Frans de Kruis boos op Zwart Wit ,1 Lyra-PPSC: oninteressant HVO niet tevreden met gelijkspel HUB EN HANS BOS SCOREN Sunlight laat kostbaar punt liggen mmm i*aaw ïi 00 W; Zwaluwen ondanks verlies tocli aan kop Stunt van CION WK laatste plaats le Hans Kostense: "Alleen punten tellen" Joop de Heer weer terug MAANDAG 28 MAART 1977 VD/SCAVW 4 Tè% aw Zwaluwsn in het c"ensiet. Goot Schoenmaker en Cees Wander ruimen op voordat worden. de Zwaluwen-spelers gevaarlijk kunnen door Bas van den Berg Rotterdam Frans de Kruis bad over dit Zwart Wit '28 geen goed woord over. „Vroeger", luchtte hij na afloop zijn hart, „was Zwart Wit '23 het Feyenoord van het zaterdagvoetbal, nu 20als Ajax speelde in het begin van de competitie" Met die vergelijking maakte de succesvolle trainer duidelijk dat de Vaan- ploeg, die uiteindelijk met 2-0 won, té hard had gespeeld. „Misschien zijn wij wel te lief geweest", voegde hij er nog aan toe, „maar ik kan me nauwe lijks voorstellen dat dit de ontwikkeling van het voetbal is". De waarheid lag ongetwijfeld ergens m het midden, maar wel is het een feit, dat de Rotterdammers in grote moeilijkheden verkeren en daarom alleen maar aan punten deken. Op „De Vaan" (1200 kijkers) ope reerde daarom Zwart Wit '28 met twee spitsen en daarachter een kordon van mandekkende spelers. Maar juist die twee spitsen gaven Zwaluwen al de nodige hoofdbrekens. Vooral Arnold Lobman had met zijn uitschuifbare be nen een geslaagde rentree. Het duo Hennie Kuiten/- Henk Nentjes had er in elk geval grote moeite mee. Trainer Jan Nieuwstraten, die lang (na)genoot van dit onverwachte succes: „Als je tegen dit Zwaluwen het spel gaat lopen maken, ben je weg. Ik zag enkele weken terug toevallig Zwaluwen- RWH en kwam daarop op de gedachte dat wij alleen een kans zouden maken als we, naast collectiviteit, op pure mandekking zouden spelen". Zwaluwen wist daar gewoon geen raad mee. Frans de Kruis vertaalde het met hard voetbal, feit is dat Zwaluwen met een aan ban den gelegde Leen Pijpers zwakker was. In het Vlaar- dmgse kamp waren er wei nig combinaties. Alleen maar hoge ballen „voor de pot" en daar had juist Cees Wander uitstekende kijk op- Doelman Ben de Berg Vlaardingen Tweedeklasser CION aast helemaal op de be langrijke tweede plaats. Het optimisme is na de 2—0 over winning op koploper Den Bom mel, dat neg ongeslagen was, erg groot De Vlaardingers speelden één van de beste wed strijden aaa de Marathonweg. Toch zag het er ca ruim een half uur benauwd uit voor CION, toen de lijstaanvoerder een strafschop kreeg. In eerste instantie was het een goal, maar omdat de scheids- rechter nog met had gefloten, moest de op bal opnieuw wor den genomen. Toen pakte doel man Jaap van der Nol echter het leer. Dat stimuleerde de VJaardmgse ploeg zo erg, dat het daarna binnen vijf minuten 20 was. Beide malen door Leen van der Lee. Na rast speelden de Vlaardingers wat behoudend, maar ondanks die tactiek was Den Bommel met meer m staat om veel in druk te maken. Van der Bol speelde een uitstekende paruj en zelfs kreeg CION nog de beste kansen op 30. Maar daarin slaagde het met Schiedam VVS beeft de on derste plaats van Rockanje overgenomen. De Kethelse for matie verloor de strijd in Roc kanje met 32 cd staat nu met één punt minder alleen nog onder aan de ranglijst van de zaterdag tweede klas. Met nog twee wedstrijden te speten geen rooskleurige toestand voor het team van trainer Jan Post. De oefenmeester was m het geheel niet te spreken over de manier waarop Rockanje zich wil handhaven in deze competitie. Peet van Mil en PLet Bijl moesten met een blessure uitvallen, ter wijl de overige spelers ook met helemaal fit het eindsignaal haalden. Scheidsrechter "Wage- naar trad veel te lankmoedig op] en bestrafte de vele o"ertrecUn*1 gen met voldoende af. Na een 1—0 achterstand wist Peet van] der Meer de ruststand 00 1—lj te brengen. Ook in de veede helft kwam Rockanje weer op een voorsprong, maar weer was het Van der Meer die gelijk maakte uit een pass van inval ler Siem Dongelmans Net voor r werd een vrije schop -i'j trng veranderd en kwam - -anje aan een: 3—2 overwin/, j (jeugdkeeper) kreeg voor rust zegge en schrijve één schot te verwerken van Rem Homan. Desondanks overheerste Zwaluwen na een vlot opgelopen 1-0 ach terstand op veel fronten. Al leen joeg Zwart Wit '28 de schone gedachte van de Vlaardingers op het mid denveld ai aan flarden. Misschien een tikkeltje té zelf bewust hield Zwaluwen daar het spel wel onder controle, maar er ging ver der weinig kracht van uit. Frans de Kruis legde zich na afloop maar moeilijk bij het verlies neer. „Neem nou zo'n strafschop", legde hij uit, „die de beslissing was. Voor mij was het er geen één. Maarten Keizerwaard, de boosdoener, struikelde meer over Rademaker, dan dat hij hem vlak voor eigen doel wegduwde". Niettemin werd het een strafschop en nadat Cees Wander de stand op 2-0 had gebracht, was he. "nel beslist ACHTERSTAND Vanaf he beg hadden de vo gels weinig *.'aop Arnold Lob man. De jiaamse spits, die ook destijds in Vlaardingen al indruk maakte, joeg in de vier de minuut de bal achter doel man Ab Nijgh, nadat grens rechter Hel buitenspel had ge constateerd, was het een mi nuut later wel raak. En hoe! De kopbal van Lobman ver dween over mistastende Hen nie Kuiten en ook over doel man Nijgh heen: 1-0. Zwaluwen bleef in zijn defensie vrij labiel. Hennie Kuiten met name maakte een moeilijk be gin door, desondanks wilde Frans de Kruis geen kwaad woord over hem weten. „Hij was volledig geconcentreerd". Ondanks die snelle achterstand bleef Zwaluwen zelfbewust spe len. Nadat eerst Henk Nentjes met zijn hand een actie van Lobman had beroerd (vrije trap van Cees Wander rakelings over), zette Zwaluwen een of fensief in, dat de thuisclub voor veel problemen stelde. De één na de andere hoekschop volgde, maar echt gevaarlijk werden de vogels nooit Zwart Wit *28 bleef speculeren op de counter en die kwam er na 35 minuten via Roestenburg {de bewaker van Leen Pijpers), maar doel man Nijgh redde bekwaam. Niet vóór, dan maar na rust, was ongeveer het parool van de Vlaardingers. Zoals zij in zovele wedstrijden na rust de tegen stander op de knieën hadden gekregen. Maar hoewel Zwalu wen daarna wederom sterker was, liepen Jos Buitelaar en Emest Kegel („Chris Braun had de opdracht de Vlaardin gers uit te schakelen", red.) zich regelmatig vast. Slechts bij de vele vrije trappen, die Zwalu wen kreeg, werd het spannend wanneer specialist Leen Pijpers er zich mee bemoeide. Maar er werd niet gescoord. STRAFSCHOP Maarten Keizerwaard draafde op voor Jan Molenaar en Joop Brussé voor Ernest Kegel, maar veel wijziging bracht dat niet met zich mee. Erger nog, uit één van de schaarse Rotter damse uitvallen, duwde Kei zerwaard linkerspits Radema ker weg en dat honoreerde scheidsrechter Van Gïnneke met een strafschop. Cees Wan der maakte geen fout en toen was de strijd beslist. Frans de Kruis: „Zonder die om streden strafschop had ik nog mogelijkheden gezien". Zwalu wen bleef aanvallen en had be paald pech bij kopballen tegen paal en lat en een kopbal van Ben van Hofwegen die de Rot terdamse doelman in een flits- reactie verwerkte. Daardoor bleef het 2-0 en moet Zwaluwen thans zijn eerste plaats delen met DOVQ en Noordwijk. Aan spanning geen gebrek in IA. I' ««y - i SC.1)'. HBUREAU 8 ï£t 22BÏ "~k öSfc Vlaardmgen Dat het nog zo lang duurt, eer HVO defini tief vrij is van degradatie- zorgen, dankt het volledig aan zich zelf. Immers, tegen Groot Ammers namen de Vlaardingers weliswaar een voorsprong, maar maakten het toen verder niet af. Maasland MVV '27 kwam weer eens tot de volle winst, door in Den Haag Holland Sport '32 op afstand te houden. De Maaslanders kwamen voor de rust nog niet tot scoren, maar in de tweede helft werd het overwicht door doelpun ten van Huib en Hans Bos tot uitdrukking gebracht: 0—2. Holland Sport blijft door deze nederlaag eenzaam onderaan en aan degradatie valt praktisch met meer te ontkomen. Dat de ploeg m groot geyaar verkeert, was aan het spel niet eens zo te merken Wel schroomden de spelers met er nogal hard m te gaan Voor de rust had MVV, met de van een voetoperatie herstelde trainer Bert van Veen weer aan de kant, al afstand kunnen nemen De kansen werden met benut, terwijl anderzijds Holland Sport het MVV met erg moeilijk kon maken. Niettemin zat deelman Van de Wetering met zonder werk, maar dat ging hem goed af. ïn de tweede helft nam MW toch verdiend de leiding, ai kwam het doelpunt nog onverwacht Vanaf de vleugel wilde Huib Bos voor zetten, hetgeen echter een schot werd Hoog in de hoek betekende dat 0—1 De kansen voor een redelijk resultaat voor Holland Sport verdwenen helemaal, toen Hans Bos voor 02 zorgde Na een algemene Maaslandse aanval trok Leo Jansen de bal terug, waarop Bos het werk afmaakte Groot Ammers kon door een verdedigmgsfout korte tijd later al gelijk maken: 1—1. Niettemin is HVO wel weer wat opgeschoven, maar twee pun ten lagen binnen bereik. Vooral in de tweede helft, nadat de rust nog met 00 was inge gaan. In die fase voor de thee kreeg Groot Ammers zelfs kan sen, en tot twee keer toe moest Hennie Drop de bal van de lijn halen. Invaller-doelman Peet Verhoef, voor de in Zweden verblijvende Van Eysden, verrichtte niette min goed werk. In het begin van deze competitie speelde de ze doelman nog in het zevende, maar door zijn goede spel klom hij snel op, om nu zelfs het eerste te halen. Bij Groot Ammers kwam het ge vaar steeds van Ton Viergever,, die met zijn schoten de Vlaar' dingse veste onder vuur narrj Hij was het ook die zijn ploeg naast HVO bracht, nadat de Vlaardingers in de vijfentwinJ tigs te minuut de leiding hadden genomen. Een door Maarten Bom ingeschoten bal kwam van de keeper terug hij de in de tweede helft uitblinkende Jan Alderliesten, en die liet die kans niet liggen: 1—0. Vijf minuten later al kwam Groot Ammers langszij, toen Cees Schilder de bal na een voorzet verkeerd raakte. Met de kans die daaruit ontstond wist Vier gever wel raad: 11. Waarmee de koek verder gedeeld bleef. Dinsdagavond speelt HVO vriendschappelijk bij het Rot terdamse Phoenix. De arbiter heeft het af gezien, Arie Paauwe krijgt een vrije trap mee. Vlaardingen Derdeklasser Vlaardingen, dat alleen gebaat was bij winst, gezien de precaire situatie op de ranglijst, was tegen DDNO erg sterk, maar scoorde niet Positief was in elk geval wel de rentree van Joop de Heer als voorstopper. Hij maakte een uitstekende indruk en gaf achter bij de groenwitten veel rust Ook Jan Rietveld paste weer in het team en behaalde op het middenveld een dikke voldoende. In de spits liep Dick Jansen en hoewel ook hij nogal wat kansen kreeg, sloeg de defensie van- de Hagenaars steeds weer op het laatste nippertje toe. Eenmaalf werd hij na rust in de grond geboord, maar de toch al zwak leidende scheidsrechter liet normaal doorspelen. Geen strafschop dus. Vlaardinger speelde vanaf het begin één van zijn betere wedstrijden Alleen was er geen afmaker. Wél kansen voor onder andere Jan Rietveld, Dick Jansen en Bongers. In de tweede helft werd het duel wat harder, maar er vielen geen klappen. Al had een strafschop wel verdiend geweest Vlaardingea Sunlight is voor lopig van de eerste plaats ver drongen. De Vlaardingers kwa men op eigen veld niet verder dan l—l tegen het laag ge plaatst* Pelikaan. Hillegere- oerg, dat met 1—0 bij Phoenix won, heeft nu de Itiderspiaats overgenomen. Sunlight heeft nu één punt achterstand, maar speelde ook een wedstrijd min der. De start van Pelikaan was verras send Sunlight kwam al snel in moeilijkheden, dte in de zeven de minuut onaangename vor men aannamen. Pelikaan kon toen profiteren van een misser van Sjaak Suvaal en dceiman Leo Verduijn was geslagen: 0—1. De taküek van Pelikaan werd toen meteen duidelijk. Na dat snelle doelpunt ging het mas saal in de verdediging, waar voor Sunlight nauwelijks door komen aan was Bovendien trok Pelikaan de buitenspelval veelvuldig open en daar liep Sunlight nogal eens in. Desondanks was er voor Sunlight nog niets aan de hand, zeker niet in de vijfentwintigste mi nuut. Voor hel doel van Peli kaan ontstond een doelworste- ling, en daaruit kon Boude wijn Groen van dichtbij m tikken: 1—1. Pelikaan bleef daarna verzet bie den met massaal verdedigen en op buitenspel spelen. Sunlight zag geen kans meer om aan de 1—1 stand nog iets te wijzigen, al kreeg het daartoe wel de kansen, Mar Verburg, Sjaak Suvaal en Boudewijn Groen he ten izi de tweede helft echter uitstekende kansen onbenut. De Lier In een bijzonder matige en eigenlijk oninte ressante partij voetbal deelden Lyra en PPSC broederlijk de punten: 0-0. En dat was voor beide teams het enige, dat nog positief was. Zo veranderde er op de ranglijst niets en het behaalde puntje hadden beide ploegen nodig om niet in de gevaarlijke zóne te recht te komen. Trainer van PPSC Hans Kostense, wilde dat tenminste als het enige positieve zien: "We hebben schitterende partijen voet bal gespeeld in deze compe titie, maar dan gingen we nogal eens de boot in op het eind van de wedstrijd, In deze fase van de competitie tellen voor mij alleen de punten nog maar en het zal mij een zorg zijn, hoe dat voor elkaar komt. We moe ten zorgen dat we buiten gevaar blijven en ik kijk alleen maar naar beneden en niet naar boven. Hand haven is het enige dat telt". Het doel van Hans Kostense werd snel duidelijk. Op papier rech terspits spelende Piet van Veen bleek niet vaak op die plaats te vmuen te rijn, maar speelde veelal achter zijn voorhoede om zodoende het middenveld van de Schiedammers meer kracht en inhoud te geven. Hans Vor- stenbos diende rich meestal op de rechterspitspositie aan als aanvaller. De thuisploeg had eruge mutaties in haar opstel ling. Ze was Herman Cevaal uit de ploeg gelaten en voor hem speelde Leo Dirkx, die het dui delijk beter deed dan Herman in de laatste partijen. Jan van Schie nam op het middenveld de plaats in van Arend van den Berg, maar halverwege de tweede helft kreeg hij weer last van zijn oude knieblessure en werd daarna vervangen door Herman Cevaal KANSJE De thuisploeg startte wat over tuigender dan PPSC. Een eer ste kansje wist Arie in 't Veld los te peuteren op een voorzet van Johan Voskamp, maar op het laatste moment werd zijn kogel geblokkeerd, zodat John Rost, de robuuste doelwachter van de Schiedammers, niet in aktie behoefde te komen. Na een kwartier loste Koen Win kelman een vreemd effectvol schot, dat daardoor het karak ter van een voorzet kreeg. De vreemd dwarrelende bal werd door de aanstormende linker spits Ton van der Linden op een haar na geraakt, zodat Ly ra goed wegkwam. De hierna volgende periode was duidelijk voor de Lierenaars. Er werd pressie uitgeoefend en de bezoekers moesten terug. De fraaiste kans kreeg Leo Dirkx in de 35e minuut, toen hij een voorzet van Nico Vermeer rake lings over kopte. Meer kansen kwamen er noch voor Lyra, noch voor PPSC. Wél werd ae strijd wat vinniger, maar de matig leidende arbiter Vneling uit Nieuw Leusden 2ag geen aanleiding om straffer op te treden, waardoor enige onaan genaamheden dreigden. Den ken we in dat opricht terug aan de eerste minuut, toen Mijndert van Veen op weinig zachtzinni ge wijze zijn visitekaartje afgaf door Leo Dirkx onderuit te ha len en m de tweede helft, toen Leen Voskamp hardhandig de enkels van Hans Vorstenbos op hun kwaliteit testte. De rust kwam in ieder geval met 0-0- Na de pauze ontfutselde actieve Leo Dirkx Henk Tettelaar de bal en zijn puntertje kwam prfi~ cies in de handen van John Rost terecht. In de vijfde mi nuut liet Arie in 't Veld een schitterende kans liggen, toen Nico Vermeer hem vrijspeelde, maar Arie's schot ging voor langs. Na een kwartier leidde een foutje van Lyra's libero tot een goede kans voor de Schie dammers. Koen Winkelman kon daardoor voorzetten, Nico de Vries liet de bal handig lo pen, waarna Ton v.d. Linden in goede positie de bal huizenhoog overschoo't Aad Alders kwam hem niet lang daarna vervan gen, maar het mocht niet meer leven m de brouwerij te bren gen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4