Koevermans beheerst ronde van Stolwijk Hermes DVS bewijst kl&sse V S/Holy één inning te sterk PïiKjftrm Jeugdtoemooi Harga groot succes ■WH Vroon nokt Hawks Grote Catch-show ia Lijnhaanhal Solo van Jonne van Soelen slaagt fitUNSTHANDEL,'j) VAM AiUHSÏER I Onverwacht verlies voor Excelsior520 i!IIII!:i!!!l!!ll!!!lllli![l!!!l!!!l!illl!!!ll!!!:!ll!il!l!!l DINSDAG 31 MEI 1977 VD/SC/WW Vlaardingen Verhoede.; Snacks Holy heeft het gisteren in de honkbal- wedstrijd tegen het Rot terdamse Nado V moei lijker gehad dan de uit slag van (5-1 doet ver moeden. De Vlaardingse slagploeg maakte tegen werper Wout van Pop- pel weinig klaar en kwam slechts tot vijf honkslagen. Een duide lijke inzinking van de Rotterdamse werper in de zevende inning brak het verzet bij de gasten, die tot dan toe verdedi gend foutloos luidden gespeeld. Tot aan dc vijfde slagbeurt was er voor het kleumende pubhek in deze wedstrijd weinig te ge meten. Beide teams kwamen aanvallend niet tot grootse prestaties. Verdedigend waren er wel enkele fraaie akties, waarbij vooral korte stop Ab Bruinekool zich onderscheidde. Pas in de gelijkmakende vijfde slagbeurt scoorden de Vlaar- dingers het eerste punt. Ab Bruinekool was met vier wijd op het eerste honk gekomen. Hij werd door Bas van Hees naar twee geholpen en bereikte op een honkstag van. Wim Pijp ers de thuisplaat. In de zevende inning kwam de thuisclub dan eindelijk los. Het had hiervoor wel de hulp van werper Wout van Poppel nodig die met een inzinking te kam pen kreeg. Door driemaal vier wijd voor Jan Lugthart, Piet van de Mark en Wim Pijpers kwamen alie kussens bezet. Emile Demuynck sloeg vervol gens een hoge bal in bet mid denveld die een prooi voor de Nado buitenveldcr leek te wor den. Tot ontzetting van de Rot terdammers maakte midvelder Hans Tettero op dat moment de enige fout voor Nado uit de hele wedstrijd, waarop VS Ho ly drie punten scoorde. De gasten waren door dit onfor- tuin duidelijk aangeslagen en moesten de honkslagen van Ce- dric Pierre en Aad van de Bergh, nog twee punten laten passeren. In de laatste slag beurt kwamen oj Rotterdam mers nog even terug. Wim Spronk sloeg een honkslag en kreeg gezelschap op de honken van Cock van Poppel, die om taktische redenen opzettelijk vier wijd kreeg toebedeeld. Een fout van eerste honkman Jonne van Soeten op een tik van Cor Kooyman stelde Spronk in staat de thuisplaat te bereiken. Met nog twee honken bezet zette coach Dwars waard zichzelf ais pinchhitter in maar Bas van Hees bezorgde hem met drie slag een roemloos einde. Toen ook Ton Benner sneuvelde op een solo-aktie van Jonne van Soelen, was de buit voor Ver- hoeekx Snacks/Holy binnen. Werpcijfers VS Holy, Bas van Hees, 7-3-4. Holy maakte vijf veld fouten. Nado V, Wout van Poppel, 7-6-5 Nado maakte éen fout. Schiedam De renners uit het waterweggebied heb- Dordrecht Sporthuis Kethel/- Groen oord heeft ook de vijfde competitiewedstrijd winnend afgesloten. De honkballers van het Dordtse The Hawks wer den met 222 verpletterd. Drie werpers gebruikten de Havi ken om het G roenoord-geweld af te stoppen maar succes had den die niet. De Schiedammers sloegen zestien honkslagen, waarvan Hans Vroon er uit zes slagbeurten zes voor zijn reke ning nam. Dit mag genist uniek genoemd worden. Behoudens zijn succes aan slag, was Hans Vroon ook als werper ongenaakbaar voor de Dordte- naren. Hij gooide zestien maal drie slag er. stond zijn tegen standers slechts drie honksla gen toe. Een homerun van Nico van de Wiel in de zesde inning leverde de thuisclub de enige twee punten op. Dit verontrust te SK Groenoord met in het minst omdat het toen al met 13—0 voor stond, in de eerste slagbeurt kwam de hele Kethelse slagploeg al aan slag. Honkslagen van Hans Vroon, Jan Switser, Freek Rek- weg en Ruud Stentler beteken den 4—0. The Hawks moest het met driemaal drie slag doen. Ook in de tweede inning kwa men alle negen slagmensen aan de beurt. Ditmaal zorgden zij voor vijf punten. Jan Switser sloeg in deze beurt een homerun. Na één punt in de derde inning, werd de zesde inning fataal voor de Dordtena- ren. Maar hefst dertien mensen kwamen er voor Sporthuis Ke thel aan slag. Toen de kruit damp was opgetrokken, waren er opnieuw negen punten op het conto van de bezoekers bij geschreven en was de stand 190, De eerder vermelde ho merun redde voor de Haviken de eer. Terecht zette coach Cor van Velden enkele reserves in. Ook deze reserves waren nog goed genoeg voor drie punten, zodat de einduitslag 22—2 werd voor de Schiedammers. De werpcijfers van Hans Vroon waren, 16-4-3, met drie fouten. De drie Dordtse werpers kwa men gezamenlijk niet verder dan 2-6-16. Q ,ÜXOOIX«OOOÖOOOOCI05» /S SEDER T1S43 0 SCHILDER- S g STUKKEN S ETSEN 5 SCHOONMAKEN B g RESTAUREREN 3 8 INLIJSTEN o I EIGEN ATELIER 1e MfddBlIandstraat 91a o Rotterdam g Tel. 010-775627 Geon filialen. ben in het Pinksterweek einde weer voor vele goede uitslagen gezorgd. De profs konden in eigen land weer een aantal malen aan de start komen. Dat begon in de nacht van Hengelo. Jan Breur werd hier 13e en Jan Brinkman 20ste. Zaterdag in Hans weert werd Breur 10e en Brinkman Ï2e. Zondag was Breur op de baan van Oudenbosch en werd daar vijfde in het omnium. In de 's-Gravenpoïder werd Breur 14e en Brinkman 17e. De junio ren van de Coureur (radio Mo lenaar) reden de klasseieker in de Fievopoider. Hier werd Aad van Asten 14e en Henk van de Berg finishte in rijn spoor op de 15e plaats. In Nieuw-Vosse- meer werd van Asten 10e en van de Berg 19e, Jan van Geest bij de liefhebbers vierde en Martin Drop 14e. Ook in Papendrecht waren de mannen aan de start en Sjaak Koevermans werd bij de vete ranen vijfde Rudie Licbrechts 6e, Van Geest liefhebber 11e. In Stolwijk bleek Koevermans over 2ijn blessure van de laat ste weken heen te zijn. Na een goed gereden wedstrijd waren de bloemen voor hem, met van Geest als derde en Hichard Meeldijk achtste. Nieuweling Eddie Wittekoek werd in Sche- vemngen 10e. Tenslotte nog een mtslag van Van Asten; hij werd op de Paasberg (Arnhem) 7e. o Sjaak Koevermans Schiedam Opnieuw is het de softbai- sters van Schiedam gelukt uit een dub bel wedstrijd twee punten te behalen. Was het vorige week het Utrechtse UW dat éénmaal winst moest afstaan, deze keer was fcet Zuidvogels, dat slechts twee van de vier punten mee kon ne men. Voor Schiedam, dat bij keuze naar de sterke landelijke eerste klasse pro- -oveerdc, een onverwacht succes. Zowel aan de slag als verdedigend doet Schiedam weinig onder voor de meeste tegenstanders. Het verschil zat hem mees tal m de werpsters. Elke eerste klasser beschikt wel over een goede werpster. Maar als het om een dubbelwedstrijd gaat, vallen de meeste teams door de mand. Of er wordt tweemaal met de zelfde werpster gespeeld (roofbouw) of nummer twee is aanmerkelijk zwakker. Juist liierin liggen de kansen op winst voor Schiedam. Afgelopen zaterdag bleek dat ook weer eens tegen Zuidvo gels. In de eerste wedstrijd, met Marijke Lamers de plaat, had de thuisclub, on danks het goede veldspel, weinig leans. Er werd door beide ploegen goed gesla gen, maar terwijl Zuid vogels veertien honkslagen plaatste, had Schiedam er slechts vijf. De ballen die de Huizense werpster gooide waren het binnenveld met uit te krijgen. Schiedam scoorde dan ook met. Zuid vo gels maakte wel enkele punten en stond in de vijfde inning met 30 voor. Pas in de zesde inmng braken de gasten werkelijk door. Een tweetal misgrepen bij Schiedam betekenden drie punten, zodat de eerste wedstrijd m een 60 nederlaag voor Schiedam eindigde, VOORSPRONG De tweede nederlaag had een heel ander verloop. Zuid vogels startte raet Petra Brokken op de werpheuvel en moest dat al snel bekopen. In de eerste inning viel de schade nogal mee. Honkslagen van Marijke Hoedt, Til Debets, en Hilda van de Burg brachten twee punten binnen. De gasten stelden daar «één punt tegen over. De tweede slagbcurt van Schie dam maakte een voortijdig einde aan het optreden van Petra Brokken. Vijf maal vier wijd en honkslagen van Til Debets (driehonkslag), Fta Falcntijn, Jeanne Besse en Pam Smit leverden de thuisclub maar liefst zeven punten en een voorsprong van 9—1 op. De werpster uit de eerste wedstrijd Marij ke Lamers, kwam haar zwakke college vervangen cn de Schiedamse produktie stagneerde. De gasten kwamen wel tot punten en kropen steeds dichterbij. Het was maar goed, dat Manjke Hoedt ui de vijfde slag beurt met succes de thuisplaat stal, hetgeen het tiende punt betekende, anders was Schiedam misschien nog niet geslaagd. Nu bleef het 109 in het voor deel van Schiedam, dat hiermee haar tweede zege boekte. Jammer van de negen veldfouten die Schiedam in de tweede wedstrijd maak te. Deze zijn voornamelijk te wijten aan oververmoeidheid. Schiedam speelde immers binnen zes dagen maar liefst vijf wedstrijden en dat is beslist te veel van het goede. Het herensoftbalteam van Schiedam nam zondag deel aan het toernooi van Capac VWK m Den Haag. Schiedam beeuxdigde het toernooi overtuigend als winnaar. Ir» drie wedstrijden behaalden zij driemaal winst Tegen UW werd het 12—2, tegen Hygica 32—4 en tegen organisator Capac 16—7. Schiedam Het jeugdtocmooi, georganiseerd door de Schie damse wielrenvereniging Har- ga, is goed geslaagd. Het be stuur had een erg strak schema opgesteld, waaraan tot op de minuut de hand werd gehou den en mede daardoor een snel verloop van het geheel was verkregen. Door alle deelnemers werd er erg hard gestreden, daar er een mooie collectie prijzen bijeen was gebracht, wat mede moge lijk was gemaakt door dc spon sors. Dc achtjarigen gingen als eerste van start. Daar de renners uit alle windstreken kwamen werd het een geheel open strijd, die in de sprint werd gewonnen door Arjan Schip pers (Olympia) met op de 113e plaats Gino Va lente (Harga). Bij de negenjarigen moest de strijd over twee series worden verreden. In de eerste serie werd Aad de Graaf (Hoekse- renncr) winnaar met Carlos Demurtas derde, Piet van Dijk zesde en Luciano Pitzalis ze vende, allen van de organise rende vereniging. De tweede serie was na een mooie strijd voor Janco van de Linden (AJhoy). Bij de tien-jari- gen bleef het er erg lang naar uitzien dat er een Harga-over- winning in zou zitten. De ge ren ln een zeer regelmatige sprint, waarin Conme verkeerd uit de bocht kwam, was het Rob Huisman die voor de enige Harga-overwinmng zorgde, al waren er van de zijde van de mensen van Olympia nogal wat protesten broeders Mauro en Claudio Zij zouden hun renner als eerste Schiedam Hermes DVS was de enige vereniging die in Hermes-captain John Beyer het Pinks te rw eekeinde een dubbel programma had af te "nfT w A werken. Met duidelijke overwinningen op ïICC 131 en VRA blijven zij zich goed in de top handhaven. Exeel- sior>20 leed een onnodige nederlaag tegen het op dat moment nog ongeslagen team van Quick HLIL scoren. De eerste de beste bal die hij aangespeeld kreeg verdween voor vier buiten het veld daarmee in één klap de wedstrijd beëindigend. Hermes had Door In de ontmoeting op eerste Pinksterdag tegen HOC III bleek Hermes DVS veel sterker dan zijn tegenstan der. Met HCC eerst aan bat, ny van Wijk (4 voor 39) eisten alle eer voor zich op, dat HCC voor het totaal van 122 runs aan de kant zat. maar 26 overs nodig om 124 runs te maken, voor het verlies van 2 wickets. lieten de Hermes-bowlers De hoogste scoorders bij de zien, in een goede vorm te verkeren. Met de steun van een ditmaal attent reage rend veld, stelden zij de Haagse batsmen voor te grote problemen. Jack Geeratz (3 voor 27) en Hen- Hagenaars waren. „Beer" mm ink 32, Hubo Vermeu len 19 en Robert Cats met 18 runs, voordat Martin Glansbeek met een toren hoge \rang aan het batten van HCC een eind maakte. zag het op dat moment al zitten: „In deze sport kan je er weinig van zeggen, maar normaal gesproken moet dit een overwinning worden. „Hij kreeg het gelijk aan zijn kant Het was vooral Rob Stouthandel die geen enkele medelijden had met „ntmoeting op tweede de Haagse aanval. In de Pinksterdaff tEgen VRA in eerste overs legde hij de basis voor de winst. Zijn 57 n.o. alsmede een snelle 55 runs van Henny van Wijk liet aan het aanwezige pu bliek geen twijfel over be staan dat Hermes van een hogere klasse was. Pieter van Noord kreeg de taak om de laatste twee runs te mes DVS alle tien de pun ten behaald die er te verdie nen waren. EXCELSIOR wat omzettingen in het cricket programma werd de ontmoeting Excelsior tegen Ajax L. omgezet in Quick Haag II, ExcebioriÜO. Het winnen van de toss was voor Excel sior-captain Koos Gouka reden om eerst te gaan fielden. Zowel Iians Gouka (5 voor 39) als Koos Gouka (2 voor 20) bracht Quick voor het totaal van 105 runs terug op de stoelen. Vlaardingen Catch, een kostelijk stuk volks vermaak waarbij de liefhebbers kunnen genie ten van de bijzondere combinatie sport, show cn sensatie, is vrijdagavond in de Oude Lijn- baanhal te zien. In bet lichtgewicht gaat de partij tussen de Icgelsmau Lewis „gentleman Jira" en de Belg Guss Stanley. In het zwaargewicht rijn dat de Engelsman Tom Jenkins en de Belg Eddy Charles en in het half zwaargewicht de Spanjaard Juan Coulon tegen de Italiaan Marcello Taggliaferry, De partijen duren elk zes maal vijf minuten. Internationaal scheidsrechter is Ene Verdonck. De presentatie van de show is vrijdagavond in handen van Sjef van Oekel. Speciale mede werkenden zijn: De Crocksons uit Vlaardingen, de clowns Bassie en Adriaan en de populaire zanger Rob de Nijs. Voor-verkoop bij: Stadsgehoorzaal tussen 10 en 13 uur en het VW-kantoor aan de Westhaven- plaals 37 Telefonische bestellingen onder num mers: 34G6C6, 3 (0741 en 35702-1. Evenals op de dag \an de -how aan do kas^a van dc Lsjn- br-^h'! Amsterdam verkoos Her mes-captain a p tain John Beyer eerst te gaan fielden, om zo alle kans op het be heersen van de wedstrijd in eigen hand te houden. Ook Zag het er aanvankelijk naar uit deze dag drukte Ilenny van Wijk zijn stempel op de strijd Zijn bowlen (34 voor 5) was een te groot struikel blok voor de Amsterdam mers, die met 147 runs al leen aan de beurt waren geweest. De hoogste scores kwamen op naam van Thijs Vermeulen 35, Jan Spits 3S en Rajak met 25 runs. Aan bat hadden de Schiedam mers geen enkele moeite met de VRA aanval. Dc 55 runs van Henny van Wijk alsmede de 51 n.o. van Pie ter van Noord, bracht Her mes boven het tGtaal van VRA, mot als eindstand 148 Darmee had ITt- dat de Schiedammers de winst zouden pakken, met Henk Kor net 33, op de stand van 97 voor 7 sloeg het noodlot toe. Koos Gouka kreeg op dat moment een bal togen zijn gezicht en moest naar een ziekenhuis wor den vervoerd. Het verb es van deze betrouwbare batsmen ku amen de overige spelers met meer te boven. Zowel Henk Rcasman, Frank Geitenbeek als Peter Schoen maker waren niet in staat om dc resterende dertien runs bij een te slaan. Erger nog, met de telegraaf op 99 runs was Excel sior uitgespeeld. Een onnodig verlies dat Ln Excelsior-krin- gen stof tot nadenken zal ge ven. Callegari en Ellen de Ruiter streden erg sterk op het voorste plan en deden herhaalde pogin gen om zich definitief van de rest te verwijderen. Uiteindelijk ontstond een kopgroep van ze ven renners met daarbij eerder genoemd drietal. Jammer was het voor het meisje EU en de Ruiter dat zij in de allerlnatste ronde een loslopend achterwiel had waardoor zij de kop moest laten gaan en uitgeschakeld over de streep hebben zien ko men. Aankomstrechter Karne Blokker was echter pertinent 'n zijn waamem.ng en bleef bij de/e uitslag Connie werd acht ste, een te matige beloning voor haar sterke rijden en Herman de Brum bracht het niet verder dan de vijftiende plaats. Baije Loeris (Coureur) was nog steeds met de oude en hoewel erg mooi op zijn fiets zittend, werd hij luw slechts 13e. was voor een ereprijs. In de In die tweede serie was Ene sprint werd Claudio met gering verschil geklopt door Ema Haane, die helemaal uit Maa stricht was gekomen om bloe men mee te nemen. De andere helft van de Callegan's, Mauro, moest met een vijfde plaats ge noegen nemen en Ellen de Rui ter werd toch nog elfde De strijd bij de elf-jarigen werd ook door een renner uit Maa stricht (Cor Coumans) gewon nen met Itoel Wijnhorst (ïlar- ga) als 15e. Bij de twaalfjari gen deed zich in de sprint een vervelend incident voor. De reglementen zeggen dat er de laatste tweehonderd meter niet meer van de rechte lijn mag worden afgeweken. Miehei Jonge jan (Alioy) deed dit toch en zo duidelijk dat de jury niets anders overbleef, dan hem naar de tweede plaats te Mcycr (Coureur) bij dc insiders als favoriet gestart. In de twee de ronde kreeg hij pech en kwam op een halve ronde ach terstand door. Moedig begon hij aan de achtervolging en kwam snel naderbij. Vooraan echter had men het gevaar gezien en werd hel tempo dermate ver hoogd dat het rondenlang de- feilde achterstand bleef. Met nog dru* ronden te gaan kreeg hij toch zijn verdiende aanslui ting en kon zich op gaan maken voor de sprint. Échter enkele ronden daarvoor was Ron de Brum (Ahoy) weggesprongen en deze had een voorsprong van driehonderd meter opge bouwd welke elke ronde groter werd. Hij werd de verdiende winnaar, al had het publiek het meest genoten van Meyer, die zesde werd. verwijzen en (Olympia) als winnaar te laten huldigen. De eerste Itarga-rec- ner (Gerard van Boven) kwam hier pas op de veertiende plaats. Erg veel inschrijvingen bij de dertienjarigen hadden er ook hier voor gezorgd, dat er in twee series moest worden gere den. Zeer fel werd er hier ge streden met steeds als gangma kers Conme Meyer en Rob Huisman (beiden Harga). Zij probeerden steeds de concur rentie eraf te rijden maar dat was ruet zo gemakkelijk daar er bij/cmacr stri l.e '-.f. ij> n h'j a- Aric Wiilems In de laatste categorie, die der vcertienjarigen, gingen vijftig renners van start die in een geweldig hoog tempo de rond jes wegdraaiden cn waarin de zwakkeren al snel op grote achterstand werden gereden. Gezien het grote aantal ren ners van Maastricht,-leek het hier weer een zuidelijke zege te gaan worden. Echter de man (Wim den Hoed) die de laaf'tc tijd wat uit vorm leek zoigde hier voor de grootste verras sing, hij klepte alie mannen van Heer die zodoende net en kele punten tekort kw""" vin f J'igi «i7.-.. - i - Emile Demuynck aan slag in cfe zesde inning en daarop kwamen drie spelers binnen. 6 Een misser van de scheidsrechter levert een uithal op vöor Jan Lugthart.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5