VDBE grijpt laatste Hollandiaan en HVK promoveren Jeugd levert felle strijd om Speedo-titels Leo vam Marwijk helpt Volley-heren Harga-junioreii in voorste linie GROENOORD HEEFT SPONSOR Na afloop plastic ballen in publiek Verplicht nummer Nieuwenhuizen trainer VDL SHELL-DAMES BEDWINGEN GEKARD DE LANGE SZC lang onzeker MAANDAG 21 MAART 1977 VD/SCAVW 'g vierde plaats. Jan Peter Riks- man nam de 100 rug voor zijni Schiedam I>e handbal-dames van Hollandiaan zijn gepromoveerd naar de landelijke derde kiasse F. Tegen het Haagse Jong Ade kwam het in korte tijd tot een 3—1 voorsprong door doelpunten van Margo Muller en Marijke Bart (tweemaal). Jong Ade kwam terug en liep in tot 4—3, maar kon daarna de vele tegenstoten van Hollandiaan niet afweren, waar door het op een 1—3 voorsprong kwam met de rust. In de tweede helft zijn de teams maar een halve wedstrijd produktief gebleven en bracht Holland iaan de eindstand op 105. r,waarin door beide teams vele Dat de teams er na rust ruet meer zo tegenaan gingen, kwam doordat bekend was geworden dat Verburgh de promo bestrijd had gewonnen, waardoor dit beshssingsduel tussen Holland iaan en Jong Ade overbodig was geworden, daar nu beide teams zullen promoveren naar de landelijke klasse. De heren van HVK hebben het die het hiervoor ter besetukkign had gesteld gekregen van een slagerij Groeneveld die ontzet tend meeleeft met de HVK-he- renploeg. o Hollandiaan speelt weer regionaal Hoewel Passage in de tweede set wat wegzakte, was het tegen spel van YUM toen al zo matig, dat ook deze set royaal werd gewonnen: 7—15. In de laatste set zakte het pe2 nog verder weg. Nu wisselde Lex Mastenbroek Ben Horstman. Passage het het initiatief aan de tegenstander deze stapelde fout op fout. Zonder al te veel moei te werd deze set met 10—15 gewonnen. kansen gemist werden. Sr kwam echter meer leven in de brouwerij, toen HVK door Mar tin de Bie op 01 werd gezet Ton Vis kwam in zijn element en hij bracht in korte tijd 05 op het bord. Maar Cees Groene veld en Ton Vis lichtten HVK daarna naar 27 was grote rust in de ploeg bracht. kJ v 7 r J Hoogvliet het zich echter niet on- beslissmgsduel met Hoogvuet in een 12—17 zege omgezet en zijn daardoor kampioen in de tweede klasse B geworden. In de aanvang van de strijd was het een wat rommelig treffen, Maassluis VDL heeft een op volger voor trainer Rinus Cla- rïjs die de blauwwitten aan het einde van het seizoen gaat ver laten. De nieuwe oefenmeester, die voor één jaar tekende, heet Cor van Nieuwenhuïzen. De vierentwintigjarige Nieuwen- huizen is momenteel hulptrai ner bij FC Vlaardingen. Hij is leraar lichamelijke opvoeding (in Den Haag) en in het bezit van het B-diploma. Gister avond tekende Nieuwenhuïzen het contract in aanwezigheid van enkele VDL bestuursleden. VDL is met deze benoeming geslaagd in het»streven een trainer te contracteren met een B-diploma die mee moet hel pen om VDL op een hoger plan te brengen. betuigd en kwam terug tot 57 door treffers van Huizinga en tweemaal van Van der Weert Via een strafworp van Ton Vis en een fraai doelpunt van Carlo Harrewijn bracht HVK de rust stand op 5—9. Direct na rust kwam Hoogvliet gevaarlijk te rug en noteerde door Van de Weert snel 6—9. Cees Groene- veld bracht even opluchting door 610 te scoren, maar Hoogvliet bleef aandringen en via doelpunten van Betty en Kuif kwam het terug tot 810. FLITSEND Maar langzaamaan kreeg HVK meer greep op het spel en bracht de aanvalsdrift van Hoogvliet tot staan, waarna het zelfs de produktivïteit op voerde. Met flitsende schoten bracht het Hoogvliet op de knieën, dat geen enkel ant woord meer had en geladen moest toezien dat HVK een 12-17 zege behaalde. HVK maakte zijn vreugde ken baar over dit kampioenschap, door na dit succes plastic bal len in het publiek te werpen. plek in 1.09.4. Overige uitsla gen: 100 vlinder meisjes: 7. Tineke Jansen 1.14.5. o Eén van de vinnige acties voor de rust Vlaardingen -— Ook deze week een volleybalweek- einde zonder verrassingen. Het herenteam van Passage VCJ won zoals verwacht in Hoogvliet van YUM, terwijl ook de dames in Rotterdam bij Animo de volle winst binnenhaalden, zij het dat zij één set moesten afstaan. De dames van Volley'68 hadden thuis met Meteoor geen moei te. Het werd 3-0. Het herenteam. van de Vlaar- dingers versloegen in Rotterdam Animo met de zelfde cijfers. Het damesteam van Shell leverde thuis een goede prestatie door Gerard de Lange III met meer dan een gelijk spel toe te staan. Het damesteam van Passage VCJ ontmoette afgelopen donderdag een geladen Animo. De Rotterdamsen, die dn jaar getraind worden door oud-Passage trainer Jaap Keyzer, maakten het de Schiedamsen erg moei lijk. De eerste set verliep zoals verwacht. Passage speelde met briljant maar won met 10-15. Ook in de tweede set bleef Passage effectief scoren. Animo kwam met derder dan acht punten. In de derde set zakte de concentratie bij de Schiedamsen bedenkelijk terug, waardoor Animo met 8-1 voor kwam. Passage schakelde over op een ander systeem en kwam tot 12-12 terug. Er werd zelfs tot tweemaal toe een matchpoint bereikt maar Animo bleef aandrin gen en won met 17-15. tn de vierde set was het vooral aan Riet Brouwer te danken dat het weer draaide. Zij werkte keihard en wist haar teamgenoten te inspi reren. Ook Monique Hessels speelde een prima party en met 8-15 werd de 1-3 winst behaald. Het damesteam van Volley had thuis met Meteoor weinig moeite. Er werd vooral beter gestopt dan in de laatste wedstrijden en dit leidde in de eerste set tot een overtuigende 15-6 setzege. In de tweede set kwam Clary van de Tuyn weer in de ploeg. Vooral zij drukte haar stempel op de rest van de wedstrijd. Overtuigd aanvallend scoorde zij op de bekeken set ups van Ellen den Hartog keer op keer en met 15-10 werd het 2-0. De derde set werd een formaliteit. Meteoor had niet de kracht iets terug te doen en ook Volley zakte weg. De betere aanval gaf echter de doorslag en met 15-9 werd het 3-0- VOLLEY De heren van Volley'68 speelden in Rotterdam tegen Animo een goede wedstrijd. Leo van Marwijk die halverwege het seizoen op eigen verzoek naar het tweede team was verhuisd, was terug en speelde een goede partij. Zo zelfs dat hij door zijn bekeken aanvalsspel voortdurend het blok van de tegenstander naar zich toetrok en hiermee gaten voor zijn teamgeno ten maakte, die daar dankbaar van profiteerden. In de eerste set kreeg Volley niettemin een achterstand te verwerken. Van 11-6 kwamen de Vlaardingers terug tot 11-9 om tenslotte met 16-18 winnend af te sluiten. Vooral in de tweede set draaide Votley erg goed. Er werd goed gestopt en de aanval was gevarieerd. Animo kwam er niet aan te pas en via 2-11 werd het 6-15. In de derde set kwam Animo sterk terug en bereikte een 13-10 voorsprong. Leo van Marwijk serveerde vier punten bij elkaar en Volley stond op matchpoint. Toch werd er nog zeven keer van opslag gewisseld alvorens Volley met 13-15 op 3-0 kwam. De dames van Shell leverden in eigen sporthal een goede prestatie door Gerard de Lange III op 2-2 te houden. Shell kwam zelfs met 2-0 voor maar moest in de laatste fase de bezoeksters toch tweemaal setwinst toestaan. De setstanden waren, 15-13» 15-10, 9-15 en 11-15. Maassluis Het herenbas ketbal van Stomerij van den Bosch Eagles heeft za terdag zijn laatste kans ge grepen cm aan degradatie te ontsnappen. In de Olympiahal te Maassluis werd met 103-95 gewonnen van BVO. Met nog drie wedstrijden bezet VDBE nu een met het Utrechtse Midland gedeelde voor laatste plaats. Voor deze tweede degradatieplaats komt behalve VDBE en Midland ook nog OSG uit Utrecht in aanmerking. De Eagles hebben derhalve nog kansen om zich op tweede divisie niveau te handhaven. De drie wedstrijden gaan te gen het al gedegradeerde Rot terdamse Lakers, Red Stars en Luba. Spelend met een in zet als tegen BVO is het sei zoen voor de mannen van trainer Ray Stosik nog niet verloren. vanaf bet begin hadden voor gestaan. Die voorsprong werd met hand en tand verdedigd door een goed uitgevoerde zo ne-verdediging, die BVO voor grote problemen stelde. An derzijds flitste de Maassluise aanval keer op keer door de BVO-defensie. In de achtste minuut echter viel het aanvalsspel bij VD3E een beetje dood, waarvan BVO di- rekt profiteerde. Via 16-10 nam het zelfs een 16-22 voor sprong. Een time-out van coach Stosik bracht echter uitkomst. Vooral dankzij die grote inzet werd de wedstrijd winnend afgesloten, nadat de Eagles De overschakeling op een man- to-man verdediging bleek een gouden greep te zijn. BVO verloor zijn voorsprong en kon verder met moeite hij blijven. In de 13e minuut was het verzet toch gebroken, en konden de Eagles van een 30-30 stand uitlopen naar 55- 45 bij de rust. De overwinning ruikend kwam een nog feller VDBE in het veld, maar BVO had ook nog plannen. Na vijf minuten spe len was het verschil al terug gebracht tot 4 punten: 68-64. Andermaal werd het tempo door VDBE opgeschroefd, wat halverwege de tweede heift een voorsprong van 16 punten op het bord bracht, Rustig controlerend speelden de Eagles de wedstrijd uit, zonder dat BVO nog gevaar lijk kon worden. Weliswaar slaagden de gasten er ïn de laatste twee minuten nog in iets van de achterstand weg te werken, maar in gevaar kwam de Maassluise zege niet meer: 103-95. Topscorers bij de Eagles waren Henk van der Vaart met 23 en Roel Pieper met 21 punten. Rotterdam Twee dagen jeugdzwemmen in het afgeladen sport- fondsenbad van Rotterdam was een waar genoegen. Niet alleen door de perfecte organisatie van de zwembond voor Rotterdam en omstreken, alsmede de medewerking van sponsor Speedo, maar in de eerste plaats de felle strijd tussen de jeugd onderling. Verdeeld over vier voorronden, waren dit jaar zo'n duizend XJITShAGEN talenten van start gegaan om zich te plaatsen voor de landelijke finale. Gezien de maximum leeftijd waren de tijden op geen enkele wijze te vergelijken met die van de nationale zwemploeg, nochthans waren er in die twee dagen uitschieters. Eén ervan was Tineke Jansen van het *s-Gravenzandse Ali cante, die op de 100 vrij, voor meisjes geboren in 1964, haar persoonlijk record met 1.7 se conde verbeterde. Haar nieuwe tijd was 1.02.3. Marcel Jansen van het Delftse Raket en pupil van Dries Peute, zweom de 100 vrij in dezelfde leeftijdsgroep in precies één minuut. Hij werd daarmee Speedo kampioen. Zilver was er zaterdag al voor Eugene Leewis van het Hoog- vlïetse SCOM op de 100 vrij in 1.8.9. Nicole de Vries van Raket volgde in 1.23.6 en dat hield een vijfde plaats in. Voor Jan. Peter Rxksman. van De Lansingh was er zilver op de 100 school in 1.36.8, terwijl dat ook was weg gelegd voor Juliette de Vries van Raket in 1.24.8. Maar dan op het onderdeel 100 vlinder, Dick Kloppenburg van Raket fi nishte op de 100 rug in derde positie (1.24.2), terwijl op de 100 school, bij de jongens geboren in 1964, Arnold Nonnekes van Rotterdam een klasse apart was. Hij klokte 1.16.9 en werd daarmee Speedo kampioen. Voor Nicole de Vries van Raket was er op de 100 schoolslag een vijfde plaats weggelegd in 1.43.6, terwijl Eugene Leeuwis van SCOM hier de tiende plaats wegsleepte in 1.50.6, Goud was er daarna voor Jan Peter Riks man van De Lansingh op de 100 school in 1.18.1, gevolgd door Gert Jan Slobbe van de zelfde club in 1.21.3. Voor Ju liette de Vries van De Lansingh was er voorts een zesde plaats weggelegd in 1.26.8. En dat be trof de 100 rug. Emiel Dijkstra van Poseidon uit Ridderkerk kwam tot een vijf de plaats op de 100 vlinder in 1.27.2 en Ronnie van Roon van SVH kwam met een zesde plaats voor de dag. Tijd 1,27.4. Op de 100 vlinder meisjes klok te Eugene Leeuwis een tijd van 1.39.9 en dat was goed voor een rekening in 1.30-3, terwijl Juliet te de Vries van Raket weer zilver klokte op de 100 vrij voor meisjes geboren in 1969. Haar tijd was 1.3, gevolgd door Lau ra de Groot van De Lansingh in 1.17.4 (achtste plaats). GOUD Voor Edwin Dijkstra van Posei don was er goud op de 100 schoolslag in 1.31.7, terwijl Wim Velth oven van ZPB/Uruco met een zevende plaats genoegen moest nemen op de 100 rug. Zijn tijd was 1.22.5. Voor Ilse Sindorf van het Dordtse Mer- wede was er brons op de 100 vrij in 1.06.7 en Jorette van Lier van Raket was er een tiende 1G0 rug jongens: 1. Marcel Jansen 1.08.5, 4. Remeo Gideonse 1.12.8. 100 rug meisjes: 3. Eugene Leeu wis 1.32.6, Nicole de Vries 1.33.3. 100 vlinder jongens: 2. Gert Jan Slobbe 1.38.9, Jan Peter Riks man 1.42.7. 100 school meisjes: Hclma Bodde 1.36.6. Juliette de Vries 1.36.5, 100 vrij jongens: 1. Dennis van Schïe (Waterloo) 1.12.7. 100 vim der jongens: 5. Herman Okkerse 1.22.1. 100 vrij jongens; 8. Adrie Gouw 1.08.3. 100 rug meisjes: Tihkeke Jansen 1)3.5. 100 vlinder jongens: 2. Marcel Jansen 1.09.3. Raket uit Delft legde beslag op de tweede plaats In het vereni- gïngsklassement en bij de j'on- gens was dat voor de Delftse club een negende plaats. Alphen aan de Rijn De voorjaarscompetitïe, waarvan de SWV Harga deelneemt, werd voortgezet op het mooie parcours van de R en T Club Avantie te Boskoop. Voor Cees Winkelman (Sintmaartensdijk) was dit een rit, waarin hij zijn opgekropte energie voluit kwijt kon. Kon hij in de Dorpenomloop vroegtijdig de kleedkamers opzoeken, nu was hij vanaf de eerste kilometer op de voorste rij te vinden en liet niet toe dat wie dan ook maar de geringste poging deed weg te komen. o Groenoord presenteert zich. Schiedam Afgelopen zaterdag was het voor Schiedams twee de honkbalclub, HSV Groe noord, een belangrijke dag. Bij monde van teamleider Gé Krommenhoek werd de volle dig in een nieuwe outfit gesto ken selectie gepresenteerd. Bo vendien kon de club melden dat een lang gekoesterde wens, zelfstandigheid, in vervulling was gegaan. Tot nu toe was Groenoord, dat is ontstaan uit een fusie van de honkbalafde lingen van DHS en DRZ, af hankelijk van de beide moeder- verenigingen. Dit jaar is de onafhankelijkheid een feit ge worden. Beide verenigingen hebben hieraan hun volledige medewerking verleend en de scheiding is in goede harmonie verlopen. Groenoord heeft de veldaccommodatie zoals back stop, afrastering en dug-outs overgenomen. Belangrijk facet van de presentatie was het on dertekenen van een sponsor- kontrakt. Groenoord zocht en vond in Sporthuis Kethel een sponsor, die de komende drie jaar financiële steun zal verle nen. Komend seizoen zal Groe noord optreden onder de naam Sporthuis Kethel Groenoord. Winkelman na afloop: „Ik moest wel, bij mij zat Ammerlaan, zaterdag vierde in de dorpe- nomloop en Jos de Bruin, die alleen door kramp zaterdag van een ereplaats werd afgehou den". Het tempo werd door al deze factoren ontzettend hoog gehouden en niemand kreeg de gelegenheid een definitieve voorsprong te veroveren. In die eindsprint die van verre werd aangegaan door Ammerlaan, was het thuisrijder Jos de Bruin die zijn wiel een centime ter voor dat van Winkelman over de streep bracht, maar Ammerlaan werd met lengtes verslagen. Winkelman hierover: „Ik weet dat ik erg snel ben in de laatste meters, maar daar er ook amateurs bij zaten, werd ik enigszins opgesloten en kon Jos niet meer bereiken. Maar neem van mij aan, als ik zaterdag in de omloop van het Lage Land van voren zit, ik voor Sintmaar- tensdijk dq eerste punten voor het seizoenklassement in huis haal". Voor Ton Steens, die weer last had van zijn lever, werd er nu een vierde plaats genoteerd en gezien zijn rijden had er meer in gezeten. „Maar als die pijn mij geen parten had gespeeld, had ik mij met de sprint kun nen bemoeien en dan had ook ik Ammerlaan weten te klop pen". Bij de nieuwelingen ook een inte ressante strijd. Vanaf de start zaten Jan Noordijk en Bennie Heeze (beiden Harga) steeds van voren en gingen de proble men niet uk de weg. Toch kon den zij niet voorkomen dat zes renners een beslissende voor sprong namen en niet meer werden teruggehaald. De be haalde eindplaatsen, zijn niet in overeenstemming met het gedane werk, maar het ovcr- schreiden van de eindstreep, is nog altijd bepalend voor de klassering. In de strijd der lief hebbers, gaat Aadje van de Zalm elke week beter rijden en zijn 17e plaats, welke hij nu behaalde in een veld van ruim vijftig renners is bijzonder goed. 1 De uitslagen: Amateurs 65 kilo meter 1.27,12 uur: 1. G. Molema (Avantie), 2. Ger den Besten (WWV), 3. C. Dijkhuyzen (WWV), 4. C. van Deursen (Kampioen), 5, G. den Hartog (Avantie). Junioren 65 kilome ter 1.27,12 uur: 1. Jos de Bruin (Avantie), 2. Cees Winkelman (Sintmaartensdijk), 3. G. Am merlaan (WWV), 4. Ton Steens (Sintmaartensdijk), 5. N. Bun- nik (WWV), Liefhebbers 50 kilo meter 1,14.28 uur: I. C. VögeS (Kampioen), 2. M. Zaal (Avan tie), 3. R. van Eyk (Avantie), 4. J. Martin (WWV), 5. Th. Wan- sink (Avantie), 17. Aad van de Zalm (Harga). Nieuwelingen 40 kilometer 58,39 minuut: 1. P. de Groot (Avan tie), 2. R. Hoogervorst (WWV), 3. H. Zuiderdijk (WWV), 4. R. van Spronsen (WWV), 5. M. Mulder (WWV), 10. J. Noordijk (Harga), 11. B. Heeze (Harga), 13. D. Krouwel (Harga), 14. R- de Bruin (Harga). Schiedam De waterpoloheren van SZC hebben coach Wim van der Kolk lange tijd in on zekerheid gelaten omtrent dt goede afloop van de wedstrijd in Den Bosch tegen BZV. ïn de eerste periode kwam SZC op een 3—0 voorsprong, door doel punten van Willem Jan Loom- an (2x) en Jos Nieuwendijk. De Bosschenaren scoorden twee maal tegen. In de tweede en derde periode ontstond een spannende strijd die leidde tot een gelijke stand 6—6, bij in gang van de vierde en laatste periode. Willem Jan Looman wist voor SZC het zevende doelpunt te scoren, waarna B2V noê'een maal wist tegen te scoren. In de laatste minuut wist SZC de ze ge veilig te stellen door Paul Goederond, die de stand met een numerieke meerderheid oo B—7 bracht. Hoogvliet De Volleyballers van Passage VCJ speelden in Hoogvliet een min of meer ver plicht nummer tegen bet plaat selijke YUM. Als voorbereiding op het grote treffen tegen In termezzo van aanstaande zater dag, had deze wedstrijd weinig waarde voor de Schiedammers. Draaiend in de basisopstelling wisten de Schiedammers te winnen. Met gevarieerd aan valsspel werd de eerste set met 10—15 gewonnen. Speler/coach Lex Mastenbroek liet hoofdaan valler Jan Brussé in de tweede set aan de kant Voor hem kwam de jeugdige Hans Land heer in de ploeg. Ook deze wis sel leverde geen problemen op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 8