ExeeM©r920- jeugd naar Engeland 0 IPS Hernam 2Posthoorn; terug Grote belangstelling voor bevrijdingsroncie op nieuw parkoers Ai m Internationaal basketbal in Maassluis XM as»»? Revanche van De Ooievaars Dames voetbal bij TSB ABC met 39 ploegen lm competitie Easttiampsfead Hammers met Pinksteren naar Schiedam ïiSfil m WOENSDAG 6 APRIL 1977 vwsc/ww 4 wtsmtLM-Z-uiXM Strijd om Waterweg beker Voor 500 toeschouwers mm SP Asvion-Delftse Studenten op 17 april Pupillen uit Rusland terug Vlaardingen wint Schiedam „Wie jeugd heeft heeft toekomst." Het is een alom beken de kreet die voor iede re sportvereniging van toepassing is. Dus is het zaak de jeugd zoda nig bezig te houden dat aan niets anders den ken dan aan hun „klup- pie." Een aantal voet balclubs hebben een kamp voor de jongeren georganiseerd. Ande ren doen het in de vorm van een groot toernooi. Excelsior'20, wellicht de grootste club wat de jeugd be treft, heeft iets anders gevonden. Komende vrijdag gaan veertig jongens in de leeftijd van 12 tot 18 jaar per boot richting Enge land. Ze zijn in het plaatsje Braekneü te gast bij de voetbalvereni ging Easthampstead Ham mers Een club, die beschikt over een sclu tierend sport complex wat in redelijke mate te vergelijken is met „De Vijf- sluizen" op de grens van Schiedam en Vlaardingen. Junioren-secretaris Anton van Son, die veel werk voor dit gebeuren heeft verzet maar zelf geen tijd beeft om mee te gaan zegt erover: „Het con tact is eigenlijk ontstaan doordat wij ieder jaar op zoek rijn naar een buiten landse vereniging waar wij naar toe kunnen maar die ook een tegenbezoek brengt. We hebben een Duitse club 'gehad, La Gantoise (België) is ook geweest en vorig jaar was dat VC Westerloo, ook uit België. Maar rij konden dit jaar niet komen dus zijn we in Engeland op zoek ge- gaan." Met succes want Easthampstead reageerde direct Binnen een dag) wordt per eigen autobus (Van Son: „Die nemen we mee om goed uit de voeten te kunnen") Londen bekeken terwijl dinsdag al om 6.00 uur 's ochtends de terugreis wordt hervat maand was het allemaal rond. Waarbij ook direct werd afge sproken dat de Engelsen met Pinksteren te gast zijn bij Ex celsior wanneer het bekende Thurlede-toernooi" wordt ge houden. Voor de knapen is een uitge- breid programma vastge- OVERNACHTING steld. Op zondag wordt een toernooi gespeeld waarbij de Schiedamse A, B en C-junio- ren uitkomen tegen waar schijnlijk diverse Engelse clubs. De dag daarop (maan- Ook het onderbrengen van de veertig voetballers met de lei ders is geen probleem. Anton van Son: „Ze overnachten bij de ouders van de spelers van onze gastheren, We hebben het zo geregeld dat bijvoor beeld de rechtsback van C-l is ingedeeld bij de rechtsback van hetzelfde elftal van de Engelsen. Waardoor er geen problemen met leeftijdsver schillen ontstaan. De taal? Ach, de meesten zitten op de middelbare school en kunnen best een woordje Engels spre ken. En de jongeren die nog niet zo ver gevorderd zijn kunnen zich met handen en voeten-werk best verstaan baar maken." Zes ouderen zullen de reis mee maken, Dat zijn in de eerste plaats de drie leiders van öe elftallen die meegaan en daarnaast drie vertegenwoor digers van het bestuur. De leiding bestaat uit de heren Stavcnuite, Boodenrijs, Burcksen (de leiders) en Smolders, Klein en Heyster (namens het bestuur). Vrijdag vertrekt de groep om 8.30 uur vanaf de kantine van Excel- siorm 0 De Schiedamse scheids rechters hebben voor morgenavond maar liefst 1500 eieren beschikbaar voor een groots klaver- jastoemooï met gastheer Martinit. Ook is er een tombola aanwezig in het clubhuis op „Tburlede". 0 De voetbalvereniging Demos beklaagt er rich over dat haar enige ter rein in sportpark Harga aan averbespeling leidt „Dat komt", schrijft voorzitter Groenhorst in het cluborgaan, „omdat wij als verenigingsbe stuur machteloos staan als personen verstek la- ten gaan voor een beslis sing te nemen of een veld nu wél of met bespeel baar is." Demos over kwam dat twee weken te rug tijdens slechte weers omstandigheden. De con suls waren niet bereik baar en toen hing de be slissing om op een onbe speelbaar veld te spelen, maar van één man, de scheidsrechter. De sportredactie van deze bladen (Schiedam- sche Courant, VJaardings Dagblad en Nieuwe Wa terweg Courant) organi seert zaterdag 13 augus tus voor de tweede maal haar korfbaltoemooi met als inzet de Waterwegbe ker. De cup staat thans in de prijzenkast van de KV Vlaardingen. De kans is groot dat alle tien clubs a3n dit evene ment - als voorbereiding op de nieuwe competitie - mee zuilen doen. Plaats van handeling is het complex van CKC Maas sluis aan de Bilderdijk- laaa. In tegenstelling >t .Me re berichten w ordt de le den vergader mg van sporthuis Kethel Gr<je- noord vanavond n de be stuurskamer van DHS gehouden Aanvang 20 uur. Schiedam Het zaavoetbalkampioenschap van Schie dam, dat voor de eerste maai werd georganiseerd, is maandagavond in de sporthal Margriet in volle hevigheid losgebarsten met de eerste serie van vijf wedstrijden. Totaal tweeëntwintig teams hebben voor dit groots opgezette evenement ingeschreven. Vdör de eerste wedstrijd tussen Hermes DVS en de organi serende vereniging WK verrichtte wethouder voor sport en recreatie Herman Posthoorn de aftrap. Herman achter de bal. De publieke belangstelling voor de eerste avond heeft de verwachtingen van de organisatorenvér overtrof fen. Zo'n vijfhonderd toe schouwers zagen tien Schie damse verenigingen in ac tie. Negen van de deze teams spelen regelmatig in competitieverband zaalvoet bal. Alleen SVDPW was wat betreft zaalvoetbal, een nieuweling. De ploeg van trainer Frans Steenbergen maakte echter wel de show van de avond. Verrassend kwam de ploeg uit de verf en had het publiek volko men op zijn hand. Maar moest toch in kampioen Martinit zijn meerdere er kennen. De tweede serie wordt ge speeld op woensdag 13 april met de volgende wedstrij den: FCNmDHS, Excel- sior'20-BFCL, DCMR- SPSV, GSS-DRZ, Wilton- HBSS en Sehiedam-GTB. De uitslagen van maandag avond waren: Hermes DVS- WK 3-0, SVDPW-Martinit 0-2, Groenoord-OACN-Boys 1-0, Demos-PPSC 1-5 en S W-Ursus 4-0. Schiedam De afgelaste wed strijd tussen de hockey-heren van Asvion en Delftse Studen ten zal op zondag 17 april in Delft worden gespeeld. Het duel is voor beide elftallen van groot belang. Delftse Studenten staat op kop m de tweede klas se met twee punten voorsprong op Asvion, Winnen de Schie dammers dan volgt een beslis singswedstrijd tussen beide teams. Inzet hierbij is de strijd tegen Hilversum om een plaats in de eerste klasse. Verliest Asvion dan speelt Delftse Studenten automatisch tegen Hilversum. De proirtotieduels stonden voor 17 en 24 april gepland, maar zullen zeer waarschijnlijk ver-; schoven worden naar een nader te bepalen datum. Ook op 17 april wordt de dameswedstrijd tussen Asvion en Spirit, die eveneens werd afgelast, ge speeld. In Delft wordt om 14.30 uur begonnen, de dameswed strijd op „Thurlede" wordt om 11,00 uur gespeeld. Rotterdam Een Nederlandse jeugdzwemploeg, die in het Russische Rostoff zeer ver moeid aan de start verscheen, eindigde tenslotte m dat toer nooi op de tweede plaats, ach ter Rusland. De tijden waren door de verre en van lange wachttijden voorziene reis met best. Mantzka van der Linden finishte op de 100 school wél als eerste, maar haar tijd was maar 115.9. Op de 200 school kwam zij tot 2.52.1 en dat hield een vierde plaats in. Edwin de Jong, eveneens een pupil van Dries Petite, de trainer uit Hoek van Holland, was op de 100 school bij de jongens de snelste Nederlander m 1.14.2. Hetgeen een vijfde plaats inhield- Elrne Herfst verzekerde zich van een bronzen medaille op de 200 vnj in 2.14.5, terwijl zij op de 20Ö vhnder op een vierde plaats uitkwam m 2 27.8. Peter Geelen was op de 100 school goed voor 1.15.6, terwijl zijn tijd op de 200 wissel (2 28.3) erg matig was. Schiedam Een grote overwinning hebben de tafeltennissers van de Schiedamse invaliden Sportvereniging De Ooievaars behaald op SVA 3. In een thuiswedstrijd werden de gasten met 9-1 geklopt. Eerder in dit seizoen kwamen de Schiedammers niet verder dan een gelijkspel, maar nu waren er geen problemen met de tegenstanders. Deze zege kwam tot stand door hattricks van Koos van Es en Ton van Balveren, terwijl Ronald Oosthof er twee winstpartijen aan toevoegde. Ook het dubbelspel, van Koos van Es en Ronald Oosthof, eindigde in een overwinning. Ondanks de vlotte zege, 2H8 en 21-13, van Koosvan Es in de opemngeparüj tegen Nagelkerk sr., onder vond huj vooral in de eerste game veel tegen stand. Tot 15-15 moest er telkens een achter stand van drie punten overbrugd worden: 1-0. Ook Ronald Oosthof maakte korte metten met Nagelkerk jr. Winst ui twee games, 21-15 en 21-11, gaf De Ooievaars een 24) voorsprong. Deze werd tot 3-0 vergroot omdat Ton van Balve ren met Van der Heuvel geen medelijden kende en in twee games won, 21-17 en 21-13. Het dubbel, Koos van Es en Ronald Oosthof, onder vond tegen Nagelkerk sr. en jr. geen tegenstand van betekenis en zegevierde in twee games, 21-13 en 21-16: 4-0. Het werd nu duidelijk dat De Ooievaars geen pardon met de tegenstanders kenden en Ronald Oosthof toonde dat ook aan door met veel machtsvertoon Nagelkerk sr. in twee games te kloppen, 21-10 en 21-18, waardoor het 5-0 werd. Hierna kreeg Koos van Es tegen Van der Heuvel het zwaar. Na een grote overwinning van 21-10 m de eerste game, verloor hij door verminderde concentratie de tweede game, 21-23, om tenslotte door betere inzet de beslissende game met 21-16 te winnen: 6-0. Het werd zelfs 7-0 door Ton van Balveren die Nagelkerk naar een grote nederlaag speelde, 21-9 en 21-19. Na deze riante voorsprong kon het dan ook met uitblijven, dat de concentratie verminderde, wat in de resterende sets bleek. Verlies m twee games, 16-21 en 15-21, moest Ronald Oosthof zijn meerdere erkennen in Van der Heuvel: 7-1. Ook Ton van Balveren had nu dne games nodig, 21-19, 12-21 en 21-11, om tot een overwinning op Nagelkerk sr. te komen: 8-1. In de slotpartij zegevierde Koos van Es over Nagelkerk j'r., maar na een snelle 21-14 zege in de eerste game, had hij toch veel moeite in de tweede game, die pas na verlenging met 22-20 werd gewonnen. Vlaardingen Wethouder Bas Goudnaan heeft de knoop snel doorgehakt Ook hij onderkende dat de Vlaardingse Renners club De Coureur snel moest weten waar zij aan toe is. Per slot van rekening wachten zo'n 350 renners op hun startver- gunning in Vlaardingen. Nu ook de Marathon weg als vervan ger voor het parkoers Kolpabad was afgevallen, kwam de Hofsingel als eerste in aanmerking. Aanvankelijk maakte de brandweer bezwaren, maar om deze jaarlijkse wielertraditie niet in gevaar te laten komen heeft de Gemeente Vlaardingen nu definitief ingestemd met een wielerronde, die zich zal gaan voltrekken op de Hofsingel, waar de start en finish zullen plaatsvinden, Julian asingel, Schiedamsetiijk en Hoflaan. Direct toen Coureur-voorzitter Baije Loeris dit van Bas Goud- riaan te horen kreeg is distnctscommissielid John Lakerveld, die in de nieuwe KNWU-constellatie zijn titel consul heeft moeten inleveren, maar veel van het oude werk nu onder een nieuws benaming verricht, gebeld om zo snel mogelijk het nieuwe parcours te keuren. Reeds de volgende dag kwam Lakerveld naar Vlaardingen om te kijken of dit nieuwe traject aan de KNWU-noimen voldoet. De oud-consul was vol lof: JDit is één van de mooiste rondes, die hier in de buurt voorkomen", Niet alleen qua bestrating, breedte en bochten blijkt het een ideale wielerronde te zijn, maar ook de lengte van 1650 meter is voor een dergelijke wielerwedstrijd ideaal. Ondertussen weten 100 amateurs, 100 liefhebbers, 100 nieuwelin gen en zo'n 60 veteranen dat zij op zaterdag 7 mei aan de Hofsingel kunnen aantreden voor de zeventiende Bevnjdings- ronde van Vlaardingen. Alleen, voor de categorie veteranen is nog inschrijving mogelijk. Bij de drie andere klassen is het maximaal toegestane aantal van 100 renners bereikt „Jammer genoeg heb ik een aantal bekende amateurs moeten berichten dat -wij zijn volgeboekt", aldus de Coureur-voorzit ter, „maai er is nu eenmaal een limiet en daaraan hebben wij ons te houden"- Bij voldoende interesse: Schiedam De kans is niet uitgesloten dat de voetbal vereniging TSB een dames afdeling krijgt. Initiatief neemster daartoe is de 19- jarige Greta Plant, verloof de van Koos Wieriks, die speler is van de club op „De Vijfsluizen". In korte tijd is zij een zó fervent voetiba (liefhebster gewor den, dat zij nu al een groep je dames rond zich heeft verzameld, die ook wel wil len gaan spelen. Het bestuur van TSB, alsmede het algemeen bestuur van de ROVS, staan er niet afwijzend tegenover. Greta Plant is van mening, dat het mogelijk moet zijn om uit een kring van zes duizend werknemers bij de Shell zo'n twintig dames te heb ben voor een dames-afdeling van TSB. Voorwaarde is echter wel dat de dames bijna elke zaterdag be schikbaar moeten zijn, zich; moeten verdiepen in de spelre gels en een sportkeuring moe ten ondergaan. Het lidmaat schap staat open voor dames, die zelf bij de Shell werken, verloofd of gehuwd zijn met een werknemer van deze maat schappij en voor dames van wie vader of grootvader bij Shell werkt of daarvan gepen sioneerd is. De dames moeten algemeen lid worden van de ROVS, waar zij zich zich kunnen aanmelden bij TSB. De totoale contributie be draagt 117 gulden per jaar. Wie lid wil worden van het dames team, moet vöör 1 juli 14 jaar zijn. Aanmeldingen bij Greta Plant, Heyermansplein 241 te Schiedam. Vlaardingen Hoewel bij veel wedstrijden de regen een groot spelbreker was, ging het korfbalprogramma nagenoeg in zijn geheel door. Alleen CKC Maas sluis zag zijn duel tegen het Sliedrechtse Merwede afge last. Oranje Nassau had te gen Sagïtta in Ridderkerk lange tijd de beste papie ren, maar bij een stand van 5-5 gingen de Vlaardingers in de fout. Het missen van een strafworp was daartoe de aanleiding. Sagitta ging toen door en stopte pas bij 8-6. Vlaardingen vond in het Zeeuwse land bij Ammo volledig zijn vertrouwen terug. Vanaf het begin leefde het met een kleine voorsprong, die op de valreep kon worden uitgebouwd tot een 8-6 overwinning, Harga hield op eigen veld koplo per De Algemene lang bij, niet temin werd het een 11-8 neder laag. Op het slechte veld op Harga werd er redelijk ge speeld, waarbij uiteindelijk de conditie wel een geducht woordje ging meespreken. Pas in de slotfase greep De Algeme ne de winst: 11-8. Afdelingsclub ODI verloor nu weer met 7-2 van Waterschip. Bij de rust was de stand al 4-0 in het voordeel van de gasten. Juventus en VDBE trekpleisters vrijdagavond in de Olympiahal. Maassluis Evenals voor gaande jaren heeft Stomerij van den Bosch Eagles weer een paastoemooi voor het lager- en middelbaar onder wijs georganiseerd. De be langstelling daarvoor is vooral van de lagere scholen enorm toegenomen. In plaats van zeven teams heb ben nu twintig teazns voor de minibasketbalwedstrij- den ingeschreven. Dit brengt, het totaal aantal deelnemen de teams op liefst zevenen- Het toernooi wordt gehouden in de Olympiahal, waar het vanmorgen door wethouder Koos Smit is geopend- De beste school krijgt de kam pioensbeker van Maassluis, terwijl er bekers zijn voor de kampioenen van de af zonderlijke klassen. Morgen en vrijdag is het de beurt aan het voortgezet onder wijs. Hier dienen de teams het op te nemen tegen de hegemonie van Westland Zuid, hetgeen ongetwijfeld de nodige spanning met zich zal brengen. Vrijdagavond om zeven uur wordt er internationaal bas ketbal gespeeld- Stomerij van den Bosch Eagles is er namelijk in geslaagd de En gelse eerste divisieclub To wer Hamiets Basketball Club naar Maassluis te ha len. Behalve deze Londense club neemt ook Juventus uit Schiedam aan het toernooi deel. Tijdens hel toernooi vindt te vens de trekking plaats van de tombola, die VDBE ten bate van het clubhuis heeft georganiseerd- Een groot aantal aantrekkelijke prij zen zijn daarvoor beschik baar. Schiedam „Wat jaren geleden is begonnen met wild voetbal, is nu uitge groeid tot een perfecte organisatie", zei Arie verlinde als voorzitter van de Algemene Be drijfsvoetbal Competitie (ABC) vrijdagavond op de vergadering ter voor bereiding voor de zomer- avondcompetitie 1977. De ruim zeventig afgevaardig den van dne en dertig Schie damse bedrijven kregen in de cantine van Schiecarton de indeling en het fraai uit gevoerde programmaboekje uitgereikt Negenendertig ploegen zullen in vier afdelingen gaan uit maken wie kampioen zal worden van de AJBC en er zal tevens voor desportivi- teitspnjs gestreden worden Alle Schiedamse en Vlaar dingse voetbalverenigingen verleenden hun volle mede werking wat betreft de toe stemming van hun leden om aan deze bednjfscompetitie deel te nemen. Ook met de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging worden nauwe contacten on derhouden en dertig scheids rechters hebben zich bereid verklaard de wedstrijden te leiden. Op 18 april zal wor den gestart en tot en met 16 juni zullen dan 171 wedstrij den zijn verspeeld. De verenigingen op wiens vel den de ABC een onderdak hebben gevonden, zijn: SVDPW, Schiedamse Boys, FC Nieuwland, Demos, Mar tinit en de handbalvereni ging UVG.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4