SCHIEDAM! CBS COURANT Dertig miljoen voor renovatie Voor 't eerst premie-verkoop van vereniging Feest tussen de hoeken Voor 694 Muwi-woningen: Engels vracht schip aan de grond Geen andere architect voor Landstraatplan Zakenrelaties nemen afscheid van Wilton Staalconstructie- gigant zoekt ruimte Vrijdag 22 april I977-. <m VLAARDINGEN MEEST GESCHIKT Schiedamse inbreker veroordeeld Geen wouiugwet-nieuwboiiw in Soliiedautse Slaeliiliuisbirart: Voorstel afgewezen Fancy-fair vervroegd EIGEN RAAM SVOLVOI onafhankelijk dagblad 102de jaargang no. 25816.. io PAGINA'S Broyrsvest 3 - telefoon administratie 268093 - redactie 262566 - kiachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De Maassluise bibliotheek aan de Uiverlaan leek gisteren meer op een feestzaal dan op een instelling waar men boeken kan lenen. De reden daarvan was, dat de openbare Bibliotheek Maassluis baar 10-jarig bestaan vierde. Hoogtepunt van de avond was de officiële inschrij ving van de tienduizendste boekenwurm, de 77-jari- ge M. Knop. Uit banden van wethouder Isadc van der Knaap kreeg bij een boek over de geschiedenis van Maassluis en een biljartkeu. Verder werden de prijswinnaars bekend gemaakt van de wedstrijd tekenen, breien, boetseren en bet schrijven van een verbaal of gedicht De avond! werd opgeluisterd door de Maassluise Harmonie, een ouderwets huisorgeltje en toneelgroepen. Even eens waren aanwezig: Jan van Hillo (oud-Maassim- zer) en Maarten 't Hart Vlaardingen Een algehele renovatie van de 694 Muwi-woningen in de Babberspolder zal volgens een voorlopige ruwe schatting zo'n dertig miljoen gaan kosten. Voor een gedeeltelijke renovatie van de woningen die in het gebied liggen begrensd door Van Hogendorplaan, Kethelweg, Lobeliastraat en Meidoornstraat worden de kosten geraamd op ruim twaalf miljoen gulden. Wethouder Bas Goudriaan is op het kantoor van de Provincia le Directie voor Volkshuisves ting (JPDTD in Den Haag we zen praten over de subsidie mogelijkheden voor de Vlaar- dingse renovatieplannen. Hij presenteerde aan de PDV drie alternatieven: algehele renovatie voor der tig miljoen; 9 gedeeltelijke renovatie voor ruim twaalf miljoen; 9 en, gevelverbetering voor zes miljoen. Van de zijde van de PDV kreeg Goudriaan te horen, dat géén bijdrage te verwachten is als alleen de gevels van de 694 woningen worden opgeknapt. Daardoor zou het laatste al ternatief van de lijst kunnen worden afgevoerd. De overige twee alternatieven komen echter wel in aanmer king voor een rijkssubsidie. Hierbij dient te worden aan getekend dat bij een gedeelte lijke renovatie aan de heden daagse eisen voor wat betreft de sanitaire voorzieningen moet worden voldaan. Dit houdt onder andere in, dat lavetten moeten verdwijnen, centrale verwarming wordt aangelegd en isolerende maat regelen worden genomen. Wethouder Goudriaan toonde zich zeer verheugd bij het ver nemen van deze positieve be richten van de provinciale volkshuisvesting. Aan de be woners van de Muwi-wonin gen in de Babberspolder kun nen nu twee alternatieven voor renovatie worden voor gelegd. Zo spoedig mogelijk zal dit moeten gaan gebeuren. De daarmee samenhangende inspraakprocedure gaat even eens op korte termijn van start Aan de renovatie van de 694 Muwi-woningen zit uiteraard een huurverhoging gekoppeld voor de bewoners. Bij een gedeeltelijke renovatie (kos- Vlaardingen Tussen het gemeentebestuur van Vlaardingen en de directie van staalconstructiegigant De Groot uit Zwijndrecht zijn onderhandelingen gaande om een deel van de produktie over te brengen naar Vlaardingen, De directie van De Groot heeft hierbij het oog laten vallen op een terrein, dat naast de kunst mestfabriek van Windmill Holland aan de Maassluissedijk ligt De heer P. Labeij, lid van de raad van bestuur van De Groot, wilde vooralsnog niet veel kwijt over de precieze plannen. „Wij hebben een eer ste oriënterend gesprek gehad met de wethouder en enkele van zijn top-ambtenaren", zo zegt hij. „Ik vind het nog te vroeg om op de zaken vooruit te lopen." Via de heer Gert Boogaard, di recteur van het gelijknamige elektro-technische bedrijf dat onder de naam Bogro bv (Boogaard-De Groot) de elec- trische installaties op de boo reilanden bevestigt, vernamen wij evenwel dat het de bedoe ling is dat in Vlaardingen een deel van de offshore-construc ties ter hand zal worden geno men. „Het gaat om de poten, waarop het eigenlijke plat form komt te rusten", zo ver telt de heer Boogaard. „En het is van groot belang voor ons om bij open water en dicht bij zee te zitten. Vlaar dingen is daarom het meest geschikt. Mochten de onder handelingen op niets uitlopen dan zullen wij overwegen naar de Maasvlakte te gaan De directeur van het gecombi neerde Zwijndrechts-VIaar- dingse bedrijf zegt dat het in het wereldje van de platform bouwers enerverend aan toe kan gaan. „Soms geraken be paalde zaken in een stroom versnelling en moeten kno pen worden doorgehakt." Hij laat doorschemeren dat dit thans ook het geval is. Om hoeveel arbeidsplaatsen het zal gaan is volgens de heer Labeij van De Groot nog lang niet bekend, De heer Boo gaard echter meent dat het bedrijf aan circa 300 man werk zal bieden. „Maar", zo relativeert hij, ook dat hangt af van allerlei factoren". Het lijkt overigens uitgesloten dat het Vïaardingse gemeente bestuur zo maar vergunning verleent aan een constructie bedrijf met „horizon vervuil ende" activiteiten, als het niet zeker'weet dat met de komst ervan nieuwe arbeidsplaatsen worden gecreëerd. Wethouder IJsbrand van der Velden van economische aangelegenhe den weigert evenwel elk com mentaar te geven. ten geraamd op zo'n twaalf miljoen) kan men weliswaar - zéér voorzichtig uitgaan van een huurverhoging van een kleine veertig gulden per maand. Bij een algehele renovatie (kos ten geraamd op dertig mil joen) moeten de bewoners er rekening mee houden, dat zij 'een huurverhoging krijgen Hoek van Holland/- Maassluis De ne genduizend ton we gende Britse vracht vaarder Mercy Lloyd is gisteren in de vooravond op de Waterweg bij Poor tershaven tussen Hoek van Holland en Maassluis uit zijn roer geslagen en aan de grond gelopen. Het verkeer op de Waterweg werd niet gestremd. De vrachtvaarder was zonder lading op weg terug naar En geland. Bij Poorters haven kreeg het schip machinescha- de en werd stuur loos. Even later liep het aan de grond. Aangezien het op dat moment eb aan het worden was, leek het aanvanke lijk een zwaar kar wei om de vracht boot weer vlot te krijgen. Drie Europoortsleep^ boten hadden bij vrij sterke westen wind ruim een uur nodig om het werk te klaren. De sleep boot „Steenbank" trok het Engelse schip vervolgens buitengaats. Daar ging de Mercy Lloyd voor anker en werd de machineschade opgespoord. Deze bleek vrij snel te herstellen, zodat het schip later op de avond weer op eigen kracht koers naar Engeland kon zetten. van ongeveer negentig gulden per maand. Dit zijn echter de uitkomsten van voorlopige re kensommetjes. De definitieve verhoging van de huur kan nog niet worden berekend. Eerst zullen de be woners zich moeten uitspre- kenover'Wél of geen renova tie. Vervolgens moet bekeken worden op welke wijze gere noveerd moet worden. Botterdam Overeenkom stig de eis van de officier van justitie is gisteren de 25-jarige Schiedam mer Erik v,<L O. veroor deeld tot tien maanden gevangenisstraf. Daarvan zijn dne maanden voorwaardelijk met een proefüjd van twee jaar. De man had in een half jaar tijd circa dertien in braken gepleegd in Schiedam en V! aar din- gen. Hij had geen andere uitweg gezien om van de schulden af te komen, na dat zijn aannemingsbe drijf op de fles was ge gaan. Schiedam Voor het eerst in de Schie damse geschiedenis wil een woning bouwvereniging; premie-verkoopwonin gen realiseren. Onze Woning volgt name lijk de raad op van het ministerie van volkshuisvesting en ziet af van het plan om in de Slachthuisbuurt woningwetwo ningen te maken. Vanmorgen heeft men hierover een brief geschreven aan het gemeentebestuur. Voor de eenendertig flatwoningen op de hoek van de Burgemeester Van Haarenlaan en de Vlaardingerdijk kunnen geïnteresseerden ach nu reeds laten inschrijven. Waarschijnlijk zal de prijs van de drie- en vierkamerwoningen rond de 105.000 gulden gaan bedragen. Aan meldingen kunnen worden gezonden aan de Stichting Samenwerkende Schiedamse Wo ningbouwcorporaties (SSSW) aan de Laan van Bolnes in Schiedam. Deze overkoepelende organisatie is na onderzoek tot de conclusie gekomen dat de geplande woningen niet voor onder de vijfhonderd gul den kunnen worden verhuurd. De provinciale directie van het ministerie van volkshuisves ting maakt bezwaren tegen dat bedrag, zoals wij reeds op dinsdag 5 april meldden. In Den Haag widt men dat bedrag te hoog. Daarom vraagt de woningbouwvereniging Ome Woning nu aan het gemeentebestuur toestemming om de huizen in de premie-verkoopsector te mogen realiseren. „In het huidige stelsel is het veel voordeliger om dit soort huizen te kopen, ondermeer door de bijdrageregeling en andere fiscale voordelen", aldus Gerard Prins, directeur van de SSSW. Over een tijdsbestek van tien jaar zou in dit geval volgens Prins een koper zesUen mille voordeel hebben boven een huurder. Als alge meen voordeel noemt de SSSW nog de door stroming in het Schiedamse woningbestand. Als het aan directeur Prins ligt wordt zo snel mogelijk met de nieuwbouw begonnen, In het kantoor van de SSSW streeft men er naar op 3 oktober de eerste paal te slaan. Vlaardingen Het Rijswijkse architectenbureau Groep 5 zal binnen drie maanden met bestekplannen moeten komen voor de nieuwbouw in het Landstraatkwartier. Dit betekent dat Groep 5 verder kan werken aan de hand van de door het architecten bureau gemaakte schetsplannen. Als de fcestekplannen klaar zijn, dan kan het project worden aanbesteed aan een aannemer. Volgens de plannen van Groep tien woningen m de premie- moeten er op het huidige parkeerterrein bij 'de Lijn- baanhallen vijfentwintig wo ningen gebouwd worden: vij- fiten woningwetwoningen en «rates*»' sector. Het project is onlangs echter afgewezen voor een toekenning van het predikaat Goed en Goedkoop, omdat het geheel slechts het bouwen be trof van vijfentwintig wonin gen. Sinds enige tijd wordt namelijk alleen nog maar een Goed en Goedkoopsubsidie 5.000 gulden per woning verleend aan nieuwbouwpro jecten van meer dan zestig woningen. De projectgroep stadsvernieu wing Vettenoordsepoïder heeft al eerder haar bezorgd heid over genoemde kwestie uitgesproken. Het voorstel werd door de projectgroep ge daan om het Land straatpro ject te koppelen aan de nieuwbouwplannen op het La moenterrein. Hierdoor zou Lamoen-architect Nico An- driessen zich óók gaan bezig houden met de Land straat. Groep 5 zou zich volgens de verlangens van de project groep moeten terugtrekken. Op deze manier zou het sa mengevoegde project meer dan zestig woningen bevatten. Het gevolg hiervan: de Land- straat zou alsnog een goede kans maken op Goed en G oedkoo p subsidie Tijdens de stuurgroepvergade ring voor stadsvernieuwing is dit voorstel van de project groep gisteren niet aangeno men. Alom luidde de kntiek, dat door het uitschakelen van Groep 5 het proces te veel vertraging zou oplopen. Wethouder Bas Goudriaan zei: „Ook zonder die Goed en Goedkoopsubsi die resteren er nog genoeg mogelijkheden om de huur laag te houden door het los peuteren van een of andere subsidie in Den Haag." Als Groep 5 over dne maanden klaar is met de bestekplan nen, gaat Goudnaan op het ministerie praten over de sub sidiemogelijkheden. De wet houder zei over de kansen: „Met een beetje praten on eert beetje rommelen, kom je doorgaans een heel eind." Voor de bebouwing van het La- moenterrein is nu in princi pe het volgende besloten: het Lamoenproject een bouwlocatie voor vijftig wo ningen wordt samenge voegd met het zogenaamde Palenplar.. Hierdoor zou ar chitect Andriessen een plan kunnen ontwerpen met meer .dan zestig woningen, zodat het predikaat Goed en Goed koop in ieder geval niet bij voorbaat hoeft worden afge wezen. Schiedam De fancy-fair in cen trum De Dukdalf is verplaatst- In velband met koninginnedag wordt de manifestatie niet vol gende week maar mogen reeds gehouden. De openingstijden aan de Rijnstraat in de Gorzen zijn 's-middags van twee tot vijf uur. ADVERTENTIE Dirk de Derdelaan 18 Vlaardingen Te! (010) 3500.55* 0 Honderden zakenrelaties en invloedrijke personen, die hij in de loop der jaren heeft leren kennen, zijn gistermid dag afgestormd op de af scheidsreceptie van ir. Bartel Wilton, die werd gehouden in het hoofdkantoor van zijn „eigen" scheepswerf op de grens van Schiedam en Vlaardingen, Waren gistermiddag de kennis sen van buiten het bedrijf aan de beurt (onder anderen wa ren de burgemeesters van de twee omliggende steden aan wezig, evenals Schiedams oud-burgervader Harm Roelf- sema en zijn vroegere "Vïaar dingse collega Jan van Heus- dens), zaterdagochtend zijn de mensen van binnen het be drijf in de gelegenheid hun hoogste baas de hand te druk ken. Een groots personeels feest wordt gewijd aan het vertrek van de laatste nazaat van de familie van scheeps werfdirecteuren, die voor de helft van de naam Wilton-Fij- enoord zorgde. De laatste na zaat althans in de scheeps- bouwwereld, want de zoons van ir. Wilton kwamen in an dere bedrijfstakken terecht Zoals eerder in deze krant ver meld gaat Bart Wilton met vervroegd pensioen. Het sa mensmelten van zijn werf met de Rotterdamse Droogdok Maatschappij is weliswaar een relatief kleine ingreep binnen het Rijn-Schelde-Ver- olme {RSVjconeem, maar voor heer Wilton zelf te om vangrijk. Hij heeft weinig zin om alle veranderingen nog mee te maken, die de integra tie met zich meebrengt. De directie van RDM-Wilton be staat straks uit drs. Wim Bos en ir. Otto van der Vorm. De eerste is nu directeur van de werf op Heijplaat en gister; rrnddsg trouwens voorgesteld aan de ondernemingsraad van Wiltor.-Fijenoord, de tweede is met ir. Wilton directeur van WF en wordt volgende week donderdag voorgesteld aan de ondernemingsraad van de RDM. Morgenochtend van negen tot twaalf uur wordt een recep tie belegd voor werknemers en oud-werknemers van WF, die plaatsvindt in de kantine van het hoofdkantoor. Voor degenen, die vervoersproble men hebben, staan speciale Wiltonbussen klaar bij sta tion Sehie dam/Rotterdam- West ea bij het hoofdkantoor van de PTT in de Lange Nieuwstraat Op de bussen staat de naam Wdton-Fijenoord duidelijk aangegeven, terwijl politiea genten de standplaats aanwij zen in het geval dat de bussen onderweg zijn. Het echtpaar Wilton wordt dan ingehaald door de harmonie van de werf. Op de werf wacht ir. Wilton een aantal verrassin gen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1