SCHIEDAMSCHE COURANT Visbankflat niet iesector Reder had opbrengen van Monica niet verwacht Wethouder komt milieu groepen deels tegemoet Plannen gewijzigd Ambtenaren worden steeds meer ziek het Maasslnise huisarts door coïïega9s geboycot ONWEL iSSfiféir van jaar. Schade tien mille per dag Inbraak in benzinestation Hoe loopt de grens van Midden-Delfland? Voorbijganger tipt politie Stenen op auto's Steekpartij op kermis Weekend-afspraken niet nagekomen Passagiers slaan Jongen bus uit Badmeester mishandeld Maandag 2 mei 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 102de jaargang no, 23822 8 pagina's Broersvesl 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 114144 SCHIEDAM EN KETHEL De VI 89 Monica, wellicht morgen weer vrijgegeven. Vlaardingen De heer W. Kwakkelstein, directeur van de gelijknamige re derij aan de Vlaardingse Westhavenkade is bij zonder geschrokken van het opbrengen van de VI 89 Monica door een Ierse patrouille. „De Ieren wa ren volledig op de hoog te van ons doen en la ten", zo stelt de reder teleurgesteld. „We had den een vaarplan inge diend en daarop hebben wij op enkele wijzigin gen na, geen negatieve reacties gehad". De heer Kwakkelstein deelde za terdag reeds mede dat hij van- daag: niet aanwezig zou zijn op de rechtzitting in het Ierse Cork. Dit, omdat de hele zaak een politiek karakter draagt en is overgenomen door het Minis terie van Buitenlandse Zaken en dat van Visserij. „Via de ambassade in Dublin hebben wij een Ierse advocaat toege wezen gekregen. Wat moeten wij dan doen? Ik ben geen jurist en zeker geen buitenland specialist". Het opbrengen van de Monica kost de rederij een fikse som geld. Elke dag dat het schip niet vaart kost dat ongeveer 10.000 gulden. De schade is in die dagen dan al opgelopen tot enkele tienduizenden guldens. Maar daar bkjft het niet bij. Als de rechter de vangst en de netten verbeurd laat verklaren kost dat, afhankelijk van de vangst, meer dan 100.000 gul den. Overigens verwacht de heer Kwakkelstein dat het zo ver niet zal komen, maar dat de rechter de zaak doorspeelt naar r;t Europese Hof in Lu xemburg. Hij acht het een „twijfelachtige eer" dat de Ie ren jiust ajn schip hebben uit gekozen. „Het zat ze echter niet glad", zo laat hij er op volgen, „want de solidariteit onder de vissers is groot Alle vijftien gingen richting Cork. En wat moet de rechter met zo veel Nederlandse schippers? Het ging immers om een test-case. Volgens mij heeft da Ierse justi tie noodzakelijkerwijs^ elf kapi teins aangehouden. Vier Neder landse schepen zijn ongemoeid gelaten". Wat er precies staat te wachten was zaterdag nog niet bekend. Wel vermoedde de heer Kwak kelstein dat de schepen dinsdag weer worden vrijgegeven. Schiedam De eigenaar van het benzinestation aan de Lange Nieuwstraat heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van in braak en diefstal van 4300 gul den. De tot nu toe onbekend gebleven daders konden het benzinestation binnenkomen met een valse sleutel. Het geld lag voor het grijpen in een kast Schiedam Wethouder Herman Posthoorn heeft bij het rijk nagevraagd hoe precies de grens loopt van Midden-Delf land. Hij wil een eind maken aan alle menings verschillen daarover. Hem is echter geant woord dat nog niet wet telijk vaststaat in hoe verre gemeenten zelf mogen bepalen wat zij doen met polderland schap dat binnen hun grenzen ligt, omdat dat een taak wordt voor de reconstructiecominissie. Vlaardingen Een attent voor bijganger heeft er voor gezorgd dat de politie m de nacht van zaterdag op zondag twee jon gens m de kraag kon vatten. Het betreft de IS-jarige F. P. G. en de 17-jange C. J. V., beiden uit Vlaardingen. De twee had den op de Westhavenplaats een zonnescherm en een verkeer- spaal vernield. Vlaardingen Het grootste gedeelte van de woningen in de te bouwen Visbankflat aan de Blokma kersplaats valt niet in de premiesector. Voor de bebouwing van het openliggende terrein in het hartje van Vlaardingen is een hernieuwd plan ingediend bij het college van burgemeester en wet houders. Volgens de planning moeten 20 drie- en 9 tweekamerwoningen in de Visbankflat worden on dergebracht. Tevens komt een aantal winkels in het gebouw. De prijzen van de tweekamer woningen worden voorlo pig geraamd op 90.000 gulden; de driekamerwonin gen zouden zo'n 145.000 gul den moeten gaan kosten. Dit betekent dat alleen de negen tweekamerwoningen in aanmerking komen voor een premiebeschikking. De prijs van de driekamerflats ligt namelijk boven de pre- miegrens. Onlangs is door het architecten bureau Van de Broek en Bake- ma uit Rotterdam een nieuw ontwerp voor de Visbankflat naar het college van B. en W. gestuurd. B. en W. hebben dit voorlopig ontwerp in behande ling. De Welstandscommissie heeft zich inmiddels in grote lijnen akkoord verklaard met de plannen. Het project zal gebouwd gaan worden door de Rotterdamse Ontwikkelingsmaatschappij voor Woningbouw Euro wonin gen BV. Momenteel is overleg gaande tussen Eurowoningen en de gemeente Vlaardingen. Naar aanleiding hiervan zal door de ontwikkelingsmaat schappij een aanvraag kun nen worden ingediend voor een bouwvergunning. Dergelij ke aanvragen worden behan deld door de dienst van ge meentewerken, afdeling bouw en woningtoezicht. De tekst vermeld op het recla mebord op de Blokmakers- plaats klopt niet meer. Deze luidt nog: „Hier worden 36 pre mie-koopflats gebouwd". Bin nenkort zal genoemde tekst worden aangepast aan de wer kelijke plannen. Schiedam Gemeenteambtenaren hebben vorig jaar in totaal 3328 maal wegens riekte verzuimd; het aantal verzuimdagen bedraagt 58.872. In vergelijking met 1975 is het aantal verzuimen gestegen met zeventien procent De gemiddelde duur van het verzuim was vong jaar achttien dagen, het jaar daarvoor nog zeventien. Opvallend is dat de ambtenaren van de sociale dienst het minst ziek zijn, al is de verantwoorde lijke wethouder Eef Collé juist deze week weer begonnen na maandenlang uit de running te 2ijn geweest. Het hoogste ver zuimpercentage haalde uitgere kend de geneeskundige en ge zondheidsdienst, namelijk der tien procent, terwijl de brand weer op de tweede plaats kwam. Overigens daalt het per centage van de GG en GD. Van de veertien gemeentelijke diensten en bedrijven laten ook nog twee andere een daling tien. Het verzuimpercentage is het aantal verzuimdagen ten opzichte van het totale aantal' mandagen. Deze cijfers blijken uit Pats, het deze week verschenen perso neelsblad van de gemeente Schiedam. Daarin staat ook: ..Het verzuimpercentage is per dienst sterk afhankelijk van de personeelssterkte en de ver zuimduur. Wanneer bij een dienst met een kleine perso neelsbezetting één of meer per soneelsleden langdurig ziek rijn, beïnvloedt dat sterk het verzuimpercentage' Schiedam Op het parkeerter- reintje op de hoek van de Ha- vendijk en de Hoofdstraat heb ben onbekenden aanzienlijke schade aan de vier aldaar ge parkeerde auto's toegebracht door over de omheining stenen te gooien. De auto's bleken de handelsvoorraad van de 32-jari- ge Vlaardingse autohandelaar F. M. te rijn. De schade be draagt circa 3000 gulden. Vlaardingen Op de Vlaar dingse kermis aan de 2e Van Leyden Gaelstraat is het op ko ninginnedag tot een vecht- en steekpartij gekomen tussen de 15-jarige O. C. en de 16-jarige C. H van V., beiden uit Vlaar dingen. Hierbij werd C. met een mes in de rechter oksel gesto ken, terwijl voorts het topje van de linker wijsvinger werd af gesneden. De verwondingen waren dermate ernstig dat C. naar het Holyrie- kenhuis werd overgebracht. Daar achtte men het raadzamer dat de jongeman in het Dijk- zigtzï ekenhuis in Rotterdam verder zou worden behandeld. Hij verkeert niet in levensge vaar. De twee knapen kenden elkaar oppervlakkig van school. Vroe ger hadden de twee het al eens eerder met elkaar aan de stok gehad. De vechtpartij van za terdag ontstond, nadat de twee elkaar op de kennis reeds enige tijd hadden lopen sarren. Na enkele duwpartijen bleek de maat vol en gingen beiden op de vuist. Plotseling trok een van hen een mes. Wie, is nog een raadsel. Ook weet de politie nog niet wie de eigenaar van het mes is. De meningen van de twee jongens, zowel die van de getuigen lopen nogal uiteen. Wel staat vast dan Van V. heefl gestoken. Tegenover de politie verklaarde hij dit niet opzette lijk te hebben gedaan. Het on derzoek wordt enigszins be moeilijkt, omdat het mes nog niet is gevonden. Schiedam Tijdens de koningin- nefestiviteïten op het Rozen- burgplein is zaterdag de 69-jari- ge heer A. de W. uit Schiedam onwel geworden. De man is in het Noletriekenhuis opgeno men. Inmiddels heeft wethouder ir. Chris Zijdeveld vlak voor het weekeinde een brief doen uitgaan aan de leden van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. Daarin wil hij zijn bereid heid tonen om de bestem ming van het niet opgespo ten deel van Woudhoek- Noord verder uit te werken met de instanties, die zijn betrokken bij de recon structiewet voor Midden- Delfland. Dat kan worden gezien als een tegemoetkoming van de wet houder aan de milieugroepen, die de polders voor aantasting willen behoeden. In het ont- werp-bestemmingsplan v«x>r het noorden van Woudhoek was het met opgespoten polderland, dat ten noorden ligt van de toekomstige woningbouw, be stemd voor „massa"-recreaie. Dat wekte weerzin bij actie groepen die daar het weidege bied onveranderd willen laten en voor recreatie liever ruimte zien vrijgemaakt ten westen van het te bebouwen gebied, naast het aan te leggen deel van rijksweg 19. Nu toont Zijdeveld zich bereid over dat weidege bied verder te praten met be doelde instanties. Wethouder Posthoorn, belast met onderwijs-, sport- en culturele zaken, vertegenwoordigt de ge meente Schiedam m d SOMD, de stichting voor onderzoek Midden-Delfland. Via die club had hij zijn vragen gesteld over de grens van de groene buffer- zóne. In de SOMD wordt echter gefluisterd, dat Zijdeveld nauw contact houdt met de demissio naire minister van ruimtelijke ordening en volkshuisvesting drs. Hans Gruijters over de om streden grens. Van beide be windslieden zou de opzet zijn zoveel mogelijk ruimte vrij te maken voor woningbouw. Met zijn bnef aan de raadsleden in „ajn" commissie voor ruimtelij ke ordening lijkt wethouder Zijdeveld evenwel dat vermoe den te ontzenuwen. Voor Elise Farber, Ma- rianke den Draak, Peter Brouwer en Willy Roodenburg uit Vlaardingen was het zaterdag de dag van het jaar. Zij mochten op paleis Soestdijk de jarige koningin feliciteren. Dat het daarbij niet ontbrak aan ge schenken, specifie ke Vlaardingse pro- dukten natuurlijk, zal duidelijk zijn. Zelfs deelden de vier jeugdige VJaar- dingers zeekaken uit aan de prinsjes en prinsesjes. De vier waren een de putatie uit de Vlaar dingse groep die dit jaar mee mocht doen aan het défilé. Een groep kinderen in vissersdracht trok hierbij een logger. Eentje, die kennelijk nog niet is opge bracht door de le-i ren, zei Dick Pas- schier. Meer over de koninginnedagfesti viteiten op pagina 3. Maassluis Zes Maassluise huisart sen hebben besloten om hun 63-ja- rige en langst zittende collega P. L. Wekker te boycotten. Zij vinden dat deze arts de gemaakte afspra ken omtrent avond- en weekend diensten niet of nauwelijks na komt Niet zelden zouden tijdens de zater- en zondagen patiënten van de zes artsen tevergeefs bij dokter Wekker aankloppen. De boycot houdt onder meer in dat de artsen weigeren nog langer patiën ten van hun collega bij diens afwe zigheid te behandelen- Een maatre gel, die na een gesprek met me vrouw G. van Eck-Grootveld, de wethouder van volksgezondheid, is afgezwakt: De reeds geruime tijd bestaande moei lijkheden tussen de betrokken artsen rijn tot een uitbarsting gekomen tijdens een weekendverblijf van dokter Wek ker in Londen. Volgens de huisartse;n had dit met mogen gebeuren, omdat hun collega dienst had. Dokter Wekker beroept zich er echter op dat hij buiten doof Jaap Hazejager zijn schuld langer in Londen was weg gebleven (stakingen en dergelijke), maar dat bovendien in een plaatselijk advertentieblad had gestaan dat een andere collega zou waarnemen. Volgens de heer Wekker rijn er reeds geruime tijd moeilijkheden .over de weekenddienstverdeling, echte span ningen waren er nooit geweest De geboycotte huisarts acht de zaak schromelijk overdreven en hij vraagt rich af waarom hij zich op zijn leeftijd - 63 - nog druk zou maken. Hij weet derhalve nog niet of hij contact met zijn collega's zal opnemen. Evenmin weet dokter Wekker, of hij na dit inci dent wel in Maassluis zal blijven. „De zaken liggen veel dieper", zo betoogt de nog vitale arts. „Maassluis heeft 30.000 inwoners en groeit nog steeds. Desondanks staat in het weekeinde slechts één huisarts ter beschikking van de totale bevolking. Geen enkele arts hier is in staat op een fatsoenlijke wijze in het weekeinde alle aanvragen om consulten te honoreren". Dokter Wekker legt er echter de nadruk op dat de boycot van hem niet betekent dat zijn patiënten bij zijn afwezigheid onverzorgd achter bbjven: „Als fle weg ga, dan zorg ik voor een goede vervan ger. Daar behoeft geen patient rich zorgen om te maken". Bij afwezigheid van dokter J. L. van Loon, de voorzitter van de plaatselijke hujsartsenvereniging, was het niet mo gelijk officieel commentaar te krijgen. Wethouder Van Eek echter heeft inmid dels de provinciaal inspecteur van de volksgezondheid ingeschakeld en met de betrokken artsen een gesprek ge had. Zij heeft van hen geeist dat zij in noodgevallen ook patiënten van dok ter Wekker zullen behandelen. Dit in het belang van de volksgezondheid. Een eis, die vlot is ingewilligd. Volgens de artsen was de redactie van de be trokken advertentie misschien iets te hard gesteld. Het zou nooit de bedoe ling geweest rijn om patiënten van welke collega dan ook te weigeren. Schiedam Finaal door de voor ruit van een autobus heengesla gen werd eind vonge week de 21-jange Rotterdammer C. A. van M. De buschauffeur en zes inzittenden waren erg boos op hem geworden, omdat hij met zijn personenwagen m de weg was gaan staan waardoor de bus er niet door kon. De jonge Rotterdammer vond echter dat de bus hem hinderde tn het verder rijden. Bij scheepswerf Nieuwe Water weg aan de Admiraal De Ruy- terstraat was de bus bezig de afnt van de werf af te rijden, toen de personenauto de opnt al was opgegaan. Echter, afnt en oprit zijn ter plekke één en dezelfde weg, die slechts één njbaan kent. Noch de Rotter dammer noch buschauffeur T. C. (32) uit Schiedam piekerde erover terug te rijden. De jon geman stapte daarop zijn auto uit en ging de vijandige bus binnen om de buschauffeur te waarschuwen. Een handge meen ontstond, waarbij de zes inzittenden ook actief werden. Met zijn zevenen gooiden zij de automobilist door de voorruit De jongen heeft geen schramme tje eraan overgehouden, wel en kele blauwe plekken, en daar om overweegt hij bij de politie aangifte te doen van mishande- kng. Vlaardingen De politie heeft wegens mishandeling proces verbaal opgemaakt tegen de va der van de 15-jarige A. de J. De jongen had rich in het Kol- pabad zo misdragen dat de dienstdoende badmeester hem uit het water had gestuurd en hem zijn abonnement had afge nomen. De vader van de knaap nam dat met en ging direct naar het zwembad. Daar sloeg hij de badmeester een. gebroken bo vengebit en een dikke wang om daarmee duidelijk te maken dat hij het niet eens was met de handelwijze van de badmeester.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1