Hard werken om terug te komen" ^emoestratie en zaalvoetbal bij Advendo Promotieduels CKC Maassluis in de zorgen Honkbaiderby komt te vroeg voor MVC-dames SVDPW: laatste kans Topscorer ben je niet zomaar" 99 Chris van Gerven Spanning bij Harga' Schiedams produk- tiefste speler vjiscimi 6 Whn Koppelaar na degradatie Vlaardingen: Passage VCJ kan ook de beker winnen VKIJJJAU 13 MM 1HII Wim Koppelaar: „Er za! versterkino moeten komen" Maassluis Gymnastiekvereniging Advendo organiseert morgen in de Olympiaha! een programma met demonstraties en zaalvoet bal. Dit alles ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan. De aanvang van het programma is om half acht. Vlaardingen De val van Vlaar dingen van de derde naar de vierde klasse werkte striemend voor oefenmeester Wim Koppe laar (38 jaar). Zijn eerste jaar leek een deceptie. De duikeling doemde op als een tragedie voor de in Sliedrecht woonach tige trainer van de groenwit te n. In een verrassend sterke eindsprint leek Vlaardingen troeven in handen te hebben om zich te redden. Maar ui teindelijke winnaar Spirit werkte voor Koppelaar als een „uitsmijter." De ondergang was een feit (3-1 verlies) en leek niet zonder gevolgen. Voor welke problemen komt Koppelaar in zijn tweede sei zoen (hij tekende in februari al bij) in de vierde klasse te staan? Na enkele dagen van teleurstel- ling stel* de opleider bij de PTT 's als een pure realist vast „De degradatie kwam als een kei- harde klap over. Daar tegen- J over staat dat wij er alles aan gedaan hebben om het te halen. Wij slaagden er tenslotte niet in door gebrek aan het juiste ma teriaal Keihard werken alleen brengt met altijd het gewenste resultaat. Dat moet gepaard gaan met kwaliteit en inzicht. Daarbij werden wij in de laat ste duels (denk aan 's-Graven- zande) achtervolgd door pech." Tegenslag Voorzitter Van der Kraan wijst de leden er op, dat zij paraat moeten blijven. „Voor Advendo zal er in Maassluis een belang rijke taak blijven bestaan". Van der Kraan wijst er tevens op, dat turnen niet alleen een ple zierige vrijetijdsbesteding is „Het is één van de noodzakelij ke sporten waar als het goed is, jong en oud de kans moeten krijgen tot een verantwoorde lichamelijke ontwikkeling". Advendo heeft een aantrekkelijk programma samengesteld, waarbij diverse onderdelen van gymnastiek door zaalvoetbal worden afgewisseld. Voor het voetbaltoernooi zijn diverse prijzen beschikbaar, die na afloop worden uitgereikt. Het volledige programma luidt: opening, speeltijd, voetbal Sparta—Advendo, vrije oefe ning en charleston, voetbal afd sport—BGSW, klimmen en klauteren, voetbal BGSW—S- parta, lange mat en tafelsprin- gen. Na de pauze tramïngsoefe mng, voetbal Advendo—afd. sport, rnimtrampoiine, voetbal afd sport—Sparta, brug met ongelijke liggers, voetbal BGS W—Advendo en lange mat. Het missen van de strafschop tegen 's-Gravenzande en het maken van het eigen doelpunt tegen Spirit in de beslissings wedstrijd gaven Vlaardingen de nekslag. Koppelaar: „Wij hadden die tegenslag tegen 1 Spirit moeten kunnen opvan gen. Daar kregen wij ondanks het wegzakken de tijd voor. Maar waren niet bij machte, het ritme was zoek en de taken werden niet meer naar behoren vervuld. De ploeg was toen al verslagen. Het tegendoelpunt kwam ons duur te staan." De deceptie van Vlaardingen in de wedstrijd tegen Spirit, man Dick Bos gepasseerd. Herman Hoogerboord (liggend) heeft zojuist doel Wim Koppelaar kijkt met met wrange gevoelens terug naar het voor hem droevige seizoen. Koppelaar: „Nogmaals wij heb ben er alles aan gedaan. Ik maak mij en de ploeg geen verwijten op dat punt." Gewaardeerd Op de vraag of de overgang van een afdelingsclub naar Vlaar dingen niet te groot is geweest, stelt Koppelaar: „De taak was niet zwaarder dan verwacht. Mijn werkwijze Is door het be stuur en spelers gewaardeerd en dat mondde uit in een ver lenging van mijn contract. Ik heb niet het gevoel dal mijn werk mislukt is. Daarnaast heb ik het uitstekend naar mijn zin bij Vlaardingen." Hoe denkt Koppelaar m het komende sei zoen te kunnen werken? De oefenmeester: „In het afgelopen seizoen heb ik veel geleerd. Na tuurlijk heb ik bij mijzelf fou ten gesignaleerd. In de eerste plaats probeer Lk die met meer te maken. De steun die ik on dervond en ga ondervinden van het bestuur en begeleiding was en wordt een goede basis om op te gaan werken. Het afgelo pen seizoen heeft zich geken merkt door zorgen, psychologi sche omstandigheden, kritieke momenten en facetten van on zekerheden. Daar moeten wij vanaf." Materiaal AI gauw kwam de man, die ge vormd is door Berry Jansen op het punt materiaal aan. Hij daarover: „Goede spelers zijn dringend nodig. Er komt ver sterking van buiten en wel licht, al is het minimaal, komt de jeugd ook doorzetten. De kerngroep van het elftal dat in de voorbije competitie 15 ge. bruikt zal ook in de volgende competitie te gebruiken zijn. Wat wij missen zijn persoonlijk heden. Spelers die kunnen do mineren, die een elftal kunnen dragen." Koppelaar stelde nog eens duide. lijk vast dat de spelers in dienst van het elftal dienen te spelen, er een goede verhoudmg moet zijn en vooral dat de bereidheid moet zijn om tot goede resulta ten te komen. Ook zal m het komende seizoen de begeleiding beter worden. Het bestuur zal spoedig de weg daarvoor gaan effenen. Naast Koppelaar zal een sterke figuur moeten ko men, die als coordinator en or ganisator zal optreden. Zo mo gelijk ook een man die van technische zaken op de hoogte is. Er is maar één doel bij Vlaardingen en dat is een weg terug. En wel zo spoedig moge lijk. Het bestuur en ik hebben elkaar de handschoen toege worpen. En nu nog de bereid heid van de spelers." Wim Koppelaar weet wat hij wil. Met een juiste instelling is veel te bereiken. Koppelaar sprak hier als man die zich volledig met zijn spelers heeft ingezet om niet te degraderen. De for matie gleed op het allerlaatste moment toch nog uit. Het is een trieste zaak, maar de ma nier waarop in eerste instantie diep teleurgestelde trainer de zaak in de volgende ronde wil gaan aanpakken, spreekt voor zich. Koppelaar hoopt dan ook dat zijn komende selectie hem in dat streven zal volgen. Vlaardingen Het eind van de korfbal competitie is in zicht. Nog slechts enkele wedstrijden voor de distriktsverenigingen, terwijl de afdelingsverenigin gen al enkele weken uitge speeld zijn. Het veldscizoen I97&-I977 heeft maar weinig successen opgeleverd, bij de standaardteams geen enkele kampioen. Daarentegen vech ten CKC Maassluis en SSC Karga nog tegen de degradatie, terwijl ODI reeds gedegra deerd is. CKC Maassluis Het team van CKC Maassluis, gesteund door De Jong Verze keringen, gaat nog een zware laatste wedstrijd tegemoet De stand onderaan is momenteel: CKC Maassluis 13-10, Stormvo gels en RWR 14-10. Alleen CKC Maassluis moet nog een wed strijd spelen en wel tegen Mer- wede in Sliedrecht. Men moet daar minimaal gelijkspelen, Een moeilijke opgave, want Merwede thuis is altijd een ster ke tegenstander. Maar als CKC Maassluis, de inzet van de laat ste wedstrijden toont, dan heeft men beslist een 2eer goed kans op dat noodzakelijke gelijke spel Zelfs winst is dan met uitgesloten. De wetenschap, dat men een goed resultaat moet behalen, moet voldoende zijn om nog éénmaal te vlammen. ODÖ ODO ontvangt in de Comman deurspolder kampioen Bolnes. Een onbelangrijke wedstrijd, want ODO is veilig en Bolnes heeft het kampioenschap reeds binnen Schiedam Te vroeg In het seizoen, zelfs nog voor er enig Inzicht in de krachtsverhoudingen is, vindt in de henkbalcompetitie de derby van het Waterweggebied plaats. Zondagmiddag om half drie ontvangt Verhoeekx Snacks Hoty aan de Zwaluwenlaan, oude rivaal Schiedam. Beide teams speelden pas één keer en wonnen deze wedstrijd. Schiedam won thuis van Nado V en VSH versloeg in Den Haag VUC. Bob Soudijn zegt over de komen de derby „Het zal een open strijd worden. Ik verwacht in ieder geval goed honkbal met veel spanning. Schiedam heeft wat meer routine in de ploeg maar de wedstrijd tegen VUC heeft bewezen dat ook wi; kun nen aanvallen Veel zal afhan gen van de beide verdedigingen en de vorm van de werpers". Groenoord Sportfauis Kethei/Groenoord, dat wel tweemaal speelde en met grote cijfers won, is zondag in de uitwedstrijd tegen The Birds in Zoetermeer, opnieuw favoriet. The Birds behoorde vorig jaar tot de zwakkere ploegen in de distriktsklasse, maar beeft zich dit jaar kenne lijk versterkt De wedstrijd te gen Nutsspaarbank/Gonda ver loren de vogels maar net met 1G-9. Toch is SK Groenoord met werper Hans Vroon en de gerenommeerde slagploeg, op nieuw kandidaat voor de over winning. MSV'71 speelt zondag, op het de dag tevoren officieel geopende nieuwe veld, de eerste competi tiewedstrijd Tegenstander is Feye/ioord III uit Rotterdam. Met Theo van Duyn weer in het coach vak zal MSV er alles aan doen om te winnen Toch zijn de Maassluizers met favonet- Feyenoord beschikt nu eenmaal over meer routine in de ploeg De softbalsters van Schiedam spelen zondagmorgen thuis te gen The Herons. Vorig jaar heeft deze tegenstandster het tot de proraotiecompetitie voor; de hoofdklasse gebracht. Zij slaagden echter niet. Afgaande op de resultaten van vorig jaar tussen beide teams, (Schiedam verloor twee keer met één punt verschil) zijn de gasten favo riet. De thuisclub zal er zeker alles aan doen om de eerste competitiepunten te veroveren, zodat opnieuw een spannende strijd verwacht mag worden. Aanvang elf uur, sportpark Harga, Schiedam - Chris van Gerven, de aanvoerder van Schiedamse Boys, is al enkele seizoenen achter elkaar bij de bovenste drie geëindigd wat betreft de topscorerlïjst. Nu, in dit suc cesvolle seizoen van de Boys, gaat hij met ruime voorsprong alleen aan de kop en is daar niet meer vanaf te krijgen. De nu 36-jarige Van Gerven heeft een gemiddelde behaald van bijna twee doelpunten per wed strijd Dertig doelpunten in 17 wedstrijden is toch met zomaar iets en zoals trainer Cees Bruss- aard zegt" „Chris is goed waard voor het elftal". Schiedamse Boys heeft 20 competitiewed strijden gespeeld maar Van Gerven moest er vier verstek laten gaan wegens blessures. De rappe prater voegt er echter snel aan toe: „Topscorer ben je niet zomaar. De gehele ploeg moet daar aan meewerken. Bij ons is winnen het belangrijkste en het maakt niets uit wie de doelpunten maakt. Er lopen er bij ons nog wei een paar tussen die ze er wel in kunnen schop pen. Ben Stip staat onder raïj met 19 treffers, terwijl Peet van Heiten met 16 en Nico Doef met 12 volgen. Tegen SVO ging het bij mij helemaal gesmeerd. Thuis schoot ik er vier in en in de uitwedstrijd passeerde ik driemaal de SVO doelman". Cees Brussaard, de succesvolle trainer van De Boys vult aan „Wij hebben een vrij aanvallen de ploeg Uit de 20 gespeelde wedstrijden hebben we rui 40 punten binnen. Geheel overbo dig verloren we de uitwedstrijd tegen RWB met 10 Maar de 83 doelpunten vóór en 18 tegen zegt toch wel iets". Varen Chris van Gerven is, zoals zovele Schiedamse voetballers, zijn loopbaan bij SVV begonnen. Als tweejarige speelde hij zijn eerste officiële wedstrijd als doelman in een toernooi. Avon turier Van Gerven stopte na vier jaar met voetballen en is gaan varen. Werkzaam op de zeesleper „De Zwarte Zee" kwam hij toch weer in aanra king met voetbal. De bemanning van deze zeesleper had een zee-elftal en daarin kwam Chris al spoedig weet onder de lat. „Een grandioze tijd was dat", zegt hij „Ik heb over de hele wereld wedstrijden gespeeld. De leukste ervaring heb ik gehad op de Bermuda-ei landen. Daar hebben we eens een lichtwedstrijd gespeeld te gen een plaatselijke vereniging. „De Zwarte Zee Boys", zoals MaRspiii* ons elftal h'eette heeft die wed- i xaoacui strijd met 2-0 gewonnen ook" Buurman Het maandblad van de zeevaart kwam na enkele jaren onder ogen van buurman Tinus de Bruin en deze las daarin dat Van Gerven in het zee-elftal nogal wat suceessen boekte. De Bruin, toendertijd ook een Boys-voetballer, kreeg Chris zover dat hij lid werd van de Schiedamse vereniging. Na tien jaar varen is hij aan de wal gebleven en in 1965 speel de Van Gerven zijn eerste sei zoen in het standaardteam mee. In de twaalf jaar neeft Chris niet minder dan zes trai ners meegemaakt bij de club. „Twee uitspringers waren daarbij", zegt hij resoluut, „Van Bommel, uit Den Haag- en onze huidige trainer Cees Brussaard". Als we Chris van Gerven vragen wat zijn mooiste sei2oen tot nu toe is geweest, zegt hy lachend. „Dit seizoen natuurlijk Wat is er nog mooier op de 36ste in zo'n elftal te spelen. Kampioen worden en dan nog Schiedams topscorer ook. Ik heb bij de Boys nog nooit een kampioen schap meegemaakt". Al twee seizoenen achter elkaar heeft Schiedamse Boys de boot gemist. Beide keren kwam de Schiedamse club één punt te: kort. Na dit jaar kan het niet meer mis gaan en werd de titel j binnengehaald. Zolang als Van Gerven voetbalt heeft hij nog rummer met een ernstige blessure te kampen ge had. In het begin van deze com petitie liep het echter fout in de wedstrijd tegen Victoria. Via trainer Cees Brussaard is hij terecht gekomen bij de sport masseur Piet Bul. Chris van Gerven zegt daarover: „Gewel dig zoals ik daar behandeld word, onbegrijpelijk wat die man aan mij sleutelt. Ik word zo behandeld dat ik 's zondags weer kan spelen". Vier seizoenen terug wilde Chris van Gerven met nog enkele spe lers terug naar een lager team. „Niet omdat wij met meer vol deden, maar we wilden de jon geren een kans geven om zich waar te maken. Deze proef is. echter volkomen mislukt. De toenmalige Duitse trainer Stok man heeft ons toen weer terug gehaald, maar het was ai te iaat en De Boys moesten helaas de graderen", zege hij wat teleur- j Schiedam Bij de zondagelubs is de strijd vrijwel beslist- Al leen het Schiedamse SVDPW kent nog grote problemen. De ploeg van trainer Steenbergen is na de nederlaag tegen PFC vorige week wel erg ver achter geraakt en zal de ontmoeting tegen DZB (in Schiedam) win nend af moeten sluiten om niet naar de afdeling te verdwijnen. Het a! kampioen zijnde Schie damse Boys gaat met een expe rimentele opstelling naar Pant ser Boys. Zo zal topscorer Chris van Gerven in het doel staan omdat hij nu al genoeg gescoord heeft. De achterhoede van de Boys zal als voorhoede fungeren en andersom. Aad Bierhuizen zal uit tegen Steeds Voorwaarts nog een moeilijke wedstrijd tegemoet gaan. Te meer daar de thuiswedstrijd ze ker niet vlekkeloos is verlopen. Schiedam Voor de korfbal ploeg van SSC Harga staat het duel op hst programma tegen de Tovers in Zeist. De wed strijd wordt zondag gespeeld om 14.00 uur. Dit wordt voor Harga het zoveel ste belangrijke duel van de kompetitie. De Schiedammers zullen deze wedstrijd moeten winnen om één punt voor sprong te krijgen op mede-de gradatiekandidaat HSV. Op pa pier is SSC Harga kansloos maar misschien zorgen zij voor een verrassing. Het is nog de vraag of de j.l- zondag uit het veld gestuurde Bert Karstel van de partij zal zijn. Anders begint SSC Harga erg gehandicapt aan de wed strijd omdat Cock v.d. Poel ook met aanwezig zal zijn. Trainer/coach Roel Evenbltf overlegt nog wie hij eventueel mee zal laten spelen in dit degradatieduel. ODI is uitge speeld en Succes is vrij. Schiedam Zaterdag wordt het laatste restje volleyhal voor de Waterwegclubs verspeeld. De competitie is alweer enkele weken verleden tijd maar zowel de dames van MVC uit Maassluis als die van Passage VCJ uit Schiedam, staan nog voor een belangrij ke beslissing. MVC gaat naar Purmerend om daar in sporthal „De Beuken kamp" een gooi te doen naar een plaats in de landelijke Verrips zegt: „Als we het niet halen, is dat voor ons geen drama en gaan we het volgend jaar opnieuw proberen". tweede divisie. In een driekamp Ook Passage VCJ maakt van het met Interlance Zaan II en Ve- lox, die evenals MVC in hun klasse tweede werden, wordt beslist over één promotieplaats. MVC coach Theo Verrips geeft zijn team, ondanks de magere resultaten in de laatste competi tiewedstrijden, een redelijke kans. „Vijftig procent kans heb ben we zeker", zegt hij. „Als het geen driekamp maar enkelvou dige wedstrijden waren, had ik ons meer kans gegeven. Ik denk dat twee wedstrijden zo wel of niet veroveren van de distriktsbeker geen drama. Na de krappe winst met 3-2 in de eerste finalewedstrijd, heeft men er wel vertrouwen in, maar mocht het behalen van de dubbel mislukken, dan is daar altijd nog het veroverde kam pioenschap. Niettemin treden de Schiedamsen zaterdagavond om half zeven in sporthal „Bergsenhoek" als favoriet aan tegen mede-bekerkandidaat Schippers uit Berkel. kort achter elkaar een aanslag Coach Hans Soeters zegt: „Ik ben in de eerste wedstrijd verrast door de kwaliteit van Schip pers. Dat zij zo sterk speelden had ik niet verwacht. Als deze op de conditie zullen doen". Conditie Juist aan die conditie heeft MVC de laatste weken aandacht be steed. Omdat er geen trainings- zaal meer beschikbaar was, zijn de dames enkele malen buiten gaan trainen om juist aan die conditie te werken. De wil om te slagen is duidelijk aanwezig bij MVC, hoewel ploeg volgend jaar dit spelpeil kan handhaven, is zij een aan winst voor de promotieklasse. „Toch geloof ik dat wij, on danks het nadeel van een uit wedstrijd, de beste kansen heb ben. Het is de allerlaatste wed strijd van een sterk seizoen, dat wij sterk willen besluiten". Chris van Gerven: „Ik heb wedstrijden over de hele wereld gespeeld".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6