Doe-het«=se!vers 1 i ,S"¥9/1 zo goed als Haar Enthousiaste reacties demonstratie Aikido evatoom verbouwd kandidaat voor Telstar Steef Kijne wint Plassenloop Weinig waardering voor winnaar Van Geesï Accommodatie Steendijkpolder kost drie ton Prestatieloop REDELIJK DEBUUT VAN AAD VAN ASTEN DINSDAG 22 MAART 1977 koelkasten wassen eWogé'g; SPURT VD/SC/WW 4 Naast de sfeervolle clubruimte, ten en een scheidsreehterska- telt de accommodatie, die gro- mer. Waarde: 3 ton. MSV '71 tendeels door gemeentelijke begon zijn carriere bij CKC steun tot stand kwam, zes aan de Troelstralaan, daarna kleedkamers, twee doucheruim- werd het Umtas en VDL. betreft: MSV '71, dat van acties ongeveer een halve ton ophaal de, verzorgde zelf de riolering, het tegelwerk, de elektro en het sanitair. VLAARDINGEN - Jan van Geest beloofde het enkele we ken geleden. „Over een paar weken win ik". Inderdaad slaagde hij er nu in die beloof de zege te behalen. Overigens was dat niet het enige wat hij binnenhaalde. Tevens mocht hij zich ontfermen over fearre- vrachten kritiek op zijn manier van koersen. O Jan van der Hoeven, de man die vanaf de oprichting het bevel voerde over de jeugd, gaat het bestuur van afdelingsclub DVO'32 verla ten. Intussen is er al een bijeenkomst van alle jeugd leiders geweest om de leem te op te vullen. Het ligt in de bedoeling dat de junio ren een aparte secretaris kri jgen, evenals voor de pu pillen en de mini's. Plus een coördinator. Deze vier man zullen gaan resorteren on der een algemeen jeugdse* cretaris, die in het bestuur komt. )tHet is een plakker", stelde Henk van der Berg onomwonden vast. „Je hebt 'm met op kop gezien", was de mening van verreweg het grootste deel van het rcnnersveld. Kortom, men was duidelijk van mening dat Van Geest de overwinning met verdiend heeft. Wellicht kwamen zijn mede vluchters René de Boer of Henk van der Berg meer voor die felbegeerde eerste plaats in aanmerking. Zij waren het im mers die voor de beslissende ontsnapping hadden gezorgd. Zij hadden er ook voornamelijk de hand in dat de voorsprong op de tweede groep gehand haafd kon blijven, zelfs belang rijk kon worden uitgebouwd. Er waren overigens meer harde werkers in het uit Coureur/Ra dio Molenaar-renners bestaan de peloton. Martin Drop had eerder getracht zich van de concurrentie te ontdoen. Ook Nico FiUekes had daarvoor po gingen ondernomen om samen met René de Boer aan de haal te gaan. Door de vele demarra ges ontstond een grillig wed strijdverloop. Soms leek het pe loton m te slapen om enkele minuten later weer in een volle jacht gewikkeld te zijn. Een vermoeiende manier van wiel rennen, die menige renner zo vroeg in het seizoen wat te veel van het goede leek. Naast de daden waren er ook de woorden. „Er werd teveel op elkaar gescholden", zou Jan van Geest later verklaren. „Daarbij vergat men nogal eens zich met de koers bezig te hou den". De Maaslander mag dan niet ai te veel op kop ajn ge weest, opgelet heeft hij wél. Veel demarrages heeft hij gela ten voor wat het was, maar toen René de Boer en Henk van der Berg aan de haal gingen, was Van Geest er als de kippen bij. Dit zou de slag wel eens kunnen zijn. Q Voorzitter Bob van Slooten verwijst een bericht, dat FC Vlaardingen m financiële moeilijkheden zou zitten, naar het rijk der fabelen ,JJ ij hebben", zegt hij, „een regeling getroffen met de bedrijfsvereniging, dat wij onze premies in termijnen kunnen voldoen. Het klinkt ook erg onlogisch omdat wij een extra injectie uit de toto- pot hebben ontvangen en we er sinds kort een belangrijke sponsor uit de bouwwereld bij hebben". 0 De Vlaardmgse Zwem Club mag nog heel veel aan zijn jeugdopleiding doen. In het klassement van verenigin gen bij de nationale aspiran tenkampioenschappen in Leiden, eindigde het op de zestiende plaats. De VZC zegt zelf, dat als een bewijs te zien dat de tijd voor méér zwemwater dringender dan ooit is. Met andere woorden het sportbeleid van wethou der Bovenberg en zijn mak kers s is alleen maar gencht op recreatie. Topsport bij Vlaardmgs grootste zwem- club kan men wel met een korreltje zout nemen. O Theo Laseroms noemt het bericht, dat hij kandidaat zou zijn voor Telstar, uit de lucht gegrepen. „Ik weet nergens van. Ik ga bij FC Vlaardingen, of hoe de nieu we naam ook mag heten, het tweede seizoen in {als full-time trainer) om er een sterke eerste divisieclub van te maken. Misschien eindigen we op den duur wel in de eredivisie. Ik maak dus eerst het werk af en zal dan waarschijnlijk weer naar België afzakken." 0 Dries Peute is ploegleider van de nationale (jeugd) zwemploeg, die vanaf 25 maart in Trento (Italië) aan de start komt. Ook zijn pu pillen Marcel Jansen van, Raket en Arnold Nonnekes zijn van de partij. Schiedam Onder toe ziend oog van vijftien deelnemers, heeft de 25- jarige Japanner Suzuki voor het eerst in Schie dam het zogenaamde Ai kido gedemonstreerd. Dat gebeurde in Sport school Peter Lager waard, waar vanaf dit moment iedere zaterdag morgen les zal v/orden gegeven in deze tak van sport. De reacties van de verschillende beoefe naars van deze wijze van zelfverdediging was dan ook vrij enthousiast. De 36-jarige Coureur-veteraan had het goed gezien: het was de beslissende vlucht. „Ik heb het erg moeilijk gehad", vertelde hij later in de kleedkamer. „Ik gaf mezelf geen centje kans, maar toen ze het aan beten komen op een korte eindsprint, begon ik er weer in te geloven". Een kleine honderd meter voor de eindstreep werd de spurt rijkelijk laat ingezet. De felle Van Geest rook zijn kans en in de laatste meters snelde hij met een gnjns van vermoeidheid langs zijn vluchtmakkers. „Ze kunnen nu wel zeggen dat ik een plakker ben", aldus de kersverse winnaar in de Vlaar dmgse Vergulde Hand Polder, „maar de rest heeft zo op el kaar zitten vitten dat ze verga ten te fietsen. Ik zat er toch maar bij. En bovendien, als ze de spurt wat eerder waren be gonnen. had ik geen schijn van kans gehad". Uitslag A-klasse: I. J. v. Geest (Coureur), 2. K. van der Berg (C), 3. R. de Boer (C>, 4. M. Drop (C), 5. C. Solleveld (C), 6. E. Wittekoek (C), 7. N. Fillekes (C), 8. H. Kaplein (C), 9. H. van der Vaart <C), 10, K, Lansber gen. Arthur van Berkum: „Het is sgpjiill« niet alleen een mooie sport JfV-" é/kJ* iBBl om te zien, maar ook om te |y doen. De eerste indruk is wat mij betreft voldoende: <ymÊÈÊÊÊÊÊÈ ik ga het ook doen". Louis Fortes echter: „Ach, het ziet JÊÊÊBÊSv^ er allemaal wel leuk uit, JwmWÊÈÈÊÈ maar ik ga er toch niet aan meedoen". Aikido is niet be- De Japanner Suzuki demonstreert een nieuwe zelfverdediging: Aikido, doeld als wedstrijdsport. De lessen zullen iedere zaterda gochtend vanaf 10.30 uur worden gegeven door een assistent van Suzuki. Eens per maand komt de specia list in deze sport zelf de vorderingen bekijken. Rucphen De eerste klassieker, waar- behoorlijk wat valpartijen, waardoor het aan de renners van Harga—Sintmaar- peloton in stukken uiteen werd geslagen. tensdijk en de VRC De Coureur aan deel Voorop zat een groep van 38 renners, hebben genomen, is niet zo erg succesvol waarbij Aad van Asten en Ferry Balvers, Delft Bij het damesvoetbal had geweest. Aan de start kwamen 103 ren- welke beiden goed vooraan zaten om KFC'71 weinig moeite met het ners, die elkaar de eerste klassieke over- ontsnappingen direct te kunnen beant- zwakke Flamingo's getuige de winning van het seizoen gingen hetwïs- woorden. De rest van het uiteengeslagen S—0 overwinning. Delfia en ten. Voor de Coureur waren dat Aad van peloton, volgde al snel op enkele minu- Hoek van Holland deelden de Asten, Johnnie Meyer en Henk van de ten, daar de toprenners allemaal van punten 11, terwijl een klas Berg en voor Harga—Sintraaartensdijk, voren zaten. lager SEP m de laatste minuut Perry Balvers, Ton Steens en Cees Win- Na veertig kilometer, werd de rest door met 1—0 van Celeritas 2 ver- keiman. te grote achterstand uit de wedstrijd loor. In het begin waren er op de smalle wegen genomen, daar de politie de dorpen, Philips koffiezetmachine, 2 tot 6 a 7 kopjes, adviesprijs 89,50, verbouwingsprijs Philips schearapparaat HP, 3-kops met tondeuse, nieuw model 1126, adviesprijs ƒ140,-. verbouwingsprijs 99,-. Bauknecht dubbatdeurs koel kast inhoud 290 liter, waarvan 44 liter 4 sterren diepvriesruim- te, automatische ontdooiing, ad viesprijs 1189.-; verbou wingsprijs 699,- Bauknecht diepvrieskist. in houd 200 liter, adviesprijs 1019,-, verbouwingsprijs 529.- Zanussi diepvrieskast, inhoud 200 liter, kompleet met laoen, adviesprijs 349,-, verbou wingsprijs 569.- lnd65it wasautomaat, type Europa, adviesprijs 599,-, ver bouwingsprijs ƒ399,- AEG Turnamat S de bakende wascombmatie, adviesprijs ƒ1142,-, verbouwingsprijs Bauknecht afzuigkap. 60 cm. breed, boven en achter afvoer, adviesprijs 249,- verbou wingsprijs 159,-. Atag afzuigkap, type 638, nieuw model, met geruisarme motor, adviesprijs ƒ330.-, ver bouwingsprijs 229,-. Bosch mixer met garden er» deeg haken, adviesprijs 74,-, verbouwingsprijs 49,95. Indent koelkast, inhoud 140 liter mei verlichting, adviesprijs ƒ349,-; verbouwingsprijs 279- Bauknecht lichtgewicht strijkijzer met thermostaat, ad viesprijs 35.-, verbouwingsprijs ƒ.19,95 Tefal fnteuse met antireukfil- ter, traploze thermostaat, tol 160 graden, zeer solide uitvoo- rmg, adviesprijs 202,-. verbou wingsprijs 129,-. - Bauknecht wasautomaat, ty pe 8000, nieuw model, ad viesprijs 929.-. verbou wingsprijs 649,-. Bauknecht koelkast, mhoud 160 hier, klein vriesvak, ideaal naast uw vrieskast of -kist. ad viesprijs 659,-; verbou wingsprijs 449 Bosch dubbeldeurs koelkast, inhoud 250 titer, waarvan 4 ster-, ren diepvriesruimte, een zeer solide kast. adviesprijs ƒ1155,-; verbouwingsprijs 849,-. Bauknecht diepvrieskast, in houd 200 liter, kompleet met rakken, adviesprijs ƒ989.-: ver bouwingsprijs 599,- Braun hairstyler HLD 5, 400 watt, 23 standen, adviesprijs ƒ60,- verbouwingsprijs ƒ49,95. Pelgrim fornuis, wu, oven met thermostaat, adviesprijs 795.-. verbouwingsprijs 649,-. Philips allesslijper voor be- stök en licht gereedschap, ad viesprijs 49.50. verbou wingsprijs 39,95, Philips wasautomaat met re gelbare centrifuge, snelheid, ad viesprijs 1118.-, verbou wingsprijs 849,-. Ignis koelkast. 175 liter, 3 starren vriesvak, volautomati sch a ontdooiing, adviesprijs 714,-; verbouwingsprijs 449,- Philips mixer HR1170, met garde, deeghaken en op hang rek, adviesprijs 72,50 verbouwingsprijs 54,95 Kalonk haarlöhn 400 watt, adviesprijs 32,50, verbou wingsprijs 19.95. Pelgrim kookplaat, bruine klaur, 4 1/2 pils, adviesprijs 315.-, verbouwingsprijs 279,-. Moulinex koffiezetmachine. 2 tot 6 a 7 kopjes, nieuwe model, type 4006, adviesprijs 79,-, ver bouwingsprijs 54,95, ZanusS" dubbeldeurs koel kast. 230 liter, waarvan 40 liter 4 sterren vnesruimte. automati sche ontdooiing, adviesprijs 749.-; verbouwingsprijs 439- Indesit wasautomaat, type Mondeaf. met 2 zeepbakjes, vol automatische programma's, aparte temp, schakelaar, ad viesprijs 699,-. verbou wingsprijs 489.- Bauknecht bovenladar, slechts 45 cm smal, u stopt uw wasgoed aan de bovenzijde in de automaat, adviesprijs ƒ1729,-, verbouwingsprijs Bauknecht diepvrieskast TF 1341. inhoud 130 liter, kompleet mat 3 rekken, adviesprijs 689,- verbouwingsprijs ƒ399,-. Atag gas-elektro fornuis, gas koken en electnsch bakken, ad viesprijs 1245,-, verbou wingsprijs ƒ949.- Moulinex mixer de luxe, kompleet met kom op statief, adviesprijs 84,50, verbou wingsprijs 69,95 Braun stoomkrultang, type DIS 10, adviesprijs ƒ53,50, ver- bouwmgspnjs 29,95. Braun koffiezetautomaat. type Aromaster. 2 tot 10 a 12 koojas, adviesprijs 182,-, verbou wingsprijs 139,-. Ignis dubbeldaurs-koelkast, 275 liter, waarvan 50 liter 4 sterren vnesruimle, automati sche ontdooiing, adviesprijs 899,-; verbouwingsprijs 599-, Jgms diepvneskisi, inhoud 140 liter, zeer kompact model, adviesprijs 614,-; verbou- wmgsprijs 399,-. Luxe scheerapparaat in etui. met blad voor optimaal resul taat, adviesprijs ƒ79,* verbou wingsprijs 69,95.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4