Korfbalhappemng om wereldrecord VFC-jeugd voorlaatste De Hollandiaan in opmars Promotie heeft konsekwenties" Steef Kijne in Mavenloop Opmars van René de Boer Iff Zwaluwen en PPSC bekeren verder NAC benadert Wim Mulder 99 WOENSDAG 27 APRIL 1977 SELECTIE SPONSORS KORFBALSPORT Wim Vrijland pakt titel weer terug Oud AJAX VERSLAAT Koopcentrum Handbaldames DWS nemen revanche HEREN DAMES NOAD-coaeh Jan Sayings: Regio wielereompeiitie Vergadering Satelliet Jeugdtoernooi IN DE BUURT VD/SC/WW 4 Maassluis Vrijdagavond is het eindelijk dan zo ver. Dan gaat om 18-00 uur het grote gebeuren op het complex van de CKC Maassluis van start. Twee teams van de Maassluise korfbalvereniging De Jong Ver2ekeringe- n/CKC Maassluis beginnen dan aan een 24 uurs wed strijd. Een marathonduel, om op een ludieke wijze de aandacht te trekken voor de korfbalsport. Dus een propagandawedstrijd voor Maassluis en omstreken. Te vens zetten de teams van De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis een tijd neer voor het wereldduurrecord korfballen. Men speelt met twee teams elk bestaande uit zes dames en zes heren een wedstrijd, waarbij een team van acht spelers m aktie is. De overige vier teamgenoten hebben één uur rust. Zo is men gekomen tot een wisselschema van twee uur spelen cn één uur rust Er wordt microkorfbal gespeeld, d.w.2, korfbal zonder het mid denvak. Een spelsoort, die men normaal m de zaal speelt. Dat De Jong Vercekenngen/CKC Maassluis micro speelt, heeft verschillende oorzaken. Hoofdoorzaak is dat de kunstlichtinstal latie slechts twee vakken kan verlichten. De twee teams van De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis be staan uit de volgende dames en heren: Ria van Aalst, In grid Baatenburg de Jong, Joke van Hemert, Leontme Hollaar, Janiue de Jong, Ronny Moerman, Mieke Montizaan, Wilma Nieman, Martha Nusteleijn, Mar ja Oosterlee, Els Eieveld, Jean- nette van der Spek, Maarten van Bergen, Martin Bergwerff, Jaap van Buuren, Herman Gerritsen, Peter Gregoor, Rob Koevoet, Bert Montizaan, Henny Nieman, Kees Oosterlee, Arie Rookus, Leo van der Vaart en Rinze Veltman. De wedstrijd wordt geleid door officiële scheidsrechters en het gehele gebeuren staat onder toezicht van een jury van de KNKV, afd. Rotterdam. De speelsters en spelers mogen gedu rende 24 uur het complex van De Jong Verzekermgen/CKC Maassluis niet verlaten. Om de tijd goed door te komen worden ze ter zijde gestaan door een team van het Rode Kruis, afd. Maassluis en vier sportmasseurs. De gehele happening werd mogelijk door de bereidwillige mede werking van het gemeentelijke sportbureau van Maassluis en door de financiële steun van De Jong Verzekeringen uit Maassluis, taxibedrijf en autorijschool Van Helden uit Maas sluis, dierenspeciaalzaak De Molen uit Maassluis en autoplaat werkerij en spuiterij K. Wildeboer B.V. uit Maasland. De wedstrijdbal werd ter beschikking gesteld door sportlnüs Mart van Dam uit VI aar dingen. De marathonwedstnjd wordt gedurende een groot deel van de 24 uur omgeven door een groot aantal activiteiten. Vrijdag avond wordt er gestart om 18.00 uur met de wedstrijd en dat is tevens het sein voor het optreden van Mr. Cane en zijn discotheek uit Den Haag. Op Koninginnedag zijn er een groot aantal activiteiten in samen werking met de wijkvereniging Sluispolder-West De wijkvereni- ging organiseert van 9.30 tot 14.30 uur kinder- en stuntspelen, terwijl daarnaast nog een groot aantal attracties door de wijkvereniging en De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis ge- houden worden. -In de middaguren nog meer korfbal, want dan neemt een team van De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis het op tegen een team van de jongerensocieteit Nil Desperandum uit Maassluis. Al met al een groot opgezette happening om de bevolking van Maassluis en omstreken kennis te laten maken met de korfbal sport en de Maassluise korfbalvereniging De Jong Verzekerin gen/CKC Maassluis. Tevens is het gehele gebeuren een activi teit, die de viering van Koninginnedag luister bijzet. Een happening, die beslist de moeite waard is om te bezoeken. Voor degenen, die het nog niet weten: Het complex van De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis ligt achter de nieuwbouw van het Wipperspark, richting trimbaan, Vlaardingen Zwaluwen overleefde gisteravond de bekerronde zonder veel moeite tegen Te Werve. De zelfde club die eerder Zwart Wit '28 uitschakelde. Zwaluwen liet het echter niet op strafschoppen aan komen en won aan de Zwa luwenlaan met 4-1. De rust ging in met een 3-1 voor sprong. Nadat de Hagenaars de lei ding al na vijf minuten had den genomen, scoorde Joop Brussé de gelijkmaker. Het werd na een klein halfuur door Jos Buitelaar 2-1 en 3-1 voor Joop Brussé. Na de hervatting scoorde Hugo Sluimer nog een vierde tref fer. Sunlight, dat al zijn belanden in de competitie heeft, ver loor op eigen terrein van 2-1 van PPSC. De Schiedam mers openden pas na rust de score door Loek Kalden en Nico de Vries, Sunlight kwam via Sey nog terug tot 1-2. Schiedam NAC heeft be langstelling voor Wim Mul der, middenvelder van SVV. De eredivisieclub zal waarschijnlijk nog deze week naar de prijs van Mul der informeren. Mulder: „Ik verwacht dat mijn transfer- prijs ongeveer 70.000 gulden zal bedragen. Al hangt dat natuurlijk van nogal wat factoren af. Temeer omdat ik naar een eredivisieclub zou gaan. In dat geval mag SW meer vragen". Wim Mulder had al eerder te jennen gegeven hogerop te willen. „Vorig jaar ben ik al door NAC benaderd", zegt hij. „Maar dat ging niet door. Een paar weken gele den nam. Bob Maaskant weer contact met me op. Wat ik er zo van hoorde zie ik het wel zitten. Het is nog wel erg prematuur, maar wie weet." Wim Mulder is de tweede SW-er die offi cieel benaderd is door een andere club. Al eerder werd Rinus Steenbergen door FC Vlaardingen gepolst. Ook gaan de geruchten dat de FC naast Steenbergen ook Ruud van Dijk zou willen inlijven. SW begint deze week met de gesprekken over de verlenging van de contracten. Schiedam Met nog één ronde te spelen is ook m de hoofd klasse de kampioen bekend. Wim Vrijland mag zich, na vo rig jaar de titel te zijn afgeno men, opnieuw damkampioen van Schiedam noemen De hoofdschotel van het toernooi, de partij tussen Wim Vrijland en Nico Knoops, lijkt nu eigen lijk mosterd na de maaltijd ge worden, omdat laatstgenoemde zich vergiste m een hielslagje en beide punten aan Joop van der Schalk moest afstaan. De reeds eerder ingehaalde wed strijd tegen Rob van Eijk had Joop echter verloren, waarmee het degradatielot voor hem be zegeld was. De tweede degra dant, Tom Tilman, verschafte zich voordeel tegen Leo Mcus, maar moest uiteindelijk toch m remise berusten. De afgebroken partij tussen Peter Lansbergen en Dick van Schalk eindigde eveneens in een pun ten deling. Piet Bastiaanse ten slotte herstelde zich enigszins door Tiny Mous met een offer te verrassen en na een tweede offer een gewonnen eindsoel te bereiken. Vierpolöers HSSC '61 heeft de finale van de spelrefelweö- strijden van het district West U gewonnen. De Hei- en Boeicoopse jeugdspelers zullen het district vertegenwoor digen ïn de landelijke finale, die op 14 mei in Amersfoort gehouden worden. Charles Corver reikt de ere-prijs uit aan de winnaar van de junior-spelfinale, HCCS '61 uit Hei en Boetcop. De persoonlijke prijs ging even eens nar HSSC '61. Gijsbert Bruijnes verzamelde 160 pun ten van de in de totaal toe te kennen 170. Zijn team werd winnaar met 566 punten (m het totaal konden er 680 punten behaald worden). Voetbalvereniging Vierpolders werd goede tweede met 511 punten, Derde werd Stolwijk (489), gevolgd door Rhoon (459), VFC (Vlaardingen) met 445 punten en het Haagse VCS (437). De jury bestond uit scheidsrech ter Charles Corver, Sparta- doelman Pim Doesburg, NOS- presentator Theo Reitsma, scheidende NAC-trainer Bob Maaskant en Bertus Kijkhoek, secretaris van de scheidsrech tercommissie betaald voetbal. Kijkhoek zal voor West II zit ting nemen in de landelijke ju ry. Er waren ruim 300 aanwezigen, die in alle rust de districtsfinale hebben bijgewoond. De dis- tnctsbeker werd uitgereikt door de voorzitter van de GOVS, West II, de heer G. J. van der Borde. De organisatie was in handen van seheidsrech- terveremging Rijnmond. Vlaardingen Het Koopcentrum was gisteravond niet in staat om een elftal van oud-Ajax te gen te houden. De Amsterdam mers, met onder andere Sjakie Swart, Ben Muller, Torvny Pronk en Piet Van der Kuil, wonnen met 7-2. De baten wa ren bestemd voor het tehuis voor geestelijke gehandicapten, de Herman Fransen stichting. Het bedrag was duizend gul den, dat na afloop van de wed strijd aan de Sportlaan de di recteur van deze stichting, de heer Van Duivenbode, werd aangeboden. lllll V» Schiedam De handbal-heren van Hollandiaan blijven in de promotieklasse de opmars volhouden en staan nu met één wedstrijd minder gespeeld een punt achter op Vires, dat in Dordrecht met 9-8 van MOK verloor. Hollandiaan trad in Rotterdam aan tegen Snel wiek II, dat snel op een 1-3 achterstand werd geplaatst door doelpunten van Jan van Vliet, Ludo van Mil en Ben de Kok. Snelwiek het zich met onbetuigd en kwam terug tot 3-3, maar toer. nam Hollandiaan het ini tiatief volledig in handen en hep voor rust uit naar 3-9. Ook na rust bleef Hollandiaan het spel bepalen en is geen enkele maal in gevaar gekomen, wat een 7-17 zege opleverde. De heren van Umtas kwamen in dezelfde klasse tegen Wilton tot een 6-10 2ege, waardoor het de derde plaats vaster in handen heeft gekregen. Het werd een vnj forse ontmoeting, waarin Umtas snel op 0-2 kwam te staan, door twee treffers van Frans de Oudste. Via een straf- worp kwam Wilton terug tot 2-1, maar moest daarna snel terug m de defensie om het fel aanvallende Umtas te keren. Doelman Jos van der Zee be wees m die fase weer eens zijn grote klasse. Toch vergrootte Umtas ut die fa se de voorsprong tot 1-4 en bracht de ruststand op 2-5. In de tweede helft was er een pe riode waarin beide teams ge- bjkwaaxdig spel leverden, wat een 3-6 stand opleverde. Toen kwam Umtas goed op en ver grootte de voorsprong tot 4-10. Een verflauwing van de Umtas- aandaeht in de laatste fase, gaf Wilton de kans om tot 6-10 te rug te komen. Voor de heren van UVG waren er wemig problemen met Hol landiaan II. UVG heeft in deze ontmoeting van meet af aan de toon aangegeven en noteerde een verdiende 4-21 zege. De heren van DWS lieten het in de eerste periode van het tref fen met Roda lelijk liggen. Er was weinig wilskracht en over tuiging, waardoor er veel bal verlies was en er weinig schot kwam uit de aanval. Het tech nisch zwakke Roda maakte hiervan dankbaar gebruik en bracht de ruststand op 4-5. Trainer Wim Schaap had zijn formatie m de rust kennelijk goed onder handen genomen, want er kwam meer initiatief uit de ploeg, die voor meer beweging m de aanval zorgde. Ook de aanvallen werden beter afgerond, waarmee het Roda op de km een kreeg en een 15-7 zege behaalde. De heren van WIK hebben met goed spel Olympia op de krueen gebracht, ondanks dat zij met invallers moest aantreden. Met goedlopende aanvallen bracht WIK de ruststand op 4-7. In de tweede helft kreeg men steeds meer last van de gladde bal en werd de stnjd zelfs voor vijf tien minuten onderbroken van wege een forse hagelbui. WEK het zich hierdoor met van de wijs brengen en kwam tot een 8-13 zege, door met veel overleg m de aanval te gaan. De dames van WIK hebben het zo belangrijke treffen met UVG II niet in winst kunnen omzetten. Voor rust draaide WIK uitstekend en had snel een 2-0 voorsprong. Kort voor rust kwam UVG goed terug, maar kon een 4-2 achterstand niet ongedaan maken. Direct na rust ging het echter snel bergafwaarts met WIK, dat UVG de achterstand zag recht trekken. De verdediging van UVG was erg sterk en gaf WIK weinig kans om tot schieten te komen. Drie minuten voor tijd zorgde Mary Vredenbrecht voor 5-4 uit een strafworp, maar in de slotfase kwam UVG sterk terug en kon op de valreep de eindstand op 5-6 bepalen. De dames van DWS hebben op duidelijke wijze revanche geno men voor de nederlaag die het m Gouda op Vires incasseerde. Door Henny de Brmn van Vires volledig tut te schakelen, haalde DWS het gevaar volledig uit de Vires-aanvai De aanvallen van DWS kregen hierdoor ruimte en brachten de ruststand via 4-6 op 6-1. Na rust verhoogde DWS het tempo enorm en maakte meer en meer gebruik van de break-out, hierdoor m staat gesteld door het goede werk van doelvrouw Marjo de Jager Vires kreeg geen schijn van kans meer en verloor met 14-3. De dames van HVK zijn in Dord recht op meer tegenstand gesto ten van Mok II dan verwacht werd. Het moest dan ook alie registers opentrekken om de stnjd in handen te krijgen en een 6-9 zege te noteren. De da mes van Wilton hebben het ge luk met aan hun zijde in de veldcompetitie. Ondanks goed spel, waann de ploeg zich tot: het uiterste heeft gegeven, moest het tegen Au co ra H met een 84 nederlaag genoegen ne men. Schiedam De promotie van NO AD heeft wel de gelijk konsekwenties. Nu het team de promotie ereklasse heeft bereikt, hetgeen een plaats bete kent bij de twaalf sterk ste tafeltennis teams van het land, zal er verster king gezocht moeten worden. Daarom heeft René van Dijk zich op de transferlijst la ten zetten, terwijl Peter van der Wijk door NOAD zelf op die lijst is gezet. „In ieder geval is het nodig dat er een nieuwe eerste man komt", aldus Dick de VaaL „Gebeurt dat niet, dat maakt NOAD geen schijn van kans". Daarom ziet NOAD naarstig uit naar een sterke speler, want de verworven positie wil het graag behouden. Komt die met, dan is Dick de Vaal zo goed als zeker vertrokken. Momenteel staat de kleme Schiedammer sterk m de belangstelling van JCV uit Vughti Tiiburger René van Dijk (34) stelt in ieder geval zijn plaats als eerste beschik baar. Hij had met een score van 62% niettemin een onverwacht goed seizoen. Peter van der ff ijk (22) haalde 55%, en is slechts op de transferlijst gezet voor het geval dat NOAD er in zou slagen twee sterkere spe lers aan te trekken. Eerste man Dick de Vaal kwam in het afge lopen seizoen tot een score van 70%. Gisteravond hield NOAD in de Korenbeurs de kampioensre ceptie, waar de spelers en coach Jan Bayings in het zon netje werden gezet- Zij kregen lof toegezwaaid van Arie Ver tinden, voorzitter van de spor traad, en N O AD- voorn iter Marcel Hoogwegt, terwijl er ook namens de jeugd bloemen werden aangeboden. Grote afwezige op de door tal van andere sportverenigingen be zochte receptie, was de NTTB afdeling Rotterdam. o Steef (r) samen met broer Johan. Vlaardingen Steef Kijne is één van de favorieten om de Havenloop op Koninginnedag op zijn naam te brengen. Hij bevindt zich op het ogenblik in een uitstekende vorm en in staat om dat traditionele evenement in Vlaardingen op zijn naam te brengen. Zijn broer Johan loopt niet mee, omdat hij verplichtingen elders heeft SCHIEDAM Wielrenners gaan niet snel gehukt onder nostalgie, maar anders zou er in de derde rit van de eerste vierweekse wielercompetitie heel wat te genieten zijn geweest. Evenals dat een tiental jaren geleden algemeen gebruik pleegde te zijn, stonden de renners zich aan de kant van de weg om te kleden. Een meer dan stevige bries maakte het de renners op deze wijze lastig zich op passende wijze voor de strijd te prepareren. Na afloop was het natuurlijk zaal maar het moet niet al te lang zo snel mogelijk in het training- duren. spak te geraken, de verfrissen- Reeds in die beginfase begon Re de douche bestond uit een af en toe vallende regenbui, maar dat valt moeilijk ideaal te noe men. Wellicht zouden de beide Schiedamse wielerverenigingen Harga en Schiedam toch eens de koppen bij elkaar moeten steken om te besluiten er toch maar weer één dub van te ma- ken. Wellicht is de gemeente Schiedam dan bereid te zorgen voor een goed parcours mét kleedgelegenheid. Een kijkje in het verleden k4n leuk zijn, Vlaardingen Vanavond houdt de voetbalvereniging Satelliet zijn algemene jaarvergadering. Er moeten twee bestuursleden worden gekozen omdat me vrouw H. M. de Bruin-Morree niet herldesbaar is en J. Mos man tussentijds is afgetreden. De agenda telt tien punten. De bijeenkomst is in het clubge bouw aan de Kethelweg vanaf 20 uur. Vlaardingen De voetbalvereni ging Fortuna houdt op Konin ginnedag een groot toernooi voor C-junioren, Deelnemende clubs zijn: DES uit Haemstedc, Hermes DVS, Rosenburg en Fortuna zelf. De wedstrijden aan de Marathonweg beginnen om 10 uur. né de Boer aan een opmerkelij ke opmars. In zijn eentje het zware weer trotserend reed hij snel uit het zich van het a! spoedig verbrokkelende pelo ton. Niets en memand slaagde er meer in de in Radio Mole- naar/Coureur-shirt gestoken Vlaardinger te achterhalen. Tenslotte zou De Boer zelfs een minimale voorsprong bereiken van één ronde, maar voor veel renners waren dit er twee of meer. Stilgezeten hebben de achtervol gers natuurlijk niet. Het meest succesvol waren Jan van Geest, Cor Boer, Ane Keizerswaard en Johnny Meijer. Weliswaar konden ook zij de beschamende ronde achterstand niet ontlo pen, maar toch bleef dit kwar tet ng het dichtst „in de buurt' van René de Boer. Toen René de Boer zich al van trainingspak had voorzien won Johnny Meijer de spurt om de tweede plaats van Hoekse ren ner Ane Keizerswaard, die Jan van Geest en Cor Boer voor wist te blijven. Doordat Martin Drop de sprint van de volgende groep won en dus zesde wera, blijft hl] nog steeds leider in het algemeen klassement. Uitslag A-klasse (amateurs, junio ren, liefhebbers en veteranen): 1 R. de Boer (C), 2. J. Meijtf (C), 3. A Keizerswaard (HR),*- J. v. Geest (C), 5. C. Boer (S), 6. M. Drop (C), 7. C. v.d. Linden <HR>, 8. H. v.d. Vaart (C), 9. C. Solleveld (C), 10. H. Kaptem (C).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4