Gehavende Eexcelsior bedwingt nog niet9' De Hoek komt sterk terug EXCELSIOR '20 WIJST CONCURRENTIE AF Leen AdmiraalHopeloos is bet HBSS profiteert van fouten bij Heinenoord Hoekse Boys in blessuretijd langs Zevenhoven GSS gelijk Trainer Bierhuizen: „GDS niet in zijn spei laten komen" MAANDAG 28 MAART 1977 VDiSC/WW 5 -y:.1, - Maassluis Zowel Ad van Dongen (KWH) als Leen Admiraal (Excel sior Maassluis) ver kondigden dezelfde mening, „Een ge lijkspel? Tegen de verhouding. We hadden moeten winnen". Geen van beiden had gelijk. Want de 1-1 deling die uiteindelijk het resultaat van dit niet hoogstaande duel was, was wel fiü degelijk terecht. Admiraal echter had het beste excuus. Immers, Excelsior speelde met een vrijwel geheel ander elftal. Jan van Dijk en Aad van 't Hof hadden al eer der bekend gemaakt met be schikbaar te zijn. Peter van der Burg gmg vorige week door zijn enkel. Ferry Groeneweg en Aad van der Sande hadden gnep en Tonny Vonk verrekte op de traming een spier en kon dus ook met meespelen. Waar door Admiraal wei moest kie zen voor een jonge en dus oner varen formatie. AANVAL RVVH daarentegen had de 0-1 nederlaag van de eerste wed strijd nog vers in het geheugen. Ad van Dongen: „Bang waren we natuurlijk niet, maar we wisten wel dat Excelsior het gemakkelijkst te bestrijden is als de ploeg zelf de aanval op moet zoeken, Daar hebben we ook op gehoopt maar als ik dan hoor dat ze met zo veel inval lers moeten spelen dan begrijp ik wel dat dat aanvallen maar gedeeltelijk werd uitgevoerd". De wedstrijd werd waarschijnlijk daardoor een vrij slappe verto ning Het technisch vaardiger RVVH wilde om wat voor re den dan ook niet aanvallen, ter wijl Excelsior, dat alleen maar via de snelle Aad var. der San- de (bij speelde ondanks de koorts toch mee) kon. De Rid- derkerkse counter bleek toch na een half uur spelen succes te hebben. Toen wilde Gerard Bos de doorgebroken Martijn van Faassen afstoppen maar binnen het strafschopgebied werd de RWH-middenvelder neergelegd. Scheidsrechter Van der Hoest wees resoluut naar de stip. Waarna Cees den Har- tog het buitenkansje verzilver de: 0-1. Het was de kracht van Excelsior dat de ploeg doorging. Ook di rect na de aftrap de aanval opzocht en zodoende onver- RVVH e Lies Kardol brengt Excel sior weer naast RVVH Martijn Verwaaiien Den Haag Alleen voor de ijver al had Hoek van Holland in Den Haag bij koploper PDK op méér recht gehad dan een 2-1 nederlaag. Eerder in dit sei zoen trokken de Hagenaars in Hoek van Holland nog met liefst 1-5 aan het langste eind, maar dit keer liet een fel knok kende Hoekse ploeg het zover bij lange na niet komen, Sterker nog, met een beetje meer geluk nad Hoek van Holland er nog een puntje uit kunnen sle pen Want PDK, dat in de laat ste fase voor de rustaccoorden van goed blazende Zoetermeer- se arbiter Claassens een defini tieve afstand (2-0) leek te heb ben opgebouwd, dacht erin de tweede helft lange tijd wat al te gemakkelijk over en nadat Hoek van Holland via een fraaie kopstoot van Hans den Boer wat terug had kunnen doen raakte de Haagse ploeg in de ban van de zenuwen zonder, dat de équipe van trainer Nol Olsthoorn daarvan kon profile-J ren. ?DK, met ex-RVC'er Dick vanj der Toorn als onbetwiste uit-j blinker, hep zich vooral voor rust lange tijd stuk op de hech-l te Hoekse defensie waar laatste, man Peter Rooney wegens een schorsing ontbrak. De thuisclub had dan over het algemeen wél meer balbezit, het ontzettend zware veld was beslist in het voordeel van de verdedigende ploeg, m dit geval Hoek van Holland In de laatste vijf minuten voor de wisseling moest Hoek van Hol land echter toch twee keer bui gen Eerst moest doelman Frans Leerdam de doorgebro ken Delmonte-Lyon van een treffer afhouden door hem bij de benen te grijpen. De terecht toegekende strafschop mikte PDK's laatste man Hans Jung fraai achter Leerdam: 1-0. De Westlanders kregen drie minu ten later de tweede morele tik toen technisch begaafde mid denvelder Frits de Jong via de binnenkant van de paal op nieuw doel trof: 2-0. Energiek Erik Scheffers maakt het de Ridderkerkse defensie moeilijk. jillis van Dam (13) durft niet te kijken. wacht twintig seconden na de openingstreffer weer op gelijke voet kwam. Aad van der Sande zette vanaf rechts voor waarna de geheel vrijstaande Lies Kar dol gemakkelijk in kon kop pen: 1-1. .We zaten nog teveel aan die voorsprong te denken waar door de organisatie zoek was". En Leen Admiraal: „Dat was eindelijk weer eens een situatie waar ik al meer op gehoopt heb. RWH is een ploeg die zwak is in hoge ballen. Deze keer werd dat uitgebuit In an dere gevallen stond er niemand klaar voor de rebound. Het bleken de twee enige wapen feiten van dit rommelige duel te zijn. Zowel Excelsior ais RVVH probeerden nog wel de volle winst binnen te halen, maar toonden zich allebei te zv.ak in de aanval om echt gevaarlijk te zijn. De mooiste kans na rust kreeg Excelsior (dat toen weer speelde met Ferry Groeneweg voor Jillis van Dam) raaar de vrijstaande Erik Scheffers knalde voor open doel hoog over. Door de overwinning van Zwart Wit'28 staat Excelsior er nu wel erg slecht voor. Leen Admiraal De strijd leek volledig beslist, maar niets bleek minder waar na de rust. Hoek van Holland trok, waar mogelijk, energiek ten aanval en het nu wat hau tain opererend PDK moest te rug. In de tiende minuut lever de die Hoekse druk dan ook een volkomen verdiende tegen treffer op; Werner Kramer nam op links een corner en Hans den Boer knikte het leer ui terst knap achter doelman Hans Assendelft: 2-1. PDK raakte duidelijk van slag. Nerveus trachtte men orde op zaken te stellen. Olsthoorn wis selde té solistisch, maar zeker met slecht opererende George Flohr voor Van der Peppel en Gerard Bouwense draafde later op voor Ruud Muilwijk. Zonder resultaat evenwel, al moest doelman Assendelft nog alles geven om de gelijkmaker tegen te houden Aan de andere kant vuurde PDK's Tom van der Weele nog een keer snoeihard op het houtwerk Schiedam GSS is in de uitwed strijd tegen WIA geéindigd als het begonnen was: 00. In de eerste helft waren de Schie dammers sterk in de meerder heid en hebben in die periode zeker vijf opgelegde scorings kansen gehad. Twee schoten van Slem van Gerven in het zijnet, een schot van Jan van Bockum op de staander en ook Aad Kerkhof zag tot twee maal toe de bal net langs de verkeer de kant van de doelpaal gaan. Het zat de Schiedammers met mee en aan geluk had WIA dan ook niet te klagen. In de tweede helft zakte het spelpeil danig en was goed merkbaar dat de spe lers naar het einde van de com petitie verlangen Ook moest na rust Siem van Gerven gebles seerd het veld verlaten en zijn plaats werd ingenomen door Robbie de Hoer. „Als je Siem kwijt bent, zegt dat wel wat voor het elftal", was het com mentaar van GSS oefenmeester Henk Steenbergen Met nog twee wedstrijden te spelen is het voor GSS nog steeds moge lijk om als derde op de ranglijst te eindigen Hoek van Holland Ruim tien minuten heeft Henk Sterrenberg zaterdag mogen „genieten" in de hoofdmacht van Hoekse Boys. In de tweede helft mocht hij opdraven als vervanger van Aad Moerman. Aad maakte zijn rentree bij Hoekse Boys na een langdurige blessure en Het zich in de tweede helft vervangen. Het optreden van Sterrenberg was ronduit spectaculair al was dat zeker niet in positieve zin. Een keiharde charge leverde hem al na luttele minuten een waarschuwing van de scheidsrechter op. Na precies veertien minuten in het veld te zijn geweest spuwde Sterrenberg naar een tegen- startder De scheidsrechter zag het met zelf, maar op advies van de grensrechter en met het speeksel op het shirt van de Zevenhoven-speler kon Sterren berg voortijdig de kleedkamer opzoeken. Het was daarbij v2- meer merkwaardig dat Hoekse Boys pas na dat meid ent en scheidsrechter wenste in te i grijpen. Afgezien van het inci-j dent Sterrenberg leek de wed-| strijd te gaan aflopen met een, 0-1 overwinning voor Zevenho-| ven. Maar de scheidsrechter! vestigde tenslotte nog een keer1 de aandacht op zich. In de! tweede helft namelijk haddenj de bezoekers veelvuldig en opi alle mogelijke manieren gepro-j beerd het spel op te houden. echter: „Hopeloos is het nog steeds ruet. Natuurlijk is het erg jammer dat deze uitslagen binnenkomen maar vergeet niet dat we onze concurrenten nog krijgen. En gezien het spel van de laatste weken heb ik alle vertrouwen in deze ontmoe- Schiedam HBSS en Hemenoord hebben in deze competitie de i punten broederlijk verdeeld. Verloren de Schiedammers de uit- j wedstrijd met I0, nu wonnen de mannen van trainer Szalay op eigen bodem, 3—1. met tien man spelend, een aan- Toen de vijfenveertig minuten vaardbaar niveau ging berei ken. Overigens wist Zevenhoven na een kwartier al op een 0-1 voor sprong te komen en het zag er helemaal met naar uit dat Hoekse Boys kans zou zien om langszij te komen. Het spelsys teem van de boys was dan ook onbegrijpelijk angstig. Om ook in een thuiswedstrijd met slechts twee spitsen te opereren getuigt van erg weirug zelfver trouwen. Bovendien was Aad Moerman (naast Cees van der Pol) één van die twee spitsen Maar na een zeer langdurige blessure en met een nog steeds zwaar ingepakte knie wilde Aad er bepaald (en waarschijn lijk terecht) nog met voluit te genaan. Hij het zich veelvuldig zakken naar het middenveld zo dat Van der Pol eenzaam en verloren in de spits doolde, ter wijl er op het middenveld een overschot aan mankracht was Het keiharde ingrijpen van de Zevenhoven-verdediging ver hinderde die „tweede lijn" ech ter om doeltreffend te opere ren Zoals trouwens ook Cees van der Po] meerdere malen schandalig werd aangepakt zonder dat de waren verstreken wenste de j fluitist dus rustig door te gaan j fj En zo kon het gebeuren dat nai zes minuten in „blessuretijd"! Cees van der Pol toch nog ge-j I lijk kon maken. i Wat nerveuzer dan anders stond Excelsior-doelman Gerrit Geurtsen op de middenstip. Vlak voordat de wedstrijd Excelsior M—RVVH zou beginnen werd de lange doelman gehuldigd voor het feit dat hij zijn 300ste wedstrijd voor het eerste elftal speelde. Hij kreeg uit handen van vice-voor- zitter Van Dijk een hangklok, van aanvoerder Harts Flaatzer een waardebon en van Cees Steketee, aanvoerder van RVVH, een bos bloemen. Gerrit na bet 1—1 gelijkspel tegen de Ridderkerkers: „Een overwinning was natuurlijk een erg leuk kado geweest Maar goed, de wedstrijd op zich was voor mij toch wei erg leuk. „En terugblikkend: „Ik speel nou dertien seizoenen bij Excelsior en natuurlijk maak je dan nogal wat mee. Het hoogtepunt? Eigenlijk alle kampioenschappen vanaf de derde klas. En het dieptepunt was voor mij de 6—4) nederlaag tegen Spakenburg. Ik geloof dat dat de grootste nederlaag is gewee„+ die ik heb meegemaakt." En die kansen heeft Heinenoord al zelfs m de eerste helft gehad Doelpunten bleven echter uit Voor de rust was het duidelijk merkbaar dat de wedstrijd uit sluitend voor de statistiek ge speeld moest worden Beide teams staan in het midden van de ranglijst. Heinenoord had in die eerste helft nog de meeste inzet en vooral Bas Verbaas stichtte menigmaal verwarring in de Schiedamse verdediging De tweede helft begon sensatio neel De aftrap van Jan Lam- mers werd nonchalant geno men door de bal voor de voeten van Martin Meijer te spelen, die direct Wim van Est met een pass bediende Van Est kon er echter net niet bij en het was Gerard de Geus die de bal in eigen doel werkte Na deze ge lukkige voorsprong kwam HBSS goed uit de startblokken De gehele ploeg gmg er voor knokken en daar ook Heine noord veel uizet toonde, werd het toch nog een aantrekkelijke tweede helft Na zeven minuten kreeg Martin Meijer de bal op rechts toege speeld net over de middenlijn De Heinenoord-verdedigers he ten hem geheel vrij opkomen Doelman Jan Preesman stond te ver voor zijn doel en rekende ook op een voorzet. Meijer le- Schiedam De naaste belager van Excelsior '20, het Haagse GDS, is gisteren in Schiedam van een koude kermis thuisgekomen. De Hagenaars verloren het duel met niet minder dan 51, waardoor de mannen van trainer Aad Bier huizen hun team in een floris sante uitgangspositie voor de promotie hebben gerangeerd. Ondanks de stromende regen en het steeds zwaarder wordende veld, speelde Excelsior een bijzonder goede partij voetbal, waarin vooral het werk van Ene Gudde op het middenveld opviel Met een enorme inzet was Ene overal te vinden waar dat nodig was. Hij mag zonder meer de grote inspira tor van Excelsior genoemd worden, zonder de overige spelers te kort te doen. De uiteindelijke overwinning van 5—1 bjkt fors uitgevallen te zijn. Dat is zeker niet waar, want met wat meer geluk zouden de cijfers nog duidelij ker in het voordeel van de Schiedam mers zijn geweest. Immers, er waren perioden waarin GDS volkomen werd overspeeld. Het concept „aanvallen" werd al vanaf de aftrap goed opgevolgd. Tieman zag tot zijn grote ontsteltenis, na een schot van hem, de bal via de binnen kant van de paal weer het veld inko men. Gudde kreeg een met te missen kans, maar faalde op het juiste mo ment, maar aan alles was te zien dat een Schiedams doelpunt met kon uit blijven. Dat kwam ook ui de tiende minuut Uit een voorzet van Peter van der Hoeven kopte Fred Clareys schitte rend in: 1—0. Excelsior bleef door drukken, maar zonder verder succes. Tien minuten voor rust leek er even een domper te komen op het spel van de thuisclub. F.ea gruwelijke dek- kingsfout had tot gevolg dat bij een vrije trap GDS tot de gelijkmaker kon komen: 1—L Excelsior bleek ech ter niet aangeslagen en twee minuten voor rust nam het uit een voorzet van weer Peter van der Hoeven door Tieman met een kopstoot weer de leiding: 2—1. Ook na de rust weer een fel aanvallend spelend Excelsior, dat na dne minu ten succes had. Peter van der Hoeven lanceerde weer een voorzet Nu was John Kloppers er bij om beheerst de bal tegen het nylon te ukken. 4—1. Wegens blessures werden voorstopper Wim Rademaker en Peter van der Hoeven vervangen door resp Dahl en Woutersen Het was laatstgenoemde die met het mooiste doelpunt van de wedstrijd Excelsior op 51 bracht. Een voorzet van John Kloppers kopte hij languit vallend schitterend in. Na dit doelpunt geloofde Excelsior het wel Het had laten zien, dat het met voor mets aanspraak maakt op de titel en mede-kandidaat GDS voorlo pig overtuigend teruggewezen. pelde echter de bal over de doelman heen en dat betekende 2-0 „Na deze twee treffers zijn wij wat geschrokken", erkende trainer Koers „Wij hadden in totaal nog maar zestien doel punten tegen m zeventien wed strijden en nu krijg je er bin nen tien minuten twee om je oren" De spanning kwam weer volkomen terug toen drie minu ten later Harry Verschoor met een lob in een moeilijke hoek tegen kon scoren HBSS kwam toen damg m moeilijkheden en Heinenoord kreeg kansen bij de vleet Vooral Jan Lammers moet zich na afloop erg onge lukkig hebben gevoeld Eerst miste hij, toen keeper Cees Ver dam al was verslagen, en ver volgens schoot hij ie zacht :n en kon Henk Scharlo, die was gewisseld voor Chris van Eijk, op de doellijn redding brengen. In de dertigste minuut wisselde trainer Koers verdediger Ge rard de Geus in voor Arie Groenendijk. Tien mïnunlen voor tijd was het weer Jan Lammers, die te zacht inkopte na een voorzet van Hany Ver schoor. Het lukte niet bij Hei nenoord. Het vonnis werd defi nitief voltrokken toen vijf mi nuten voor tijd Adrie Groenen dijk een overtreding beging te gen Martin Meijer. De goed leidende scheidsrechter Hage- man uit Delft kende resoluut de Schiedammers een penalty toe. Martin Meijer nam zelf de strafschop, maakte geen fout en besliste de strijd door de bal onhoudbaar achter doel man Preesman te schieten en daardoor de eindstand op 3—1 te brengen. De Hongaarse oefenmeester van HBSS, Zoltan Szalay na afloop- „Het was geen hogeschoolvoet- bal, maar ik ben zeer tevreden over de inzet van mijn team De tegenstander had een goed elf tal met een moeilijk te passeren verdediging. Ik ben er trots op dat wij dit elftal drie doelpun ten hebben tegen gegeven. Dat heeft nop- geen ploeg gepres teerd in deze competitie". Hei nenoord heeft nu twintig pun ten mt achttien wedstrijden en HBSS heeft één punt minder, maar ook nog een wedstrijd minder gespeeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5