Commissiewerk wordt beloond Bistrobaas verbaasd 1 Blokje rond Raad Maasland treurt niet ?oli!iek om verlies kastanjes Lems ontvangt politieke top „De leraar vergiftigt in feite zijn leerling A qua (rel) Inbraak bij Tempeliers Praten met CDA Diefstal voorkomen Forse diefstal Eieren zoeken in Staelduinsebos Legaal plakken Info-avond over Woudhoek-Noord j Aktie tegen zeehonden jacht ms winkeltje DONDERDAG 7 APRIL 1977 vd;sc/ww 3 Schiedam Burgemeester drs. Aric Lems toont 2ich bereid hoogstpersoonlijk politieke kopstukken te ontvangen, die in het kader van de verkiezings campagne naar Schiedam ko men. Aar. de fractievoorzitters van de politieke partijen heeft Lems doorgegeven dat de mo gelijkheid bestaat, dot kamerle den en andere topfiguren uit de politiek bij hem om informatie over de stad komen vragen. De fractieleiders zuJien dat aan Den Haag doorgeven. Voor de burgemeester speelt de politie ke kleur van zijn gasten geen rol, elke landelijke politieker die hier komt spreken is bij' hem welkom. Schiedam „Zulke smerige dief jes, hé. Laten ze éen of éndere rijke vent pakken, die heeft spulletjes genoeg en geld om nieuwe te; kopen. Maar dan ne men ze ons te grazen" - en verbouwereerde stemming heerste gistermiddag in de Tempel, het open jongerencen trum in de Overschiesestraat De nacht daarvoor was voor tienduizend gulden aan appara tuur gestolen. Waarschijnlijk is van de verzeke ring niet het volle pond terug te verwachten. De recherche vermoedt dat de boeven - of tenminste één van hen - zich hebben laten insluiten, omdat geen braakschade vanaf de bui tenkant aan het gebouw is be rokkend. De uitbrekers hebben filmapparatuur meegenomen en verder tweè draaitafels, een versterker, een cassetterecor der, vijftig langspeelplaten, een conga en een kistje met los geld. Vlaardingen Onder het'motto „het CDA gaat de wijk in" zijn de Protestants Christelijke Groeperingen en de gemeente raadsleden van KVP op dins dag 12 april aanwezig in het schoolgebouw van de Christelij ke lagere school Het Kompas aan de Baarnhoeve, De leden van de gemeenteraad zullen met de bewoners van Holy-noord onder anderen pra ten over de IJsselhoeve, het openbaar vervoer, de over steekplaatsen, inspraak over het midden-gebied Holly-noord, de verkeersproblemen. De bij eenkomst begint om acht. uur 's avonds. Vlaardingen Een waakzame burger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een auto diefstal kunnen voorkomen door de politie te waarschuwen. Toen zij arriveerde hadden twee mannen de wagen, die zij hadden opengebroken, al op de rijbaan gemanoeuvreerd. De mannen bleken Zweedse zeelie den te zijn. Hun schip lag in de Vlaardingse haven afgemeerd. Doordat beiden een forse borrel ophadden verliep de communi catie tussen het tweetal en de politie moeizaam. Uit het daar opvolgend onderzoek bleek, dat de mannen hadden getracht een andere auto aan de Westha- venkade mee te nemen. Van deze wagen was het linker por tier vernield. Tegen de twee Zweden is proces-verbaal opge maakt. Schiedam Aan de Sehiekade hebben onbekenden voor 18.500 gulden aan gereedschap gesto len. Voor de diefstal heeft het bedrijf Adriaan Volker bij de politie aangifte gedaan. De stukken gereedschap verdwe nen van een drijvende pomp- bok in het industriegebied. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Op Tweede Paasdag wordt er in het Staelduinsebos de inmid dels traditionele paaseieren-zoe- kwedstrijd gehouden. Door le den van de vereniging Vrienden van het Staelduinsebos is we derom een mooie route uitgezet langs de wandelpaden in het hart van het bos. Langs deze route rijn weer tal van paaseie-; ren, paashazen en nog meer paasfiguren op borden verdekt opgesteld. Het is de bedoeling er zoveel mogelijk te tellen en dit aantal aan het eind van de speurtocht mee te delen. Echte paashazen tellen uiteraard ook- mee. Er zijn ieuke prijzen te verdienen. De starttijd van de wedstrijd is "s middags tussen één en vier uur. Het inschrijf geld bedraagt drie gulden voor kinderen boven de tien en een rijksdaalder onder de tien jaar. De startplaats in het bos is te bereiken via de ingang bij de Staelduinhoeve tegenover de Heenweg, tussen Maasdijk en Hoek van Holland, Stop met roken voor de klas o Onderwijsminister Van Kemenade, de maker van het antr-rookplanneije. „Het roken op school zou inderdaad tot het verleden moeten behoren. Maar dan wel op vrijwillige basis. Een opgelegd rookverbod is niet de juiste methode om een einde te maken aan de huidige situatie, waarin leerlingen gehinderd worden door het ge- rook van hun docenten." Dit is de uitslag van een „kleinschalige enquête" on der een aantal mensen uit het Vlaardingse onderwijs veld. Aan het begin van de- - ze week kwam minister van onderwijs Van Kemenade met het plannetje om een rookverbod in te voeren voor alle leraren en leerlin gen tijdens de schoollessen. Van Kemenade maakte dui delijk dat hij het roken voor een klas helemaal niet zag zitten. „Dat moet maar eens zijn afgelopen", verkondig de de minister grif. Ook het roken in de leraarskamer en het overblijflokaal zou - volgens Van Kemenade - moeten worden gestaakt. De maatregelen gelden al leen voor openbare scholen. De minister gaat aan de besturen van bijzondere middelbare, lagere en kleu terscholen vragen zijn voor beeld te volgen. Schoolhoofd L. Vogel van de pro testants christelijke lagere Jo hannes Calvijnschool zegt over de anti-rook-plannen: „Bij ons op school wordt nauwelijks ge rookt door de leraren tijdens het lesgeven. Ik geloof dan ook dat het plan bij ons op weinig weerstand zou stuiten". De heer Vogel heeft in feite makkelijk praten, want zelf rookt hij niet. Hij vertelt: „Het is ook niet zo erg als iemand bij tijd en wijle een rokertje opsteekt. Als er maar niet volop gedampt wordt" Vogel's „openbare" collega, de heer W. C. Tabeling van de Professor Teldersschool, kan zich eveneens achter de plan nen van Van Kemenade scha ren. Hij zegt: „Al een aantal jaren is in Vlaardingen een ge meentelijke verordening van kracht, dat het roken voor de klas niet is gewenst. In de per- soneelskamer wordt wel ge rookt, daar heb ik geen enkel bezwaar tegen." Tabeling is van mening dat het idee van de onderwijsminister in principe positief is. „Maar" zegt de Vlaardinger, „het moet niet dwingend worden opgelegd in de vorm van een verbod." Bij de christelijke scholenge meenschap Westland-Zuid zal het docentenkorps geen rook verbod onder de neus worden gedrukt. Rector J. van der Schaar' vertelt: „V.'ij laten het onderwijzend personeel vrij om een eigen keuze te maken of ze nu wel of niet willen roken." „Overigens", relativeert Van der Schaar, „wordt er niet veel gerookt op Westland-Zuid." Als de beslissing over een even tueel rookverbod genomen zou moeten worden door J. de Rooij, hoofd van de Dr. Albert Schweitzerschool voor open baar buitengewoon onderwijs, dan zou er nu al geen asbak meer te vinden zijn in welk schoolgebouw dan ook. De Rooij: „V/at mij betreft verbie den ze het roken op scholen. Dat kan ik trouwens makkelijk zeggen, want zelf rook ik niet. Het lijkt mij echter logischer dat op vrijwillige basis wordt besloten om niet meer te roken. Een verbod is zo'n afschrikwek kende maatregel." Schoolhoofd De Rooij blijft desal niettemin van mening, dat hel opsteken van een sigaret, sigaar of pijp tijdens het lesgeven moet zijn afgelopen. „Want", zo stelt hij ten slotte, „de leraar zit in feite zijn leerling te vergifti gen." Schiedam De aquarel die onlangs na een inbraak ïn dc kantine van de volk stuin vereniging Thurleöe werd vermist is terug. Het werk van de Schiedamse kunstenaar Doop Wiegman, dat in augustus "72 door burgemeester Harm Roelf- sema aan de vereniging werd geschonken, blijkt niet te zijn gestolen. Nadat bij de politie aangifte was gedaan, bleek dat één van de bestuursleden bet stadsgezichtje thuis had. Veilig gesteld voor de win ter» zegt bij. Opgelucht is nu niet alleen het bestuur van de vereni ging, maar ook Doop Wieg man, hoewel die laatste toch wel een beetje trots is dat er voor de vierde maal ïn korte tijd een werk van hem zou zijn gestolen. Over de laatste ontwikkelin gen is de recherche nog niet ingelicht. Deze week nog werd in het politiear chief een stuk opgenomen uit onze krant van maan dag 28 augustus 1972, waar in een afbeelding van de aquarel stond. Schiedam Werken voor gemeentelijke commissies wordt straks beloond. Niet alleen raadsleden krijgen dan een vergoeding, maar ook de burgers die in bepaalde commissies zitten. Hoe hoog het loon wordt en of die regel ook geldt voor subcommissies en stichtingen, die voor de overheid klusjes opknap pen, dat staat nog niet vast. Deze week werd daarover vergaderd door het seniorenconvent: dat is de luxe term voor de raadscommissie voor alge mene en bestuurlijke zaken, waarin onder anderen fractieleiders en de burgemeester zitting hebben. Het bleef bij een korte gedachtenwisseling over arbeidsvoorwaarden. Clara Stroman, nu nog PvdA^ raadslid, beval ook de schoolraad aan als voor gel delijke vergoeding in aan merking komende instantie. Een vergelijk werd gemaakt tussen de sportraad en stichting Schiedamse Ge was dat moet worden1 beke ken of de sportraad teveel krijgt, of de Schiedamse Gemeenschap te weinig, of dat de huidige regeling wel klopt,— maar in dat geval moet het verschil duidelijk kunnen worden verklaard. meenschap. Leden van de Hans van der Wilk (PPR) zag eerste club krijgen wel pre sentiegeld, leden van de tweede formatie niet. De conclusie van drs. Arie Lems, als burgemeester voorzitter van het convent. Over protesten van buurtbewoners Schiedam De horecaman die aan het Broersveld een bistro wil beginnen is verbaasd over de protes ten van buurtbewoners. Schiedammer H. F. van Unnik weet niets van de handtekeningenlijst die zoals wij gisteren meldden naar het stadskantoor is gestuurd. ,Daar heb ik niets over ge- De horecaman zegt ook dat hoord", zo reageert Van Un- door zijn zaak meer leven het Broersveld komt nik, „dan zal ik eens met ze gaan praten. Ook al heb ik in eerste instantie met de gemeente te maken. Hele maal begrijpen doe ik die bezwaren niet. Misschien zijn er inderdaad al zat za ken. Dit wordt echter een nieuw soort. Een bistro voor mensen met een kleine beurs. Een zaak waar men Buurman Van der Krogt staat geen drempelvrees voor er een beetje van te kijken Wanneer hij de zaak kan openen weet Van Unnik nog niet, in verband met vergunningen die nog van de gemeente moeten wor den verkregen. hoeft te hebben en waar men ook met kinderen voor een redelijke prijs kan eten. Wat betreft de vrees voor geluidsoverlast: daar zijn natuurlijk wel voorzienin gen te treffen die dat tegen houden". dat er naast hem een bistro komt, „De bakker dacht op het moment dat hij de lijst tekende dat er een café zou komen. „Een bistro is in ieder geval al een stuk be ter", zo reageerde hij weer op zijn beurt. Schiedam Nog even en dan mo gen politieke ac- fj'evoerders weer affiches plakken, mits aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan dus niet op de manier zoals com munisten en paci fisten dat door gaans plegen te doen. Illegaal plakken blijft verboden, ra aar omdat de verkie zingen naderen plaatst de ge meente Spe ciaal voor plak kers de tradi tionele borden op verschillende punten in de stad. Daarop krijgt in principe elke par tij een hoekje. VVD-opperhoofd Gerard Verhuls- donk twijfelt overigens aan het nuf van al dat ge- plak. „Kinderen zouden ook in Sinterklaas blij ven geloven, ais zij hem nooit te zien krijgenZo is het met politieke partijen ook". Het radicale raad slid Hans van der Wilk maakte grapjes.' „Een gro tere partij beeft meer geld, dus meer affiches, dus mee r belangstel ling. En een klei ne partij kan moeilijk van zijn leden verwachten, dat zij op een op vallende plaats in de stad gaan wo nen waar zij a/fi ches achter de ruiten kunnen hangen". Daarom zal de PEK'er zelf niet meeplakken. i Schiedam Over het ontwerp-! bestemmingsplan Woudhoek-i Noord wordt dinsdag 19 aprilj een informatie-avond gehou-i den. Op deze bijeenkomst in Del Ark aan het Hargplein zal te-! vens het eerste uitwerkingsplan •voor ruim driehonderd wonin gen aan de orde komen. De avond wordt georganiseerd door de werkgroep ruimtelijke ordening van de Stichting Sa- m'enlevingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN). Ook de gemeen te zal echter toelichting geven over de plannen voor Noord. wel iets in een scheiding tussen commissies die rechtspersoonlijkheid heb ben en commissies die deze niet hebben. Gerard Ver- hulsdonk (WD) was van mening, dat misschien wel( voor enkele commissies het presentiegeld moet worden teruggedraaid. Hij vreest, dat de gemeente anders de mist ingaat: „Wie weet hoe. groot dan plotseling de be sturen van commissies wor den, en hoeveel subcommis sies erbij komen? Dat moeti je in de hand houden. Jej moet duidelijk een punt zet-j ten". I Bewonersverenigingen en dï-; verse stichtingen, die web werk in het algemeen be-j lang doen, moeten volgensj hem zeker niet bij de rege-j ling worden betrokken. Van der Wilk vroeg het zich af: „Die groepen zijn er natuur lijk niet voor commerciële belangen", zei hij, een belo ning overwegend. Naam: Sasja Ras: Bas- iaard Geslacht: vrouwelijk Leeftijd: 11 maanden Beharing: kort Kleur: beige wit 7 A/j V-. ,v L Sasja is maar iets groter dan Tippy, het hondje van vorige week, dat overigens snel een nieuwe baas en bazin had gevonden. Sasja is een klein slag bastaardje en ze zal ook wel niet veel groter meer worden. Ze voelde zich al snel thuis in dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 in Schiedam. Al op de eerste dag blafte ze vrolijk mee met de andere honden. Van blijdschap springt zi.j tegen de muur op en wel tot een hoogte van zo'n an derhalve meter, cn dat voor zo'n klein hondje. Ze springt vanaf de grond met haar voorpoten tegen de muur op en trekt dan snel haar achterpoten naar bo ven om zich nog eens met hoar achterpoten tegen de muur af te zetten, zodat zij nog een stukje hoger komt. Op die manier probeert zij de aandacht op zich te ves tigen, waarmee ze snel suc ces heeft. Haar vorige baas heeft Sasja naar het die rentehuis gebracht omdat zij nogal jaloers is. Verder kan ze niet zo goed tegen autorijden en vindt ze het niet 20 leuk om de hele dag alleen te zitten. Wanneer Sasja echter met geduld één en ander ge leerd wordt, zal zij zich beslist op een gegeven ogenblik als een echte da me gedragen. Als zij maar weet wat van haar ver langd wordt, en dat zij ge prezen wordt wanneer zij iets goed gedaan heeft. Lief is zij in ieder geval wel, want ze knort van ge noegen wanneer zij wordt aangehaald. Sasja wordt, voordat zij weggaat, nog eerst even in geënt tegen hondeziekte en hondsdolheid omdat de pa pieren niet van haar vorige baas zijn meegekomen. Sasja wordt in de Harga hoeve nog vergezeld van de volgende honden: bastaard terrier, reu, 8 maanden, bastaard herder, reu, l 1/2 jaar; dobermann pincher, reu, 1 jaar; Duitse herder, reu, 1 1/2 jaar, bastaard, reu 11 maanden, bastaard Dalmatiner, reu, 10 maan den, Ierse setter, reu, II maanden; Chow-Chow, reu, 7 maanden. Op de kat- tenafdeling bevinden zich de volgende katers en poe zen: Een mooie gecastreer de witte kater met 2 ver schillende kleuren ogen, van 8 1/2 maand, een rode kater van 2 1/2 jaar, zwarte kater van 6 maanden en een poes van 1 jaar, 2 rode katers van een jaar. Schiedam Bij het dierenasiel zijn in ruim een week tijd onge veer honderdvijftig protesten tegen de zeehonden jacht bin nengekomen. Het aantal schriftelijke adhesie betuigingen noemt de voorzitter van de plaatselijke afdeling van de dierenbescherming niet slecht. „Het zijn er echter nog lang niet genoeg", aldus Peter Broeders, „2eker niet voor der gelijke gruweldaden". i Adhesie-bc-tuigingen in de vorm van een brief of briefkaart kun- j nen de Schiedammers nog stu- j ren naar het dierentehuis Dei Hargahoeve aan de Sportlaan' 2 j in Schiedam. De protesten zul-! len dan gebundeld worden doorgezonden haar het centrale i verzamelpunt in Den Haag j Giften kunnen worden gestort op gironummer 216407 ten name van de penningmeester van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van dieren, afdeling Schiedam, onder vermelding van „zeehonden-actie". Maasland Het zonder kapver- gunning omzagen van drie meer dan honderd jaar oude kastanjebomen, deed de ge meenteraad van Maasland niet veel. Slechts de Open Groepering sprak haar be zorgdheid daar over uit, en vroeg bij monde van me vrouw Van Kranenburg of daartegen wordt opgetreden. De drie kastanjes werden vorige week dinsdag in alle vroegte omgezaagd op het „weidje van Van de Berg", waar Euro- woningen luxe huizen gaat neer zetten. Loco-burgemees ter J. Kwakkelstein zei, dat er geen kapvergunning was ver strekt. Ook deelde hij mee, dat geen proces-verbaal wordt opgemaakt. „We hebben Eurowoningen ver zocht een tweetal vervangen de fraaie bomen te plaatsen. Dat lijkt ons zinvoller dan een boete van rond de tweehon derd gulden", aldus Kwakkel stein. Eén kastanjeboom staat er ech ter nog op het betreffende- stuk grond. Euro woningen mag die niet zomaar omzagen. „Blijf van die overblijvende kastanje aF\ was dc strijdlus tige kreet van Kwakkelstein, die doorgespeeld was naar Euro woningen. Eerder al had de raad een stevi ge boom opgezet over de drei gende ondergang van 1500 po pulieren en elzen. In tegenstel ling tot dc drie (beschermde) kastanjes, ontlokte dit een langdurige èn breedvoerige discussie. Waaruit bleek dat de raad be wuster over het groen dacht dan vorig jaar, toen er zor.der enige discussie zomaar dui zend populieren sneuvelden. „We zullen behouden wat er behouden kan worden", zo be loofde loco-burgemeester Kwakkelstein de raad. „Maasland is overigens een ge meente die geweldig goed in het groen zit. We hadden hier al een boomplantdag, voordat men daar in omliggende ge meenten van had gehoord". [Vlaardingen - De Stichting Rood I Vlaardingen wil in het PSP- j pandje in de Schoolstraat een winkeltje gaan inrichten met j propagandamateriaal van alle l politieke partijen.. Bij voorgaan- de verkiezingen heeft Rood Vlaardingen ook al een soortge lijke activiteit georganiseerd. 5 Het is de bedoeling dat al het materiaal wordt gerangschikt naar partij, zodat iedere be langstellende gelijk kan zien wat hij/zij wil meenemen. De politieke partijen, die hun bro chures, programma's, pamflet ten enzovoorts opsturen, moe ten wel duidelijk aangeven of het materiaal gratis is of dat er een vergoeding voor gegeven moet vyorden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3