Verontruste moeders bezetten. Bij aannemen structuurplan Fortuna straks veld kwijt iWmm Gemeentepost op hergebruikt papier Vlag uit voor hoogste pimi Ministerie dubt over subsidie herbouw Atlantic PvdA-fractie wil programcollege voortzetting Gemeente staakt bestrating fciïiv 'ti- West huurt pandje In Fabristraat l¥ÖL¥Ö! SCHIEDAMS CHE C C J RANT Vrijdag 27 roei 1977 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -132de jaargang no. 25840 - s pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL moe ten we hier de nele dag wacht houden, maar zandbak zal met verdwij Onder nen. motto bezetten gis termiddag vijfen twintig ontruste moeders Schredam- Woudhoek een zandbak die dreigt te verdwijnen. ■'a. specteur en tóff 4* és'- een hoofdin specteur kwamen gis termiddag poolshoogte nemen. Schiedam Ruim vijfentwintig verontruste moeders hebben {^gistermiddag in de wijk nfltfoudhoefc een 2andbak bezet dreigt te verdwijnen. De ac tjs aan het De la Marre- ple£5> bij het Frenkelpad, had succes: de gemeente gaf op- diacht met de bestrating van de bak de stopper» en de boel te laten zoals die is. De gealar meerde politie behoefde daar door met echt in actie te ko men. Vijf bestraters van het bedrijf Kraayeveld zagen er gister middag geen gat in om verder te gaan met het aanpakken van de zandbak. De klinkers waarmee zij de speelbak wil den dichten werden er door de vrouwen uit de buurt even snel weer uitgegooid. „Slechts twee gezinnen hebben over de zandbak geklaagd. Daarom willen 2e hem nu plotseling weghalen," aldus actievoerster Barbara Dollee, moeder van twee kinderen die ook in de bedreigde zandbak spelen. „En dat terwijl dit een van de twee zandbakken is die er maar voor de kinderen in deze buurt zijn.»Bovendien is die tweede bak nog levens gevaarlijk ook, want daar komt de Europaboulevard vlak langs. Deze bak mag met verdwijnen. Al moeten we hier de hele dag de wacht houden." De politie hoefde niet echt tegen de vrouwen op te treden. Hoofdinspecteur Piet van de Hengel en inspecteur Eduard Verwey informeerden wat er aan de hand was en raadden de vrouwen aan om de zaak op het stadskantoor uit te pra ten. Op het grote ongenoegen van een vertegenwoordiging van de actievoersters reageer de het hoofd van de afdeling plantsoenen bi] de dienst ge meentewerken zeer verbaasd. Wel besloot Wim Hoogewey de herbestratmg voorlopig toch maar stop te zetten: „Het bevreemdt me, want de zaak is heel zorgvuldig voorbereid. Met de wijkverenigmg is het een en het ander pas nog bijgeschaafd. Nu zullen we eerst maar eens met de be trokkenen gaan praten." De actie werd van nabij gadege slagen door mevrouw Eysber- gen van het Frenkelpad, een van de twee buurtbewoners die klaagden- „Het is een gore bak, met al dat zand. De plaats is verkeerd, voor de omliggende tuinen en de wa gens De bestraters die gistermiddag on verncb terzake weggingen zaten er met zo mee. Zij gin gen gewoon naar een andere klus. „Het is me nog nooit gebeurd dat vrouwen verhin deren me te werken. Maar ik kan het in dit geval wel be grijpen," zo vertelde een van hen, die net als de anderen gewoon naar een andere klus ging. Vlaardingen Indien de gemeenteraad straks zijn fiat geeft aan het (voorontwerp) structuurplan, dan is de kans groot dat de voetbalvereniging Fortuna straks één van zijn belangrijkste velden kwijt raakt aan de gemeente. Het gaat om het derde veld langs de Marathonweg dat grenst aan het parkeer terrein achter de Aral-benzinepotnp. Het is name lijk niet uitgesloten dat de gemeente het derde veld straits nodig heeft voor uitbreiding van parkeerge legenheid voor vrachtwagens. Het bestuur van de aloude Vlaardingse voetbalvereniging maakt zich dan ook ernstig -zorgen over de toekomst van de club. Schiedam In de Fabristraat gaat de bewouersvereniging Schiedam-West binnenkort een winkelpandje huren. Gis teravond is dat bekend ge maakt op de algemene leden vergadering van de vereni ging. Alle eenentwintig leden die op deze bijeenkomst in gebouw Irene aanwezig wa ren gingen met het plan ak koord. Voor de huur van het pandje, hoopt het bestuur subsidie van de gemeente te krijgen. Indien dat met het geval blijkt te zijn, zal de vereniging waarschijnlijk na een jaarh- het pandje weer moeten afsto ten. Of het ledenaantal van 368 zou fors moeten stijgen. Ruim twee jaar is West nu in de weer geweest om een eigen ruimte te verkrijgen die kan worden gebruikt voor bijvoor beeld vergaderingen en huur- spreekuren. Op dit moment is zij nog de enige van de bewo nersverenigingen in de oude wijken die iets dergelijks niet heeft. Zuid zit immers al eni ge tijd in het schoolgebouw aan de Zwartewaalstraat, Oost in een winkelpandje aan de Franklinstraat en Centrum opent binnenkort een eigen ruimte aan het Broersveld. ADVERTENTIE Dirt; de Derdelaan 18 Vlaardingen Tel (010)35.00.53' Naast het derde voetbalveld wordt binnenkort de eerste paal geslagen voor een ge bouw, waarin nieuwe kleed kamers worden onderge bracht Indien dit veld eehter door de gemeente wordt „geannexeerd", dan zouden de kleedkamers in het „lucht ledige" terecht komen, met de achterkant naar de overige velden toe. Ook het voormali ge handbalveld aan de Van Viandenstraat, dat nog ge bruikt wordt door de "Vlaar dingse Scheidsrechtersvereni- ging, zal bij realisering van het huidige ontwerp moeten verdwijnen. Wethouder Bas Goudnaan van onder meer verkeer en ver voer liet doorschemeren dat het niet helemaal is uitgeslo ten dat aannemen van het structuurplan de consequentie kan hebben dat een deel van de sportvelden van Fortuna, met name het derde veld, aan parkeeraccommodatie voor vrachtwagens moet worden opgeofferd. „Maar", zo verze kerde hij, „dan krijgen ze daar natuurlijk een ander veld voor terug, eerlijke zaak". Op de vraag echter waar dat veld dan wel moet komen, hield hij zich in het vage. Volgens partijgenoot raadslid Cor van Iperen gaan de ge dachten van Goudriaan uit naar een veld op het Moer man-terrein. Ooi: suggereerde hij een veld in „sportpark" Broekpolder- Van Iperen ziet echter noch de ene, noch de andere oplossing zitten. Hij kan 2ich nauwelijks voorstel len dat de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (waarvan hij dagelijks be stuurslid is) straks een posi tief advies aan B en W kan uitbrengen als geen duidelijke garanties worden gesteld door B en W. „Je kan toch geen club in tweeën splitsen", zo zegt hij. ,Jk zie de spelers al in hun shirt de grote weg oversteken. Dat gaat toch niet." Evenmin is het mogelijk om het hele Fortuna-ccmplex te laten verhuizen naar een ander ter rein om de eenvoudige reden dat er geen plaats is. Vlaar dingen kampt met een groot tekort aan sportvelden, name lijk 10 hectare. Thans be schikt de gemeente over slechts 43,7 ha. Indien de sportvelden in de Broekpol der straks zijn aangelegd dan nog blijft er een tekort van 3 ha. De eerstgenoemde cijfers zijn gebaseerd op dc in de jaren zestig verschenen nota „Ruimte voor recreatie." De heer In 't Veld van gemeen tewerken deelde desgevraagd mee dat het allemaal nog met zo'n vaart zal lopen, omdat na het aannemen van de struc tuurnota, eerst de meningen moeten worden gepeild van de transportondernemers en met te vergeten de chauf feurs. Hij gelooft echter met dat de behoefte aan zeer grote parkeeraccommodaties zo groot zal zijn dat dit ten koste zou moeten gaan van hele voetbalvelden. Schiedam De gemeente gaat het gebruik van kringloop- of wel hergebruikt papier stimu leren. Voor de gemeenteraadsstukken wordt voortaan dit papier ver plicht Ook hebben burge meester en wethouders beslo ten dat circulaires en brieven van de gemeente voortaan op het milieuvriendelijke „recy cled" papier moeten worden gedrukt. Het college heeft daarover op het stadskantoor een brief la ten rondgaan aan de hoofden van dienst en de chefs van de secretarie-afdelingen Wethouder Scheeres hijst de vlag, staande op een hoogwerker van de brandweer pHet hoogste punt van stadskantoor nummer twee is gisteren bereikt. Technische bedrijven naar industriegebied Schiedam Het hoogste punt van het „tweede stadskantoor" is gistermid dag bereikt Om dat te vie ren hees drs. Reinier Scheeres de vlag om het gebouw aan de 's-Grave- landseweg, en hij deed dat staande op een zogeheten Magirus, één van de twee hoogste ladders van de plaatselijke brandweer. Daarna overhandigde de wethouder voor financiën en economie het koopcon tract aan de directie van aannemersbedrijf Muys en De Winter (MuWi), de vaste- klant van de gemeente die het gebouw in december klaar moet hebben. Drie van de zes verdiepingen ervan neemt de gemeente m gebruik. Verhuurd wordt de rest van het kan toorgebouw waarvan Scheeres de naamgever wü zijn. Hij stelde 's-Grave- land voor, genoemd naar de polder die daar vroeger lag. In 's-Graveland huis vest de gemeente de socia le dienst, de woningdienst en bureau huisvesting Aanvankelijk werd ook eraan gedacht de gemeen telijke technische bedrij ven (GTB) onder te bren gen in het gebouw. Maar gistermiddag onthulde Scheeres voor het eerst officieel dat daarvoor ruimte is gevonden aan de Van Heekstraat m het in dustriegebied. Daarvoor kan de gemeenteraad al m juni een kredietaanvraag verwachten. De eerste paal zou dan nog dit jaar de grond m kun nen Nu staat de GTB nog m de Dwarsstraat, maar in het nieuwe complex zou „alternatieve energie" kun nen worden gebruikt. Scheeres: „Voor het ver warmen van het gebouw kan water van de Schie nuttig zijn De verhuizing van enkele diensten naar 's-Graveland betekent meer ruimte voor andere diensten m liet be staande stadskantoor aan de Emma straat, aan de an dere kant van "het histori sche Proveniershuis. De in richting van het nieuwe ge bouw kent voor Schiedam aardige ideeen Zo wordt gedacht aan een „kantoor landschap", waarbij af scheidingen van ruimten worden gevonpd door planten en kleine coulissen van bijna twee meter hoog. Schiedam Met het ministerie van volkshuisvesting wordt overleg gepleegd om voor de toekomstige woningen in het afgebrande hotel Atlantic subsidie te krijgen. Cor de Vries, directeur van de Schiedamse Beleggingsmaat schappij en eigenaar van het pand aan het Rubensplein in West probeert met projectont wikkelingsmaatschappij Kats en Waalwijk uit Rotterdam gebruik te maken van een vrij nieuwe regeling voor het op knappen van oudere panden. De rijksbijdrage zou daarbij ten goede moeten komen aan de kopers. In het afgekeurde hotel van Wim Haasbroek, dat illegaal werd bewoond en dat vorig jaar december uitbrandde, wil de nieuwe eigenaar twaalf koopflats reabseren. Drie daarvan gaan bestaan uit vier kamers en de overige negen uit drie kamers Over de ver koopprijs zijn nog geen exac te gegevens bekend Onder de woningen komt weer bedrijfsruimte Niet meer een Chinees restaurant of een dis cotheek De projectontwikke laars denken nu voorlopig aan „iets levendigs, dat men sen trekt", zoals bijvoorbeeld een bankinstelling of een sho wroom. Het geheel zal worden aangepast aan de omgeving en vrijwel in dezelfde stijl worden herbouwd. Eigenaar en projektontwikkelaar kun nen nog met zeggen wanne-er met de herbouw wordt begon nen. Men hoopt kort na de bouwvakantie. Dat hangt ech ter af van de gemeente, die de ongeveer zes weken geleden ingediende bouwtekeningen nog moet beoordelen. Zodra de schetsen door de ambtena ren op het stadskantoor zijn goedgekeurd zal het werk worden uitbesteed Na verkiezingen 1978 Vlaardingen De meerderheid van de PvdA-fractie in de Vlaar dingse gemeenteraad wil dat er na de verkiezingen van volgend jaar weer een programcollege komt. Een minderheid wil dit alleen als de kiezers voor voldoende zetels zorgen. De gedachten gaan m dit verband uit naar bijvoorbeeld 24 van de 37 zetels. Dit staat m het verslag van de PvdA-fractie over drie jaar programcollege Hoewel de fractie vindt dat het niet haar taak is om aan te geven of m de komende periode weer een programcollege moet worden nagestreefd de besluitvor ming daarover ligt bij de le denvergadering laat de fractie haar voorkeur hier voor duidelijk blijken Volgens de fractie moet bij de besluitvorming op de volgen de punten worden gelet: Het college moet beschikken over een werkbare meerderheid van ten minste vijf zetels in de raad. De meerderheid moet er voor de volle honderd procent achter staan. Het uitsluiten van andere partij en moet worden gemotiveerd, onder meer door vooraf de programma's van elkaar te vergelijken. Alleen die partij en worden uitgesloten, die het programma van de PvdA met willen onderschrijven, of waarvan kan worden aange nomen dat zij het programm- ma wel onderschrijven, doch in de praktijk de uitvoering ervan tegenhouden Voorts moet het programma zo duidebjk worden opgesteld dat dit met voor tweeërlei uit leg vatbaar is. In elk geval moeten er prioriteiten, voor de komende vier jaar worden ge steld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1