-speler Jan Rip (midden) tussen twee Rotterdammers. Schiedam Op een erg hobbelig veld wisten de hockey-heren van As vion door doelpunten van Eob Strik en Ed ward de Wit een zwaar bevochten zege van 2—1 binnen te halen. Baar de Delftse studenten met 1—1 gelijk hebben ge speeld tegen Rapid, wordt de ontmoeting over twee weken tussen Asvion en de studenten erg belangrijk indien Asvion via een beslis singswedstrijd, alsnog de titel in de tweede klasse kan pakken. Op een met zon overgoten terrein van Asvion op sportpark „Thurlede", leken alle factoren aanwezig om de heren ontmoe ting Asvion tegen Rotterdam met meer dan gewone belang stelling tegemoet te zien. As vion mocht geen enkel punt meer verspelen in de race naar het kampioenschap. De eerste ontmoeting eindigde ineen 1—1 gelijkspel, alsook met de weten schap dat Rotterdam geen katje was om zonder handschoenen aan te pakken. Asvion begon de strijd met een aanzienlijk overwicht. Zo moest Rotterdam doelman Hei- ko Hulsker al snel een schot van Ronald Jacobs met zijn beenbeschermers uit het doel houden. Het opdringen van As vion gaf aan Rotterdam de ge legenheid om met counters in de Schiedamse cirkel te komen. Maar hier hleek doelman Leo Egge in een uitstekende vorm te verkeren en wist met attent reageren erger te voorkomen. Het eerste succes bleek toch voor Asvion weggelegd. Jan Rip kreeg van Rotterdam alle gele- Leo Egge, doelman van Asvion, in moeilijkheden. genheid om met de bal aan zijn stick tot binnen de 23- meterlijn op te rukken. Zijn voorzet werd toen door de goed meegekomen Rob Strik, tussen de benen van doelman Hulsker door tegen de planken geslagen: 1—0. Vijf mi nuten later had Asvion weer succes, met wat later het moois te doelpunt van de wedstrijd bleek. Bij een doelworstelmg werd de bal door de Rotter dam-verdediging niet ver ge noeg weggewerkt. De bal kwam bij Edward de Wit terecht, die met een zuiver geplaatste Job" de Rotterdam-doelman voor de tweede keer het nakijken gaf. 2-0. Edward de Wit zelf hierover: „In een flits zie je die doelman te verder voor zijn doel staan en met een soort reflex heb ik getracht daar gebruik van te maken. Op het moment dat de bal omhoog ging wist ik al dat hij in het doel zou verdwij nen". Deze snelle achterstand gaf bij sommige spelers van Rotterdam reden om wat for ser te gaan spelen, met tot gevolg veel irritatie over en weer. Zo moesten nu ook de scheidsrechters enkele malen vermanend optreden om het spel binnen de perken te hou den. Rotterdam kreeg hiermee toch de kans om het Asvionspel te ont regelen. Opvallend daarbij dat zij een misser in de Asvion-ver- dediging nodig hadden om via rechtsbuiten Jan Barent Jan sen, de bal langs doelman Leo Egge te plaatsen. 2—1. ROMMELIG Na rust een erg rommelige wed strijd, waarbij van goed hockey allang geen sprake meer was. Het beetje spel dat men nog trachtte te spelen, vond zijn einde met harde akties van bei de kanten. Ook werd duidelijk dat Rotterdam niet bij machte was om een vuist te maken om daarmee verandering m de stand te brengen. De kansen kwamen wel voor Asvion dat eerst Huub van Riggelen een strafcorner van Ronald Jacobs tot net naast het doel zag ver lengen waarna de voor hem ingevallen Hans van Woerkom bij een goede aktie een keihard schot xn het zijnet zag belanden. Ook de scheidsrechters gingen' hun stempel op deze wedstrijd drukken door met enkele du-j bieuze beslissingen de irritatie te vergroten. Voor zowel de spelers als het talrijke publiek kwam het eindsignaal dan ook als een verlossing, waarna alle spelers van Asvion de telefoon in hun clubgebouw gingen op zoeken, benieuwd zijnde naar de uitslag van de wedstrijd; Delftse Studenten—Rapid. Vlaardingen Radio Mole naar zal in de komende wedstrijden toch punten moeten halen om degradatie te voorkomen. De Vlaardin- gers verloren nu van koplo per Phoenix 2, en dat bleek achteraf geheel onnodig. Een totaal beneden de maat spelende Hans Jaap Oppen heim luidde het verlies in. In de hoofdklasse tafelten nis maakte NO AD geen fout. De Schiedammers be hielden de leiding door een gemakkelijke zege op SKF. Bowling Maassluis TQG verscheen maar met twee spelers, omdat er geen in valler was voor Nico Capel len. Niettemin sleepte bet duo Frans Capellen en Wim van der Poort er tegen Dito toch nog een gelijkspel uit. NO AD had in Veenendaal bij SKF op zware tegenstand gerekend. Thuis immers was het maar een 64 overwin ning. De angst bleek echter totaal ongegrond, want nu werd het een vrij eenvoudi ge 20 overwinning. NQAD leidde met de pauze al met 2—3, en de wedstrijd was toen in feite al beslist. SKF's beste man Ron van Spanje was toen al twee maal achter de tafel ver schenen. Het leverde prompt winst op {tegen Van der Wijk en Van Dijk), maar meer had het SKF-trio niet in huis. Het door coach Jan Bayings gewijzigde dubbel, behaalde opmeuw de volle winst. Dick de Vaal en Peter van der Wijk beslisten de derde ga me winnend met 16—21. Van 2—3 liep NOAD in één rush door naar de 28 eindstand, zonder dat SKF hier iets tegen kon doen RADIO MOLENAAR Radio Molenaar had vooraf verlies ingekalkuleerd tegen koploper Phoemx 2. De Viaardmgers ver toren inder daad ook met 64, maar dat bleek achteraf geheel onno dig. Zelfs lag de weg naar een overwinning open, maar omdat Hans Jaap Óppen- heim een volkomen off-day had, ontglipte zelfs het gelij ke spel. De debuterende Viaardmgers hehben nog vier wedstrijden te spelen om hun plaats in de promotie hoofdklasse te verdedigen. Het team staat nog altijd op de tweede de gradatieplaats, maar moge lijk is Oppenheim op tijd weer in zijn oude vorm. Mo menteel speelt hij zc.ider zelfvertro uwen, mo geli j k veroorzaakt door zijn tenta mens. A ad van Opstel en René van Dijk, beiden ook voor hun eindexamen, stelden niet te leur. Van Opstal won twee partijen en Rné van Dijk éénmaal. Met het gewonnen dubbel {Van Opstal-Oppen- heim) lag de weg naar winst open, want Molenaar leidde toen met 3—1. Phoenix haalde echter op door winst van Platenburg op Van Opstel en Van Zuylen op Oppenheim: 3—3. Maar nog hadden de Vlaardingers uitstekende kansen, want Van Opstal presteerde het vervolgens om de sterke Van Zuylen zijn eerste ne derlaag m deze competitie te bezorgen 43 Oppenheim, die deze wedstrijd een dieptepunt in z'n cafrie- re noemde, kon echter geen gelijkspel meer bewerkstelli gen. Ook met in de laatste partij, toen Phoemx inmid dels al met 4—5 leidde. Het werd opmeuw een neder laag, waardoor de Delftena ren de volle winst mee kon den nemen: 46. BOWLING MAASSLUIS TOG Bowling Maassluis had nor maal gesproken geen enkele moeite moeten hebben met het onderaanstaande Dito. De Maassiuizers waren ech ter maar met twee spelers naar Grootebroek gereisd, want omdat het tweede team ook moest spelen, bleek er geen invaller voor de door werkzaamheden verhinder de Nico Capellen. Het betekende met alleen dat BM TOG nu een boete wacht voor onvolledig opko men, maar ook de winst bleef achter, Hoewel Frans Capellen en Wim van der Poort het samen keurig de den door met een 5<5 stand te eindigen. Zelfs kwamen zij nog met 53 voor, maar de volle winst bleek toch te veel gevraagd. Het Maassluise duo won ie der twee partijen, wat met het gewonnen dubbel toch een acceptabel resultaat be tekende. VLAARDINGEN Het zal nog minstens één week duren alvo rens de nieuwe damkampioen van Vlaardingen bekend is. In de zevende ronde was Wim Heuvelman zelf vrij, maar de overige twee kandidaten zaten wél achter het honderdrultig bord en waren er op uit om geen punten te verspelen. En met succes, want Leen Tom had reeds aan achttien zetten voldoende om Dik Tamboer met een combinatie te verras sen, hetgeen hem beide punten opleverde. Niestadt trok tegen Dik Mast alle registers open en deed dat zo nauwgezet, dat Mast in een vijf om vijf stand voor een blokkade stond, die hem tot overgave dwong. Gerrit van Mastrigt verkeek zich op een aanvalspoging van Cor van Veelen, die zodoende op gelukkige wijze de partij op zijn naam bracht. De voor sprong van Heuvelman op Tom bedraagt nog maar twee punten Schiedam Op Harga speelde het hockeyteam Jan Spirit te gen mede-promotiekandidaat Cartouche een erg spannende wedstrijd, die door Jan Ter- braak in de laatste minuut in het voordeel van Spirit werd beslist: 2—1. De dames hadden het verplichte nummer Crayen- bout op hun programma staan. De kleinst mogelijke winst (1—0) hielden de Schiedamsen er aan over. De dames van Asvion bleken niet opgewassen tegen Leonidas. Met een 3—1 nederlaag moesten zij uit Rot terdam vertrekken. Evergreen verslikte zich in De Waele, het 0—0 gelijkspel maakte een einde aan alle promotie-illu sies. De dames van Evergreen wisten wel te scoren. HLC leed met 3—0 een duidelijke neder laag. Voor zowel Spirit als Cartouche stond er in hun onderling duel veel op het spel. De verliezer zou moeten afhaken in hun ra ce naar promotie. Het begin was duidelijk voor Cartouche, dat zijn offensief zag stranden op de hechte Spirit-defensie. De Schiedammers putten hieruit moed om ook aandacht aan de aanval te besteden. Tot aan de rust nog zonder resultaat «a rust een fanatiek spelend Spi rit dat eerst nog 2onder succes bleef. Toch konden doelpunten niet uitblijven. Spirit-aanvaller Rein Hengst werd de maken van een „juweel-doelpunt". Vanaf zijn stick vertrok zo'n hard schot dat de Haagse doel man pas reageerde toen de bal allang achter hem tegen de [iiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiijiiiiiiiiiiiüiiiiiiniiiiiiiiiinHiiiiiiiiiiiiiiiiKiifiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiHii llllllllilinil[illllllilllilllllintl![IIllilll[lllllIiil!lllllll[]llllllllll!lülllllilll(llllli!)!]IIISII!!tl[||Ii|llli|] planken lag; -1—0. Dit was re den voor Cartouche om via een wanhoops-offensief, alsnog wat terug te doen. Een aan de Hage naars toegekende strafcorner werd nu zo behendig genomen dat Peter 't Hart kansloos was: 1—1. In de eindfase ging de conditie een woordje meespreken. Deze bleek bij Spirit beter te zijn dan bij Cartouche. Zo kon het ge beuren dat de alleen doorgebro ken Gé Hengst door de Cartou che-doelman werd neergelegd. Normaal een strafpush, nu het de scheidsrechter doorspelen omdat Jan Ter'oraak ter plaatse was die dit op zijn eigen, vallen de wijze doeltreffend kon af ronden: 2—1. Door dit resultaat is Cartouche afgevallen voor een promotieplaats, terwijl Spi rit nog volop kanshebber is. De laatste wedstrijd tegen Rijs- wijkmoet de beslissing brengen. Met een zege zijn de Schiedam mers gepromoveerd. POLLUX Pollux speelde een bijzonder slechte wedstrijd tegen hekke- sluiter Tempo '34. Met Wim Meed er op de plaats van de geblesseerde Jan Wattez had men het met de Rotterdam mers erg moeilijk. Vooral Wim Meeder had wat aanpassings moeilijkheden, wat hem op een paar missers kwam te staan. Een daarvan wist Tempo-spe ler Van der Graaf te benutten en daarmee zijn team op een onverwachte voorsprong te zet ten. Even voor rust kwamen de VI 3ar dingers naast hun tegen stander toen Frits Hard on een rebound van de Tempo-doel man tegen het houten schot joeg: 1—I. De volle winst ging dan toch naar de minst slecht spelende elftal toen Henk Wil lem van de Kamp vanaf de middellijn aan een solo bon die pas eindigde achter de Tempo- doelman: 3—1. „Een formaliteit, alleen belang rijk voor de statistiek", vormd Spint-coach Jan VoUebregt het wat magertjes uitgevallen resul taat, de I—0 winst op het reeds gedegradeerde Crayenhout. Het wemig geinspireerd spelend Spirit, speelde tegen Crayen hout een van de slechtste wed strijden van cut seizoen. De winst kwam toch nog naar Schiedam toen Annelies Wil lens met een hard schot de zege bewerkstelligde: 1—4). HEREN De heren van Evergreen speelden een ronduit teleurstellende wedstrijd tegen het Ridderkerk- se De Waele. Men kon niet mer ken dat de mannen uit Maas sluis hun laatste kans grepen om een promotie te bereiken. Er werd wel constant aangeval len maar met ondoordacht te spelen bleven vele kansen onbe nut. Liefst 15 strafcomers wer den aan Evergreen toegewezen maar geen van deze werd doel treffend afgerond. Door dit te genvallend resultaat zijn de Evergreen-heren kansloos voor eenjiromotieplaats. De dames van Evergreen wonnen zoals het behoorde van HLC. Hier bleek Nelleke Reinigert het doeltreffendst. Met een ga ve „hatrick" zorgde zij voor de volle 3—0 winst op de HLC-da- mes. In het doel van Evergreen stond Ludy Ouwerkerk die de naar Franknjk vertrokken An- nemane Windhausen verving, en terug kan zien op een goede wedstrijd, In een bijzonder slechte wedstrijd hebben de dames van Asvion de successen van de laatste we ken met kunnen continueren, Sandra Mansoer kon de opgelo pen 1—0 achterstand nog wel teniet doen maar in de laatste tien minuten wist Leonidas als nog de volle winst te behalen. Hoek van Holland In de kleedkamer bij Hoekse Boys werden na afloop van de uitwedstrijd tegen De Sleutels (11—1) de blessures bekeken. Het bleek achteraf nogal mee te vallen. Wat ontvellingen en kneuzingen en een flink aantal pijnlijke plekken behoorden tot de schade. Ook bij De Sleutels werd trouwens een dergelijke inventarisatie gehouden en daarmee werd de ont moeting De Sleutels-Hoekse Boys al gekarakteri seerd als een bikkelharde ontmoeting aan weers kanten. De Leidse formatie toonde zich geen schaduw meer van het vriendelijke elftal dat aan het begin van dit seizoen in Hoek van Holland een goede wed strijd speelde en een verdienstelijke 00 bereikte. Nu werd het via 1—1 opnieuw een gelijkspel, maar dat gebeurde na een grimmige ontmoeting waarin de scheids rechter veel te lankmoedig optrad. Een feit is dat de eerste grofheden zonder twijfel op naam kwamen van de thuisclub. Een feit is evenzeer dat Hoekse Boys zich in de loop van de wedstrijd zeker met onbetuigd liet. Dat Hoekse Boys in dit geweld toch een puntenverdeling wist te bereiken mag trouwens zeker een verdienste worden genoemd. De snelle voorsprong die de Hoekenaren wisten te bereiken lag daabij ten grondslag aan het zeer stevige verloop van de wedstrijd. In de eerste fase namelijk kwamen de boys al op 01. Een goed genomen hoekschop van Jan Plaizier belandde op het hoofd van Ton Kruize en de Leidse doelman was kansloos. De Sleutels verwerkten die tegenslag maar moeilijk en in de loop van de eerste helft leken diverse charges meer gericht op de benen van de Hoekse Boys-spelers dan op balbezit en allengs begonnen de boys zich aan dit spelsys teem aan te passen. Toch kregen de boys in feite de beste kansen in die eerste helft maar Cees van der Pol toonde zich niet bijster gelukkig in de afwerking. Ook Jan Plaizier kon dit keer geen stunts uithalen. Zo kon het gebeuren dat de Leidenaren nog voor rust langszij kwamen door een verrassend schot van Meelman die doelman Theo Hooijdonk wist te kloppen In de tweede helft zakte de strijd naar een peil dat zelfs niet meer middelmatig genoemd kon worden. Aanvallend stelde het aan beide kanten bitter weinig meer voor en met I1 konden uiteindelijk De Sleutels en Hoekse Boys zich volkomen verenigen. maar daarvoor heeft Tom één partij meer gespeeld. In de eerste klasse won Van Oud- heusden van Bolderheij sr, en verzekerde zich daarmee van de tweede plaats en pnjs. Voer man en Van Woerden speelden tegen elkaar gelijk en delen nu de derde en vierde plaats. Het wachten is hier op Lensvelt, die twee achterstallige partijen op zijn naam heeft staan. Koos Vermeulen won van Autar, die zich daarmee uitschakelde in de strijd om de derde plaats. In de tweede klasse is Har.s Peels nog steeds aan de leiding. Na vier uren zwoegen moest Leen Boudewijns capituleren in een overmacht-eindspeL De tweede plaats wordt nu ingenomen door Arend Dijkstra, die van Jan Lucassen won. Laurens Langeweg raakte wat achterop door zijn remise tegen Nentjes. Mostert en Bredius moesten ook met remise genoegen ne men. v. Sphmter 7- 6 v.d. Kerkhoff Mast 7— 4 Verburg 7— 4 Tamboer 7— 3 Eerste klasse: Bolderheij jr. 7-12 v. Oudheusden 8-11 Voerman 8- 9 v. Woerden 8— 9 Autar 8— 8 Lensvelt 6— 6 Vermeulen 7— 6 v.d. Harst 7- 3 Bolderheij sr. 7- 2 Tweede klasse: Peels 7—13 Dijkstra 8-12 Langeweg 8—11 Nentjes 9-11 Geldof 7— 9 Bredius 7- 8 Boudewijns 7—6 Mostert 9- 6 Lucassen 8— 5 Ter Haar 7- 2 Goedknegt 7- 1 De uitslagen: Hoofdklasse: Hoofdklasse: Heuvelman 7—13 Torn 8-11 Niestadt 7— 9 v. Mastrigt 7— 8 v, Veelen 7— 7 Van Veelen—Van Mastrigt 2—0. Niestadt—Mast 2—0. Tamboe r—Torn 0—2. Eerste klasse: Van Woerden—Voerman 1—1. Bolderheij sr.v.Oudheusden 02. Autar—Vermeulen 0—2. Schiedam De verschillende renners uit de Rijnmond, die het afgelopen weekeind aan de diverse nationale wedstrijden waar dan ook In Nederland hebben deelgenomen, hebben voor redelijke resultaten ge zorgd. Zaterdagnacht, namen Fred Dol man en Ron Meeldijk (Harga SLntmaartensdijk) en Eddie Wittekoefc (Coureur) deel aan de wielerwedstrijden, die ge houden werden in het Rotter damse sportpaleis Ahoy', ron dom de Nacht van het Hart In de eerste wedstrijd, de rit in lijn, werd Meeldijk derde, Wit- tekoek zesde en Dolman zeven de. Meer strijd bracht de tweede wedstrijd over onbekende af stand. Tot vijf ronden voor het eind, was er geen renner, die met een halve baan voorsprong vooraan reed. Na een premie ging Meeldijk door en overlapte de koploper en wist vervolgens een halve baanronde voor sprong te nemen op het pelo ton Meeldijk, die niet meer werd bedreigd, werd zeer ver diend winnaar, terwijl Dolman, die stopwerk had verricht ten gunste van Meeldijk, de sprint voor de tweede plaats won. Dubbel sukses voor Harga dus. De attente Witteboek bleef ook goed meegaan en werd vierde. In de ronde van Woensdrecht welke zondag werd verreden, wist Aad van Asten na een moeilijke wedstrijd, waarin de kilometers van zaterdag nog flink In zijn benen zaten een verdiende veertiende plaats te behalen. Winnaar werd hier de Amsterdammer Breeman. Vlaardingen Hoewel beide partijen nog mst elkaar moeten praten, is de kans groot dat Wim van der Windt ook volgend seizoen DVO '32 onder zijn hoede heeft. De verdiende 3—1 overwinning, en het feit dat het vorige week koplo per OFB versloeg, heeft dit ongetwijfeld in de hand ge werkt. Voorzitter Ben Ver- steege verklaarde, dat het bestuur in principe zijn trainer nog een jaar wil houden, terwijl Van der Windt zelf, die intussen en kele aanbiedingen heeft ge had, ook niet onwelwillend tegenover een nieuw sei zoen bij de zwartwitten staat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7