Schiedam heeft er zin in Van der Zalm pakt toerclub goed aan LS Hoekse deelraad winnaar Dopper jr. aan de leiding novotei DE BOYS NEEMT WEER DE LEIDING Ton Ebben: „Blij dat ik weer terug benw Op de fiets door de Dolomieten Loting Westland Cup Jeugdtoemooi DYS Johan Kijne nog last van blessure Softbai- toernooi Schiedam gewoon lunchen in een oergezellig restaurant... ...tn novotei Donderdag april 1977 INDRUK WERPERS AANGESLOTEN VRIJE TIJD -FC Vïaardingen-C gelijk Loterij XJVG De stand Van der Vlist j bij Demos Zwaluwen uitgenodigd ■SS£U VDfSC/WW 5 Schiedam „Natuurlijk hoop ik aan de top mee te draaien dit seizoen, daar werk ik tenslotte voor. Maar ik heb, be houdens enkele routi niers, een erg jonge ploeg, die vooral door zijn geringe ervaring kwetsbaar kan zijn. Daarom blijf ik realist en ben tevreden met een plaats in de midden groep". Aan het woord is Ton Ebben, de nieuwe 1 trainer/coach van de honkbalafdeling van Schiedam. Na zijn aktieve loopbaan als honkballer van datzelfde Schiedam, heeft Ebben en kele jaren als coach ge werkt bij onder andere Gouda en Neptunus, waar hij, zoals hij zelf zegt, erg - veel heeft geleerd. Ebben is blij weer op het oude nest terug te zijn. „Als je bijna twintig jaar bij dezelfde vereniging hebt gespeeld, blijft deze vereniging toch een aparte bekoring voor je houden", zegt hij. „En hoe wel ik bij Gouda en Neptu nus ook een fijne, tijd heb gehad, ben ik blij dat het Sc! lied am is geworden". De eerste Indruk is dat het tus sen Ton Ebben en die spelers klikt. Eind januari is men met de zaaltraining begonnen en al gauw bleek dat de selectie- groep er zin in had. Er is in de zaal intensief gewerkt en de opkomst was optimaal. Ton Ebben kreeg uit de groep zelf het verzoek ora enkele extra trainingen op zaterdagmorgen in te gelasten, wat dan ook prompt gebeurde, „Het is pret tig werken met een gemoti veerde groep", zegt hij. „Ik hoef niemand aan te sporen, alle opdrachten worden van zelfsprekend uitgevoerd en men moedigt eikaar aan tot het uiterst tc gaan". Omdat de nieuwe coach 2ich be wust is dat trainen in een gym- zaaltje veel beperkingen oplegt, is hij erg vroeg naar buiten gegaan. Al op 17 maart werd de training verlegd naar het honkbalveld. Bovendien werd een flink aantal oefenwedstrij den vastgesteld om straks zo volledig mogelijk toegerust aan ds competitie te beginnen. Om ook de werpers zo goe mogelijk voor te bereiden, werden er en kele extra buitentrainingen op zondagmorgen georganiseerd. De werpers vormen bij Schiedam een onzekere faktor. Wel be schikt Ebben over enkele ta lentvolle jongens, zoals Fred Reymer, Woud Don en Rob Stijl, met daarachter routinier Aad van de Hamer, maar hoe deze jongens zich zullen hou den in de concurrentie met de werpers van bijvoorbeeld Cele- ritas of V. S. Holy, ploegen die over een sterke werpersstaf be schikken, is een open vraag. „Vorig jaar is het er bij Fred Reymer en Woud Don niet he lemaal uitgekomen", zegt Eb ben. „Ik hoop dat zij dit jaar definitief zullen doorbreken. Aan de voorbereiding zal het niet liggen. Schiedam krijgt dit seizoen de beschikking over een splinter nieuwe werpmachine. Samen met de slagkooi, die al enkele weken bedrijfsklaar staat, moet deze machine het nodige bijdra gen aan de verbetertng van de aanvalskracht Schiedam is met recht trots op deze machine. Het wordt immers niet ge steund door eer. sponsor zoals zoveel concurrerende verenigin gen en moet al het materiaal uit eigen middelen betalen. „Wij zijn pure amateurs", zegt Eb ben. .Alle spelers, ook zij die in de selectie zijn opgenomen, moeten hun kleding zelf beta len. Nog geen paar sokken krij gen zij gratis". Toch ziet Ton Ebben het met deze pure amateurs wel zitten, al zal het moeilijk worden. Als grote kanshebber tipt hij het Haagse Celeritas, dat met de werpers Bouke Vakkers en Fred Rietdijk, die beiden enke le jaren hoofdklasse ervaring hebben, vooral verdedigend erg sterk is. Ook Holy, dat weer over werper Ab Bruïne- kool beschikt en bovendien aanvallend werd versterkt met Jonne van Soelen, is volgens Ebben kanshebber. Wat Ton Ebben wel erg spijt, is dat het geplande trainingskamp op Papendal dit jaar niet door kon gaan. „Omdat enkele jon gens wegens werkzaamheden of studie zich niet vrij konden maken hebben wij dit af moe ten zeggen", zegt hij. ..Maar zo blijft er wat voor volgend jaar te wensen over". a Ton Ebben -concurrentie... jehiedam De Schiedam- J se wielerclub „Harga" t heeft de nieuwe toeraf- j deling, die eind vorig jaar werd opgericht, ;goed aangepakt. Sterke man daarvan is gezelli- jge prater Aad van der fZalm, die bij „Harga" verzeild pakte door de i vossenjachten die men daar organiseerde. „Wij reden routes", aldus Van der Zalm, „door het prachtige Westland en zagen mooie plekjes dicht bij huis". ,Het propageren van toertochten .doen wij omdat dit vele voorde len met zich brengt. Als wij op .de zondagochtend door het 'Westland toeren, komen wij ve- *le mensen op de fiets tegen die er een sport van hebben ge smaakt met het gehele gezin een Roeitocht te maken. Maar zij -komen alleen maar in het West rand, terwijl er nog veel meer mooie tochten te maken zijn, twaar dan ook in Nederland. Daarnaast kweekt men nieuwe vriendschapsbanden, die, na enkele malen met elkaar gere den te hebben, veelal uitmon den in het inschrijven van toch ten elders in Nederland en waar men soms dezelfde inte resse bij de mensen ontdekt, ook wat andere 2aken betreft". „Het georganiseerde rijden heeft vele mogelijkheden die men in dividueel niet of nauwelijks kent Daar zijn de tochten waarvoor men bij groepsin- schrjjving reductie krijgt, want het is wel zo, dat men voor elke tocht een bepaald bedrag (meestal 2,50 per persoon) neer moet tellen om na volbren ging van de een tocht een herin- neringsvaantje of medaille te krijgen". Is het zinvol om de mensen eerst iets te laten betalen om dan later een herinnering te geven, die zij dan zelf nog hebben betaald na een volbrachte tocht? „Ja, ik vind van wel. De uitschrij- vers van dergelijke tochten hebben vele onkosten en deze kunnen alleen bestreden wor den door de inleg van deelne mers. Het vaantje of medaille is door de grote hoeveelheid van inkopen dan meestal goed koper dan het ingelegde be drag, maar de organisatie is mede daardoor uit de onkosten en kunnen weer een nieuwe tocht organiseren. Terwijl de deelnemers het zeer op prijs stellen een herinnering te heb ben aan een door hen geleverde prestatie". „Wij zijn aangesloten bij de Ne derlandse Rijwiel en Toer Unie. Deze bevordert het rijden van toer- en trimtochten, waar dan ook in Europa. De leden van onze toerafdeling krijgen een boekje, waarin zij hun pasfoto moeten plaatsen. Daar betalen zij zes gulden voor en dan zijn zij voor dit bedrag nog extra verzekerd. In dit boekje kunnen zij alle tochten invullen die rij rijden en dit wordt dan, nadat het vol is, opgestuurd naar de NRTU". „Ook is het zo dat men als vereni ging wordt uitgenodigd, waar men dan gezamenlijk naar toe kan gaan. Vergeet met dat er, ondanks onze welvaart, nog een groot aantal mensen rijn die "i6.i 9 Aad van der Zalm geen auto hebben. Ook deze mensen zouden graag eens aan tochten elders in het land deel nemen, maar kunnen daar niet naar toe omdat zij geen vervoer hebben. Nou, als men lid is van een vereniging, zijn er altijd mensen waarmee men vriend schap heeft esloten en die be reid zijn de mensen zonder ver voer mee te nemen. Kijk maar naar race-afdeling. Deze verza melen zich bij het station en wie geen vervoer heeft, wordt zonder meer meegenomen". Zijn er voor dit jaar al bijzondere tochten binnen? „Ja, wij heb ben verschillende uitnodigingen binnen. De aantrekkelijkste is een toertocht in de Italiaanse Dolomieten. Deze is bij ons bin nen gekomen ia ons bestuurslid Bruno Calegari, die uit deze omgeving afkomstig is. Deze toertocht duurt van 31 juli tot 7 augustus. Het zijn allemaal tochten die beginnen en eindi gen in Bolzano en die de deel nemers over een aantal Dolo- mietenpieken voert De langste dag is 143 kilometer en de kort ste 23 kilometer, maar dan is de aankomst wel 2346 meter hoog. In die week leert men met alleen de schoonheid van de bergen kennen, maar de or ganisatie neemt de leden na gedane arbeid op de fiets ook mee naar wijnvelden, wijnkel ders en nog vele andere be zienswaardigheden welke men daar te bieden heeft. „In het afgelopen jaar zijn er heel wat wielerclubs, die een toeraf deling hebben opgericht Men gaat over steeds meer vrije tijd beschikken", aldus Van der Zalm, en „juist daardoor heeft de mens weer de fiets ontdekt Juist door de variatie van toch ten, die door ons aan de men- Hoek van Holland De deelgemeenteraad van Hoek van Holland namen deel aan een zaalvoetbaltoemooi in de gemeente Ridderkerk. De Hoekse deelraad werd daar ingedeeld in een poule met de gemeente raad van Rotterdam, de Rijnmondraad en de ge meenteraad Oost-Flakkee. Via vier overwinningen en twee gelijke spelen werd de Hoekse deelraad poule- winnaar en dat betekende dat er een finalewedstrijd gespeeld moest worden tegen de gemeenteraad van Gouda, winnaar in de andere poule. -Dat werd een spannende aangele- genheid, want de Hoekse deel- - raad nam door doelpunten van Bert de Schot snel een 2—0 voorsprong. Gouda kon langszij komen en zelfs een 3—2 voor sprong nemen. Een minuut voor tijd kon Cfé Verkerk de Gaardingen Het jeugdeiftai van FC Vïaardingen kwam te gen tweedeklasser Oud Gastel niet verder dan een 1—1 gelijk- spel. De Brabantse dub keek al gauw tegen een 1—0 achter- f stand asm door een doelpunt van Rob van Leeuwen, die met een ver afstandsschot de doel man versloeg. Na rust kwamen de Brabanders via een fout in de verdediging op gelijke hoog te. In het Vlaardingse team speelde alleen doelman Toon Eggërs van het standaardteam mee. De formatie van Cor van Nieuwenhuizen oefende ook nu weer met een Turkse speler, die al enkele weken meetraint. score in evenwicht brengen. Bij het nemen van strafschoppen had Hoek van Holland de zenu wen het best in bedwang. Alle drie t^e strafschoppen werden benut terwijl Gouda de tweede miste. Teamleider J.D. van Weelderen mocht de fraaie wisselbeker in ontvangst nemen uit handen van de burgemeester van Rid derkerk. de heer J.C. Verplan- ke. De Ridderkerkse burgerva der stelde daarbij dat Hoek van Holland volgend jaar de beker weer moet verdedigen en dat de Hoekse ploeg dan het recht van organisatie heeft. Hij koppelde "er alvast een enorme spaarpot aan om de deelraad aan het sparen te zetten voor de kosten. In zijn dankwoord zei Van Weel deren te hopen dat Hoek van Holland inderdaad kans zal zien volgend jaar het toernooi te organiseren, mits dit voor de deelgemeenteraad inderdaad fi nancieel mogelijk is. De Hoekse ploeg keerde in uitbundige stemming huiswaarts met de wisselbeker en dat was iets waarop zeker niet gerekend was. sen mogelijk wordt gemaakt, vlakt het rijden van ritten op de fiets niet af, maar daar de mensen steeds weer nieuwe plekjes ontdekken, groeit en blijft de animo er op de fiets op uit te gaan. Tenslotte is het gezond voor iedereen en zal men bij thuiskomst van een nt zich weer verheugen op de vol gende tocht". „Sinds ik bij Harga de toertoch ten rijd, ben ik zeven kilo van mijn overtollige gewicht kwijt geraakt en blaak werkelijk van de lust nog meer te willen dan ik nu al doe. Ik heb zelfs een clubbcentie van de KNWU ge nomen om mij ook eens met echte wielrenners te meten en ik moet zeggen, dat ik na het rijden van vier echte wieler wedstrijden, bet toerrïjden voor mensen van mijn leeftijd toch prettiger vind, ook al weet ik mij in het peloton goed te hand haven". In de kantine van de voetbalvereniging Naaldwijk vond gisteravond de loting plaats van de strijd om de Westland Cup. Direct na de competitie, begin mei, zal in sportpark De Hoge Bo men een aanvang met deze reeks worden genomen. Be halve de 's-Gravenzandse SV en Hoekse Boys nemen verder alle Westiandse ba- sisteams aan dit toernooi deel. In de eerste ronde treft Hoek van Holland het Monsterse RKSVM en MW27 zal strijd leveren tegen de Poeldijkse tweede kiasser Verburch. Schiedam Hermes DVS houdt goede vrijdag en eerste paas dag een groot jeugdtoemooi voor pupillen en junioren. Deel nemende clubs zijn: Blauw Wit, Feyenoord, Fortuna, UVS, Wil li elrruna, Sparta. Soest, Ajax, Hermes DVS, DHC en CW. De wedstrijden beginnen vrijdag om 10.30 uur. Vïaardingen Het is nog lang niet zeker of de Vlaardingse atleet Johan Kijne aan de Westlandmarathon mee zal kunnen doen. De „schoolmeester," die zich dit seizoen volledig heeft toegeiegd op de training voor deze internationale loop, volgende week in Maassluis, heeft last gehad van gnep en een keelontsteking, terwijl hij op het ogenblik geblesseerd is bij de aanhechting van zijn achillespees Schiedam Schiedamsche Boys heeft ook nu weer de leiding genomen in de strijd om de bal van de maand. Dat is de laatste drie maanden al het geval, maar de Boys komen niet meer in aanmerking. Dus wordt andermaal de tweede plaats van belang voor de eventuele eindrangschikking. Hollandiaan en Schiedam hebben op dit moment de beste papieren- Zij volgen de Boys met een gemiddelde van 4.0. De bal van de maand wordt beschikbaar gesteld door Sporthuis Passage. Schiedam De handbalvereni ging UVG heeft een lotenj ge houden ten bate van materiaal- aanschaf voor de jeugd. De vol gende nummers rijn uitgeloot: portable TV op lotnummer 2600, cassette recorder op num mer 5525, KLOKRADIO OP NUMMER 756 en een calculator op nummer 3098. De winnaars kunnen contact opnemen met L. Rodenberg telefoon 701101. GSS WK ClON Excelsior M 1.0 1.0 1.0 1.0 5.0 Sunlight 1.0 Schiedamsche Boy9 Ursus 1.0 Hollandiaan 4.0 DRZ 0$ Schiedam 4.0 DHS 0.0 PPSC 3.0 MW'27 0.0 Martimt 2.5 Demos 0.1 Satelliet 2.0 Hoekse Boys 0.2 TSB 2,0 HBSS 0.3 Hermes DVS 2,0 Vïaardingen 0.3 Excelsior'20 2.0 VDUza) 0.3 Hoek v. Holland (za> 1.5 Zwaluwen 0.5 Vïaardingen In de huishoudelijke competitie van de schaakvereniging HVO verbaasde Dopper jr. vriend en vijand door stevig aan de leiding te komen in de kampioensgroep. Zijn directe concurrenten zijn nog steeds Van der Griend en De Jong. Schiedam SV en HVSchieda- m's jongste afdeling, de vorig jaar opgerichte afdeling heren- softbal, opent paasdag (11 april) het seizoen met een sterk bezet toernooi. Vanaf tien uur 'smor- gens wordt er gespeeld in twee poules van drie teams. Deelne mers zijn in poule A: Wester kwartier uit Den Haag. Blue Birds uit Delft en organisator Schiedam. In poule B komen uit: HCAW uit Haarlem, Storks uit Den Haag en VS Holy uit Vïaardingen. Behalve Holy en Schiedam, ne men de overige verenigingen al enkele jaren deel aan door de KNBSB georganiseerd heren- softbalcompetities. Er wordt maand3g een halve competitie gespeeld, waarna 's middags omstreeks dne uur de finale tussen beide poule winnaars volgt. Schiedam Aad van der Vbsti is de nieuwe trainer van afde-| hngsclub Demos. Hij volgt: Coen Paulus die er aan heti emde van dit seizoen definitief! mee stopt. Van der Vlist, die m i het bezit is van een B-diploma, i tramde eerder ZW, Schiedamse Boys en de jeugd van Hermes DVS. Zelf speelde hij vroeger in SVDPW en SW, In groep twee gaat Van Dnel nog steeds aan de leiding, gevolgd door De Vette jr. en Komaat In groep B wordt de eerste plaats bezet door De Kort, ter wijl hier als een raket omhoog schoot Sodderland, die thans een half puntje minder bezit dan de leider. In de derde groep van deze com petitie is nog steeds Smeekes jr. lijstaanvoerder, maar hij wordt fel op de huid gezeten door Kxopff, Doopcr sr. en Van £m- den. In de laatste groep komt daarentegen weinig verande ring. De Kort heeft hier de teugels in handen, maar wordt goed m de gaten gehouden door Den Boogert en Braad. Vïaardingen Op tweede Paasdag neemt Zwalu wen deel aan een zaal- voetbaltoernooi m Geer- truidenberg. De organisa tie is in handen van de za at voetbal vereniging Wilde-BW *70 uit Raamsdonkveer. Deelne mende teams zijn: Locm ans OT. Veste, TSC, Adrtaanse B, Zwaluwen, Wilde BW '70 Carillon en De Schuur. ADVERTENTIE roenten ■jeteiv ^ruiden Hargalaan 2 Schiedam Tel. 010-713322 telex 22582

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5