Martin Drop wint wielercompetitie VFC op zoek naar goede spits Hessel Franssen: „Schermen is niet gevaarlijk" Vlaardiiigs kampioenschap Jeiigddag Agvion Adviezen over zwembad Zwaluwen en PPSC bekeren verder DINSDAG 3 MEI 197? RECREANTEN KAMPIOENSCHAP CONDITIE NATIONALE RIJDERS Mahorokan sterk bij NK Iron Shell: aangewezen op kleine groep VD/SC/WW 4 Viaardingen Tijdens de Olympische Spelen in Montreal werd de schernuvereld behoorlijk opge schrikt door een slimme Rus, De man in kwestie had zijn wapen voorzien van een klein apparaatje waarmee hij zelf kon aangeven dat hij een treffer geplaatst had. Ook als dat niet het geval was. De Rus werd gediskwalificeerd, kreeg zeker geen uit bundige huldiging bij zijn thuiskomst en zette ook nog de anders zo bescheiden schermwereld voor schut. s Iron Shell voorzitter Hes- sel Franssen plaatst een treffer. Schermen is niet gevaarlijk," zegt hij. Hoek van Holland Alsof het zwembad in Boek van Hol land morgen al ver wezenlijkt zou kun nen worden. Zo uit puttend werd er in de deelraadsverga dering gesproken over de verschillen de onderdelen. Aan de hand van de adviezen van de commissie sport, cultuur en recrea tie, wisselden deel raadsleden en be stuursleden van de vereniging zwem badfonds van ge dachten. Het zwembadfonds liet de cijfers het zwaarst we- gen. Het oorspronkelijke plan hield in een zwem bad van tien meter breedte. Voorzitter L. van der Houwen van de deel gemeente raad zag liever een breedte van 12 1/2 meter, maar dat betekent een verhoging van de bouwsom met een half miljoen en een vergroting van het exploitatietekort met 75.000 per jaar. Het zwembadfonds achtte die verboging een belang rijke afzwakking van de onderhandelingspositie. Voorzitter Naaborg voor zag dat misschien juist op dat punt de zaak zou kunnen stuk lopen want het tekort wordt dan 340.000 waarvoor overi gens in feite het huidige tekort van het instructie- badje van ƒ242.000 kan worden afgetrokken. Hoewel het zwembadfonds (en ook de commissie sport) de zaak in handen willen geven van Sport fondsen Nederland N.V., verwacht men niet dat dit enige invloed zal hebben op de zeggenschap van de bevolking of de over heid. De gemeente heeft name lijk altijd de „subsidie kraan" in handen als mo gelijkheid van inspraak. De ongerustheid van Pv» dA-afgevaardigde Tom Pothoven was op dat punt weggenomen. Bleef echter het feit dat deelraadsvoorzitter Van der Houwen vasthield aan 12 1/2 meter, een breedte die het zwembad fonds wel wilde maar die te duur werd. En zo kon het gebeuren dat de deelgemeenteraad ad viseerde op 12 1/2 meter en dat het advies van het zwembadfonds op 10 me ter komt te liggen. Zelfs de heren Van Vlijmen en Van. Vugt gingen tenslot te mee met de grotere deelraadsbreedte. Me vrouw Vinjé en Pothoven bleven tegen. Tegen de breedte dan, niet tegen het zwembad. Beiden vonden het niet reëel dat de deelraad op een ande re zwembadbreedte zou gaan zitten dan het zwembadfonds. Het is eigenlijk voor het eerst dat deze tak van sport zo nadruk kelijk in de aandacht is ge weest Schermen lijkt nog steeds onder de noemer' „eli tair" te horen waar publiciteit zeker niet bovenaan de verlan glijst staat De waarheid ligt anders. Het éhtaire zwakt be duidend af en bovengenoemde Rus blijkt geen uitzondering. door Marlijn Verwaaijen Hessel Franssen, voorzitter van de schermveremging Iron Schell, erover: „Het is natuur lijk stom wat hij gedaan heeft Slim? Ach, iemand die gepakt wordt is niet slim. Misschien dat de buitenwereld het wel slim vindt, maar dergelijke din gen komen wel meer voor." s h'essef Franssen (links) in gesprek met Ruud Oudijk Iron Shell, daar gaat het om. De vereniging die beschikt over een complete accommodatie (sportpark „De Vijfsluizen"), maar toch met erg weinig le den de sport beoe/c .c. In de 27 jaar dat de ciuo nu bestaat houdt de telling bij 25 actieve leden op. Vooraitter Hessel Franssen, zelf al vijftien jaar lid van Iron Shell: „De vereni ging bestaat voornamelijk uit recreanten. Doordat alleen mensen van de Shell lid kun nen worden is de gToep nogal beperkt. Het is nog steeds on mogelijk om er anderen bij te betrekken. Vandaar ook dat wij niet in de competitie uitko men. Er worden veel toer nooien tegen andere verenigin gen gehouden." Voor het schermtalent lijkt Iron Shell dan ook geen ideale ver eniging om de eigen mogelijk heden te vergroten. Het feit dat alleen recreanten bij de club hun wekelijkse partijtje komen schermen, betekent echter ze ker niet dat de „hogerop-wil- lers" verwaarloosd worden. Hessel Franssen: „We hebben een trainer (Ruud Oudijk) die aandacht aan de leden besteedt. Als iemand talent blijkt te heb ben en bereid is er wat voor te doen zal hij zeker begeleid wor den. Maar het merendeel van de vereniging wil gewoon voor het plezier schermen. Mede ook doordat er erg veel mensen zijn die met een studie zitten en dus niet altijd de tijd hebben om te komen trainen." Ondanks het feit dat de vereni ging het allemaal op de gezelli ge toer houdt, organiseerde het ook dit jaar weer het sabel- kampioenschap van Nederland in de hoofdklasse. De uitleg van Hessel Franssen: „Dat doen we nou al bijna 25 jaar. Voor die wedstrijden worden vier selectiewedstrijden gehou den. De beste 48 schermers gaan over naar de hoofdklasse. Waarbij je twee finales krijgt met het zogenaamde afvalsys- teem. Dat alles gebeurt in één dag. De schermsport lijkt nog steeds te lijden onder het feit, dat het élitaire volgens de meeste bui tenstaanders de hoofdmoot voert. De Iron Shell-praeses er over: „Dat image had tennis en hockey ook. Schermen heeft het inderdaad nog steeds, maar het komt alleen maar omdat het voor de buitenwacht zo moeilijk te volgen is. Er zijn erg veel onduidelijke regels. Het nadeel wat je bij deze sport ook hebt is het feit dat je zeker een half jaar moet trainen wil je er iets vanaf weten. Bij andere sporten kan je bij wijze van spreken meteen beginnen." Waarna Hessel opsomt wat er nodig is om deze tak van sport optimaal te kunnen beoefenen: „Een goede reactie, zelfbeheer sing, een goed analitïsch ver mogen, een beetje schaken zelfs, souplesse in armen en benen en een goede conditie. i Sommige mensen denken dat je alleen maar een beetje staat te} wachten op die mat maar dat is zeker niet waar. Ook voor de concentratie is een goede conditie noodzakelijk. Maar daarbij komt dat je bij scher men vrijwel alle spieren ge bruikt. Die moeten dus door conditietraining goed ontwik keld worden." Natuurlijk wordt ook bij deze sport het gevaar genoemd. Evenals dat het geval zou zijn bij boksen, karate en andere „agressieve" sporten. Hessel Franssen tot slot; „Je draagt een dik vest plus ondervest en' hebt een masker op. Gevaar is er zeker niet. Natuurlijk ge beurt er wel eens wat maar dat is ook het geval bij voetbal of andere sporten," Botterdam Het is Hoek se renner Ce es v,d. Lin den niet gelukt Vlaar- dinger Martin Drop nog van de eerste plaats in de eerste wielercompeti tie te verdrijven. Wel slaagde hij erin nog twee punten van zijn achterstand af te knab belen, maar dit beteken de nog een achterstand van vier hele punten. Wèl bleek zijn prestatie in deze laatste rit vol doende om een wig te drijven in een te na drukkelijke overheer sing van de Radio Mole naar-équipe. Immers, één punt na hem komt Aad Brons op de derde plaats, terwijl clubge noot Anne Schouten als vierde eindigde in de to taalstand van dit vier- weekse wielergebeuren. Cadeau gekregen heeft Martin Drop de eindzege beslist met De concurrentie was dermate hevig dat de Vlaardingse lief hebber het zelfs zonder ritzege moest stellen. In de laatste, weer door regen beheerste koers, heeft het er zelfs nog even naar uit gezien dat zijn naaste belager Cees v.d. Linden met het goud naar huis zou gaan. Drop reed in een belang rijke fase van de strijd lek en leek zijn aspiraties op de eind zege wel te kunnen gaan verge ten. Ploegmakker Bennie v.d. Vaart stond hem echter zijn rijwiel af en na een felle jacht wist Drop weer de aansluiting te verkrijgen. Na deze krachtsin spanning was hij niet meer bij machte ook nog de demarrage van Aad Brons af te stoppen. De eerste keer spreidde de groep nog zoveel homogeniteit ten toon dat men er gezamen lijk in slaagde Brons terug te halen. Toen de goed draaiende Molenaar-coureur enkele ron den voor het einde echter nog eens aan de haal ging bleef een passend antwoord uit. Brons zou nog een gooi naar goud kunnen doen, zilver leek zeer waarschijnlijk, maar het zou Brons worden. De twee aanstaande „slachtoffers" van Aad Brons, bleken niet als zo danig te willen fungeren. De ritzege haalde hij binnen, maar de eerste plaats in het klasse ment bleef voor Martin Drop, die aan zijn zesde plaats genoeg had. Cees van der Linden verloor de pelotonsprint van Anne Schouten en bon na afloop ver genoegd constateren dat hij in ieder geval de tweede plaats had behouden, één punt voor de in deze laatste rit zo explo derende Aad Brons. Dat Bert Bosua kort voor het eind nog uit het peloton ontsnapte en 20 de tweede plaats veilig stelde betekende alleen nog een ver schuiving in het tweede deel van de competitie-top-tien. Uitslag A-klasse: 1. Brons (C), 2. Bosua (HR), 3. Schouten (C), 4. V.d. Linden (HR), 5. De Boer (S), 6. Drop (C), 7. Keizerswaard (HR), 3. Dolman (S), 9. Koch (HR), 10. Steens (H). Einduitslag eerste wielercompeti tie 1977: 1. Drop (21 pnt), 2. V.d. Linden (25), 3. Brons (26), 4. Schouten (30), 5. Boer (31), 6. Keizerswaard (31), 7. Bosua (43), 8. Solleveld (52), 9. Dolman; (53), 10. Moerman (56). De door Radio Molenaar gespon sorde nationale-rïjders van de Vlaardingse Rennersclub De Coureurs weten steeds meer hun draai te vinden in de na tionale criteria. Op koningin nedag greep Sjaak Koevennans het naast de zege in Utrecht waar hij als tweede veteraan eindigde. In diezelfde catagorie behaalde Jan van Geest een derde klassering in Lieshout. Liefhebber Martin Drop werd vierde in de Rotterdamse Ron de van Feijenoord. Junior Aad van Asten werd achtste en be haalde een zelfde notering in Eerkdxiel waar hij een dag la ter reed. Viaardingen In de strijd om het Vlaar- dings kampioen schap worden van avond twee wedstrij den gespeeld. De Hollandiaan ontmoet op eigeh veld Sun light terwijl HO het in Holy gaat opne men tegen Viaardin gen. Inzet bij deze duels is een plaats in de kwartfinale. De loting hiervoor wordt direct na afloop van de wed strijden verricht Bij de wedstrijd De Hol land iaan-Sunüght zal Joop Janse voor de aftrap worden ge huldigd. Joop speelt dan namelijk zijn 250ste wedstrijd voor de Vlaardingse formatie. De wed strijden beginnen om 18.45 uur. De kwartfinale zal aan staande donderdag worden afgewerkt. Viaardingen Slechts twee zaterdagclubs komen nog uit in de strijd om de KNVB-beker, Het rijn eer steklasser Zwaluwen en het in de tweede klas uitko mende PPSC. Vanavond spelen beide ploegen in de volgende ronde. Zwaluwen tegen SSS (thuis) en PPSC tegen Spijkenisse (uit). SSS is geen onbekende voor de mannen van Frans de Kruis. Immers, twee jaar geleden was deze Klaaswaalse formatie lan ge tijd de concurrent in de tweede klas voor promotie naar de hoogste afdeling. Zwaluwen won toen in Viaardingen over tuigend, daarmee het kam- pioenschap veilig stellend. SSS: heeft zich echter dit seizoen' versterkt met de komst van Jan Roodbol die vooral de laatste; weken behoorlijk op schot is. Voor PPSC staat de uiterst moei lijke maar wel aantrekkelijke wedstrijd tegen Spijkenisse op het programma. De kracht van de ploeg van ex-Vlaardinger- coach Jan van Baaren is ge noegzaam bekend. Al is de ploeg wel uitgeschakeld voor het kampioenschap in de eerste klas. Concurrent IJsselmeervo- gels bleek toch te sterk. PPSC is bezig aan een opvallend be- kerseizoen. De equipe van Hans Kostense zal het echter in deze wedstrijd van vanavond bijzon der zwaar krijgen. Temeer daar het duel in Spijkenisse wordt gespeeld. Alle wedstrijden be ginnen om 19.00 uur. In onze krant van 2S april jl. heeft een bericht gestaan dat Ursus op zoek is naar een do el verdedig er. Dit om dat de 40-jarige Joop Kui ters het eerste elftal gaat verlaten en trainer Dirk Hoogenboom het nog niet zo ziet zitten met de jeugdkee pers. Van secretaris Van Rij van de Vlaardingse voetbalclub VFC kregen wij een aardige reactie. lHet stukje was toe gezonden met eveneens een krantenkop „Duizenden vin den hun weg naar vacature bank". Het verzoek van Van Rij: Wilt U zo vriendelijk zijn om voor mijn kluppie een spitsspeler te vragen die voor ongeveer 25 doelpunten per seizoen kan zorgen?? RWDM-spits Eddy Koens heeft heel vroeger nog eens bij SVV gespeeld. De vraag of hij SVV nog zou terug- kennen werd door hem beantwoord met: ITDe spe lers niet. Het bestuur wel want die zitten er al zo lang.." De Maassluise handbalver eniging TJnitas heeft nog steeds niet genoeg dames om de nieuwe competitie met drie teams te kunnen starten. De dames die be langstelling hebben moeten wel onder „dames-senioren" worden gerangschikt. Wie jeugd heert heeft ook toekomst. Dat is vooral van toepassing voor de korfbal lers van Oranje Nassau. Im mers, het Al-twaalftal van deze vereniging werd onge slagen kampioen. Op zich geen uniek feit. Maar wel het doelsaldo: 130 vóór en 12 tegen. Voetbal is iets wat de mees te beoefenaars uitsluitend voor hun plezier doen. Zon dag lekker een partijtje spe len, nergens aan denken, uit leven geblazen. De doelman op bijgaande foto dacht dat ook afgelopen zondag erover toen hij zijn spullen inpakte. Al vrij snel kwam ook hij tot de conclusie dat het ook wel eens anders kan rijn De geruchten doen de ron de dat de Vlaardingse Joe- geslaaf Pedrag Drapic een prcefwedstrijd ergens in België gaat spelen. Ge vraagd aan technisch-dïrec- teur Gouka over de juist heid. De nieuwe man: „Ik weet er niets van. Volgens mij is er helemaal niets van waar. Maar dergelijke ge ruchten ga je nu krijgen. De spelers willen daarmee hun waarde opschroeven.." Morgenmiddag wordt op het terrein van de W EDS in de SpaansepDlder gestre den voor de halve finale van het school voetbalkampioen schap voor basisscholen. Het programma is: 14.00 uur: kampioen Schiedamkam- pioen Maassluis, en Kam pioen Rotterdam-kampioen Berkel/Rodenrijs, 14,40 uur: kampioen Maassluis-kam pioen Rotterdam en kam pioen Schiedam-kampioen Berkel. Om 15.20 uur: kam pioen Rotterdam-kampioen Schiedam en kampioen Maassluis-kampioen Berkel. Om 16.00 uur worden, de prijzen uitgereikt. Overigens zal de winnaar van deze vier op II mei uitkomen tegen de kam pioen van poule I. Zij ma ken uit wie de RVB zal vertegenwoordigen voor de halve finale om het Neder lands kampioenschap. Deze wedstrijden worden op vrij dag 20 mei gehouden in het K.W B-sport centrum in Zeist. Zutphen Dc judovereniging Mahorokan uit Maassluis heeft met twee jeugdploegen, van twaalf tot en met zestien jaar, deelgenomen aan de Neder landse Judokampioenschappen die gehouden zijn in Zutphen. De Maassluise vereniging heeft felle strijd geleverd tegen twaalf verenigingen. De ploeg van trainer Henneveld behaal de een eerste en tweede plaats bij deze kampioenschappen. Het eerste team bestond uit Ricky Snellen, Marcel Ooster hout, Jan Harm de Vries, Peter van Dijk, Sjoerd Visser en Henk de Jong. Het tweede team kwam met de volgende judoka's: Nico Bier rijk, Philip Holweg, Rob Henne veld, Louis Towsamt, Leo Pitjal en Saak ten Hoeven. Schiedam De jeugdcommissie var. de cricketafde ling van Asvion heeft een jeugddag gehouden voor le den en aspirantle den. Niet minder dan vijftig kinderen hebben de hele dag deelgenomen aan diverse onderdelen die hoofdzakelijk te maken hadden met de cricketsport. Het waren bowlen, run nen, ingooien, slaan, ver gooien, slipvangen en tip and run. Alleen eierlopen had niets met de King of Sports te maken. Als prijzen stelde Asvion onder meer beschikbaar een cricketbat, een gra tis lidmaatschap en een Asvion-cap. De organisatie was in handen van Cees Hoek die door di verse Asvionners werd bijgestaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4