ROYS voorin Matige afsluiting van Martmit Geen beker voor Spirit Tineke Tieman op schot Margriethal op de agenda ©ire Opa Kalkhoven ergert zich w&Èm mli m MVV'27 Iaat kansen liggen €h*M'€ Ming Pass ook nu weer de sterkste Agenda DINSDAG 10 MEI 1977 sÉÉfefM Korfballers ronde verder Zwaluwen contra Heerjansdam VB/SC/WW 4 Een bruggetje te ver Schiedam Over het ai- gemeen zijn de vergade ringen van de Schiedam- se sportraad nogal droog. Veel ambtelijke taal en „er-omheen-ge- draai" waar vrijwel nie mand als onpartijdig toehoorder ook maar iets van begrijpt. Amu sement? Dat hoort er niet thuis. Daarvoor zijn de te behandelen onder werpen veel te serieus. Nou ja, zo af en toe mag er even gelachen wor den. Negen van de tien keer is die „Iaeh-pauze" ingelast onder het bekende agenda-punt ,.het Bruggetje". Een onder werp dat al pakweg een jaar aan de orde is. Een vaste klant ook in de verga dering van Arie Verlinde en z'n kornuiten. Want nog steeds is er geen concreet besluit gevallen betreffende het „Bruggetje". Waar het over gaat? Ergens tussen de velden van DRZ en DHS ligt een prachtig houten bruggetje. Solide, goed in de verf en zelfs in staat een mens van grote omvang vei Jig door Martijn Verwaaijen over te brengen. Logisch overi gens dat het nog in goede staat Is, Want het wordt namelijk nooit gebruikt. Dat was ook Excelsior^O. MartinltPPSC en DWS op sportpark Thurlede opgevallen. En nou het toeval: zij zitten te springen om een dergelijk bruggetje. Dus werd de gemeente gevraagd of zij het mochten hebben. Wordt het ook weer eens gebruikt. De afloop moet bekend zijn. Of beter gezegd, eigenlijk nog niet Want ambtelijk Schiedam pres teert het om juist over iets der gelijks ellelange discussies te houden. Terwijl het een kwestie is van opdracht geven aan vier mannen van de plantsoenen dienst om even de brug op de rug te nemen. Zo gepiept. De vier clubs zitten te springen om de brug. Immers, alle vier maken ze gebruik van het trai ningsveld dat naast de velden van DWS Ligt Voor de hand ballers geen probleem maar wel voor de andere training- slustigen die zonder brug over het DWS-veld moeten. Dus be- chikken ze allemaal over een sleutel en kunnen ze op die manier toch het veld bereike- n.Of, als de mannen nog rede lijk fit zijn, springen zo over de sloot heen, Ik moet er ech ter niet aan denken dat Aad Bierhuizen vlak voor een kam pioenswedstrijd de sloot even wil „pakken" maar zijn enkel breekt. DWS klaagt terecht. Wil ook wel eens privacy hebben en consta teert meerdere malen dat het hek met is afgesloten, „Een brug zou alle problemen uit de wereld helpen", denken ze daar hardop, Terecht ook want ook voor de sleutelbezitters is het met prettig door de politie ver hoord te moeten worden als in de DWS-kantme zou worden in gebroken. De brng blijft echter nog steeds waar hij is. Moet nog even Peter van der Hoeven tegen Andrea van Rijsbergen: .Schiet op want ik krijg koude voeten". wachten om andermaal in ac tie te kunnen komen. Immers, het definitieve besluit van de gemeente laat nog op zich wachten. Waardoor Peter van der Hoeven ook op deze onge wone wijze de bal van de maand van sporthuis Passage in ontvangst moest nemen. Waarom het zo lang Ach, wat valt er anders nog lachen... Vlaardingen De atle tiekvereniging EO VS heeft op de districts- kampioenschappen West II goede resulta ten geboekt. Bij de jongens A was bet Gerrit Bruinsma die de titel op de 3000 me ter in de wacht sleep te. Daan Dijksma werd op de 300 meter tweede met een nieuw persoonlijk record ter wijl op de 200 meter Pieter Gijsman derde werd. Ook Walther van Rossum was suc cesvol. Hij werd twee de op de vijf kilome ter. Het zo sterk voor de dag komende ROVS gaat nu komen de zondag voor de competitie heren vier de klas naar Hilver sum. De samenstelling van de ploeg is nog met bekend. Maassluis In de tweede ronde van de korfbal-be- kercompeütie afdeling Rotterdam van de KNKV zijn CKC Maassluis en Oranje Nassau overeind gebleven CKC Maassluis versloeg in Rotterdam de tweede klasser NlO met 6-5 en Oranje Nassau bleef met 8-3 de baas over Ten Donck, de be kerhouder van vorjg jaar CKC Maassluis speelt m de derde ronde tegen De Spartaan op woensdag 1 i mei op het eigen terrein om zeven uur. Joop Schop die zijn ploeg zag verliezen competitiewedstrijd Rotterdam Een partij voetbal, waarbij niets meer op bet spel staat kan zeker, of misschien wel juist daarom, een aantrekkelijke wed strijd te zien geven. De- weinige toeschouwers bij de wedstrijd S3MTV- Martinit zouden dit kun nen beamen. Zonder een bepaalde druk was het voor de 22 knapen in het veld een fijne voetbal- middag. Jammer was dat de regen bij dit alles toch nog een beetje spel breker moest zijn. Martmit ging niet slecht van start, want het was Ronald Dijkstra die de Schiedam mers op een 0-1 voorsprong zette. Een net een tikkeltje in de laatste slagvaardiger SMV kwam door Gerrit van der Broek tot de gelijkmaker en met deze stand konden de par tijen gaan rusten. Na de thee zou Martinlt weer een voorsprong nemen. Er was hands geconstateerd m het strafschopgebied en daarom gmg de bal op de stip, Ron Brust belastte zich met de elf- meiertrap en maakte geen fout. 1-2. De Rotterdammers bleken door die achterstand zeker niet gede moraliseerd. Integendeel. Ge makkelijk spelend kwam het middels Willem v.m der Broek weer tot het gelijkmakende doelpunt: 2-2. Het kreeg de smaak te pakken en toen kwam het bewijs dat het met voor mets lang heeft mee gedaan in de kopgroep. Het liep uit door Kjering tot 3-2 en toen wilde het meer. Dat kwam ook want het was Hoofdman die voor het vierde Rotterdamse doelpunt zorgde en daarmede definitief de overwinning bij SMV bracht. Dinsdag: kwartfinale Vlaaraings kampioen schap {voetbal} Heerjans- damZwaluwen (KNVB- bekerj 19 00 uur Demo- s—Moordrecht {vriend schappelijk) Woensdag: schooivoetbal- toc-mooi VRSR, Schieda- rn—Sparta {d}( soft CKC Maassluis—De Spartaan (korfbal) 19 00 uur. Donderdag: finale RN-bil- jart, café Rotterdam, 19.30 kwartfinale VIaar- drngs kampioenschap MSV71—SC Maas {eomp.) voetbal Schiedam De hockeyers I van Spirit hebben in 1 hun strijd om de J. D. j Treslingbeker tegen I Ring Pass hun prestatie j van vorig jaar niet kun- nen prolongeren. In Le- lystad bleven de man- j nen uit Delft met 2-1 aan de gunstige kant van de score. Op een erg moeilijk bespeel baar veld van de hockey- veremgmg Lelystad, onder een heerhjk lentezonnetje, begonnen de mannen van Spint, optimistisch aan hun finale tegen Ring Pass uit DeLft dat ook m "de competi tie de tegenstander van de Schiedammers was. Met de wetenschap dal Hing Pass de counter als wapen han teerde begon Spirit over-' donderend. j Maar het te lange gras bleek een te groot struikelblok, vooral bij het stoppen van de bal en het geven van lange passes. Spirit had daar duidelijk meer moeite mee dan Ring Pass waardoor de eerste kans voor de Delftenaren meteen ai raak was. Uit een straf corner wist de Spirit-verdediging geen raad met de hard ingeslagen bal van Paul Nuen wat 1-0 betekende. In dezelfde minuut liet de verde diging een flinke steek vallen door Paul Nuen alleen door te laten gaan. Ook het omspelen van Spirit-doelman Peter 't Hart bleek geen probieem voor deze speler waarmee hij de stand op 2-0 zette. In de rust had Spintcoach Cor de Bruin zijn spelers de op dracht gegeven om meer over de vleugels te spelen. Dit hield een enorm veldoverwicht voor de Schiedammers in wat eerst resulteerde in een afgekeurd doelpunt van Frans Hengst. Voordat deze speler uit een strafcomer, aangeslagen door zijn broer Gé Hengst doeltref fend wist uit te halen: 2-L Wat de oranjehemden daarna ook probeerden, gesteund door een zwoegende Paul var. Y. gx wer den wel veel kansen ge^iapen die door de aanvallers werden gemist. Bij het laatste fluitsig naal van de goed leidende» scheidsrechters bad het Delftse Rmg Pass voor de derde maal zich de meerdere getoond van Spint en mochten zij de Tres- kngbeker een verhuizing van Schiedam naar Delft aanbie den. Rotterdam - De SZC-da- raes, die al kampioen zijn hebben zaterdag avond met 11-0 ge wonnen van De De- vel. De De vel, dat eer der dit seizoen nog ge lijk speelde tegen S2C kwam er nu niet aan te pas. Dit kwam hoofdzakelijk door de goede Schiedamse verdediging. In de eerste periode werd het 3-0 door tref fers van Tineke Tie man. In het tweede kwart werd het 4-0 toen Helma Visser een verdedigmgsfout van de De vel afstrafte. Het werd 5-ö door Tineke Tieman. In de voor laatste periode werd het 8-0 weer door Ti neke Tieman, die drie maal scoorde. In de laatste periode werd het 9-0 door Betty Schuit en Tineke Tie man zorgde met nog 2 doelpunten voor li-0. Ellin Crepïn, die in de derde periode in het water kwam deed het verdienstelijk. Trai ner/coach Piet Goede- rond over deze over winning: „Je kan wel zien, dal er vooruit gang in zit, want speelden we eerder dit seizoen nog gelijk nu winnen we met grote cijfers". Maasland MVV'27 koestert seizoen ook geen plannen om nog in de subtop te eindi gen. De Maaslanders hadden kunnen stijgen als er uit bij Die Haghe werd gewonnen. De inspiratie daartoe ontbrak ech ter, want na een 2-2 ruststand verloor MW'27 uiteindelijk met 4-2. Voor rust was MVV de beter draaiende ploeg, maar het sco- j ren was een probleem. Een aan-1 tal ideale kansen bleef liggen, 't maar na een kwartier was het. toch raak. Scheidrechter Ver- vloet gaf een penalty, waaruit.' Harrie Arkesteyn voor 0-1 te-i kende. j De score werd niet verder uïtge- breid, en halverwege de eerste i helft kwam Die Haghe langszij.; Ook door een strafschop, toege-j kend wegens hands van Joop' van Berkel: 1-1. Tien minuten later kwam MW zelfs achter te staan (2-1), maar kort voor rust tekende Leo Jansen met een knappe lob van buiten het strafschopgebied voor 2-2. De tweede helft van de al op vrijdag gespeelde wedstrijd ging aanvankelijk gelijk op. Toen echter viel arbiter Ver vloei int zijn doel, waarbij MW het meest in het nadeel was. De Maaslanders konden niet veel goeds meer doen, maar ook Die Haghe had moeite met de be slissingen. Het betekende wel dat MVV uit het ritme werd gehaald, waar van Die Haghe profiteerde, In de vijftiende minuut werd het 3-2 en weer een kwartier later zelfs 4-2. MVV probeerde het toen al lang niet meer, en bofte zeven minuten voor tijd nog dat een strafschop (hands van Dick Lagerwey) hoger over het doel van Rinus van de Wete ring werd geknald. 9 Het was weer een goed dagje voor de betaalde clubs uit Rotterdam en om streken. De KNVB had een dusdanig programma opge steld dat alleen Feyenoord nit speelde, Sparta, SVV, FC Vlaardingen en (als niet- betaalde) Hermes DVS moesten elkaar beconcurre ren. Gezien de toeschouwers aantallen werd Sparta tops corer (4000). FC Vlaarchngen kreeg tegen Heracles 3000 bezoekers terwijl de belang stelling bij SW en Hennes matig was: allebei kregen ze 1000 gasten. Volgende week speelt Hermes niet en gaan Sparta, SW en FC Vlaar dingen een uitwedstrijd te gemoet. Feyenoord speelt thuis.... O Bij de wedstrijd DHS EISVV E2 van een week geleden werden de jonge SVV-ers wel erg teleurge steld. DHS namelijk speelde met een aantal D-junioren, grotere en veel oudere jon gens dus. Pas in de rust was de scheidsrechter bereid de kaarten van DHS te contro leren. En moesten de D-tjes eruit. Tijdens de wedstrijd wilde de „scheids" er niet aan beginnen omdat...het te koud was. SW verloor met 10. Het doelpunt werd voor rust gescoord. 8 De voetbalvereniging CION organiseert komende zater dag een rommelmarkt en een sportdag. De markt is bedoeld om de verhuizing naar de velden van Vlaar dingen mogelijk te maken. Voor de sportdag is de Oud- Beijerlandse voetbalclub SHO met drie elftallen ver tegenwoordigd, Op zondag 22 mei en zater dag 28 mei zal De Koren beurs een voetbaltoernooi houden voor de jeugd en de senioren. De wedstrijden worden in de sporthal aan de Gerdesiaweg in Rotter dam gespeeld. De jeugd komt het eerst in actie. Q De verenigingen Vlaardin gen, CION en DVO'32 heb ben van de VRSR een brief ontvangen betreffende de schade die door de middel bare schooljeugd is aange richt tijdens het paastoer- nooi van de scholen in Vlaardingen. Zoals bekend werden tijdens dat toernooi alle bezittingen van de voet balclubs min of meer ge sloopt. O In de brief, die ook aan de scholen is gestuurd., biedt het dagelijks bestuur haar excuus aan en wordt ver klaard dat ze in de toe- komst geen toernooien meer zal organiseren. Belangrij ker voor de clubs is het feit dat alle rekeningen naar de sportraad gestuurd kunnen worden. Het damesteam van de vol leybalvereniging HSV uit Hoek van Holland is gepro moveerd naar de tweede klas. Naast HSV deed ook Hugo Grotius mee aan de na-competitae. Mov'Over 2 was ai eerder kampioen van deze derde klas geworden. Eindelijk is het dan zover. Op woensdag 16 mei komt om 18.00 uur de MargTiethal in de Schiedamse raad. In het stadskantoor zal gespro ken worden over de moge lijkheden de omgebouwde hangar te veranderen in een echte sporthal. De eerste keer dat er over het pro- bleem-de-sporthal werd ge sproken is nu precies tien jaar geleden. Het schiet dus lekker op. Excelsior'20 werd dit week einde kampioen en gaat dat vieren op vrijdag aanstaan de. In het clubhuis „De Toe komst" zal een officiële re ceptie worden gehouden. „Maar daarna gaan we uit gebreid feestvieren", ver trouwde de overgelukkige trainer Aad Bierhuizen ons toe. De gezette oeferoneester wist trouwens ook wei te vertellen dat hij ook zondag avond de bloementjes al flink had buitengezet. 0 De jeugd van HBSS (Houdt Braaf Stand Schiedam) houdt op tweede Pinkster dag een toernooi voor de jeugd. Deelnemende vereni gingen zijn naast HBSS zelf OBV uit Apeldoorn. DES uit Nijverdal, Groote Lindt uit Zwijndrecht en De Zwervers uit IJsselmonde. Aad Bierhuizen (midden), die de bloemen buiten zette. Hoek van Holland Opa, Kalkhoven, met zijn 85 jaar veruit de oudste deelnemer aan de HSV-wandelmars in Hoek van Holland, trok zijn neus op voor de jeugd. „Dat is geen wandelen meer", zo vertelde hij. „Ik had me aangesloten bij een groep op de tien kilometer en wat doen ze...onderweg bloemetjes plukken en een tempo van zo'n drie kilo meter per uur. Ik ben maar Vlaardingen De Vlaar- dingse eerste klasser bij het zaterdagvoetbal Zwa luwen is de enige ploeg die nog uitkomt in de be kerstrijd van de KNVB. De mannen van Frans de Kruis, die nu al kunnen terugzien op een bijzon der succesvol verlopen seizoen, spelen daarvoor vanavond tegen Heer jansdam. De tegenstan ders van Zwaluwen ko men eveneens uit in de eerste klasse, Het betreft hier de vijfde ronde van de KNVB-beker. De wed strijd wordt in Heerjans dam gespeeld en begint om 19.00 uur. in mijn eentje doorgegaan, want je eigen tempo lopen is toch maar het beste". Kalkhoven was bepaald niet moe na zijn tien kilometer. Eij was één van de ruim negenhonderd wandelaars die 2aterdag van start gin gen in de tiende HSV-mars. Het aantal deelnemers bij het tweede lustrum was op nieuw gestegen, maar de verwachte duizend werd niet gehaald, ondanks de werkelijk ideale weersom standigheden. Vanaf het trainingscentrum aan de Bad weg startten een aantal groepen en individuele wan delaars over afstanden van 5, 7, 10, 15 of 25 kilometer. Met bussen en auto's werden de wandelaars uit het hele land aangevoerd en overal in Hoek van Holland kon men de lopers aantreffen. Ver daarbuiten trouwens ook, want over 25 kilometer voerde de tocht door flinke delen van 's-Gravenzande en Naaldwijk, vaak over binnenpaden en langs tuin derijen. Nadat alle controleposten wa ren gepasseerd konden de deelnemers terug naar het startpunt, waar de speciale medailles wachtten ter gele genheid van de tiende HSV- wandelmars. De kleine wandetafdeling van HSV zorgde ook nu weer voor een voortreffelijke organ) satie. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4