MSV'71 blij met Theo van Duyn Excelsior'20 treft voorbereidingen Nu al problemen bij honkballers Hennie de Gids: begonnen in Zuid-Afrika Spanning bij VYK en Vlaardingen „Alle problemen zijn opgelost59 isssiifas Wandelen in De Hoek Vergadering Oranje Nassau Uitslagen ABC De Ooievaars naar internationaal toernooi SCHONE LEI ERGER MOEILIJK Remise voor Vrijland *25® - Zware opgave voor VS/Holy SCHIEDAM SOFTBAL Bal van de maand ALLEEN ZONDAGCLUBS De stand: Winnaar schoenen van de week Hoek van Holland De afdeling wandelen van de Hoekse Sport Vereniging organiseert over 5, 10, 15, 25, en 40 kilometer een mars waarvoor ongeveer dui zend deelnemers worden ver wacht. Dit alles vindt op zater dag aanstaande plaats. Inmid dels is de voorinschrijving al achter de rug, Al kunnen be langstellenden zich alsnog wenden tot het VW-kantoor in Hoek van Holland. De af standen 25 en 40 kilometer starten tussen 10 en 12 uur terwijl de overige wandelaars zich van 12 tot half twee op pad kunnen begeven. In de nacht van 4 op 5 juni wordt eveneens een wandeling door de HSV georganiseerd. Onder auspiciën van de Nederlandse Culturele Sportbond wordt dan een nacht-strandwandeling ge houden van Hoek van Holland naar Scheveningen. De start 2al plaatsvinden tussen 00.00 uur en 03.00 uur. Tegen betaling van 2.75 kan men inschrijven bij H. Heggelman in Hoek van Holland. Telefoon: 2169. Voor beide wandeltochten heeft de vereniging medailles beschik baar gesteld. Vlaardmgen Met uitzondering van commissaris van materiaal Siem van der Vlugt, stelt de rest van het bestuur van korf balclub Oranje Nassau zich herkiesbaar. De agenda voor de vergadering op vrijdagavond 6 mei lelt maar liefst 21 punten. De bijeenkomst wordt gehou den in de canttne van het sport park vanaf 19.30 uur. Schiedam De uitslagen van de algemene berinjfsvoetbaicom- petitie van gisteravond zijn: BBO—Hoek Loos I 1—0, NW- W—Simplex Boys 1—0, R. Vetu- s—PTT I 3-2, Helios 2-SRS 10—1 en Schiecarton—IHC Gusto 2 4—3. Schiedam De invaliden sport vereniging De Ooievaars gaat zaterdag naar Keulen om deel te nemen aan het internatio naal rolstoelbasketbaltoemooï. De Schiedammers hebben zich in de tweede divisie geplaatst voor de finale ronde. De eerste wedstrijden worden gespeeld om elf uur, Duisburg tegen Keulen en De Ooievaars moet het opnemen tegen de Belgi sche vereniging Feniks Loke ren. Om half één de wedstrijden Re- deos-Koblenz en Biso Breda te gen Frankfurt. Om twee uur vangt de verhezersronde aan en om vier uur dc firaleronde. Er wordt in het West European Wheelchair Basketball Tourna ment gespeeld. Een bus met ruim vijftig suppor ters zal de basketballers verge zellen. Er zal 's morgens om zes uur vertrokken worden van het clubhuis aan de Dr. Zamenhof- straat in Schiedam. Maassluis Met voldoening maak te Arend de Winter, voorzitter van de honkbalafdeiing van MSV'71, vorige weck bekend dat zijn be stuur er in is geslaagd, Theo van Duyn opnieuw als trainer/coach aan te trekken. Voldoening, om dat de vasthoudendheid van voor al Arend de Winter zelf daarmee werd beloond. Hij was immers altijd al de overtui ging toegedaan dat het vertrek van de coach niet alleen een verlies was voor zijn vereniging, maar dat dit vooral tot stand was gekomen uit een aantal misverstanden tus sen bestuur, spelers en trainer, die nooit voldoende waren uitgepraat. In een aantal gesprekken met Theo van Duyn, die al vanaf de oprichting van de honkbalafdeling bij MSV de technische leiding in handen had, is beide partijen veel duidelijk geworden. „Het bestuur heeft altijd achter de coach gestaan", zegt De Winter, „ook al zal dat niet altijd zo duidelijk zijn uitgekomen. Dat er deson danks toch moeilijkheden zijn ontstaan, is te wijten aan tal van oorzaken. Deze oorza ken zijn nu weg genomen en wij gaan met een schone lei beginnen". Ook Theo van Duyn ziet zijn terugkeer als een nieuwe start. „Het ontbrak ons in het verleden aan duidelijke afspraken bij de taakomschrijving", zegt hij „Dit was mede oorzaak aan het ontstaan van de wrijving. Toch waren het met de communicatiestonn- gen met het bestuur die mij deden besluiten om weg te gaan. Nee, het was vooral de stemming in de ploeg die mij tot dit besluit bracht. Vanaf de oprichting van de honkba lafdeiing, nu vijf jaar geleden, heeft MSV het altijd moeten hebben van jongens die nog bijna alles van honkbal moesten Ieren. Toch hadden wij daarmee een plezierig team opgebouwd. Totdat vorig jaar een aantal goede hoekbaUers zich bij MSV kwa men aanmelden. Aanvankelijk leek dit een doorbraak voor ons te worden. De stem ming was goed, de oefenduels werden bijna allemaal gewonnen „n MSV zou het gaan maken". „Toen in de competitie bleek dat het niet zo eenvoudig lag", vervolgt hij, „en de succes sen uitbleven, ontstonden er onderlinge wrijvingen. De schuld van de nederlagen werd hoofdzakelijk aan elkaar verweten. Ondanks pogingen van mij en het bestuur de zaken uit te praten, werden de conflicten steeds erger. Toen ik de zaak niet op kon lossen, nam ik het besluit om dan maar weg te gaan. Ik heb mijn sport altijd voor mijn plezier bedreven. Al vroeg wist ik, dat, zodra het plezier er voor mij af was, ik voorgoed zou stoppen. Vorig jaar was het zover. Direkt nadat mijn besluit bekend werd, werd ik door verschillende verenigingen bena derd om daar een taak op me te nemen. Daar voelde ik op dat moment weirug voor en het leek mij juist om de honkbalsport, zeker voor een flinke periode, de rug toe te keren", blikt Theo van Duyn terug. „Nu bij MSV de zaken een stuk zijn opge klaard. en bestuur en spelers bleven aan dringen op mijn terugkeer, ben ik op dat besluit terug gekomen. Het zal erg moeilijk worden de draad weer op te pakken. Alle (prominente) spelers zijn vertrokken en wat overbleef is slechts een gedeelte van de groep waarmee ik vroeger werkte. Toch zie ik in de toekomst perspectief. JVISV beschikt nu over een eigen veld, het heeft een jong en enthousiast bestuur en einde lijk heeft men nu de gelegenheid aandacht aan de jeugd te besteden". Het zal nog wel enige jaren duren alvorens wij een aanvaardbaar mveau bereiken, maar dat is met erg. Zolang er wordt opgebouwd, zal het steeds beter gaan. Ik ben blij weer aan deze opbouw mee te kunnen werken". Schiedam In de laatste ronde van het damkampioen schap van Schiedam ging de grootste be langstelling: uit naar de partij tussen kampioen Wim Vrij land en nummer drie op de ranglijst, Nico Knoops. Laatstgenoemde ver schafte zich kansen door een offer, maar de daardoor verkre gen dam werd weer afgenomen voor ge lijk spel, waarna Vrijland remiseaan- bod werd aangeno men. Titelverdediger Tiny Mous kreeg zijn vijfde nederlaag tegen de daardoor als tweede geetndigde Lijklema. Broer Leo Mous onder ging hetzelfde lot tegen Johan Ontnk. Rob van Eijk zag in het eindspel tegen Dick van Schaaik de winst in rook opgaan en verspeelde daarmee zijn kans op de derde plaats. De beide degra danten werden ook bij hun afscheid op een nul gezet. Joop van der - 'Uw Het was druk in De Ark bij de finale van de damkampioenschappen. Schalk verslikte zich al binnen een uur in een dam en schonk Piet Bastiaanse spoedig de zege, terwijl Tom Tü- man in het eindspel wat materiaal te kort kwam tegen Peter Lansber gen. In groep B maakte kam pioen Louis Vrijland korte metten met Bob Roelfsema, terwijl Ron Heusdens zich van pro motie verzekerde door winst op Wim de Rond. De strijd om de derde plaats tussen Floor Pauw en Theo Vrijland is nog niet beslist Floor won van Bart Quist, maar de partij Theo Vrijland Jan Bre- rn an moest worden uit gesteld, De partijen van Ben Bastiaanse te gen Dirk Zonneveld en HabermehJ tegen Bert Utens waren reeds vooruitgespeeld en in remise geëindigd. In groep C liep kampioen Jan van Stigt thans nog een punt verder uit door winst op Zandber gen, terwijl de concur renten remises lieten aantekenen. Hierdoor werden Henk Jan Ha- bermehl en Cees Vrij land respectievelijk winnaar van de tweede en derde pnjs. Behalve deze bekende hmsdarn- mers laten ook de ver dienstelijk debuterende middenmoters Sjaak de Hond, Cor Slagmolen, Pieter Willem Sneep en Jan Bisschop hun ge dachten over het lid maatschap gaan, te neinde de Schiedamse vereniging te verster ken. Met de tientallencompeti- tie in het vooruitzicht heeft de Damclub Schiedam voorlopig op het programma: 6 mei clubkampioenschap, 13 mei prijsuitreiking kampioenschap van Schiedam en voorron den sneldammen, 20 mei sneltïammen-finale, 27 mei oefenwedstrijd tegen Alblasserdam en 3 juni ledenvergadering en prijsuitreiking club- kampioenschap. ©Nu al treft de voetbalafde ling van Excelsior'20 voorbe- reingen voor een kampioens feest. Temeer daar de club met spanning de zaterdagwed strijd tussen Steeds Voor waarts en concurrent Den Hoorn afwacht. Verliest Den lïoom, wat zeker tot de moge lijkheden behoort, dan heeft Excelsior de dag daarop ge noeg aan een gelijkspel tegen Full Soeed. ©Dus is nu alvast een klein programma vastgesteld. Wordt het team zondag kam pioen dan zal in het clubhuis op Thurlede vanaf 20.00 uur een instuif worden gegeven. De officiële receptie staat voor vrijdag 13 mei vastge steld. ©De zaterdag-competitie van de KNVB begint het komend seizoen op 3 september. Dit geit echter alleen voor die afdelingen die niet meer dan twaalf teams hebben. Voor de afdelingen die meer dan dit aantal hebben gaal de compe titie op 27 augustus van start. Ook op 3 september gaat de afdeling Den Haag (Hoek v. Holland) beginnen. ©Doordat zich geen nieuwe kandidaten hebben aangemeld is de technische commissie van Hoekse Boys gehand haafd. Het zijn de heren Ap peldoorn, Van der Donk, Van Ottert, Knipscheer en Lokker. Zij hebben bevoegd heden tot 1 april 1978. De eerste activiteit van de ze commissie is een hearing op maandag 9 mei. Dan kun nen leden met klachten op merkingen of wat dan ook terecht vanaf 19.30 uur in de bestuurskamer van Hoekse Boys. Het voetbalelftal van Radio Veronica speelt komende za terdag een wedstrijd tegen Martmit 8. Het goede doel is ditmaal de Ziekenomroep Schiedam die de opbrengst ontvangt. In het radio-elftal spelen ondermeer Onno de Graaf, Jaap Poort, Adje Bou- man en Henny Budy mee. De wedstrijd staat onder leiding van Cor Heeze en begint op het Martinit-veld om 11.00 uur. De toegang bedraagt voor vol wassenen eén gulden vijftig en voor kinderen een gulden. De mm Jeugd-Rijnmondband verzorgt de muzikale bijdrage. FC VSaardingen gaat met Feycnoord rond de tafel zitten om tot een eventuele samen werking. In de brief die tech nisch directeur Gouka stuur de eindigt hij zijn bericht met: „Zou FC Vlaardingen dan toch in de Kuip willen gaan spelen? Zo slecht is het veld van de Maratonweg nu toch ook weer niet!" Schiedam Nauwelijks is de honkbal competitie van start gegaan, of de problemen zijn ook al begonnen. Na de afgelasting van de wedstrijd VS/HoIy-Laak- kwartier van afgelopen zondag, maakten beide teams de afspraak deze wedstrijd op dinsdag in te halen. Laakkwartier liet echter weten niet in staat te zijn om dinsdag een aanvaardbaar team op de been te brengen en zag van de eerder gemaakte afspraak af. De competitieieider moet nu een nieu we datum voor dit duel vaststellen. Ook Schiedam wordt al vroeg geconfronteerd met de moeilijkheden in het honk- balgebeuren. Vanavond zou Schiedam in Den Haag een bekerwedstrijd spelen tegen Laakkwartier. Als gevolg van een vechtpartij in het eerste bekertreffen tussen Laakkwartier en St, Lode- wijk, zijn beide ploegen echter van het verdere be- kergebeuren uitgesloten. Het gevolg hiervan is dat ook het bekerduel van Schiedam niet door kan gaan. In de eerste klasse van het rayon zou MSV'71 aanstaand week einde spelen tegen SCRII uit Rotterdam. De Rotterdammers trokken deze week hun tweede team uit de competitie terug, zodat MSV opnieuw een week je gedwongen rust krijgt. In de distnktsklasse tot nu toe geen moeilijkheden, daarom kan Sporthuis Kethel/Groe- noord zaterdag om half drie aan de Schiedam se weg het team van ABF uit Den Haag ontvangen ABF is samenge steld uit Amerikanen, die in Schiedam/Vlaardingen Voor de zaterdagclubs staan nog maar weinig belangrijke wedstrijden op het programma. Slechts drie duels zijn zondermeer belangrijk. OpvaJlend daarbij dat bij alle drie de degradatie de inzet is. Het zijn de beide beslissingswed strijden Vlaardingen—Spirit en WK-Veronica en de ontmoeting Excelsior M-DOVO. Vlaardingen gaat de laatste kans tegemoet om alsnog et derde klasserschap te handhaven. Daarvoor is een beslissingswedstrijd tegen Spint nodig die op het veld van Cape 11e wordt gespeeld De mannen van Vum Koppelaar hebben zich bewust gespaard deze week voor de zo belangrijke ontmoeting. Met in het achterhoofd de gedachte dat het de laatste weken zeker met slecht is verlopen moeten er toch voldoende kansen zijn op prolongatie. De wedstrijd tn Capelle begint om 14.00 uur. Ook WK zal het niet eenvoudig krijgen in de alles beslissende ontmoeting met Veronica. Het neutrale terrein is hier het veld aan de Abraham v. Stoikweg in Rotterdam. WK zal alles op alles moeten zetten om de dreigende degradatie te ontlopen. De ploeg rekent dan ook terecht op een grote aanhang. En dat ondanks het feit dat de wedstrijd pas om 16.15 uur begint Belangrijk is ook het duel Excelsior M—DOVO. Voor beide partijen. Immers, Excelsior is door het geleden verlies tegen Kozakken Boys verder in het moeras weggezakt terwijl DOVÖ nog steeds kans heeft op het kampioenschap. Als „reuzendoder" zal het Excelsior wellicht kunnen lukken voor een grote verrassing te zorgen. Temeer daar de kans groot is dat Peter van der Burg weer hersteld is van zijn enkel-bles ure. Het zaterdag-programma: WK—Veronica, Spakenburg—Zwaluwen, Excelsior M—DOVO, Nieuw Lekkerland—PPSC, Hoekse Boy- s—SVDW, Die Haghe—MW'27, Sunglight-NBSW, Capelle TSB en Spirit—Vlaardingen. Den Haag bij de ambassade en enkele Amerikaanse firma's werkzaam zijn. Omdat met al tijd alle spelers beschikbaar zijn bij ABF, is hun sterkte van week tot week wisselvallig. Af gelopen zondag leden de Ame rikanen een flinke nederlaag tegen C. A. Zwijndrecht, maar het kan best zijn dat zij zater dag m een heel wat sterker formatie aantreden Toch blijft S K. Groenoord, dat afgelopen zondag overtuigend van The Arrows won, favoriet. Als het weer niet opnieuw spel breker is, kom Schiedam dan zondag eindelijk voor het eer ste competitie treffen op het veld. Om half drie begint de wedstrijd tegen het Rotterdam se Nado/V, Nado zag aan het eind van het vorige seizoen enkele vaste selectïespelers, waaronder werper Freek Rek- weg, naar elders vertrekken. Voor Schiedam een goede kans om dit eerxte cempetitietref- fen in winst om te zetten. Verhoeckx Snacks/Holy gaat zon dag naar Den Haag om daar de strijd aan te binden met VUC. De Hagenaars behoren al jaren tot de betere ploegen in de tweede klasse. Ook VSH be hoort bij deze top, daarom kan het een spannende stnjd wor den Holy, dat over een beter werpersstaf beschikt dan de Hagenaar, is licht favoriet. De softbalsters van Schiedam krijgen het aanstaande zater dag zwaar te verduren. In Heemstede moeten zij aantre den voor een double heather tegen The Pinguïns. De Heem- steedse dames degradeerden vorig jaar uit de hoofdklasse, terwijl Schiedam, bij keuze, tot de eerste klasse werd toegela ten. Vooral de smalle basis bij de Schiedamse werpsters lijkt bij zo'n dubbelwedstrijd pro blemen op te leveren. Ais Schiedam er in slaagt één van de twee ontmoetingen te win nen, mag het zeker niet klagen. De eerste wedstrijd begint om vijf uur namiddag, waarna de tweede wedstrijd twintig mi nuten na afloop van de eerste dient te beginnen. Het herensoftbalteam van Schie dam is, bij gebrek aan een Rot terdamse competitie, ingedeeld m de Haagse eerste klasse. Aanstaande zaterdag spelen de Schiedammers tegen Olga Ado in Den Haag, dat vorig jaar kampioen van Nederland werd. Schiedam In de strijd om de bal van de maand, aangebo den door het Schiedamse Sporthuis Passage, komen de eerste week in mei alleen maar zondagclubs voor. De zaterdag-verenigingen hadden geen competitieprogramma af te werken. Excelsior'20 nam na de 60 zege weer de leiding maar zou eventueel niet meer in aanmerking kun nen komen. Ook Kermes DVS en WF blijven redelijk volgen. Excelsior'20 6.0 Hennes DVS 2.0 WF 2.0 VFC 1.0 VDL(zo) 1.0 Schiedam 0.6 Hollandiaan 0.6 DHS 0.2 SVDPW 0.2 Fort una 0.1 Hoek van Holland(zo) 0.1 Schiedam Hennie de Gids, „de zwoeger van de ploeg", zoals trainer Wim Klein hem noemt kwam deze week in aan merking voor de schoe nen van de week van sporthuis Passage. Mede door zijn toedoen won Wilton Fijenoord de be langrijke wedstrijd te gen ADO V met 2—0. De Gids -scoorde de eerste treffer en had aan de tweede een groot aan deel. Hennie js met voetballen begon nen m Zuid-Afnka. In het plaatsje Vanderbijlpark speelde hij in de Nederlandse vereni ging „Hollandia". Direct na zijn terugkeer in Holland kwam Hennie de Gids bij Wilton te recht en na twee jaar jeugd ging hij toen gelijk over naar het hoogste team. Daar speelt hij nu onafgebroken al elf jaar m mee. In deze competitie scoorde De Gids zes doelpun ten. Zijn specialiteit is met het hoofd doelpunten maken en dan meestel uit corners. Ups en downs heeft De Gids uite raard ook meegemaakt. Toen hij in het eerste seizoen in het standaardteam kwam, werd WF kampioen. „Dit lag niet aan mijn komst", zegt hij laconiek, „want daarna hebben we geen titel meer gepakt". Hennie de Gids is de hele week met voetbal bezig. Twee maal trainen, speelt ook in het zaal team en is tevens nog wed strijdsecretaris van het zaal voetbal. „Eily, mijn vrouw, leeft ook helemaal mee met de club, dat is belangrijk, anders kon ik dit allemaal niet doen", zegt de winnaar van „Schoenen van de week". Hennie de Gids ontvangt de schoenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5