p DHS PAS LAAT NAAST ANGSTIG GOUDA Zwaluwen stelt laat orde op zaken Beslissing valt twee minuten voor tijd Dirk Hoogenboom: „Ik ken Puttershoek95 Moerman neemt afscheid met winnende goal MAANDAG 23 MEI 1977 SPANNING Versterking voor DUS Redding GELUK GELIJK VD/SCAVW 6 Putterslioek moeizaam SVDPW Schiedam De in de laatste minuten gescoorde winnende treffer vierde Puttershoek uitbundig. De vreugde was goed te begrijpen, aangezien de zege een plaats in de promotïecompetitie zeker stelde. De 1—2 overwinning van Puttershoek was zeer zeker verdiend, als we naar de grote hoeveelheid kansen kijken, die deze ploeg zich schiep; het met goede inzet spelende (reeds gedegradeerde) SVDPW deed de winst echter geenszins kado. De mannen uit Puttershoek sprongen nonchalant om met de mogelijkheden; zo kwam de snelle Dirk Aard oom in de eer ste helft verschillende malen in kansrijke positie voor doelman Karei Bras, maar maakte hier van te weinig gebruik, doordat hij steeds wat te «ang treuzelde. Daarbij kwam, dat de SVDPW- doelman in een goede vorm stak. Alleen in de dertigste minuut, toen Dirk Aardoom weer al leen voor Karei Bras verscheen (dit omdat SVDPW-linksacbler Maarten Slavenburg de bal on nodig verspeelde) had hij suc ces; hij passeerde Karei Bras koelbloedig. Schoten van Ben Steijn en Ger Reedijk (Puttershoeks spelver deler, die eindelijk weer speel de, maar nog steeds last had van zijn blessure) gingen net naast Al was SVDPW op het middenveld zeker niet de min dere van dit Puttershoek, kan sen kwamen er niet voor de Schiedammers. In de tweede helft echter een veel gevaarlijker SVDPW en een op de tegenaanval spelend, maar gevaarlijk blijvend Put tershoek. Bij de snelle uitval len van Puttershoek had scheidsrechter Paoiin» duide lijk moeite met de buitenspel- regel; hij ontnam daarmee Put tershoek enige goede mogelijk heden te doelpunten (de SVDPW grensrechter vlagde in sommige gevallen niet voor buitenspel). Toen SVDPW via een schitterend doelpunt gelijkmaakte (Wim Boensma trok de bal terug in het strafschopgebied, waarna Rini Bras over de bal stapte en Karei van der Berg hard in schoot), bracht dit de spanning volledig terug, Puttershoek nam in de resterende tien minu- De sliding tegen de spits van SVDPW ia! mislukken ten het initiatief en schiep 2ich een veelheid aan kansen. De mannen uit Puttershoek waren met name in de laatste minuten de zenuwen niet meer de baas. Ger Reedijk miste binnen één minuut drie goede lansen en hield zodoende iedereen tot de 43-ste minuut in spanning, toen Wim Westdïjk alleen voor Ka- rel Bras komend deze kansloos liet Trainer Frans Steenber gen, voor wie dit de laatste wedstrijd als trainer van het eerste elftal van SVDPW was: „We hebben ons volledig inge zet vandaag en daarmee aan onze sportieve plicht voldaan. We hebben verdiend verloren, maar ik vind, dat Puttershoek een hoop kansen gemist heeft Als ze dat in de promotie-com petitie ook doen dan zie ik het niet zo zitten voor deze ploeg". Tenslotte Puttershoek-trainer Wim van der Starre: „We waren over het algemeen sterker, maar door de nervositeit lieten Schiedam Eén van de meest geïnteresseerde toeschouwers tijdens de wedstrijd SVDPW—Put tershoek was ongetwijfeld Ursus-trainer Dick Hoogenboom, aangezien Ursus aan de promotie kompetitie deel zal nemen en Puttershoek de meest serieuze kandidaat was voor de vierde ploeg in deze nacompetitie (naast Lekkerkerk en Het Noorden). Trainer Dick Hoogenboom over Ursus' kansen; „Het is nadelig, dat wij al een tijdje uitgespeeld zijn voor de competitie. We voetballen wel oefenwedstrijden, maar de instelling van de jongens is toch nooit helemaal dezelfde. We hebben in ieder geval een goede ploeg en we gaan er keihard voor werken". Dick Hoogenboom verder over Puttershoek: „Ik ken de meeste spelers nog uit de tijd, dat ik Martinit trainde. De gevaarlijke mensen vind ik Dirk Aardoom en vooral Ger Reedijk, Deze Ger Reedijk dirigeert het hele middenveld en strooit met slimme ballen. Dirk Aar doom moet het vooral van zijn snelheid hebben en is afhankelijk van een voetballer als Reedijk; Dirk Aar doom heeft in de tweede helft van deze wedstrijd niets in te brengen gehad tegen de 37-jarige Maarten Slaven burg. Kun je begrijpen wat er gebeurt als hij een jonge knul tegen zich krijgt? In verdedigend opzicht vond ik de rechtsachter (Bert van der Zande) een zwakke plek in deze wedstrijd". Wat betreft de hoeveelheid informatie wint Ursus het zeker al van Puttershoek, als Puttershoek-trainer Wim van der Starre verklaart wat hij van zjn opponent weet; „Ik weet vrijwel niets van Ursus. Ik ken eigenlijk alleen Bart Fiegel, omdat hij bij ons in de buurt gespeeld heeft". we veel kansen onbenut Met de rust had het al 0—3 moeten staan". Verder over de nacom petitie: „Ik ben optimistisch over onze kansen. Ik hoop dan echter wel te kunnen beschik ken over een volledig fitte Ger Reedijk. Hetzelfde geldt voor Jack van der Starre, die van daag voor het eerst na zijn kuitbeenbreuk weer eventjes speelde", (hij verving Ben Steijn het laatste deel van de tweede helft). Schiedam Bij zon dag eersteklasser DHS zijn er voor de komende compe titie verschillende mutaties. Aller eerst dan trainer Rob Jac obs, die pas na een vijfde ver zoek aan de KNVB dispensatie kreeg. Jacobs is nog in het bezit van het C-diploma. Hij volgt Aad van Huuksloot op, die naar het gepromo veerde EDS ver trekt. Overschrijving naar DHS vroegen tot dusver aan Rob Beukers van Schie dam, Cor Heeze van HBSS, John Schenk van Neptu- nus en Paul Nijs, die na een tweeja rig verblijf bij Her mes DVS weer op het oude nest terug keert. DHS ziet drie spelers vertrekken. Hennie Pieroen keert terug naar zijn oude ver eniging HBSS en Gerrie Droog gaat naar CION in Vlaardingen. Beide spelers waren in de afgelopen competi tie slechts enkele malen een. keus voor het eerste team. Droog komt bij CION onder de hoede van Bert van Hees, de oud-elftal leider van DHS. De derde speler die DHS vaarwel zegt is Chris Brouwer. De Rotterdammer, vorig jaar nog trai ner van VFC, zag het bij DHS niet meer zitten. Zijn pogingen om weer als trainer aan het werk te gaan mis lukten. Uiteindelijk koos Brouwer (30) voor EDS, waar Van Huuksloot voor hem een plaats als voorstop per ziet weggelegd. Iedereen kopt mis, behalve Sjaak Lemen, die met zijn zwarte kruHe- bol hoog boven iedereen uittomt. - J&u- -*— Schiedam Gouda is behou den gebleven voor de eerste klas. Het 1-1 gelijkspel bij DHS in Schiedam was daarvoor voldoende, maar wat heeft het weinig ge scheeld. Zwïjndrecht won namelijk de laatste wed strijd. hetgeen voor Gouda betekende dat er bij verlies in Schiedam een beslis singswedstrijd zou volgen. Zover kwam het echter niet, want Gouda had het geluk een zeer vroege tref fer te scoren, terwijl de ge lijkmaker yan DHS te laat' kwam om het Gouda ver der nog lastig te maken. De bal was in sportpark Kethel nog maar nauwelijks aan het rollen gebracht, of goed leiden de scheidsrechter Slingerberg kon opnieuw af laten trappen. Gouda had namelijk vanaf de aftrap succes, nadat het meteen een vnje trap mocht nemen. Piet Potuyt vond opkomende Cees Blonk, onvoldoende ver dedigend door Gemt Schrey. Blonk kon inschieten, en toen DHS-invaller doelman Pleun van Doom (Jos Sparia was ziek) mistaste, betekende dat meteen 0-1. „Die eerste tien minuten hadden wij de beste kansen", aldus in terim-trainer Piet Scholten. „Die snelle voorsprong had de ploeg hard nodig, maar de angst kwam toch te snel boven. V/aarvan DHS kon profiteren, omdat wij nog steeds niet vrij uit konden spelen". Gouda wist immers dat het ten minste gelijk moest spelen, om niet van Zwijndrecht afhanke lijk te zijn. Die druk werd de ploeg bijna te veel, want on danks een druk bezette laatste linie was het daar af en toe knap paniekerig. Waarbij nog kwam, dat Gouda geen midden veld had om het spel te ver plaatsen. „Daarom hadden we na de rust zelfs vier man in de spits. Van Huuksloot, vertrekkend naar EDS, wilde overigens best een vergelijking maken tussen het spel van Gouda en Zwijnd recht Die naar zijn mening in Zwijndrechts voordeel uitvieL Het gevolg was een aandringend DHS, „want", aldus scheidende trainer Aad van Huuksloot, „we wilden in ieder geval onze spor tieve taak vervullen en niet ver hezen". Dat DHS voor de rust nog met gelijk kwam, was een meevaller voor Gouda. Piet Roozen liet na een kwartier im mers een geweldige kans liggen door de bal zomaar van zijn knie weg te laten springen. Me teen daarop kopte Nol Roozen net onder de lat, maar Leen Bezem werkte de bal nog net over de lat Zoals de goed kee pende Bezem kort voor rust ook eer kogel van Gerrit Schrey uit de hoek ranselde. Nadat trainer Piet Scholten kort na rust geblesseerd doelpunten maker Blonk moest wisselen voor Dick Slobbe, was het de vraag wat DHS wilde. Volgend jaar opnieuw Gouda als tegen stander, of liever Zwijndrecht Van Huuksloot benadrukte na afloop nogmaals, dat Jat niet aanging. „Gouda moest het zelf maar waarmaken", zo meende hij. Nadat Nol Roozen zijn plaats had afgestaan aan Chris Brouwer, een kopbal van Karei Doesburg ternauwernood was wegge werkt kwam DHS tien minuten voor tijd toch naast Gouda. Een doelpunt dat er tegen het ang stige Gouda al Lang in had geze ten, maar omdat DHS het spel steeds te hoog hield kon de lange Goudse afweer steeds in grijpen. Cees van Krelingen was nauwelijks ingevallen voor Gerard van der Pluyn, of hij kreeg na een indrukwekkende solo van Henny Sla de bal aan gespeeld. Zijn voorzet werkte Karei Doesburg achter doel man Bezemer: 1-1, DHS drong toen verder niet meer aan, behoudens dan middels een schot van Piet Roozen. De hoek was echter scherp en doel man Bezem stond op de goede plaats. Tevreden namen beide ploegen kort daarop afscheid van deze competitie. DHS met de wetenschap dat het de spor tieve taak vervuld had, en nieu we Gouda-trainer Wim van der Gijp met de zekerheid dat de eerste klas zijn werkterrein wordt Vlaardingen Zwaluwen leek in de thuisbeurt (het ultduel eindigde in een 1—1 gelijkspel) tegen Huizen volledig onderuit te gaan. Met nof - kwartier in het tweede hoofdstuk voor de boeg, ;n de mannen van trainer Frans de Kruis voor een schijnbaar hopeloze taak de 32 achterstand te achterhalen. De zwartwitten stelden toen pas orde op zaken, zocht directe verbindingen naar het doel van de gasten en koerste toch nog knap naar een 2—2 deling. Voor die tijd had de thuisclub ge faald in de afwerking (met na me Joop Brussé) en was van een goed lopende constructieve opbouw in het spel nauwelijks sprake. Zwaluwen het de Noordhollan- ders te vrij spelen, ondanks dat de ploeg er voor wilde werken. De zwartwitten vergaten ook tijdig het spel te verplaatsen, vooral om ruimte te zoeken en verzuimden het spel epen te trekken. Daarbij werd Emest Kegel gemist Zijn vervanger, Joop Brussé, was er in deze ontmoeting niet Daarbij ver keerde captain Jos Buitelaar niet in goede vorm. De anders zo subtiel passende aanvoerder plaatste de bal veel in de voeten van de tegenstander. Ook schutter en spelbepalende fi guur Leen Pijpers had zijn ca dans niet De vraag rijst dan of de Zwalu wen-formatie vermoeid is. Niet direct fysiek, maar psychisch. Frans de Kruis daarover: „Ik geloof ondanks andere bel nchten, red. daar niets van. Kijk een speler als Leen Pijpers zal daar vanwege zijn werk in het ziekenhuis wel last mee hebben. De schuld van het te rugzakken moet dan een ant woord krijgen. Maar volgens mij is dat niet zo. Er wordt veel gespeeld, dat is waar, maar de jongens hebben een uitstekende conditie. Dan is het wellicht een pluspunt De ploeg is mede op gehangen aan spelbepalende mensen als Leen Pijpers, Jos Buitelaar en Rein Homan. Wan neer die minder draaien dan is het evenwicht zoek." Inderdaad was het zo dat ook Rein Homan zijn middag niet had, maar nieuwkomers als Kees Benard, Jan Molenaar en wissel Martin van der Kooy, zijn jonge spelers die het goed déden. Frans de Kruis daar- Hoek van Holland Aad Moerman, die volgend seizoen vertrekt naar de 's-Gra- venzandse SV, liet bij Hoekse Boys toch nog zijn visitekaartje achter. Hij was het namelijk die in de thuiswedstrijd tegen SVPTT de winnende treffer op zijn naam bracht Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd die Hoekse Boys met 3-2 nog twee punten opleverde als onderstreping van de hoge klassering die de volgelingen van Wim de Vries dit seizoen innemen. De grote man in het gebeuren was echter toch Ron Seliers. Behalve het feit dat hij zelf een keer scoorde, had hij een belangrijk aandeel in de twee andere treffers, die voorkwa men dat een sterker SVPTT de winst of zelfs maar een gelijkspel zou meenemen. Want de Hagenaars waren, zeker wat het velspel betreft, de betere ploeg. De bezoekers tikten elkaar gedurende lange perioden de bal toe zonder dat er een Hoekse Boys been tussen kon komen. Maar SVPTT was in de afwerking weinig gelukkig en vond bovendien meerdere malen een attente doelman Theo Hooidonk in de baan van de schoten. Toch lieten de Hage naars wel zien dat ze terecht de tweede plaats op de ranglijst bezetten en Hoekse Boys mocht met de winst dan ook bepaald niet ontevreden zijn. De animo waarmee de Hoekenaren ten strijde trokken bewees trouwens dat de inzinking van de laatste weken voorbij was en dat Hoekse Boys in de twee laatste wedstrijden tegen de koplopers er nog wel wat aan wilde doen. Het succes kwam dan ook al vrij snel. Een verre pass van laatste man Aad Tukker bereikte Aad Moerman die doorplaatste naar Ron Seliers, De jeugdige aanvaller kon met een beheerste beweging de score open breken. SVPTT legde er een schepje bovenop en Hoekse Boys had vaak moeite met het hoge tempo waardoor de thuisclub zich moest beperken tot een aantal counters. Ook daarin bleek Hoekse Boys echter gevaar lijk, want na een half uur wist Kon Seliers in een goede aktie Cees van der Pol te berei ken die ineens uithaalde en de voorsprong op 2-1 bracht. Er was een wat onduidelijke straf schop voor nodig om de Hagenaars nog voor rust op 2-1 te brengen en in de tweede helft zag het er voor Hoekse Boys zeker niet gunstig uit SVPTT dicteerde de wedstrijd, gaf het tempo aan en Hoekse Boys moest terug, De gelijkmaker kwam na enkele vergeefse pogin gen. Theo Hooidonk wist twee keer achtereen een inzet te stoppen, maar de derde keer moest hij capituleren en dat betekende 2-2. Op zichzelf zou dat een bevredigende eindstand hebben betekend, ware het niet dat de SVPTT- doelman vijf minuten voor tijd een fataal foutje maakte. Zijn uitgooi belandde namelijk bij Ron Sellers en die bracht onmiddellijk Aad Moerman in stelling. Met een droge uithaal was het 3-2 en de punten bleven bij Hoekse Boys. over: „Wij hebben een brede en dat is voor een trainer belang rijk. In het komende seizoen zijn er dan ook genoeg moge lijkheden." Huizen maakte in een gewijzigde opstelling dankbaar gebruik van de hiaten bij Zwaluwen. Frans de Kruis had Maarten Keizerwaard uit de ploeg gela ten en Kees Kegel was zijn remplacant. De thuisclub liet in de eerste periode te veel gaten vallen en verscheer voorin met te weinig mensen. Rechterspits Hugo Sluimer was de man die bij Zwaluwen voor het gevaar moest zorgen. Huizen schoot veel in die editie uit de tweede lijn. Doelman Ab Nijgh van Zwaluwen (maakte enkele foutjes) zag enkele ma len het leer angstig naast de goal gaan. In de brigade van Huizen trainer Henk Busker- man kwamen de combinaties veelal tot stand via spelmakers Henk van Meetelen, Jan van Kuil en Wim Teeuwissen. Zwa luwen startte aanvallend en Buitelaar, en Homan kwamen in goede posities. Ben van Hof wegen moest aan Zwaluwen zijde attent optreden bij ge vaar van Huizen. De bezoekers waren doortastend en zochten direct het doel. Na achttien minuten was het Teeuwissen die voor de gasten, uit een voorzet van Rob de Groot, 0—1 scoorde. De thuisclub kreeg te weinig lijn in het spel om Huizen te verras sen en aan de andere kant moest de Zwaluwen-defensie attent zijn als van Meetel en ac tief werd. Ben van Hofwegen moest zich (blessure) laten ver vangen door Martin van der Kooy. Nadat goed leidende ar biter Buis de tweede helft had aangevangen, werd het duide lijk dat Zwaluwen serieuzer was. Al werd er met de win 3 in de rug nog te weinig uit de tweede üjn geschoten. Buite laar, Sluimer en vooral Brussé kregen toen mogelijkheden. Maarten Keizerswaard, die voor Kees Kegel was ingezet als rechterverdediger, zocht regel matig de aanval (speelde goea). Toen Zwaluwen leek te gaan te gen scoren, nam Huizen door van Meetelen (foutieve dekkiniy een 0—2 voorsprong. Nadat eerst Ab Nijgh nog een bal tegen de lat had getikt, begon het Zwaluwen kwartier. Jan Molenaar werd na een hall uur omhelst voor zijn voortreffelij ke doelpunt en Zwaluwen b2al- de in tot 1—2. Maarten Keizer* waard dook in de doelmono toen Leen Pijpers een vrije trap grng nemen. Deze kwam pre cies op maat aan en Keizer waard kopte 2—2 in. Het slot was spannend, maar de score wijzigde niet meer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6