I Kraanvogel-en Van Hasseltschool heeft de sterkste handballers -m Belangrijke dubbel voor Hermes DVS Dineke Beiitkan naar HKV Tom Dingjan reikt prijzen uit RM Botlek profiteert van Holy-fouten TSB kan Sunlight helpen Kritiek op TC Vlaardingen Internationaal wielertoernooi Jeugdtoernooi Sunlight Schiedam weinig in te brengen Demos en Excelsior '20 gelijk Belangstelling voor cricket neemt sterk toe „Maasland" is kampioen Tweede sporthal vol voor tachtig procent VRIJDAG 27 MSI 1977 VD/SC/WW 7 Vlaardingen Bij de korfbalvereniging Vlaardingen rommelt het hevig Als één van de oomaken worden genoemd de magere resultaten die het eer ste team het afgelopen seizoen heeft behaald Men was met allemaal gelukkig met het standpunt van de- technische commissie, alleen als je tweemaal per week traint komt je m het eerste team Hierdoor vielen enkele talentvolle spelers uit de boot» omdat ze vanwege studie en werkzaamheden slechts éénmaal kon den trainen. Dit alles heeft geleid tot het opstappen van enkele topspeelsters. Zo gaat o ud-jeugd-internatio- naal Dineke Boutkan naar de Haagse ver eniging HKV, Evert van Boven trekt mar Schiedam en wel naar SSC Harga. Joke Huis in 't Veld gaat haar geluk beproeven bij Het Zuiden en Martin Kohn vertrekt ook. Of hij vertrekt naar zijn oude vereniging HPV uit Rotterdam of naar Overkanters. Voeg daarbij het gege ven dat Wim Bokland om persoonlijke rede nen gestopt is, dan be tekent het toch een moeilijke opgave voor Frans Vermeulen om het komende seizoen zijn teams m de twee de klasse te houden Want met alleen het eerste speelt tweede klas, ook het tweede van Vlaardingen zorg-' de voor een fraaie prestatie door zowel in de micro- als m de veldcompetitie kam pioen te worden Deze rooskleurige toestand komt nu weer aardig op de tocht te staan. Hopelijk slaagt men! er m de problemen tij-, dig op te lossen A3 lijken de overstappen van bovengenoemde speelster en spelers nu al definitief Schiedam De Schiedamse wielerclub Harga houdt mor gen zijn eerste internationaal jeugdtoernooi Plaats van handeling is het parkoers Ju- hanalaan. Rubenslaan, West- frankenlandsedijk en Admi raal de Ruiterstraat Voor dit evenement hebben zich ruim tweehonderdvijftig renners in de leeftijd tussen 8 en 14 jaar opgegeven Er komen renners aan de start uit Itahé, Belgfe en ons land Tevens betwisten de jeugdrenners van Harga in dit evenement het clubkam pioenschap De wedstrijden beginnen om 11 uur en de toegang is gratis De prijzen zijn geschonken door de Am- ro-bank, Rabo-bank, Looman, Becks bier, Radio Molenaar, Café Klein Thalia en Tapijt- corner Tom Dingjan temidden van de handbalploeg van de Kraanvogelschool. Waardingen Sunlight houdt morgen op zijn complex aan de Deltaweg een toernooi voor pupillen Deelnemende clubs zijn TSB, HVO, Zwaluwen, Vlaardingen en de organisator zelf Er wordt gespeeld in twee poules De wedstrijden beginnen om 10 uur Vlaardingen De bekerwedstrijden die de Waterweg honkballers woensdagavond speelden, zijn teleurstellend verlopen Het verlies, van Schiedam tegen het sterke Ceferitas (1—13) werd wel verwacht, hoewel de uitslag erg hoog is uitgevallen Het verlies van Ver- hoeckx Snacks Holy tegen RM Botlek is ronduit teleurstellend De 5—9 uitslag was voornamelijk aan eigen falen te wijten In de eerste innings verliep de wedstrijd volgens verwachting VS Holy scoorde in de tweede slagbeurt drie punten en voeg de daar m de vierde inning nog Schiedam In de serie af- scheidswedstrijden voor trainer Coen Poulus, die Demos deze maand speelt, is de derde wed strijd in een 3—3 gelijkspel geèindigd tegen stadgenoot £x- celsior'20 Reeds eerder speelde Demos te gen Moordrecht (1-3) en HBSS klopte de ploeg van de vertrek kende trainer met 1—2 Excel- sior'20 was met geheel volledig naar „Harga" gekomen Zo moest de ploeg het ondermeer zonder topscorer Peter van der Hoeven doen De wedstrijd had een uiterst sportief karakter en vooral m de eerste helft was Demos een gelijkwaardige te genstander Na een klem half uur opende Demos de score door een tref fer van Ries Neeuws Kort voor rust wist dezelfde speler een verdedigmgsfout van de ploeg van Aad Bierhuizen af te straf fen en de voorsprong tot 2—0 op te voeren In de tweede helft verhoogde Ex celsior het tempo en waren de gasten ongetwijfeld sterker Kartm de Vette scoorde na tien minuten 2—1 en vijf minuten later ondernam De Vette een solo vanaf het middenveld Eerst passeerde hij Kare! van der Berg en Ben van Schijndel en gaf toen ook invaller doel man Nehs de Bok het nakijken 2—2 Demos kwam moedig te rug en een voorzet van Gerard van Schijndel naar de opko mende Joop van Schijndel werd door laatstgenoemde met een kopbal verzilverd 3—2 Door een verkeerd getimde uit- looppogmg -van de Demos kee per kon Ene Gudde de eind stand toch nog op 33 bepalen De wedstrijd werd uitstekend geleid door de Vlaardingse scheidsrechter Van der Ham Dinsdag speelt Demos zijn laat ste wedstrijd tegen Hoogvliet (za) een punt aan toe Ras daarna kwam de deceptie RM Botlek bracht in de vijfde inning maar liefst vier punten over de thuis plaat Met het ene punt uit de derde inning nam het daarmee de leiding Niet op eigen kracht, maar geholpen door een aantal veldfoulen bij VSH, konden de Spijkemssers zo ver komen In de zesde inning ging het defini tief mis met de Vlaardmgers Met slechts één honkslag van Botlek en opnieuw enkele fou ten bij Holy, kwamen de gasten op 8—5 Holy zog geen kans iets terug te doen De toch met zo moeilijk te raken Botlek-werpers, wer den door de Vlaardingse slag- ploeg, die te gretig speelde, ge holpen Excuus voor de thuis- club kan zijn dat tweede honk- man Jan Lugthart en achter vanger Wim Pijpers ontbraken Ook aan de werpersresultaten is te zien dat het verlies niet nodig was Ab Bruinekool en Bas vari Hees gooiden samen 9—53, maar het veld maakte zeven fouten Voor Botlek gooi den Hodge en Brayson samen 1—6—10 RMB maakte vier fou ten Te hoog Dat Schiedam tegen het sterke Haagse Celentas niet veel kans zou maken lag m de lijn der verwachting Toch is de uitslag, 1—13 m zeven mmngs, wel erg hoog uitgevallen Niettemin was het Schiedam dat de score opende Lou van de Hamer pakte de tweede bal van werper Bouke Vakkers en sloeg een dnehonkslag Op een fout van de derde honkman kwam hij zelfs nog thuis 1—0 De Schiedamse vreugde duurde maar kort Al m de tweede slagbeurt nam Celentas een 10 voorsprong Werper Fred Reymer was niet in staat het Haagse slaggeweld m te tomen en Celentas kon door eigen aanvalskracht de voorsprong regelmatig uitbouwen De Schie damse verdediging is opnieuw met m staat gebleken een grote druk te weerstaan en maakte ook nu weer (te)veel veldfouten De werpcijfers in deze wedstrijd waren Schiedam, Fred Reymer 81—14 acht veldfouten Cele ntas, Bouke Vakkers, 6—2—3, één fout Vlaardingen Ook de tweede dag van het school- handbaltoernooi, dat door de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie werd georganiseerd, is dank zi] het voortreffelijke weer een groot succes geworden. Waren het vorige week de meisjes die voor de eer van hun school hebben gestreden, deze keer waren het de jongens van de lagere scholen uit Vlaardin gen die hun krachten hebben gemeten De cricketformatie van HDVS Schiedam Hoe sterk de cnc- Ketsport in Schiedam m de belangstelling staat blijkt elke week weer uit de toenemende aantall°n toeschouwers, die deze sport op hun jrnste waar de weten te schatten Ook dit Pmksterweekeinde zullen de- ze toeschouwers flink aan hun trekken kunnen komen bij wedstrijden waarin de toppo sities van de Schiedamse ver enigingen op het spel staan Hermes DVS heeft een dubbel programma af te werken. Zondag speelt deze vereni ging thuis op „Harga" tegen het qua prestaties tegenval lende derde team van HCC. Een grote overwinning ligt in de lijn der verwachtingen, nu ook Koos Willems weer be schikbaar is. Dit duel zal een goede „warming up" kunnen zijn voor de ontmoeting die Hennes DVS maandag in Amsterdam verwaeht Dan is het aloude VKA de tegenstan der, met als sterkste spelers de gebroeders Vermeulen en de West-Indier Rajak. In Her- mes-kringen is men bijzonder optimistisch gestemd over de afloop van beide partijen. Op „Harga" begint de wedstrijd, evenals m Amsterdam, om 11.00 uur. Ook Excelsior'20 heeft een drukke Pinksteren Zaterdag al wordt op „Thurlede" ge speeld tegen Ajax Leiden Een bekende tegenstander die normaal gesproken geen hin dernis van betekenis voor de Schiedammers behoeft te zijn Ook de opponent die Excelsior op maandag wacht, Quick Haag II, behoort in deze klas se tot de zwakke broeders Geen reden voor Excelsior om deze tegenstander te onder schatten Wanneer de aanval van de Schiedammers zijn huidige vorm weet te handha ven, is de verwachting dat alle punten naar de Schiedam mers gaan Op Thurlede be gint zaterdag de strijd om 31 uur. Asvion Het evenals verleden jaar zo verrassend goed draaiend cricketteam van Asvion komt alleen zondag binnen de Lij nen In Haarlem wacht het vijfde elftal van Rooa en Wit dat zeker revanche wd nemen voor de nederlaag die het vierde elftal vorige week te gen de Schiedammers leed Zonder de nog steeds gebles seerde Carel Nolet moeten de mannen van Asvion in staat zijn om de volle winst mee naar huis te nemen Dames De dames van Asvion krijgen dit Pmksterweekeinde de dubbel tegen Rood en Wit te spelen Eerst komen de Haar lemse dames morgen naar Schiedam, waarna maandag m Haarlem de return volgt Weihcht met Marjo Keuzc- kamp weer in de gelederen moet Asvion in staat zijn om zeler één ontmoeting te win nen al zijn het terdege reke ning moeten houden met de voor het NDCB team geseltc teerde R W speelster Lies- beth Vemout Terwijl ook An nehes van Weelde in grote vorm steekt Op Thurlede wordt om 12 00 uur begonnen Ook de Extelstor^Q dames ko men n het veld Morgen zijn de dames van Fictona hun gastvrouwen Dit Rotterdam se eifta) is dit jaar gestart im-t het cricket en zal voor het wat geroutineerd er spelend Excel sior een leuke tegenstandster zijn De verwachting is dat de bchiedamse dames, met een Inge Weerdenburg, te sterk za^ zijn voor Victoria Vlaardingen In de zaterdagcompetïtie doet de mogelijkheid zich voor dat twee Vlaar dingse clubs min of meer afhankelijk van elkaar zijn. Het gaat om TSB en Sunlight die elkaar een goede dienst kunnen bewijzen. TSB namelijk komt uit tegen Hiliegersberg dat als de grote concurrent van Sunlight geldt. Al zijn de kampioenskansen voor Sunbhgt wel erg minimaal. Immers, ook Cupelle geldt als kandidaat en staat er zelfs theoretisch beter voor dan de mannen van Gertie Baas TSB zou van Hiliegersberg moeten winnen om deze ploeg eventueel uit te schakelen Al zal Sun light de uitwedstrija tegen ZBVH (veilig) dan wel winnend af moeten sluiten Blijft echter ook Capelle nog in de race als het de uitont- rnoeüng tegen Excelsior Pemis, dat ook mets meer te verliezen heeft, 2ou winnen In de eerste klas zijn voor Zwaluwen en Excel sior M de kaarten geschud De ploeg van Leen Admiraal moet het het volgend seizoen m de tweede klas proberen, terwijl Zwaluwen kan sloos is voor de titel Tegenstanders RWH (thmu tegen Zwaluwen) en CSVD (uit tegan Excelsior) zijn veihg Voor de overige raterdagclub staan geen belan gen meer op het spel. PPSC gaat naar ASWH, Hoese Boys ontvangt Llsser Boys, MVV '21 reist naar Unicum maar bij geen van deze duels U de uitslag van groot belang. Ook nu weer had de handbal vereniging WIK alle mogelij ke medewerking verleend om alles zo goed mogelijk te doen slagen. Fien Luyten en Marjolein van den Toorn, bei den lid van de Vlaardingse vereniging, hebben op voor-, treffelijke wijze het wed- stnjdsecretanaat verzorgd. Tom Dingjan, lid van de Vlaar dingse Sportraad, reikte na afloop de prijzen uit Alvo rens hij hiertoe overging bracht hij eerst zijn dank uit aan allen die aan het slagen van dit toernooi hebben mee gewerkt „Nu wij hier jui chend bijeen zijn om de prij zen in ontvangst te nemen, gaan onze gedachten uit naar de kinderen die momenteel in een school in Bovensmilde in gijzeling worden gehouden", waren de slotwoorden van het sportraadlxd Finales Aan het slot van het toernooi werden de finales verspeeld van de wedstrijden die vorige week door de meisjes zijn gehouden. Voor de derde en vierde plaats kwamen in aan merking de Theo Thijssen te gen de Barbaraschool en hier werd de uitslag 5-4 voor Theo Thijssenschool Voor de eer ste en tweede plaats gmg het tussen Van Hasselt en De Arkschool. Mei een mime 10- 2 overwinning was hier de Van Hasseltschool de sterk ste. Bij de finales tussen de jongens kwamen voor de derde en vierde plaats de Govert Maan en Van Hasseltschool tegen elkaar uit Na een spannende strijd won Govert Maan met 3 2 Voor de eerste en tweede plaats streden de Kraanvogel en de Van Maerlandtschool die uiteindelijk door Kraaan- vogelschool met 8-4 werd ge wonnen De totale eindklas-.e ring was als volgt Meisjes, 1 Van Hasselt 2 De Ark 3 Theo Thijssen, 4 Barbara Jongens, 1 Kraam ogcl, 2 Van Maer j lant, 3 Govert Ma<m, 4 Van j Hasselt De uitslagen van de halve fina les waren Van Maeriant Terpstra 2-1, Govert Ma on De Stoppelaar 2-2, Terpstra -Van Hasselt 2-4, De Stoppelaar Kraanvogel 18, Van Hasselt Van Maeriant 3 6 en Kraamo gel-Go ver^ Maan 8 2 Dat er door de jeugdige handballers veel doelpunten zijn gemaakt bewijzen de volgende uitsla gen van de series Uitslagen Pax Chnsti-Van Maeriant 0-10, Da Costa-Roncalli 3-5, Ger drady-Pax Chnsti 1 6, Govert Maan-Da Costa 4 0, Pax Chnsti-Van Kampen 2 0, Da Costa-Pnns Hendrik 1 0, Van Kampen-Gerbrandy 3 5, Prins Hendrüc-Govert Maan 0-8, Van Maerlant-Van Kampen 10 0, Roncdlb-Prins Kcj-dnk 7-0, Van Maerlant-Gerbrandy 11-0, Roncaüi Govert Maan 2-3, Don Bosco-Wielewaal 2-4, De Stoppelaar-Willibrordus 2-1. Terpstra Don Bosco 6 4 Wilhbrordus Savio 2 3, Don Bosco-Jan Ligthart 5-3, Savio- De Stoppelaar 1-5, Jan Ligt- hart-TerpStT3 3-5, Barbara- Tahna 3-1, "Wielewaal-Jan Ligthart 2-5, Talma-Van Has selt 2-7, Wielewaal-Terpstra 0-13, Van Hasselt-Barbara 3-1 Van der Schaar-Paulus 2-2, Theo Thijssen-Van der Schaar 1-1, Van der Schaar- Kraanvogei 0-11, Kraanvogel- T'neo Thijssen 8-2, Paulus- Rraanvogel 0-7, Paulus-Teho Thijssen 2 8 Maasland Tennisvereni ging Maasland is kam pioen geworden van de landelijke derde klas Het team, bestaande uit Tom Rombouts, Jan van der Graaf, Delia Wind en Henny Wesdorp, is in de competitie ongeslagen gebleven De laatste twee wedstrijden gingen tegen Monster, en beide malen hield Maasland met 6—2 de punten in handen Het kampioenschap bete kent overigens nog geen promotie Daarvoor moet nog gespeeld worden, waarbij het Rotterdamse Victoria de tegerstander is De promotiewedstrijd wordt in Rotterdam ge speeld, vermoedelijk op 5 of 12 juni Toen Maas land de eerste wedstrijd van Monster had gewon nen stond hel kampioen schap al vast Na afloop van de tw eede wedstrijd, waarin alleen een here- ntnkel en het hertndub- bel verloren ging, kon het succesvolle team in de bloemen worden gezet De overige uitslagen v a ren Phoen'x Mua^aru 2 3—5 De Maaslardse re serves blijven door dit re sultaat behouden voor de vierde klas Ma a slant. 3—Holy 3 1—7 Bun._ se—Maasland 5 2—4 Maasland 5 was reeds kampioen en promoveert naar de vierde klas Zuid erpcirkMaasland 6 14 (Zuiderpark kampiotn) Maassluis „De kans is groot dat de tweede Maassluise sporthal in de Steendijkpol- der binnen twee jaar gereali seerd is" Dat zei wethouder Koos Smit, voorzitter van de sportraad op de bijeenkomst van de Maassluise sport- en recreatieraad Hij waarschuw de er wel voor dat de exploi tatielasten voor zo'n hal erg hoog zullen zijn, maar daar staat tegenover dat de behoef de erg groot is De nieuwe hal, waarvan de tekeningen nau welijks gereed zijn, ?ou al voor 80 procent vol zitten met verenigingen Daarbij zijn met gerekend de schooltoer- nooien en particulieren Voor lopig zullen de scholieren van de scholen m de SteendijKpol- der, wat betreft de gymnas- tiekklassen, worden opgevan gen en in de christelijke Eg- mond-Mavo

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7