Alw%, vei-, -liefd op mooi® tanden en mooi® smi; si®k Silly Wizard MJ As$nrancetonrix Russische Kalinka iss Roek van Holland Train in CJ.T.? @®Bangsf®Uesid®Bi Toonkunstkoor DONDERDAG 28 APRIL 1977 vtm €küs vaa Bre men. Telefoon: mH&mm. f$® ShOW Alveo in tie Schiedamse Plantage. Van Unks naar rechts Wlm van Hamersveld, Paul Schaeffer, Rlno Bermat en Peter van Kluyven. Alveo: van oorsprong een meisje met forse haar groei maar met zulk ongelooflijk mooie tanden, dat een kaboutertje verliefd op haar wordt en een reis gaat maken door die mond met dat fraaie gebit Nalatig opgevoed vergeet het jongmens stom ge noeg zijn voeten op de tong te vegen, waardoor het meiske zweren op haar tandvlees krijgt Een abces is het gevolg, uiteindelijk resulterend in een nylon kunstgebit De witte tandenrij is eruit en zo komt aan de dwaze verliefdheid ook een eind In grote lijnen is dit verhaaltje een repertoire en de daarvoor van Alveolar Kidge bepalend noodzakelijke discipline zin- geweest voor de naam Alveo, voller vonden voor Alveo dan een misschien wel veelbelo- veelvuldig optreden- De groep vende jazzrock-achüge forma- zelf had echter te weinig aan tie uit Schiedam met een nei- een keer spelen m de Maas- ging naar het klassieke genre. sluise Toverbal (toen nog in het oude pand) en nog enkele Veelbelovend althans, als de andere plaatsjes, en raakte uit vier luitjes van de groep door- gekeken op Eldorado een zetten. Vroeger heette de club wederzijds gevoelen. Nosmo King, een woordspe- Kort daarna vertrok Bosboom, ling die dokter Meinsma be- maar dat was louter vanwege slist wel leuk zal vinden maar een verhuizing naar het hoge die betrekking had op andere noorden: Friesland. Af en toe stuff. De leden waren toen Pe- belt hij nog wel eens, onder- ter van Kluyven (elektrische meer geïnteresseerd m hoe gitaar, orgel, sopraansax, xylo- zijn opvolger het doet Wlm foon en fluit), Paul Schaeffer van Hamersveld, die begin ok- (elektnsch gitaar en enigszins tober erbij kwam. De stijl holle zang), Rino Bermat (bas- werd volgens Van Kluyven gitaar) en Hans Bosboom minder ingewikkeld Korte- slagwerk). In het allereerste re nummers, minder ritmische begin waren René Moscou en sprongen, daardoor meer Peter Fnens nog erbij betrok- toegankelijke muziek en ken, twee muzikanten die de meent Bermat meer spel- laatste tijd bekend waren via vreugd Toch werd veel van Schiedamse groepen als res- het repertoire gehandhaafd pectievelijk Iron Earth en de Nummers als Nosmo King Flails (naar de oude naam), Meat- Later week de naam Nosmo powder (een toekomstbeeld). King Volle aandacht besteed- Je Crois Que Je Sais Ce de vooral begin vong jaar de Qu'EUe Fait, And, Finger Fin- ideele werkgroep Eldorado ger, Nosmo Queen, Slightly aan de band, een collectief Purple Sunset, één van de la- waarvan de kern werd ge- tere nummers Morros Y Chns- vormd door Peter Peterka, tianos, en het oude succes- Reznko Smck, Bram Uil en nummer van de groep, Pavlo- Tom van Ouwerkerk, heden v's Dog, ontleend aan de on- die het m stilte opbouwen van dergewaarde Russische geleer- Comeüs Schruijer is een verwoed filmer en daarnaast de overij verige redacteur van de Dnehoekskoener, het orgaan van smal- filmclub De Driehoek die opereert in het ge bied noordelijk van de Nieuwe Waterweg Hoe dat allemaal gebeurt, hoopt heer Schruijer duidelijk te maken aan de hand van vijf van zijn filmpjes. Aller eerst is daar een korte documentaire over het zeven eeuwen bestaan van de stad Schiedam, twee jaar geleden, daarnaast is er een na tuur filmpje dat Lente bloemen heet Verder heeft hij speelfilmpjes als De Inslaper, De AOWer en De Laatste Brief Als vaste bezoeker van dienstencentrum 4 Mo lens toont hij de smal films tijdens het Vnj Entree, dat het cen trum om de twee we ken houdt op zondag middag van een uur tot half vijf Het film- middagje wordt afge wisseld door een optre den van het jeugdor kest van Wiltoa-Fije- noord. Zoals de naam al zegt, is de toegang gratis. De 4 Molens staat op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan m Schiedam. denj m Rockanje, eigendom van een heel lieve oom van Schaeffer Alveo heeft eens, in de Eldora- do-hjd, het plan gehad van de naam geefster een uitgebreid theaterstuk te maken compleet met schilderijen (van de kunst academie), ballet, conservato riumstudenten en beeldhouw werk. Aan subsidie van de ge meente werd zelfs al vaag ge dacht, maar volgens Van Kluyven kwam het muziek theater (toch al in zwang, kijk maar naar Supersister met Pudding And Gisteren) voor Alveo erop neer dat een gaatje ui de orkestbak moest worden opgevuld. Zaterdag trouwens vult Alveo een heel groot gat op in het popfestival, dat vanaf 's mid dags wordt gehouden m de Plantage in Schiedam geor ganiseerd door plaatselijke liefhebbers van de „spontane cultuur" de (naar de brave man is g straat vernoemd) die met hondjes proeven uithaalde via een sappen afscheidend buis je, om eens te kijken hoe de hondenmaag reageert bij uit sluitend het zien van eten door de hond. Alveo was lange tijd het sterkste stuk, Pavlov's Dog heeft wel aan ingrepen bloot gestaan, muzikaal gezien alt hans Met oefenruimte is het Alveo steeds vreemd verlopen, Door Caspar Chuckmk Kool, de vreemde vogel die eens de op geheven Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren diri geerde, verhuisde de band van het illegale repetitielokaal ra het vervallen achterstuk van het historische Proveniershuis naar centrum De Kreek op de Lange Haven, dankzij de vroe gere coordinator en de groep jesminnaar Gerard Vos, en sinds de laatste twee jaar wordt gerepeteerd m een boer- De O van het woord disco staat in het Maaslandse Vliet- zicbt centraal het aankomende weekeinde. Het is de O van Oranje. Talrijke gouwe-ouwe hits zullen door deejay Ton Klepke ra zijn gebruikelijke Platen-Pre t-Park-show worden gedraaid. .Dromen" heet de titel guren. die een feest vie- van het kindertheater- ren. Het aantal rare situa- stuk, dat deze en volgende ties waar Jantje dan alie- week in het Zoldertheater maal in belandt is te veel m de Teerstoof op de om op te noemen. JDro- planken wordt gebracht men" duurt ongeveer een uur en is bestemd voor Het is een theater waann kinderen van de vijfde en kinderen zichzelf kunnen zesde klassen van de la ge- voorstellen ra een reeks re school van bizarre situaties. Jan- Jantje, die vanmiddag al tje. de hoofdpersoon was te zien, komt terug op droomt, dat hij naar bed maandag en donderdag moet, dat gevormd wordt Informaties zijn verknjg- door da spelers Dat ver- baar bij het Zolderthpater andert dan m diverse fi- ra de Teerstoof SCHIEDAM Passage Theater. Da gelijks 14 en 20 uur, donderdag geen voorstelling en woensdag 14 en 20 30 uur Spartaciis (14) Passage Bio: Dage lijks 14, 19 en 21 30 uur Zaterdag en zon dag 19 en 21.30 uur, woensdag alleen om 21 30 uur Le tno in fernal (18) Zaterdag, zondag en woensdag 14 uur Kara Ben Nemsi, de held van de woeste Badman (a.1) In sociëteit QT' wordt op zaterdag Koninginnedag gevierd met de rock roll formatie Train. De groep staat garant voor een wilde dansavond en ze spelen van tien uur 's avonds tot een uur of twee ui de ochtend. Behalve op zaterdag is de soos overigens ook op woensdag- vrijdag- en zondagavond geopend Het Toonkunstkoor te Schiedam is het jaar 1977 ingegaan onder leiding van een meuwe dirigent» de heer Knjn Koetsveld uit Maassluis. Hij volgde A. van der Hoeven op, ander wiens leiding talrij ke grote uitvoeringen in de Grote Kerk werden ge geven In enkele maanden tijd heeft Krijn Koetsveld zich als een bekwame dingent laten kennen Inmiddels is een nieuw programma sa- nengesteld, dat goede con certen belooft voor de herfst van dit jaar Het Toonkunstkoor kan echter nog wel wat man nelijke en vrouwelijke stemmen gebruiken. Be langstellenden kunnen zich iedere dinsdag aan melden als zij evu» langs het gebouw voor Christe lijke Sociale Belangen aan de Lange Haven lo pen waar de repetities worden gehouden. Ook kan men inlichtingen ver- krijgen bo de secretaresse van Toonkunst, mevrouw Van Haselen, die telefo nisch is te bereiken onder nummer 010-258270 Het Russisch-Oekraïens de muziek zang- en dansensemble Het programma van Ka- Kalmka treedt op vrij- iraka is puur én artis- dag 7 mei op ra het wijk- tiek, het pubhek zal wor- gebouw De Hoekstee in den meegesleept ra de Hoek van Holland In Russische folklore het kader van het wijk- Kalmka verwierf in Ne- circuit „In de wijk ge- derland vooral bekend- speeld" brengt het en- heid na het optreden semble een wervelende met Ivan Rebroff ra het show met afwisselend programma Zeven zang, dans en muziek, sprong en dat leidde tot een toernee, die nog De spectaculaire dan- steeds voortduurt sen, de authentieke zang De groep bestaat m to en kleurrijke folkloristi- taal uit zo'ti vijftig me- sche klederdrachten dewerkers en wordt ge- vormen een unieke con- presenteerd door Nadja ceptie ra West-Europa Kolesmkowa De cho- Ecn tien man sterk bala- reografie is ra handen lalka-orkest zorgt voor van H- Kolesnikow Geen Ierse Furey Brothers and Davey Arthur op folkfes- tival van Assurancetourix De musici eindigen hun Franse tournee namelijk eerder dar was verwacht en gaan terug naar hun eigen land terwijl het aanvankelijk ra de bedoe ling lag, dat zij voor die tijd nog even Vlaardmgen zouden aandoen In plaats van the Brothers en Davey Arthur komt de Schot se groep Silly Wizard, een waardige vervanger De vol slagen onbekende groep oogst- te op het Tourixfertival van het vonge jaar een enorm suc ces Het opnchtragstrio Bob Thomas, Gordon Jones en Johnny Cunningham is nu al weer me* dan vier jaar bij elkaar In die jaren speelden zij met zeer verschillende men sen samen In totaal heeft de groep wel meer dan tien ver schillende leden gekend Hadden, Andy Stewart en Phil Cunningham Silly Wizard speelt zowel akoestische a!s electrische ballades en melo- dieen uit Groot Bntlanme Zelf noemen ze hun stijl „Folk Boogie" Enerzijds kunnen ze het opnemen met de eerste de beste roek-groep, aan de ande re kant weten ze de echte fol- kllefhebbers te boeien, met an dere v/oorden ze weten een groot publiek met hun muziek te bereiken De Valentma zanggroep brengt aanstaande Als solisten treden Marja Batu op, Han vrijdagavond een sfeervol en klankrijk Medo, Come van Wijngaard, Hennie van programma van internationale evergreens Leeuwen en Jan Verdijk. De declamatie in de zaal van de Pax Chnstikfirk aan de wordt door Dita Klink verzorgd terwijl de Reigerlaan 51 ra Vlaardmgen. presentatie m handen is van Come van Na vele malen ra besloten kring van be- Wijngaard Als organist werkt Wil Berry jaarden en zieken te hebben opgetreden, mee en het geheel staat onder leiding van is dit programma voor iedereen bedoeld. Marja Batu. De toegang is gratis. De andere helft van de groep bestaat momenteel uit Martin

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5