PPSC meer interesse dan VGravenzandse SV Collectief VVGZ verrast Sunlight Excelsior M: eindelijk zekerheid MVV '27 vervult sportieve plicht Conditie BBSS Beter MFC winnaar Harry van der Bergtoeraooi MAANDAG 23 MEI 1977 mm Leen de Korver bloemen Vermoeide Vlaardingers dreigen af te haken VOORSPRONG Waardig afscheid van de eerste klas Te Ja ng TSB en Zwaluwen in jeugdfinale VD/SC/WW 4 Vlaardingen De voet- ba 2vereniging Satelliet heeft deze week trainer Leen de Korver en zijn echtgenote in de bloe men gezet als dank voor de bewezen diensten in drie jaar. Trainer De Korver zal volgend sei zoen zijn werkterrein verplaatsen naar de cantine en zal worden opgevolgd door Jan Kramer, de huidige doelman van de Vlaar dingers. Voordat het duel tegen CION begon, ontving Leen de Korver een zilveren horloge van de selectie en van bestuur en CION bloe men. De wedstrijd zelf won Satelliet met 2—0 door doelpunten van Joop Koetsier en Wil lem Jonge jan. Onderonsje van WGZ. Sunlight kwam er trouwens helemaal niet aan te pas. Vlaardingen Een afdoende verklaring bleef achterwege. Trainer Gertie Baas van Sunlight verborg xich na het 1—0 verlies tegen VVGZ niet achter goedkope excuses. „Misschien was het ver-' moeidheid", legde hij voorzichtig uit. „In elk geval zal er deze week intensief moeten worden gepraat om de sprong naar de derde klas alsnog te kunnen nemen." Schiedam Slechts een eervolle tweede of derde plaats ts dit seizoen het hoogst bereikbare voor zowel PPSC als 's-Gravenzandse SV. Een tweede plaats overigens zonder verdere aantrekkelijkheden als een na-competitie. Daarom was het niet zo verwonderlijk dat PPSC en 's-Gravenzandse SV het op „Thurlede" kalmpjes aan deden. Met PPSC toch wat meer geïnteresseerder dan de Westlanders, het geen met een 2—1 overwinning werd beloond. 's-Gravenzandse SV was zaterdag (?«n ppSC al snel duicfe totaal uitgeblust. Nu Nieuw- hjk werd, want de mannen van Lekkerland de titel eenmaal trainer Creemers geloofden het binnen had, verlangt de ploeg mtzondenng daargela- naar het eind van de rit. Het- waarbij nog kwam, dat de West landers met een gewijzigd elftal optraden. Marie Veltman en Huib Goos waren er niet bij, terwijl Nico Vermeer ditmaal onder de lat stond. De Sport had nu geen greep op het mid denveld, van waarui PPSC on gestoord de aanvallen kon op zetten. Het wachten leek slechts op de eerste treffer van PPSC, want ondanks de gezapigheid deden de Schiedammers er toch het meest aan. Waarbij een klasse ring op de derde plaats zeer zeker als een goed competities- lot gezien mag worden. Tot driekwart van de competitie immers was FPSC niet vrij van degradatiezorgen. In de l?e minuut ontsnapte de Sport ternauwernood aan een achterstand. Goed werk van Meindert van Veen bood broer Piet, ditmaal weer in de spits, een niet te missen kans. Zijn schot was echter te 2acht, want achter de al gepasseerde doel man Vermeer kon Wim Rozen- boom de bal nog van de lijn halen. Bij een volgende Schiedamse aanval was Hans Vorstenbos eerder bij de bal dan Vermeer. Zijn schuiver kwam echter in het zijnet tot stilstand. Meer dan een uitstel was dat overi gens niet, want na een half uur spelen nam PPSC verdiend de leiding. Bij een prima lopende aanval ging de bal van Piet van Veen naar Nico de Vries. Zijn voor zet bereikte Hans Vorstenbos, die de bal in de korte hoek stijf langs de paal stuurde: 1—0. Hetgeen ook de ruststand werd, zonder dat 's-Graven zandse SV het PPSC-doelman John Veringmeier echt moei lijk had kunnen maken. In de tweede helft een zelfde beeld, dat voor de weinig toe schouwers weinig aantrekke lijks te bieden had. In de tiende minuut demonstreerde Sport- verdediger Bert van der Meer de ongeïnteresseerdheid nog het duidelijkst Op knullige wij ze verspeelde hij de bal aan Piet van Veen. De Schiedamse routinier kon het rich toen zelfs veroorloven te wachten op de komst van Coen Winkelman. Diens schot was hard en zuiver: 20. Dat de Westlanders toen niet met een grotere nederlaag werden geconfronteerd, dankten ze lou ter aan PPSC. Want dat geloof de het met die voorsprong ook wel. Zo zeer zelfs, dat 's-Gravenzandse zelfs het initiatief konden ne men. Hetgeen prompt nog een doelpunt opleverde ook, toen Rien Dijkhuizen in de 26e mi nuut hard inschoot en doelman Veringmeier niet vrijuit ging: 2-1. Kort daarvoor beleefde PPSC overigens al een andere handi cap, toen Loek Kalden gebles seerd raakte en door John Se- gaar moest worden vervangen. intussen wilde de Sport nu ook nog wel de gelijkmaker. Zover liet PPSC het echter niet ko men en kon rustig leidende scheidsrechter Hartman in Schiedams voordeel affluiten. Sunlight was met stomheid gesla gen door het collectief optreden van WGZ, dat daarmee een grote streep haalde door de plannen van de Vlaardingers. Hans Huytenberg genoot er na afloop zichtbaar van. „Inder daad heb ik met deze ploeg bereikt dat de juiste mensen op de goede plaats staan. Einde lijk, want het heeft mij veel tijd gekost. Iedereen dacht aan het begin van dit seizoen al direct te kunnen terugkeren naar de derde klas. Maar met wie? Ik had weinig achter de hand. Dat is nu wel veranderd". Ruytenberg zag het verder ook wel als een persoonlijk succesje dat één van zijn junioren (Wim den Hollander) de beslissende treffer scoorde. Dat gebeurde vlak voor rust na een solo van Jan Bakker, waarop Sjaak Tu- wanakotta en Jan Bosselaar voor de zoveelste maal geen antwoord hadden. Er volgde een pass, waaruit de lange De Hollander de bal ineens mocht inschieten. Hoewel met kunst en vliegwerk heeft WGZ die winst niet meer uit handen ge geven. Sunlight was op eigen veld hele maal van slag. Het was zelfs niet bij machte een simpele ac tie op de grasmat te leggen. Angst overheerste in alle linies en vreemd genoeg werd dat in negentig minuten slecht voetbal nog gehandhaafd. Bas Post, een beter lot hadden verdiend, slaagde Sunlight er nog steeds niet in om te pres sen. WGZ moest wel regelma tig aan de noodrem trekken, maar van een stormachtig of fensief kon moeilijk worden ge sproken. John Sey maakte bij de Vlaardingers ook nog zijn opwachting ten koste van Ro nald Hassveld, maar niets hielp. Dit Sunlight, dat anders als benjamin een uitstekend sei zoen achter de rug heeft, faalde door Bas van den Berg in al zijn pogingen. Zelfs kreeg WGZ nog in de slotfase de beste kansen, toen zelfs doel man Leo Verduyn ging lopen meespelen. Maar bij enkele tegenstoten was Jan Bosselaar paraat om de Zwijndrechtenaren niet verder te laten uitlopen. Op de valreep dacht heel Sunlight nog aan een gebjkspel bij een solo van Boudewijn Groen, maar doel man Joost van der Ent stopte de bal al vallend heel knap. H»j stond als het ware een deling voor de Vlaardingers in de weg. Degradatie voor de Maassiuizers is een feit. Trainer Baas bleef desondanks de realist: „Een ploeg die 26 speelt, verdient niet te promo veren", maar tevens achtte Baas de mogelijkheid niet uit gesloten dat Sunlight, dat tot dusver (,,in de afdeling", red,) elk seizoen 16 wedstrijden speelde, moeite had met over schakelen naar nu 24 duels. ,Jttisschien is dat een oorzaak", vroeg hij zich af. Om het middenveld wat te ver sterken („omdat die vorige week tegen TSB een zeef was", red.) moest het trio Bas Post, Johan van Aken en Sjaak Tu- wanakotta vanaf dat deel de aanvalsacties inluiden. Maar er kwam niets van terecht. Er was geen enkele druk op het doel van WGZ, waarin doelman Joost van der Ent zich na rust hij herhaling onderscheidde, Alleen bij vrije trappen mee kwam de thuisclub in de aan val. De eerste goede actie kwam pas na een half uur toen Eugene Sardam vanaf zijn po sitie van laatste man een solo ondernam, die Bas Post af rondde met een schot tegen het lichaam van doelman Van der Ent. Toen VVGZ kort daarna op I—o kwam, raakte de thuis club in paniek en dat herhaal de zich na rust Hoewel schoten van Boudewijn Groen, Mar Verburgh en Sjaak Suvaal. die was ingevallen voor Schiedam In de serie af- seheidswedstrijden, die Demos deze maand speelt tegen teams die eens door vertrekkende trainer Coen Poulus zijn ge traind, is ook de tweede wed strijd een nederlaag geworden. Vorige week verloren de Schie-, dammers met 1-3 van Moord recht en nu kregen zij met 1-2 klop van stadgenoot HBSS, In een aantrekkelijke wedstrijd, die goed werd geleid door de Vlaardingse scheidsrechter Jansen, nam Demos na een kwartier de leiding door een voortreffelijk doelpunt van Martin Frey. Uit een aanval over rechts trof hij met een diagonaal schot in de uiterste hoek de roos. Nog voor rust kwam HBSS ge lijk. In de tweede helft een zelfde spelbeeld, doch de condi tie van HBSS was beter wat ook in de dertigste minuut tot een tweede treffer leidde. Via een vrije trap op links nam HBSS een 1-2 voorsprong en deze heeft het niet meer uit handen gegeven. Morgenavond speelt Demos we derom en dan komt als tegen stander Excelsior'20 naar het Hargapark, Een week later 31 mei is de laatste wedstrijd van deze serie tegen Hoogvliet (za terdag). Maasland MW '27 heeft het kampioenschap van ARC niet uit kunnen stellen. Hoewel de Maaslanders een van de betere wedstrijden van deze competi tie speelden, nam ARC met 0—2 de winst naar huis. De ploeg uit Alphen aan de Rijn ARC behield derhalve de voor had overigens aan een gelijk- sprong, en kon vijf minuten na nus van de Wetering dankbaar uit: 0—1. Dat MW voor rust niet gelijk maakte, dankte het aan pech en aan goed werk van de ARC- doelman. Erg dicht bij een doel punt was MW bij een poging van Cees van Buuren, maar de bal belandde op de kruising. Er kwamen meer kansen, waarbij een kopbal van Harrie Arkes- teijn maar net over de lat ver dween. maar gescoord werd er ruet Voor ARC en de vele meege reisde supporters betekende het laatste fluitsignaal het begin van een feest Met enkele woor den en bloemen droeg MW- voorzitter Jaap de Bruijn daar in zijn aandeel bij. Rotterdam Het doek viel. Ex celsior Maassluis zal het na de 2—1 nederlaag tegen Zwart Wit'28 volgend seizoen in de tweede klasse moeten gaan pro beren- Het was te verwachten, dat wel. Ai kwam de klap als nog hard aan. Temeer daar de nederlaag niet op Zwart Wit neerkwam maar meer op Ar nold Lobman. De snelle buiten speler besliste in feite de wed strijd in het voordeel van de Rotterdammers en daarmee de degradatie van Excelsior. Aad van 't Hof moest hem afstop pen. Hetgeen niet of nauwelijks lukte. Al was hij dan ook ge blesseerd. Leen Admiraal over Lobman: „Aad had inderdaad in het begin weinig vat op hem. Daarom is het ook pure klasse van die man dat hij het op een dergelijke manier uitbuit. Want beide doelpunten kwamen van hem af". Excelsior, met Lies Kardol op de plaats van Peter van der Burg en Ton Vonk op de reservebank moest inder daad al na een kwartier erva ren waartoe Arnold Lobman in staat was. Toen kreeg hij even teveel vrijheid van Van 't Hof waarna Leen Rademaker de scherpe voorzet achter Gerrit Geurtsen kon tikken: 1—0. Vijf minuten later wisselde Leen Admiraal Van 't Hof. Een straf? Admiraal: „Neen, Leen was geblesseerd. Daarom liet ik Paul Husslage als verdediger opdraven en ging Mart van der Pol op Lobman staan. Kijk, het probleem was gewoon dat ik had gedacht dat Lobman meer centraal zou spelen. Vandaar spel al voldoende om het kam pioenschap en de promotie te bereiken. MW speelde erg goed, maar had de pech al na vier minuten achter te komen. Het wat be houdend spelende ARC buitte een misverstand tussen Renê de rust de wedstrijd beslissen. Een handsbal van Dick Lager- wey kon door de goed leidende scheidsrechter Van der Spoel 'alleen maar met een strafschop worden gehonoreerd. Dat bracht de stand op 0—2, waar- mee het wel bekeken was. van der Meljs èn dwtaaiTffi- Mn probeerde het neg wel, dat het nogal een verrassing was dat Aad van 't Hof hem kreeg". Het was niet de enige verrassing in de Rotterdamse opstelling. Admiraal weer: „Ook het feit dat Jos Roestenburg zo sterk zou op komen had ik niet hele maal verwacht Hij is tenslotte een uitgesproken middenvel der". Jan Nieuwstraten erover: „Be heb Jos Roestenburg sinds weken weer laten spelen ten koste van Aad van der Leer. Om aan te tonen dat ik wilde aanvallen. We moesten gewoon twee punten halen om volledig veilig te eindigen. Dat lukte". De basis voor de uiteindelijke overwinning werd in feite tien minuten na het eerste doelpunt gelegd. Toen was het weer Ar nold Lobman die een slim hak je gaf aan Rob Smaal die van de verwarring dankbaar ge bruik maakte: 2—0. Zonder succes overigens. Want vooral na de 2—0 kreeg de thuisclub vleugels. Werd opeens veel beter gecombineerd en kreeg Excelsior het in de defen-, sie opeens erg moeilijk. Temeer ook omdat Ferry Groeneweg te zwaar onder druk stond om rijn leidersrol naar behoren te kunnen vervullen. Al moet wor den gezegd dat met name Paul Husslage sterk speelde tegen over Leen Rademaker en ook Mart van der Pol het beter deed tegen Arnold Lobman. De terugval van het zich veilig wanende Zwart Wit kwam in de tweede helft Al had Aad van der Sande na vijf minuten spe- len wel alle geluk van de we reld dat hij sowieso door mocht spelen. Want onder toeziend oog van de uitermate zwak lei- door Martijn Verwaaijen Kansen Voor die tijd echter moet worden gezegd dat Excelsior het beste van het spel had. Want met de driemans-aanval Aad van der Sande (opvallend actief tegen zijn oude club), Lies Kardol en Frans de Muimik werd wel de gelijk de aanval opgezocht En kreeg de ploeg weliswaar geen uitgesproken kansen, maar werd Zwart Wit toch wel even met de neus op de feiten ge drukt. den de scheidsrechter Van der Roest trapte de spits Rob Smaal na. De leidsman liet rus tig doorspelen. Leen Admiraal liet na een kwar tier spelen Ton Vonk opdraven voor Wim Klein. Een wissel die aangaf dat Excelsior zich zeker nog niet gewonnen had gege ven. Er was nog hoop die na 26 minuten spelen werd ver sterkt- Toen ging aanvoerder Cees Wan der in de fout waarna Lies Kardol de bal onderschepte en vrij op doelman Ben de Berg afging. De Excels ior-spits faal de niet: 2—1. Al was Zwart Wit, en met name Cees Wander, het er zeker niet mee eens dat de treffer de goedkeuring van Van der Roest kreeg. Kardol zou hands hebben gemaakt Lies er zelf over: „Tja, het was inder daad hands. Maar het is toch te proberen. Dat werd ook nu duidelijk Het mocht niet haten. Goed, Exd- sior had opeens weer het beste van het spel maar Zwart Wit verdedigde ondanks de druk bekwaam. Waardoor de Rotter dammers na afloop een feestje konden bouwen, temeer daar bekend werd dat NSW verlo ren had en zodoende de tweede degradant is. stadgenoot Overmaas mei *-ö klopte. Voor de derde en vier de plaats waren het twee Vlaardingse ploegen die tegen over elkaar stonden. Zwalu wen en DVG'32. De organise rende vereniging won met 4-3. keer waren het de A-l junioren De deelnemende verenigingen die In het veld kwamen. waren: Argonaut (Amsterdam), Werd Zwaluwen vorig jaar toer- DHL (Delft), Die Haghe (Den nooiwinnaar, deze keer ging de Haag), RFC (Rotterdam), Ale- Voor de sportiviteitsprijs kwa- wisselbeker naar het Rotter- xandria (Rotterdam), SHO men drie ploegen met een gelijk damse RFC. dat in de finale fDnd-Rpvpj-Tand). DVO'32 aantal punten uit de bus. Vlaardingen Het Harry van der Berg jeugdtoemooi is op het sportpark van Zwaluwen onder grote publieke belang stelling verspeeld. Elk jaar wisselt de Vlaardingse vereni ging de jeugdgroepen en deze (Vlaardingen), Overmaas (Rot terdam), Nieuw Lekkerland, Zwaluwen (Vlaardingen). De eindstanden waren: Poule A: RFC 8 punten, Zwaluwen 6 punten, Argonaut 3 punten, Die Haghe 2, DHL 1. Poule B: Over maas 6, DVO'32 5, SHO 4, Ale xandria 3, Nieuw Lekkerland 2 punten. DVO'32, Aleandria en Die Hag he. Na lating kwam DVO'32 als winnaar uit de bus. De wed strijdleiding bestond uit Harry van der Berg, Kees Wielaard en Doris Steenaard. Het toernooi werd ontsierd door twee on schuldige incidenten, De RFC- speler Siemon Cromwel brak een been en de Zwaluwenspeler Dick van der Berg moest een hoofdwond in het ziekenhuis laten hechten. Vlaardingen De finale om het officieuze voetbalkampioen schap voor A-junioren gaat tus sen TSB en Zwaluwen, de win naar van het vorig jaar. Plaats van handeling is het complex van RKWIK in park t Nieuwe- lant De jeugdige vogels kwa men tot de finale na de 6-1 overwinning op VFC en TSB bereikte de finale dankzij een 2-1 overwinning op De Holland- iaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4