Goudriaan verbannen uit LOS Stichting eist jeugdwerker voor bouwspeelplaats aanlei Geen kerncentrale op de Maasvlakte Ik neem de proef WETHOUDER ONTKENT Holy-West krijgt scholen complex EIGENRAAM Strand- seizoen weer geopend Serveerpasjes afgeschaft Geen nachtclub I Hoogstraat Wethouder Zijdeveld over park Keihel: I"VO$aVO! Hoekse deelraad: Speelplan voor Schotse Poort Autodiefstal Vrijdag 20 mei 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25835 s pagina' Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 14414-1 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam „Alleen al de bereidheid van de meerderheid in de gemeenteraad om over wo ningbouw in Noord te besluiten heeft geleid tot de oplossing van één knelpunt, voordat de definitieve beslissing is gevallen. En dat is de aanleg van park Kethel, die gelijktijdig met de woningbouw moest worden gerealiseerd" met woorden van die Strekking sprak eergiste ren wethouder ir. Chris Zijdeveld op het erf van Cees Lansbergen, boer en CDA-raadslid. Vlakbij de boerderij was de eerste spade voor aanleg van het park de grond ingegaan. Zijdeveld loofde de bereidheid tot woningbouw overigens met een natte broek. Tijdens de ceremonie, uitgedacht door de plantsoenen dienst, was hij met de hakken over de sloot gekomen, Sportwethouder Herman Posthoorn en boer Lansbergen konden veel beter met de polsstok overweg. Posthoorn had overigens enige moeite met een uitgebroken koe. Park Kethel moet volgens plan begin volgend jaar open zijn voor publiek. Het betekent een centrale groene plek, indien straks Woudhoek en Spaland zijn volgebouwd, en in elk geval betekent het park een verbinding tussen Mid den-Delfland en het Beatrixpark, speciaal ten behoeve van voetganger en fietser. Zijdeveld repte over milieuvriendelijke aanpak: „De plantsoenendienst heeft rekening gehou den met het karakteristieke van het grasland- schap van de polder, dat zoveel mogelijk moet worden behouden. Verder wordt gebruik ge maakt van planten die natuurlijk in de omge ving passen". Dit natuurlijke groenplan is nieuw voor Schiedam, waar de leer van flora en fauna nooit werkelijk doordrong. Posthoorn sprak over een uniek gebeuren' „Mid den tussen de bebouwing ligt straks een boer derij met weiland, dat voor iedereen toeganke lijk is", daarmee doelend op de boerderij van Lansbergen, welke de oude vorm behoudt. Vlaardingen In Holy-Wesfc gaat een gloednieuw scholen complex gebouwd worden. Het geheel zal in grote lijnen moe ten gaan lijken op het - onlangs officieel geopende - complex j aan de Baarnhoeve in Holy- Noord. Dit betekent dat in het complex worden ondergebracht: Het openbaar basisonderwijs; en, het christelijk basisonder wijs. Inmiddels is men druk bezig met het instellen van een werkgroep die zich met de voorbereiding van de plannen zal gaan bezig houden. In deze werkgroep ne men zitting onderwij sinspec- teur Wijlaars, de heren Ro oden- burg en Bot van afdeling on derwijs, een vertegenwoordiger van gemeentewerken, de voor zitter van het christelijk onder wijs De Ligt en wethouder Ton Kloots. Tevens hoopt men dat de rijksinspecteurs voor het la ger- en kleuteronderwijs plaats willen nemen in de werkgroep. Laatstgenoemden worden hier voor nog aangeschreven. In - min of meer - dezelfde sa menstelling heeft de werkgroep zich al eerder gebogen over de voorbereidingen voor het scho lencomplex aan de Baamhoeve - De Speelwerkhoeve en Het Kompas in het noordelijke deel van Holy. Hierbij heeft 2ij dus al de nodige ervaring opge daan, Voor de desbetreffende nieuw bouw in Holy-"West zal het ste debouwkundig bureau Kuiper Compagnons B.V. uit Rotter dam een gedetailleerd bestem mingsplan maken. Dit gebeurt aan de hand van het reeds be staande globale bestemmings plan. De behoefte aan schoolruimte is bijzonder groot m Holy. Wet houder Ton Kloots: „Er staan nu al meer woningen dan was gepland. Hierdoor is het aantal kinderen natuurlijk ook groter dan voorzien. Extra lokalen zijn hard nodig". Alhoewel de voorbereidingen zich nog in de kinderschoenen be vinden, durft Kloots toch de hoop uit te spreken dat volgend jaar de erste lokalen van het nieuwe complex reeds in ge bruik worden genomen. ADVERTENTIE Dirk de Derdelaan 18 Vfaardmgen Tel (010)3500.55* Vlaardingen. Bas Goudriaan, de Vlaardingse wethou der voor stadsontwikkeling, moet als bestuurslid van het Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing (LOS) opstappen. Het bestuur van het LOS heeft Goudriaan een brief gestuurd, waarin „de wethouder dringend wordt verzocht om het afstaan van zijn bestuurszetel in overweging te nemen". Dit zou dan eventueel moeten gebeuren op de eerstkomende jaarvergadering van het LOS, die op 31 mei in Alkmaar gehouden wordt. Goudriaan ontkent echter dat hij een brief van het LOS heeft ontvangen, waarin hem op net te manier wordt gevraagd om op te krassen. Goudriaan: „De geruchten dat ik mijn bestuurs zetel moet afstaan, verwijs ik naar het rijk der fabelen". De wethouder laat overigens wel laten van het LOS desalniette min in welwillende overweging zal nemen. Goudriaan: „Het LOS vergadert altijd op maan dagavond in Amsterdam. Hier voor kan Lk geen tijd vrijma ken, want ik ben zelf al drie a vier avonden per week in de weer". doorschemeren dat hij het ver- De aanleiding van het „verzoek" i van het LOS moét gezocht wor- J den in de brief, die door de wijkvereniging Vettenoordse- polder gestuurd werd aan het bestuur van het ombudsteam. De wijkvereniging eiste het af treden van Goudriaan als be- stuurs lid. Deze eis was geba seerd op grond van het VOP- aktieplan, dat op 5 november door de raad is goedgekeurd. Het LOS dat het VOP-aktie- plan ook had afgekeurd zond Goudriaan een kopie van de brief van de wijkvereniging. Het wilde het standpunt van de wethouder weten. Goudriaan liet echter niets meer van zich horen. Op 30 maart vond vervolgens een gesprek plaats met vertegen woordigers van de wijkvereni ging, wethouder Goudriaan en Ab van Dien van het LOS. De bijeenkomst was bedoeld om te komen tot een oplossing, maar dit lukte niet. Het een en ander was voor het bestuur van het LOS aanleiding om Goudriaan's bestuurszetel op te vragen. Met veel feestelijk vertoon is gisteren Hemel vaartsdag het strand- seizoen in Hoek van Hol land officieel geopend. Gedurende deze dag kon den de vele duizenden strand-, zee- en zon aan bidders gemeten van rau- ziekshows op het strand en door de straten, de monstraties paard- en po nyrijden en als het even kon lekker bak- ken in het zonnetje. Had men daar geen zin in, welnu dan kon er ook gekeken worden naar de toch wel benauwend war me prestaties van de Vlaardingse show- en drumband De Pijpers, 's Avonds is op het terrein van liet KNVB-kamp een groot barbecue-feest ge houden, waaraan een boerenkapel zijn mede werking verleende, al smede het duo Bram Sehilperoort en tal van plaatselijke disc-jockeys. Traditie-getrouw begon de dag met het opwachten van de estafettelopers, die uit Rotterdam waren vertrokken met in hun bezit de Rotterdamse vlag. Hoe lang deze estaf ette ook is, het ging alle maal wat soepeler en soms vlugger dan de au torit van de Maasstad naar het Hoekse strand. Reeds even voorbij Maas sluis stonden honderden automobilisten in een eindeloze file. Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam willen af van de serveerpasjes voor vrouwelijk horecapersoneel. Binnenkort gaan zij de gemeenteraad voorstellen om daarvoor de drank- en horeeaverordeing te veranderen. Het college heeft dat geantwoord op schriftelijke vragen van raadslid Yvonne Siljee, die weer had gereageerd op een artikel in onze krant van vrijdag 18 maart. Men deelt de mening van de PvdA-vrouw dat de pasjes discrimine rend werken en eigenlijk verouderd zijn, Het is volgens gemeente secretaris Melis Blok nog niet bekend wanneer er aan de raad wordt voorgesteld in de verordening te gaan schrappen, zoals reeds in Utrecht en Rotterdam is gebeurd. „Roadlichtrij- ders" worden op de Nieuwe Dam- laan in Schiedam sinds kort gecon troleerd door een duif. Deze onbe zoldigde diender zit hoog boven de drukke weo verstopt achter een hangend stoplicht, ter hoogte van het rustieke wijkje Bijdorp. Terwijl mevrouw daar te- gen een door lampen verwarm de plaat zit te broeden, ziet zij elke automobilist die rood licht ne geert. Houden de wakers van de stad in de Lange Nieuwstraat te genwoordig een duivenpost erop na? Een snelle verbinding naar het hoofdbu reau? De duif ais een „stille"? Vlaardingen De Stichting Sociaal Cultureel Werk Holy eist van wethouder Rien Bovenberg (PPR) dat op korte termijn een jeugd werker wordt aangewezen voor de bouwspeelplaats m Holy-Noord. Momenteel ligt de bouwspeelplaats er plompverloren bij. In septem ber van het vorig jaar is het speelterrein voor de Holy-jeugd afgesloten. Het lag in de bedoeling om deze weer te openen omstreeks het begin van de komende zomervakantie. Maar het ziet er nu naar uit dat de bouwspeelplaats dicht blijft omdat de Stichting Sociaal Cultureel Werk Holy met een personeelstekort zit. Eén jeugdwerker zou volgens de stichting moeten worden benoemd om de verantwoording bij de bouwspeelplaats op zich te nemen. lrng geschiedt van genoemde jeugdwerker. Frans Weber: „Als wij die toezegging op pa pier hebben dan vind ik het gerechtvaardigd dat wij tot au gustus de verantwoordelijkheid voor de gang van zaken op de speelplaats „afschuiven" op ou ders van kinderen uit Holy. Of natuurlijk andere belangstellen den". Buurtwerker Frans Weber ver telt: „Wethouder Bovenberg heeft ons beloofd dat in augus tus/september een jeugdwerker zou worden aangesteld. We re kenen erop dat dit dan ook gebeurt". Normaal gesproken zou de bouw speelplaats tot de benoeming van de nieuwe kracht niet open gaan voor de jeugd. Bewoners uit de Drevenbuurt zagen dit met een zekere verontrustheid tegemoet. Zij schreven een brief naar wijkcentrum Holy met daarin de vraag of de speelplaats toch geopend zou worden. Bij het wijkcentrum vond men het voor de hand liggend dat de bouwspeelplaats in de va kantieperiode gebruikt zou moeten worden. „Maar", zo vroeg men zich af, „we draagt de verantwoordelijkheid voor de kinderen". Toen eenmaal be kend werd dat wethouder Bo venberg druk bezig was om een jeugdwerker op te zoeken, werd bij het wijkcentrum het volgen de besloten: bereidwdlende ou ders moeten per toerbeurt de jeugd op de bouwspeelplaats in de gaten houden. Op deze ma nier zou het speelterrein dus met gesloten hoeven blijven in de vakantie. Hierbij is echter wet één voor waarde gesteld: wethouder Bo venberg moet zwart op wit be loven dat rond augustus/sep tember de definitieve aanstel- j Auto hij reparatie uitgebrand Schiedam Bij laswerkzaamhe- den is de wagen van een bewo ner van Schiedam-West geheel uitgebrand. Schiedammer R. P. van de Julianalaan was de steun van de motorophangmg aan het vastlassen toen rond springende vonken de achterbe kleding in brand zette. De gea larmeerde brandweer heeft nog geprobeerd de wagen te red den, maar het vuur had al te veel verwoest. Schiedam In het oude pand j van Honk aan de Hoog- I straat komt geen nachtso- cieteit. Schiedammer H. Schomaker, die dat plan had, krijgt van de gemeente alleen een muziekvergun- ning tot 's-avonds zes uur en ziet er daarom maar van af. „Ik heb er geen zin meer in/1 aldus de eigenaar van het Bruin Café, eveneens aan de Hoogstraat, „ik krijg zo veel tegenwerking. Wel had ik gewild dat de gemeente dat allemaal van tevoren had gezegd. Nu ben ik van oktober af in de weer ge weest. Als ik het van tevo ren had geweten, was ik er niet aan begonnen." Het is nog niet bekend wat er nu in het leegstaande pand komt. Bij bierbrouwerij Stella Artois, de eigenaar, heeft men daarover nog geen idee. Over het besluit van de ge meente is de bewoners ver eniging Schiedam Centrum die tegen de nieuwe vesti ging had geageerd, schrifte lijk op de hoogte gesteld. In die brief van het college van burgemeester en wet houders staat tevens dal men bij een volgende aan vraag kontakt zal opnemer met de vereniging om te onderzoeken in hoeverre de buurt last krijgt van ge luidsoverlast. „Dat is een stuk erkenning van ons door de gemeente," zo rea geert het bestuur van Schie- dam-Centrum. Hoek van Holland Het dagelijks bestuur en de deelgemeenteraad Hoek van Holland vinden een kerncentrale op de Maasvlakte onverantwoord en daarom onaanvaardbaar. Deelraadsvoorzitter L. van der Houwen is van mening dat de deskundigen voorlopig nog niet in staat zijn de veiligheid van de burgers te garanderen. Keet afgebrand Schiedam Aan de Nieuwe Damlaan is donderdagmorgen vroeg een bouwkeet afgebrand. Deze stond op het bouwterrein van de in aanbouw zijnde MTS. De schade bedraagt ruim tien duizend gulden. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend. In de keet stonden duurzame bouwmaterialen opgeslag waaronder een zaagbank. Het vuur is met drie stralen geblust. Schiedam Voor een speelplaats op het terrein van de Schotse Poort heeft de bewonersvereni ging Schiedam-Centrum een basisplan opgesteld. De reacties van de buurtbewoners worden nu door middel van een enque- te gepeild- „Bekijk, bepraat het, verander het, denk erover, als u er maar wat mee doet waarmee we ver der kunnen", zo schrijft de werkgroep groen en speel- voorzieningen, die het uiterst merkwaardig vindt dat men van de gemeente over een sug gestie voor het braakliggende terrein bijna een jaar niets heeft gehoord en nu ineens bin nen een maand met voorstellen moet komen. Op het stuk grond in de binnen stad wil de vereniging niveau verschillen met daarm speeltuig verwerkt, zoals een ingegraven rioolbuis, balken, betonnen kuil met zand en regenwater. Ver der denkt de werkgroep aan bankjes, glijbanen en een klim toren. Er om heen zouden flin ke struiken en bomen moeten komen. Achter deze beplanting, aan de zijde van de loodsen, stelt men schuttingen voor die door kinderen of kunstenaars beschilderd kunnen worden. In een brief aan B en W van Rotterdam zal het standpunt van de deelraad nader worden toegelicht. Van der Houwen noemt enkele redenen op waarom bet dage lijks bestuur en de deelraad vinden dat er voorlopig nog geen kerncentrale mag worden neegezet. Als belangrijkste punt noemt de deelraadsvoorzitter het pro bleem rond de opslag van de nucleaire afvalstoffen. „Hier voor is nog steeds geen oplos sing gevonden", zegt hij. Voorts vindt hij het gevaar voor ca- lamtietieten nog geenszins uit gesloten. „Dat is nog steeds een bron van zorg. Daar komt nog bij dat op de Maasvlakte vloei baar aardgas wordt opgeslagen. De combinatie van gas en ker r.energie maakt het gevaar voo een calamiteit alleen maar gro ter". Als derde punt noemt Van de Houwen het gevaar van even tuele terreur-aan vallen, hoe we hij beseft dat dit gevaar betrek kelijk klein is. Tenslotte vind hij dat er bij splijting van anto men hooggiftige stoffen vrij ko men met onvoorstelbaar lang durige effecten. Volgens het dagelijks bestuur en de deelgemeenteraad komt daar nog een algemeen punt bij: men vindt dat de handel in nucleaire stoffen gevaar ople vert voor de mensheid. Una niem zijn de deelraadsleden van oordeel dat 2olang deze problemen niet zijn opgelost er geen atoomcentrale voor de op wekking van elektriciteit mag komen. Niet op de Maasvlakte, maar nergens in Nederland. Schiedam Autobedrijf Walra ven en Bekker heeft bij de poli tie aangifte gedaan van diefstal van een grijze Mitsubishi. De wagen stond geparkeerd op de Schiekade en vormde een deel van de handelsvoorraad. Het kenteken van de grijze Japan ner is: 88-FX-80. Git nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het ftotterdamseh Nieuws blad. Stuur mi| dit nieuwsblad 14 dagen gratis Op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1