Eerste Lamer aarzelt over Midden Delfland Huren fors omhoog Maarten 't Hart over eigen werk m JOOP IS ZOEK. Brankdieveii mogelijk bekenden politie Senaat wil spoed achter Lickebaert en Kerkpolder -('Mékê Bonden vechten ontslag chauffeur aan Recherche vindt sporen: \w! Pmissmgel ook overdag gesloten voor vrachtverkeer Inbrekers rijden auto uit garage OP ENKELE UITZONDERINGEN NA: Schiedammer gewond na val van 18 meter Vluchteling zoekt nog steeds woning SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 23 maart 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25795-6 PAGINA'S - Broers vest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL gI)lllll!llll!{[Ill!llllMI!l)[Iltlll!llil!IIUIIinilllUUIIIlllllll!ll[iniIIIlllli:MHIllllUlimllU!!l!l!llllllinilltnillit!l(HIII!lllllllinill!H!III!!ini!n!tli;itl9!t!l>: Vlaardingen De ver- voersfederatie NV- V/NKV gaat gerechte lijke stappen onderne men tegen het Vlaar- dingse transportbedrijf Lensveld. Bij dit be drijf werd onlangs een vrachtwagenchauffeur ontslagen, omdat hij weigerde een hoeveel heid extra lading mee te nemen. Volgens de vervoersfede- ratie, die de grond voor het ontslag wil aan vechten, heeft de chauf feur juist gehandeld. Het argument voor de weigering van de la ding, die bestond uit va ten olie, was, dat bij het te hoog opstapelen de verkeersveiligheid in gevaar zou kunnen ko men. In geval van een ongeluk als gevolg van onjuist gestouwde la ding zou de chauffeur verantwoordelijk zijn geweest, aldus de bon den. De directie van Lensveld zou hebben toegegeven, dat er op deze wijze al eerder ongelukken wa ren gebeurd. Maar, zo deelde het transportbe drijf aan de vervoersfe- deratie mee, m die ge vallen hadden de chauf feurs de lading niet goed vastgebonden. Vlaardingen Plotseling was het zo ver. Be anders zo statige raadszaal met haar hoge stoeien, parketvloer en publieke tribune, leek veranderd in een raadszaaltje van een dorp, waar de radio nog maar net is uitge vonden. En voor het eerst zou dan dat wondere kastje, waaraan niets te zien is, maar waaruit wei geluid komt, worden gedemonstreerd Het was even voor achten. Bode Jan de Vries komt met zijn draagbare radiootje de zaal binnen. Loopt rechtstreeks naar de stoel waarop anders de eerste burger van Vlaar- dingen placht te zitten, steekt de stekker in het stopcontact en met enkele doordrin gende pieptonen van het tijdsein van acht uur wordt nieuwslezer Ad Hazewinkel van de radionieuwsdienst aangekondigd. Je zag de reacties op de gezichten van de raadscommissieleden. Hazewinkel? niks te Hazewinkelen, Den Uyl moeten we horen. „Je moet de andere zender hebben, bode", riep een van de zenuwachtige raadsleden. die kennelijk niets wilde missen van de toespraak van de demissionaire premier. Jan vond het kennelijk niet nodig en zette het „ding" nog wat harder aan, maar Den Uyl? Ho maar. Binnen enkele seconden stonden twee, drie raadsleden naast de goedwillende bode, Schriel en Van der Meer voorop. Als een volleerde radioverko- pcr draaide de CDA'er uit alle macht aan de radio: lange golf, middengolf, politiezen- der, maar van Den Uyl geen spoor. Zelfs „eerwaarde" Ton Kloots bemoeide zich met de Vlaardingse ether-piraten. Maar ook zijn didactische kwaliteiten moesten bak zeil halen. Plotseling als een donderslag bij heldere hemel De Stem: „Herhaaldelijk hebben wij moeten wachten om u antwoord te kunnen geven", klonk Joops bedroefde stem. „Nou ja", fluisterde een buurman nog juist hoorbaar, „hier |s net een radio uitgevon den. Haast je maar niet Joop, ze kunnen amper met de knoppen overweg. W- - De gestolen wagen waarin de nog voortvluchtige dieven H de partij drank afvoerden en waarin de politie deze week iimillfl!IIIlNII!lllIilllllllllllIl|l!ltllllllllffllNIIII[|||jlll]|l!IIIIIIfllllll!llllllllItllIl!IIlllli!Hll[III!!IIIH!tmi[|||inilll]|lll!l!lllillll[!EllllllllllllHlllli]llliP een paar sP°ren VOnd' Schiedam Voor de fikse drankdiefstal bij Coe- bergh is vermoedelijk een bende verantwoordelijk die grotendeels bestaat uit „bekenden" van de po litie. Een gedeelte is af komstig van buiten Schie dam. De dieven die dit weekeinde bij de distil leerderij aan de Van Cleeffstraat aan de haal gingen met een hoeveel heid drank ter waarde van ruim 14.500 gulden hebben vrijwel zeker hulp gehad nit Schiedam. Ook tijdens de twee keren dat Den Haag De Eerste Kamer is niet van plan zonder slag of stoot ak koord te gaan met de wet reconstructie Mid den Delfland. De Se naat staat positief te genover de gedachte het gebied in de drie hoek Rotterdam—Den Haag—Hoek van Hol land leefbaar te hou den, maar heeft op een aantal punten zware bedenkingen. Een meerderheid van de Eerste Kamer eiste gisteren van mi nister Gruijters (ruimtelijke ordening) dat hij toezeggingen zou doen over de gebieden Lickebaert (bij Vlaardingen) en Kerkpolder (bij Delft). Als de minister deze toezeggin gen niet doet, zo kondigden de christen-democratische en progressieve partijen aan, dan zullen daartoe moties worden ingediend. ARP, KVP, CHU, PvdA, D'66 en PPR willen dat de plannen die nu al bestaan voor de Lickebaert en Kerkpolder met spoed worden uitgevoerd en niet dat wordt gewacht op een totaalplan voor Midden Delf land. Minister Gruyters ging gisteren m verband met de perikelen rond het Kabinet niet in op de opmerkingen van de Se naat De KVP-mimster Van der Stee (landbouw) een van de ondertekenaars van het wetsontwerp was tij dens de behandeling m de Senaat in verband daarmee helemaal met aanwezig. De Eerste Kamer schorste giste- Door Geert van Someren CDA-woord voerder Elffench over Rijksweg 19, de weg door Midden Delfland die vol gens het vorige week bekend geworden structuurschema verkeer en vervoer door de regering toch verder wordt 9 Het noordelijk deel van Rijksweg 19 zou een onder deel vormen van net „hoefij zer" rond Den Haag Vlaardingen De Burgemees ter Pruissmgel wordt binnen kort waarschijnlijk gesloten voor het doorgaande vracht verkeer Niet alleen 's nachts maar ook overdag zullen de bewoners van de Pruissingel dan verlost zijn van het ge raas van de vele vrachtwa gens. die dagelijks hun wo ning passeren. Momenteel is een ambtelijke werkgroep voor verkeer druk bezig de mogelijkheden voor de verwezenlijking van het plan te onderzoeken. Zo spoe dig mogelijk hoopt men ad vies uit te brengen aan het college van burgemeester en wethouders Deze zal vervol gens een voorstel aan de raad doen Schiedam Inbrekers zijn aan de Strickledeweg aan de haal gegaan met een Mercedes 240- diesel ter waarde van 35 mil le. De donkerrode wagen met het kentekennummer 06-HV-12 verdween bij garagebedrijf Victoria. Om het kostbare voertuig de occasion-hal uit te j kunnen rijden hebben de da ders een paar auto's naar een andere plaats moeten rijden. Bij het openbreken van die i wagen is volgens de garage- i houder voor 2500 gulden scha de aangericht I Vlaardingen De huren van de gemeente woningen in Vlaardingen gaan op een enkele uitzondering na met ingang van 1 april omhoog met 4 tot 9 procent. De huurverhoging geldt voorlopig nog niet voor de 146 William Pontwoningen en 455 Simplex-woningen in de Indische Buurt. De huurverhogingen zijn een gevolg van een hiertoe genomen besluit door de Tweede Kamer, enige maanden geleden. Ook particulieren en woning bouwverenigingen zullen de (landelijke)trend volgen. Een huurverhoging van 7 pro cent geldt voor die woningen, die met rijkssteun zijn ge bouwd m de periode 1 april 1971 tot 1 april 1976 Tot de gemeentewoningen, waarover een hoger percentage dan 7 procent zai gelden, behoren de 41 eengezinswoningen van het complex 1947 m de Indi sche Buurt en de 72 eenge zinswoningen van het com plex 1965 I-systeem Wissing - m Holy. De huren van deze woningen gaan omhoog met respectievelijk 8 en 9 procent De bewoners van de navolgende woningen krijgen een huur verhoging van 4 procent. 94 beneden- en bovenwoningen in de Indische Buurt en de VOP, behorende tot het zoge naamde complex 1947. 10 be neden- en bovenwoningen aan de Haydnstraat{1948) 176 eta- geworungen aan de Van Bee- thovensmgel (1952 II). 288 eta gewoningen in de West wijk <1957 III}. 512 etageworungen in de Westwijk CDura 1959 ID 780 etageworungerun de West- wijk (PLN 1959 III). De huren van drie andere complexen worden normaal met 7 pro cent verhoogd. Zoals vermeld zal de huurverho- ging van de 146 William Pont woningen en de 455 Simplex- woningen dit jaar nog niet doorgaan. Dit in verband met het ongerief dat de bewoners ondervinden m verband met de renovatiewerkzaamheden. Daarna moeten de bewoners van de W P.-womngen reke ning houden met een huurver hoging van 121 gulden per maand. De staatssecretaris gaat er even eens mee akkoord dat de hu ren van 96 woningen m de Babberspolder (van een com plex van 410 semi-permanente woningen) met omhoog gaan Dit, omdat zich bij deze wo ningen een gebrek voordoet dat als „nulpunt" wordt ge kwalificeerd. Voor de reste rende 314 woningen zal de huurverhoging worden be perkt tot een trendmatig per centage. ren aan het begin van de mid dag de beraadslagingen over Midden Delfland tot vanmor gen. Afhankelijk van de poli tieke situatie zou dan worden bekeken of verder kan wor den vergaderd. De Eerste Kamer zat gisteren met het probleem dat de Se naat niet m staat is wijzigin gen aan te brengen in wets ontwerpen. Ruwweg komt het er op neer dat men slechts ja of nee kan zeggen. Wel kan een wens van de Eerste Ka mer in een motie tot uitdruk king worden gebracht Vandaar dat het CDA en de progressieve partijen aan mi nister Gruijters concrete toe zeggingen vroegen. Met name ARP-senator Elfferich vroeg zich af of de Tweede Kamer wel alle consequenties goed had overzien, toen mea aan het wetsontwerp Midden Delfland met het aannemen van amendementen de gebie den Lickebaert en Kerkpol der toevoegde. Elffench: „Ik geef er de voor keur aan het bestaande re- creatieplan Lickebaert te rea liseren. De onzekerheid voor de agrarische bevolking moet worden weggenomen Het ge bied heeft er recht op dat de deelplannen worden uitge voerd En PvdA-senator Tummers zei over de Kerkpolder „Delft en Schipluiden willen zekerheid De plannen zijn rond Onder meer wat betreft de toevoer wegen en een zwembad. La ger uitstel is niet verant woord In ieder geval mag de subsidiestroom met worden onderbroken RIJKSWEG 19 Van de woordvoerders in de Eerste Kamer, sprak alleen Elffnch drong er op aan de aanleg met spoed voort te zet ten en om tevens maatregelen te treffen om geluidshinder tegen te gaan en zo veel moge lijk het milieu sparen De CDA-senator betoogde dat belangrijke onderdelen van de weg Den Haag—Antwer pen al voltooid zijn en dat deze zogeheten Zoomweg om een zevental reden gewenst is. Hij noemde. 9 Het ontlast Rijksweg 13, de bestaande weg tussen Rotter dam en Den Haag. O Rijksweg 13 is met meer te verbreden 9 Realisatie van de weg door Midden Delfland zou zorgen voor een evenwichtige verde ling van het verkeer op de ruit rond Rotterdam 9 Het gebruik van lokale we gen als sluiproute wordt te gengegaan 9 De weg is van belang voor de bouwlokaties in het gebied tussen Rotterdam, Den Haag en Hoek van Holland 9 Het zou minder nodig zijn Rijksweg 3 aan te leggen, de weg tussen Rotterdam en Am sterdam die dwars door het groene hart van Holland moet gaan lopen men m maart tevergeefs pro beerde met een bijna even grote part3j gedistilleerd er vandoor te gaan In de gestolen wagen die de bende aan de Polderweg ui het dorpje Brakel lee achter liet vond de technische opspo ringsdienst van de politie en kele bruikbare sporen. De blauw-witte stationcar is in middels weer terug bij de ei genaar, garage Unique aan het Stationsplein in Schie- dam-Oost Momenteel onderzoekt de re cherche of de gevonden spo ren afkomstig zijn van het garagepersoneel. Die moge lijkheid wordt niet uitgeslo ten., omdat de Fiat net voor de diefstal door een paar monteurs onder handen was genomen. Hoofdinspecteur Peter Broeders zegt daarover nog geen zeker heid te hebben. Ook zegt hij dat de recherche nog niemand op het oog heeft Arrestaties zijn binnen korte tijd dan ook met te verwachten. Meer over de inbraken-plaag bij Coebergh vindt u op pagma drie van deze krant Schiedam Bij een ongeval op de werf Wilton-Fi je noord heeft de 28-jarige Schiedam mer M. D. een gebroken been, gebroken kaak en diverse wonden en kneuzingen opge lopen. De bikker is opgeno men in het gemeentezieken huis. Op het oostduitse motorschip „Schwarzheide" dat momen teel op de werf aan de Admi raal de Ruyterstraat ligt was de man van een stelling ge vallen toen een looplamp uit viel. Achttien meter lager kwam hij in het ruim van het schip terecht, nadat de val diverse malen door uitsteeksels was gebroken. ADVERTENTIE Zaterdag 26 maart' van 1000-18.00 uur. Zondag 27 maart van 12 00-18 00 uur. LET OP! LET OP! Groie antiek en curiosabeurs in de Lijnbeinhal te Vlaardingen-Centnun voor de 8e maal met plm. 40 bonafide deelnemers. Schiedam Onder het mot to „Over ratten en andere mensen" komt de bekende schrijver en bioloog Maar ten 't Hart over eigen werk praten in het stede lijk museum. Hij doet dat op vrijdagavond 1 april in het kader van de boeken week. De in 1944 in Maassluis ge boren publicist is geno digd door vier boekhan dels, die samen met de vereniging vrienden van het museum en het mu seum zelf jaarlijks een boekenavond organiseren. „De man die uitgroeit tot een. fenomeen ui onze vaderlandse cultuur" schreef sinds 1971 twee romans (Stenen Voor Een Ransuil en Ik Had Een Wapenbroeder), de verhalen bundel Het Vrome Volk die werd bekroond met de Muita- tuliprijs, de studie Ratten en de essaybundel De Kritische Afstand. Deze maand ver schijnt zijn nieuwe bundel verhalen Mammoet Op Zon dag. Het betoog van Maarten 't Hart begint rond acht uur. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar bij het museum en boekhandels Van Leeuwen, Niemantsverdriet, Rebers en RoodboL Morgenavond wordt m het mu seum op de Hoogstraat trou wens een schilderijententoon stelling geopend, waaraan kunstenaars Willy Meyer Os- burg, Johan van den Berg en Thomas Konok deelnemen De opening verricht museum directeur Hans Paalman om kwart over acht. S Bijna honderd bewo ners van Schiedam-West hebben gistermiddag ge klaagd over stankover last. Oorzaak was een in brand gevlogen mastie- kapparaat bij bet MUWI- bouwprojeckt Over de Veste aan de Nieuwe Ha ven. Dikke rookwolken hingen daardoor rond drie uur boven de wijk. Met het blussen van het vuur en het afkoelen van het oververhitte asfaltee- rapparaat is de gealar meerde brandweer ruim een uur bezig geweest, ondermeer met behulp van schuimblussers. De schade bleef daardoor beperkt. Schiedam Eén van de vier Chileense vluchtelingen die vorig jaar naar Schiedam kwamen zoekt nog steeds een woning. Het zogebeten basis team dat voor opvang: en be geleiding van de ex-politieke gevangenen zorgt beeft hier over gisteren een brief ge schreven aan burgemeester Arie Lems. De 25-jarige Mario Perez-Perez kwam begin november naar Schiedam Sinds die tijd zit hij bij een paar jongeren aan de Hoofdstraat m Schiedam- Zuid, terwijl leden van het basisteam andere huisvesting zoeken. Men is er echter nog in geslaagd om aan die noo doplossing een eind te maken. De andere drie Chilenen die naar Schiedam kwamen wo nen al wel zelfstandig aan de Vivaldilaan m Groenoord en de Prof. Aalberselaan ir Nieuwland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1