SCHIEDAMSCHE COURANT Geen antenne» verbod M kabel tel e visie Blijft munitie-depot in Staelduinsebos? Politie vindt grote wapenverzameling Bertus in GS: Mnder van puzzelrii beperken Technische scholen: meer samenspel met bedrijven „Ik word in kwaad daglicht gesteld" CAFE ONDER DE SLOPERSHAMER Informatieearavm en folders: ik Bijna duizend scherpe patronen: Overleden na val van twaalf meter Aanleg velden in augustus Morgen veiling Schiedam vraagt zend machtiging Secretaris boos op college Pi Vrijdag 25 maart 1977. ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25797 -8 pagina's Broersvest 3 - telefoon administrate 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL ?Wfte Het Praatje Vlaardingen Het Praatje, het Vlaardingse café aan de Waalstraat, wordt bin nen enkele maanden ge sloopt. De gemeente zal het pand van cdfe-eige- naar, C. Huisman overne men. Voor deze aankoop moet nog goedkeuring verkregen worden van Gedeputeerde Staten. Op de plaats van het café en de huidige parkeerplaats tussen Waal- en Peperstraat moeten premie-koopwoningen ge bouwd worden. Het Bouw fonds is al druk bezig met de vi orbereidmgen hiervan. De vaste bezoekers van Het Praatje zullen hun stamkroeg echter niet voorgoed vaarwel hoeven zeggen. Op het Lies veld gaat namelijk een her nieuwd Praatje gebouwd wor den. De bouw hiervan komt met overeen met het bestaan de bestemmingsplan en daar om zal hier een wijziging in moeten worden aangebracht. o De com plete verza meling: Vijf wapens en 922 scherpe patronen. Schiedam Bij de aanleg van kabeltelevisie komt in Schiedam geen antenne-verbod. Wanneer in sep tember of oktober reeds een aantal bewoners van West voor 10,05 per maand gebruik kunnen maken van het kabelnet wil het college van burgemeester en wethouders antennes niet gaan verbieden, net' als straks in Vlaardingen. Wel zal men die installatie door de gemeentelijk technische bedrijven gratis van het dak kunnen laten halen. Door de gehele stad zal nog een voorlichtingsboekje over de kabeltelevisie worden ver spreid. Tevens bomt er een informatie-caravan, waar het installatie-bedrijf en de le veranciers in de diverse wij ken het een en het ander zul len demonstreren. Voor tips bij mogelijke storingen wordt ook nog een folder samenge steld. Zoals bekend is het de bedoe ling dat de hele stad op dop 1 januari 1980 door middel van het zogeheten mini-ster- net en wijkaftaksysteera drie Duitse TV en FM-prograro ma's, twee Belgische TV-pro- granuna's en natuurlijk de twee Nederlandse televisie programma's kan ontvangen. Dat gebeurt allemaal via Rotter dam-Ommoord en een ont vangststation op de twintigste verdieping van de Beethoven- flat in Schxedam-Groenoord. Voor ongeveer 25.000 aanslui tingen in Schiedam moet daarvoor binnen zo'n tweee- neenhaif jaar zevenhonderd kilometer kabel worden aan gelegd. De abonnementsprijs zal door ondermeer de inflatie de ko mende jaren wel worden ver hoogd. Wethouder Reinier Seheeres kondigde gistermid dag aan dat de prijsverhoging geringer zal zijn wanneer in dien Vlaardingen voor het zelfde systeem kiest, omdat de kosten dan wat kunnen wor den gedrukt. Schipluiden De rijkspolitie in Schipluiden heeft een 28-jan- ge Vlaardmger aangehouden, die er in zijn bedrijf in Schi pluiden en zijn woning m Vlaardingen een grote collec tie vuurwapens en mumtie op na hield. Bij huiszoeking vond de politie een enkel- en een dubbelloops jachtgeweer, een Winchester karabijn met een kijker, twee cylinder-revol vers en een collectie van 922 scherpe patronen, bestaande uit hagel, patronen voor de Winchester en 22 long rifle patronen. De twee cyhnder-re- volvers waren onklaar ge maakt. Zij worden nog door deskundigen onderzocht om te bepalen of de wapens on der de vuurwapenwet vallen. De politie vond de wapens na een anonieme tip. Een gedeel te werd aangetroffen op het bedrijf in Schipluiden, de rest lag m het hms in Vlaardingen. De man verklaarde tegenover de pot:üe het eerste wapen te hebben gekocht, omdat hi] van plan was zich aan te slui ten bij een schietvereniging Daarna was het verzamelen een hobby geworden. Al het materiaal is afkomstig uit Bel- gie. De verzamelaar heeft er volgens zijn eigen verklaring ongeveer 4000 gulden aan uit gegeven. De politie heeft een proces-verbaal opgemaakt Schiedam De 44-jarige Rotter dammer J. de R. is gisteren na een ongeluk in het Rotterdam se Dijkzigtziekenhuis overle den. Bij een val van twaalf meter hoogte bij de Hollandse Constructiegroep op de Admi raal De Ruyterweg liep hij ern stig hoofdletsel op. In bewuste loze toestand werd hij wegge bracht. Het ongeluk vond plaats rond half drie. Op die plaats ïs men bezig met het bouwen van een liooreïland. Enkele arbeiders gingen gistermiddag een mo biel trappehuis op, maar boven moest men een grote overstap maken naar een platform. Daarbij kwam de Rotterdam mer ten val. De arbeidsinspec tie stelt een onderzoek in naar de situatie. Vlaardingen Gemeente werken zal begin augustus een begm maken met de aanleg van een aantal hoc key- en voetbalvelden in de Broekpolder. De Vïaar- dingse Baad voor Sport en Recreatie heeft dit in een brief over de investerin gen aan zijn leden meege deeld. ADVERTENTIE d.d. 26 maart to V'aardingan Gebouw Jeugdcentrum Triangel Fransenstraat 14 Bezichtiging: vanaf 13.00 tot 14.00 uur. Aanvang 14.00 uur Inlichtingen 02526-4324 of 6471 Bertus Everwijn wordt sinds twee dagen in de wat- ten gelegd door verzorgsters van het hervormd rust- 1 huis. ^JIIIEIIIlIilfdilllIIllllllllllFIIlllllIlIlllllllIlllltFlllIirillIIIIIJIIIflIlllllllllllllilllllllilllllllllllllllUlllllllllinilli^ Schiedam Een groot aantal bewoners van Kethcl heeft geklaagd over de hinder, die men ondervindt van zogenaam de puzzelri tten, recreatieve autotochtjes die via Kethel gaan. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland willen, dat naar mogelijkheden wordt gezocht om die hinder te beper ken zonder dat die ritten moeten worden verlegd naar buurgemeenten. Dal is één van de resultaten van het bezoek, dat het dagelijks bestuur van de provincie woensdag bracht aan het col lege van burgemeester en wet houders van Schiedam. Bij dat werkbezoek aan de stad kwam ook de buitenstedelijke recreatie ter sprake, namelijk de regionale functie die Mid den-Delfland moet krijgen. Vooral de financiële kanten' kwamen voor het voetlicht, maar meer bekendheid aan de tendens van het gesprek is nog met gegeven. Andere punten die aan de orde kwamen waren* de bijdrage die Schiedam moet geven aan de afvalverwerking Rijn mond, de verplaatsing van het kantoor van de technische be drijven in de Dwarsstraat in verband met plannen voor womngbouw, en restauratie van windmolen De Dne Koombloemen aan de Velle- vest bij de Vlaardmgerdijk. Voor dat laatste aspect be zichtigden beide colleges mo len De Vrijheid en het proef lokaal in de Noordmolen. Volgens de gemeente leidde dc gedachtenwssseling tot meer begrip voor eikaars standpun ten Enkele punten worden nu door b en w en door GS ir nadere overweging genomen =j Schiedam Eindelijk heeft Bertus Ever wijn een dak boven zijn hoofd. De bekende zwerver die zich bijna altijd bij de Schiedamse Koemarkt opbond zit sinds twee dagen in het nabijgele gen hervormd rusthuis aan de Tuin- laan. Het bestuur van het tehuis maak te aanvankelijk bezwaren, maar na wat wikken en wegen is de 74-jarige Sehie- dammer dan toch opgenomen. „Tsja, alleen is maar alleen. Je hebt ver is zorging nodig", 20 vertelt Bertus, die nu in een mooi grijs pak is gehesen. „Ik 3 mag hier niet klagen. Het is allemaal} leuk en aardig". 1 Verpleegsters hebben hem bij binnen- komst onmiddellijk onder handen geno men. Bertus moest daarvoor korte tijd afstand doen van zijn geliefde jagersjas. l Onder goedmoedig protest liet hij zelfs zijn groene petje afnemen. Niet voor lang, want de duiven op de Koemarkt I zaten volgens hem al weer te wachten. E „Het is een uitdaging voor me", meent 1 directrice C. Spruyt, „ik wil kijken of hij het hier uithoudt. Hij zal er nog aan 1 moeten wennen dat hij 's morgens moet E 1 eten en dat hij 's avonds om tien uur e j binnen moet zijn. Een geregeld leven is E hij niet gewend. Maar dat zal best gaan. j Ik ben blij dat ik hem hier heb. Alle- maal zijn we gek met hem". Over zijn verzorgsters zegt Bertus zelf: Schiedam „Een misverstand, dat bestaat in het bedrijfsle ven, is de gedachte dat een jongen die de technische school verlaat gelijk als vol wassen kracht aan het werk kan gaan. Terwijl binnen de scholen wordt gedacht dat, als een leerling wordt afgele verd, de bedrijven gelijk een 0.gaatje voor hem open hebben. ,Als het zo blijft gaan we nog trouwen". 1 Len goed samenspel moet wor- te krijgen, boven de specifiek technische vakken. Waardoor de indruk weer ontstaat, dat een mavo en lagere beroep sopleiding elkaar met zoveel ontlopen. Maar teveel wordt gekeken naar wat op een di ploma staat Vangroot belang is, wat er met op staat want die kennis pikken de jongens ook mee Ach jongens, na tuurlijk ook mee>jes want die volgen ook steeds meer een technische opleiding Schiedam Voor de lokale omroep vraagt de gemeen te binnenkort een zend machtiging aan. Men neemt op het stadskan toor de suggestie over die de voorbereidende com missie van de Schiedamse Gemeenschap onlangs aan de hand deed. „Op voorhand moeten we dat gewoon doen On geacht wat er uit zal ko men," 20 zei wethouder Herman Posthoorn deze week op de openbare stichtingsraads verga de ring van de SG. T4iiiriifif!U!iiiiiiiiiirriitimiiifiiiiiJriii{fiii(iiiiii!HNiiiFiii(ititiiiiiimiFiiimmiiiiJiJiiiiiriMi!iiiiu;mii]Mrinitijjjii]ijiiiniiin]iijiiii(iiiij|jimiiiiiirir!ii^ j Den Haag De kans dat de opslagplaats voor munitie in het Staelduinsebos bij Hoek van Holland hele maal opgedoekt wordt is niet zo groot Dit heeft defensieminister Stemerdink gisteren laten doorschemeren in ant woord op vragen van de KVP-kamerleden Van der Sanden en Van Eisen. «Er zal", zo laat de minister weten, „steeds behoefte blij ven aan een munitieopslag voor de Koninklijke Marine in het Rijnmondgebied", Wel zal een groter deel van de Staeidumen waarschijnlijk °pen gesteld worden voor re creatie. De marine gaat haar murutievoorraad zo goed als zeker inkrimpen en heeft daardoor minder opslagruim te in het Staelduinsebos no- dig. De Koninklijke Marine onder zoekt momenteel hoe groot de voorraad murutie moet zijn. Dit onderzoek zal pas in de loop van dit jaar afgerond worden, zo verwacht de mi nister. Daarna valt de definitieve be slissing over de toekomst van het Staelduinsebos. Dus niet op zeer korte termijn, zo ver klaart minister Stemerdink uitdrukkelijk. Zolang het munitie-onderzoek van de marine met klaar is, heeft de werkgroep-Staelduin- sebos haar werkzaamheden opgeschort. Deze werkgroep zoekt naar een nieuwe opslag plaats voor mumtie. De Provmc Je Planologische Dienst van Zuid-Holland heeft inmiddels een aantal plaatsen voor een nieuw munitiedepot ter vervanging van Stael- duinen aangegeven. Dit is gebeurd aan de hand van een programma van eisen dat het mimstene van defensie in Den Haag heeft opgesteld. Welke plaatsen kandidaat zijn voor de eventuele overplaat sing van het StaeJdumse mu nitiedepot houdt minister Ste- merduïk voor zich. den verwezenlijkt tussen de scholen en de bedrijven, waardoor de beginnende leer ling een idee krijgt hoe hij zijn pakket moet inrichten, wat zijn verdere studie zal zijn en hoe dan uiteindelijk de verdere mogelijkheden lig gen" dat vertelde gister middag L. de Waal, lid van de kamer van koophandel, tij dens een informatiebijeen komst voor het bedrijfsleven over lager beroepsonderwijs. Die vond plaats in scholenge meenschap Nieuwelant tussen de Mgr Nolenslaan en de Bur gemeester Honnerlage Grete- laan, voor honderd aanwezi gen Directeur D J Grootendorst van de Caland-lts in Maassluis zet te daarna uiteen, dat het sc hooi bestel steeds meer is ge richt op het maatschappelijk functioneren van leerlingen wanneer zij eenmaal het be drijfsleven instappen. „Daar door lijkt de algemene ont wikkeling steeds meer waarde Vlaardingen De secretaris van de vereniging van de 87 P W/C-on t inu woningen in Holy-Noord, PJ. van Schaijck is boos op het college van burgemeester en wethouders. Zijn grie ven heeft Van Schaijck kenbaar gemaakt in een aangetekende brief, die af gelopen maandag naar het stadhuis verzonden is. Op 5 februan stuurde de be treffende bewonersvereni ging een bnef aan de bege leidingscommissie IJssel- hoeve. Het antwoord op deze brief kwam binnen op 17 maart. Van Schaijck: „In die brief word ik m een kwaad daglicht gesteld. De gemeente beweert dat er na iedere bijeenkomst van de begeleidingscom missie notulen aan mijn secretariaat zijn toegezon den. Dat is met waar". Volgens zijn eigen zeggen, heeft Van Schaijck alleen notulen ontvangen van de vergaderingen van 5 au gustus 1976. „En kortgele den kreeg ik notulen van 5 februan '77", verklaart de verontwaardigde secre taris. Van Schaijck vervolgt: „Het is eveneens met waar. dat bij de antwoordbrief van 17 maart een set notulen zijn toegestuurd. Ik heb alleen dc brief ge kregen, meer met'" De se cretaris van dc bewoners- vereniging gelooft dat bur gemeester en wethouders eert nieuwe poging aan het ondernemen is om de waarheid te verdraaien. De vereniging verstuurt mo menteel brieven a*m Pro vinciale Staten en de lan delijke partijbesturen van de politieke partijen Hie rin wordt de handelwijze van hel gemeentebestuur een schoolvoorbeeld ge noemd van het negeren van burgers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1