Klachten over oproepkaarten borstonderzoek Bewoners Jemweg boos op schoonmakers 1 Schuldem maken inbreker van jonge aann L Twee man pleegden Monsterse inbraak Zijdeveld haalt uit Verdachten voorgeleid Integratie gaat veel te langzaam In de bloemen Tien maanden celstraf geëist Vlaardingen kiest voor meegroeinet ij Vrijdag 8 april 1977- SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25807 PAGINA'S. Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Monster - Een 23-jarige classifi ceerder uit Schiedam en een even oude Vlaardinger zonder beroep zijn gisteren voorgeleid voor de officier van justitie in Den Haag. De mannen worden ervan verdacht vorige week uit De politie kwam op het spoor een woning aan de Monsterse van de daders, omdat een voor- zend gulden aan tinnen en zil veren antieke voorwerpen te hebben meegenomen. De poli tie zweeg aanvankelijk over een tweede verdachte. auto had genoteerd. Na een achtervolging door de Kotter- damse en Vlaardingse politie werd de wagen verlaten aange troffen met het grootste deel van de kapitale buit De identi teit van de Vlaardingse eige naar was bekend. Enunastraat voor vijftigdui- bijganger het kenteken van de Deze man achtte het zinloos te blijven vluchten, maar bleef in man werd dinsdagavond op j overleg met zijn vrouw het af- verzoek van de Monsterse poli- j gelopen weekeinde nog uit tie door de Schiedamse politic handen van de politie. Maan- thuis gearresteerd, dag meldde hij zich op het De buit is intussen volledig te- bureau in Monster. Na een uit- ruggevonden. De mannen zijn gebreid verhoor vertelde de al eerder in aanraking geweest man, dat er nóg iemand bij de met de politie in verhand met I inbraak betrokken was. Deze vermogensdelicten. De integratie van de geneeskundi ge diensten in Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis gaat te langzaam. De Schiedamse raadscommissie voor sociale za ken en volksgezondheid gaat hierover haar verontrusting uit spreken bij het college van bur gemeester en wethouders. Het wachten is nog steeds op de gemeentesecretarissen van de drie gemeenten. Die moeten nog oordelen over een rapport dat zij op 15 maart hebben gekregen van ambtenaren van de gemeentelijke afdelingen al gemene zaken en GG en GD-di- recteur E. H. E. Wolfs. Gemeente pakt leegstand aan Vlaardingen - Op korte termijn wordt in de Vette- noordsepolder de leegstand van woningen die ge sloopt moeten worden, aangepakt. Het Vlaardingse college van burgemeester en wethouders wil spij kers met koppen slaan. Onlangs hebben B en W ten aanzien van deze leegstand een aantal besluiten genomen: 0 De leegstaande woningen - die binnen twee jaar gesloopt wor den mogen niet meer ver huurd worden. Wel kan de wo ning gebruikt worden als ber gruimte. Gas en water worden afgesloten; 0 De leegstaande woningen - die nog minstens twee en hoogstens vijf jaar blijven staan - dienen weer bewoonbaar gemaakt te worden. Deze panden worden verhuurd; 0 De directeur van het gemeen telijk woningbedrijf moet de desbetreffende huizen met toe passing van de instandhou- dingsregeling bewoonbaar ma ken; 0 Bij de uitvoering van laatstge noemd punt moet overleg wor den gevoerd met de bewoners; 0 De leegstaande woningen in het zogenaamde nader-onder- zoek-gebied blijven leeg totdat het onderzoek is afgerond; 0 De leegstaande woningen in het verbeteringsgebied mogen pas weer worden verhuurd na dat zij geheel zijn verbeterd; 0 Voor de ramen van de leeg staande woningen moet een vi trage worden aangebracht Schiedam Het PvdA- raadslid Jo Ouwens klaagt over de oproep kaarten voor het bor stonderzoek bij vrouwen boven de veertig. Boven- Êj!IIIIIII!Illllllll[lll]linil)llUIIIIIinilfjlllj|[]!lll!llll|]!!l[|l!!iilll»llll{lJi!milllllll{|ll!illllllIIII!lllililj| In de fiat aan de Vlaardinger luxemburgweg 245 heerst een vrolijke sfeer. Walter de Ling is weer thuis. Zijn moeder:. „Dit is de ge lukkigste dag in mijn leven". Haar zoon laat zich door haar flink verwen nen. Acht maanden ver bleef hij in een Poolse gevan- genis wegens het veroorzaken van een ernstig verkeersonge luk. De regels daar waren dui delijk strenger dan bij moeder j thuis. Veel wil j Waller daar niet j over kwiit. i „Correct", zo vat hij zijn be- handeling sa- f men. Over de 1 toedracht van I het ongeval en hetgeen hem toen allemaal overkwam spra- ken wij met hem waarvan een verslag op pagina drie van I deze krant. Chris Zijdeveld sloeg gisteren zijn derde paal. Het is namelijk de derde keer, dat hij voor een dergelijke plechtigheid werd uitgenodigd. VIaardingen De bewoners van de Elementumflat aan de Bemweg zijn boos op de schoonmakers van GOM bv, de Gebouwen Onderhoud Maatschappij in Schiedam. Onlangs is de maandelijk se schoonmaakvergoeding verhoogd naar een bedrag van vijf gulden vijftig. Dat betekende dat de flatbewoners plotseling twee gulden méér moeten gaan betalen. Schiedam Na het slaan van de eerste paal voor een complex van 54 pre mie-koopwoningen aan de Borodinlaan heeft wethouder ir. Chris Zij develd gistermiddag sne rend uitgehaald naar zijn politieke tegenstanders. „Al vierhonderd mensen lieten zich voor deze wo ningen inschrijven," be gon Zijdeveld zijn aan val, „een duidelijke be hoefte aan woningen be staat dus. Desondanks worden de plannen voor Schiedam-Noord nog door sommigen bestre den, waarbij volkomen ten onrechte wordt ge suggereerd dat ik zelfs wil bouwen in Midden- Delfland. Maar wij heb ben daar alleen recreatie en geen woningen be doeld. Bij de verdediging van de bouwplannen heb ik eerder gewezen op de vierduizend woningzoe kenden in de stad; men heeft dat demagogie ge noemd. Ik vraag mij af of het memoreren van vier honderd spontane aan- meldingen voor 54 wonin gen met hetzelfde etiket wordt afgedaan." Hij meende dat de conser vatieve gedachte om alles op de opgespoten grond- en onveranderd te laten volgens sommigen juist progressief of zelfs radi caal mag worden geno- med. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt, zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuyrmijdii nieuwsblad 14 degen gratis op proef toe fncombfnatiemet: Rotterdamscn Nieuwsblad Naam Adres Deze bon in open envelop zonaer postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. .Maar", klagen de bewoners, „die mensen van de GOM gooien er met hun pet naar. Wij vinden het heus geen ramp om twee gulden per maand extra te be talen voor het schoonhouden van onze flat. Maar dan moet dat laatste ook wel gebeuren". Mevrouw C. van Opstal vindt het zelfs zo erg, dat zij zich schaamt voor mensen, die bij haar op bezoek komen. Zij ver telt; „Die schoonmakers zeggen dat ze geen materiaal hebben en daarmee is de discussie af gelopen. Ondertussen lopen echterede spinnen over mijn rug". In de vijf jaren dat mevrouw Van Opstal nu bewoonster is van de Elementumflat aan de Bern- weg, is de toestand van de flat volgens mevrouw Van Opstal en de overige bewoners een stuk verslechterd. Een duidelij ke klacht kwam enige tijd gele den boven water; de deuren waren kromgetrokken. Deze klacht werd op een wijkbijeen komst tussen bewoners en ge meente aangekaart Aan de be woners werd de toezegging ge daan dat de afdeling Bouw- en Woningtoezicht de zaak zou on derzoeken en een technisch rapport zou opstellen. In het begin van deze week is een bcwonersvergadering gehou den, waarop de twee boven staande zaken nogmaals zijn besproken. Op de bijeenkomst werd eveneens besloten om be langstellenden officieel te ver enigen in het „comité Bem weg". De bewoners maakten ook ken baar, dat zij iets wilden doen aan de volgens hen ver waarloosde toestand van het. plantsoen bij hun flat Het plan netje werd geopperd om zelf het een en ander te tekenen en j vervolgens naar de dienst ge meentewerken te stappen om het resultaat te laten zien. Rotterdam Het had de thans 25-jarige Schiedammer Erik v.d, O. bepaald niet meegezeten. Vol goede moed startte de jongeman een aannemingsbedrijfje. De zaken liepen echter bijzonder slecht en de schulden stapelden zich op. Toen begon voor Erik de ellende. Om van zijn schulden af te Ito- men sloeg de tot dat moment nauwelijks met de justitie in aanraking gekomen Schiedam mer aan het inbreken. In een half jaar tijd bezocht hij onge veer dertien woningen, kanto ren en bedrijven in zijn woon plaats en de buurgemeente Vlaardingen. Daarbij maake hij, soms in gezelschap van an deren, talloze verschillende goe deren buit, onder meer dertien dozen met video-apparatuur (waarde ruim vijftigduizend gulden), spijkerbroeken» ge- luids- en foto-apparatuur en cheques. Van de opbrengst van de buit kon Erik veertigduizend gulden van zijn schuld aflossen. Er stond nog drie mille open toen hij door de poiistie werd opgepakt. Inmiddels zat de jongeman goed in de moeilijkheden. Hij was het huis uitgezet, zijn ver loofde had de verhouding beëindigd en tenslotte belandde hij in een psychiatrische inrich ting. Momenteel gaat het met de in middels naar de gevangenis overgeplaatste jongeman wat beter. „Door bedreigingen van de crediteurs ben ik hiertoe ge komen", zei Van den O. giste ren voor de Rotterdamse recht- bank- „Anders was zoiets nooit in mijn hoofd opgekomen. Eé keer ben ik zelfs het ziekenhuis ingeslagen!". De officier van justitie, mr. L. J. Janssen eiste tien maanden ge vangenisstraf tegen Erik. Daar van rijn dan drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Raadsman C. Szegedi vond, dat de straf best wat lager kon, omdat de toekomstperspectieven naar zijn mening goed zijn. De ex- verloofde is op bezoek geweest en Erik wil graag met de recla- sering samenwerken. ,Er is sprake geweest van een ramp", stelde de advokaat „Met iemand, die tot zijn 24ste jaar redelijk heeft gefunctio neerd, maar dan ineens dit. soort dingen doet, moet iets; vreselijks zijn". Mr. Szegedi be nadrukte. dat het vooral de be- dreigingen van de crediteuren waren, die rijn cliënt het inbre kerspad hadden opgezet Uit-: spraak op 21 april. dien geeft volgens haar de plaats van het onder zoekcentrum in Nieuw- land problemen- Het schoolgebouw zou door de bomen en struiken moeilijk te vinden zijn geweest Deze zaken slingerde zij deze week aan op de raadscommis sie voor sociale zaken en volks gezondheid. Op de oproepkaar ten had zij drie aanmerkingen. Allereerst vond zij het verve lend dat niet duidelijk op het papiertje staat dat men niet hoeft te betalen. Het tweede punt waarover diverse vrouwen zich bij haar zouden hebben, beklaagd, is het ontbreken van de naam Stichting Tuberova, die het onderzoek verricht Door het weglaten van deze ver trouwde naam zijn sommigen volgens de PvdA-vrouw in ver warring gebracht Het laatste punt dat haar hoog zat is het ontbreken van een postzegel om de kaart indien nodig terug te sturen. Na deze kritiek kon voorzitter Herman Posthoorn alleen belo ven dat de gemeente met de Stichting Tuberova zal kijken wat er aan deze zakwn kan worden gedaan. Het definitieve opkomst-percenta ge van het borstonderzoek is nog niet bekend. Wel kon GG en GD-direkteur E. H. E. Wolfs op de bijeenkomst in het stads kantoor meedelen, dat er van de 3300 wouwen die in Schie dam zijn opgeroepen, ongeveer 700 een rede hebben opgegeven waarom zij niet aan het onder zoek deelnamen. Naar de ruim 700 vrouwen die zonder meer zijn weggebleven zullen nog tweede oproepen worden ver zonden. Pas wanneer die kaar ten een tijdje de deur uit rijn, is de uiteindelijke uitslag be kend. Vlaardingen Vlaardingen krijgt kabeltelevisie. Met dit besluit eindigde ue raad gis teravond de discasries over de door de WD-er F. Quast zo fraai geformuleerde never ending story over de C.A.I. Voor de begeleiding van de aan leg van de installatie zal een speciale commissie in het le ven worden geroepen. Deze commissie zal zich ook buigen over de problematiek van een antenne-verbod. In tegenstel ling tot wat wethouder IJs brand van der Velden in de commissie voor economische aangelegenheden steeds ver kondigde, lag het wel degelijk in de bedoeling tot een anten neverbod te komen. „Hoewel bestaande antennes de eerste jaren niet van de daken hoe ven te worden verwijderd mo gen zij niet door nieuwe wor den vervangen", zo liet hij de raad weten. In een motie van J. Schriel (PCG) besloot de raad deze zaak in handen te geven van de nieuwe commis sie. Dat de installatie er zou komen stond eigenlijk al bij de aan vang van de discussies in de raad vast. Hete hangijzers wa ren uiteindelijk de vraag of de bevolking eerst nog zou moe ten worden geënquêteerd en voor welk systeem gekozen moest worden. De raad ver wierp het door b en w voorge stelde mini-stemet en koos voor het duurdere meegroei systeem, dat grotere mogelijk heden biedt. Zonder ingewik keld aan de knoppen van het televisietoestel te draaien, krijgt de Vlaardingse bevol king straks zeven kanalen. Dat kan al snel tot twaalf wonden uitgebreid en middels eenvoudige uitbreiding van de installatie desnoods tot 108 verschillende kanalen. 'ADVERTENTIE In een uniek gelegen pand ANNO 1714, te SCHIEDAM vindt U: GASTERIJ vrs. j| tuzsoi nnnnujmm Gtrctliga tui tn itwvoll* Mtpil*9*nfMi4 R»,m 7«- SCHIEOAM-010-263TM Ktulm» ve»n tot W-00 uui - Zo«y*n «nlottK

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1