SCHIEDAMSCHE COtJRAÜT Genootschap redt van slopershamer Overval Vlaardings postkantoor Van Hogendorplaan gevslarlijkste weg deden weeshuis Kostbare beveiliging. Hond gedood bij brand Wie haalt katje op Verdubbeling aantal zwaar gewonden Hallo fans! Morgen opent Rijnmond in stiji Vandalen e herstel teniet Dader droeg PTT-uniform 9 Arrestatie leidt tot opheldering Poot vraagt over museum- commissie Koplampen gesloopt Wethouder spuit plein open Kijk maar eens op pagina 6 tn Donderdag 31 maart 197 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 258Ö1 -6 PAGINA'S - Broersvexi 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Opnieuw hebben vandalen dusdanig huisge houden in het vroegere wees huis De Lindenhof, dat alles wat de gemeente de laatste maanden had gerestaureerd in puin is geslagen. In het college van burgemeester en wethouders heeft men serieus erover gedacht de boel niet nog eens op te gaan knappen. Omdat het nalaten van on derhoud uiteindelijk onher roepelijk leidt tot sloop, heeft de historische vereniging ech ter erop aangedrongen toch opnieuw met de opknapbeurt te beginnen. Aan dat verlangen komt de ge meente tegemoet. Als voor waarde wordt dan wel ge steld, dat de historische ver eniging een bepaalde ruimte van het oude weeshuis op de Lange Achterweg in gebruik neemt. Dat aanbod had wet houder Herman Posthoorn het genootschap al eerder ge daan maar, hoewel het ge bruiken van een gebouw van geschiedkundige waarde aan trekkelijk leek, er kleefden voor de vereniging enkele na delen aan. Gisteravond heb ben de leden van de vereni ging tijdens de jaarvergade ring in het museum besloten die nadelen op de koop toe te nemen, om het gebouw van de ondergang te redden. Die nadelen zijn ondermeer het feit, dat voorlopig de ruimte nog met kan worden gebruikt als onderkomen, en ook dat straks een opzegtermijn van maar drie maanden zal gel den. „Kraakcontract" is in Schiedam sinds het actiecomi té De Laan een populair woord geworden. Een derde bezwaar is het gemak, waar mee vandalen kennelijk nog steed binnen kunnen komen. Tenslotte spelen de financiën een roL Een fonds moet wor den gevormd, want als ge bouw is De Lindenhof nog m zulke goede staat dat monu mentenzorg weinig bijdraagt in de opknapbeurt. Over een bepaalde financiële vorm wordt overlegd met stichting De Lindenhof en de gemeen te, en via mr. Bert Caljé (be stuurslid van deze stichting) zou er ook contact zijn met semcetiub Lions. De verdere bestemming van het voormalige jongensinternaat wordt voorlopig nog gezocht in ateberruimte voor kunste naars en zo mogelijk wonink jes Ook gaan de gedachten nog steeds ernaar uit om het nabijgelegen stedelijk mu seum op de Hoogstraat een vleugel te geven, maar ook dat levert problemen op. Uit breiding van het museumper soneel zou al een eerste eis zijn. Dat het opnieuw restaureren van De Lindenhof vooral af hing van het historisch ge nootschap, ligt volgens vereni gingsvoorzitter Ria Jan se ge woon in het feit dat de toe komstige functie van het ge bouw moet vastliggen. VIaardingen Kort na acht uur is vanochtend het postkantoor in de Van Hog-endorplaan overvallen door vermoedelijk drie mannen. Een jonge medewerkster, die toen nog alleen in het bijkantoor van de PTT werkte, werd met wapens bedreigd en vastgebonden. De overvallers gingen ervandoor met een bedrag, dat waarschijnlijk tegen de dertigduizend gulden loopt. Aan de achterzijde van het hou ten bijkantoor meldden zich vanochtend een aantal perso nen, van wie één vermomd was als Hi T-ambtenaar. Hij had een uniform aan. .Daar door rook de medewerkster geen onraad", aldus hoofdin- spectnee van politie Marjan Ekels, „cn daarom opende zij de deur. Toen was het mis. Zij werd vastgegrepen en gebon den. Na de vlucht heeft zij 2ieh losgewrongen en alarm geslagen". In hoeverre het meisje een signalement kan geven van haar overvallers, was de politie vanochtend aan het uitzoeken. Zij heeft ook met gezien, of de overvallers m een auto vluchtten. „Wij zitten dus duidelijk voorlopig op een vaag spoor", aldus hoofdinspectnce Ekels. De brandweer had het vuur snel onder controle. Vlaardingen De tien jaar oude hond van het echtpaar Visser" is gisteren gedood bij een brand in het woonhuis aan de Bleekstraat in Vlaardingen Het vuur werd rood elf uur 's morgens opgemerkt waarop de brandweer groot alarm gaf. De vermoedelijke oorzaak van de brand is oververhitting van de wand van de op het balkon vervaardigde douche, die uit hout en hardboard is opgetrokken, nadat twee loodgieters werkzaam heden verrichtten op het platte dak nabij het halkon. Ongeveer een half uur na hun vertrek werd de brand opgemerkt. De brandweer, die snel ter plaatse was, kon niet voorkomen, dat de douchecel en keuken geheel uitbrandden. Het gehele woonhuis en de daaronder gelegen drukkerij hepen zware waterschade op. De schade loopt in de tienduizenden. Schiedam In het asiel aan de Spartlaan wacht een katje klaaglijk, tot zijn baas of vrouwtje hem komt terugha len. Na een wilde achtervol ging door een hond is het dier uiteindelijk in het asiel te rechtgekomen, maar niet uit eigen beweging. In de Eduard van Beinumlaan ui Groenoord was de kat na gezeten en orn buiten bereik van de grommende dog te ko men, leek een hoge boom de enige oplossing. Later bleek de boom te hoog. Want toen de kust weer veilig was, kon het katje met meer eruit ko men. l\vee hulpvaardige le den van de dierenbescher ming zagen het. Zij droegen een ladder aan, klauterden te gen de boom op en pakten de kat, een zwartwitte van onge veer drie jaar. En echte leden van de dierenbescherming brengen zo'n diertje dan. na tuurlijk meteen naar het asiel. I Vlaardingen De Van Hogendorplaan, de Ho- lysingel en de West- landseweg zijn de ge vaarlijkste doorgaande wegen van Vlaardin gen. Vorig jaar gebeur den daar respectieve lijk 64, 63 en 60 onge lukken. Hoewel het aantal ongelukken met dodelijke afloop vorig jaar iets is gedaald, viel helaas een (bijna) verdubbeling van het aantal zwaar gewon den te constateren. Dit staat onder meer in het (goedverzorgde) jaarverslag over 1976 van de Vlaardingse gemeentepolitie. Vorig jaar vielen vijf doden te betreuren als gevolg van ongelukken; het jaar daarvoor was dit aantal zeven. Het aantal zwaar gewonden steeg van 21 in 1975 naar 39 vorig jaar. Het aantal geregistreerde aan rijdingen is vorig jaar iets om hoog gegaan: van 1460 in 1975 naar 1518 in 1976, wat neer komt op een lichte stijging van 2,6 procent. Vooral de aanrijdingen op de Van Ho gendorplaan, de Holysingel en de Westlandseweg hadden flinke blikschade tot gevolg. Enkele cijfers: Vorig jaar wer den 51 voetgangers aangere den, er ontstonden 26 aanrij dingen als gevolg van drank misbruik, 271 door onvoldoen de rijvaardigheid en 480 als gevolg van Het niet verlenen van voorrang. Bij duisternis ontstonden 347, bij regen 156 en bij gladheid 53 aanrijdin gen. Bij de aanrijdingen waren m totaal 2764 personen betrok ken. Van dit aantal vormden volwassen mannelijke wegge bruikers verreweg de meer derheid: 2232, tegen slechts 438 vrouwen. Het grootste aantal aanrijdingen vond plaats op vrijdag tussen 18.00 en 24.00 uur. De „veiligste"' tijd was op zaterdag- en zon dagmorgen tussen 08.00 en 09.00 uur. Om nog meer tegen ongedisci plineerd rijgedrag te kunnen optreden is vorig jaar overge gaan tot de zogenaamde onop vallende surveillance met be hulp van een fotocamera. Het resultaat was verbluffend: er werden niet minder dan 17GÜ min of meer ernstige ver- keersfouten fotografisch vast gelegd. Vlaardingen De aanhouding j van de 17-jarige Vlaardinger die ia de nacht van vrijdag op zaterdag probeerde een yï- j trine van schoenenmagazijn j Van Haaren te kraken, heeft geleid tot het oplossen van twaalf misdrijven. Zijn com-" pagnon, die aanvankelijk wist te ontkomen, is inmid dels ook aangehouden. Het is de 26-jarige R.K., eveneens ujt Vlaardingen. Zo 'n driehonderd leerlingen van de splinternieuwe school aan de Ut rechtlaan in Vlaar- dingen-Holy vierden gisteren feest. Feest omdat morgen de school officieel zal worden geopend door wethouder Ton Kloots en de voorzit ter van het Christelijk schoolonderwijs J. de Ligt. Hen ope ning, door twee men sen verricht, omdat er in één hetzelfde gebouw twee soor ten van onderwijs in gehuisvest zijn: de openbare basis- en iagere school de Speel-werkhoeve en de Christelijke basis- en kleuterschool Kompas, Een zeer gelntergreerde zaak dus. Voor de school kinderen maakte het allemaal weinig uit Gezamenlijk stortten zij zich op de gepre senteerde pannekoe ken en amuseerden zich daarna uitste kend met allerlei spelletjes. Vlaardingen Als gevolg van de activiteiten van het „krakersgilde" moeten steeds meer bedrijven, voor al juweliers, hun winkel be veiligen. Betroffen deze be veiligingen. vroeger een ste vig hekwerk, vandaag de dag zijn de etalages en deu ren electronisch beveiligd. Als inbreker ben je een hele Piet als je slaagt ongemerkt binnen te komen. Deze verfijnde beveiligingssys temen blijken blijken echter zo „veilig" te zijn, dat zij met zelden reeds bij de geringste trillingen het op een loeien zetten. Niet leuk als je mets vermoedend langs zo'n angstvallig gillende sirene loopt en je dan ook nog een boodschappentas bij je hebt.... In het jaarverslag over 1976 van de politie m Vlaardin gen staat, dat maar liefst sn 161 gevallen op deze manier loos alarm is gegeven. Al leen al m het laatste kwar taal van vong jaar ging de sirene 74 maal ongewild af. Hoe het ook zij, de politie was er steeds snel bij, Volgens de bewaarders van het gezag liggen aan het eu vel twee oorzaken ten grond slag. Ten eerste is de ge bruikte apparatuur vaak van een slechte kwaliteit en ten tweede worden de detec toren (het apparaatje dat de sirene of het stil-Alarm in werking stelt) in veel geval len te scherp afgesteld. Nou ja, zeg je dan argeloos, 't is wel lastig maar wat geeft het verder Beter te vroeg dan te Iaat. Welnu, alles bij elkaar blijkt het los-alarm een dure zaak te zijn. Vorig jaar gingen volgens de poli tie hiermee 600 manuren verloren Vlaardingen - De Vfaar- dtngse jeugd verdrong zich gistermiddag mas saal voor de ruiter van Kuypers Schoenen om een glimp van Lee To wers op te vangen. De populaire zanger ver toonde zich daar wegens de opening van de win kel. Toen de deur om half twee werd geopend was er voor Lee haast geen houden meer aan: handtekeningen en fo to's uitdelen bij tiental len. Schiedam Over de gang van zaken rond de museumcom- raissie heeft CDA-raadsüd Piet Poot schriftelijk vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. Volgens cultuurwethouder Herman Posthoorn zijn die vragen snel en simpel te beantwoorden. Hij wilde ech ter nog niet vooruitlopen op de officiële beantwoording. Boer Poot verbaast zich er over. dat een punt mzakc de mu seumcommissie werd afge voerd van de agenda van de gemeenteraad van 21 februa ri Dat ging over de opvolging van commissielid August Poll In het afgevoerde agendapunt werd HAD Camp man voorgedragen als opvolger, oud-WD-raadslid Anita Dirk zwager was tweede keus Met beide namen was de PvdA om politieke redenen met geluk kig Onder anderen Goos Ver- weij, vroeger lid van de mu se umcommissie en getrouwd met cultuurwethouder Truux de Graaff, wordt m socialisti sche kringen als een betere kandidaat gezien Daarover wilde het college zich nader beraden Poot wil een officiële verkla ring „Is de voordracht vervat m genoemd agendapunt op de voorgeschreven wijze tot stand gekomen7" is zijn eerste vraag Als dat het geval is, wil hij weten wat dan de redenen voor het college waren het punt af te voeren. Ook vraagt hij zich af. of het punt in de a pril vergadering van de ge meenteraad ongewijzigd wordt opgevoerd, met andere woorden, Campman op num mer één en mooie Anita als tweede Indien wel wijzigin gen optreden, wil Poot weten wal daar achter steekt Schiedam Onbekenden heb ben de koplampen gesloopt van een auto, die was gepar keerd op de Schiedamseweg, onder het viaduct van rijks weg 20. De schade bedraagt vierhonderdvijftig gulden. Eigenaar was de 56-jarige K.VV'it. uit Schiedam. Schiedam Het onlangs opgeknapte Van 't Hoffplein wordt zaterdagmiddag 16 april feestelijk geopend. Chris Zijdeveld zal het plein tn Schiedam-Oost voor geopend verklaren door een fontein open te draaien. Van uit een houten speelstellage, de „vesting", houdt de wethouder van stadsontwikkeling daarna een openingsrede, waarbij de buurtbewoners nog een cadeau wordt aangeboden. Voor de kinderen zij er die dag wedstrijden. Da vijf basisscholen un de omgeving sturen daarvoor een afvaardiging van dertig scholieren, die gaan meedoen aan touwtrekken, kegelrace en tnmbaanlopen. Aan de aorganisatie werken momenteel met alleen gemeente-amb tenaren, maar ook bestuursleden van de wijkveremgmg Het Singelkwarüer en de bewonersverenigin^ Schiedam-Oost. In Vlaardingen aan de Westhavenkade naast het Postkantoor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1