II Matrimonio Segreto" EN VERDER. toon beeld Arno Bons speelt met Rotterdams Barok Ensemble Gewoon- goed-gek De grote zwendel Vangrail Diamantsmokke! DONDERDAG 14 APRIL 1977 John Hesselberth exposeert In PSP-pandJe Inbond Kees Babels „Pollens:" VD/SC/WW 5 Onder redactie van Chris van Bramen Telefoon 010—352066 Schiedam Vrijdag 15 april De afdeling van de Schiedam se Gemeenschap heeft een nieuw initiatief ontplooid voor een gemeenschappelijk voorjaarsconcert. Dat heeft een vast thema, namelijk het repertoire van Duitse componisten vanaf 1550 (Kessler) tot de negentiende eeuw (Benatzky) waarmee meer lijn in de concerten wordt gebracht De eerste uitvoering vindt plaats in de Magnolia Dei Kerk aan de Alberdastraat 67. De avond begint om acht uur. diverse koren en gezelschappen doen eraan mee. Zaterdag 16 april Het Nederlandse Marionettentheater van Bert Brugman onder leiding van Joost Brugman brengt om 14.30 uur het programma Jvanhoe" in het Zoldertheater in de Teerstoof. De avonturen van Ivanhoe zijn bedoeld voor de jeugd vanaf zes jaar. De toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder. Arie Eikelboom bespeelt het orgel in het stedelijk museum aan de Hoogstraat 112 van 15 tot 16 uur. Museumbezoe kers hebben gratis toegang. Woensdag 20 april Ete Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam organiseert een museumconcert door het Schie dams Vrouwenkoor onder leiding van diligente Ria Borg- meyer. De toegangsprijs bedraagt drie gulden voor leden en vijf gulden voor niet-leden. Het concert begint om kwart over acht's avonds. Hoek van Holland Vrijdag 15 april The Duch Swing College Band speelt in de Hoekstee.- Toegangspnjs één rijksdaalder Maassluis Donderdag 21 april De schrijver Maarten 't Hart en de bekende televisie persoonlijkheid Jan van Hillo zullen in de bibliotheek van hun werk komen vertellen in verband met het tien-jarige bestaan van de Maassluise bibliotheek. Viaardfngen Vrijdag 15 april De afdeling Schiedam/Vl aardingen van de Vriendschapver eniging Nederland-China houdt een Chinese filmavond in het buurthuis De Haven aan het Weeshuisplein 18. Op het programma staat de Chinese speelfilm „De Rode Bloesem van de Tienshan komt," hetgeen de strijd doet oplaaien tegen vooroordelen over vrouwen. De film begint om acht uur en de toegangsprijs bedraagt drie gulden. „Als je zo naar die ets-projek- ten staat te kijken dringt het pas goed tot je door wat daar gebeurt Als kijker en verza melaar van-grafiek, word je met een schok geplaatst te genover iets dat eigenlijk al leen maar destruktie, vernieti ging is. Hesselberth verfrom melt je gewoon als kijker, net zoals hij zijn etsjes verfrom melt", zo schreef de Wjn- schoter Courant over zijn werk. Tot en met 14 mei is het werk van John Hesselberth in het Vlaardinse PSP-pandje te .zien. Zijn werk betreft objek- ten, bestaande uit kastjes met daarin stukken van et sen. De tentoongestelde wer ken van deze Schiedamse kunstenaar vormen een scha kel tussen de periode dat hij alléén etsen maakte en nu. Op dit moment is John Hes selberth geheel van de gra fiek afgestapt en is bezig aan een serie objekten met be hulp van onder andere de fotografie. John Hesselberth is 29 jaar oud. Hij exposeerde zijn werk eerder in Schiedam, Amster dam, Rotterdam, Warschau, Groningen en Joegoslavië. Behalve in particulier bezit, bevindt zijn werk zich in on der andere het Prentenkabi net van Dresden (DDR) en de. collectie van Rijksaankopen 1973. Van de tentoongestelde werken zullen ten hoogste vijf exerrtplaren per objekt worden gemaakt De prijs be draagt zeshonderd gulden. Het Rotterdams Barok En semble geeft op zaterdag 16 april een concert in de Oude Kerk aan de Aelbrechtskolk in Rotterdam-Delfshaven. De 17-jarige Arno Bons uit Maas sluis is daarbij als violist de solist Op het programma staan werken van onder anderen Joh. Seb. Bach, Kyrlë en de „Hohe Messe", verder wer ken van Fauré en van Kodély. Een adagio van Kodély, oor spronkelijk geschreven voor piano en viool is door Iskar Aribo speciaal voor het Rot terdams Barok Ensemble geïnstrumenteerd. Het geheime huwelijk tussen de ng Nederlandse Operastichting en het Gewestelijk Orkest is een verbintenis, die reeds aarzelend tot stand kwam bij de producties van de educatieve muziek/theaterstukken I en II en zal nu in de openbaarheid worden gebracht in een serie operavoorstellingen. Zij moeten als officieel resultaat van deze samenwerking worden gezien. De komische opera - in twee akten - die V V voor deze bekendmaking is gekozen, draagt de titel „II Matrimonio Segreto", een compositie van Domencili Cimarosa. De Operastichting draagt bij deze co-productie zorg voor de regie, décors, kostumering en technische verzorging. Een team van jonge solisten van de Operastichting zal onder regie van Jan Bouws in de navolgende rolverdelingen te horen en te zien zijn: Geronimo (bas) - Lodewijk Meeuwsen Fidalma (alt) - Elise Galama Elisetta (soubrette) - Angela Bello Carolina (lyrische sopraan) - Thea van der Putten Paolino (tenor) - Wouter Goedhart _i--l Graaf Robinson (lichte bariton) - Paul Wm4 Bindels De opera, gebracht In de Nederlandse vertaling, speelt zich af in Bologna, waar Geronimo, een rijk koopman, zijn oudste dochter Elisetta probeert uit te huwelijken aan een Engelse „Milord", graaf Robinson. Deze geeft echter de voorkeur aan Carolina, de jongste dochter van Geronimo, die zoals later blijkt, in het geheim getrouwd is met Paolina, de jonge boekhouder van Geronimo. De ongetrouwde zuster van Geronimo, Fidalma, die de huishouding in huize Geronimo regeert, is verliefd op Paolino. Carolina en Paolino hebben het plan opgevat er samen vandoor te gaan. Na een slaapkamerscene met grote verwarring over de identiteit van de verschillende personen eindigt de opera met een „happy-end" doordat Geronimo het huwelijk van Carolina en Paolino accepteert en Graaf Robinson ermee instemt toch te trouwen met Elisetta. Kees Bakels heeft de leiding voor deze produktie voor wat het muzikale gedeelte betreft en dirigeert het Gewestelijk Orkest. Hij werd in 1945 in Amsterdam geboren en begon zijn muzikale loopbaan als violist. Aan het muzieklyceum studeerde hij orkest direktie bij Anton Kersjes, bij wie hij zijn einddiploma haalde. Tevens studeerde hij aan de Academie Chigiana in Siena bij Franco Ferrara en hij specialiseerde zich bij Bruno Rlgacci in operadirectie. Van beiden ontving hij het „Diploma di Merito". In juni 1968 debuteerde hij in Amsterdam en in september 1969 werd hij tot assistent-dirigent van het Amsterdams Philharmonisch Orkest benoemd. Dat bleef hij enkele seizoenen. Als gast werkte Kees Bakels met orkesten van de NOS. Verder met het Radio Filharmonisch Orkest, het Kees Bakels, muzikaal leider Gelders Orkest en in het buitenland met Franse en Italiaanse gezelschappen. Met veel succes dirigeerde hij in Amerika het Chicago Civic Orchestra. Het volgend seizoen dirigeert Kees Bakels onder anderen het Utrechts Symphonie Orkest. Het Brabants Orkest en bij de Nederlandse Operastichting de opera „La Cambiaie dl Matrimonio." De co-produktie van de Nederlandse Operastichting en het Gewestlijk Orkest komt met de komische opera „II Matrimonio Segreto" van Domenico Cimarosa onder regie van Jan Bouws komt op 5 mei in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Vlaardingen 1600-1800 ge- woon-goec^gek heet de ex positie, die het gemeentear chief maakte, waar aan de hand van vooral geschreven bronnen, maar ook van kaar ten, prenten, tekeningen en voorwerpen een beeld wordt getracht te geven hoe de mensen tussen 1600 en 1600 in Vlaardingen leefdenVoor al de alledaagse dingen ko men aan de orde: eten, drin ken, kleding en de inrichting van de huizen, armoe en rijk dom. Uiteraard komt de vis serij ter sprake. Verder neemt het gedrag van de gewone man in die tijd een voorname plaats in: hoe hij dacht over problemen als misdaad, goed en kwaad, zijn zondagsrust. De tentoonstelling is in drie eenheden te splitsen: het stads- en straatbeeld zoafs je dat zou hebben gezien als je vroeger door Vlaardingen liep: de dagelijkse zorg voor eten, kleding, warmte en later ook een beetje luxe; de men taliteit. de groei van het mid deleeuwse naar de modem negen tiende-eeuwse mens toe. De tentoonstelling Vlaar dingen 1600-1800 gawoon- aoëd-gek is tot 30 april in het weeshuis te bezichtigen. Schiedam Passage Theater Dagelijks 14-19-21.30 uur, zaterdag en zon dag 19-21.30 uur: KILLER FORCE(16) Zaterdag en zondag 14 uur: PETER EN DE VLIE GENDE AUTOBUS (alle leeftijden) Passage Blo Dagelijks 14-20 uur, za terdag, zondag en woensdag 20 uur: IRMA LA DOUCE (14) Zaterdag, zondag en woensdag om 14 uur: VOL GAS MET HERBIE (alle leeftijden) Vlaardingen Zaterdag 16 april In Assurancetourix aan de Hoflaan: 200 MOLTES met Frank Zappa, Rlngo Star en velen anderen. 23 april In de Harmo nie, aanvang 20 uur: L'AFFICHE ROUGE Hoek van Holland In het disco-terras De Seinpost aan de Strandweg 80 Op vrijdag 15 april om negen uur 'e avonds: PINK FLOYD IN POM PEI Maassluis In het jongerencen trum De Toverbal op vrijdag 15 april: THE STING Met de wereldberoemd ge worden melodie van The Entertainer belanden we in de gokwereld van Amerika anno 1936 en zijn we getui ge van een groots opgezet- Ie zwendel waarbij de twee vriendelijke oplichters Hen ry Gondorff en Jonhhy Hoo ker (het gevierde duo New man en Redfordl, die de beruchte zwendelaar Lon- negan grandioos te grazen nemen. Hiermee willen zij de dood wreken van hun vriend, die door de ongure praktijken van deze zaken man om het leven is geko men. Om de grote stunt te finan cieren daagt Gondorff eerst de nietsvermoedende Lon- negan uit voor een partij poker waarmee hij, dank zij het feit dat hij beter vals speelt dan Lonnegan, het benodigde bedrag bij elkaar krijgt. De grote zwendel kan nu beginnen. Met open ogen loopt Lonnegan in de voor hem gezette val. Scha de: vijfhonderdduizend dol lar en vele illusies armer. :-r i De cabaretgroep Vangrail treedt aanstaande vrijdag en zaterdag en volgende week vrijdag en zaterdag In het Schiedamse Zoldertheater In de Teerstoof op. De groep brengt het nieuwe programma „Nieuwe Avon turen" waar Vangrail In okto ber van het voriga jaar ook In de Teeratoof aan try-out van opvoerde. Toen kon ge constateerd worden, dat Vangrail er opnieuw In slaagde om een programma samen te stellen dat de ho ge verwachtingen naar aan leiding van het eerste pro gramma waarmaakt Mud- kaal Is hat knap, de leden van Vangrail zingen beter en maken betere muziek dan welke cabaretgroep dan ook, vindt menigeen. De tek sten van Cees Rutgers zijn opnieuw bijzonder origineel en verrassend. Kaartjes kunnen worden ge reserveerd vla het WV van Schiedam, tel. 010-266000 en bij het theater zeff. ..Killer force" met Telly Savaias en Peter Fonda in de voornaamste rollen, is een door Val Guest geregisseerd verhaal over diefstal in het grootste diamant-syndicaat in Zuid-Afrika. Savaias is het keiharde hoofd van de beveiligingsdienst en Fonda tracht in het geheim een diamant van het terrein te smokkelen, met tot doel een tot dan onvindbare bende uit hun tent te lokken. Het loopt echter uit de hand en de goedwillende speurder wordt tegen wil en dank een meesterdief. Het gegeven is eenvoudig en het is verrassend om te zien hoeveel afwisseling en spanning Guest in deze erg mooi gefotografeerde film heeft weten aan te brengen. Het onvem*- Jlijke geweld is er nooit ter willé van het geweld bijgesleept, wat ook al een winstpunt is in deze merkwaardige uitschieter. Daarbij is het open einde aan het onverwachte slot een vondst op zichzelf. Jammer echter dat Maud Adams als het liefje van de dief en tegelijkertijd de dochter van de directeur van het syndicaat niet kan acteren. Haar nogal overbodige rol stelde Telly Savaias wel in staat zich van zijn hardste kant te laten zien. Kreten als „pol lens" en „Ik word niet goed" zullen aanstaan de zaterdag avond vanaf tien uur wellicht veel vuldig In de se- clëteltaruimte van Q.T.? te ho ren zijn. Daar komt Immers het duo Sjot van Oe- - kei en Barend Servet met de VARA drive-In show. Dit alle maal ter ere van het acht-jarige bestaan van de sociëteit, dat die' avond om negen uur de deuren opent De toe gang voor leden Is gratis, Introdu cés betalen vijf gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5