99Met Tedere Geweid" wam Eme Rral Jonge organisten Muziek sm Vimersjmmsemm Bmve Ewmsm M §Éeimm toon beeld fflella Msassse Chlkeiafeed RaElefooffr weiring DONDERDAG 5 MEI 1977 Zeer afwisselend Wraak wraak VD/SC/WW gekke tussenteksten kan over gaan van smartlappen naar inge togen stiltes. Zoals Herman van Veen de Harlekijn is van de lieflijke pastelkleuren, zo is Luk Bral de Nar die werkt met de harde basiskleuren: recht toe, recht aan, doch nooit banaal of ongepast. Kaartjes voor bovengenoemde voorstellingen kunnen gereser veerd worden via het VW te Schiedam (tel. 010-266000) vanaf maandag t/m vrijdag en vrijdag avond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater (teL 010- 269455). Toegangsprijzen: ƒ8,50 en 6,75 voor CJP en 65+. zowel hij als het publiek zichzelf helemaal kunnen uitleven. Kortom; samen met Dirk Stuer piano, Paul Geluykens bas, Pol Soetewey drums en bijgestaan door technicus Johan Lamb- rechts en regisseur Kurt van Eeghem, brengt deze bengelach tige doch talentvolle, clowneske figuur, die zijn wat schonkige lichaam met zoveel elegance en stijl weet te gebruiken, een pro gramma dat zowel bestaat uit tedere chansons als uit stevige rock, waarna hij na een paar Het is altijd een bijzondere ge beurtenis, om een avond door te brengen met een zo talentvolle, veelzijdige liedjeszanger als Luk Brat Een optreden van deze Vlaamse troubadour, die al vaak boven de Moerdijk is opgetre den, is een bezoek aan het Zol dertheater In de Teers too f, Nieuwstraat 12, Schiedam, op vrijdag 6 en zaterdag 7 mei a.s. (aanvang 21.00 uur) ten volle waard. Het is een zeer afwisse lend programma, waarin op recht menselijke nummers als „Alleen" en „Ik ben zo bang" alleen al de moeite waard zijn. Het professionele, rijke podium- Onder redactie van Chris van Bremen Telefoon 010-352066 talent van Luk Bral krijgt echter in een werkeüjk duizeiingwek-" na de pauze een geheel andere kend tempo, verschillende perso- dimensie. Hij tovert uit het niets, nages voor het voetlicht, waarm Op woensdag 11 mei vindt m de Maassluise Toverbal opnieuw een literaire avond plaats, nu met de schrijfster Hella Haasse. Zij werd in 1918 in Batavia geboren waar aj haar jeugd doorbracht. In Am sterdam studeerde ze Skan- dinaviscbe talen, was korte tijd actrice en schreef caba retteksten, onder anderen voor Wirn Sonneveld. Haar eerste dichtbundel „Stroomversnelling" kwam in 1945 uit, nadat zij in 1939 schrijft Hella Haasse toe aan het feit dat zij zich slechts op een indirecte ma nier kan uiten. Sprekend door de mond van histori sche figuren spreekt zij voor zichzelf. In de histori sche roman paralellen ze voortdurend parellen te trekken in het verleden en het leven van de mensen van vandaag. „Een netwerk van reacties, relaties en on derlinge beïnvloedingen", aldus omschrijft zij haar eigen romans. enkele gedichten publiceer de in het tijdschrift „Werk". Üit haar werk blijkt hoe een aanvankelijke harmo nie Later verbroken werd door een sterke gemoedsbe weging. Het essay „Leeste kens" toonde haar harts tochtelijke belangstelling in de ontwikkeling van mo derne literatuur. De inte resse in historische romans Goede beginselen van de dans rijn voor het lichaam, wat goede Lectuur is voor de geest, zo schijnt Molière eens gezegd te hebben. Hoe dat precies 2it, is op vrijdag 6 en zaterdag 7 mei te zien en horen in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. De Vlaardingse Ballet school houdt er onder lei ding van Maria Judels-Ke- mény een grote uitvoering met assistentie van Anneke van Gelderen, Annie Valk en Fnts Groenenboom. Cheografieën en ontwerp van de kostumes zijn van M&ria Judels-Kemény. Karen van Dam, Anneke van Gelderen Marleen Storm, Annie Valk, Els WeberFnts Groenenboom en Martin Weber van de Vlaardingse Balletschool. lijke: alleen, staande opeen brandende tank, ziet hij kans de oprukkende Duit sers tegen te houden. On danks zijn heldenmoed en vele onderscheidingen, durft luitenant Murphy te bekennen, dat hij aan het front altijd vreselijk bang was. „Terug uit de hel" is geba- werft hij al gauw de ser- seerd op de gelijknamige geantssterren. Met de be- autobiografische roman faamde derde divisie landt van de meest onderschei- hij op Sicilië en maakt later den held uit de tweede we- de doorbraak bij Anzio reldoorlog, Audie Murphy, mee. De strijd duurt on- Als I7-jarige jongen meldt barmhartig voort en in de hij zich voor de militaire Vogezen bij Colmar, pres- dienst Ondanks een mini- teert de inmiddels 21-jarige male schoolopleiding, ver- Murphy, het bijna onmoge- nummers van country- duo's uit de 30er en 40er jaren. Ook worden er ragtime- en bluesnummers ge speeld en vinden de Chickenfeed-leden het best aardig om zo nu en dan een Nederlands liedje te doen (Ram blers, Louis Davids). Bo vendien nog een stuk jeugdsentiment in de vorm van een portie rock roll. Chickenfeed is ontstaan uit de groe pen .Monster zonder Waarde" en „Green- Zaterdagavond 7 mei treedt in sociëteit de Sokkel, van Maerlant- laan 4, Vlaar dingen- west, CHICKENFEED op. Deze groep legt zich voornamelijk toe op het spelen van muziek uit de jaren '20 t/m '60. Op het repertoire staan num mers van Jimmy Rod- gers, een componerende en zingende treinmachi nist, die rond 1930 erg populair was in de USA Verder speelt Chicken feed nummers van Hank Williams, één van de pioniers op het moderne country-gebied, Bill Monroe (die de vader van de bluegrass muziek wordt genoemd) en Toen de gangsterfilm Borsalino za'n succes bleek, werd besloten op deze film met Alain De- Ion en Jean Paul Bel- monde een vervolg te vervaardigen. Jean Paul Belmonde kon niet meer mee doen. Borsalino Co vangt aan met beel den van Belmonde's be grafenis, de vermoorde onderwereldkoning Ca- pella. Zijn compagnon Siffredi (Delon) heeft ge zworen hem te zullen wreken en doet dat door op een provocerende manier de moordenaar, een broer van zijn „con current" Valpone, te do den. Maar dan breekt wel de hel los in Marseil le. In één nacht maakt Valpone korte metten met Siffredi's rt"' en weet hem na een wilde jacht zelf gevangen te nemen. Men sluit hem op in een kelder en laat hem een alcoholversla ving ondergaan wat leidt tot opname in een krankzinnigengesticht. Na twee maanden ont snapt Siffredi evenwel, vlucht naar Genua, ver zamelt daar een nieuwe ploeg waarmee hij na twee jaar terugkeert naar Marseille om op zijn beurt Valpone en de zijnen te gronde te rich ten. Volgens de regels van het spel doet hij Valpone eveneens de laatste adem uitblazen. Schiedam Passage Theater Dagelijks 14, 29 en 22.30 uur: THE OUTLAW (14) De Toverbal constateert de laatste tijd een sterk toenemende belangstel ling voor de oude, pure gitaartechnieken. Ragti me- en folkgitaristen staan weer volop in de schijnwerpers. De Tover bal slaagde erin op dit terrein twee Engelse top- gitaristen te contracteren. De ene is Dave Evans, een echte hobo, die het vak „on the road" heeft geleerd. Hij is een veel gevraagd artiest met een eigen, open stijL Diverse langspelers staan op zijn naam. Passage Bio 19 en 21.30 uur op zaterdag, zondag en woensdag, oven- ge dagen. 14, 19 en 21.30 uur: MURDER BY DEATH (14) Zaterdag, zondag en. woensdag om 14 uur: (alle leeftijden) ALI BABA EN DE VEER TIG ROVERS Het optreden begint om 9 uur. Leden 2,50, niet- leden een piek meer. Gitaarvirtuoos Dave Evans De ander is Stefan Gross man, een man die tech nisch zo goed is onder legd, dat velen aan hem een voorbeeld hebben ge had en nog hebben. Hij maakte verschillende el pees, die zijn technieken uit de doeken doen. Zijn specialiteit is blues en ragtime. Op zondagmiddag C mei vanaf drie uur staan bei de gitaristen borg voor een dik uur smeuige, smakelijke, gesmeerd, lo pende songs. MAASSLUIS In het jongerencentrum De Toverbal Vrijdag 6 mei om 21 uur: SPEELFILMS UIT DE OUDE DOOS Zaterdag 7 mei WHAT van Roman Polans- De Nederlandse Orgel Federatie houdt op 2ondag 8 mei een orgelconcert onder het motto: „Jonge organisten zetten hun beste beentje voor." Er zal gespeeld worden door leerlingen van Piet Broersma, Joop Walvis en van de heren Kars en Overdevest uit respectievelijk Rotterdam en Den Haag. Met dit concert wil de Nederlandse Orgel Federatie de jongere generatie een kans geven om het theater orgel te bespelen en zo jong talent te vinden voor de toekomst. Voor de echte theater-orgelhefhebbers zullen Piet Broersma en Joop Walvis tot slot van de morgen ieder nog enkele nummers ten gehore brengen. De toegang tot het concert is gratis en begint om 's morgens tien uur in het Schiedamse Passage Theater. MAASLAND In het disco- en cine-ver- raaakcenlrum Vlietzicht Woensdag 11 mei 20.30 uur: BORSALINO CO behaalde het einddiploma so- lospel en studeerde daarna enige jaren kamermuziek. Zij volgde cursussen bij Gezè An- da en Vlado Perlemuter, Wim Spruijt studeerde ook in Rotterdam bij Koos Tigges en Dick Hoogeveen. Hij as in het bezit van het einddiploma so- lospel en de Prix d'excellence. Spruijt verzorgde tal van con- In de muziekkamer van het Visserij museum treden dins dag 10 mei a.s. Wim Spruijt en Marjo Boom op. Wim Spruijt bespeelt daarbij de gitaar, ter wijl Marjo Boom de piano voor haar rekening neemt. Marjo Boom, die overigens de echtgenote van Wim Spruijt is, studeerde aan het Rotterdams Conservatorium bij Lilly van Spengen en Istvan Haydu. Zij certen in binnen- en buiten- C.J.P. en kinderen tot 15 jaar land, waarvan de meeste met betalen 2,50. Plaatsbewijzen het Erasmus-ensemble, waar- zijn dagelijks van 10.00 tot van hij ook deel uitmaakt. 17.00 uur verkrijgbaar aqn de Het programma voor het con- balie van het Visserijmuseum, cert m dit museum vermeldt Telefonisch kan men plaatsen o.a. pianowerken van Debussy reserveren onder nummers en Beethoven, alsmede gitaar- 348722. De aanvang van het werken van Bach, Torroba, concert is 20.15 uur. De orga- Albemz en anderen. De toe- nisatie van dit concert berust gangsprijs bedraagt 4,50; bij de Culturele Raad Vlaar- houders van een Pas 65 of dingen. Vlaardingen In Triangel Zaterdag 7 mei 18.30 en 20.45 uur: TERUG UTT DE HEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4