SCHIEDAMSCHE COURANT Ziekenhuizen verdedigen beddenaantal Amdfortiatve ton gebade bij brand ia De Loper Bedankt, hè mensen... Actie tegen zeehonden jacht wmm Voor duizenden guldens schade aan sport- kantines Gemeente wil overeenkomst met v. Woerden opzeggen Fancy-fair in „Liefoord" Brak weekeinde voor brandweer Geslaagde open dag voor zieken- omroep Dronken chauffeur maakt brokken Geen miljoen voor School- bnitenhnis Tocli geen GSB-kantoor in Noord Vitrine ingetrapt Hartaanval op station Woningwet woningen aanpassen voor ge handicapten Maandag 28 maart 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD _102rfe jaargang no. 25798-8 PAGINA'S. Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Pachlrcchïer ingeschakeld Vlaardingen B. en W. hebben bij de pachtrechter in Schie dam een verzoek ingediend om met onmiddellijke ingang de pachtovereenkomst met de heer H. J. van Woerden te verbreken. Het college wil dit uit het oogpunt voor de volksgezondheid. Zoals be kend is de heer Van Woerden landbouwer. Deze heeft een groot stuk grond in de door zware metalen verontreinigd- de grond in de Broekpolder. Enige weken geleden hebben de ministers van volksgezond heid en landbouw en visserij de Tweede Kamer geadvi seerd om het verbouwen van gewassen in deze polder te verbieden. Hiermee voldeden de ministers aan een herhaald gedaan verzoek door het Vlaardingse college, met na me wethouder mevrouw Jo Vermeule-van Dijk van volks gezondheid. De pachtovereen komst tussen de gemeente en de heer Van Woerden loopt maart volgend jaar af. Of het de gemeente lukt de pachtovereenkomst voortijdig te verbreken is vooralsnog de vraag. In een commentaar op het voornemen van het ge meentebestuur deelde Van Woerden desgevraagd mee dat hij onlangs bij de pacht- kamer (kantongerecht) een verzoek om verlenging van de pachtovereenkomst heeft in gediend. De landbouwer ver wacht binnenkort daar een positief antwoord op te krij gen. De sedert enige tijd rondcircule- rende geruchten als zou Van Woerden naar de Flevo-polder verhuizen, berusten op waar heid. „Ik ben bereid om te verhuizen als de gemeente mij daarbij helpt", zo stelt hij. „Voorlopig ga ik door met het treffen van voorbereidingen voor het komende seizoen. Ik kan niet wachten tot alle ad ministratieve rompslomp is afgewikkeld." Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proal toe In combine lie mei: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam ■Adres Woonpl Tel Oeie bon m open envelop zor.der Postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. Schiedam Het Nolet en het Gemeente Ziekenhuis willen het beddenaantal in Schiedam niet zonder meer terugbrengen tot 360. Het concept-rapport van de commissie voor academische ziekenhuizen, dat dit aan staatssecretaris Hendriks adviseert, vecht men aan. Dat gebeurt mondeling op vrijdag 1 april tegenover het landelijke college van ziekenhuisvoor zieningen. "Er zijn zeer veel redenen op te noemen waarom we bet niet met het concept rapport eens zijn", zo kon digt de adjunct-directeur van het Gemeente Zieken huis aan. Als voorbeelden noemt A. J. Baks de psy chiatrische nood in dit ge bied, de bevolkingsop bouw en ondermeer ook de beroepssamenstelling. "Gelukkig is het nog maar een concept-rapport. Wij willen in Schiedam de ca paciteit niet zonder meer reduceren met 232 bedden. Op den duur misschien wel, als tenminste de zoge heten extra-murale voor zieningen worden verbe terd. In het rapport wordt ook in de tijd gedacht. Op de lange duur zouden we waarschijnlijk wel tot een ziekenhuis komen". Net als burgemeester Arie Lems wijst de adjunct er op dat er al druk wordt gepraat over fusie tussen de twee Schiedamse zie kenhuizen. De commissie moedigt dat volgens Lems erg aan. Ouders, leerlingen en leerkrach ten bijeen, alleen die combinatie al vinden velen ideaal. Voeg daarbij het mooie weer, en duidelijk wordt dat de fancy-fair van de Liefland- school bij zwembad Groenoord in Schiedam plezierig en succesvol moet zijn verlopen. Hel was er druk zaterdag. Een evenement, waarbij vooral werd gewezen op mogelijk heden voor een leefbare nieuw bouwwijk. Daarom werd wijk Groe noord een dagje Liefoord genoemd. Schiedam De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren verzamelt protesten tegen de afslach ting van jonge zeehonden. Adhesie-betuigingen in de vorm van een brief of briefkaart kunnen Schiedammers sturen naar het dierentehuis De Hargahoeve aan de Sportlaan 2. Gebundeld zullen de protesten dan worden doorgezonden naar het centrale verzamelpunt in Den Haag. De activiteiten van de Canadese en Noorse pels jagers betitelen de dierenbeschermers in Schie dam als afgrijselijk. Dat er veel Schiedammers zo over denken blijkt uit het feit dat de sticker „Redt de zeehonden. Weigert hun vel" al hele maal is uitverkocht. Brian Davis, de man die al jaren tegen de jacht op zeehonden stnjdt, wil men toch nog zoveel mogelijk financieel steunen. Giften kunnen worden gestort op gironummer 21640? ten name van de penningmeester van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Schiedam, onder vermelding van „zee honden-actie". Het gestorte geld zal net als de handtekeningen worden doorgestuurd. Vlaardingen Het open buis van de Zieken- en Bejaarde- nomroep Vlaardïngen is zater dag een groot succes gewor den. Zeker zo'n zestig belang stellenden hebben een bezoek gebracht aan de studio, die is ondergebracht op de eerste verdieping van het zusterhuis dat naast het Holyziekenhuis staat. Onder hen waren wethouder IJsbrand van der Velden, ge neesheer-directeur dokter Trommel en Joop Daalmeijer, de bekende televisie-presenta tor van Vara's „Achter het Nieuws". Eertijds was Joop een actief ziekenomroep-me dewerker. Rond half elf opende vooratter Jan Bar en dregt van de ZBOV de nieuwe studio. In een kor te toespraak greep hij terug naar de oorzaak van de stu- dio-verhuizing. Tevens conclu deerde hij dat de omroep nog steeds met geldzorgen te kam pen heeft. Dankzij bijdragen van het Holyziekenhuis en De Meerpaal, giften en andere bijdragen kan de ziekenom roep gelukkig blijven bestaan. De festiviteiten werden recht streeks uitgezonden in het za- terdagprogramma van de Schiedamse Ziekenomroep, de ZOS. Later kwam „grote broer" de RANO langs om de studio te bekijken en voor de microfoon zijn gelukwensen uit te spreken. Het Interieur van de hakkenbar vormde na de brand een trieste aanblik. Schiedam Een flink onder op zaterdag op de Korte Sin- ïnvloed van sterke drank ver- gel m volle vaart met zijn kerende 23-jarige Schiedam- auto op een tegenbgger gebot- mer is m de nacht van vrijdag st Van de beide auto's bleef met veel over. Geen der be stuurders liep verwondingen op. VI aar ding en Een felle brand heeft zaterdagmorgen in alle vroegte het interieur van een sleutel- en hakkenbar, annex stomerij in het winkelcen trum De Loper in Holy in de as gelegd. Het land boven de winkel liep water- en rook schade op, terwijl de lingerie winkel naast de hakkenbar geconfronteerd werd met aanzienlijke rookschade. De totale schade wordt geraamd op anderhalve ton. Niemand werd gewond. De brand, die gepaard ging met een enorme rookontwikkeling en luide knallen van ontplof fende spuitbussen verf en hjm, werd om 02.30 uur ont dekt door een man die toeval lig langs liep. Deze alarmeer de onmiddelkijk de brand weer, die snel ter plaatse was. Als gevolg van de rookont wikkeling konden de brand weerlieden slechts met behulp van persluchtmaskers in het pand komen. De brand was bijzonder hardnekkig; vooral tussen het plafond bleef hij lang nasmeulen. Over de oorzaak van de brand wilde de politie nog geen defi nitieve mededelingen doen, maar het vermoeden bestaat dat kortsluiting daar aan ten grondslag ligt. Volgens de ei genaren zal worden gepro beerd de zaak weer zo spoe dig mogelijk op te bouwen en open te stellen voor het pu bliek. Het bedrijf is verze kerd. De brand in het winkelcentrum was dit weekeinde met de eni ge. De hulp van de Vlaar dingse brandweer werd name lijk zaterdagavond ook inge roepen door bewoners van een pand in de Waalstraat. Daar was begin van. brand ontstan. Vooral de vloer en het plafond hepen bij het brandje schade op. Hoeveel deze bedraagt is nog met be kend. Schiedam Voor de ver bouwing van het School- buitenhuis Schiedam wordt geen miljoen uitge trokken, zoals aanvanke lijk wel de bedoeling was. Het college van burge meester en wethouders heeft het gebouw in het Brabantse Oosterhout be zocht en is tot de ontdek king gekomen dat het nog in redelijke staat verkeert. Bovendien blijkt dat het rijk niet, zoals werd ver wacht, de verbouwing fi nancieel steunt „Het is helemaal niet zinnig om daar 1,2 miljoen aan te beste den", zo vertelde wethouder Herman Posthoorn na het be zoek aan de raadscommissie voor vorming cn recreatie, „het college bleek over het algemeen erg positief over de toestand van het gebouw. Wij twijfelen er ten zeerste aan of bijvoorbeeld de douches moe ten worden afgebroken, zoals op de eerste bouwtekeningen is aangegeven. Die voldoen volgens ons nog best Een bee tje soberheid is bovendien ook belangrijk voor de bele vingswaarde van het geheel." Na het bezoek heeft het college van b. en w. ambtenaren van de dienst gemeentewerken on middellijk opdracht gegeven drastisch m de begroting te schrappen. Voor de verbou wing worden nu een paar pakketten samengesteld. De raadscommissie voor vor ming en recreatie zal binnen kort worden gewaagd uit de pakketten twee of drie moge lijkheden te kiezen. Voor dat wordt gevraagd gaan de leden echter eerst 2elf op dinsdag middag 12 april m Oosterhout een blik werpen. Schiedam In het wijkcentrum Schiedam-Noord komt geen bijkantoor van de sociale dienst. Het college van burge meester en wethouders vindt dat in tegenstelling tot direc teur drs. Gerard Smits met nodig. Wel voelt het college er voor om de sociale dienst spreekuur te laten houden in het wijkcen trum. Op het stadskantoor heeft men besloten uit te zoe ken of dat m de toekomst mogelijk is. Vlaardingen De rommelmarkt die zaterdag in de Nivon-boer- derij De Hoogkamer in de Van Buerlestraat in Vlaardingen- vVe.si werd gehouden, is een gi oot succes geworden. Alleen al door verkoop van allerhan de spullen werd een dikke 7000 gulden verdiend. Zoals wellicht bekend moet het geld" worden aangewend voor de bouw van een nieuwe keuken. Inclusief de inrichting kost die een dikke 30.000 gulden, alt hans als het installeren van de grote ketels en dergelijke door "eigen mensen" gebeurt. Vooral zaterdag was de belangstel ling enorm groot. Volgens beheer der Cok Sparreboom werd alleen die dag al voor meer dan 4800 gulden omgezet: een oude trap naaimaciune, boeken, strips, kle ding, stoelen tot zelfs een polyester jachtje toe. De boot wordt echter pas definitief verkocht als er geen "hoogste bieder" meer komt. "Voorlopig is er 525 gulden gebo den", zo zet zondagmiddag een glunderende Cok Sparreboom. "Als er geen hoger bod binnen komt, dan is 'ie verkocht" In de hal van de boerderij hing een enorme thermometer Tot zondag middag 18.00 uur wees de rode streep 7000 gulden aan. Er was reeds 2000 gulden binnen, zodat de voorlopige stand 9000 gulden be draagt. "Dit jaar zal die keuken er natuurlijk nog met zijn", zo zegt Cok. "Maar volgend jaar hopen we toch de keuken te kunnen instal leren, ten minste als we op tijd de daartoe benodigde vergunningen hebben. Voorlopig zeg ik echter alleen maar: bedankt, hè mensen, voor jullie enorme steun!" Een blik op de rommelmarkt van het Nivon die dit week einde is gehouden. Schiedam Vandalen heb ben het afgelopen week einde huisgehouden in club- en verenigingsgebou wen op het sport- en re creatiepark Thurlede. Al leen al het gebouw van de volkstuinvereniging, al smede vier tuinhuisjes moesten het ontgelden. Hier werd voor enkele dui zenden guldens schade be rokkend: gebroken ruiten, vernielde stoelen, appara tuur en het weghalen van een schilderij. Bij de voetbalverenigingen PPSC, SFC en Excelsior '20 werden de kantines overhoop gegooid: glas werk kapot, vrieskisten leeggehaald, biljartlaken stukgescheurd, ruiten in gesmeten, sigaretten gesto len en automaten openge broken. In de kantine van Excelsior '20 hadden de onverlaten zelfs de bier kraan opengezet, waar door 25 liter bier over de vloer wegstroomde. Van de daders ontbreekt elk spoor. Vlaardingen De Vlaar dingse politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag een 17-jarige jongeman kunnen inrekenen. De knaap had enkele ogen blikken daarvoor onder het viaduct van het Lies veld een ruit van een vitri ne van sehoenenhandel Van Haaren ingetrapt. Juist op het moment dat hij de schoenen wilde weg grissen rekende de politie de knaap in. Het vermoe den bestaat dat de jeugdi ge Vlaardmger niet alleen is geweest. Hij is voorlopig voor nader onderzoek in gesloten. De politie kon snel ter plaatse zijn dank zij een telefoontje van een der bewoners van het Liesveldflat Schiedam Op drie plaatsen hebben aan het begin van bet weekeinde omstanders een ambulance laten aanrukken, na incidenten waarbij in to taal een meisje en. twee oude re vrouwen waren betrokken. Op het perron van station Schiedam/Rotterdam-West kreeg mevrouw E.H.-van G. (78) uit Hoek van Holland een hartaanval. Zij werd is Nolet opgenomen. Op bot Broersveld struikelde op de weekmarkt de 66-jarige mevrouw A. A C. van K uit Schiedam Zij iiep een hersen schudding op en kwam ook in het Nolet terecht In de Lek straat werd de vijfjarige Ayse Atalar aangereden door auto mobilist A. A. van R. (31) uit De Lier Zij ligt nu in het gemeenteziekenhuis. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen wil een aan tal woningwetwoningen aanpassen ten behoeve van gehandicapten. Gedu rende de laatste jaren is hier in toenemende mate om gevraagd. In het kader van de wettelijke regeling zal Vlaardingen bij het mi nisterie verzoeken om fi nanciële steun, die bij voorzieningen met hoge kosten bestaat uit een le ning. Teneinde zo snel mo gelijk de nodige werk zaamheden uit te voeren wordt de raad gevraagd een bedrag van 25 mille beschikbaar te stellen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1