CHIEDAMSCHE COURANT College weigert iinimum- loon aan vakantiewerkers Boycot van g vmzaai Zijdeveld glaat weer een paal Moeder-mavo slaat aan 'Rein Rijnwater' in stadhuis Te fris Door ruit bij vechtpartij Wijkcentra teleurgesteld: Ondercomité St. Jan en Aloysins- scïiool; Na jaren vertraging voor winkelcentrum Ketiiel: Bijna 100 proefinsclirijvingen: Bankwerker dronken bij inbraak Circus verhuisd Brand in kapsalon Total-loss Los wiel laat auto's stuiteren Piasdag 31 mei 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang co. 25841-6 pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262568 - klaehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Bij een ruzie over het ver plaatsen van een brommer is dit weekeinde een Schiedammer door de etalageruit van de banketbakker aan de Vlaardin- gerstraat geduwd. De jongen liep geen verwondingen op. Voor het handge meen tussen de 20- jarige E. J. S. en de 18-jarige F. L. is de politie wel uitge rukt, maar behoef de niet echt in ac tie te komen. De twee hebben de zaak in der minne geschikt VIaardingen Oók het college van burgemeester en wethouders heeft besloten dat geen minimumloon wordt uitgekeerd aan de mcnsen,die in de zomerpe riode de jeugd begeleiden bij de vakantieactlvifceï- ten. Al eerder had de Vlaardingse raad voor Jeugd en Jongeren (VRJJ) het besluit genomen dat voor vakantiewerkers geen minimumloon zou zijn wegge- Iegd. Bij de Stedelijke Werkgroep Vakantieactiviteiten (SWV) is het beleid van B, en W. en de VEJJ in het alom bekende verkeerde keelgat geschoten. Iedere zomer worden in Vlaardingen door de verschil lende wijkinstellingen vakantiespelen georganiseerd. De wijkcentra krijgen hiervoor geld van de gemeen te, die een speciale pot heeft voor vakantiebesteding. Door de botte houding van de VRJJ hiertegenover zo stelt de SWV is het de wijkcentra in het verleden moeilijk gemaakt toch met de organisatie door te gaan; enkele wijkinstellingen waren zelfs genoodzaakt hun werkzaamheden te beperken of zelfs stop te zetten. Volgens de Stedelijke Werkgroep Vakantieactiviteiten is ook dit jaar geen rekening gehouden met haar wensen: „Is tegen deel! Er kwam zelfs een aantal regels die daar regelrecht tegen ia druisten". Dit is dan ook de reden geweest dat alle wijkcentra zich hebben verenigd in één gezamenlijke werkgroep, de SWV. Zij diende een begroting in bij de VRJJ, die iets hoger uitviel dan voorgaande jaren. Bij deze begroting ging men uit van kwalitatief betere vakan tiespelen en minimumloon voor de vakantiewerkers. Dit laatste is door de SWV geëist omdat het uitbeta len van het minimum wettelijk verplicht is. Het standpunt van de werkgroep: „Vakantiespelen betekenen erg veel voor talloze kinderen. Steeds zijn deze spelen echter afhankelijk geweest van een grote bereidwilligheid van een aantal mensen. Wij vinden dat het gemeentebestuur moet zorgen voor vaste voorwaarden waarop de spelen georganiseerd kun nen worden". Het betalen van het minimumloon is een van die voorwaarden. De SWV is teleurgesteld dat de ge meente zich er met een jantje-van-leiden van af maakt: „De gemeente vindt dat er best wel mensen te vinden zijn die graag als het moet zonder betaling willen meewerken aan de vakantieactivi teiten. Wij vinden dat mensen, die zich zo ontzettend uitsloven voor het wel en wee van de jeugd, ook goed betaald moeten worden". De teleurstelling voor de mensen van de SWV is bitter. Toch hebben zij besloten door te gaan met organise ren van de spelen. „Want", zo verklaren zij, „wij kennen onze verantwoordelijkheid ten opzichte van de kinderen beter dan ons gemeentebestuur. We zullen dan ook niks nalaten om er nog van alles van te maken, ook wal wordt dit zeer moeiiIjk',. K Wethouder Zijdeveld stampte vrijdag de eerste heipaal voor winkelcentrum Kethel de grond in. de symboliek daarin heeft te maken met zijn wethoudersta- ken. Zo moet de helm Zijdeveld be hoeden voor alle kritiek, die hij over zijn hoofd krijgt uit gestort. De witte regenjas houdt een functie, als Zijde veld ooit van de regen in de drup raakt. En de handschoe nen zullen het katje Zijdeveld veel genoegen doen, omdat hij zijn politieke tegenstanders anders met blote handen moet aanvatten. Schiedam De oude gymzaal aan de Broersvest wordt geboycot Van donderdag af zullen er geen scholieren meer komen. De ouders verbieden dat Op de komende vergadering van de raadscommissie voor vorming en recreatie zal deze situatie worden besproken. Alle 276 leerlingen van de St Jan en de Aloysius- school krijgen morgen een brief mee naar huis waar in aan de ouders wordt gevraagd een formulier t e tekenen dat zij niet toe staan dat hun kind nog langer in de verwaarloos de zaal gymt Met het on dertekenen van het stencil eisen de ouders wel dat er op een andere plaats gym les wordt gegeven. Het oudercomité houdt deze actie omdat het college van burgemeester en wet houders nog niet heeft ge reageerd op het verzoek voor een nieuwe zaal, dat de ouders al eerder indien den. De ingevulde formu lieren worden donderdag morgen door het ouderco mité verzameld en vervol- gens overhandigd aan de leerkrachten. Schoolhoofd P. M. C. Konings licht dan de St Willibrordusstich- ting in, die op haar beurt weer aanklopt bij de wet houder van vorming en re creatie. Herman Posthoorn zal ech ter nog op een tweede ma nier worden geconfron teerd met deze situatie. Op een schriftelijk verzoek van het oudercomité snijdt het raadslid Arie Verlinde namelijk de zaak aan op de raadscommissie voor vorming en recreatie, die op dinsdagavond 7 juni bijeenkomt. Op deze open bare vergadering in het stadskantoor zal het ou dercomité ook weer van rich laten horen. Schiedam De proef inschrijvingen voor de zogeheten moeder-mavo stromen binnen. De Stichting Avond Scholengemeenschap Mercu- rius, die deze dagschool voor volwassenen hier in augustus van dit jaar wil beginnen, heeft nu reeds bijna honderd aanmeldingen binnen. En elke dag komen er meer bij. De Rotterdamse stichting verwacht over onge veer twee weken toestemming van het rijk om in de Dr. Kuyperschool aan de Stadhouder slaan 30 in West met de moeder-mavo te beginnen. Zodra het ministerie haar fiat heeft gegeven gaan de aanschrijvingen voor de cur sus de deur uit De gemeente is er zoals bekend al mee akkoord gegaan dat volwassenen in dne jaar tijd worden opgeleid voor het mavo-4 diploma. Het vakkenpakket van die cursus bestaat dan uit Nederlands, Duits, Engels, geschiedenis, biologie en handelsrekenen. De kosten per cursusjaar zijn negentig gulden. De aankoop van studieboeken voor het eerste jaar schom melen ten slotte rond de honderddertig gulden. Schiedam Na acht jaar voorbereiding is vrijda gochtend de eerste paal geslagen, voor winkelcen trum Kethel aan de Zwa luwlaan. Wethouder Chris Schiedam Bij toeval heeft de politie een inbreker gearres teerd. De 26-jarige 3. H. werd in Oost aangehouden. Daar had hij de aandacht van sur veillance-agenten getrokken toen hij dronken over het Stationsplein liep. Onder njn arm had de Schie damse bankwerker dozen met pn spiksplinternieuwe verre kijker, weegschaal en radio. De agenten vertrouwden het helemaal met meer toen ze zagen dat hij onder zijn jas nog een stofjas had van groot handel Umgro. Een bezoek aan dat bedrijf aan de 's-Gravelandseweg leerde dat daar inderdaad was inge broken. Een fles brandy die oi het gebouw werd gevonden en die voor de helft was leeg gedronken maakte duidelijk waarom de inbreker wat moeilijk liep. Een directiekeet nabij de sport hal Margriet werd ook door inbrekers bezocht. Er verdwe nen wat sigaretten en een be drag van 45 gulden. De siga retten zijn later in de omge ving teruggevonden. Zijdeveld verrichtte de bouv/handeling. „U weet allen dat, als er een schuldige was geweest voor die jarenlange vertraging, ik hem dan graag onder die paal had genageld. Wij moeten nu met verder ouwehoeren, maar gewoon zorgen, dat het win kelcentrum er zo snél moge lijk staat", zei ir. Zijdeveld na afloop in Novotel. Daar werd een receptie gegeven door de opdrachtgever van de bouw, de Nederiandsche Financie ringsmaatschappij voor be- drijfsobjecten (MBO), een dochter van de Nederland- sche Mtddenstandsbank. In Novotel waren onder ande ren aanwezig: vertegnwoordi- gers van de gemeente, van de Schiedamse aannamers, van de middenstand die in het winkelcentrum ach wil vesti gen, en van de ondernemers die nu al in de omgeving van de Zwaluwlaan zitten maar straks plaats moeten maken. Wel krijgen zij dan in het nieuwe winkelcentrum nieu we ruimte. Dat geldt bijvoor beeld voor het rtjtje winkels in nood centrum Prélude op het Bachplein. Namens de Schiedamse Aanne- merscombmatie De Maat schap, die het centrum bouwt, sprak drs. Cees Bokx uit dat de verloren acht jaar per sé geen verspilde tijd zijn- „Er is grondig gewerkt om een bete re produktie te kunnen ma ken. Alle tijd is nuttig ge weest", aldus Bokx. Voor de wethouder voor stads ontwikkeling was het vnjdag de vierde keer in zijn carrière als stadsbestuurder, dat hij een „eerste paal" de grond tn mocht heien. Hij deed dat de ze keer in de kledij, die hij tijdens de derde maal van Bokx cadeau had gekregen: O Het circus is verhuisd Mikkenie, dat met de Pinksterdagen ann het Schuttersveld in Schie dam stond heeft mo menteel haar tenten Op geslagen aan bet Erós- musplein in Vlzaxdin- gen. Vanavond is daar nog een voorstelling, die om acht uur begint Morgen zijn er twee: de eerste begint 's mid dags om kwart over vier en de laatste ia Vlaardlngen 's avonds om acht uur. In het nieuwe circus met de oude naam treden veel artiesten op uit zuidelijke landen: de jonge dompteur die leeuwen, tijgers en ja guars tegelijkertijd de piste inbrengt, de draadlopers die in de nok halsbrekende toe ren uithalen en de acro baten die te paard men selijke piramides hou wen. Maar natuurlijk ontbreken ook niet de olijke clowns, bliksem- snelile jongleurs en de olifanten Schiedam Ongeveer vijftig Schiedammers hebben eerste Pinksterdag gekeken hoe de brandweer in West een brand je bluste. Het vuur was ontstaan in de keuken achter kapsalon Theo aan de Aleidastraat. Vermoe delijk door kortsluiting in electnsche bedrading. Vóór de brandweer was gealar meerd was de keuken al uit gebrand. De woning erboven liep slechts gennge rookscha de op. Vlaaxdingen Burgemeester Hun Kieboom opent maandag 6 jtmi in het stadhuis de tentoonstelling „Rein Rijnwater". Deze tentoonstelling, georganiseerd door de werkgroep milieubesef, wordt gehouden in het kader van de Wereld milieudag. Ter gelegenheid van deze We- O Set iets te fris. Zo dacht gisteren bijna iedereen over het weer. Het strand bij De Hoek was dan ook vrijwel verlaten, op een paar wande laars na. Dit in tegenstelling tot de eerste Pinksterdag, toen als het ware over de hoofden kon worden gelopen. 's Morgens om half twaalf zat het autoverkeer reeds bij de Maasdijk en de Scbelpweg vast. Ernstige ongelukken hebben er bij de Pinkster- drukte in het waterwegge bied echter niet plaatsgevon den. 53BlWiiBgH3S3SI53B3Sia»«lBH reldmUieudag zal onderwijs- mspecteur J. Wij laars een project starten dat handelt over de rivier de Rijn als le vensader, maar ook als open riool. De werkgroep onder steunt dit project met een kleine expositie. Zij wil name lijk dat de burgen] meer met de problematiek van het op pervlaktewater wordt gecon fronteerd De tentoonstelling geeft voorna melijk een beeld van het wa- terzuivcnngsproces. Mede- werkmg zal worden verleend door het Gemeentelijk Drink waterbedrijf van Rotterdam, de Waterschappen Delfland en Rijnland, alsmede de Unie van Waterschappen. Op deze tentoonstelling zal ook de Vlaardingse Vrouwen Raad een plaatsje krijgen. Een en ander gebeurt in over leg met het gemeentelijk ener gie- en waterleidingbedrijf. De expositie duurt van 6 tot en met 17 juni. De bezoektij den zijn op werkdagen van 10 00 tot 1700 uur, op vrijdag bovendien van 19.00* tot 21.00 uur. Schiedam Met snijwonden en kneuzingen aan het hoofd is dit weekeinde de 55-jarige B. E. M. C. in het Noletzieken- huis opgenomen. De Schiedammer was m zijn auto op de Laan van Bol'Es plotseling onwel geworden en tegen een bord gereden. De wagen raakte bij deze botsing m G roe noord vrijwel total- loss. Maasland Een losgeraakt wiel heeft vnjdag op njltsweg 20 twee auto's fors beschadigd. Bij deze merkwaardige bot sing raakte echter niemand gewond. Het wiel liep los van een aan- hangwagentje. De bestuurder van de auto die het aanhang- wagentje trok, de Rotterdam se bloemen venter A. V., zag het wiel plotseling links van hem voorbijschieten. De 35-ja- nge Maaslander C. A. M. T. kon het wiel echter met ont wijken. Zijn wagen werd kor te tijd de hoogte ingedrukt. Het voortrollende wiel lichtte vervolgens ook de wagen op van de Z4-jange Maasslui2er P. D, die net als de eerste wagen aan een inhaalmanoeu vre bezig was. Een van de nagenoeg nieuwe auto's liep door het gostvnlcr zelfs schade op aan de bovenzijde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1