Schiedam doet wees snee Excelsior '20 huldigt John 1 i oppers SK Groenoord bijna verrast Ploeg van Cees Brussaard Zoidbirart-cup winnaar Succes bij demonstratie sportclub Loei van de Hamer legt basis voor winst VSH tereclit ten onder Karpersconcotirs PETER VAN DER HOEVEN LOOPT ACHTERSTAND IN Van Hasselt en De Ark sterkste Ahoy oppermachtig bij De Coureur Bierhuizen: „Blij dat de competitie erop zit" MAANDAG 23 MEI 1977 VD/SC/WW 5 5 \WX/. In, weer een verliespunt voor Wassenaar. Schiedam Sportclub Jan van Asten heeft een bijzonder ge slaagde demonstratie gegeven in alle gevechtssporten. Onder leiding van Van Asten zelf wer den aan zeker honderd woon wagenbewoners de takken van deze sport getoond. "Een succes waardoor we zeker meer van deze demonstraties zullen gaan organiseren", zei de karate- man. Getoond werd ondermeer het kata, de kimite (van tevoren afgesproken gevecht), kendo (het stokvechten), kobudo (een gevecht met kleine stokjes) en uiteraard het breken van ver schillende voorwerpen. Jan van Asten: "We zijn door de kamp bewoners zelf uitgenodigd om dit alles eens te laten zien. De mensen kwamen er zelfs hele maal uit Tilburg en Den Haag voor. Het heeft als positief re sultaat dat men zich gelijk als nieuw lid van onze vereniging wilde opgeven". De succesvolle demonstratie werd in Spijkenis- se gegeven. Schiedam tikt andermaal één van de gasten uit. Schiedam Door een ver diende 6-4 overwinning op het sterke Wassenaar, zijn de honkballers van Schie dam terug in de race. De basis voor deze overwin ning werd in de tweede in ning gelegd door Lou van de Hamer, die met een forse twee-honkslag Hans Bla- quiere en Woud Don thuis bracht. In de vijfde slag beurt werd het karwei afge maakt en pakte Schiedam, dat inmiddels op achter stand was gekomen, de defi nitieve winst. Wassenaar begon in de eerste inning goed met honkslagen van Wim van de Ham en John van Echten. Maar toen Van Echten zich liet insluiten en uitging, en Woud Don twee maal drie slag gooide, was het snel beke ken voor de gasten. Ook Schiedam opende haar slagbeurt met twee honkslagen, Deze kwamen van Lou van de Kamer en Ed Jonkman. Toch scoorden ook zij niet. In de volgende slagbeurt lukte dat wel. Met twee fouten op rij van_ korte stop John van Echten, kreeg' Schiedam twee honken bezet Lou van de Hamer liet een tweehonkslag van zijn hout komen en Schiedam kwam met 2-0 voor. Op een tik van Ed Jonkman, die opnieuw door het Wassenaarveld slecht werd verwekt scoorde ook Lou van de Hamer nog.. Er had nog meer in gezeten want ook Hans van Galen joeg de bal het veld in. Ed Jonkman nam echter te veel risico en sneuvelde op de thuis plaat Al in de volgende slagbeurt kwam Wassenaar terug. André Prins en Wim van de Ham scoorden op een honkslag van John van Echten. In de vierde inning namen de gasten zelfs de leiding. Een tweehonkslag van Kees Vogels bracht Wil Koot over de thuisplaat en toen de hoofd- scheidsrechter „schijn" zag in een aktie van werper Woud Don, kon ook Kees Vogels binnen lopen, 3-4. Opnieuw dreigde het mis te gaan voor Schiedam. De ommekeer kwam toen Aad van de Hamer in de vijfde inning twee fraaie vang- ballen liet noteren. Ineens was het zelfvertrouwen terug in de ploeg, Schiedam ging fel in de aanval en honkslagen van Lou van de Hamer, Emile Vervloei en Rob Stijl brach ten drie punten op, wat uiteindelijk de overwinning betekende. Wasse naar kwam er niet meer aan, vooral omdat Woud Don, die door zijn veld nu wel goed werd gesteund, zich knap weerde en geen kans meer Woensdag speelt Schiedam op Harga voor de beker tegen koploper Cele- ritas. Werpcijfers: Schiedam: Woud Don, 5-0-7. Schiedam maakte zeven veldfouten. Wassenaar: Eddy Nieti- wenhof, 10-0-9. Wassenaar ging zes maal in de fout. Schiedam De belangrijke honk balwedstrijd tussen SK Groenoord en DOS "32, die moest beslissen wie van de twee er voorlopig de leiding in de dïstriktsklasse sou nemen, bevatte naast eea flinke portie spanning ook veel elementen die juist honkbal zo boeiend maken. Naast goed veldwerk werden er op belangrijke momenten fouten gemaakt en naast matig slagwerk (totaal slechts twaalf honkslagen) waren er twee daverende homeruns. Sporthals Ketbel Groenoord beschikte in deze wedstrijd zowel verdedigend als aanvallend over de beste ploeg, zodat de 8-3 winst volkomen verdiend was. Twee innings lang hielden beide verdedigingen stand, zodat het tot de gelijkmakende derde slagbeurt duurde alvorens er werd ges coord. Voor Sporthuis Kethel opende Ruud Stendler in die innings met een tweehonkslag. Erik Zorgdrager stootte hem een honk verder en kwam zelf ook op het kussen. Een fout van derde honkman Ton Hagesteyn bracht Stendler binnen en een opoffe ringsslag van Hans Vroon stelde ook Erik Zorgdrager in staat te scoren, SK Groenoord leidde met 2—0. RAAK In de volgende slagbeurt voegde Jan Switser daar nog een pont aan toe. Pas in de vierde innings kon DOS iets terug doen. Het was wel meteen flink raak. Ed Fok was door een fout van Erik Zorgdrager op één gekomen en kreeg gezelschap op de kussens van Wim Kerst die vier wijd veroverde. Hans Vroon, die nogal wat moeite had met de beoordeling van scheidsrechter Vuyk, gaf DOS-catcher Jos van Meggelen een te mooie slagbal waar deze dankbaar gebruik van maakte en de bal voor de volle ronde over het hek joeg. Met Fok en Kerst aan boord betekende dit 3-3, Al in de gelijkmakende slagbeurt had de thuisclub een daverend antwoord klaar. Gerry Rekweg opende met een mooie stootslag/- honkslag. Daarna kwam Gerrit Smit in het slagperk en hij beantwoordde de homerun van Van Meggelen met een daverende knal die zeker twintig meter voorbij de boundary de grond raakte: 5-3. Ook daarna gingen de Schiedammers door. Drie honkslagen op rij van Jan Switser, Freek Rekweg en Ger Droog leverden nogmaals twee punten op en DOS was een geslagen team. Dat Jan Stijger in de zevende innings bekwaam profiteerde van de veldfouten bij de gasten en nummer acht scoorde, was niet meer van belang. Hans Vroon ondervond, goed gesteund door zijn veld, niet al te veel tegenstand meer en kon als winnende werper naar de douches, Werpcijfers: SK Groenoord: Hans Vroon, 12-4-5. Zijn veld greep twee maal mis. Dos '32: Erik Meyer, 8-2-6. Hij werd door zijn velders maar liefst zeven maal in de steek gelaten. Den Haag In een van beide kanten goed gespeelde wed strijd hebben de honkballers van Verhoeckx Snacks Holy hun meerdere moeten erkennen in koploper Celerïtas, dat met ®*4 won. Vooral aanvallend waren de Hagenaars beter dan VSH. Toch was coach Bob Sou- dijn niet ontevreden over het vertoonde spel van zijn team: ■Als de tegenstander beter is, wil ik dat best erkennen", zegt jjlj „Celerïtas was vanmiddag de betere ploeg en verdiende dan ook te winnen", Tot en met de vierde inning ble ven de partijen goed in even wicht. Wel nam Celerïtas in de tweede slagbeurt door Heam- strack een 1-0 voorsprong en voegde daar in de derde inning via Rietdijk nog een punt aan toe, maar Verhoeckx Snacks kwam in de vierde slagbeurt knap gelijk. Wim Pijpers open de met een honkslag, gevolgd door een tik van Emile De- muynck Het Celeritas-veld maakte toen de twee enige fou ten van de wedstrijd, waarop Wim Pijpers kon scoren. Een honkslag van Jonne van Soelen bracht de partijen in evenwicht, 2-2. ht de gelijkmakende slagbeurt nam Celeritas opnieuw een voorsprong. Een veldfout van Jonne van Soelen, gevolgd door twee honkslagen, beteken de 4-2. VS Holy kwam er niet aan te pas en moest toezien hoe de thuisclub de voorsprong tot 5-2 uitbouwde. Werper Fred Rietdijk (es-Hoofdklasser) was voor de Vlaardingse slagploeg te sterk. Bob Soudijn wisselde na de zevende slagbeurt wer per Bas van Hees voor Ab Brufmekool, maar ook dit had geen succes. Bruinekool kreeg vijf honkslagen tegen en moest daarmee drie punten laten pas seren: 8-2. In de negende slagbeurt kwam Cedrie Pierre nog met een drie* honkslag, waarmee hij twee punten binnen bracht en de stand naar 8-4 tilde. Gewaagd coachen van Bob Soudijn, hi) stuurde Pierre door naar huis, leverde Celerïtas de tweede nul op. "Wel kwamen Aad van de Berg (honkslag) en Ab Bruine kool (vier wijd) nog op de hon ken, maar toen Hans van Ber- kel werd uitgevangen, had Ce leritas de winst binnen. Werpcijfers: Holy: Bas van Hees in zeven innings, 4-0-10. Ab Bruinekool, één inning, 0-0-5. VSH maakte vier veldfouten. Celerïtas: Fred Rietdijk, 7-3-9. Zijn veld maakte twee fouten. Woensdagavond om zeven uur ontvangt Verhoeckx Snacks Holy aan de Zwaluwenlaan R.M. Botlek voor de KNBSB beker. - -V. Schiedam Voor Excelsior '20 aan zijn laatste compe titiewedstrijd begon tegen Postalia (14)), werd John Kloppers gehuldigd voor het feit dat hij zijn 350ste wedstrijd speelde voor het eerste elftal. Rund de Kaay overhandigde de jubilaris bloemen en een cadeaubon namens de selectie. Hetzelf de deden Plet van der Ploeg namens het bestuur en Aad van der Hoeven als vertegenwoordiger van de ontspanningscommissie. De wedstrijd op zich werd een matige vertoning. Oefenmeester Aad Bierhuizen na afloop hier over: „Alles werd op Peter ge speeld om hem toch maar de zo begeerde treffer te laten ma ken. Hierdoor kreeg je een heel ander spelbeeld en was de sa menwerking totaal zoek. Het was echter duidelijk dat Posta lia één punt nodig had en om vrij van degradatie te zijn. John Kloppers was een goede ver vanger voor de afwezige Wim Tieman in de achterhoede. Ik ben blij dat de competitie er op zit; 24 wedstrijden is toch we] wat te veel, ook het feit dat je drie weken achter elkaar vrij bent en dan nog een afkeuring resoluut op de witte stip. Er was toen geen twijfel mogelijk wie het vonnis mocht voltrek ken. Peter van der Hoeven schoot via de binnenkant van de staander raak en Excelsior '20 kon met een 1-0 voorsprong gaan rusten. In de tweede helft eenzelfde spel beeld. Peter van der Hoeven kreeg alles aangespeeld maar zag geen kans om een tweede treffer te plaatsen. Wel kwam hij kort voor tijd in een unieke situatie maar 2ijn schuiver ging net naast Ondanks de 1-0 ne derlaag was er toch vreugde bij Postalia na afloop te horen kreeg dat ODI had verloren en de Haagse formatie daardoor in de KNVB blijft John Kloppers Schiedam Het hengel seizoen wordt zaterdag 28 mei weer geopend. De hengelaarsvereni ging Schiedam houdt die dag een karpersconcours voor haar leden in het Beatrixpark, van 's morgens vijf uur tot 's mid dags twaalf uur. De prijsuitrei king geschiedt direct na afloop bij het theehuisje in het park. Voor de grootste karper «die Is gevangen wordt een wisselbe ker uitgereikt Verder nog on geveer tien prijzen In de vorm van waardebonnen. Schiedam De laatste competi tiewedstrijd van Excelsior'20 is toch nog een moeilijke strijd geworden voor de ploeg van trainer Aad Bierhuizen. Het kampioenschap hebben de Schiedammers enkele weken geleden al binnengehaald, maar er was nog een andere eer voor het team en speciaal voor hun topscorer Peter van der Hoe ven. In de topscorerslijst van vereni gingen uit de afdeling Rotter dam stond Peter namelijk één punt achter op de reeds uitge speelde Camijn van Tediro. Wilde het tot strafschoppen ko men tussen Camijn en Van der Hoeven, dan moest laatstge noemde in deze laatste wed strijd één doelpunt maken om de niet te versmaden prijs van een drieweekse vakantie in Spanje niet mis te lopen. Op de valreep van de eerste helft In de wedstrijd tegen Postalia heeft Van der Hoeven dit doel punt binnengehaald via een strafschop. erbij is toch wel een lachertje".' Postalia probeerde van alles, maar Excelsior doelman Jan van Veen stak in grootse vorm. Vijf minuten voor het rustsig- naal van de zeer goed leidende scheidsrechter Boer werd hij éénmaal gepasseerd, maar toen wist John Kloppers op de doel lijn redding te brengen. In de laatse minuut van de eerste helft werd Hans Heyster onreg- lementair onderuit gehaald, dat Vlaarduigen Een triest begin ontging scheidsrechter Boer! Zaïdbuurt-cuptoer- niet en hij deponeerde de bal D001i dat i*" wordt geor- Vlaardfngen Het school hand baltoe ru ooi, dat de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie in twee dagen organi seert, was op de eerste dag, begunstigd door het mooie weer, zeer goed geslaagd. Mede door de fantastische accommo datie vin WIK aan de Hugo de Vriesstraat en de medewerking die de Vlaardingse scholen hebben verleend, zijn alle wed strijden stipt op tijd verspeeld in zeven poules bij de meisjes. De algehele leiding van het toer nooi was in handen van spor traadlid Tom Dingjan, bijge staan door Marjobjn van der Toom, Fien Luyten en Leen van der Kaag. In totaal zijn er op deze eerste dag 48 wedstrij den verspeelt Twaalf gediplo meerde scheidsrechter Asters) van het Nederlands Handbal Verbond hebben elk vier wed strijden voor hun rekening ge nomen. De uiteindelijke winnaars van de halve finales komen woensdag uit voor de finales. Dit zijn voor de eerste en tweede plaats Van Hasselt- en De ArkschooL Voor de derde en vierde plaats zijn dat Theo Thijssen- en de Bar- baraschooï. De eindstanden wa ren: Poule A: 1 Barbara 5 pun ten, 2 Meidoorn 4 punten, 3 Prins Hendrik 2 punten, 4 Govert Maan 1 punt, Poule B: 1 Van Hasselt 4 punten, 2 Dil lenburg 4 punten, 3 Savio 3 punten, 4 Talma 1 punt Poule C: 1 Pax Christi 5 punten, 2 Van Maariant 4 punten, 3 Wie lewaal 3 punten, 4 Hugo de Groot 0 punten. Poule D: 1 Jan Ligthart 4 punten, 2 De Stoppe laar 3 punten, 3 JuL van Stol berg 3 punten, 4 Van Hogen- dorp 2 punten. Poule E: 1 Terp stra 5 punten, 2 Paulus 5 pun ten, 3 Da Co sta 2 punten, 4 Van der Schaar 0 punten. Poule F: 1 Theo Thijssen 5 punten, 2 Kraanvogel 5 punten, 3 Prof. Rutgers 2 punten, 4 Van Kam pen 0 punten. Poule G: De Ark 4 punten, 2 Gerbrandy 2 punten, 3 Don Bosco 0 punten. Woensdag zijn de wedstrijden voor de jongens en zullen de finales worden gespeeld vanaf kwart voor drie. De prijsuitrei king is gepland om kwart over vier. Schiedam Fred Dolman, wiel renner bij Harga, is zeker voor een jaar uitgeschakeld. De ren ner, die al in het winterseizoen van KNWU-arts Visser een aangepast trainingsschema heeft gekregen, heeft de ziekte van Pfeiffer en een leveraan- doening. De neef van oud-we- rcldkampioen Hef Dolman zal zeker een jaar rust moeten hou den. Dolman zou op 24 juni overgaan naar de j'uniorcn. ganiseerd door de Vlaardingse rryrcr ApViV voetbalvereniging DVO '32 Ui Deu,B..Et„ Vlaardingen Hemelvaartsdag stond bij de Vlaardingse Rennersclub De Coureur/- Radio Molenaar in het teken van de jeugd. Om tien uur startte men met een districts-jeugd to urn ooi waar alle wieler clubs uit de omgeving voor hadden inge schreven. Mede door het plezierig zonnige weer is het een schitterend toernooi ge worden waarbij ook Vlaarding* burge meester Wim Kieboom en Maarten Hoog- erwaard van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie aanwezig waren. De Coureur prees zich gelukkig dat men nu de beschikking heeft over een dubbelgroot clubgebouw, want maar liefst 125 jeugdige coureurs wisten de weg naar het Vlaar dingse parcours te vinden. Samen met de meegekomen familie betekende dit een verheugende belangstelling voor het jeugd wielrennen uit Rotterdam en omge ving Met name de jeugdige coureurs van wieler vereniging Ahoy slaagden er veelal in hun stempel op de diverse wedstrijden te drukken. Zo won Ben van Nieuwkasteele bij de achtjarigen, Eef Pannebakker bij de tienjarigen, Teun Breur bij de elfjari gen en Maarten Jongejan bij de twaalfja rigen. Toch mocht de organiserende ver eniging ook nog een zege in eigen huis houden. Bij de dertienjarigen slaagde de sterk rijdende Erik Meijer erL. rijn strijd na een boeiende eindsprint te winnen. VI aar ding er Rolf Wittekoek behaalde voorts een eervolle vijfde plaats bij de tienjarig en. "Na dit succes, denken wij er sterk over ter ere van ons 30-jarig bestaan, over twee jaar, een landelijk jeugdtoumooi te orga niseren". verklaarde organisator Ed Witte koek na afloop. "Ik hoop dat de gemeente voor die gelegenheid wat extra jeugdsubsi- dic kan missen. Dan ben ik ervan over tuigd dat het een grote happening kan worden" De uitslagen: acht jaar; B. v. Nieuwkasteele (Ahoy), 2. E. Lupgens (Ahoy), 3. P- Keiler (Barrhopqgprt); negen jaar: J. F. Lens (Barrhopoort), 2. J. de Waard (Feijenoord), 3. W, v.d. Linden (Ahoy); tien jaar: 1. E. Pannebakker (Ahoy), 2. R. Roos (Ahoy), 3. M. Pannebakker (Ahoy); elf jaar; 1. T. Breur (Ahoy), 2. G. v.d. Berg (De Mol), 3. R. Breestraat (Barrhopoort); twaalf jaar: 1. M. Jongejan (Ahoy), 2. S. Roos (Ahoy), 3. P. v. Haarren (Hoekse Renners); dertien jaar: E Meijer (Coureur), 2. W. Ender (Ahoy), 3. A. Hagen; veertien jaar: 1. R. den Ouden (Jan van Arckel. 2. A. de Ruig (Hoekse Renners), 3. C. Braamker (De Mol) nooi werd de ciubvlag halfstok gehangen door voorzitter Beo Versteege in verband met het door een verkeersongeval over leden lid Marcel van Tiende ren, de 15-jarige Bl-speler van de vereniging. Op de wisselbeker, die al eerder werd gewonnen door SC Botlek (1972), SV Rijnmond (1973), HVO (1975) en vorig jaar door Poule Energie B<>ys-ZW 0-1, ZW, komt wederom een nieuwe ZW-HVO J3-0, 1: VDL-Groen Wit R 0-3, SV Rijn- mond-DVO '32 1-0, Groen Wit R-SV Rijnmond 0-0. DVO '32- VDL 1-1, Groen Wit R-DVO '32 3-1, VDL-SV Rijnmond 0-2. Eindstand in poule 1: Groen Wit R 5 punten, SV Rijnmond 5 punten, DVO '32 1 punt en VDL 1 punt. naam voor, namelijk Groen Wit Rotterdam. Het in de competi tie kampioen geworden elftal van de Schiedamse oefenmees- ter Cees Brussaard eindigde in poule 1 met een gelijk aantal Sziclfdoor mnbater doell Finalewedstrijden: Energie Enys- ÏÏSfe vnnr dfflSe S nlLlsen. VDL M DVO'32-KVO 1-2 SV Rijnmond-CION 1-1 (CION CION-Energie Boys 1-0, ZW- ClON 2-1, Energie Boys-HVO 0-2. Eindstand in poule 2: ZW 5 punten, CION 4 punten, HVO 3 punten en Energie Boys 0 punten. Het toernooi had een vlot ver loop en het wedstrijdsecreta- riaat was in handen van: Hans van der Berg, Arie Huurman en Jan van der Valk. wint na strafschoppen), Groen Wit R-ZW 1-0. Totale eindrang schikking: 1. Groen Wit R, 2 ZW. 3. CION, 4. BV Rijnmond, 5. HVO, 6. dvo '32. 7. VDL en 8 Energie Boys

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5