Passage/'VCJ stevent op kampioenschap af MVC blijft tweede na zege op Be Fair HANDBALTEAMS MOETEN' WENNEN Martini! vanavond kampioen? Winkelman passeert Balvers in eindsprint S HONKBALLERS OEFENEN Intermmmi opnieuw mei 3-0 geHopt Nederlaag voor Shell-dames Veel wedstrijden afgekeurd MAANDAG 28 MAART 1977 TO/SC/WW 7 Intermezzo passeert de verdediging van Passage Schiedam De Schïedamse volleybalclub Passa ge/VCJ bouwde afgelopen zaterdag alvast een heel klein feestje. Nog geen kampioensfeest, nee, dat nog niet, maar na de met 3-0 gewonnen confrontatie met concurrent Intermezzo speelt de vraag, welke ploeg de Schiedammers nog van de titel kan afhouden. Passage/VCJ heeft, met nog drie wedstrijden te spelen, Intermezzo van zich afgeschud. Misschien gebeurde het wat minder overtuigend dan in de eerste wedstrijd, maar toch, opnieuw werd bet 3-0. En nog steeds is Passage in deze competitie ongesla gen... Passage /VCJ-Intermezzo, géén kampioenswedstrijd? Officieel misschien niet, .maar de weten schap dat de verliezende ploeg zo goed als zeker zou moeten afhaken, maakte het duel tot een semi-kampioenstreffen, compleet met de nerveuze span ning die past bij een beslis singsduel. En dus reisde Intermezzo vanuit Middelharnis af met een volle supportersbus. Daarom ook vulden de tribunes in de Schïe damse sporthal zich met lui druchtige toeschouwers Géén kampioenswedstrijd? Wanneer het straks echt gaat gebeuren, kan de sfeer van zaterdagavond nauwelijks worden overtroffen. Daarom ook gingen de vuisten van de Schiedamse spelers triomfantelijk omhoog, in de richting van de trouwe suppor ters, die de voetbalinterland Belgiê-Nederland hadden afge zworen. Volleybal, omgeven door zoveel sfeer, verdient een betere entourage dan de grau we sporthal Margriet Dat Pas sage/VCJ in een dergelijke ac commodatie tot zulke prestaties kan reiken, dwingt echter ie ders bewondering af. En een groot deel van deze be wondering kan worden afge wenteld op de schouders van trainer/speler Lex Masten broek. De 33-jange Rotterdam mer is er in geslaagd van Pas sage's herenteam een hechte eenheid te maken. Masten broek, zelf het onbetwiste mid delpunt in de Schiedamse ploeg, slaagde er in om gerouti neerde spelers als Jan Brussé (29), Hans Soeters (32), Ben Horstman (26) en Stef Wiersma (23) opnieuw te motiveren, maar Weid ook het oog gericht op de toekomst, door drie 17-ja- rsge spelers aan de selectie toe te voegen: Pieter Both, Hans Landheer en Alex Moret. En dit team, dat meer dan welke ploeg ook een mixture is van routine en talent, heeft thans een unie ke kans om het Schiedamse volleybal weer naar een hoger plan te tillen. Want al ging het zaterdagavond tegen Intermezzo heel wat moeizamer dan in de eerste wedstrijd, dat Passage/VCJ de sterkste is, werd door de diep ontgoochelde tegenstanders vol- o Het sterk aanvatlende Pas sage ziet hier een smash af gestopt hard slaande aanval, die, als de Schiedammers eenmaal in hun ritme zijn, met is af te stoppen. Op die momenten is Passage oppermachtig. mondig toegegeven. Passa- Maar de Schiedamse ploeg be- ge/VCJ steunt vooral op een schikt ook over een hoog en goed sluitend blok, waarop menige vijandelijke aanval bot weg stuk loopt Ook op dit on derdeel is Passage superieur aan alle tegenstanders. Dat de Schiedammers er desondanks niet in slaagden voorsprongen van 9-1 en 6-0 in resp. de eerste en tweede set om te zetten in duidelijke setzeges, is het ge volg van de ijver om elke aan val toch maar zo spectaculair mogelijk te laten eindigen. Op die momenten, als het ritme door enkele ondoordachte ac ties even werd verstoord, kwam Intermezzo naderbij. Niet door eigen kwaliteiten, maar wel door de te gretige Schiedamse aanvalsdrift. Op die momenten is routine vaak van doorslaggevende betekenis. En omdat Passage/VCJ, zoals het deze competitie speelt, kan terugvallen op spelers met veel ervaring, kon Intermezzo slechts in de laatse set even echt gevaarlijk worden. Passa ge, dat toen al via 15-13 en 15-10 op 2-0 was gekomen, keek in die fase van de wedstrijd voor het eerst tegen een achterstand aan: 11-13. Toen brak het tu mult op de tribunes pas echt goed los. Plotseling sloot het Schiedamse blok weer perfekt en herkreeg de harde aanval weer zijn bekende zuiverheid. De explosie duurde welgeteld vier minuten, toen maakte Pas sage zijn spontaanste vreugde dans van dit seizoen: 15-13. Het kampioenschap van de Schie dammers is nu wel heel dicht binnen handbereik gekomen... Schiedam In de zaalvoetbalcompetitie zijn in het pro gramma voor vanavond en donderdag hoofdzakelijk wed strijden in de derde klassen C en D opgenomen. De enige wedstrijd in de eerste klas is SC Botlek tegen VDL uit Maassluis. VDL kan in deze wedstrijd weer twee punten aan zijn totaal toevoegen en kan daardoor de vierde plaats bereiken. Tegenstander SC Botlek is al gedegradeerd en zal het volgend seizoen zijn geluk in de tweede klas moeten beproeven. In de derde klas kan het nog steeds ongeslagen Martinit in de Maassluise Olympiahal vanavond kampioen worden. Afgelopen donderdag verloor naaste concurrent Hermes DVS met 1-3 van BFC. Martinit heeft nu, met nog drie wedstrijden te gaan, zes punten voorsprong op Hermes. Aan een gelijkspel tegen FC Vercom hebben de Schiedammers genoeg om de titel binnen te halen. WK komt deze week tweemaal in het veld. Maandag komt het uit tegen Europoint en donderdag moet de ploeg het opnemen tegen GGK. In de Margriethal speelt Demos vanavond tegen koploper Activitas FC Nieuwland zal deze ontmoeting met spanning volgen, want ziet Demos kans winst te behalen, dan kan FCN'66 donderdag met eveneens winst op Activitas op gebjke hoogte komen Even eens in de Margriethal komen Ursus en SPSV tegen elkaar uit. De Schiedamse politie heeft één punt meer als Ursus, dus kan het een spannende ontmoeting worden. BFC tegen HBSS is eveneens een strij'd tussen twee gelijkwaardige ploegen. HBSS heeft twee punten minder als het team uit Bijdorp. DRZ krijgt het heel moeilijk tegen DCMR. De ploeg van Jan Nels heeft tien punten minder en moet ook vanavond maar niet op winst rekenen. Hermes DVS, dat de laatste kans heeft verspeeld, moet in de Lijnbaanhallen uitkomen tegen de Vlaar- dingse scheidsrechters en kan daarop de volle winst behalen. Voor EEWIK is het te hopen dat SVf) komt opdagen. Vorige week wachtte HVO tevergeefs op deze tegenstander. Excelsior Maassluis, dat naar de vierde plaats is afgezakt, ortmoet vanavond HVO in de Olympiahal. De Vlaardingers hehben de laatste weken goede successen geboekt en zijn nu een goede middenmoter in de derde klas D. Voor donderdagavond staan de bekerwedstrijden PPSC-Schiedam en Voorwaarts-Groenoord op het programma. PPSC zal wel met veel moeite hebben met zijn stadgenoten en 2ai de volgende ronde wél halen. Voor Groenoord kan dat nog met gezegd worden, als bet uitkomt tegen Voorwaarts Beide teams staan gelijk voor de competitie in de eerste klas Mocht Groenoord er met in slagen, dan blijft er in de bekercompetitie nog maar slechts één team over uit het Waterweggebied De uitslagen van donderdagavond waren: Europomt-BKB 1-2, DCMR-EDS 0-3, SPSV-FC Vercom 2-0, Martuut-VSV 4-0, Demos- WK 1-6, WHR-Ursus 2-0, Hermes DVS-BFC 1-3, HBSS-DR2 3-2. Schiedam Het herenvolley balteam van Passage VCJ leverde afgelopen zaterdag een glanzende prestatie door mede koploper Inter mezzo in een enerverende wedstrijd met 3-0 te ver slaan. Door deze winst staan de Schiedammers nu twee punten vódr op Inter mezzo en maken, met nog drie wedstrijden te spelen, een goede kans op het kam pioenschap. Ook de dames van Passage won nen afgelopen zaterdag. Binnen drie kwartier werd Flits met 3-0 opgerold. Als de dames vrijdag avond tegen Volley opnieuw weten te winnen, is het vrijwel zeker dat Schiedam dit seizoen twee kampioenen kan huldigen. Voor het Maassluise MVC was er eveneens winst. Met 3-2 werd Be Fair verslagen, waardoor MVC niet meer van de tweede plaats kan worden verdrongen en zeker is van het spelen van promotiewedstrijden op 14 mei. Volley'68 behaalde afgelopen vrij dag in Vlaardmgen eveneens twee overwinningen. De dames bonden met 3-0 Delta aan de zegekar, terwijl de heren het zwakke Foranto met de zelfde cijfers klopten. Alleen voor de Shell-dames was er geen winst In Rotterdam moesten 2ij met 3-0 in Alexandria hun meerdere erkennen. MVC Hoewel de dames van MVC een royale voorsprong hadden op nummer drie van de ranglijst, Be Fair, was dit dc enige ploeg die MVC in theorie nog van de tweede plaats kon verdringen. Zo ver heelt de Maassluise for matie het niet laten komen. In een overigens matige wed strijd, waarin MVC toch een punt aan Be Fair heeft moeten afstaan, is de tweede plaats definitief in veiligheid geko men, Be Fair bood aanvanke lijk meer tegenstand dan werd verwacht en slaagde er zelfs in na verlies in de eerste set, de beide volgende sets te winnen en zo op 2-1 te komen. Coach Theo Verrips onderkende het gevaar cn gaf Joke van Bee- kum opdracht het spelverdcien van Mieke Vijfwinkel over te nemen, omdat deze kennelijk haar dag niet had. Deze wissel gaf de ploeg net dié impuls die nodig was om tot winst te ko men. Met 11-15 en 8-15 werden de beide resterende sets in winst omgezet en bleef MVC nog juist aan de voordelige kant van de score. De dames van Passage VCJ had den in de generale repetitie voor het belangrijke duel van aanstaande vrijdag tegen Vol ley, geen moeite met het Pa- pendrechtse Fhts. In nauwe lijks drie kwartier speelde een gemotiveerde thuisclub deze zwakke tegenstandster van het veld. Met de setstanden 15-2, 15-4 en 15-7 was de 3-0 winst snel een feit. Ook concurrente Volley'68 won met 3-0. De in haalwedstrijd tegen Delta le verde de Vlaardingse dames geen problemen op. Ondanks dat Clary van der Tuyn de eerste set aan de kant bleef, werd het 15-7. Ook de tweede set, nu wél met Clary van der Tuyn, werd eenvoudig tot winst gebracht: 15-5. Vooral Aaf Verbrugge speelde aanval lend erg goed en scoorde regel matig. In de derde set wist Volley het wel, de concentratie liep terug en er werd minder goed verdedigd. Een verdedi gend juist erg sterk spelend Delta wist in deze set goed naast de Vlaardingse dames te blijven. ïn de laatste fase was het toch weer Volley dat iets meer inhoud had en met 15-13 tot 3-6 kwam. De Vlaardingse heren hadden met het laag geplaatste Foranto weinig moeite. Volley startte matig en kwam met 2-5 achter. Toen de geest over de ploeg vaardig werd was het met Fo- rante snel gedaan. Vooral Al- bert Schaap speelde aanvallend sterk zodat de eerste set met 15-5 in Vlaardingse handen kwam. De tweede set verliep eveneens gunstig voor de thuis club. De tegenstanders hadden een slecht blok waardoor Vol ley opnieuw, ditmaal met 15-6, op setwinst kwam. De derde set werd het wat moeilijker, voor namelijk door eigen concentra tie, maar ook deze werd m winst omgezet en de 3-0 zege was binnen. De dames van Shell waren de enigen in het Waterweggebied die een nederlaag leden. In Rotterdam werd van Alexan dria met 3-0 verloren. De eerste set was voor de thuisclub met 15-11. Shell kwam in de tweede set sterk terug en liep uit naar 3-14. Het laatste punt bleef uit en Alexandria kreeg de kans terug te komen. Met 16-14 kwam het op 2-0. Ook in de laatste set liet Shell het afwe ten en met 15-10 werd het een 3-0 nederlaag. Den Haag In zware regenval cn een ijskoude wind, die het uiterste van de renners vergden, hebben de renners van Harga de voorjaarswedstrijden afgesloten met meer sekses dan in de voorgaande wedstrijden. Als eerste werden de nieuwelingen weggeschoten voor een wedstrijd over veertig kilometer. Reeds vanaf de start was het overwinning 2eker zijnde Dol- Fred Dolman, die het zien grote man, op de streep wist te klop- plannen te hebben en probeer- pen. de een gat te slaan. Dit werd Bij de junioren het trio dat de eerste instantie door toen nog vol strijdlust zijnde renners in de kiem gesmoord, daar zij wisten dat Dolman, eenmaal weg zijnde, moeilijk te achter halen is Enkele ronden later weer een uitval van Dolman en nu kreeg hij alleen de Hage naar van Dalen in het wiel mee. Bleef de voorsprong in de eerste ronden beperkt tot een hon derdtal meters, daarna groeide de voorsprong uit tot 40 secon den. Daar Dolman echter al het werk alleen moest doen (Van Dalen kon alleen maar volgen) moest hij in de laatste tier» kilometer de tol betalen voor zijn inspanningen en werden de twee vooraan ingelopen. Met nog drie ronden te gaan was alles weer bijeen en werd het duidelijk, dat de eindsprint (waarin Dolman erg goed is) de beslissing moest gaan brengen. Aan die eindsprint werd deelge nomen door negen renners, waaronder vijf renners van Harga, zodat een overwinning er dik inzat. Niemand had eqh- strljd (Balvers, Steens en Win kelman) tussen hun Haagse te genstanders opnam. Reeds van af de eerste meters liet Balvers er geen twijfel over bestaan, met speciale plannen naar Den Haag gekomen te zijn. Hij de marreerde in de tweede ronde en wist een honderdtal meters voorsprong te nemen. Doch on der druk van het peloton moest hij na enkele ronden toch be zwijken en werd ingelopen. Juist toen hij werd ingelopen, demarreerde hij opnieuw en naar nu leek voorgoed. Goed doorgaand werd zijn voor sprong steeds groter en leek niets meer een zege in de weg te staan. Hadden de overige twee van Sintmaartensdijk in het begin goed stopwerk ge daan, toen vergat Winkelman even zijn taak en ging in de aanval achter Balvers. Wat nie mand meer voor mogelijk had gehouden gebeurde en Balvers (later zeer nijdig over dit on verstandige optreden van Win kelman) werd ingelopen. j ter op John Roozenburg (Spar- Met nog vier ronden te gaan alles taan) gelet, die tijdens de gehele wedstrijd alleen maar had mee gereden en zich nooit met het werk aan de kop had bemoeid. Deze was het die een van de De UVG-verdediger blokkeert het schot van Treffers Schiedam De eerste veldhandbalzondag heeft over het algemeen weinig spelvreugde gebracht. De meeste ontmoetingen werden door de arbiters afgekeurd, terwijl de doorgaande wedstrijden, veelal op verharde velden, weinig fraais boden doordat er vele plassen op de velden bleven staan. De bal zat dan ook snel vol water en had op het laatst meer weg van een zeemlerenlap dan van een goed bespeelbare handbal. De heren van HoUandiaan heb ben echter enig voordeel uit deze situatie behaald, daar zij minder moeilijkheden hadden met het veld dan koploper Vi res, waar HoUandiaan op be zoek was in Gouda Holland- laar. kwam vrij snel op een 0-2 voorsprong, door treffers van Jan van Vbet en Martin van der Vlies. Het vrij fel aanvallende Vires, dat met een 6-0 verdedi ging opereerde, kwam goed te rug en bracht de stand onder andere door een straf worp weer m evenwicht Maar Hol- landiaan liet zich met uit het evenwicht brengen en met tref fers van Jan van Vliet, Ludo van MJ en Joep van Mor set, bepaalde het de ruststand op 2-6. Direct na rust was het Lu- do van Mil die HoUandiaan naar 2-7 tilde, maar kort hama zag HoUandiaan de Goudse ploeg tot 4-7 terugkomen, een gevolg van enkele verdedigmgs- fouten. Holland taan schakelde hierop over op balbezit en had daar mee het gewenste resultaat Schoten van Joep van Morsel en Rob van der Linden, brach ten HoUandiaan een 6-9 zege, dat daardoor Vires tot op één punt is genaderd. DWS De dames van DWS hadden in de aanvang van de strijd met Jong Ade veeï problemen met de vele plassen die er op het verharde veld stonden en had den snel een 2-0 achterstand. Maar geleidelijk aan kreeg DWS vat op het spel en wijzig de de achterstand voor rust in een 2-4 voorsprong. Na rust kon DWS echter weinig goeds meer deen in de ogen van de arbiter, die zelfs dreigde de strijd te staken vanwege het ruwe verdedigen van DWS, iets dat totaal tegen het spelbeeld indruiste. Jong Ade had hier door de kans de achterstand om te zetten in een 6-5 voor sprong. In de laatste minuut deponeerde Lenïe van ter Windt voor DWS de bal nog in de touwen, maar deze treffer werd tot Ieders verbazing afge keurd. De heren van Wilton hebben op een spekglad veld hekkesluiter Snelwiek II nog verder in de zorgen gebracht. Ook hier was er weinig sprake van handbal, omdat de bal vrijwel met te bespelen was. Toch hebben de spelers er nog aUes aan gedaan om er wat van te maken. Wilton had duidelijk wal meer techni sche vaardigheid dan de Rotter dammers en bracht de rust stand met 5-4 op haar naam Ondanks de beperkte mogelijk heden werd de strijd na rust levendiger en heeft Snelwiek alles ingezet om de achterstand weg te werken. Het slaagde daar met m en met een 9-8 zege vergrootte Wilton haar voor- sprong op Snelwiek II tot zes punten De heren van UVG hebben wei nig problemen gekend met de f.£ .éfoti Paniek bij UVG, dat overigens vrij geakkelijk won Treffers, dat momenteel een moeilijke periode doormaakt. Intern liggen de zaken wat Overhoop bij de ploeg uit Krimpen aan den IJssel, die hierdoor niet in haar normale spel kon komen. UVG maakte hiervan dankbaar gebruik, on danks de veelal doorglijdende bal cn zette Treffers voor rust op een 7-1 achterstand. In de tweede helft was het hek volle dig van de dam cn als er niet 2ovecl balverlies was geweest, dan had de einduitslag nog ve le malen groter geweest dan de nu door UVG behaalde 17-3 zege. weer bijeen en ook hier moest de sprint de beslissing gaan brengen. In deze sprint zaten de renners van Sintmaartensduk goed voorin. Als eerste wist Winkelman zijn wiel over de streep te drukken voor de zeer teleurgestelde Balvers en als derde Steens Bij de liefhebbers een zeer sterk rijdende Bert Rietveld (Harga- Sïntmaartensdijk) die elke ont snapping goed wist te volgen en zijn tegenstanders niet uit het oog verloor. Door het zeer koude en natte weer zochten vele renners voortijdig het waslokaal op, maar dit waren meestal renners die er afgere den waren en het niet meer zo zagen zitten. De uitslagen. Amateurs 50 kilo meter 1.12.49 uur 1. Henk van Weers (Kampioen), 2. Cees Dijkhuyzen (Kampioen), 3 Hans Langeweg (Kampioen), 4 Arnold Erners (Spartaan), 5. Cees Vrolijk (Sparta) Liefheb bers 5C kilometer 1.12.53 1 Bert Rietveld (Harga), 2 Leo Noyer (Kampioen), 3 Jan Kaiser (Spartaan), 4. Leo Houtzager (Spartaan), 5. John de Bruyn (Spartaan) Junioren 50 kilome ter 1.12.53 uur i Cees Winkel man (Harga-Sintmaartensdijx), 2. Perry Balvers (Harga-Smt- maartensdijk), 3. Ton Steens (Harga-Smtmaartensdijk), Ben Bey (Kampioen), 5 Wnn van Rijswijk (Spartaan) Nieu welingen 38 kilometer 58,39 mi nuut 1 John Roozenburg (Spar taan), 2 Fred Dolman (Harga), 3 Arie Don (Spartaan), 4 Jan Noord ijk (Harga), 5. Rien van de Helm (Spartaan), 6. Bennie Keeze (Harga), 7 Rudie de Bruin (Harga), 8. Jan van Dalen (Sparta), 9 Dick Krouwei (Har ga), 10. Ron Adema (Kam pioen). Vlaardicgen Het slechte weer dreigt de oefenwedstrijden van de honkballers danig te versto ren. AUe teams m het Water weggebied hadden voor zowel zaterdag als voor zondag wed strijden op de agenda staan. Zaterdag lukte het nog wel, maar zondag werden alle wed strijden afgelast. VS Holy speelde thuis tegen het Rotterdamse St Lodewijk Wer per Ab Brumekool gooide in deze wedstrijd 6—5—-5 en werd door zijn veld vier maal in de steek gelaten Beste slagman was Cedric Pierre, die uit vier beurten drie honkslagen plaat ste De uitslag 5—5 is wat ma tig, maar toch was coach Bob Soudijn over het vertoonde spel tevreden. Ook Schiedam kon alleen zater dag spelen. In Den Haag was de interregionale jeugd van Storks de tegenstander. Na een wat onwennig begin ging de Schiedamse aanval goed draaien Met acht honkslagen, waaronder een homerun van Wout Don, won Schiedam met 3—16. De totale cijfers van de beide werpers Rob Stijl en Fred Keymer waren, 7—75. Ook Groenoord speelde zaterdag. In Kethel was de volledige se lectie van het Haagse VUC aanwezig." Met Hans Vroon als startende werper die in vijf innings negen maal drie slag gooide won SK Groenoord met 61. Ook hier werd een home run geslagen, waarvoor Hans Vroon verantwoordelijk was.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7