Vraagtekens bij aanpak van B en W Bewoners willen meer duidelijkheid BEWONERSVERENIGING DUBT OVER VERHUIZING Voor nieuwe gymzaal 4300 handtekeningen mme Kleine vangst bij alcoholcontrole Vragen over inspraak ÜP/&7'ÜM Politiepost verhuist naar Straussplein LEEGSTAND IN VOP P MM l m 0f -s wm r - Eerste paal j SIMPLEX-ENQUETE: winkelcentrum Spuit- prijzen Bonje met buurvrouw: ACTIE GESLAAGD: V erkeer sagent" onder invloed Brand in de Stationsstraat Woningbouw SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 16 mei 1977-ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25832 i pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De project groep stadsvernieuwing Vettenoordsepolder (VOP) zet een aantal vraagtekens bij de han delwijze van het college van burgemeester en wet houders met betrekking tot de aanpak van de leeg stand in de VOP. Het college heeft hiertoe een aantal besluiten genomen. Eén van deze besluiten luidt als volgt. „De leegstaande wo ningen die binnen twee jaar gesloopt worden mo gen met meer verhuurd wor den. Wèl kunnen deze wonin gen worden aangewezen als bergruimte. Gas en water worden afgesloten". Vanuit de projectgroep gaan stemmen op dat deze manier de woningen zullen verkrot ten. Bij de bewoners speelt uiteraard de gedachte m het achterhoofd dat er nog een uitspraak moet vallen over het door hen ingediende be roep tegen het VO P-acLteplan. Dertig a veertig woningen ko men in aanmerking als toe komstige gratis bergruimte voor omwonenden. Van de zij de van het gemeentelijk wo ningbedrijf vertelt de heer A. A. C. den Hamer dat deze maatregelen juist zijn geno men om de verpaupering van desbetreffende panden tegen te gaan. Den Hamer: „De mensen hoe ven niks te betalen voor deze bergruimte. Het lijkt me dan ook een kleine moeite dat als er bijvoorbeeld een ruitje sneuvelt, de bewoners er zelf een nieuwe inzetten. Het is in ieder geval met de bedoeling dat wij dat doen". »r'i <-1, 4* »**■-+ De Usheiligen zijn vertrokken. In het hartje van Vlaardingen zijn ze dit week einde uitgeluid met een geranium markt. Bijna alle planten die, nu de nachtvorst officieel is verdwenen, buiten bunnen worden gezet waren zaterdag op de Markt te koopt niet alleen geraniums maar ook bijvoorbeeld vlijtige liesjes en petunia*s. Honderden mensen bezochten voor bet stadhuis de markt van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde. Na afloop waren de bestuursle den van de KMTP dan ook best tevre den, ook al was er door de tuiniiefheb- bers meer geflaneerd dan gekocht Schiedam Voor het win kelcentrum Kethel wordt vrijdag 27 mei de eerste paal geslagen. Het officiële startsein voor de nieuwbouw zal 's morgens bij Zwaluw- laan om kwart voor elf wordeu gegeven door Chris Zijdeveld, wethou der an stadsontwikke ling. Na dit gebeuren zullen de wethouder en bestuursle den van de Stichting Win kelcentrum Kethel-Schie- dam in Novotel aan de Hargalaan de bouw toe lichten. Vlaardingen De niet- ambtelijke leden van de Simplexwerkgroep wil len meer duidelijkheid over de enquête die is gehouden onder de be woners van de 454 Sim plexwoningen in de lm dische buurt. Het aantal bewoners dat deel uitmaakt van de werkgroep is verontrust over de inhoud van het advies dat het ge meentelijk woningbedrijf aan het college van burgemeester en wethouders zal uitbrengen. Het gemeentelijk woningbe drijf zal bij het opstellen van dit advies uitgaan van de ge gevens die zijn verkregen uit de enquête. In deze enquête werd de bewoners gevraagd hoe zij stonden tegenover ko- zijnvernieuwing en de daar mee samenhangende financië le consequenties. Behalve deze vragen werd ook de mening van de bewoners gepolst over een meer uitge- breide renovatie. Bijna de helft van de geenquèteerden bleek hier wel iets voor te voelen. De bewonersdelegatie uit de werkgroep is nu bang dat het gemeentelijk woningbedrijf het college van B en W gaat adviseren om plannen te ma ken voor een algehele renova tie. "Dat zien wij helemaal met zitten", vertelt Jan van Dorp, lid van de werkgroep Simplexwoningen, "wij zijn voorstander van kozijnver nieuwing. En meer niet!" Van Dorp is van mening dat een renovatie nog lang niet nodig is. Hij vindt het ook helemaal verkeerd dat m de enquête die emd april/begin mei werd gehouden - werd gevraagd wat men dacht van zo'n uitge breide renovatie. Vorige week is de buurteommis- sie van de Indische buurt voor deze kwestie speciaal bij een geweest. Er werd beslo ten, dat op de eerstvolgende vergadering van de Simplex werkgroep maandagavond 23 mei om zeven uur m de VOP-keet getracht zal wor den om binnen de werkgroep een eensluidend advies op te stellen. De ambtelijke en niet- ambtehjke leden zouden het dan met elkaar eens moeten zijn. Dit advies zou vervolgens wor den doorgegeven aan het col lege van B en W, dat naast het advies van het woningbe drijf op deze manier een twee de advies zou binnenkrijgen. wë&K-i r'i. Leerlingen van Panta Rhei en de J.F. Kenne- dysehool hebben zater dagmiddag de eerste prijs gewonnen bij de sp uitwedstrijd voor Maassluise basisscho len, Zij waren volgens de jury ondermeer het best in presentatie, be handeling van het ma terieel en brandbestrij ding. Bij de wedstrijd, ter gele genheid van de brand weer, hebben 't Koec- kertje en de Dr. A. Kuyperschool de twee de plaats behaald. Op het parkeerterrein bij het winkelcentrum Ko ningshoek ging de der de prijs naar de N. Am* strongschool en de Min. de Visserschool. De teams van de Sint An- toniusschool en We- vershoek mochten ten slotte de vierde prijs in ontvangst nemen. De winnende scholen kre gen van brandweer commandant D. Klop penburg een beker en een. herinneringsvaan tje. Alle tweehonderd deelnemers kregen voor thuis ook een vaantje uitgereikt. Terwij! de jury telde hadden de scholieren reeds een ex traatje gekregen ia de vorm van een echt "fik kie", waarbij de brand weer liet zien hoe het allemaal in werkelijk heid gaat en hoe de kin deren het over zo'n tien jaar kunnen doen. Schiedam De bewoners- vereniging Schiedam-Cen trum gaat mogelijk haar nog niet eens geopende pandje weer afstoten. Het bestuur beslist woensdag avond of de nieuwe ruim te aan het Broersveld wordt teruggegeven aan de gemeente en of men ingaat op het aanbod van de Historische Vereniging Schiedam om samen een ruimte te openen in het vroegere weeshuis De Lindehof, Minstens drie van de twaalf be stuursleden zijn voor deze Schiedam/Vlaardingen Bij de alcoholcontrole die de politie hield in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn weinig automobilisten door de mand gevallen. De Scbie- damse politie deelde slechts drie proces-verbalen uit. In Vlaardingen geen een voor overmatig alcoholgebruik, maar wel 24 voor technische gebreken aan auto's. In totaal werden aan de Churchillweg in Schiedam 521 wagens gecontroleerd. Van elf tot twee uur is aan 27 automobilisten gevraagd even op het pijpje te blazen. Vier maal is een rijverbod uitgevaardigd. De Vlaardingse politie is tot half vier met veertien man voor de actie in de weer geweest. Zij vroegen 19 automobilisten te blazen. Tweemaal werd een rijverbod opgelegd. Bij de gecontroleerde auto's werden zeven kentekens ingevor derd. verhuizing en zullen dat dan ook te kennen geven op de komende vergadering. Reden van dat alles is bonje met Lenie van der Kamp, de vrouw die de woning boven de verenigingsruimte huurt. Zij zou gedreigd hebben de ruiten van het lokaal m te gooien indien niet werd mee betaald aan de kosten voor reparatie van een kapotte rio lering. Bovendien zouden le den die de gekregen ruimte opknappen regelmatig zijn lastig gevallen door nachtelijk bezoek voor de buurvrouw. Verder hebben aangeschoten bezoekers van een naburig ca fé al een keer de auto vernield van een van de bestuursleden. Voorzitter Kans van Kleef zegt hier desgevraagd niets van af te weten. Volgens hem is het met waar dat sommige be stuursleden de ruimte aan het Broersveld met meer zien zit ten. Het is volgens Van Kleef nog steeds met geopend om dat alleen bestuurslid Jos Poolman de tijd heeft om de zaak wat op te knappen. Spandoeken op de Broersvest in Schiedam rokken zaterdag veei mensen naar de oude gymzaal. Schiedam De open-dag in de oude gymzaal aan de Broersvest heeft het oudercomité St. Jan en Aloysius- school 4300 handtekeningen opgeleverd voor de bouw van een nieuwe gymzaal. Vanavond om half zes 2uIIen deze, tesamen met nog 260 brieven van scholieren, voor het stadskantoor worden overhandigd aan wethouder Herman Posthoorn. De TROS, NCRV en NOS, die door de organisatoren waren benaderd, toonden geen be langstelling De actie werd ook niet gesteund door de be wonersver eniging Schiedam- Centrum. Het bestuur zegt bang te zijn dat hierdoor de Voor het comité is het zaterdag een onverwacht succes gewor den. Men had gerekend op zo'n 2ÖOO handtekeningen. Vandaar dat 's middags m al lerijl nog twee maal extra for mulieren moesten worden ge drukt. "We hadden ruet ver wacht dat het zo goed zou lopen. In de zaal hoorden we ook reacties van ouders dat ze zoiets met verwacht hadden r en dat ze hun kinderen vol- gend jaar met naar gym laten gaan. Dat kunnen we gebruik- ten voor verdere acties. In dien we nog mets van de ge- meente horen, gaan we aan l alle ouders vragen hun kinde- Schiedam De politiepost in inspecteur van de volksge zondheid wordt gealarmeerd en de zaal dan zal worden afgekeurd en gesloten. "En beter iets dan niets", aldus voorzitter Hans van Kleef. Over die gedachte zegt het oudercomité- "de mogelijk heid dat de zaal wordt geslo ten is des te meer een reden om de gemeente onder druk te zetten. De kreet beter iets dan mets hebben we al jaren gedacht. De gemeente ge bruikte dat juist om niets aan de situatie te veranderen". ren met te sturen". Wethouder Herman Posthoorn, die net als de raadsleden Arie Verbnde en Ane van Loenen, bij de actie in de binnenstad 5 even zijn gezicht het zien, - heeft de zaal naar aanleiding van het artikel m onze krant van 10 mei toch gratis gege- i ven. Aanvankebjk moest het i oudercomité voor deze open dag een huur betalen van 3,95 per uur. Ambtenaren zouden volgens de wethouder inmiddels wel hebben laten weten dat de bouw van een gymzaal op de speelplaats achter het scholencomplex onmogelijk is. Posthoorn be loofde zaterdag hier ophelde ring over te vragen. Schiedam Over de inspraak bij de nieuwbouw in Schie- dam-Noord heeft het PPR- raadslid schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. Hans van der WiLk vindt dat inspraak met alleen maar een kwestie van meepraten moet zijn, maar dat de inzichten van de insprekers ook daad werkelijk moeten meetellen in de besluitvorming. Verder moet het duidelijk zijn waar over inspraak mogelijk is en daarover moet dan ook alle benodigde informatie beschik baar zijn. Inspraak zou vol gens Van der Wük met pas aan bod moeten komen als allerlei zaken al vastliggen. De insprekers zouden dan ook moeten weten wanneer be paalde besluiten worden ge nomen. Van het college wil hij horen welke stappen men denkt te nemen om eerder gedane toe zeggingen over inspraak waar te maken en hoe men deze zaken in de voorschriften van het bestemmingsplan worden opgenomen Hans van der WiJk zei onlangs dat hij met deze vragen wilde aantonen dat „er kulredenen worden gehanteerd door het type Zij develd". Schiedam-Noord verhuist binnenkort van het oude raadhuisje aan de Schiedam- seweg naar het Johan Straussplein. De gemeentelijke worungdienst en de hoofdcommissaris van politie hebben daar op num mer 209 ruimte gevonden die aan de gestelde eisen voldoet Het eollege van burgemeester en wethouders is er reeds mee akkoord gegaan dat deze flat woning tijdelijk voor de poli tie wordt gehuurd, nu de post m het oude raadhuisje van Kethel moet worden ontruimd voor het nieuwe winkelcen trum. Nog deze maand zal dit besluit worden meegedeeld aan de raadscommissie voor alge- j Schiedam De politie heeft zondagmorgen om vijf uur ongewenste hulp gekregen. Op het kruispunt van de Lange Nieuwstraat en de Gerrit Ver- boonstraat, nabij het hoofd bureau, stond de 31-jarige F.C plotsebng het verkeer te regelen. De Rotterdammer was onder invloed van alcoho lische drank. Een surveillan cewagen heeft de man naar het bureau gebracht, van waar hij na korte tijd naar huis kon terugkeren. meen bestuurlijke zaken en de commissie voor financiële en economische zaken, waar na het voorstel ter goedkeu ring aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Schiedam -— Brand heeft dit weekeinde voor 4000 gulden schade aangericht aan een woning in de Stationsstraat. Het vuur in de woning van de 39-jange Schiedammer A B. ontstond zaterdagavond door nog onbekende oorzaak m een kledingkast. De bewoner was op dat moment met thuis. Bu ren uit Oost alarmeerden de brandweer, die het vuur blus te. Vlaardingen Eind april waren in de Vlaardingse wijk Holy- Noord, 358 woningen in aan bouw en 18 woningen aan de Insulinöesingei. Voorts is in deze maand begonnen met de bouw van 20 woningen in Ho- ly-Noord en 9 woningen aan de Insuiindesingel. Gereedgeko men zijn: 57 woningen aan de Ruurlohoevc, Zeelandlaon, Domburghoeve, Rillandhoeve, Zoutelandehoeve en Populie- rendreef.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1