SVV „vlamt" nog één keer Vlaardingen maakt er een show van: 7-0 Hans Polko in de etalage Frans Bonman: geen NAC Roy den Hartog naar HDVS MAANDAG 23 MEI 1977 Ton Vonk blijft bij Excelsior M SVV heeft druk Interesse voor Molendijk Maarten Polderman (24) nieuwe spits ERVARING POLKO Halkes niet naar Graafschap Zoetmulder in de fout Broekhart naar Zwaluwen Ursus oefent VDISCfWW 3 Vlaardingen De show was compleet. Zelfs doelman Toon Eggers hield zich na rust in de spits op om te bewijzen dat FC Vlaardingen tot de sterkere eerste divisieclubs mag worden gerekend. Maar liefst zeven maal was er gulzig applaus voor Laze- roms en zijn boys. Intussen gonst het van de geruch ten over transfers. FC Vlaar- dingen, dat vooral de vierde periode danig van zich heeft doen spreken, kent thans drie spelers waarvoor interesse be staat; Krsto Mitrovic, Wim Tijl en Wim Berckenkamp. Als clubs worden genoemd Go Ahead Eagles en NEC, maar sinds gisteren is daar ook Spar ta bij gekomen. Wim Tijl, die via twee uitstekende goals hoog op de topscorerslijst kwam met zestien doelpunten, moest voor tijdig afhaken door een enkel blessure. Na rust mochten de Vlaardingers, die bij rust al een riante 3—0 voorsprong op FC Dordrecht hadden, gaan. „Maak er een show van", redeneerde trainer Laseroms. „Het publiek heeft er recht op. Overigens verbaas de het mij wel dat er voor zulke duels altijd nog 1500 toeschou wers kwamen opdraven. Wel een bewijs hoe FC Vlaardingen op het ogpnblik leeft". „En", verduidelijkte Laseroms, we zullen het publiek ook vol gend seizoen niet teleurstellen. We kochten al Maarten Polder man van CW, waarvoor ook Haarlem interesse had („en sinds gisteren Hans Dorjé van NAC", red.), eerder was dat Maassluis Ook het volgend seizoen zal Tonny Vonk bij Ex celsior Maassluis blijven. Deze week deelde spits dit aan trai ner Leen Admiraal mee. Vonk had ondermeer contact met Hoekse Boys die hem graag wilde hebben. Admiraal: „Ton is overigens niet de enige die op zijn besluit is teruggeko men. Er zijn er nog een aantal. Daarbij komt dat ik nu al vrij wel zeker weet dat we twee of drie nieuwe spelers erbij zullen krijgen". Overigens lijkt het ook nog steeds een twijfelach tige zaak of Hans Plaatser nou wel of niet weggaat Na afloop van de wedstrijd tegen Zwart Wif28 ontkende hij min of meer weg te gaan. Schiedam SVV is druk bezig zich te versterken voor het ko mende seizoen. Zoals het er nu uitziek zal de eerste divisie- club echter geen „sensationele" aankopen doen. We zullen ko- mende donderdag in een oefen wedstrijd tegen een nog onbe- kend tegenstander een groot aantal amateurs worden getest Overigens is SVV wel geïnte- - resseerd in Hans Polko, de - spits van Heracles. Polko v speelde tegen SVV wel mee (hij scoorde zelfs het enige doelpunt) maar het is al lang geen geheim meer dat de Alme- loërs van de lastige spits af willen. Polko zelf wil zich in het westen gaan vestigen. Op dit moment lijkt de kans overi- gens erg groot dat de meeste spelers het hun voorgelegde contract zullen ondertekenen. Zelfs Rinus Steenbergen heeft verklaard uiterlijk deze week te beslissen of hij wel of niet blijft. „Ik zie het toch wel zit- ten", aldus de „lange". „Het - contract wat SVV me heeft aangeboden is zondermeer het - overwegen waard". Het enige twijfelgeval is Jan van Altena die nog niet weet of bij wil blijven of terugkeert naar VDL. Jan Lohman van BSC en voorts staat nog op het verlan glijstje Joop van Daele van Feyenoord". Voor FC Dordrecht was er wei nig eer te behalen. De ploeg van scheidende René van Eek had ontstellend veel kansen nodig, terwijl het in zijn defen sie steeds weer grove fouten maakte. Daaruit kon de thuis club zonder al te veel moeite profijt van trekken. In eerste instantie was dat Wim Tijl, die na een kwartier de score open de uit een situatie waarin hij laatste man Roeland omspeel de. Hij draaide toen om zijn eigen as rond om vervolgens doelman Cock Rijkens geen schijn van kans te geven: 1—0. Een verkeerde terugspeelbal van Cees Bouman leidde vlot daar na bijna de gelijkmaker in, toen Feteris alleen voor doelman Toon Eggers kwam te staan, maar die uitstekend redde. Het werd na een half uur toch nog 2—-0 dankzij wederom Wim Tijl uit een „misser" in de Dordtse defensie en toen was er voor de Vlaardingers geen vuiltje meer aan de lucht. Vlak daarna wilde Tijl het een beetje té mooi doen, maar stuite toen op de laatste man van FC Dordrecht. Het werd voor rust ook nog 3—0 door Frans Stans, die ui teindelijk een actie tussen Bou man en Tijl knap kon afmaken: 3-0. FC Vlaardingen vond het toen voor de rust welletjes. Maar daarna begon de show. Frans Stans zorgde met een priemen de kopbal, uit een pass van Cces Bouman, voor 4—0 en de zelfde Bouman zorgde ook voor 5—0. Van FC Dordrecht was er toen niet zo veel meer over. Gerrit de Keizer kwam als eni ge nog wel enkele malen oog in oog met doelman Eggers, maar het onbrak de Dordtenaar ont- Wim Tijl komt te laat om zijn derde goai te laten registreren. Vlaardingen FC Vlaar dingen heeft weer een nieuwe speler op zijn verlanglijst je staan, Dan ny Molendijk, de vroege re spits van SVV die thans onregelmatig in de hoofdmacht van FC Dordrecht speelt. De Schiedammer heeft het in Dordrecht nimmer naar zijn zin gehad en leefde in onmin met trai ner René van Eek. Trai ner Laseroms van FC Vlaardingen ziet er ech ter wel brood ia Vlaardingen Terwijl ere-divisïeclub Haarlem geen kans zag om aan de financiële eisen van spits Maarten Polderman tegemoet te komen, sloeg FC Vlaardingen op tijd toe. Hoewel de talentvolle spits van hoofdklasser CW al ge ruime tijd op het verlanglijstje stond, had trainer Theo Laseroms geen enkele haast. Het eerste contact kwam pas vorige week donder dag tot stand, maar toen werden er direct wel spijkers met koppen geslagen. Maarten Polderman, die bij de Vlaardingse club een eenjarig contract tekende, was voorbestemd voor bet betaalde voetbal. Dat was de inwoner van Spijkenisse al snel duidelijk toen hij in zijn eerste seizoen bij CW kennismaakte met Leen Admiraal. „Deze trainer", aldus Maarten Polder man, „die jammer genoeg met Excelsior Maas sluis moest degraderen, begeleidde mij zeer opti maal en hield mij voor dat ik het karakter had om in het betaalde voetbal aan de bak te komen". Haarlem was nogal gecharmeerd van Maarten Polderman, 'die dit seizoen voor veertien goals zorgde. Maar ook een Franse club lag goed in de markt Polderman: „Het verbaasde me eigen lijk wel een beetje dat mijn eisen voor FC Vlaardingen geen enkel probleem waren". „Bovendien komt het uitstekend uit met mijn werk dat ik in deze omtrek kan blijven wonen". Maarten Polderman, die na Jan Lohman de tweede nieuwe spits is bij FC Vlaardingen, is afkomstig van Hoogvliet en speelde bij DOTO, toen het nog eersteklasser was. Bij CW, dat een zwakke eindsprint had, maakte hij enkele weken terug zijn tweede seizoen af. stellend aan schutterscapacitei- ten. Trainer Laseroms kreeg van scheidsrechter Van Ettekoven nog een officiële waarschuwing omdat hij de scheidsrechter voor „blinde kip" had uitge maakt en één van zijn spelers de „opdracht" had gegeven om in één van de duels zijn handen te gebruiken. De wissel Hesling voor Tijl, omdat hij zijn enkel verzwikte, hield in die tweede fase geen verlies in, omdat ook Hesling zich veelvuldig in de aanval ophield. Nadat Cees Bouman het halve dozijn had volgemaakt, maakte Ted Hes ling één van de mooiste doel punten. Uit een pass op links van Wim Berckenkamp, die na rust was ingevallen voor Joop Quellhorst, scoorde hij ineens: 7-€. Het was welletjes, ook al kreeg Krsto Mitrovic enkele malen ideale kansen. Dezelfde Mitro vic die regelmatig applaus kreeg, om te beginnen al door het feit dat hij bij het begin bloemen in het publiek gooide. Met een beetje meer geluk had dit FC Vlaardingen zonder twij fel kunnen uitlopen naar zeker tien-nul, de animo was er wel, alleen hield doelman Hijkens in de slotfase de Vlaardingers op afstand. Opstelling FC Vlaardingen, doel Toon Eggers, achter Bep de Ruiter, Krsto Mitrovic, Rob van der Bol en Joop van Dop, midden Cees Bouman, Joop Quellhorst (Wim Berckenkamp, Rob van Leeuwen, Frans Stans, voor Wim Tijl Ted Hesling) en Paul Vork. Dick Beek was in verband met zijn schorsing (twee wedstrijden) niet op het appèl. Almelo Het afscheid van Leo Halkes was zoals hij het zich had voorgesteld. Een klinkende overwin ning met het liefst als gevolg dat SVV nog net even steeg op de ranglijst. Door het verlies van FC Dordrecht en SC Amersfoort en natuurlijk ook door de eigen winst (1—4) op Heracles kan Halkes alsnog tevreden opstappen. „Het was mijn. wens om afscheid te nemen met als eindresultaat nog vier ploegen onder ons. Het zijn er drie geworden. Maar goed, zo'n wedstrijd doet je toch wel goed. Straks gaan we onderweg ergens wat eten. Dan heb je er niets aan als je met van die lange gezichten zit". De periode Leo Halkes is wat SVV betreft algesloten. Een tijd waarin vooral de oefea- meester zelf het zeker niet ge makkelijk heeft gehad. Maar ook een periode waarin SVV vooral dit jaar groeide. Een homogene ploeg werd die ech ter nog over te weinig ervaring beschikte om zich los te maken van die laatste plaats. Halkes heeft het al eerder gezegd: „De middelen zijn te beperkt om echt alles te kunnen doen wat je wil. Ondanks dat geloof ik echt dat er toekomst in deze ploeg zit Temeer daar ik niet aanneem dat er erg veel spelers zullen vertrekken". Het afscheidskado. Heracles werd er de dupe van. Een over igens wel erg zwakke ploeg die in deze wedstrijd volledig draaide om laatste mari de Groot. De rest bleef ver beneden peil. Zo ook Hans Pol ko die duidelijk in de „etalage" werd gezet maar zelfs daar niet opviel. Al liet Cor de Vries toch wel merken geïnteres seerd te zijn in de grillige spits. Heracles—SW was nog geen drie door Martijn Verwaaijen minuten oud toen de eerste treffer op het scorebord ver scheen. Het was Cor Huigen die attent reageerde op een diepte- pass van Wim de Haan en de bal listig over de onzekere doel man Eric Mulder tikte: 0—1. Het feest wat SVV wilde vieren duurde precies twee minuten. Toen Het Hans Polko even zien dat hij wel degelijk kan scoren. De besnorde spits profiteerde van een misverstand in de SVV-defensie (iedereen dacht aan buitenspel maar Rinus Steenbergen bleef staan) en passeerde Bas van Noortwijk onhoudbaar: l—1. De SVV- d oei man later; „Eén keer lukte de buitenspeival. Dat was toen Rinus was gestruikeld SW was ondanks de gelijkmaker nauwelijks aangeslagen. Al was Schiedam Leo Hal kes, die deze week als trainer afscheid neemt van SVV, heeft nog geen em plooi gevonden. On langs solliciteerde hij nog bij de Graaf schap. „Maar ik werd op grond van te hoge financiële ei sen", aldus de oefen- meester, „afgewe zen". Wat Halkes nu gaat doen is nog niet bekend. Cor Huigen snelle treffer Schiedam Jos Zoetmul der loopt een grote kans disciplinair gestraft te worden. De bonde mid denvelder van SW meld de zich afgelopen zater dag ziek maar bleek met vakantie te zijn. SW-se cretaris De Vries: „Geen stijl natuurlijk. Hij laat niet alleen de ploeg in de steek op «en moment dat we toch al met weinig spelers zitten maar het toont toch ook wel aan wat voor een mentaliteit hij heeft. Welke maatre gelen we gaan nemen is nog niet besproken maar het is wel zeker dat we het hier niet bij laten zit ten". ook het spel van de Schiedam mers alles behalve overtuigend. Vooral het middenveld met een uiterst zwakke Jan Merrelaar kon de aanval te weinig in stel ling brengen waardoor de uit gespeelde kansen tot een mini mum beperkt bleven. Toch kon de Halkes-formatle de voorsprong andermaal voor zich opeisen, Want na 25 minu ten spelen maakte Ferrie Pi- rard onnodig hands in zijn ei gen strafschopgebied. De overi gens niet erg overtuigend lei dende scheidsrechter Janssen deed wat van hem werd ver wacht. Waardoor Wim de Haan de toegekende strafschop ach ter Mulder plaatste; 1—2. Heracles is die tegenslag niet meer te boven gekomen. Speel de bijzonder chaotisch en be nutte de klasse die Sunday Ma nara zonder twijfel heeft niet. De technicus moest genoegen nemen met een plaats als rechtsbuiten waardoor zijn ruimte tot het uiterste beperkt bleef. Vlak voor rust al stelde SW de zege veilig. Toen was het Jan van Altena die op rechts doorbrak en met een dia gonaal schot Heracles helemaal de put in drukte. Hemde Hollink zag het kort na rust al niet meer zitten. Wissel de na tien minuten spelen zo wel Bert Prijs als Herman Voogstgeerd voor Henk Sche pers en Jan Veneberg maar zonder succes. Het enige wat Hollink ermee bereikte was dat zijn ploeg nog chaotischer ging spelen. Waarvan SVV overigens te weinig profiteer de. Slechts de voor Bart Kreft ingevallen Fred Meerhof wist Erie Mulder te passeren. Een voorzet van Wim de Haan leek echter te gaan maar met een schitterende kopbal scoorde Meerhof verrassend, SW sluit de competitie af met een ruime zege. Waardoor in feite weer veel is goedgemaakt. Het afscheid van Leo Halkes nadert. Hij: „Het is jammer. Maar nogmaals, dit is een prachtige afsluiting". Om daar na zijn spelers bij elkaar te roepen: „Komop, we gaan eten door Bas van den Berg Frans Stans scoort A0. Schiedam Frans Bonman gaat definitief niet naar NAC. De middenvelder van Hermes DVS heeft vorige week een brief ontvangen van de eredi visieclub waarin stond dat ze afzagen van een verbintenis. Bouman: „Natuurlijk een be hoorlijke teleurstelling. Maar we moeten gewoon nuchter blijven. Verder heb ik nog geen contacten met andere vereni gingen, maar het is wel 2eker dat ik bij Hermes wegga. Zoals het er nu naar uitziet zal het wel een club uit de hoofdklasse worden". Vlaardingen De eerste aan winst van buitenaf heeft rich bij het dit seizoen zo succesvol le Zwaluwen aangemeld. Het is de 26-jarige Alex Broekhart van het gedegradeerde Excel sior M., die tot de selectie van Frans de Kruis toetreedt De linkerspits, die onlangs van Rotterdam naar Vlaardingen (Holy) verhuisde, ziet het onder trainer Leen Admiraal niet meer ritten. Voordat Broek hart het vorige seizoen weer terugkeerde bij de tricolores, speelde hij voor Zwart Wit '28. Schiedam Ureus heeft als voorbereiding van de na-com petitie een oefenwedstrijd ge speeld tegen EDS. De mannen van trainer Dirk Hoogeboom wonnen de partij met 1—2. Al snel kwamen de Schiedammers op een 1—0 achterstand door een foutieve trap van Henk Verwey, waar EDS simpel van kon profiteren. Bert Ramaker kwam echter nog voor rust op 1—1 door een kopbal uit een vrije trap van Ruud van Dijk. In de tweede helft was het weer Bert Ramaker die de overwin ning bewerkstelligde. Voor de na-competitie komen in aan merking: Lekkerkerk, Putters- hoek, Het Noorden en Ursus. Roy den Hartog .gemis voor Schiedam. Schiedam Voor tweedeklasser Schiedam betekent het vertrek van Roy den Hartog naar Her mes DVS een groot verlies. De 21-jarige middenvelder is zo'n beetje de as van het elftal. Trainer Hans Ruytenberg zegt dat zijn ex-pupil zich bij Her mes DVS beter zal kunnen ont wikkelen dan bij Schiedam. „Daar moest hij zich regelma tig opofferen voor de zwakkere spelers in het elftal. De wijze waarop echter Den Har tog is overgestapt naar Hermes DVS, roept bij voorzitter Jan Venvey nogal wat vraagtekens op. „Vanzelfsprekend kan je de ontwikkeling van zo'n speler niet tegenhouden", zegt hij, „maar Hermes DVS heeft er een praktijk op nagehouden, die zeker zal doorwerken in de relatie die wij met deze dub hadden. Liever had ik nog ge zien dat hij over zou stappen naar het betaalde voetbal". Ook spits Eef Krabbendam ver laat Schiedam en speelt het vol gende seizoen bij Hermandad. Verwey: „Omdat hij bij de poli tie is, wilde hij liever op zater dag spelen". Eef Krabbendam speelde dit seizoen bij de geel zwarten maar vijf wedstrijden mee, De rest hield hij rust door een meniscus en later een ge broken teen. Ook zijn broer, die politie-agent is, verhuist naar Hermandad. Bij Schiedam nam intussen ook Leen van der Ploeg (37) afscheid. Hij gaat de junioren van die club trainen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3