mj Dijkshoorn debuteert im Helft Earth Fire Arjan Kappers en 3?uus Janssen SPAGHETTI- AFFAIRE! JesegS'- slavisehe naleven in Maassluis toon beeld Maarten voor Ja&s Festival DONDERDAG 7 APRIL 1977 vd/soww 4 Orider redactie van Chris van Bramen Bel voor t ips 010-352OB6. amen j Earth and Fire geven aanstaande vrijdag een nachtconcert in het Schiedamse Passage Theater met in het voorprogramma de groep Cake. Earth and Fire moet het voornamelijk van grote zalen hebben. De indertijd voor een slordige drie ton aangeschafte apparatuur moet zich bedruipen en om met de gehele installatie behoorlijk uit de voeten te kunnen is een groot toneel nodig. Bij voorkeur speelt de groep daarom in schouwburgen waar je een goed geluid krijgt, beter beeld hebt en een behoorlijke toeschouwers-accommodatie. De Haagse groep is al jaren een bekend verschijn sel in de vaderlandse popwereld, sterker. Earth and Fire behoort tot de Nederlandse top. Vanaf hun eerste hitsingle in 1970 (Seasons) gaat het de groep onverminderd voor de wind. „What differen ce does it make" werd de elfde in een onafgebro ken reeks van hits, waarmee de creatieve constant heid afdoende geiillustreerd is. Als kroon op hun werk verscheen onlangs „The Story of Earth Fire", een „greatest hits" verzameling, die op het moment van uitkomst reeds goud liet afdrukken. Op deze plaat werden alle hits samen gebracht en aangevuld met de titelsongs en hoogtepunten van de drie conceptalbums „Song of the marching children", „Atlantis" en „To the world of future". Earth and Ftre bestaat uit Jerney Kaagman, die vanaf de oprichting van de groep de leadvocals voor haar rekening neemt. Van haar wordt gezegd, dat zij een stem heeft waar je baren van overeind gaan staan en een dynamische uitstraling heeft waar je kippevel van krijgt Dit alles gekoppeld aan haar uitstekende prestatie zowel voor de televisie als op de bühne maakt Jerney tot Neder lands meest populaire zangeres, die sinds 1971 bovenaan de pop-polls staat. Samen met Jerney bepalen Chris en Gerard Koerts sinds jaar en dag het gezicht van de groep. Dit niet in de laatste plaats wegens de perfekte gelijkenis van deze tweeling. Ondanks de jarenlan ge studie piano van Chris ging zijn liefde uit naar de gitaar, die hij als een vakman weet te bespelen. Gerard, die eveneens een conservator! umopleidmg achter de rug heeft, bleef het klavier trouw. Ton van der Kleij, die sinds zijn tiende jaar aari het drumstel verslaafd is. is een van de meest spraakzame leden van de groep. Altijd in voor een grap weet hij de onderlinge sfeer steeds tot opti male hoogte te brengen Theo Hurts is het enige lid van Earth and Fi.-e. die niet vanaf het begin bij de groep zit. Na een intensieve eonservatonumstudie met als hoofd in- strument de klassieke gitaar, werd hij gevraagd om de plaats van Hans Ziech m te nemen, die de formatie in 1974 verliet om zich meer op het componeren toe te leggen. Het stevige basgeluid van Theo draagt bij tot de hechte basis waar de muziek van Earth and Fire op stoelt. Het optreden van Earth and Fire m Passage Theater begint om elf uur. Kaarten zijn verkrijg baar aan de kassa van het theater voor 10, 12,50 en 15 en voor houders van het CJP voor ƒ7,/ 8,75 en 10,50. Met haar tentoonstelling in galerie PtoemP in Delft debuteert Elly Dijkshoorn vanaf aanstaande zaterdag als schilderes. Het is niet de eerste keer, dat zij een tentoonstelling verzorgt Eerder deed zij dat m haar woonplaats Vlaardingen en in Schiedam. Toch beschouwt zij zich in Delft als debutante. „In het verleden ging het er om te laten zien dat ik een beetje leuk kan tekenen. Nu wordt van mij geacht dat ik me als kunstenares zal waarmaken, een eng idee EUy Dijkshoorn verliet vijf jaar geleden de academie en geeft tekenles op de Casimirscholengemeenschap. Het lesgeven zou ze niet willen missen. „Ik leer er zelf van tijdens de contacten met de leerlingen en de ideeën die ik er opdoe werk ik dan weer zelf uit Bovendien ben ik door mijn werk nergens toe verplicht geen opdrachtgevers waardoor je onder dwang moet werken. Juist helemaal vrij werk ik het best en het hardst". De gewone dingen om haar heen staan centraal in de schilderij en en tekeningen van EUy Dijkshoorn, Kenmerkend voor haar werk zijn de kleuren: wazig maar subtiel in elkaar overlopend zonder opvallende contrasten. „Ik probeer er iets van mijzelf in weer te geven. Alles heeft zijn twee 2ijden. Met de kleuren zit ik daar een beetje tussen. Ik ben zelf niet zo zwart-wit, ja-neen." Dat blijkt ook wel uit hetgeen zij weer zegt over haar te houden tentoonstelling: „Aan de ene kant vind ik het belangrijk wat anderen van me vinden, daar ben ik wel benieuwd naar. Aan de andere kant zit ik weer niet zo op reacties te springen. Zijn die negatief dan zal ik me daar niet druk over maken. Tenslotte heb ik mijn eigen weg nog lang niet gevonden", zegt ze relativerend. De tentoonstelling in Delft deelt Elly met de Israëlische Raya Wiehart. Galerie PloemP is te vinden aan de Oude Delft 140. Openingstijden van woensdag tot en met zondag van 12 tot 17 uur. De tentoonstelling duurt tot en met 1 mei. Voor het oude stijl Jazz Festival in Breda worden in Schiedam kaarten ver kocht door Jan Roeling. Zijn telefoonnummer is 010-268366. Van 19 tot 22 mei treden veie binnen- en buitenland se jazzgroepen in Breda op, tn totaal zo'n zeventig uit elf landen, van de Verenig de Staten tot Hongarije toe. Informatie over de toe gangsprijzen bij Jan Roe ling. Op vrijdag 15 april brengt Dolf de Vries zijn one-man-showprogramma in de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal, getiteld Het Luis terrijk. Dolf de Vries wordt begeleid door gitarist Ad Rooymans. De toegangsprijs bedraagt 7,50 en vijf gulden voor hou ders van het CJP en Pas S5. In het kader van de serie concerten in de muziekka mer van het Visserijmu seum treden op dinsdag 12 april om kwart over acht Arjan Kappers (klarinet/- Basklarinet) en Guus Jan sen (piano) op. Het concert is er een in de sene van drie in samenwerking met Podium voor Jonge Kunst- enars van de Stichting Gaudeamus. Arjan Ariëns Kappers stu deerde klarinet en basklari net bij Ru Otto op het Am sterdams Conservatorium waar hij in 1975 de exa mens solospel klarinet en aantekening basklarinet be haalde. Naast zijn werk zaamheden ais uitvoerend musicus, is hij als muziek docent verbonden aan de Theaterschool in Amster dam. Guus Janssen is gebaren in 1951. Hij studeerde bij Jaap Spaanderman en Ton Hart suiker aan het muziekiy- ceum ui Amsterdam waar hij in mei 1976 het solo-exa men pianospel met goed ge volg aflegde. Hij studeert momenteel compositie bij Ton de Leeuw. Daarnaast is hij werkzaam als impro viserend musicus De toegangsprijs voor dit concert bedraagt 4,50. Kinderen tot 15 jaar en houders van een CJP of Pae 65 betalen een rijks daalder Plaatsbewijzen zijn dagelijks van tien tot vijf uur en zondags van twee tot vijf uur verkrijg baar aan de balie van het Visserij museum. Telefo nisch kan men plaatsen re serveren onder nummer 010-348722. De organisatie van dit concert berust bij de Culturele Raad van Vlaardingen. Schiedam Passage Theater Dagelijks 19 en 21 30 uur. vrij dag 20 uur. THE MAN FROM THE OR GANIZATION (18 jr) Dagelijks 14 uur PETER EN DE VLIEGENDE AUTOBUS (alle leeftijden) Passage Rio Dagelijks 14 en 20 uur, woens dag alleen om 20 uur IRMA LA DOUCHE (14 jaar) Woensdag 14 uur VOL GAS MET HERBIE (alle leeftijden) Vijf miljoen dollars aan harde drugs, verborgen in een gigan tisch houten kruis, voor de bisschop van San Francisco naar deze stad verscheept, vormen de inzet van een kei hard maffiaspel. Roger Moore is neef en lid van de maffia- clan en gaat er met maker Stacy Keach op uit om aan alle intriges een eind te ma ken Dat gaat met veel geweld gepaard, maar merkwaard,- Ulysses heet Roger Moore m een Italiaanse fdm, die al van wat jaren her moet dateren, want de huidige James Bond laat zich met meer zo gemakkelijk voor zo'n spaghetti-affaire con tracteren. Met de klassieke Griekse held heeft hij niets gemeen in dit brokkelige werkstuk van Maurizo Lucidi, waaraan een slordige vijf scenarioschrijvers hebben zitten dokteren. gerwijze ook met een flinke dosis humor, die er vaak met de haren bij gesleept worden. Zo zijn er enige botsautosce- nes, die de moeite waard zijn, maar met het verhaal mets uitstaande hebben. Af en toe wordt de toch al vale kleur afgedempt tot een mistig tintje en dan krijgt men een afvallig knaapje te zien dat verbijsterd toeziet hoe zijn vader wordt doodgeschoten. Dit blijkt dan Ulysses in zijn jeugdjaren te zijn, die al die tijd met een trauma heeft rondgelopen, dat hij aan het slot kan afreageren wanneer hij achter de identi teit van de moordenaar is ge komen. Een film, waaruit blijkt, dat spaghetti en heroine geen sma kelijk gerecht kunnen opleve- Het Gemeentemuseum van Maassluis bestaat tien jaar, vanaf vrijdag 15 april zal ter ere van dit jubileum een speciale expositie in het museum te bezichtigen zijn van bijzondere Joegoslavische kunstenaars. Naast de halfjaarlijkse exposities zijn er in de afgelopen tien jaar 130 verschillende tentoonstellingen te zien geweest Allerlei vormen van kunstuitingen zijn daarbij aan bod geweest: olieverven, aquarellen, grafische werken, beeldhouwwerken, plastieken enzovoorts. Verder waren er kinddertekeningen, kunstwerken van bejaarden, postzegels, ansichtkaarten en tentoonstellingen over Maassluis. Bekende kunstenaars als M. C. Escher, Lucebert, Otto Dicke, Ans Wortel en Jan van Heel hebben er geëxposeerd. Het museum aan de Zuiddijk heeft bepaald niet aan belangstelling van het publiek te Wagen. Het bezoekersaantal stijgt elk jaar en uit een enquête is gebleken, dat zestig procent van de bezoekers van buiten Maassluis komt. Intussen dreigt het museum uit zijn jas te groeien. Concrete plannen om daar een oplossing voor te vinden zijn er nog niet De expositie van Joegoslavische naleven bestaat uit schilderijen en beeldhouwwerken. Het speciale van deze tentoonstelling is wel, dat de bezoeker kennis kan maken met een aparte vorm van schilderkunst In plaats van schilderen op linnen zijn deze schilderijen vervaardigd op glas. Jac. de Vries heeft medewerking aan de expositie toegezegd. Aan hem heeft het museum veel te danken. Deze kunstverzamelaar uit Delft heeft namelijk een groot deel van zijn collectie in eeuwigdurende bruikleen gegeven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4