Het rookgordijn van krotten koning Fennis Blokje rond^ KREUGER Bouwvergunning Parkweg Ambtenaren maken geheim rapport van: Gezondheids centrum in studie Singelbewoners kunnen niet slapen Ja zeker, zegt Jan Kreuger hebben voor u de gemakkelijkste mode. De herenmodezaak van Schiedam BROERSVEST 6 TEL. 268206 Gebreken aan „alle" auto's Inbrekers breken biljartkeuen Dief belt politie W esterhavenbrug afgesloten WOENSDAG 25 MEI 1977 VD/SC/WW 3 Krottenkoning Fennïs breidt zijn rijk in Schie dam uit. Net als zijn bij na even beruchte colle ga Bihari. Met de koop van drie woningen in de wijk Oost en de Gorzen is het aantal panden dat hij in de jeneverstad be zit onlangs gestegen tot vijfendertig. En de grootste particuliere huisbaas van Rotterdam hoort de kassa al weer rinkelen. Nu zit hij te vlassen op een stuk grond in het industrie gebied. Het college van burgemeester en wethouders komt daarte gen in het geweer. Opge schrikt door het wakkere raadslid Rietje Taverne, die wist dat H.P.J. Fennis bij de gemeente Rotterdam voor ruim een half miljoen in het rood staat, heeft men op het stadskantoor de op dracht gegeven zijn krediet waardigheid eens onder de loep te nemen. Het geheime rapport van de ambtenaren zal binnenkort op tafel ko men tijdens een besloten ge deelte van de raadscommis sie voor financiële zaken. Op dit moment wordt er nog druk aan gewerkt. En het is geen „makkie", want de in Buss urn geboren aan- nemerszoon heeft een soort rookgordijn voor mensen die naar zijn zin, iets te nieuwsgierig worden. De man die wordt beschul- De kapitale villa van de krottenkoning in Wassenaar. digd van sleutelgeldpraktij- ken, verwaarlozing van panden en illegale huurver hogingen is haast onbereik baar. Eenmaal door allerlei duistere papieren besloten vennootschappen heenge- prikt leidt het spoor echter van Bussum, via Amster dam, Meerkerk, Rotterdam en Seheveningen naar Was senaar. Daar woont de baas van Fennis Aannemersbe drijf B.V., Maatschappij van Onroerend Goed Acha tes, 's-Gravenhaags Admini stratie Bureau (GAB) en de Handels-en Investerings maatschappij (HIM) sinds kort in een kapitale villa aan de Teylingerhorstlaan 6. Wanneer hij zin heeft rijdt hij met zijn groene Jaguar naar Rotterdam, waar aan de Heemraadsingel 120 het hoofdkantoor is gevestigd van het GAB. In de oude wijken van de maasstad staat dit kantoor beter be kend onder de naam Geld zuchtig Administratie Bu reau. INDUSTRIEGEBIED Tot voor kort was hij met zijn 36-jarige vrouw G. H. Wieg- mans ook wel aan het Seinpost- duin 29A in Seheveningen. Bo ven de privé-kleuterschool 't Schelpje was daar het eveneens kapitale hoofdkantoor van de HIM. Daarvoor, rond 1972, 2a t die maatschappij nog in een flat aan de Maaskade 171A op het Noordereiland in Rotter dam. Zover kwamen boze huurders echter nooit. Het enige contac tadres dat zij hadden was bood schappendienst Intertel BV, die ook al een paar keer is ver huisd en is nu gevestigd aan de Benoordenhoutseweg in Den Haag. Het adres van Fennis wordt daar nooit aan derden gegeven. Diverse Schiedamse huurders hebben dat al onder vonden. Vooral bewoners van Oost, waar zijn hui2enbezit is geconcentreerd rond de Sta tionsstraat. Onlangs zijn daar de panden Rotterdamse dijk 76 en 78 en Nieuwe Maasstraat 29 bijgekomen. Zonder dat er een haan naar kraaide, gekocht van de Rotterdamse juwelier J. G. Kok, Krottenkoning Fennis werpt zich nu op een stuk grond in het industriegebied bij de 's-Gra- venlandseweg. Van Bisam BV, een im- en exportbedrijf voor schoonmaakspullen, dat is ge vestigd aan de Vlaardingweg in de Rotterdamse Spaansepotder, wit hij het daar het erfpacht- recht verkrijgen. Gezien de stemming op het stadskantoor is het echter te betwijfelen dat hem dat lukt. De Stationsstraat, waar het Schiedamse bezit van mam moethuisbaas Fennis is geconcentreerd. Hoek van Holland De commissie voor sociale zaken en volksge zondheid. van de Hoekse dee [gemeenteraad heeft de eerste stappen gezet op weg naar het vestigen van een gezondheidscentrum in Hoek van Holland. Door alle commissie-leden werd geprobeerd de formulering zo vaag mogelijk te houden om vooral niet de indruk te wekken, dat de zaak al min of meer was beklonken. Het enige concrete dat wordt ge- trum. Het huidige bestand van SIGNALEMENT: naam: onbekend ras: bastaard beagle geslacht: vrouwelijk leeftijd: ongeveer twee jaar kleur: driekleur beharing: kort Het witte gedeelte van haar lichaam was bijna helemaal zwart, toen zij naar het Schiedamse dierentehuis Hargahoeve werd gebracht. Vermoedelijk had zij al een aantal dagen over straat ge zworven of was zij tijdens haar uitstapje al eens in de sloot geraakt. Nu komen de kleuren weer een beetje door. De vraag is weer „waar komt zij vandaan," Ze zit alweer een tijdje in de Hargahoeve en tot nu toe heeft zich nog geen veront ruste eigenaar gemeld. Mis schien is de eigenaar wel niet zo verontrust De tijd gaat weer komen dat men vele dieren op straat zoe kend naar hun baas aan treft. Dat is het grote nadeel van de aanbrekende vakan- tie's. Men kan voor zijn huis dier tijdens de vakantie geen onderdak vinden of heeft het er niet voor over. Dat is in Schiedam beslist niet meer nodig nu er een prach tige pensiongelegenheid is in de Hargahoeve. Gelukkig maken veel mensen er wel dankbaar gebruik van. Misschien is het hondje ook wel zo'n slachtoffertje. Zij zit nu echter veilig in de Hargahoeve en wordt er ge probeerd voor haar een nieuw onderdak te zoeken. Veel bijzonderheden kunnen er niet van haar verteld wor den. De omgang met haar in het dierentehuis is in ieder geval gunstig. Zij komt over als een energievol, lief en aanhankelijk beest die graag een eindje wil wandelen. De grote Dog van blokje rond van vorige week zit er oak nog. Hij heeft echter genoeg gezelschap van de andere honden, waaronder drie Duitse herders, drie reuen en een teef van drie jaar, twee jaar en anderhalf jaar, een bastaard dalmatiner, reu van een jaar en nog zes bastaardjes in de leeftijd van drie en halve maand tot viereenhalf jaar. Op de kattenafdeling zitten onder andere vier geca streerde katers, waaronder een siamees. Vier poezen sluiten de rij, met nog vier kleine katjes van ongeveer vijf weken. Schiedam Net als in de bin nenstad wordt er in de wijk Oost geklaagd over overlast van cafés en kroegen. Bewo ners van de Singel hebben al een paar brieven geschreven aan het college van burgemees ter en wethouders over de ge luidsoverlast van Het Praa thuis, dat een zogeheten nacht vergunning heeft. ,Het is hopeloos," aldus Schie dammer Willem Grönefeld, bij wie de nood het grootst lijkt, „tot zes uur 's morgens is er lawaai. Ik kan er niet door slapen," Van de Overschiesedwarsstraat tot de drankenhandel in de straat hebben de buurtbewo ners volgens Grönefeld hinder van de herrie. En daar komt nog de overlast bij van de wa gens die de bezoekers van het café fout parkeren, zo schreef hij ook aan de commissaris van de politie. Uitoindolijkzijn er iedere dog een heleboel uren, dot je gekleed kunl poon zoo Is je zelt verkiest O raag don zo'n soepel, sportier iek. Ol trek die prettige pullover «ion. Of zo'n gezellig shirt mei korte mouwen en handige borstzakken. 't Is er allemaal in royale keus. Voor u...ï Bijons...! Kom even kijken naar al die vrije, europese mode Schiedam Alle auto's, die in het kader van een landelijke actie in Schiedam zijn onder zocht naar hun technische staat, hebben ernstige gebre ken vertoond. In de ochtend spits controleerde de politie deze week twee uur lang op de Admiraal De Ruyterstraat. Twintig auto's werden geïn specteerd: twaalf werden on middellijk vaD de weg geno men, de andere acht toonden mankementen die de bestuur ders direct moeten laten repa reren. Schiedam Inbrekers hebben in een buitenobject van de sociale werkplaats vernielingen aange richt, Nadat lij door twee wc- raampjes waren binnengekro pen braken zij ondermeer bil jartkeuen doormidden. In het gebouwtje aan de Henri Polakstraat in Nieuwland ver- melden zij verder een dambord en een tafeltennisbadge. Een bus beits werd over een wagen geleegd, Tevens werd er over de vloer koffie en suiker ge strooid. Schiedam Na een anoniem te lefoontje is de cassetterecorder teruggevonden die vorige week bij een inbraak in de Prins Willem Alexanderschool was verdwenen. Een nog onbekende man meldde deze week bij de politie dat de gestolen geluidsapparatuur ter waarde van driehonderd gul den achter het elektriciteits huisje bij de school, aan de Willem Pastoor straat, lag. recorder, waar dezelfde dag aangifte voor werd gedaan, daar inderdaad gevonden. Inbrekers hebben ook het maga zijn van de Nederlandse Spoor wegen aan de Delflandseweg bezocht. Uit het gebouw ver dween bij dat bezoek alleen een bos sleutels. De Co-op aan het Dr. Wibautpiein mist niets na een inbraak. Om binnen te komen hebben de nog onbekende daders een stuk van een houten toegangsdeur weg gezaagd. Schiedam De Westerhavenbrug is in de nacht van woensdag 25 op donderdag 26 mei afgesloten in verband met reparatiewerk zaamheden. De zogeheten aanrijplaten van de brug tussen de Stadhouder slaan en de Rozenburgsestraat in West zitten los en moeten vastgezet worden. Na het passeren van de laatste bus, vanaf ongeveer een uur, is de brug tot ongeveer zes uur 's-morgens gesloten. Vlaaringen Onze flora schijnt bij de heren van het „pikweg-1 gilde" bijzonder in trek te zijn, Uit de voortuin van een. woning aan de Dahliastraat is een met planten gevulde kaaston ont vreemd. Aan de Begoniastraat zijn uit een voortuin twee coni feren uit de grond getrokken en meegenomen- daan is het instellen van een werkgroep die alle gegevens over een medisch centrum gaat bestuderen. Voor- en nadelen en alle daaraan verbonden con sequenties zullen op papier worden gezet. Een verdere op dracht krijgt de werkgroep op dit moment nog niet, behalve dan dat bij wethouder Sehmitz Uiteindelijk werd besloten een van volksgezondheid geïnfor- werkgroep in te stellen met drie drie huisartsen zal bovendien te klein blijken. Omdat er geen derde partij in het geding is zoals bij een eventuele apo theekvestiging kunnen de pro blemen in eik geval directer worden besproken, zo meende de heer Venker. meerd zal worden of zij bereid is eventueel geld beschikbaar te stellen voor een gezondheids centrum. Pogingen van mevTouw Van Don gen (CDA) om het besluit een werkgroep in te stellen tegen te houden mislukten. Voorzitter Van Belkom (PvdA) wees erop dat het onderzoek naar een me disch centrum een onderdeel is van de unaniem aangenomen beleidsnota van de commissie en dus moet worden uitge voerd. Dokter A. M. Venker - vertegen woordiger van de artsen in de commissie stelde dat de hui dige situatie in de ogen van sommigen niet optimaal is. Een medisch centrum wordt echter een compleet overheidsgebouw en de artsen zullen zeker niet bereid zijn daarin te investeren. Bovendien moet men dan ook denken aan de fysiotherapeut en een tandarts wanneer men spreekt over een medisch cen- leden van de commissie sociale zaken en volksgezondheid, één arts en één maatschappelijk werkster. Aan de deelgemeente- raad zal een voordracht worden gedaan, waarbij de commissie voorzitter Van Belkom nog maals uitdrukkelijk stelde dat het alleen gaat om een onder zoek. Verder besloot de com missie met medewerking van de Stichting Maatschappelijk Weizijn binnen afzienbare tijd een enquête te houden onder alle Hoekse bejaarden. De com missie hoopt op die manier een inzicht te kunnen krijgen om trent de wensen en verlangens die onder deze bevolkingsgroep leven. Ook verklaarde de com missie zich er voorstandster van op een tweetai plaatsen in het recreatiegebied openbare toiletten te plaatsen, eventueel te verpachten en tegen betaling te gebruiken. Eén daarvan zou ik elk geval aan de Koningin Emmaweg moeten komen. De kaalslag aan de Schiedamseweg/Parkweg Vlaardingen Voor het complex van woningen op het open ter rein aan de Parkweg/hoek Schiedamseweg is door het Vlaardingse college van burge meester en wethouders een bouwvergunning verleend. De afdeling bouw- en woningtoe zicht van gemeentewerken heeft de aanvraag van het Rot terdamse bouwbedrijf Rovebo van positief advies voorzien. In principe zou men allicht nog vddr de bouwvakvakantie de eerste paal op het kaalslagge- bied nabij station Vlaadingen- Oost de grond in kunnen slaan. Het bezwaar hierbij is echter dat de heistelling gedurende de drie weken durende vakantie periode in de gaten moet wor den gehouden in verband met eventuele baldadigheden van de jeugd. Het is daarom meer voor de hand liggend dat na de bouwvak met de werkzaamheden begonnen wordt Zoals wij in onze krant van dins dag 26 april al vermeldden wor den op het terrein aan de ParK- weg vijftig woningen gebouwd. Vooral de eenpersoonshuishou dens komen hierbij aan bod. Er komen namelijk 43 tweekamer woningen in het complex, dat ontworpen is door de Vlaar- dingse architect G. Geluk. De overige zeven woningen bevat ten drie kamers. In de plannen zit tevens opgeno men de bouw van een parkeer kelder met een capaciteit voor 34 auto's. Bij het ontwerpen van de wonin gen heeft architect Geluk de eisen, wenken en voorschriften gehanteerd die nodig zijn om de flatwoningen in de premie sector te laten vallen. Het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening zal over het verlenen van een defi nitieve premie aan de toekom stige koper nog een uitspraak moeten doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3