Hans Soeters: geen geld, I wel mentaliteit Gehandicapt SSS geen partij voor Zwaluwen ipijkenisse wipt ook PPSC HVO heeft moeite met Vlaardingen DE OOIEVAARS WINNAAR pas na rust op winst WOENSDAG 4 MEI 1977 „Waarom steken de clubs bun geld niet in bet team zelf?" EXTRA KOSTEN OVERTUIGEN COMBINEREN FC Vlaardmgen praat met Feyenoord De Ilollandiaan Uitslagen ABC De loting Schuïtersfestijn bij ZOEK VD/5C/WW 4 Schiedam Trainers kunnen soms vreemde mensen zijn. Verschillend ook. Of het nu gaat om een voetbaloefen- meester of van welke sport dan ook. Iedereen heeft een bepaald uitgangspunt voor dat een contract ondertekend wordt. Want naast natuurlijk het sportieve gedeelte van de gedachte kan iemand het ook zuiver voor de centen doen. Of om zijn eigen waarde via resultaten op te schroeven. Maar gratis, dat is in die wereld nog lang niet ingeburgerd. Is het misschien daarom dat vol leybal-trainer Hans Soeters een unieke uitzondering vormt? Misschien wel. De man, die via allerlei resultaten heeft bewe zen dat hij zijn. B-licentie dub bel waarmaakt, wil geen geld zien. Prestaties, dat wil hij. En dus is hij met een misschien wat vreemd klinkend voorstel gekomen bij de verenigingen die interesse in hem hebben getoond. „Iedere vereniging die mij wil hebben moet ongeveer 6000 gulden neerleggen", zegt hij. „Maar dat is alleen maar voor de extra kosten die ze moeten maken. Ik verwacht dat men onder mijn leiding meer traint dan twee keer per week een uurtje. Dus moet extra huur worden opgebracht. Maar het geld wat ik zou vragen wil ik zelf niet hebben. Als de club maar wel bereid is het in het team te steken wat ik train. En niet zoals zo vaak gebeurt in de hele vereniging. Het is toch onbegrijpelijk dat bijna geen enkele vereniging daar aan be gint. Ze stoppen het liever in een trainer". Nogmaals, een uniek voorstel. Hans Soeters legt zijn bewee gredenen uit: „Ik eis van de speelsters drie keer per weck te trainen. Dus ook van een ge trouwde vrouw. Daar moet wat door Martijn Verwaaijen tegenover staan. De meisjes zijn over het algemeen de hele week met volleybal bezig. Moet ik dan die centen alleen opstrij ken? Dat vind ik onredelijk. Laten zij er ook maar van pro fiteren want ze werken er net zo hard voor". Hans Soeters heeft via diverse kampioenschappen bij vooral de Passage V'CJ-daraes bewe zen een resultaatlrainer te zijn. Met succes overigens. Waar over hij zegt: „Het klinkt mis schien erg opschepperig maar ik ben er van overtuigd dat ik van een middelmatig team bin nen één of twee jaar een kam pioensteam kan maken. Het lijkt ook allemaal moeilijker dan het in werkelijkheid is. Het enige wat je goed moet doen is de selectie er voor hon derd procent van overtuigen dat wat je zegt ook goed is. Zelf heb ik jarenlang hoog ge volleybald maar er is maar één trainer geweest die me werke lijk heeft kunnen overtuigen. Dat was Henk Hoogerwaard". „En gelooft de groep ook in je", vervolgt hij, ..dan accepteren ze ook de vaak saaie oefenstof. Volleybal kan je alleen maar goed doen als je de basisonder delen tot in de puntjes beheerst Alles moet automatisch gaan. Het heeft helemaal geen zin om allerlei ingewikkelde systemen Hans Soeters (rechts) met naast hem Lex Mastenbroek te gaan uitproberen op de trai ning als ze bij wijze van spre ken niet eens een goede set-up kunnen geven. Ik ben er dan ook van overtuigd dat Volley'68 het kampioenschap niet haalde omdat de elementaire onderde len niet automatisch werden uitgevoerd". Hans Soeters heeft het dames team van Passage kampioen gemaakt in de promotieklasse. Toch stopt hij er mee met het goed uitgebalanceerde team. Hij erover: „In de eerste plaats is het niet meer te combineren met mijn werk- Daarbij komt dat ik dit jaar week in week uit met Passage ben bezig ge weest. Trainingen, oefenwed strijden, wedstrijden analise- ren, praten met de speelsters en de tegenstanders bekijken. Zo heb ik Volley dit seizoen zeven keer zien spelen. Het wordt rac nu allemaal teveel". Volleybal-moeheid heeft er ook mee te maken. Het lijkt erop dat Hans Soeters genoeg heeft van zijn sport Hans: „Ik geloof inderdaad dat ik het niet meer op kan brengen om nog een seizoen met Passage door te gaan. Ik wil wel eens nieuwe gezichten zien. Een volkomen outsider lijkt me leuk. En dan het liefst een kleine club uit de buurt die laag speelt maar ho gerop wil. Het lijkt me een uit daging die ik bést wil aanne men. En men weet wat ik vraag. Geen geld maar wel een goede mentaliteit". Zes clubs hebben hem intussen benaderd. Daaronder wat uit de regio waarbij één uit de landelijke tweede klas, „Maar daar zie ik geen brood in", zegt hij, „want dan kom ik nog in tijdnood. Daar schiet ik niets mee op". Vlaardingen Het bestuur van FC Vlaardingen gaat binnen kort pralen met de leiding van Feyenoord over een eventuele manier van samenwerken. Technisch directeur Gouda er over: „We denken in de vorm van een bepaalde uitwisseling wat spelers betreft. Het zou toch een ideale situatie zijn als jeugdspelers van Feyenoord bij ons in het C-elftal zouden kun nen rijpen? Temeer daar Feye noord over enorm veel jeugd beschikt. Niet al die knapen kunnen in het C-team spelen. Van onze kant zouden we dan de toezegging kunnen doen dat Feyenoord een claim krijgt op spelers van ons. Dat zij dus als eerste kunnen praten over een mogelijkheid." Het idee is niet nieuw. Ook FC Twente en Heracles hebben een dergelijk plan al opgevat en nu al lijkt het vruchten af te wer pen. Vooral voor het onderaan- staande Heracles dat utt een hopeloze positie opeens kans lijkt te hebben de laatste plaats aan SW of FC Dordrecht af te staan. Intussen blijft FC Vlaardingen zoeken naar versterking. Rinus Steenbergen staat nog steeds hoog genoteerd op de verlan glijst. De lange SVV-er zou gis teravond een gesprek hebben met Cor de Vries maar dat is niet doorgegaan. Wel heeft Steenbergen te horen gekregen dat 65,000 gulden zeker met de prijs zal zijn waarvoor SW hem zal laten gaan. Vlaardingen Voor de wed strijd De HollandiaanSun light, met als inzet het Vlaar- dings kampioenschap, is Hol- landiaan-speler Joop Jansen gehuldigd in verband met zijn 250ste wedstrijd voor het stan daar dteam. Voorzitter Jo van der Vaart memoreerde in het kort de dertien jaar dat Jansen lid is van de vereniging en met zijn inzet en mentaliteit een voorbeeld is voor de jeugd. Na mens de vereniging bood de praeses een horloge aan en voor mevrouw Jansen waren er bloemen. De aanvoerder van Sunlight, Human Brinkman had eveneens bloemen voor de jubilaris. Namens de commis sie Vlaardings kampioenschap overhandigde Ton van Dongen een bos ruikers. Kees Stam, als aanvoerder van De Holiand- iaan, overhandigde namens het eerste elftal de jubilaris een paar voetbalschoenen en een kadobon met de opmerking: „Op naar de 300ste wedstrijd". door Casper Postmaa Spijkenisse Voetbalvereniging Spijkenisse mag hoop blijven koesteren op succes in de bekercompe titie. Niet alleen versloegen de mannen van Jan van Baaren PPSC (3—1), bovendien namen zij in de volgende roüde uit tegen vierde klasser VVOR zodat het waarschijnlijk is dat Spijkenisse ook de vijfde ronde zal overleven. Met de Laatste editie van de bekercompetitie heeft de groenwitte formatie overi gens nog aile moeite gehad. PPSC vocht verbeten tegen het in de eerste helft matig opererend Spijkenisse. Veel Schiedam De Invaliden Sport Vereniging de Ooievaars heeft in Dongen deel genomen aan. een groot invali den tafeltennis, toernooi. De Schiedamse vereniging heeft daar als de best geklasseerde groep een groepsbeker be haald en tevens een wissel beker a!s hoogst ge plaatste vereni ging. De klasse-indeling was naar gelang de handicap ook weer verdeeld over staande en rolstoel tennis. In klasse zes be haalde Kees Kroone een tweede plaats terwijl in de vijfde klas Ro nald Oosthof eerste en Rrnus van der Zouwen tweede werden. Bij het rolstoel- tafeltennis werd in de vierde klas Rob Krol eerste en Huub Nelisse klasseerde zich als tweede. Hei- ma Stolk werd ten slotte ook al eerste in de der de klas. resultaat heeft de Schie- damse formatie overigens in die periode kunnen boe ken, daarvoor was het klaarblijkelijk te zeer geïm poneerd door de reputatie van Spijkenisse. Pas veel later begreep de formatie van Hans Kostense dat er meer mogelijk was maar toen was het te laat omdat ook Spijkenisse wakker was geworden. kreeg PPSC nog een heel goede kans om de seo- Doelman John Rost plukt de bal, voordat nico Hokke gevaarlijk kan worden. Schiedam De uitslagen van de Algemene Bedrijfsvoetbal Competitie zijn: Slavenburg- Bols Schiedam 2-1, De Jong-ES EN 0-4, Schmeink-NrVA 3-2, GZS-ABN 2 1-1, Hoek Loos 2-Coebergh 3-1, Boers-IHC Gus to 0-3, Kreuger-Tevopharm 5-2, Remsch-ABN 1 3-2, SOS 2-Steens 5-1, Eurotax-Van der Water 1-1. re te opnemen. De overi gens zeer redelijk spelende Joep Goedendorp verspeel de als laatste man de bal aan Lodi Kalden, die alleen Bob Molendijk nog voor zich had, omdat hij de bal te ver voor zich uitspeelde kon de teruggekomen Cor van der Meer ingrijpen. Rost naast de doellijn. Door deze actie kwam nog eens duidelijk naar voren dat snelheid het juiste wapen was om PPSC op de knieën te krijgen. Dat lukte na een slimme voorzet van Aren Buvens, die door Cor Ba- rendregt handig in de tou wen werd gewerkt. Spijkenisse kwam daarna Meteen na de hervatting liep sterk terug via George Jar- dez, die snel via de vleugel opkwam en Riny van Zan ten op maat bediende, diens schot kwam echter via de hand van doelman John Spijkenisse verder uit en weer was Aren Buvens bij de voorbereiding betrok ken. Een hoekschop van de snelle linkervleugelverdedi ger kwam bij de eerste paal waar Bert Bak met een hakje doelman Rost het na kijken gaf. De Schiedamse doelman kon het duel door een knieblessure overigens niet afmaken. Hij werd ver vangen door John Yering- meijer. Een kleine opleving bij PPSC bracht de Schiedammers nog even dichterbij door een schitterend doelpunt van Coen Winkelman, maar na Spijkenisses derde tref fer dat op naam van Bert Bak kwam, was de zaak bekeken. Vlaardingen HYO-trainer Har ry Bouquet mopperde na afloop van de wedstrijd tegen Vlaardingen: „Dit is toch een devaluatie van het toernooi. Komen ze met een tweede elf tal. Dan kan je net zo goed thuisblijven." Het straalde in feite alleen maar teleurstelling uit. Want HVO kon ondanks het „zwakke" Vlaardingen niet verder komen dan een 1-fl zege. „Een geluksdoelpunt ook nog," meende Vlaardingentrainer "Wim Koppelaar, „en het is na tuurlijk nonsens om te zeggen dat wij het toernooi devalueren, lk durf zelfs te zeggen dat wij met een goed elftal zijn geko men. En dat de slechte wed strijd alleen maar is veroor zaakt door HVO zelf dat zeker niet sterk speelde." Vlaardingen, dat het eerste elftal spaarde voor de beslissings wedstrijd van het komend weekeinde tegen Spirit, startte met een gesloten verdediging. Hetgeen toch wel verraste HVO (de Vlaardingcrs ver. wachtten een volledig eerste elftal) in moeilijkheden bracht. Temeer daar de mannen van Harry Bouquet de aanval over te veel schijven lieten gaan- De beste kansen kwamen voor rust toch voor Vlaardingen. Maar door goed keeperswerk van HVO-doelman Jan van Eysden kon een doelpunt wor den voorkomen. Al was met name Chris Bronger dicht bij een treffer maar tot twee keer ioe miste hij. Toch kon HVO een kwartier voor rust de score openen. Na dat Vlaardingen een aanval had weten af te slaan werd doelman Henk van Nimwegen door een eigen speler gehin derd. Er ontstond een onover zichtelijke situatie waar Rïnke Baaima dankbaar gebruik van maakte: 1-0. Vlaardingen kwam na rust sterk terug. Was via de twee snelle spitsen Chris Brongers en Cor van der Mark wel degelijk ge vaarlijk en stond met toe dat HVO het initiatief overnam. Bi] de spaarzame uitvallen van de thuisclub was het vooral Frans Plomp die het gevaar koelbloe dig oploste. De beste man van het veld was echter Vïaardm- gen-middenvelder John Voor burg. Het mocht met baten want door de treffer van Rinke Baaima gaat HVO over naar de volgende ronde. Vlaardingen Direct na afloop van de twee wedstrijden die gisteravond zijn gespeeld ooi het Vlaardings kampioenschap is de loting verricht Ook zj)n de data bekend. Alleen de wed strijd Zwaluwen-De Hollar1"' iaan levert nog problemen op Oorspronkelijk stond die voor 17 mei vastgesteld maar op w® dag moet het halve Holland' iaan-elftal naar Eist in y^rbarri met de strafzaak van Wit Wit. Wanneer de wedstrijd wordt gespeeld is nog niet b* kend. Het resultaat van de lo ting is: donderdag 5 mei: HW RKWIK, dinsdag 10 nier DVO'32-Satelhet, donderdag 1- mei: Fortuna-VFC en dus de wedstrijd Zwaluwen-De Hol land laan. Joop Jansen speelt 250ste wedstrijd Vlaardingen De uitslag stond al bij voorbaat vast. Immers Zwaluwen zou in het bekerduel te gen het zwaar gehandi capte SSS niet al teveel problemen kennen. De 41 score van de Vlaar- dingse brigade was in dit licht bezien te ver wachten, maar kwam achteraf beschouwd enigszins geflatteerd over. SSS, dat vijf vaste krachten (Ad Huisman, Ko Lokhorst, Jan Snel, Piet Stolk en Leo van der Veer) om uiteenlopende rede nen moest missen gaf Zwalu wen goed partij, creëerde zich zelfs kansen, maar faalde in de afwerking. Zwaluwen daarte genover mocht na een zwakke eerste helft terugkijken op een sterke tweede periode, waarin de volgelingen van van Frans de Kruis geruime tijd domi neerden. In die fase van de wedstrijd wisten zowel Ernest Kegel als Joop Brussé met een kopbal het net te vinden, waar door SSS in een uitzichtsloze positie werd gemanouvreerd. Het uitvallen van laatste man Pleun Nootenboom bij de Klaaswalers had tot gevolg dat de organisatie in de defensie zoek raakte, waarvan Ernest Kegel en Leen Pijpers konden profiteren. Het tegendoelpunt van SSS, gescoord door Jan Roodbol (strafschop) was een cadeautje van arbiter Van Driel die een overtreding van Rein Homan jegens Gert Vermaas (liet zich theatraal vallen) te zwaar bestrafte. SSS had het niet zover hoeven te laten ko men, In de openingsfase verras te de formatie van Hans van der Wekke via agressief aan- valsspel, waardoor achtereen volgens Gert Vérmaas, Jan Roodbol en opnieuw Vermaas ideale mogelijkheden onbenut lieten. Zwaluwen herstelde zich, vooral via een uitblinkende Leen Pijpers, erg snel. Het advies van de veelvuldig aan de zijlijn roepende Frans de Kruis: „Schei nou eens uit met dat getrut en laat de bal snel- Ier rondgaan" werd opgevolgd, SSS moest gas terugnemen. Doelman Nico Stolk werd in die resterende twintig minuten voor onoverkomelijke proble men gezet, waarbij hij tot tweemaal toe het nodige geluk aan zijn zijde had. Eerst liet Leen Pijpers één van zijn be faamde afstandsschoten los; de lat bracht redding, waarna een kopbal van Ernest Kegel op nieuw tegen het houtwerk ca ramboleerde. De tegenstoten van SSS, hoe spo radisch ook, waren niet van gevaar ontbloot. Tien. minuten voor rust kreeg Leo Schouten na een voorzet van Jan Rood- bal de beste scoringskans. Schouten vond echter de goed uit zijn doel gekomen Ab Nijgh op zijn weg. Na de hervatting continueerde Zwaluwen de druk op het Klaaswaalse doel. Het werd daarin geruggesteund door de vroege openingstreffer van Er- nest Kegel, die een inswingende corner van Leen Pijpers onge hinderd mocht inkoppen. SSS veerde eventjes op, kwam via Jan Roodbol en Gert Vermaas (2x) alleen voor Ab Nijgh, maar kon de voortreffelijke goailie niet tot capitulatie dwingen. Joop Bmssé stelde na voorberei dend werk van Emest Kegel, de kwartfmaleplaats definitief vei lig. Van dichtbij passeerde hij doelman Nico Stolk (kopbal) voor de tweede maal 20. Jan Roodbol (strafschop) hield de Klaaswaalse illusies (21) voor alsnog levend, maar Leen Pijp ers (schitterende goal) en Ér- nest Kegel maakten daaraan abrupt een einde 4—3. Zwalu wen mag zich zodoende opma ker. voor de uitbeurt tegen Heerjansdam, dat via een ge lukkige loting al verzekerd was een plaats bij de laatste zestien. Leen Pijpers (rechts) duelleert met Piet Vollaart Via onderandere een goal van Pijpers zegevierde Zwa luwen met 41.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4