Basis voor aktiegroepen Begin en einde Caro! Me Kapitein b Gijs Hendriks in de Toverbal %Sê^i't ^Vi«?va KERKDIENSTEN Voorzitter stichting samenlevingsopbouw: Politiek met film en muziek Fietser aangereden tijdens val Wereldwinkel weer present Consumenten-" bond nu ook in Maassluis Aanhanger kantelt op rijksweg 20 VRIJDAG 13 MEI 1977 vd/sc/ww i If ::A ÓC:52\: cS JE CR'f? C5r^EF? v Eu ,V bz*Z SYVCC^'LCr '3: Zj4, <^pC7 /A H:?A,V\£ Q» ;ijg. ri ice'.-V-ÉeVes |v«r\ V,3SOg£ p L-l: ,it\: VRIENDEN 1 HIER STAAT DATJE Moer SEGlNNEN MET EEN KOU TE GRAVEN HELP' EEN VAL.. JA, Wfc HE686N </OOR ONS 28LF EEN VAL GEGRAVEN WAT DOg J£ DAN... STAAT DAT OOK IN HET BOEK 2 Ook de achtervolgers besluiten, nu de nacht valt, om hun zoeken te staken. Zij si aan hun kamp op en beraden zich over hun plannen voor mor gen Het zal met meevallen in deze onherbergzame streek de vluchtelingen te vinden, maar deze maken ook weer niet zo veel kans de bewoonde we reld te bereiken, omdat goed gebaande wegen hier bijna met voorkomen En in de ker kers van zijn eigen paleis zucht nu de Sheik De oude vrouw uit de harem is hem als verzorgster toegewezen Zij verbindt zijn wonden, die hij in het gevecht met Castari heeft opgelopen- De-Sheik is nog altijd ontstemd over het feil, dal zij de nieuwe heerser in het paleis onmiddellijk heeft verteld dat die blanke zeeman en dat meisje zijn ont vlucht „Ik kan rekenen op de steun van het Engelse gouver nement". gromt hij. ..en die zeeman zou ongetwijfeld de Engelsen hebben ingelicht Nu is die kans verkeken" Maar ook Castan voelt zich niet op zijn gemak Kij kijkt voortdu rend uit naar de terugkeer van de ruiters, in de hoop, dat zij Rob en Jan ine zullen mee brengen. Daarin springt eer» ding heel dui delijk naar voren. Zappe wist het al van het begin af aan heeft hij het geweten en hij had haar mets gezegd Waarom met7 Omdat hij het voor haar wilde ver zwijgen, of omdat hij haar inmen ging met duldde in herinneringen die hem dierbaar waren, herinne ringen weggestopt in de diepste verborgen schuilhoekjes van zijn wezen7 En nu vraagt ze zich af of ze toen ai. in de tijd van Jef Verbrugge. Zappe voor zich heeft verloren. Jef Verbrugge was voor Zappe van grote betekenis geweest in z»in leven, net als voor dat kind hier met dat open eerlijke gezich tje, dat voor Lollechien met haar opgedane kennis van het leven, geen geheimen heeft. Deze twee mensen hadden van die oude beiaardier gehouden, dat „houder van" was voor hen de gewoonste zaak van de wereld geweest en het bestond uit .onbereikbaar hoog verheven' Ze hadden zich er met aan kunnen onttrekken omdat de muziek voor alle drie een roeping was en ze hierdoor een drie-eenheid vormden. Nu is Jef Verbugge dood, maar Bastien- ne Barends is er jaren later voor in de plaats teruggekomen; jon ger, mooier en ontroerender door haar handicap. en nog gevaarjfjker...omdat ze nu Zappe kan verliezen op een heel andere manier, aan een vrouw. Opnieuw steekt het wantrouwen zijn kop op, want wat heeft leeftijd hier nu mee te maken als ze beiden gevoelsmensen zijn en èén m hun streven7 De kerk, het caril lon. de muziek en al wat daaruit voortvloeit, en omdat er tussen haar er» deze twee mensen over en weer op dat gebied geen be grip zou zijn, alleen een leegte, zouden ze haar met een wijs glim lachje dulden omdat ze niet beter wist Nog sterker als toentertijd het geval was, zou Jef Verbrugge nu in de persoon van Bastienne Barends weer zijn terugge keerd. Niet beschermend, noncha lant spottend, maar- vriendelijk, ontroerend, ontwapenend, om op Zappes schouders te steunen. Want wat zoekt ze anders hier7 Niet haar. maar Zappe. Trouwens.. dat 2ei ze af. Dat moet ze tegen gaan wil zij zichzelf bescherme- nEen denkbeeldig pluisje van het tafelkleed plukkend, zegt ze daarbij wat achteruitschuivend op haar stoel- „Nou. dat weten we dan, 't was een goed mens Jef Verbrugge, God hebbe zijn ziel Turend naar de klok. zegt ze vrien delijk. „Allemachtig, al bij halfzes, DE BRONZEN STEM CATVtf,KJW CLASfi mei klessen vliegt de tijd ook om" Plotseling komt ze met grote haast overeind, schuift de vuile kopjes in elkaar, loopt naar de aanrecht en zet ze in de gootsteen. Draait dan de kraan open en laat er kletterend de straal water over- heenlopen, zodat de druppels alle kanten heen spatten en zij dringt op duidelijk te verstane toon aan; „Wordt het voor jou zo langza merhand geen tijd om op te stap pen7" Maar nee. die duidelijk te verstane taal wordt toch een misrekening voor Lollechien. Bastienne, angstig omdat de druk van de staar op haar ogen met wil afnemen en ze er daarom tegenopziet om op te stappen, schuifelt op haar stoel heen en weer en zoekt angstvallig naar een uitvlucht, weet er geen, voelt van angst en narigheid haar hart in haar keel bonzen, vecht tegen haar tranen, slikt een paar maal moeilijk, wordt zichzelf weer meester en vraagt beleefd: „Zou u me asjeblieft naar huis willen brengen7 Ik., ik..." „Ik vraag het we! even voor je aan Arie-Dirk, da's onze buurjongen." wimpielt Lollechien af. Ze wit dat kind met wegbrengen omdat ze bang voor haar is. Dit moet de eerste en de laatste keer zijn dat dit meisje hier is geweest en ze moet zo ver mogelijk bij haar en Zappe uit de buurt blijven, omdat tn Bastienne Barends' schaduw dingen tot leven kwamen die beter konden blijven rusten, omdat ze met voor Zappe maar voor Lollechien van levensbelang zijn Haastig voegt ze eraan toe: „Ik hoorde hem net thuiskomer," En verontschuldigend: „Niet dat ik niet wil hoor. maar het wordt tijd voor de broodtafel." Meteen loopt ze naar de keukendeur, trekt hem haastig open en staat oog in oog met Zappe... Uitgave SlJTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord fvan Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijg baar m combinatie met het Rotterdamseh Nieuwsblad (m Maassluis eveneens m combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof) REDACTIE Chef: H, L. Lambregtse Redactie Schiedam.K Kegel en W J van der Post Redactie Vlaardmgen; J. Hazejager, K Jonker en C H van Bremen Sportredactre. B v d.Berg en M. Verwaaijen (Vlaardmgen) De redactie Schiedam is gevestigd aan de Broersvest 3a. tel 262556 en 266046 postbus 137. Schiedam Oe redactie Vlaar dmgen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6. tel 343229 en 345209. postbus 110, Vlaardmgen. Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maasland S P van Zuilen. Oiepenburchstraal 34. iel 01899- 16143 Hoek van Holland L van Ooijer». Mahustraat 135 tel 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen Broersvest 3a, Schiedam, (tel 010-268091) en Brede Havenstraat6 Vlaardmgen.(tel 010-354525 bgg 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad tel 010-144144 KLACHTENDIENST Dagelijks van 1830 tot 20 00 uur en zaterdags van 1700 tot 1900 uur tel D10-144144 en 070-624562 Agentschap Rotterdamsch Nieuwsblad. Maassluis Bilderdijk- laan 8. tel. 01899-17174 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen worden nabesteld bij de fotoredactie van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel 010-144144 toestel 152 ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel 010-144144 Vlaardingen Grote kerk, zon dag 10 uur Raad van Gemeen schap van kerken en het Leger des Heils, voorgangster ds. Ma ria de Groot m.m.v. ensemble Boesekool en 17 uur ds. W. W. Verhoef viering H. A., Nieuwe Kerk, zondag 10 uur ds. J. Wie man; Bethelkerk, zondag 10 uur dhr. A. Jumlet en 19 uur dhr. A. v. Zetten Wijkgemeente Ira ni anuel, Rode Kruislaan (eind Kethelweg, zondag 10 uur Pas tor A. de Lange (int. combo- dienst) en 19 uur ds. G. Kelling; Rehobothkerk, zondag 10 uur ds. J. J. v, Thiel, gezinsdienst, afscheid van kinderen zondags- school. Ichtuskerk, zondag 10 en 19 uur dhr. A. v. Zetten, gezinsdienst met schalen en 19 uur ds. P. Vermaat bed. H. Doop. Zonnehuis, zondag 10.15 uur ds. H. Eikelman; Holyzie- kenhuis, zondag 9 uur ds, B. de Romph, Rusthuis de Wetering, zondag 10.30 uur dhr. A. v. Zetten. Grote Kerk, zaterdag 11 uur Kom zing met ons en doe als wij. Dagkapel iï. Geestkerk- /Pnielkerk/Oosterkerk, woens dag a.s. 19.30 uur Interkerkelijk avondgebed. Ichtuskerk, don derdag 19.30 uur Avondgebed; Qosterkerk, zondag 10 uur da. Th. ten Napel, Naaldwijk en 1? uur ds, mevr. M. J. v.d. Veen- Schenkeveld Krimpen a/d Us- sel- Emmauskerk, zondag 10 uur ds D. Braam en 17 uur drs. H. Eikelboom. Kerkcentrum Holy zondag 10.30 uur dr. H. J. Kouwenhoven en 17 uur ds. Y. J. Tiemersma; Pnielkerk, zon dag 10 uur ds. Y. J. Tiemersma en 17 uur dr. H. J. Kouwenho ven; Maranathakerk, zondag 9 uur drs. H. Eikelboom. Groen van Pnnstererlyceum, zondag 10 uur Pastor A. de Lange, combodienst Remonstrantse Gemeente, zondag 10.30 ds. A. C. Dorhout Mees; Chr. Geref. kerk, zondag 10 en 17 uur ds. B. de Romph. Sionkerk zondag 10 en. 17 uur ds, D, Rietdijk en donderdag 19 mei, 9 uur ds. D. Rietdijk. Leger des Hells, zater dag 19 uur straatzang van Kins- bergenplaats, zondag 10 uur HeiHgingssaraenkomst, 18.30 uur openluchtsamenkomst, 19.30 uur getuigenis samen komst alle samenkomsten staan 0.1.v. majoor Jac, Verhagen en de kadetten van de William Booth Kweekschool m.m.v, mu ziekkorps en zangkoor. 19.30 uur spreekt de Ameri kaanse evangeliste Betty Bax ter, dinsdag 20 uur bidstond 0.1.V- Zr. W. Maasbach, vrijdag 20 mei a.s. 20 uur spreekt E. Holder, Evangelisch Lutherse Gemeente, zondag 10 uur ds. A. Steinhart, Grote Kerk, zondag 10.30 uur ds. M. C. Baart en 17 uur ds. G. Hendriks, Zuilichem, Opstandingskerk, zondag 19 uur ds. D. J Spaling Dzn., KLn- demevendienst, Bethelkapel zondag 9.15 uur Eerw. Heer G. F. Zeemeijer, Rotterdam, Aula Pinaplein zondag 10 uur ds. J- Feunekes, Capelle aan de Ussel Grote Kerk donderdag 19 mei 10 uur ds. J. J- Poort Oister- wijk. SCHIEDAM Gebouw Irene, zond*-* 10 uur ds. G. Hendriks; Ned. Protbond, zondag 10.30 uur ds. J. v. Ros- suiti, Voorburt. Havenkerk, vrijdag 20 uur The Blackwood Brothers gospelgroep 2aterdag t KETREL Sb Martinuskerk zondag 9.30 uur ds. P. Magre, Dorpskerk zondag 10 uur dhr. A. G. de Bruin en 19 uur ds. P. Magre, donderdag 19 mei 9.30 uur ds. N. J. Flink, geza- mehiijkse Hervormde-Gerefor- meerde dienst. MAASLAND Ger. Kerk 10 uur en 20 uur ds. H. Makkmga, Ned. Hervormde kerk 10 uur en 19 uur ds. H. J. J. Keijzer. RK Parochie zaterdag 7 uur en 9.30 uur voorganger pastor G. Ger- sling. Maassluis Vanavond jazz in de Toverbal aan de Lange Boom straat in Maassluis. Niet van de eerste de beste maar van de greep G:js Hendriks met waar schijnlijk Siegfried Kessler als pianist In 1972 bracht Gijs Hendrik de langspeler "Rock in" uit. Het jaar daarop won hij met zijn groep de Wessel-Ilckinprjs, Mo menteel werkt men hard aan de dubbelelpee "On the way", die naar verwachting volgende maand in de handel komt. Gijs Hendriks speelt voornamelijk eigen repertoire, verder oudere jazz-thema's en Zuidamerikaan- se muziek. Gijs Hendriks, volgende maand een nieuwe elpee. Hef begin en het einde. Het begfn van het toekomstige re creatiegebied Midden Delfland dat hier aan de noordzijde wordt begrensd door de Vl&ardingse Vaart, tossen Den Boom en Schipluiden en het (voorlopige) einde van een rijksweg in aan leg: de omstreden, ge hate en verguisde rijksweg 19, waarvan minister Westerterp van verkeer en water staat vorig laar op ge zag van het parlement de verdere werkzaam heden voorlopig moest opschorten. Een voor lopig besluit, omdat het nog steeds 's mi nisters zin is de weg straks, voor wat het gedeelte lussen Viaar- dingen/Schiedam en Delft betreft te vol tooien en in een later stadium te vervol- tooien door de weg over de Vaart heen in noordelijke richting naar Vpenbnrg aan te leggen. Vanuit de lucht gezien een impo nerend lijnenspel, maar velen die met beide benen op de grond staan denken daar heel anders over. (Luchtfoto Sijthoff Pers, foto Piet de Nïjs en Henk van Weste ring) Schiedam "De verschillende werkgroepen voor het welzijn in de wijk vinden een platform in onze stichting. Een basis waarop die groepen samenkomen en overleggen. Het bestuur bestaat uit vertegen woordigers van die groepen en is democratisch samengesteld" - dat zei maandagavond Lieke Blaauw. vroeger lid van provin ciale staten voor de PSP maar nog niet zolang voorzitter van de stichting voor samenlevings- opbpouw in Schiedam-Noord, deSSSN._ Deze stichting heeft in de loop der tijd nogal wat bestuurswis selingen meegemaakt, ten ge volge van meningsverschillen over het beleid en over de ver schillende groepen, maar wij zijn niet representatief voor de bevolking, Wij zijn geen brie venbus en zullen daarom veel moeten doorverwijzen naar de diverse actiegroepen, die bij ons zijn aangesloten. In elk ge val kan een democratische stichting altijd nog beter wer ken dan een vereniging met veel leden", zei mevrouw Blaauw. Het verschil schuilt erin, dat een stichting geen le den telt, wel bestuursleden. Op de jaarvergadering van de SS SN in boerderij Land vreugd ging mevrouw Blaauw ook nog in op bestemmingsplan Woud- hoek-Noord. "Dat ligt ter inza ge, ondermeer in het stadskan toor. Indien u daartoe behoefte voelt, schroom dan niet en dien een bezwaarschrift in. Dat mag. Dat is wettelijk geregeld en nie mand mag u dan iets verwij-' ten", aldus Lieke Blaauw. Schiedam De Onderste Steen, een negenmans blaasgroep uit Leiden, luidt vanavond de ver kiezingsbijeenkomst in die de PSP dan in zaal Irene aan de Nieuwe Haven houdt De for matie bestaat ruim een jaar en speelt voornamelijk socialisti sche muziek van voor de twee de wereldoorlog. Om acht uur opent partijsecreta ris Rein Vrielink de verkie zingsavond. Na de muziek wordt een productie van de Berlijnse filmacademie ver toond, die handelt over verzet tegen steeds slechter wordende arbeidsvoorwaarden in bedrij ven zoals de Duitse multi-natio nal Kliemens AG. Na de pauze, rond kwart voor tien, wordt een betoog gehou den door Pedro van Hoek, die de Schiedamse Ineke Blaauw opvolgde als lid van provinciale staten voor de PSP. Daarna speelt de groep uit Leiden weer. De toegang is gratis. Een boe kenstand is aanwezig, waar on dermeer het boekwerkje met politieke prenten van de Schie damse PSP verkrijgbaar is. Verder worden informatie stands ingericht door de We reldwinkel en Abal (met onder meer kunst uit Mexico, Peru en, Tanzania), Polisario (de bevrij dingsbeweging voor de Sahara) en actiecomité Wij Vrouwen Ei sen. Vlaardingen Bij een val van zijn fiets raakte de 13-jarige E. D, uit Vlaardingen gewond. De jongen fietste gistermiddag met twee andere vrienden naast el kaar over de Oosthavenkade in de richting van de Maasboule vard. Nabij het postkantoor kwam de jongen door het glad de wegdek ten val. De achter opkomende automobilist D. T. uit Den Haag kon de fietser niet meer ontwijken en reed hem aan. Met een hoofdwond moest het slachtoffer in het Ho- lyziekenhuis worden opgeno men. Hoek van Holland De wereld winkel-caravan is zaterdag weer present in Hoek van Hol land. Men kan daar terecht voor koffie, thee, suiker en kunstnijverheidsarükelen. Ver der is het natuurlijk mogelijk het werk van de wereldwinkel in het algemeen te steunen door donateur te worden. Voor infor maties kan men terecht bij Toos Brabander, telefoon 01747-4301. Maassluis Ook in Maassluis is nu een plaatselijke werkgroep van de consumentenbond opge richt. Een twintigtal mensen maakt deel uit van het "consu mentengezelschap". Na Schiedam en Vlaardingen is de Werkgroep Maassluis de der de vertegenwoordiging van de consumentenbond in het Rijn mondgebied. Inmiddels werd een bestuur geko zen en een inventarisatie ge maakt van de consumentenpro blemen in Maassluis, die men nader wil onderzoeken. Boven aan de lijst staan onder andere het openbaar vervoer, de ge zondheidszorgvoorzieningen en de centrale antenne installaties. Voor inlichtingen kan men te recht bij het secretariaat van de werkgroep dat in handen is van mevrouw C. J. M. Vliegen-Mar- tens, Merellaan 407 te Maassluis tel. 01899-11876. Maasland Ter hoogte van de Westgaag is op rijksweg 20 on der Maasland woensdagmiddag een aanhanger gekanteld. De wagen, afkomstig uit het Lim burgse Horst, vervoerde een bakkerijmachine, bestemd voor een bedrijf in 's-Gravenzande. De zware machine stond los op de bodem van de aanhanger. Het 3 h 4 ton zware gevaarte is gaan wiebelen, waarna het al kantelend de hele aanhanger meenam. Daarna duurde het nog dertig meter voordat de combinatie tot stilstand was ge komen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, want op het mo ment van kantelen werd de vrachtwagen niet ingehaald. De 27-jarige chauffeur bleef onge deerd, omdat het voorste deö van de combinatie overeind bleef, De schade is aanzienlijk, zowel aan de aanhanger als aan de bakkerijmachine. De machine is waarschijnlijk onherstelbaar beschadigd. Het duurde gertf; me tijd eer de weg weer vry was. Via de berm kon bet ver* keer toch enigzins doorgang vinden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 2