College wil al bouwen Oudercomité toont slechte gymzaal Zuid ageert weer tegen vrachtverkeer Structuurnota: ?98tuk waar je niet omheen kunt59 Wapenrovers voorgeleid Vooruitlopend op goedkeuring bestemmingsplan: Voorstel om oprit te verleggen ismmmm smmm Bewoners- vereniging zonder voorzitter Prioriteit voor het Buizengat Nadruk op centrum Open oog voor groen Havenfronten snel bebouwd Mevrouw van Heel in Politiek Café WÊSËMÊÊÈÊÊmÊÊ^r --- - Info-avond moeder-MAYO SCHIEDAMSCHE COURANT ömsdag 10 mei 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no, 25828 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 1 D WKFERPvCx Vrachtverkeer in de Nieuwe Maasstraat in SchiedanvZuid. De buurtbewoners trillen hun bed uit, volgens de bewonersvereniging. Schiedam Opnieuw heeft de bewonersvereniging Schie- dam-Zuid bij de gemeente geageerd tegen het vele vrachtverkeer in de Nieuwe Maasstraat. In een brief stelt de werkgroep wijk en milieu aan de gemeenteraad voor om houthandel De Wetering een oprit aan de Westfranke- Jandsedijk te geven zodat haar wagens niet meer door de straat in Zuid hoeven te rijden- „De bewoners rijn het onder houd zat. De wagens beginnen vaak 's ochtends al voor zeven uur te draaien, 2odat de bewo ners hinder ondervinden van de stank en door het enorme gedreun hun bed uit schud den,", zo schrijft men de raad en het college van b en w- Per week komen er door de straat veertig a vijftig auto's, zo schat de werkgroep. Vooral vrijdags zou het druk zijn. De ongeveer vijfenveertig gezin nen m de straat ervaren dat als een grote overlast en be dreiging voor de veiligheid van hun kinderen. Bovendien ontstaan volgens de buurtbe woners door het gedreun van het vrachtverkeer scheuren in de huizen. Een eerder protest heeft de ge meente afgedaan met de op merking dat er niets aan de hand is en dat de wagens in de straat met hard rijden. In Zuid is men het daar hele maal met mee eens en daar om wordt nu voorgesteld een nieuwe ingang te maken aan de achterzijde van het bedrijf, bij de Westfrankelandsedijk. Schiedam Het college van burgemeester en wethou ders is van plan alvast een bouwvergunning te verle nen voor het plan-Hoorn, een onderdeel van bestem mingsplan Woudhoek- Noord. Dat deel houdt een bouwplan in voor 304 wo ningen, zoals raadsleden en ambtenaren die in Hoorn hebben gezien. Het hele bestemmingsplan moet echter nog door de gemeenteraad heen. Bovendien staat nog niet vast, of gedeputeerde staten (GS) goedkeuring verlenen aan het besluit van de raad om tn Woudhoek en Spaland vijfdui zend woningen te laten bou wen. Dat maakt samen erg onzeker, dat GS zullen toe staan dat voor plan-Hoorn nu al een vrijstelling wordt ver leend. Dat geldt zeker, wanneer het eenmaal bezwaarschriften gaat regenen tegen het be stemmingsplan voor Woud- hoek-Noord. Dat ontwerp plan ligt vanaf vonge week donderdag ter inzage in het stadskantoor, op de vijfde Volle aandacht voor woningen en winkels Vlaardingen B en W van Vlaardingen komen over t ongeveer een jaar met een bestemmingsplan van het Buizengat en De Put. Het gebied staat bij velen bekend als de „rommelzolder" van Vlaardingen. Uit het voorontwerp-structuurplan, dat gisteren door de gemeente officieel is vrijgegeven, blijkt onder meer dat de „havenfronten" moeten worden bebouwd. Op een toelichting op het struc tuurplan vertelde wethouder Bas Goudnaan van stadsont wikkeling onder meer dat het gaat om een van de mooiste plekjes van Vlaardingen en dat daarom alleen de beste architecten in aanmerking ko men om het ontwerp te ma ken. „Mijn gedachten gaan Schiedam De bewonersver- eniging Schiedam-Oost zit sinds gisteravond zonder voorzitter. Lex van den Heu vel is op de algemene leden vergadering als zodanig afge treden, omdat hij zoals be kend binnenkort naar Zwit serland vertrekt. En de nieu we gekozen bestuursleden willen zich eerst inwerken voor zij uit hun midden een voorzitter voordragen. De vereniging in Oost komt vol gens de vertrekkende voorzit ter het komende jaar waar schijnlijk in financiële moei lijkheden. Mede omdat de ge meente nog geen subsidie geeft Echter ook omdat het a .open jaar het ledenaan- ta. lors is gedaald. De vereni ging telt nog maar ongeveer honderd leden. Op de bijeen komst is Centrum Oost waren gisteravond dan ook maar zes gewone leden aanwezig. Wel wordt de actieve kern de laat ste tijd groter. Door meer buurtgerichte acties wil de vereniging ook meer leden werven. Terwijt jeugdige vandalen een ruit van het wijkcentrum in gooiden werden onder ande ren in het meuwe bestuur ge kozen: Corrina Bosveld als se cretaresse, Edward Krabben dam als penningmeester, Aad Verbeek als huurspecialist en verder Ge Brouwer, Nel ter Lint-Hoppe en René van den Heuvel. zelfs uit naar het uitschrijven van een internationale prijs vraag", zo zei hij. Het is de eerste keer dat een dergelijk plan is verschenen. In het structuurplan staat hoe het „uiterlijk" en het „karak ter" van de stad er de komen de tien jaar zal gaan uitzien. Bij het opstellen van de nota hebben vertegenwoordigers uit de bevolking een grote ma te van inspraak gehad. Wet houder Rien Bovenberg en zijn collega van stadsontwik keling zijn over het geheel genomen tevreden over de wijze van samenwerking met de insprekers. Op enkele uit zonderingen na - onder meer de verkeersafwikkeling - kon den de insprekers zich ook verenigen met de modellen van het technisch team van ambtenaren en andere des kundigen. GROENVOORZIENIN GEN In het structuurplan krijgt voor al de binnenstad en het daar- aangrenzende gebied de volle aandacht. Met name geldt dit de woningbouw en het win kelbestand. Ook hebben de samenstellers eer. open oog voor de groenvoorzieningen. Zo zal ten gerieve van de algemene recreatie een aantal sportvelden moeten worden verplaatst naar de Broekpol der. Het Vlaardingse gemeentebe stuur gaat er namelijk nog steeds van uit dat dddr het grote recreatiegebied en het bos moet komen. Dat blijkt ook uit het structuurplan, dat ruim een miljoen kost. Goud- verdieping bij de afdeling openbare werken. Ook is het plan voor iedereen ter inzage gelegd in de centrale van de gemeenschappelijke biblio theek aan de Lange Haven, in alle filialen van de bieb, m dienstencentrum De Woud- hoek op het Heyermansplem en m bejaardentehuis Spa- land aan de Willem Andnes- seniaan in Groenoord. Schriftelijk kunnen tegen het bestemmingsplan voor het noorden van Woudhoek be zwaren worden ingediend; dat kan bij de gemeenteraad tot 2ondag 5 juni. Ook kan be zwaar worden aangetekend tegen het verlenen van vrij stelling voor plan-Hoorn, eveneens tot 5 juni, maar dan bij burgemeester en wethou ders. Complete sets van het ontwerp- bestemmingsplan zijn in het stadskantoor te koop voor ze- veneneenhalve gulden per stuk. Wie inlichtingen wil kan zich vervoegen bij betrokken deskundigen van de hoofdaf deling stadsontwikkeling van de dienst gemeentewerken (te lefoon 260500, toestel 187). Daartoe worden spreekuren gehouden op woensdag 18 mei van dne tot vijf uur, donder dag 26 mei van half vier tot half zes en woensdag 1 juni van dne tot vijf. YLaardmgen Mevrouw dr. A M. C. T. H. van Heel-Kasteel komt aanstaande woensdag naar Vlaardingen. Als lid van de Tweede Kamer voor het CDA zal zij m het Politiek Café van de Christelijke jeugdvereniging Liefde en Vrede vanaf half negen *s avonds spreken over ontwik kelingssamenwerking. naan: „Dit stuk is dermate wetenschappelijk van opzet en zo goed gedocumenteerd dat de hogere overheid wel begrip moet hebben voor onze ideeen. 2e krijgen een stuk in de vingers waar ze niet om heen kunnen. In 1986 zal wel blijken of wij gelijk hebben gehad om de Broekpolder een andere functie dan een woon functie te geven. In het centrumgebied is de na druk gelegd op het vergroten gegeven door direc teur J. Fossen van de school voor twee de kans onderwijs aan volwassenen, uitgaande van de vereniging Mercu- rius in Rotterdam. Wethouder Hrman Posthoorn zag nog een inledend woord spreken. Schiedam —'Voor de moeder-MA V O wordt vanavond een informatieavond ge houden in het stads kantoor. Op deze bij eenkomst, die om half acht begint, kan men zich ook reeds laten inschrijven. De voorlichting wordt van de mogelijkheden voor detailhandelsvestigingen, met name in het gedeelte van de ruggegraatstructuur. Op dit punt bestaat tussen het tech nisch team en de inspraak- groepen verschil van inzicht omtrent de gewenste richting van de versterking van de „ruggegraat". Het technisch team is van mening dat het zwakke gedeelte van de Afrol moet worden versterkt. De werkgroepen echter willen in eerste instantie een relatie leg gen met het Landstraatkwar- tïer (Vettenoordsepolder). Ook bestaan er verschillen van inzicht over de toekomst van het terrein in de omgeving van de boerderij van dokter Moerman aan de Wesilandse- weg. Het technisch team wil dit gebied liever reserveren voor bijzondere voorzienin gen, zo mogelijk gecombi neerd met woningen. De werkgroepen willen het ter rein bestemmen voor een complex van recreatieve voorzieningen. Dit, omdat het dicht gelegen is bij de woon wijken, waar een tekort is aan buurt- en wijkgroen en volkstuinen. Ook zou daar een unieke gelegenheid zijn om een heempark aan te leg gen. De structuurnota geeft ook dui- deijk aan dat het verkeer, met name het zware verkeer m de toekomst meer en meer uit de binnenstad moet worden ge weerd. Daartoe zullen na 1978 de Marathonweg en de Burge meester Pruissingel gerecon strueerd worden. Volgend jaar hoopt gemeentewerken de reconstructie van de Van Hogendorplaan ter hand te kunnen nemen. Een bekend stokpaardje van wethouder Goudriaan is het overlaadsta- tion voor zwaar vrachtver keer, Ook dit punt komt naar voren in de structuurnota. Goudriaan wil af van de grote vrachtwagens die naar zijn mening de binnenstad onvei lig maken. Waar een dergelijk overslagstation moet komen is nog met bekend. Volgens Goudriaan zijn daar meer mo gelijkheden voor. Zijn ge dachten gaan in eerste instan tie uit naar het Moerman-ter- rein, de Broekpolder en even tueel het terrein nabij de Ver gulde Hand. Ook moeten er drie parkeergarages komen. i9 Het Buizengat, de Vlaar dingse „rommelzolder" die moet worden opgeruimd. Maasland/Rotterdam De vier mannen, <jie vrijdagochtend zijn aangehouden toen zij met dertien volle wapehkisten uit het Maaslandse mobilisatiecomplex wilden vluchten, zijn vanoch tend voorgeleid aan de Rotterdamse hoofdofficier van justitie, mr. J. D. de Jong. Rechercheurs van het Bureau Bijzondere Criminele Onderzoeken van de Koninklijke Marechaussee hebben, het verhoor naar de motieven van het viertal afgerond. Volgens voorlichtingsofficier kapitein K J C, Leupe bleek daaruit dat de daders de handvuur wapens wilden verhandelen zonder daarbij al een koper op het oog te hebben of ze zelf voor politieke doeleinden te willen gebruiken. „Ze wilden zuiver hun eigen zakken spekken", aldus Leupe. Ondanks de verklaring van de marechaussee, dat het een „ordinai re diefstal in de criminele sfeer" betrof, zou er indien de dieven waren ontkomen met hun buit sprake zijn geweest van de grootste wapenroof in Nederland sinds de tweede wereldoorlog. De twee gearresteerde Rotterdammers zijn al eerder in aanraking geweest met de politie in verband met geweldmisdrijven, terwijl de 30- en 35-jarige daders uit Dinteloord nog een blanco strafblad hadden. De woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee wilde nog eens benadrukken, dat de succesvolle actie op de bewuste ochtend het resultaat was van een goed werkend alarmplan, waarin ook de Rijkspolitie, in De Lier een aandeel heeft De omsingeling van de bestelwagen, waarmee de mannen nog geen vijf meter konden vluchten, was zo overrompelend, dat het viertal zich zonder verzet overgaf. Schiedam Het onudercomité van de St Jan ea de Aïoy- siusschool gaat tot actie over. Men pikt het niet dat de ge meente nog steeds niet heeft gereageerd op het voorstel om achter het schoolgebouw in Oost een nieuwe gymzaal te bouwen. Om nu de wantoe standen in de oude zaal aan de Broersvest aan te tonen houdt men daar op zaterdag 14 mei open huis. Voor de open-dag moet het ou dercomité de zaal van de ge meente huren voor een be drag van 3,95 per uur. En dat terwijl wethouder Her man Posthoorn onlangs op een openbare vergadering van de raadscommissie voor vor ming en recreatie zei dat de ouders best van hem de sleu tel konden krijgen om de zaal een avondje te bezetten. Bezetting vindt het oudercomité echter voorlopig nog een te harde actie. „Ik voel er weinig voor met het comité in die oude zaal te slapen" aldus voorzitter Verbart, die meent dat wethouder Herman Post hoorn geen woord heeft ge houden door niet voor half april antwoord op het in maart mgediende voorstel te geven. Gisteravond heeft het comité van de basisscholen en de LEAO besloten deze week aan de leerlingen stencils mee te geven waarin de ouders worden uitgenodigd zich za terdag op de hoogte te komen stellen van de situatie in de oude zaal achter het Broers vest. Tevens is gisteravond besloten voorbijgangers uit te nodigen door middel van sten cils die zaterdag van tien tot vier of vijf uur op de Boers- vest worden uitgereikt. In de zaal worden de bezoekers ver zocht een formulier te teke nen waarin staat dat de zaal niet meer gehandhaafd kan blijven en dat naar de ge meente zal worden gestuurd. De Comeniusschool heeft zich uit de actie teruggetrokken. Het hoofd van deze openbare basisschool ziet acties niet rit ten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1