SCHIEDAMSCHE COURANT Geen subsidie voor Landstraatkwartier Reizend podium in plaats van Plantage-schelp Opbouwwerk wil ook meepraten over wijknota'g DE 30.000-STE IS ER Politie lost misdaden op J Ik neem dé proef Rijkscommissie geeft negatief advies: n I Hardrijders op de bon Twee inwoners Schiedam slachtoffer vliegramp Agent gewond Wat gebeurt er nu eigenlijk BINNEN KORT in Vlaardingen aan de Westha- venkade naast het postkantoor? Over 2 dagen weet u 't Ongemak voor bruidsparen Ria Beckers naar Schiet?1*""" Dinsdag 29 maart 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25799 _4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst H4144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Stichting Schie dams Werkgeversinstituut ten behoeve van Opbouw werk is, net als de diverse bewonersverenigingen, onte vreden over de samenstelling van de subcommissie die de discussienota's bespreekt over het wljkberaad en wij- kwelzijnsvoorzieningen. Gis termiddag heeft men het col lege van burgemeester en wethouders een brief ge stuurd, waarin dringend wordt gevraagd de stichting ook in de subcommissie op te nemen. Het schrijven is tevens gericht aan de leden van de raads commissie voor sociale zaken en volk®gezondheid, die de sa menstelling van de subcom missie enige tijd geleden heb ben vastgesteld. „Het heeft ons bevreemd dat de SSWO er niet bij is betrokken. Het opbouwwerk zal immers een vitaal onderdeel uitmaken van de wijkwelzijnsvoorzie- ningea het moet tot stand worden gebracht in nauw kontakt met de bevolking, waartoe een geëigende wijk- overiegstructuur gerealiseerd moet worden", zo schrijft het bestuur van de stichting. De bewonersverenigingen vin den, dat zij meer vertegen- woodigers in de subcommissie moeten hebben. Zij vinden, dat wethouder Eef Collé het eerst met hen eens moet zien te worden en daarna zelf maar in de gemeenteraad moet kijken, hoe hij het met de politieke partijen eens wordt. Vlaardingen De ge meente Vïaardingen heeft voorlopig niet te rekenen op een toeken ning van het predikaat Goed en Goedkoop voor de bouw van het woningcomplex in het Landstraatkw artier. De rijkscommissie Goed en Goedkoop, die de minister advies uit brengt over het wel of niet verlenen van een dergelijke subsidie, heeft geen goedkeuring gegeven aan de Vlaar- dingse plannen. De2e houden in, dat er zo'n vijfentwintig woningen gebouwd moeten wor den op de plaats, waar nu nog een parkeerter rein is. De woningen zijn besterad voor bewoners, die momenteel nog wonen m. de Stationsstraat en de Prins Hendrikstraat, Hun woningen staan op de ge sloopt te worden. Volgens de specials rijkscom missie. die alle aanvragen be handeld, mag het predikaat Goed en Goedkoop niet wor den toegekend omdat het pro ject veel te klein is om in aanmerking te komen voor een desgelijke subsidie. Deze subsidie komt neer op onge veer twintig gulden per maand per woning. De commissie wil pas praten over een mogelijke toeken ning als het project vijftig zestig woningen omvat. Een ander punt van kritiek: „Het Vlaardingse project be vat een te groot aantal ver schillende woningtypen. Daar door wordt het geheel te duur". De enige mogelijkheid voor de gemeente om toch neg een Goed en Goedkoop-subsidie van het rijk los te peuteren, is het uitbreiden van het Landstraatproject Dit zou bijvoorbeeld kunnen door de plannen te combineren met de bouwplannen van het Op dit terrein moet namelijk óók nieuwbouw plaatsvinden. Te zamen zouden de twee projec ten zo'n vijfenzeventig wonin gen kunnen omvatten. Dat is in principe voldoende voor een toekenning van Goed en Goedkoop-subsidie. Het is dan echter nog de vraag welke rol wordt toebedeeld aan de twee architecten: voor het Land- straatkwartier staat al onder contract bij de gemeente het architectenbureau Groen 5 uit Rijswijk; en voor de nieuw bouw op het Lammenterrein staat de Haarlemse architect Nico Andriessen hooggeno- teerd. Schiedam/Amstelveen De. ramp met de twee Jumbo Jets op het Spaanse eiland Tenerxfe, waarbij meer dan 560 doden vielen, heeft ook enkele Schiedamse slachtof fers geëist. Op de gisteren vrijgegeven lijst met overle denen staan ook de namen van de 46-jarige heer F. H. KJappe en de 45-jarige me vrouw G. H. Klappe, beiden uit Schiedam. Schiedam Een politiewagen, die gebruik maakte van zwaailicht en sirene, is giste rochtend rond elven In volle vaart opgereden tegen een andere personenauto. Dat gebeurde op de hoek van de Lange Nieuwstraat en de Gerrit Ver boonstraat, nabij het centrum. De politieagent M. M. van T, (24) raakte licht gewond en mocht na behan deling in het Noletziekenhuis naar huis, de politieauto raak te total-loss. De surveillancewagen van de politie had een ambulance be geleid, die een man naar het ziekenhuis bracht die een har taanval had gekregen. Deze man bleek bij aankomst in Nolet al te zijn overleden. Vuil? Nou, het is een gebruike lijk beeld van de Lange Ha ven. Deze unie ke Schiedamse gracht heeft kennelijk te lij den onder alle illegale lozin gen, en mis schien slipt er ook wel eens één en ander tussen de slui zen door. Mooi is het niet, en bovendien stinkt het. Foto graaf Theo Böhmers rook het ook. Mevrouw C. van Dijke-van Dijk bewondert de 30.000-ste. „Een wolk van een baby", zo luidde haar commentaar, I Maassluis Tauja van Schie, Dat is de naam van de baby, die maandag Maassluis in een beetje feestelijke stem ming bracht Die ochtend namelijk vervoegde zich een niets vermoedende heer J. A. van Schie (24) aan het loket van de ambtenaar van de burgerlijke stand om zijn zondag geboren dochter aan te geven. De jonge vader werd echter opgewacht met de mededeling dat met het aangeven van zijn dochter hiermede tevens de 30.000- ste inwoner van Qlaassluis een feit was. I Een feestelijke gebeurtenis. Vandaar ook dat burge meester Theo van Dijke *s middags in de conferen tiekamer van het secretarie gebouw de nieuwe inwoon ster officieel inschreef, zij het onder toeziend oog van de chef bevolking L. Jager. Alvorens de traditionele be schuit met muisjes binnen werden gebrachi vertelde burgemeester Van Dijke erg blij te zijn dat de 30.000-ste inwoner van de stad nu toch „gearriveerd was", „Het zou een trieste zaak zijn", zo zei de heer Van Dijke, „als er een teruggang zou zijn. Dan zouden daardoor allerlei te treffen voorzienin gen in het gedrang komen. Door de gestage groei van onze gemeente kunnen wij bijvoorbeeld de achterstand in de welzijnssector wat in lopen." Tegen het eind van de middag bracht burgemeestersvrouw C. van Dijke-van Dijk en haar dochter Rianca een be zoekje aan deze bijzondere baby en haar trotse moeder. „Een schat van een kind", zo stelde mevrouw Van Dijke vast Dochterlief was het hier helemaal mee eens. Ui teraard bleef het niet alleen bij woorden. Namens de ge meente bood zij een grote taart voor het gezin aan, ter wijl dochter Tanja een zil veren rammelaar kreeg. Eer der op de dag ontving vader Van Schie uit handen van de burgemeester een spaar bankboekje met 300 gulden er op. De Rijkspostspaar bank heeft dit bedrag ver dubbeld. Schiedam Nog voor de zomer moet het voor muziek- en to neelverenigingen mogelijk zijn gebruik te maken van een mobiel podium, dat over al in de stad kan worden neergezet. Eindelijk wil de Schiedamse Gemeenschap eraan gaan werken om niet uitsluitend op het Plantage- podium te zijn aangewezen. Ai heel lang praat de culture le stichting over de nadelen van de „schelp" in de Planta ge, tussen de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat In de laatste stichtingsraadsver gadering is de schelp weer ter sprake gekomen. Openlucht voorstellingen, die er werden gehouden, brachten altijd Wachten van omwonenden met zich mee - ook al werd van het podium niet erg vaak gebruik gemaakt De geluids hinder blijkt echter een on overkomelijk punt Daarbij komt dat verenigingen op het gebied van zang, muziek of toneel ondervonden, dat het podium in de Plantage net iets te veel buiten het centrum bgt, althans volgens Ruud Pil- lard, directeur van de Schie damse Gemeenschap (SG). De slichtingsraad heeft uiteind elijk gekozen voor een po dium, dat niet aan plaats is gebonden. Het moet makke lijk af te breken en op te bouwen zijn, en bovendien ge schikt zijn voor meer theater vormen. De bedoeling is, dat de plaatselijke verenigingen het komende seizoen intensief het nieuwe podium gebruiken Over de kosten van een de montabel podium moet nog worden overlegd. Wanneer de SG advies uitbrengt over de kwestie, wil de ge meente ook wel gelijk de me ningen kennen van alle be trokken verenigingen. Of het F1 an tagepodi um blijft be staan, ondanks de komst van een verplaatsbaar, moet het advies ook duidelijk maken, zei SG-medewerkster Jolie de Vos gistermiddag. Vlaardingec De Vlaardingse politie heeft in de periode van 15 februari tot en met 18 maart van dit jaar m^r liefst 474 j processen-verb aal uitgeschreven tegen overtreders van de maii- 1 mumsnelheid binnen en buiten de bebouwde kom. Dit blijkt uit een overzicht van de in de genoemde periode gemaakte overtredingen. Uitschieter onder de hardrijders is de bestuurder van een personen auto, die op de L. A. Kesperweg 92 kilometer per uur reed. Opvallend hoog is verder de „oogst" uit een gerichte actie van de Vlaardingse politie in samenwerking met rijksverkeersinspec tie naar het naleven van de njtijdenwet. Hier werden vijfentwin tig chauffeurs voor verbahseera. Ook verbaliseerde de politie een groot aantal (45) verkeersdeelnemers aan, die door het rode licht reden. Naast dit aantal signaleerden de roodlichlcamera's meer dere door het stoplicht njdende automobilisten. Allen kregen een proces-verbaal, Een onderzoek van de recherche, dat half februari aanving, leverde acht daders op, gezamenlijk „goed" voor veertig opgeloste mis drijven. De oudste zaak, die de groep vanerend van 15 tot 20 j jaar oud pleegde, dateert uit maart 1974. Al dan niet gezamen lijk opererend nam het achttal voor ruim zestienduizend gulden buit. Vlaardingen Acht jongens, in leeftijd variërend van vijf tien tot twintig Jaar, hebben tegenover de politie van Vlaardingen bekend in de af gelopen drieënhalf jaar meer dan veertig inbraken ea dief stallen te hebben gepleegd. Hierbij werd voor in totaal 17.000 gulden buitgemaakt De aangerichte schade wordt door de politie geraamd op circa 3100 gulden. Volgens een woordvoerder van de re cherche is het overgrote deel van de jeugdige daders voor de politie geen onbekende. Van de buit is niets achter- i haald. J Doorgaans ging het om kleine misdrijven. Vaak bleek de aangerichte schade veel gro ter te zijn dan de waarde van de gestolen goederen. De grootste slag die in een keer werd geslagen dateert van de cember 1974. Uit een woning aan de Waalstraat werd toen voor een dikke 4000 gulden aan geld en sieraden gestolen. In datzelfde jaar, in maart werd het eerste kraakje ge pleegd. Eveneens in de Waal straat braken de jongelui in in een winkel. De „buit" be droeg slechts 45 gulden. Het betekende het begin van een hele reeks. Er werden scho len, winkels, woningen, con sumptietenten, benzinesta tions en fietsenstallingen „be zocht". Voorts eigenden de „krakers in de dop" zich vijf tien fietsen en bromfietsen toe. Hoewel het merendeel van de misdrijven zich in Vlaardin gen heeft afgespeeld, verlegde de jonge Vlaardingers een keer hun terrein naar Rotter dam en Hoek van Holland Twee van de acht knapen ont vreemden uit een kantoor in de Maasstad een rekenmachi ne ter waarde van bijna 600 gulden en walkie-talkies. De braakschade bedroeg 625 gul den. In De Hoek stal een an der duo in 1974 een bromfiets. De meest recente inbraak da teert van begin juli vorig jaar. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd m combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dn nieuwsblad 14 dagen gratis op proei too iocombinatiamet: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl TeJ Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 83-*. Rotterdam. Schiedam De herbestra ting rond het oude stadhuis betekent enig ongemak voor bruidsparen, en voorlopig blijft die situatie nog wel zo. De ambtenaar van de bur gerlijke stand heeft degenen, die kennis hebben gegeven van een voorgenomen huwe lijk, al erop geweien dat de aan- en afvoer van bruids stoeten naar en van het stad huis niet gladjes kan verlo pen Met name het parkeren van particuliere personenau to's op de Grote Markt is de komende weken nagenoeg onmogelijk. Ook voor ander verkeer heeft de reconstructie van Lange Kerkstraat en Grote Markt gevolgen. De gemeen te verwijst voor de binnen stad vooral naar de 's-Grave- landseweg. Het inrichtings plan voor de Grote Markt en omgeving is inmiddels al zover m uitvoering, dat on derhoud aan riolen bijna klaar is. Wanneer het plan helemaal is uitgevoerd, moet dat deel van het centrum zijn oude karakter hebben terug gekregen. Kinderhoofdjes m het wegdek, verkeersluwe stukken straat, oude lan taarns en veel groen zijn fa cetten waardoor de sfeer al daar vriendelijker moet wor den. Schiedam Ria Beckers komt donderdag 12 mei naar Schie dam. De landelijke PPR-voor zitter vertelt die dag één en ander m centrum De Kreek. Dat gebeurt in het kader van het programma „Politiek bij de koffie", dat het centrum aan de Lange Haven organi seert. Het is de bedoeling dat vrouwen die in de politiek actief zijn op informele basis iets vooj^ vrouwen over poli tiek komen vertellen. Naast de PPR-voomtter heeft alleen nog het Schiedamse WD- raadslid Ineke De Jong-Sun- derman belangstelling ge toond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1